|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.11.2008 13:52:57
|
|
|
Kasutage loogikat 8)
Sada ja veel viiskümmend aastat tagasi oli barreli EROEI 150 ja rohkem ja barreli omahind tänapäeva taalades heal juhul mõni $. Räägime nüüd tänapäevast: vanadel väljadel on üles seatud igasugu merevee sissepumpamise jaamad, Mehhiko kasutab Cantarellis lämmastikku jne, see kõik lööb omahinna üles, sest järjest rohkem on vaja teha investeeringuid. Hetkel on globaalne EROEI kusagil 10-30, sõltuvalt väljast. Alberta ja Orinoco asfaldiväljadel kulub 1 ühik energiat, et kätte saada 3 ja selletõttu on Sünkruudi ühe barreli omahind rohkem kui 70 dollarit. Ehk siis, nemad saavad iga barreli kohta maha müües operatsioonilist kahju 20$. Põhimõtteliselt 99% uutest väljadest, mis on viimase aja jooksul kävitunud või käivituvad lähiajal, on ekstreemsetes tingimustes ja süvavee all. See tähendab, et nende toodetud barreli omahind on tohutu kõrge ja eeldab 100+ taala barrelist maailmaturul, et see projekt üldse kasumlik oleks. Ja sellest faktist on ka tingitud see, et projekte pannakse ridamisi seisma, sest investoritele ei ole võimalik ära seletada, miks 49 taalase barreli ajastul investeerida sadu miljardeid musta auku, mis tooks kasumit 3x kõrgema barrelihinna ajastul. Inimene on selle koha pealt lühinägelik, nagu ikka.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
18.11.2008 14:00:20
|
|
|
mina ootaks siiski kütuse pumplate viimase kvartali kasumiaruanded ära, siis on näha, kui palju nad "kahjumit" saavad
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.11.2008 14:03:31
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| mina ootaks siiski kütuse pumplate viimase kvartali kasumiaruanded ära, siis on näha, kui palju nad "kahjumit" saavad |
Süsteemis on 3-6 kuud inertsi. Neljanda kvartali aruanne ei näita veel mitte kui midagi.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
18.11.2008 14:09:41
|
|
|
no ootame siis rohkem, ei usu mina, et ükski firma oleks nõus sellise kahjumiga töötama, kui alla 70$ pole mõtet ja hetkel 50$, siis arvestades neid miljoneid barreleid, mis päeval välja pumbatakse oleks näiteks gazprom varsti rahast lage, kui see kahjumilik oleks, siis pandaks lihtsalt pump seisma seniks, kuniks hind jälle tõuseb.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.11.2008 14:15:49
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| oleks näiteks gazprom varsti rahast lage, kui see kahjumilik oleks, siis pandaks lihtsalt pump seisma seniks, kuniks hind jälle tõuseb. |
Siis oleks Putini ainus sissetulek läinud. Mis siis, et see on teoorias kahjumlik tegevus aga tema jaoks hetkel veel ei ole. Venelased kasutavad geniaalset meetodit oma naftaväljadel: "pumpame kõik iidse tehnoloogia ehk CCCPi tehnikaga varustatud asjad nii tühjaks kui saame ning siis kutsume sisse välismaalased. Nemad ehitavad väljad valmis ja meie tõstame nad riigist välja ja võtame kõik üle ja ise ei kuluta midagi, kasumi võtame aga kõik endale".
