Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2008 15:13:57 vasta tsitaadiga

Linnapea kirjutas:
KrikU kirjutas:
Päris suur põrge täna nafta futuuri hinnas üle pika aja - ligi +10% momendil aga jah, numbrid palju ei kasva - kõigest $55 barrel icon_wink.gif

Eesti kütuseärimeestel jälle põhjust hinda tõsta icon_lol.gif


Õnneks just jõudis kaua oodatud hinnalangus kohale thumbs_up.gif terve krooni võtsid hinnalt maha icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2008 15:55:26 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
terve krooni võtsid hinnalt maha icon_biggrin.gif

vähemalt krooni jagu oleks veel ruumi langetada..
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2008 18:44:08 vasta tsitaadiga

eriti arvestades seda, et barrel 52 ning dollar 12.1...siis kui alla 50$ oli barrel oli ka dollar pea 12.5
aga no eks Eestlane ole selline vagur inimene harjunud ori olema, mis siin ikka kisa-kära tõsta, maksame aga bensumüüjatele-välismaalastele andamit(nii bensukas, kui ka poes käies) ja elu on hernes... icon_evil.gif

edit: barrel juba 50$, dollar ikka 12.1

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!


viimati muutis wirx 25.11.2008 23:55:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 26.11.2008 00:01:12 vasta tsitaadiga

Fed bets $800 billion on consumers

NEW YORK (CNNMoney.com) -- The Federal Reserve and Treasury Department on Tuesday unveiled a plan to pump $800 billion into the struggling U.S. economy in an attempt to jumpstart lending by banks to consumers and small businesses.

Järgmine bailout : ).

-----
Peter Schiff võtab sõna


Link
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2008 11:28:46 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Nobody was expecting online shopping to be immune from the economic downturn, but most forecasts had been calling for at least a smidgen of growth. Now, even that hope is damped.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 26.11.2008 13:18:10 vasta tsitaadiga

2 USD gallon ja SUV müüb jälle. icon_neutral.gif

Dealers say record high summer gas prices hit the brakes on sales by upwards of 30%. But now that gas has fallen below $2.00 a gallon, dealers say drivers are buying bigger cars with bigger tanks again.

http://www.volunteertv.com/home/headlines/35043409.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pents
HV kasutaja
pents

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2008 11:44:53 vasta tsitaadiga

http://www.postimees.ee/?id=52223
tsitaat:
SASi president Mats Jansson teatas kirjas peaminister Andrus Ansipile, et likviidsuskriisi sattunud Estonian Air vajab hiljemalt pühapäevaks rahasüsti, mida SAS nõustub tegema vaid Eesti riigi osaluse saamisel lennufirmas.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2008 12:47:02 vasta tsitaadiga

pents kirjutas:
http://www.postimees.ee/?id=52223
tsitaat:
SASi president Mats Jansson teatas kirjas peaminister Andrus Ansipile, et likviidsuskriisi sattunud Estonian Air vajab hiljemalt pühapäevaks rahasüsti, mida SAS nõustub tegema vaid Eesti riigi osaluse saamisel lennufirmas.


"Kolmapäeval ütles CEO, et kõik on korras, raha on ja igasugu hukukuulutajad on kaabakad. Reedel anti töötajatele ukse peal väike kast nende asjadega."

icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 27.11.2008 14:40:58 vasta tsitaadiga

Minut.ee edastab: Robert Kiyosaki: Aastaks 2020 kukub praegune rahandussüsteem kokku

