Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 150, 151, 152 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2008 13:52:57 vasta tsitaadiga

Kasutage loogikat 8)

Sada ja veel viiskümmend aastat tagasi oli barreli EROEI 150 ja rohkem ja barreli omahind tänapäeva taalades heal juhul mõni $. Räägime nüüd tänapäevast: vanadel väljadel on üles seatud igasugu merevee sissepumpamise jaamad, Mehhiko kasutab Cantarellis lämmastikku jne, see kõik lööb omahinna üles, sest järjest rohkem on vaja teha investeeringuid. Hetkel on globaalne EROEI kusagil 10-30, sõltuvalt väljast. Alberta ja Orinoco asfaldiväljadel kulub 1 ühik energiat, et kätte saada 3 ja selletõttu on Sünkruudi ühe barreli omahind rohkem kui 70 dollarit. Ehk siis, nemad saavad iga barreli kohta maha müües operatsioonilist kahju 20$. Põhimõtteliselt 99% uutest väljadest, mis on viimase aja jooksul kävitunud või käivituvad lähiajal, on ekstreemsetes tingimustes ja süvavee all. See tähendab, et nende toodetud barreli omahind on tohutu kõrge ja eeldab 100+ taala barrelist maailmaturul, et see projekt üldse kasumlik oleks. Ja sellest faktist on ka tingitud see, et projekte pannakse ridamisi seisma, sest investoritele ei ole võimalik ära seletada, miks 49 taalase barreli ajastul investeerida sadu miljardeid musta auku, mis tooks kasumit 3x kõrgema barrelihinna ajastul. Inimene on selle koha pealt lühinägelik, nagu ikka.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2008 14:00:20 vasta tsitaadiga

mina ootaks siiski kütuse pumplate viimase kvartali kasumiaruanded ära, siis on näha, kui palju nad "kahjumit" saavad
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2008 14:03:31 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
mina ootaks siiski kütuse pumplate viimase kvartali kasumiaruanded ära, siis on näha, kui palju nad "kahjumit" saavad


Süsteemis on 3-6 kuud inertsi. Neljanda kvartali aruanne ei näita veel mitte kui midagi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2008 14:09:41 vasta tsitaadiga

no ootame siis rohkem, ei usu mina, et ükski firma oleks nõus sellise kahjumiga töötama, kui alla 70$ pole mõtet ja hetkel 50$, siis arvestades neid miljoneid barreleid, mis päeval välja pumbatakse oleks näiteks gazprom varsti rahast lage, kui see kahjumilik oleks, siis pandaks lihtsalt pump seisma seniks, kuniks hind jälle tõuseb.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2008 14:15:49 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
oleks näiteks gazprom varsti rahast lage, kui see kahjumilik oleks, siis pandaks lihtsalt pump seisma seniks, kuniks hind jälle tõuseb.


Siis oleks Putini ainus sissetulek läinud. Mis siis, et see on teoorias kahjumlik tegevus aga tema jaoks hetkel veel ei ole. Venelased kasutavad geniaalset meetodit oma naftaväljadel: "pumpame kõik iidse tehnoloogia ehk CCCPi tehnikaga varustatud asjad nii tühjaks kui saame ning siis kutsume sisse välismaalased. Nemad ehitavad väljad valmis ja meie tõstame nad riigist välja ja võtame kõik üle ja ise ei kuluta midagi, kasumi võtame aga kõik endale".

