Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Intel tutvustas maailma kiireimat protsessorit märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 06:53:51 Intel tutvustas maailma kiireimat protsessorit vasta tsitaadiga

link :: Intel


Santa Clara, 18. november 2008 – Intel tutvustas täna oma kõige aegade kiireimat lauaarvutiprotsessorit Intel Core i7. See on esimene toode uuenduslikust Nehalemi protsessorite seeriast ning tehniliselt kõrgetasemelisem protsessor, mis on seni valmistatud. Protsessori loomisel kasutatud tehnoloogiad tõstavad arvutusjõudlust ja kiirendavad andmetöötlust – arvuti jõudlus näiteks videopildi töötlemisel ning arvutimängude mängimisel tõuseb 40 protsenti. Energiatarbimine jääb võrreldes Inteli varasemate protsessoritega samale tasemele.

“Intel on valmis saanud maailma kõige kiirema protsessori kõige nõudlikumatele arvutikasutajatele – video- ja muusikatöötlejatele ning arvutimänguritele,“ ütles Inteli asepresident ja Digitaalse Ettevõtte divisjoni juht Pat Gelsinger. “Inteli jaoks on Core i7 protsessor on sama suur tehniline hüpe nagu üleminek SSD ketastele – Core i7 muudab arvutite tulevikku.”

Uut protsessorit testinud maailma tuntumad tehnoloogiaportaalid on Inteli uuele tootele jaganud väga positiivseid hinnanguid. Tehnoloogiaveeb Anandtech teatas: “Intel astub Core i7 protsessoriga suure sammu jõudluse tõstmise suunas“. PC Perspective kirjutab: “Core i7 lubadused on kõik täidetud.“ Veebileht Lost Circuits pani artikli pealkirjaks: „Nehalem on tõeline meistriteos.”

Arvutitööstuse tähtprotsessoriks ristitud Intel Core i7 haaras endale arvutiprotsessorite jõudlusrekordi, saavutades ühes tuntumas testis (SPECint_base_rate2006*) tulemuseks 117 punkti. Saja punkti piiri pole seni ületanud ükski protsessor.

Core i7 protsessoris on esmakordselt kasutusel Inteli uus „Turbo Boost“ tehnoloogia, mis suurendab protsessori töövõimet koheselt, kui arvutiga töödeldakse suuremaid infohulki. Uudne „Turbo Boost” funktsioon tugineb protsessori valmistamise uudsele 45 nm tootmisprotsessile, tänu millele on võimalik protsessori nelja autonoomset tuuma tööd juhtida vastavalt töökoormusele. Core i7 protsessor kasutab ka teisi uusimaid Inteli energiasäästutehnoloogiaid, mida varem on kasutatud sülearvutites.

Uutes protsessorites kahekordistub ka mälu ribalaius võrreldes eelnevate Intel Extreme platvormidega. Inteli Quickpath tehnoloogia vähendab bittide-baitide protsessorisse ja sealt edasi toimetamise aega. Lisaks kasutatakse protsessoritel hargtöötlustehnoloogiat, mis võimaldab protsessori ühel tuumal jooksutada korraga mitut tarkvara käsuvoogu üksteisest eraldatuna. Core i7 neljatuumaline protsessor suudab töötada korraga kaheksa käsuvooga.

Uued Core i7 platvormid tagavad konkurentsitult parima jõudluse 3D mängude mängimiseks – Core i7 näitajad on populaarsete arvutimängutestide põhjal Inteli varasemate kõrgjõudlusega protsessorite omadest 40 protsenti paremad.

Inteli Core i7 protsessor ja Intel X58 Express kiibistikul põhinev Desktop Board DX58SO Extreme seeria jõuavad müügile üle maailma juba täna. Eestis alustab tänasest Nehalem platvormil valminud arvutimudeli ML 790 müüki ML Arvutid hinnaga alates 26 000 krooni.

Uus protsessor on Inteli esimene Nehalemi mikroarhitektuuriga protsessorite seeria toode. Sama seeria sülearvutitele ja serveritele mõeldud protsessorid jõuavad turule hiljem. Protsessoritest kõige võimsamal, Core i7 Extreme Edition protsessoril puudub ülekiirendamise piirang, mistõttu asjatundjatel ja arvutientusiastidel on võimalik katsetada Core i7 seeria protsessori kiiruse piire.