Tundmatu Sõdur kirjutab: "Ameerika tuntud äri-bestsellerite autor Robert Kiyosaki, kes muuhulgas kirjutanud ka Eestiski suure loetavuse saavutanud raamatu "Rikas isa, vaene isa", kirjutas artikli kus teatab et praegune rahanduskriis on USA majandusse sisseprogrammeeritud aastast 1913. Ta toob USA praeguse rahanduskriisi peamise põhjusena välja selle, et aastal 1913 lasti ühel kitsal ärimeeste grupil moodustada era-keskpank Federal Reserve. Seitse inimest, kes omasid sellel ajal kokku umbes ühe kuuendiku kogu maailma rikkusest - tegid sellise plaani - ning selle "panga" asutajate hulgas esinesid nimed nagu Rothschild, Rockefeller, J.P. Morgan ja Warburg. See pank ei ole ei Federal - riiklik, ega Reserve - tal ei ole mingeid reserve, ning tagatipuks ei olevat see üldse mingi pank. Sellise moodustise loomine olevat andnud nii sellele pangale kui ka IMF-ile ja Maailmapangale õigused trükkida raha niiöelda õhust ilma mingite tagatisvaradeta - nn funny money. Alguses IMF ja Maailmapank "päästsid" majanduskriisidest kolmanda maailma riike - peamiselt Aafrika riike, nüüd olevat kord jõudnud USA suurte pankade kätte. Ta tuletab ka meelde et USA dollar on kaotanud enamuse oma kursiväärtusest ehk ostujõust ning et selline rahatrükkimine toob endaga kaasa raskemal juhul Zimbabwe laadse inflatsiooni. Rahanduse kokku kukkumine ühel heal päeval on Federal Reserve tõttu tema arvates vältimatu ning soovitab osta kulda kuna see peab kriisisele vastu. Robert Kiyosaki: How the Financial Crisis Was Built Into the System."
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2008 14:42:04 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
Minut.ee edastab: Robert Kiyosaki: Aastaks 2020 kukub praegune rahandussüsteem kokku


Parandus: aastaks 2010.

icon_razz1.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 27.11.2008 14:44:30 vasta tsitaadiga

Tegelikult suht eksitav tõlge. Autor ise kirjutab ". I believe somewhere between today and 2020, the system will break. We're on the eve of financial destruction, and that's why it's in gold I trust. I'd rather be a victor than a victim."
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 27.11.2008 17:29:05 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
Seitse inimest, kes omasid sellel ajal kokku umbes ühe kuuendiku kogu maailma rikkusest - tegid sellise plaani - ning selle "panga" asutajate hulgas esinesid nimed nagu Rothschild, Rockefeller, J.P. Morgan ja Warburg.


Ning mis on saanud nendest seitsmest, ning nende 1/6-st maailma rikkusest? See näitab veelkord selgesti, et keegi ei suuda kontrollida maailma majandust, isegi kui sa oled Fed-i aktsionär.
Minut.ee iseenesest on paranoikute kogunemiskoht, nii et ei tasu eriti tõsiselt sealseid artikleid võtta.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2008 17:36:26 vasta tsitaadiga

matrix, kas need Rothschildid ja Rockefellerid mitte ei ole samad perekonnad, keda mingites jürilinade või davidickede või kelleiganes raamatutes on kirjeldatud reptiilide järeltulijatena, kes söövad koos inglise kuningannaga öösiti salaja lapsi ja mida kõike veel. thumbs_up.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 27.11.2008 17:46:57 vasta tsitaadiga

"In 1910, seven men held a secret meeting on Jekyll Island off the coast of Georgia. It's estimated that those seven men represented one-sixth of the world's wealth. Six were Americans representing J.P. Morgan, John D. Rockefeller, and the U.S. government. One was a European representing the Rothschilds and Warburgs."

Inglise keelne versioon samast kohast..

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2008 17:49:15 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

BDI on nüüd nii all, et põhimõtteliselt sõidavad veel liikuvad laeva tühja, kasumit ei teenita.

Üsna selge, et kui inerts on süsteemist läinud, on ees üsna järsk ärkamine.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 28.11.2008 18:23:29 vasta tsitaadiga

Oskad ehk seletada, miks see index nii hirmsalt kukub, kui kütusehinnad odavamaks on läinud?
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.11.2008 18:33:18 vasta tsitaadiga

Lambist pakun et võibolla on transiidimahud vähenenud?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2008 18:50:05 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Lambist pakun et võibolla on transiidimahud vähenenud?


Üks tahk on see, jah. Aga teine on see, et pole krediiti. Tänu likviidsuse kinnikülmumisele kaup lihtsalt seisab. Suured laevad ei liigu enam Aasia&Euroopa ja USA vahet, sest nende reederid ei oma läbi oma kundede pankade oma pankadele usaldavat likviidsust.

Ja see tuleb õige pea meid tagumikust hammustama.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 02.12.2008 11:52:30 vasta tsitaadiga

Meie PO foorum on täiesti välja surnud?
_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 13:24:06 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:
Meie PO foorum on täiesti välja surnud?