Lisaks- pumpasid ei saa niisama sulgeda, see on väga keeruline protsess ja selle valesti tegemine võib välja tootmismahud hävitada.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2008 14:48:14 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
aga scart, kui hetkel toodetakse kahjumiga, kuidas siis 10a tagasi toodeti, siis oli ju hind 20$ kandis? icon_wink.gif
dollar oli siis ka märkimisväärselt tugevam, 16 ja 17 kandis, kui ma ei eksi, praegu aga 12,5 kandis vist
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.11.2008 16:37:47 vasta tsitaadiga

HV-lase Scart-i jutule võib lisada selle, et väljakaevandamishind ei kasva mitte lineaarses joones, vaid logaritmilises kõveras. Ja lisaks otsestele kättesaamisprobleemidele lisanduvad veel igasugused muud mõjutajad - materjalide (s.h. metallide) hinnatõusud, töötajate / tööliste olulised palgatõusud jms.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 18.11.2008 17:11:33 vasta tsitaadiga

http://armorgames.com/play/2607/oiligarchy

Mingi naftateemaline mäng.

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 18.11.2008 20:52:18 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
no ootame siis rohkem, ei usu mina, et ükski firma oleks nõus sellise kahjumiga töötama, kui alla 70$ pole mõtet ja hetkel 50$, siis arvestades neid miljoneid barreleid, mis päeval välja pumbatakse oleks näiteks gazprom varsti rahast lage, kui see kahjumilik oleks, siis pandaks lihtsalt pump seisma seniks, kuniks hind jälle tõuseb.
Kahtlustan, et sellest $70 oma hinnast väga suur osa kui mitte enamus on juba tehtud investeering mis on amortiseeritud toodangumahu peale ära. Seisma jätmine tasub ainult siis ära kui barreli ei hind ei kata opereerimiskulusid ära.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2008 23:06:58 vasta tsitaadiga

Hiljuti lingitud artiklist:
tsitaat:
Naftapuuraugus räägime me 3–5 dollari suurusest naftabarreli omahinnast. Kuid kulud nii nafta puhastamisele kui ka administreerimisele ilma transpordita tõstavad maksumuse 18 dollarini. Kui lisada siia transpordikulud ja maksud, siis alla 40 dollari barrelilt ei ole tootmine mõttekas. Uute naftaleiukohtade avamisel pole mõtet odavama hinna puhul kui 90 dollarit barrelilt.
Seda siis venemaal.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2008 23:32:31 vasta tsitaadiga

millal siis naftahinnad tõusma hakkavad?
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 18.11.2008 23:39:21 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
millal siis naftahinnad tõusma hakkavad?
Siis kui majandus tõusma hakkab või naftaproduktsioon majandusele oma langusega järgi jõuab.. ilmselt.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2008 23:46:31 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
lu1de kirjutas:
millal siis naftahinnad tõusma hakkavad?
Siis kui majandus tõusma hakkab või naftaproduktsioon majandusele oma langusega järgi jõuab.. ilmselt.

ehk mitte nii pea? icon_sad.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2008 00:33:16 vasta tsitaadiga

Sul on meel kurb, kuna nafta ei kallinegi veel? Kütuseäris käpad sees? icon_biggrin.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 00:52:17 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
Sul on meel kurb, kuna nafta ei kallinegi veel? Kütuseäris käpad sees? icon_biggrin.gif

kui kallineks siis tuleks kiiremini elektriautod, veokid jne.

ja kui nii kaua nii odav nafta on siis hakatakse uuesti SUV'sid ostma (ka neid mis ei ole hübriidid)
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 19.11.2008 01:04:08 vasta tsitaadiga

küll teil siin teemas ikka jahu jätkub!
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.11.2008 08:48:45 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
taikonaut kirjutas:
Sul on meel kurb, kuna nafta ei kallinegi veel? Kütuseäris käpad sees? icon_biggrin.gif

kui kallineks siis tuleks kiiremini elektriautod, veokid jne.

ja kui nii kaua nii odav nafta on siis hakatakse uuesti SUV'sid ostma (ka neid mis ei ole hübriidid)
Sinu prillid on ikka üliroosade klaasidega icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 19.11.2008 11:43:14 vasta tsitaadiga

Äripäevas ka artikkel, mis elektriautot globaalmajanduse päästjaks ja Nokiaks pakub. Messias on saabunud. icon_razz.gif
Seda ajal, mil USA MSM räägib juba mõnda aega võimalikest bläk- ja braunautidest ehk elektrienergiakriisist.