Turule jõudnud protsessorite konfiguratsioon ja hinnad:


Intel
Juhtiv ränikiipide arendaja Intel loob tehnoloogiaid ja tooteid ning algatab suundumusi, mis edendavad inimeste elu ja tööd. Lisateavet Intelist aadressil www.intel.com/pressroom ja blogs.intel.com
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dante
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2002




sõnum 19.11.2008 08:33:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Intel tutvustas maailma kiireimat protsessorit

Kas see on siis kiirem kui Cell või näiteks PowerPC ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 19.11.2008 08:42:10 vasta tsitaadiga

See "Turbo Boost" nimi nüüd küll ilus ega uus pole. Mäletan vanadest 486 DX aegadest, kui spest Turbo Boost nupp korpuses oli... Loomulikult ei ole neil muud sarnasust kui see nõme nimi. AMD peab kindlasti nüüd välja tulema "Nitro" või "Rally" seeriaga icon_lol.gif

Aga mis hinnaklassi see TBP (Turbo Boost Processor) peaks jääma?

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 19.11.2008 09:26:47 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
See "Turbo Boost" nimi nüüd küll ilus ega uus pole. Mäletan vanadest 486 DX aegadest, kui spest Turbo Boost nupp korpuses oli... Loomulikult ei ole neil muud sarnasust kui see nõme nimi. AMD peab kindlasti nüüd välja tulema "Nitro" või "Rally" seeriaga icon_lol.gif

Tuli sama asi meelde kohe, kuidas ilma selle vajaliku nuputa eriti arvutiga midagi teha ei saanud. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 19.11.2008 09:34:59 vasta tsitaadiga

huvitav kas see 40% jutt mängudes on reaalne?
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 19.11.2008 10:26:15 vasta tsitaadiga

excalibur kirjutas:
huvitav kas see 40% jutt mängudes on reaalne?

Ainult väljavalitud mängudes vastavate sättetega icon_razz1.gif

dante kirjutas:
tsitaat:

Intel tutvustas maailma kiireimat protsessorit

Kas see on siis kiirem kui Cell või näiteks PowerPC ?

Kas Cell on lauaarvutiprotsessor?
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 19.11.2008 10:27:02 vasta tsitaadiga

Sendler kirjutas:

dante kirjutas:
tsitaat:

Intel tutvustas maailma kiireimat protsessorit

Kas see on siis kiirem kui Cell või näiteks PowerPC ?

Kas Cell on lauaarvutiprotsessor?

Pealkiri on veidi eksitav küll..
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 19.11.2008 10:37:02 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
See "Turbo Boost" nimi nüüd küll ilus ega uus pole. Mäletan vanadest 486 DX aegadest, kui spest Turbo Boost nupp korpuses oli... Loomulikult ei ole neil muud sarnasust kui see nõme nimi. AMD peab kindlasti nüüd välja tulema "Nitro" või "Rally" seeriaga icon_lol.gif

Aga mis hinnaklassi see TBP (Turbo Boost Processor) peaks jääma?


Veelgi vanem aeg meenub, 386 ajast siis kui 25Mhz liiiiiiga kiire oli, lülitasid turbo välja.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agamina
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2004




sõnum 19.11.2008 10:37:49 vasta tsitaadiga

electron, i7 920 maksab 4295 krooni. Turbo lükkab vajadusel prose kuni 3,46GHz-ni ja seda Inteli poolt väidetuna kõigil kolmel praegusel mudelil (920, 940 ja 965).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 10:49:20 vasta tsitaadiga

täielik soust, suur reklaam lihtsalt nagu gayPhonegi
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 19.11.2008 10:55:06 vasta tsitaadiga

Noname, sind pandi makaronitoidule, et trollid igalpool nüüd ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.11.2008 11:05:39 vasta tsitaadiga

Aga sellest, et protsessorid saavad juurde taolise kiirusereguleerimise - nagu jutuks olev "PowerBoost", oli juba kuulda ammu-ammu. Nii, et selles suhtes ei midagi uut siin päikese all.