Lisaks- pumpasid ei saa niisama sulgeda, see on väga keeruline protsess ja selle valesti tegemine võib välja tootmismahud hävitada.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
18.11.2008 14:48:14
|
|
|
| wirx kirjutas: |
aga scart, kui hetkel toodetakse kahjumiga, kuidas siis 10a tagasi toodeti, siis oli ju hind 20$ kandis?  |
dollar oli siis ka märkimisväärselt tugevam, 16 ja 17 kandis, kui ma ei eksi, praegu aga 12,5 kandis vist
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.11.2008 16:37:47
|
|
|
| HV-lase Scart-i jutule võib lisada selle, et väljakaevandamishind ei kasva mitte lineaarses joones, vaid logaritmilises kõveras. Ja lisaks otsestele kättesaamisprobleemidele lisanduvad veel igasugused muud mõjutajad - materjalide (s.h. metallide) hinnatõusud, töötajate / tööliste olulised palgatõusud jms.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
18.11.2008 20:52:18
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| no ootame siis rohkem, ei usu mina, et ükski firma oleks nõus sellise kahjumiga töötama, kui alla 70$ pole mõtet ja hetkel 50$, siis arvestades neid miljoneid barreleid, mis päeval välja pumbatakse oleks näiteks gazprom varsti rahast lage, kui see kahjumilik oleks, siis pandaks lihtsalt pump seisma seniks, kuniks hind jälle tõuseb. |
Kahtlustan, et sellest $70 oma hinnast väga suur osa kui mitte enamus on juba tehtud investeering mis on amortiseeritud toodangumahu peale ära. Seisma jätmine tasub ainult siis ära kui barreli ei hind ei kata opereerimiskulusid ära.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.11.2008 23:06:58
|
|
|
Hiljuti lingitud artiklist:
| tsitaat: |
| Naftapuuraugus räägime me 35 dollari suurusest naftabarreli omahinnast. Kuid kulud nii nafta puhastamisele kui ka administreerimisele ilma transpordita tõstavad maksumuse 18 dollarini. Kui lisada siia transpordikulud ja maksud, siis alla 40 dollari barrelilt ei ole tootmine mõttekas. Uute naftaleiukohtade avamisel pole mõtet odavama hinna puhul kui 90 dollarit barrelilt. |
Seda siis venemaal.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
18.11.2008 23:32:31
|
|
|
| millal siis naftahinnad tõusma hakkavad?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
18.11.2008 23:39:21
|
|
|
| lu1de kirjutas: |
| millal siis naftahinnad tõusma hakkavad? |
Siis kui majandus tõusma hakkab või naftaproduktsioon majandusele oma langusega järgi jõuab.. ilmselt.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
18.11.2008 23:46:31
|
|
|
| Bluebull kirjutas: |
| lu1de kirjutas: |
| millal siis naftahinnad tõusma hakkavad? |
Siis kui majandus tõusma hakkab või naftaproduktsioon majandusele oma langusega järgi jõuab.. ilmselt. |
ehk mitte nii pea?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
19.11.2008 00:33:16
|
|
|
Sul on meel kurb, kuna nafta ei kallinegi veel? Kütuseäris käpad sees?
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
19.11.2008 00:52:17
|
|
|
| taikonaut kirjutas: |
Sul on meel kurb, kuna nafta ei kallinegi veel? Kütuseäris käpad sees?  |
kui kallineks siis tuleks kiiremini elektriautod, veokid jne.
ja kui nii kaua nii odav nafta on siis hakatakse uuesti SUV'sid ostma (ka neid mis ei ole hübriidid)
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
19.11.2008 01:04:08
|
|
|
| küll teil siin teemas ikka jahu jätkub!
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
19.11.2008 08:48:45
|
|
|
| lu1de kirjutas: |
| taikonaut kirjutas: |
Sul on meel kurb, kuna nafta ei kallinegi veel? Kütuseäris käpad sees?  |
kui kallineks siis tuleks kiiremini elektriautod, veokid jne.
ja kui nii kaua nii odav nafta on siis hakatakse uuesti SUV'sid ostma (ka neid mis ei ole hübriidid) |
Sinu prillid on ikka üliroosade klaasidega
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
19.11.2008 12:12:01
|
|
|
| tops kirjutas: |
| Äripäevas ka artikkel, mis elektriautot globaalmajanduse päästjaks ja Nokiaks pakub. |
Too onu on vist seentega üle pingutanud.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
19.11.2008 12:21:39
|
|
|
Venemaal tuleb Arktika-plaane kärpida
Ambitsioonikat projekti Arktika vallutamiseks nafta ja gaasi tootmise eesmärgil on varem nimetanud utoopiliseks ka kuulus Venemaa majandusmees Andrei Illarionov, kes on üle viie aasta töötanud Venemaa presidendi Vladimir Putini majandusnõunikuna.
«Seal all võib ju midagi leiduda, kuid tokmanni väljad on endiselt kasutamata, kuigi seal on juba kogu eelluure ja arvestused tehtud. Raha selleks lihtsalt pole. Arktika on puhas bluff,» sõnas Illarionov hiljutises intervjuus Postimehele.