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?BlogID=a5dabd5e-8e3b-4c4b-a2e9-980f3f344aa3&ref=lastadd
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 12:12:01 vasta tsitaadiga

tops kirjutas:
Äripäevas ka artikkel, mis elektriautot globaalmajanduse päästjaks ja Nokiaks pakub.


Too onu on vist seentega üle pingutanud.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 19.11.2008 12:21:39 vasta tsitaadiga

Venemaal tuleb Arktika-plaane kärpida

Ambitsioonikat projekti Arktika vallutamiseks nafta ja gaasi tootmise eesmärgil on varem nimetanud utoopiliseks ka kuulus Venemaa majandusmees Andrei Illarionov, kes on üle viie aasta töötanud Venemaa presidendi Vladimir Putini majandusnõunikuna.

«Seal all võib ju midagi leiduda, kuid Štokmanni väljad on endiselt kasutamata, kuigi seal on juba kogu eelluure ja arvestused tehtud. Raha selleks lihtsalt pole. Arktika on puhas bluff,» sõnas Illarionov hiljutises intervjuus Postimehele.

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.11.2008 14:42:45 vasta tsitaadiga

Bluebull: Senini käib Arktikas küll pigem erinevate riikide vaheline sõnasõda, relvade näitamise saatel, et kes selle pisikese maalapikese tegelik peremees ja omanik on 8)

Delfi-sse on kah jõudnud teema: "Ameerika autotootjad pressivad riigilt raha". Ehk siis see, mida kusagil eespool siin teemas juba varem ette ennustati.
http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=20384366
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2008 15:31:08 vasta tsitaadiga

Või läheb asi hoopis teises suunas?

"USA rahandusminister ei taha autogigante toetada abipaketi rahadega" Link.

Ühendriikide kolme autotööstuse esindajad kohtusid eile senati rahanduskomisjoniga ja palusid laenuks 25 miljardit dollarit, kuid rahandusminister Hank Paulson pole sellega nõus.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 16:00:03 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
Või läheb asi hoopis teises suunas?

"USA rahandusminister ei taha autogigante toetada abipaketi rahadega" Link.

Ühendriikide kolme autotööstuse esindajad kohtusid eile senati rahanduskomisjoniga ja palusid laenuks 25 miljardit dollarit, kuid rahandusminister Hank Paulson pole sellega nõus.


Detroit's Big Three automakers are running out of time in their quest to convince skeptical lawmakers that Congress should throw them a $25 billion lifeline.
Top executives with General Motors, Ford and Chrysler will return to Congress on Wednesday, appearing before a House committee to plead for a "bridge loan" to give them a massive infusion of cash to prevent millions of layoffs, stave off bankruptcy and stabilize their teetering companies.


Facing a less-than-receptive Senate on Tuesday, General Motors Corp. CEO Rick Wagoner warned that the failure of the U.S. auto industry could lead to a loss of 3 million jobs within the first year and ripple throughout communities around the country.

"This is all about a lot more than just Detroit. It's about saving the U.S. economy from a catastrophic collapse," Wagoner said.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 18:45:35 vasta tsitaadiga

kuigi asi ei ole päris nii must nagu maalitakse, arvestab kongress tahes-tahtmata kolme suure pankroti korral tõsise jamaga. omaette küsimus on, kas midagi head välja mõelda-rääkida suudetakse.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2008 19:08:18 vasta tsitaadiga

Isegi kui nad hetkel räägivad, et ei anna raha, siis ma usun et nad seda lõppude-lõpuks siiski teevad.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 20:18:12 vasta tsitaadiga

kuulsin raadiost (94.1 KMPS) et 70% ameeriklastest ei toeta autofirmade päästmist.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2008 20:23:38 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kuigi asi ei ole päris nii must nagu maalitakse, arvestab kongress tahes-tahtmata kolme suure pankroti korral tõsise jamaga. omaette küsimus on, kas midagi head välja mõelda-rääkida suudetakse.