Seda enam, et selle PowerBoosti eelkäija dünaamilise kiiruse reguleerimise näol on ju juba ammuilma olemas.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agamina
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2004




sõnum 19.11.2008 11:37:12 vasta tsitaadiga

tahanteada, i7 suurim erinevus on ikkagi mälukontroller (mis inteli puhul ju väga suur uudis) ja sellest tulenevalt suurem mälu läbilaskevõime. See BOOST on lihtsalt, et lastelt (õigemini nende vanematelt) jõuludeajal raha kätte saada. i7 eelised avalduvad puhtalt ikka tööd tehes. Ma ei saa üldse aru OC vendadest kes nutavad, et äkki ei klokkugi - mis vahet seal on kui ta teeb praegustele inteli prosedele sama cloki juures näiteks videotöötluse puhul silmad ette. Kusjuures isegi Exceli kalkulatsioonid on 30% kiiremad (qx9700 vs. i7 965), mis kodukasutajat jällegi ei koti kuid nii mõnelegi suur asi. Mängudes tuleb 25% ainult Lost Planetis ja 9% ET (ei tea miks) ja mingi oli veel aga ei meenu. Kui mängurid tahavad paremat jõudlust 4 tuumast (8 threadist) nutku seda mängutegijatele ja las optimiseerivad paremini.

viimati muutis agamina 19.11.2008 11:42:06, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 11:41:08 vasta tsitaadiga

Arvan küll, et mingit hüppelist edasiminekut siin ei ole, ikka puhas promo ja reklaam icon_lol.gif
Maailma kiireim icon_eek.gif -kui kauaks icon_question.gif
Hambaarstid soovitavad võiks ka olla... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gen
HV kasutaja
gen

liitunud: 04.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 11:46:04 vasta tsitaadiga

mis te kõik nii pessimistid olete, intel on ju siaamaani väga heade CPUga välja tulnud. Miks ta see uus erand peaks olema ja miks see jutt vale peaks olema.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 19.11.2008 12:26:31 vasta tsitaadiga

excalibur kirjutas:
huvitav kas see 40% jutt mängudes on reaalne?


osades mängudes jääb isegi lahjemaks kui praegused protsessorid. Saadaval on neid ka ainult 3 mudelit ning hinnaklassid hüppelised. Eestis on hetkel saada ainult kõige odavamat ja kõige kallimat mudelit.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 19.11.2008 12:31:35 vasta tsitaadiga

agamina kirjutas:
electron, i7 920 maksab 4295 krooni. Turbo lükkab vajadusel prose kuni 3,46GHz-ni ja seda Inteli poolt väidetuna kõigil kolmel praegusel mudelil (920, 940 ja 965).


Ma küll momendil ei hakka proset ostma, kuid selguse huvides küsin, et kui kõigil kolmel prosel lükatakse vajadusel sagedus kuni 3,46 GHz`ni, siis miks ma peaks maksma 3x rohkem selle kallima protsessori eest?

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 19.11.2008 12:34:12 vasta tsitaadiga

dante kirjutas:
tsitaat:

Intel tutvustas maailma kiireimat protsessorit

Kas see on siis kiirem kui Cell või näiteks PowerPC ?
Sõltub millise mõõdupuuga mõõta. Cellist on praktikas kiirem küll, on üsna vähe viise kuidas saaks Celli kiiremaks pidada. PowerPC ei ole üldse protsessorgi vaid käsuarhitektuur. IBM'i Power6 on juba tõsisem pill, kuid jällegi sõltub kõik mõõdupuust ja lisaks sellest, et kas nelja kivi ja 128MB L3 cachega MCM kvalifitseerub üheks protsessoriks või mitte.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 19.11.2008 12:39:04 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
agamina kirjutas:
electron, i7 920 maksab 4295 krooni. Turbo lükkab vajadusel prose kuni 3,46GHz-ni ja seda Inteli poolt väidetuna kõigil kolmel praegusel mudelil (920, 940 ja 965).


Ma küll momendil ei hakka proset ostma, kuid selguse huvides küsin, et kui kõigil kolmel prosel lükatakse vajadusel sagedus kuni 3,46 GHz`ni, siis miks ma peaks maksma 3x rohkem selle kallima protsessori eest?


ei ole ise veel näppinud, aga kõige kallimate kohta on alati kehtinud see lause mis Tanelgi ütles:

Tanel kirjutas:
Protsessoritest kõige võimsamal, Core i7 Extreme Edition protsessoril puudub ülekiirendamise piirang, mistõttu asjatundjatel ja arvutientusiastidel on võimalik katsetada Core i7 seeria protsessori kiiruse piire.