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
19.11.2008 14:42:45
|
|
|
Bluebull: Senini käib Arktikas küll pigem erinevate riikide vaheline sõnasõda, relvade näitamise saatel, et kes selle pisikese maalapikese tegelik peremees ja omanik on 8)
Delfi-sse on kah jõudnud teema: "Ameerika autotootjad pressivad riigilt raha". Ehk siis see, mida kusagil eespool siin teemas juba varem ette ennustati.
http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=20384366
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
19.11.2008 15:31:08
|
|
|
Või läheb asi hoopis teises suunas?
"USA rahandusminister ei taha autogigante toetada abipaketi rahadega" Link.
Ühendriikide kolme autotööstuse esindajad kohtusid eile senati rahanduskomisjoniga ja palusid laenuks 25 miljardit dollarit, kuid rahandusminister Hank Paulson pole sellega nõus.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
19.11.2008 16:00:03
|
|
|
| taikonaut kirjutas: |
Või läheb asi hoopis teises suunas?
"USA rahandusminister ei taha autogigante toetada abipaketi rahadega" Link.
Ühendriikide kolme autotööstuse esindajad kohtusid eile senati rahanduskomisjoniga ja palusid laenuks 25 miljardit dollarit, kuid rahandusminister Hank Paulson pole sellega nõus.
|
Detroit's Big Three automakers are running out of time in their quest to convince skeptical lawmakers that Congress should throw them a $25 billion lifeline.
Top executives with General Motors, Ford and Chrysler will return to Congress on Wednesday, appearing before a House committee to plead for a "bridge loan" to give them a massive infusion of cash to prevent millions of layoffs, stave off bankruptcy and stabilize their teetering companies.
Facing a less-than-receptive Senate on Tuesday, General Motors Corp. CEO Rick Wagoner warned that the failure of the U.S. auto industry could lead to a loss of 3 million jobs within the first year and ripple throughout communities around the country.
"This is all about a lot more than just Detroit. It's about saving the U.S. economy from a catastrophic collapse," Wagoner said.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
19.11.2008 18:45:35
|
|
|
kuigi asi ei ole päris nii must nagu maalitakse, arvestab kongress tahes-tahtmata kolme suure pankroti korral tõsise jamaga. omaette küsimus on, kas midagi head välja mõelda-rääkida suudetakse.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
19.11.2008 19:08:18
|
|
|
Isegi kui nad hetkel räägivad, et ei anna raha, siis ma usun et nad seda lõppude-lõpuks siiski teevad.
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
19.11.2008 20:18:12
|
|
|
| kuulsin raadiost (94.1 KMPS) et 70% ameeriklastest ei toeta autofirmade päästmist.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
19.11.2008 20:23:38
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| kuigi asi ei ole päris nii must nagu maalitakse, arvestab kongress tahes-tahtmata kolme suure pankroti korral tõsise jamaga. omaette küsimus on, kas midagi head välja mõelda-rääkida suudetakse. |
Sõltub, kuidas defineerida: "must". Pankroti järel oleks hoobilt miljonid töökohad kaotatud. Kui aga neile raha anda, lähevad nad ikka pankrotti ja töökohad kaovad lõpuks ikkagi. Lose-lose situatsioon.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
19.11.2008 22:10:20
|
|
|
no ei tea kas päris nii
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
20.11.2008 14:39:15
|
|
|
| kaspar00 kirjutas: |
no ei tea kas päris nii  |
On sul informatsiooni selle kohta, et GMi, Fordi ja Chrysleri suurepärane ümberstruktueerimine on lõpetatud, töötajate ametiühingutega läbirääkimised sooritatud ja jätkub täie hooga meeletu SUVide müük Ameerika tarbijale, nii et taas on avatud kõik idletud tehased ja ei jõua masinaid toota niipalju, kui on turgu?
Ei? Seda ma arvasin. Kui ikka pole ülevaadet selle kohta, kui kapitaalselt finished Kolm Suurt on, ei ole vaja tühje sõnu loopida.
---
A Democratic Congress, unwilling or unable to approve a $25 billion bailout for Detroit's Big Three, appears ready to punt the automakers' fate to a lame-duck Republican president. Caught in the middle of a who-blinks-first standoff are legions of manufacturing firms and auto dealers and millions of Americans' jobs after Senate Democrats canceled a showdown vote that had been expected Thursday. President George W. Bush has "no appetite" to act on his own.