Sõltub, kuidas defineerida: "must". Pankroti järel oleks hoobilt miljonid töökohad kaotatud. Kui aga neile raha anda, lähevad nad ikka pankrotti ja töökohad kaovad lõpuks ikkagi. Lose-lose situatsioon.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 19.11.2008 22:10:20 vasta tsitaadiga

no ei tea kas päris nii icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2008 14:39:15 vasta tsitaadiga

kaspar00 kirjutas:
no ei tea kas päris nii icon_rolleyes.gif


On sul informatsiooni selle kohta, et GMi, Fordi ja Chrysleri suurepärane ümberstruktueerimine on lõpetatud, töötajate ametiühingutega läbirääkimised sooritatud ja jätkub täie hooga meeletu SUVide müük Ameerika tarbijale, nii et taas on avatud kõik idletud tehased ja ei jõua masinaid toota niipalju, kui on turgu?

Ei? Seda ma arvasin. Kui ikka pole ülevaadet selle kohta, kui kapitaalselt finished Kolm Suurt on, ei ole vaja tühje sõnu loopida.
---

A Democratic Congress, unwilling or unable to approve a $25 billion bailout for Detroit's Big Three, appears ready to punt the automakers' fate to a lame-duck Republican president. Caught in the middle of a who-blinks-first standoff are legions of manufacturing firms and auto dealers — and millions of Americans' jobs — after Senate Democrats canceled a showdown vote that had been expected Thursday. President George W. Bush has "no appetite" to act on his own.

Round one to the people.
---

Companies in two Chinese provinces, Shandong and Hubei, have been told they must seek official consent if they want to lay off more than 40 people. The order highlights the Chinese authorities' concern over mounting job losses. As China's main external markets plunge into recession and export orders shrink, layoffs have multiplied in the country's big manufacturing regions.

In Shandong alone, nearly 700,000 people have lost their jobs this year. In southern Guangdong, tens of thousands of firms have closed, sparking off reverse migration to the countryside by redundant workers.

China's economic growth has slowed sharply this year to around 8 percent - high by world standards, but much less than the double-digit figures seen for years.


Tiigrist on kah saanud lõpuks paks kassivolask, kes end liigutada ei jaksa. Nagu minu kõuts õues, kes pingutas talveks ettesöömisega natuke üle. Vähemalt 67000 suletud tehast, sealhulgas Hiina ühed suurimad jne - põnevaks läheb seal riigis, kus on sadu miljoneid töökäte paare aga pole tööd, mida teha.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 20.11.2008 15:00:12 vasta tsitaadiga

Optimismus ja utopism ruulib: veel sel sajandil fossiilsetest kütustest vabaks.

2018:
100 protsenti USA elektrist tuleb päikesest, tuulest ja teistest taastuvatest allikatest (Al Gore’i ennustus).

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=0e4ecf59-8734-4d81-845c-82b9316cf39b&RubricID=a333695f-4f9f-45b9-91bb-966dfcc01407&ref=lastadd
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 20.11.2008 15:14:33 vasta tsitaadiga

Selliseid investeeringuid küll keegi ei tee "odava" nafta ajastul icon_wink.gif.

--
vaatasin hommikul CNN'i. pakuti välja, et autotootjatele võiks raha anda, aga ainult juhul, kui sellega lõppeb igasugune SUV'ide tootmine ja minnakse laksust üle hübriidide ja elektriautodele. PS kuulsin sealt midagi sellist, et GM ehitab Peterburi kõrvale SUV'i tehast..

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2008 15:33:46 vasta tsitaadiga

tops kirjutas:

2018:
100 protsenti USA elektrist tuleb päikesest, tuulest ja teistest taastuvatest allikatest (Al Gore’i ennustus).