Extreme protsessorit ostavad väga vähesed, aga siiski entusiaste leidub.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
in-sane
HV kasutaja
in-sane

liitunud: 18.03.2006




sõnum 19.11.2008 14:26:17 vasta tsitaadiga

Hea uudis, pole siin midagi vinguda, kellele ei meeldi, ei meeldi. Igaljuhul kes ära ostab tehku ülevaade ja katsetused siis selgub tõde, mis siin ikka niisama spekuleerida icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 19.11.2008 15:44:42 vasta tsitaadiga

Uudise plussid:
- uus mikroarhitektuur
- sisuliselt uus CPU definitsioon: põhituum ning vastavalt eesmärgile integreeritud lisafunktsionaalsus
- tänu sellisele põhimõttele: tegelikult üks ja sama tuum istub nii serveris kui läpakas
- lõpuks on ka Intelil integreeritud mälukontroller
- turule jõuab ka integreeritud graafikaga e. GPUga tuum või CPU või mis asi ta nüüd ongi
- hargtöötlus: selle sõna eest annaks 5+. Kunagi sai mõeldud, et kuidas HyperThreadingut eesti keeli selgitada.

Miinus:
- miks krt on nii, et muidu toredasse uudisesse lisatakse lause "Uudne „Turbo Boost” funktsioon tugineb protsessori valmistamise uudsele 45 nm tootmisprotsessile, tänu millele on võimalik protsessori nelja autonoomset tuuma tööd juhtida vastavalt töökoormusele." Mis mõttes "tootmisprotsess tagab turboboosti, mis tagab töökoormuse jaotuse"? Mitte kolbigi ei jaga.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 19.11.2008 18:51:14 vasta tsitaadiga

http://gizmodo.com/5092059/falcon-northwest-mach-v-fastest-pc-yet-runs-crysis-at-60fps

mingid kahtlased tegelased alienware-le tegid ära aga no pmst kohe samal päeval kui i7 väja tuli
80k mingi arvuti eest on veidike haiglane eriti veel kui korpuse värv on ainuüksi juba 500 doltsi

btw mitu tuuma sellel i7-l on ?
ma liiga võhik arvuti alas pole üldse kursis praeguse ajaga icon_biggrin.gif kunagi oli lihtne üks tuum jne nüüd on mitme tuumalised jne mul endal on kahe tuumaline e6300 ja varsti 2a vana kuid siiani on vedand kõik mängud ilusti välja ilma probleemideta

olen kuulnud kunagi et intel core 2 duo e6300 saab clockida 2.6GHz peale nii et pole vaja isegi vahetada jahutust mul pole küll clockitud ja pole plaanis ka veel aga kui vaja siis vahetaks küll jahutuse võimsama vast ja ega pole paha toite ka ära vahetada kuna mul arvuti on sees 24/7/365
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 19:52:40 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Uudise plussid:
- hargtöötlus: selle sõna eest annaks 5+. Kunagi sai mõeldud, et kuidas HyperThreadingut eesti keeli selgitada.
.


ikka see hyper treading on seal sees?
see on just vastupidiselt suur miiinus!, mitte pluss

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
agamina
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2004




sõnum 19.11.2008 21:51:48 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ikruusa kirjutas:
Uudise plussid:
- hargtöötlus: selle sõna eest annaks 5+. Kunagi sai mõeldud, et kuidas HyperThreadingut eesti keeli selgitada.
.


ikka see hyper treading on seal sees?
see on just vastupidiselt suur miiinus!, mitte pluss


Ehk selgitaks lähemalt? Või äkki mõni näidegi tuua?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nah
HV veteran
nah

liitunud: 17.02.2006




sõnum 19.11.2008 21:59:34 vasta tsitaadiga

RCC, Miks miinus, tavalistel pentiumi HT prosedel saab seda välja ka lülitada ju ... Kuid miks peaks?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 22:01:52 vasta tsitaadiga

Ja AMD aktsia kukkus põhja
_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agamina
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2004




sõnum 19.11.2008 22:10:01 vasta tsitaadiga

Lugedes erinevaid teste reaalsete rakendustega leidsin just plusse HT-le näiteks bit-tech.net-i testi kokkuvõte:

nah kirjutas:
Turbo mode doesn't really offer a huge advantage either, but what has made a surprising and always positive difference is Intel Hyper Threading Technology.