Round one to the people.
---
Companies in two Chinese provinces, Shandong and Hubei, have been told they must seek official consent if they want to lay off more than 40 people. The order highlights the Chinese authorities' concern over mounting job losses. As China's main external markets plunge into recession and export orders shrink, layoffs have multiplied in the country's big manufacturing regions.
In Shandong alone, nearly 700,000 people have lost their jobs this year. In southern Guangdong, tens of thousands of firms have closed, sparking off reverse migration to the countryside by redundant workers.
China's economic growth has slowed sharply this year to around 8 percent - high by world standards, but much less than the double-digit figures seen for years.
Tiigrist on kah saanud lõpuks paks kassivolask, kes end liigutada ei jaksa. Nagu minu kõuts õues, kes pingutas talveks ettesöömisega natuke üle. Vähemalt 67000 suletud tehast, sealhulgas Hiina ühed suurimad jne - põnevaks läheb seal riigis, kus on sadu miljoneid töökäte paare aga pole tööd, mida teha.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
20.11.2008 15:14:33
|
|
|
Selliseid investeeringuid küll keegi ei tee "odava" nafta ajastul .
--
vaatasin hommikul CNN'i. pakuti välja, et autotootjatele võiks raha anda, aga ainult juhul, kui sellega lõppeb igasugune SUV'ide tootmine ja minnakse laksust üle hübriidide ja elektriautodele. PS kuulsin sealt midagi sellist, et GM ehitab Peterburi kõrvale SUV'i tehast..
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
20.11.2008 15:33:46
|
|
|
On olemas optimism ja siis idiotism. Sellised lood kuuluvad kahjuks teise rubriigi alla.
EDIT: et igasugu avaldusi teemal: "ära ole nii tumeda vaatega ja põhjenda kah mõnikord!" vältida - alustame sellest. Mitte kellelgi pole sellist raha, et seda ära teha. Punkt. Ainus stabiilne energiaallikas, millest saaks midagi aretada - on tuumaenergia. Igasugu pipe dreamid sellest, kuidas globaalselt kriisis maamunal tehakse 10 aastaga ära see, mida pole eelneva 50ga suudetud ning mille tulevased tegijad hetkel ridamisi pankrotti lähevad ja tootmist lõpetavad... on hipide ja laksupoiste pärusmaa.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.11.2008 16:40:29
|
|
|
Naftahind rallib taas allapoole - 50 dollari suunas. Samas on huvitav, et polegi enam kusagilt lugeda riigi- ja rahandus- ning tootmisjuhtide paanilisi avaldusi selle kohta, kuidas naftahinna langust pidurdada. Et kas on kõigil juba suva - kui kukub, siis lasku käia
http://admiralinvest.delfi.ee/index.php?id=127092
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
20.11.2008 22:46:40
|
|
|
Tehtud!
Kolm Suurt bailitakse välja, sest otsustajad "muutsid äkitselt meelt."
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
20.11.2008 23:40:58
|
|
|
Bushi administratsioon suudab ikka enne erruminekut kõik pe***e keerata...
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
20.11.2008 23:44:17
|
|
|
Nymex Crude Future 48.70$
Dated Brent Spot 45.95$
Hakkame nüüd 40$ ootama
Kohalikud ahnurid bensu müüjad võiks ka hindu alandada juba
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muffest
HV kasutaja
liitunud: 17.09.2003
|
21.11.2008 00:27:34
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Nymex Crude Future 48.70$
Dated Brent Spot 45.95$
Hakkame nüüd 40$ ootama
Kohalikud ahnurid bensu müüjad võiks ka hindu alandada juba  |
Millepeale üks mu tuttav meremees oskas muheledes lisada, et nafta hind on nii odav tänu tema hästi tehtud tööle. (töötab naftat otsival uurimislaeval)
_________________ Kõik mis teed tee hästi, sest et halvasti tuleb nagunii hästi välja... |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
21.11.2008 00:54:28
|
|
|
| Scart kirjutas: |
Tehtud!
Kolm Suurt bailitakse välja, sest otsustajad "muutsid äkitselt meelt."
 |
Summas 25 miljardit dollarit?