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=0e4ecf59-8734-4d81-845c-82b9316cf39b&RubricID=a333695f-4f9f-45b9-91bb-966dfcc01407&ref=lastadd


On olemas optimism ja siis idiotism. Sellised lood kuuluvad kahjuks teise rubriigi alla.

EDIT: et igasugu avaldusi teemal: "ära ole nii tumeda vaatega ja põhjenda kah mõnikord!" vältida - alustame sellest. Mitte kellelgi pole sellist raha, et seda ära teha. Punkt. Ainus stabiilne energiaallikas, millest saaks midagi aretada - on tuumaenergia. Igasugu pipe dreamid sellest, kuidas globaalselt kriisis maamunal tehakse 10 aastaga ära see, mida pole eelneva 50ga suudetud ning mille tulevased tegijad hetkel ridamisi pankrotti lähevad ja tootmist lõpetavad... on hipide ja laksupoiste pärusmaa.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.11.2008 16:40:29 vasta tsitaadiga

Naftahind rallib taas allapoole - 50 dollari suunas. Samas on huvitav, et polegi enam kusagilt lugeda riigi- ja rahandus- ning tootmisjuhtide paanilisi avaldusi selle kohta, kuidas naftahinna langust pidurdada. Et kas on kõigil juba suva - kui kukub, siis lasku käia icon_biggrin.gif
http://admiralinvest.delfi.ee/index.php?id=127092
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2008 17:35:52 vasta tsitaadiga

link :: Läti plaanib küsida finatsabi IMFilt ja Euroopa Komisjonilt

Eitea millal Eesti kord on icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2008 22:46:40 vasta tsitaadiga

Tehtud!

Kolm Suurt bailitakse välja, sest otsustajad "muutsid äkitselt meelt."

beer_yum.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2008 23:40:58 vasta tsitaadiga

Bushi administratsioon suudab ikka enne erruminekut kõik pe***e keerata...
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2008 23:44:17 vasta tsitaadiga

Nymex Crude Future 48.70$
Dated Brent Spot 45.95$

Hakkame nüüd 40$ ootama
Kohalikud ahnurid bensu müüjad võiks ka hindu alandada juba icon_evil.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Muffest
HV kasutaja

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2008 00:27:34 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Nymex Crude Future 48.70$
Dated Brent Spot 45.95$

Hakkame nüüd 40$ ootama
Kohalikud ahnurid bensu müüjad võiks ka hindu alandada juba icon_evil.gif


Millepeale üks mu tuttav meremees oskas muheledes lisada, et nafta hind on nii odav tänu tema hästi tehtud tööle. icon_lol.gif (töötab naftat otsival uurimislaeval)

_________________
Kõik mis teed tee hästi, sest et halvasti tuleb nagunii hästi välja...
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.11.2008 00:54:28 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Tehtud!

Kolm Suurt bailitakse välja, sest otsustajad "muutsid äkitselt meelt."

beer_yum.gif
Summas 25 miljardit dollarit?
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2008 11:25:51 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
Summas 25 miljardit dollarit?


Elu nagu seebiooper - nad ikkagi ei saanud bailouti. Detsembri teisel nädalal hakatakse uuesti arutama.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.11.2008 12:42:02 vasta tsitaadiga

Selle aja peale on suur kolmik juba pankrotis icon_lol.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 21.11.2008 13:56:33 vasta tsitaadiga

USAs sai paber otsa:
US seeks 300 billion dlrs from Gulf states: report

The United States has asked four oil-rich Gulf states for close to 300 billion dollars to help it curb the global financial meltdown, Kuwait's daily Al-Seyassah reported Thursday.