Lohakalt maakeeli:
Turbo värk ei anna eriti suurt edu, kuid üllatava ja ALATI positiivse tulemuse andis HT kasutamine


viimati muutis agamina 19.11.2008 22:12:28, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 22:10:45 vasta tsitaadiga

hinnavaatluses olid juba 17 nov ja arvatavasti ka varem müügil prosed aga emaplaate ma ei leidnud
_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 19.11.2008 22:53:01 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Uudise plussid:
- uus mikroarhitektuur
Kui ei oleks uus ei oleks ka niiväga uudisväärne. Plussina paneks pigem kirja et see uus on parem, et on veel leitud võimalusi kuidas jadatöötlust kiirendada lisaks tuumade lisamisele.
ikruusa kirjutas:
- sisuliselt uus CPU definitsioon: põhituum ning vastavalt eesmärgile integreeritud lisafunktsionaalsus
Ei ole siin midagi niiväga uut. Pigem paratamatus mis kaasneb järjest enama funktsionaalsuse integreerimisega.
ikruusa kirjutas:
- tänu sellisele põhimõttele: tegelikult üks ja sama tuum istub nii serveris kui läpakas
Serverimaailmas on see koguaeg nii olnud. (jättes suure raua maailma müüdava Itaniumi mängust välja, see jääb niikuinii eraldi, kuigi altpoolt nii Opteron kui Inteli uuemad protsessorid koostöös IBM'i chipsetidega söövad seda turgu jõudsalt) Sülearvutites on samuti olnud koguaeg sama tuum, v.a. ajutine periood kus Pentium4 ja Pentium-M paralleelselt turul olid.
ikruusa kirjutas:
- hargtöötlus: selle sõna eest annaks 5+. Kunagi sai mõeldud, et kuidas HyperThreadingut eesti keeli selgitada.
Tundub üsna kehvapoolne tõlge olevat. HyperThreadingut ei olegi vaja eesti keeles seletada, see on kaubamärk. Seletada oleks vaja simultaneous multithreading terminit. Suhteliselt toores tõlge oleks üheaegne mitmiklõimtöötlus. See tehnoloogia on endale üsna halva nime külge saanud tänu Pentium4 saastale arhitektuurile. Tegelikult on see väga hea viis kuidas väikese transistorikuluga saab protsessori järjekorravälise täitmise masinavärgi panna tööle lõimetaseme paralleelsuse abil effektiivsuse tõstmiseks.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 19.11.2008 23:30:31 vasta tsitaadiga

teretalv kirjutas:
hinnavaatluses olid juba 17 nov ja arvatavasti ka varem müügil prosed aga emaplaate ma ei leidnud


gigabyte ja inteli emaplaati on saada olnud juba paar nädalat (teisi hetkel ei paista), prosede reaalne saadavus tekkis sel nädalal.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 23:41:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

gigabyte ja inteli emaplaati on saada olnud juba paar nädalat (teisi hetkel ei paista), prosede reaalne saadavus tekkis sel nädalal.

emaplaatide all vastavat kiibistikku pole

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
Aeg Maha 2n
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2008 14:40:40 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
http://gizmodo.com/5092059/falcon-northwest-mach-v-fastest-pc-yet-runs-crysis-at-60fps


Alienware lasi välja oma uusima lipulaeva ALX X-58 mis omab pooleks selle. 8)
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2008 12:35:49 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
http://gizmodo.com/5092059/falcon-northwest-mach-v-fastest-pc-yet-runs-crysis-at-60fps

mingid kahtlased tegelased alienware-le tegid ära aga no pmst kohe samal päeval kui i7 väja tuli
80k mingi arvuti eest on veidike haiglane eriti veel kui korpuse värv on ainuüksi juba 500 doltsi

btw mitu tuuma sellel i7-l on ?
ma liiga võhik arvuti alas pole <b>ül<font color=red>d</font>se</b> kursis praeguse ajaga icon_biggrin.gif kunagi oli lihtne üks tuum jne nüüd on mitme tuumalised jne mul endal on kahe tuumaline e6300 ja varsti 2a vana kuid siiani on vedand kõik mängud ilusti välja ilma probleemideta

olen kuulnud kunagi et intel core 2 duo e6300 saab clockida 2.6GHz peale nii et pole vaja isegi vahetada jahutust mul pole küll clockitud ja pole plaanis ka veel aga kui vaja siis vahetaks küll jahutuse võimsama vast ja ega pole paha toite ka ära vahetada kuna mul arvuti on sees 24/7/365

Sa kirjavahemärkidest ka kunagi midagi kuulnud oled?

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indu
HV veteran
indu

liitunud: 03.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2008 12:54:05 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
http://gizmodo.com/5092059/falcon-northwest-mach-v-fastest-pc-yet-runs-crysis-at-60fps


"Võimas ülevaade" .Tuletab meelde Phenomi "Over 30k" benchmarki.