PO! PO! PO on käes! Appi.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.12.2008 14:21:53 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
matrix kirjutas:
Meie PO foorum on täiesti välja surnud?


PO! PO! PO on käes! Appi.
s.t. suured vaidlejad kõige esimeste ohvrite hulgas icon_question.gif icon_razz1.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 02.12.2008 14:22:47 vasta tsitaadiga

PO?
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 14:34:07 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
PO?


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 02.12.2008 14:41:43 vasta tsitaadiga

Hehh, oleks võinud siis kohe öelda thumbs_up.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 14:42:46 vasta tsitaadiga

Peak Oil
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 15:32:38 vasta tsitaadiga

link :: Naftabarreli hind vajus 46 dollarini

puuutin on varsti kehvik icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 02.12.2008 16:59:04 vasta tsitaadiga

Forte pajatab veidi naftaliivadest ja räpasest saladuses.
http://forte.delfi.ee/news/varia/article.php?id=20512121

Aga kui ma õieti aru saanud olen, siis seal ikkagi ei ole praegu väga tasuv mütata ja projektidega tõmmatakse kokku, vähemasti Shell andis sellest kuu tagasi teada.
http://business.timesonline.co.uk/tol/business/industry_sectors/natural_resources/article5051270.ece
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 17:31:28 vasta tsitaadiga

tops kirjutas:

Aga kui ma õieti aru saanud olen, siis seal ikkagi ei ole praegu väga tasuv mütata ja projektidega tõmmatakse kokku


Täpselt nii. Ja kuna barreli hind on nii maas, siis tõmbavad naftatöötlejad otsi kokku, koondavad töötajaid ning mõned pannakse täiesti kinni. Vägev värk.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 02.12.2008 19:35:37 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
kuna barreli hind on nii maas


Õiglane hind oleks $25-30, kus see veel alles mõned aastad tagasi ka oli. Seega on täiesti kohatu jahuda vaestest naftatootjatest, kes ei suuda enam investeerida ja peavad töötajaid lahti laskma.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MitchriX
HV kasutaja

liitunud: 06.01.2005




sõnum 02.12.2008 19:37:59 vasta tsitaadiga

tops kirjutas:
Forte pajatab veidi naftaliivadest ja räpasest saladuses.
http://forte.delfi.ee/news/varia/article.php?id=20512121


Selle "tarsand'i" töötlemine võtab mitmeid kordi rohkem maagaasi energiat, kui kokkuvõttes see nafta, mida nö kaevandatakse, suudab anda..
Arvatavasti on see link juba ka seda teemat läbinud, kuid väga huvitavalt presenteeritud faktid, ka naftaliivadest on välja toodud ka siin pooleteisetunnises dokumentaalis: "A Crude Awakening - The Oil Crash" thumbs_up.gif

Väike trailer kah icon_wink.gif

Link
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 21:51:55 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:

Õiglane hind oleks $25-30, kus see veel alles mõned aastad tagasi ka oli. Seega on täiesti kohatu jahuda vaestest naftatootjatest, kes ei suuda enam investeerida ja peavad töötajaid lahti laskma.


Su jutt on kergelt lasteaia tasemel. Aga lase edasi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 22:06:15 vasta tsitaadiga

Tarbija ja majanduse jaoks kindlasti oleks see 25$ igati tervitatav, muidugi pole see õiglane nafta kompaniide arvates, aga no vot seda tahaks näha, kuidas näiteks Shell või gazprom pankrotti lähevad, kuna nafta hind turul on liiga väike...või noh kasvõi bailouti saavad...nagu mitmed teised suur kompaniid juba saanud on
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 22:14:00 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:
Scart kirjutas:
kuna barreli hind on nii maas


Õiglane hind oleks $25-30, kus see veel alles mõned aastad tagasi ka oli. Seega on täiesti kohatu jahuda vaestest naftatootjatest, kes ei suuda enam investeerida ja peavad töötajaid lahti laskma.

see "mõned" aastad tagasi oli ca 10 aastat tagasi 1998-1999, kui dollar oli kõrgseisus, ca 18 krooni dollarist
30 toonast dollarit olid kõrgema ostujõuga kui praegused 40 dollarit

Teiseks, toonase naftakülluse põhjuseks oli Aasia 1997 kriisi leevendamisüritus (naftapakkumist suurendati oluliselt, ergutamaks tarbimist ja majandusi).
Manus

Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 22:24:34 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Tarbija ja majanduse jaoks kindlasti oleks see 25$ igati tervitatav, muidugi pole see õiglane nafta kompaniide arvates, aga no vot seda tahaks näha, kuidas näiteks Shell või gazprom pankrotti lähevad, kuna nafta hind turul on liiga väike...või noh kasvõi bailouti saavad...nagu mitmed teised suur kompaniid juba saanud on


Sa unustad üsna meelevaldselt ära paar väga tähtsat sammu tolle "25 dollarit > pankrotis Shell" vahepeal. See hind, mis hetkel küsitakse, on halbadest hindadest halvim.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2008 23:26:47 vasta tsitaadiga

Scart, miks siis paremat hinda ei küsita? icon_redface.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2008 01:52:07 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
Scart, miks siis paremat hinda ei küsita? icon_redface.gif


Sest globaalne majandus on sellises augus, et tarbimine on teadmata % ulatuses langenud?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.12.2008 10:02:17 vasta tsitaadiga

Nafta tootmise põhjusena naftaliivadest toodi kunagi välja ka see, et selline tootmine on üks osa Ameerika-Kanada ühisest majandus- ja rahandusruumist. Ning et siis on täiesti ükskõik, mida see maailma majandus teeb või ei tee.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 03.12.2008 11:53:06 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Su jutt on kergelt lasteaia tasemel. Aga lase edasi.


Lasteaia tasemel on ka see jutt, et tänu PO-le saab nafta hind ainult üles minna.
Aga räägi siis meile, kus on sinu meelest õiglane tase, nii et naftafirmadel oleks raha mida investeerida ja lääne majandus saaks areneda.
Iraani president pakkus vist midagi sinna $200+ kanti icon_biggrin.gif

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2008 11:57:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

tänu PO-le saab nafta hind ainult üles minna.

doh.gif, seda on siin teemas oksendamiseni korrutatud, et hind saab PO puhul ka alla minna, kui nõudlus väheneb (globaalne majanduskriis) ja mis ongi toimunud.
Kui nõudlus peaks taas kasvama või pakkumine vähenema (toodangu (tahtlik) vähendamine) või dollar langema, siis tõuseb ka taas nafta hind.
Seniks aga praeguses majanduskliimas nafta nõudlus pigem väheneb veelgi.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2008 13:41:33 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:

Aga räägi siis meile, kus on sinu meelest õiglane tase, nii et naftafirmadel oleks raha mida investeerida ja lääne majandus saaks areneda.


Scart kirjutas:
Täpselt nii. Ja kuna barreli hind on nii maas, siis tõmbavad naftatöötlejad otsi kokku, koondavad töötajaid ning mõned pannakse täiesti kinni. Vägev värk.


Märka erinevust.
---

U.S. light vehicle sales at General Motors and Chrysler plunged more than 40 percent in November, while Ford's sales dropped 31 percent, battered by an economic storm that has sent consumer demand for new vehicles to lows not seen in decades.

GM's sales fell 41 percent, while Chrysler's dropped 47 percent.

Their overseas rivals posted abysmal results Tuesday as well.

Toyota's November U.S. sales tumbled 34 percent, while Nissan's dropped 42 percent and Honda's fell 32 percent.

Like retailers of other big ticket items, automakers have taken a beating in recent months as worries about the economy and unemployment have prompted consumers to slash spending.

At the same time, some people afraid that they won't qualify for credit or that it will be too costly have put purchases on hold.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.12.2008 14:21:39 vasta tsitaadiga

Delfi lubab dollari devalveerimist 8)
http://forex.delfi.ee/est/News/NewsView?id=364
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 03.12.2008 18:22:01 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
matrix kirjutas:

Aga räägi siis meile, kus on sinu meelest õiglane tase, nii et naftafirmadel oleks raha mida investeerida ja lääne majandus saaks areneda.


Scart kirjutas:
Täpselt nii. Ja kuna barreli hind on nii maas, siis tõmbavad naftatöötlejad otsi kokku, koondavad töötajaid ning mõned pannakse täiesti kinni. Vägev värk.


Märka erinevust.


Kui $50 on naftafirmadele sinu meelest vähe, palju siis on paras?