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
21.11.2008 11:25:51
|
|
|
| taikonaut kirjutas: |
| Summas 25 miljardit dollarit? |
Elu nagu seebiooper - nad ikkagi ei saanud bailouti. Detsembri teisel nädalal hakatakse uuesti arutama.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
21.11.2008 12:42:02
|
|
|
Selle aja peale on suur kolmik juba pankrotis
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
21.11.2008 13:56:33
|
|
|
USAs sai paber otsa:
US seeks 300 billion dlrs from Gulf states: report
The United States has asked four oil-rich Gulf states for close to 300 billion dollars to help it curb the global financial meltdown, Kuwait's daily Al-Seyassah reported Thursday.
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crypto
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.03.2005
|
22.11.2008 03:24:27
|
|
|
c'mon, kaua nad seda raha ahju nüüd viskavad Tahavad us of A ikka täiesti põhja ajada...
_________________ 61. Logistikapataljoni võitleja |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
22.11.2008 04:26:54
|
|
|
| crypto kirjutas: |
c'mon, kaua nad seda raha ahju nüüd viskavad Tahavad us of A ikka täiesti põhja ajada... |
Et siis maailma? :p
Sest kui Usa põhja läheb, siis on euroopal tunne nagu oleks pea maha võetud vms...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
24.11.2008 13:20:31
|
|
|
| crypto kirjutas: |
c'mon, kaua nad seda raha ahju nüüd viskavad Tahavad us of A ikka täiesti põhja ajada... |
All US Financials Will be Nationalized in a Year
It's not preferable, but all major U.S. financial companies will eventually be under government control because the alternative is so much worse, Hugh Hendry, chief investment officer at hedge fund Eclectica Asset Management, said Friday. "All financials will be owned by the U.S. government in a year," Hendry said. "I bet you."
Nationalizations take dramatic losses from the private sector and places them on the larger balance sheet of the public sector, he said. "It's not good," but society is vulnerable and society is going to have to intervene, Hendry said.
---
The Fed has consistently rejected requests to disclose more information about which assets it is taking as collateral for its lending programs. Bloomberg News sued under the Freedom of Information Act this month, requesting the information; the Fed refused, responding that the information was protected because it is confidential commercial information, and because it is being kept by the Federal Reserve Bank of New York, which it argues is not subject to FOIA.
At a hearing last week, Rep. Spencer Bachus (R-Ala.) asked Bernanke: "When do you anticipate letting the public know" what assets you're taking? Bernanke then argued that disclosure would be counterproductive -- his answer, in effect, being never.
---
Nov. 24 (Bloomberg) -- The U.S. government is prepared to lend more than $7.4 trillion on behalf of American taxpayers, or half the value of everything produced in the nation last year, to rescue the financial system since the credit markets seized up 15 months ago.
The unprecedented pledge of funds includes $2.8 trillion already tapped by financial institutions in the biggest response to an economic emergency since the New Deal of the 1930s, according to data compiled by Bloomberg. The commitment dwarfs the only plan approved by lawmakers, the Treasury Departments $700 billion Troubled Asset Relief Program. Federal Reserve lending last week was 1,900 times the weekly average for the three years before the crisis.
Meie Padarid ja Partsid on nende poiste kõrval küll amatöörid!
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.11.2008 22:00:04
|
|
|
| ETV saates Erisaade kõlas tore majanduslaul "Tere Börsikrahh". Kes selle kusagilt leiab, tasub täiesti kuulata - päris aktuaalsed sõnad selles...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
25.11.2008 02:08:23
|
|
|
Päris suur põrge täna nafta futuuri hinnas üle pika aja - ligi +10% momendil aga jah, numbrid palju ei kasva - kõigest $55 barrel
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
25.11.2008 04:29:12
|
|
|
surnud ka teinekord tõmblevad, enne viimaseid hingetõmbeid
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MarekSäde
HV veteran
liitunud: 19.05.2004
|
25.11.2008 07:45:30
|
|
|
| KrikU kirjutas: |
Päris suur põrge täna nafta futuuri hinnas üle pika aja - ligi +10% momendil aga jah, numbrid palju ei kasva - kõigest $55 barrel  |
Eesti kütuseärimeestel jälle põhjust hinda tõsta
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|