_________________
http://www.lossirestoran.eu/
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 22.11.2008 08:27:30 vasta tsitaadiga

stepzter,
väga õige point, et just jadatöötluse kiirendamine on tõeliselt hea uudis. Üks ja sama tuum läpakast serverini - ma mõtlesin ka seda, et CPU põhiline nimi jääb samaks - kaovad ära kõik need Duod, Quadid, Celeronid, Pentiumid, Xeonid. Saab hulgast jamast lahti. Aga teadaolevalt Xeoni brand ikkagi jääb. Centrino kui platvormi brand ei kao ka arvatavasti kuhugi.
Hargtöötlus vs. üheaegne mitmiklõimtöötlus - no vaata ise icon_smile.gif Ma olen kunagi kirjutanud töö just HT teemal ja muide sain selle abil keskmiselt 26% kiiruse kasvu pralleelselt käivate protsesside puhul. A la Linuxis oggenc ja imagemagick käsurealt korraga käima ja voila.
Muidugi kasutasin ka siis lõimtöötluse nimetust, sest see nagu kohalik vaikimisi tõlge. Aga pagan, see ei meeldinud mulle. Hargtöötlus - see on hulka inimlikum väljend icon_smile.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dannyb0y
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2007




sõnum 24.11.2008 08:34:28 vasta tsitaadiga

agamina, mina küll mõistan neid. See on tegelikult hasart. Kes palju saab, mis tulemus tuleb, kui palju reaalset kasu oli jne jne jne.

minu QX9770 igatahes jääb veel päris kauaks mulle, minu raha intel VEEL ei saa.

_________________
"Things should be made as simple as possible, but not any simpler."
~Albert Einstein
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aivar88
HV veteran

liitunud: 28.11.2003




sõnum 24.11.2008 13:11:22 vasta tsitaadiga

ülevaadet lugedes võrdlesin e8400 vs i7 965 extreme OC, ning enamus mängudes olid samavääresed, mõnes üksikus oli 965 overclocked prosega fps sutsu parem aga kui klokkida ka e8400 ära siis poleks sellele i7 näol mingit vastast as far as i can see
http://www.overclockersclub.com/reviews/intel_core_i7/
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lugzan
HV vaatleja
Lugzan

liitunud: 02.11.2004




sõnum 01.12.2008 00:24:29 vasta tsitaadiga

bollocks, peagi on AMD jälle kohal parema bang/buck prosega =P


J.

_________________
Higdon's Law: Good judgement comes from experience.
Experience comes from bad judgement.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 25.12.2008 13:02:53 vasta tsitaadiga

nah, see on vajalik ainult windowsi masinatele, kus kernel tööjaotusega hakkama ei saa, lülita HT välja ja näed kuidas windows hakkima hakkab. Ülejäänud operatsioonisüsteemidel see nii ei ole ning mitmetuumalisus tähendab ühekasutaja töölauaarvuti jaoks, et kõik tuumad peale ühe ripuvad enamasti niisama, sest enamik programme ei oska veel mitut tuuma kasutada ja kõigi operatsioonide jaoks see ei olegi võimalik. See on tõene ka windowsite kohta, aga seal on paljalt hiirekursori liigutamiseks _vaja_ lisatuuma icon_confused.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 25.12.2008 13:21:23 vasta tsitaadiga

Sai paar kuud tagasi ennustatud, et need Core i7 müüki tulles lettidele esialgu vedelema jäävadki ja ainult üksikud entusiastid ostavad neid, täna onngi see reaalsus.
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.12.2008 13:55:31 vasta tsitaadiga

Marie: Seisma ei jää need protsessorid midagi. Kui tahtmine puudub, siis lähevad nad ümbertegemisele ja uuesti müüki. Raske on hetkel oletada, et mida neist teistmoodi teha saab, aga kui võtta arvesse, kuidas varasemaid prosasid on muudetud, siis võib oletada, et ika uut tüüpi protsessorite jaoks on mingid muudatusvõimalused kindlasti olemas.

Lisaks veel see karm reaalsus, et "minemaviskamine või utiliseerimine" tuleb tootjale oluliselt kulukam, kui muudatused ja uuesti müüki suunamine.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2008 14:07:16 vasta tsitaadiga

ära muretse marie, eitahanteada lubas kõik ise ringi teha. tal isegi luuavars nurgas hakkas rohelisi lehti ajama
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Intel tutvustas maailma kiireimat protsessorit
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.