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 03.12.2008 18:41:40 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:
Scart kirjutas:
matrix kirjutas:

Aga räägi siis meile, kus on sinu meelest õiglane tase, nii et naftafirmadel oleks raha mida investeerida ja lääne majandus saaks areneda.


Scart kirjutas:
Täpselt nii. Ja kuna barreli hind on nii maas, siis tõmbavad naftatöötlejad otsi kokku, koondavad töötajaid ning mõned pannakse täiesti kinni. Vägev värk.


Märka erinevust.


Kui $50 on naftafirmadele sinu meelest vähe, palju siis on paras?
Ta tahab tõusu dollar per päev, et futuuridega ratsa rikkaks seejärel saada icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif ja nii lõpmatuseni......... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2008 19:05:57 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:

Kui $50 on naftafirmadele sinu meelest vähe, palju siis on paras?


Kas sa oled idioot või mängid seda? Mis ajast on Valero ja seltskond "naftafirmad", kes naftat müüvad?

Tule taevas appi, nagu meie peaminister armastab öelda. Kui sa leiad mu jutust selle koha, kus ma ütlesin: "naftafirmad peavad rohkem teenima", siis palun lingi seda, loeks kohe huviga. Suured naftatöötlustehased, mis alles ehitusjärgus - pannakse ootele ja olemasolevaid vähendatakse ning koondatakse töötajaid, et naftatöötlejad suudaks ots- otsaga üldse kokku tulla. See, et midagi sellist on mõistetamatu ja lahmitakse mingi idioodinaeru saatel oma jura edasi - näitab taset. Mis juba ammu on siin threadis olematu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 03.12.2008 19:12:37 vasta tsitaadiga

Ära keeruta Scart, ma küsisin konkreetset numbrit, ja kui sa vastad, siis vasta konkreetsel, mitte ära aja ümbernurga jura. icon_evil.gif
_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarekSäde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 03.12.2008 19:17:26 vasta tsitaadiga

Kui scart nii täpselt ennustada oskaks oleks ta miljardär. Mingeid konkreetseid numbreid ei oska keegi ennustada või öelda.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2008 19:19:33 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:
Ära keeruta Scart, ma küsisin konkreetset numbrit, ja kui sa vastad, siis vasta konkreetsel, mitte ära aja ümbernurga jura. icon_evil.gif


Ahsoo? Et kui mina ütlen: "naftatöötlejatel on probleemid, sest barreli hind on liiga madal nende tegevuse jaoks" ja sina kired midagi "õiglase hinna" kohta ja lased siis lehekülje täie iba sellest, kuidas ma "naftakompaniidele" kaasa tunnen...

Ah, mis iganes.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2008 19:58:33 vasta tsitaadiga

Rahu icon_idea.gif

Üks räägib naftatootjatest (pumpajad), teine naftatöötlejatest (rafineerimistehased), kolmas kütusefirmadest (tanklad). Need kõik 3 tiba erinevad asutused. Mida siis keegi silmas peab icon_question.gif
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 03.12.2008 19:59:38 vasta tsitaadiga

Tegelikult suurem osa mõtleb bensu hinnale tanklas icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 03.12.2008 22:31:29 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Suured naftatöötlustehased, mis alles ehitusjärgus - pannakse ootele ja olemasolevaid vähendatakse ning koondatakse töötajaid, et naftatöötlejad suudaks ots- otsaga üldse kokku tulla.
Kas sellest ei võiks siis järeldada et praegu ei ole turul nii palju naftat vaja kui tootmismahtu on? Kas nõudluse kasvamisel siis ootel olevaid projekte taasaktiveerida ei saa? Kas tootjad ei saa kehvema nõudlusega perioodi kahjumeid amortiseerida suurema nõudlusega perioodi kasumitega? Ma ei näe mingit põhjust miks turumajandus siin töötada ei võiks. Samuti ei näe mingit põhjust kaasa tunda turumajandusega mitte toimetulevatele korporatsioonidele. Asjade loomulik käik peaks olema kehvasti majandatud firmade pankrott ning nende kapitali ära ostmine hästi majandatud firmade poolt.

Selle asjade turumajanduslikult loomuliku käigu geopoliitilised tagajärjed ei pruugi muidugi kõigile meeldida. Pole ime et USA viimasel ajal oma liberaalsed põhimõtted veega alla laseb. Aga kui vaba turu usku olla, siis koos nendega tõmbab ta ka endale vee peale.

_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.