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crypto
Kreisi kasutaja
crypto

liitunud: 05.03.2005




sõnum 22.11.2008 03:24:27 vasta tsitaadiga

c'mon, kaua nad seda raha ahju nüüd viskavad icon_rolleyes.gif Tahavad us of A ikka täiesti põhja ajada...
_________________
61. Logistikapataljoni võitleja
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 22.11.2008 04:26:54 vasta tsitaadiga

crypto kirjutas:
c'mon, kaua nad seda raha ahju nüüd viskavad icon_rolleyes.gif Tahavad us of A ikka täiesti põhja ajada...
Et siis maailma? :p
Sest kui Usa põhja läheb, siis on euroopal tunne nagu oleks pea maha võetud vms...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2008 13:20:31 vasta tsitaadiga

crypto kirjutas:
c'mon, kaua nad seda raha ahju nüüd viskavad icon_rolleyes.gif Tahavad us of A ikka täiesti põhja ajada...


All US Financials Will be Nationalized in a Year

It's not preferable, but all major U.S. financial companies will eventually be under government control because the alternative is so much worse, Hugh Hendry, chief investment officer at hedge fund Eclectica Asset Management, said Friday. "All financials will be owned by the U.S. government in a year," Hendry said. "I bet you."

Nationalizations take dramatic losses from the private sector and places them on the larger balance sheet of the public sector, he said. "It's not good," but society is vulnerable and society is going to have to intervene, Hendry said.

---

The Fed has consistently rejected requests to disclose more information about which assets it is taking as collateral for its lending programs. Bloomberg News sued under the Freedom of Information Act this month, requesting the information; the Fed refused, responding that the information was protected because it is confidential commercial information, and because it is being kept by the Federal Reserve Bank of New York, which it argues is not subject to FOIA.

At a hearing last week, Rep. Spencer Bachus (R-Ala.) asked Bernanke: "When do you anticipate letting the public know" what assets you're taking? Bernanke then argued that disclosure would be counterproductive -- his answer, in effect, being never.

---

Nov. 24 (Bloomberg) -- The U.S. government is prepared to lend more than $7.4 trillion on behalf of American taxpayers, or half the value of everything produced in the nation last year, to rescue the financial system since the credit markets seized up 15 months ago.

The unprecedented pledge of funds includes $2.8 trillion already tapped by financial institutions in the biggest response to an economic emergency since the New Deal of the 1930s, according to data compiled by Bloomberg. The commitment dwarfs the only plan approved by lawmakers, the Treasury Department’s $700 billion Troubled Asset Relief Program. Federal Reserve lending last week was 1,900 times the weekly average for the three years before the crisis.

Meie Padarid ja Partsid on nende poiste kõrval küll amatöörid!
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.11.2008 22:00:04 vasta tsitaadiga

ETV saates Erisaade kõlas tore majanduslaul "Tere Börsikrahh". Kes selle kusagilt leiab, tasub täiesti kuulata - päris aktuaalsed sõnad selles...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2008 02:08:23 vasta tsitaadiga

Päris suur põrge täna nafta futuuri hinnas üle pika aja - ligi +10% momendil aga jah, numbrid palju ei kasva - kõigest $55 barrel icon_wink.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2008 04:29:12 vasta tsitaadiga

surnud ka teinekord tõmblevad, enne viimaseid hingetõmbeid
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MarekSäde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 25.11.2008 07:45:30 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
Päris suur põrge täna nafta futuuri hinnas üle pika aja - ligi +10% momendil aga jah, numbrid palju ei kasva - kõigest $55 barrel icon_wink.gif

Eesti kütuseärimeestel jälle põhjust hinda tõsta icon_lol.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 25.11.2008 10:27:50 vasta tsitaadiga

OPEC üritab hinna kujundamisele veidi kaasa aidata ja plaanib sel aastal toodangut veel 1,5 mln barreli võrra päevas vähendada:

http://www.khaleejtimes.com/DisplayArticle.asp?xfile=data/business/2008/November/business_November1087.xml&section=business&col=
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 150, 151, 152 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.