Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2008 11:51:31 vasta tsitaadiga

-=Px=- kirjutas:
Kohe võtaks 24" ise, samas on mul suurt ja praktilist lauda vaja. Ning see maksab ka päris rasvase nutsu. Nii, et äkki 22" midagi ? Või see täiesti lootusetu suurus .
22" vs 24" monitoride suuruse vahe on 5cm! icon_eek.gif kas tõesti jääb see laualt puudu?

/OT
Ja suurema laua saab väga lihtsalt - lähed ehituspoodi, ostad sobiva liimpuitplaadi, liivapaberit, lakki/puiduõli/peitsi/pintsli, 4 met. jalga ja paki puidukruvisid.
Plaat lihvida kergelt siledaks, servakandid võid ka maha lasta, et mugavam pärast toetada oleks. Peits/lakk/õli peale, jalad külge ja valmis.
Ise soovitaks õlitada, seda alati saab seda suht lihtsalt taastada.
Puitplaat vali vastavalt rahakotile kas mänd/kask/tamm. icon_smile.gif
Ajakulu: 2 õhtut nokitsemist.
/OT

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-=Px=-
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 31.10.2008 14:12:14 vasta tsitaadiga

Ei piisa sellisest lauast .
Pigem ehitan praeguse ümber.
Palju OT-d. Rääkige monitoridest ikka.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2008 14:18:47 vasta tsitaadiga

LG L226WTQ on küll kobe pill, võiks isegi öelda, et parim 22" hulgas. thumbs_up.gif

Endal on ja olen rahul.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-=Px=-
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 31.10.2008 14:42:34 vasta tsitaadiga

Eks see läheb käiku siis, hea odav ka.
Mis vahe sellel SF-il ja PF-il on ka ?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2008 15:59:25 vasta tsitaadiga

No 226WTQ on täitsa hea monitor jah, aga iseasi kas seda enam kusagilt saada on.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2008 16:02:25 vasta tsitaadiga

SF-l peaks olema mingi osa valge, PF üleni must. Täpsemalt küsi edasimüüjalt.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 01.11.2008 02:06:31 vasta tsitaadiga

ma vaatan, et ca. 10k müüakse miskit NECi 26"

2 mudelit aga vahe on aint värvis ja hind ikka väga sarnane.

lasin hinna natuke vabamaks ka oma monitori jaoks, nii sinna 8-11k +- paar Koidulat.

26" jahin nüüd ainult!

LG 2600HP-BF kohta oli kuskil info, et 28.nov tuleb GNT lattu.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2008 17:02:47 vasta tsitaadiga

inca kirjutas:
D221 on TN paneeliga. Aga 22 tolliseid ma soovitama ei hakka. Need , mida ma julgeks soovitada, jäävad hinnapiirist välja.


Vajaks uut pildikasti, mis annaks mängimiseks ja filmide vaatamiseks parema pildi kui 19 tolline samsungi nf seeria kineskoopkuvar ja mida sina või keegi teine siinne tark inimene julgeks soovitada.

mm....tean et kallim parem aga hind võiks jääda alla 10 kilo. icon_smile.gif

_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2008 17:11:17 vasta tsitaadiga

tea kas pilt just parem oli (võrdlesin 959NF'iga) aga LCD kohta on FP241W täitsa OK pilt. Musta naguniigi ükski LCD kuvada ei suuda jms "LCD tõved" küljes. Aga päris hea pilt oli eriti võrreldes TN paneeliga ning suht koht sama vaadatav pilt kui CRT peal. Veel võid uurida igasugu kallemaid MVA/ISP paneele. Ainuke asi et soovitan ülevaateid (rohkem nagu kasutajate hinnanguid, kus kohast lugeda olen 100x juba postitanud) uurida kuna osadel on tore input lääg ja ghosting sees thumbs_up.gif
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2008 17:17:59 vasta tsitaadiga

tänud. ostan selle pakutu. icon_smile.gif
_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 01.11.2008 18:00:18 vasta tsitaadiga

huvitav, ma hakkasin siin uurima, et kumb siis ikkagi energiasäästlikum on crt vs lcd. ühed räägivad üht, teised teist, aga enamasti jääb ikka mulje, et lcd tarbib ikka rohkem. icon_eek.gif

linke ei viitsi jagama hakata, kuna põmst pool googlet sai läbi tuhnitud.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2008 18:01:03 vasta tsitaadiga

energiasäästlikum? lcd.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2008 18:37:11 vasta tsitaadiga

FP241 on kindlasti hea oma hinna kohta(7k+) Aga eelpool mainitud HP2475W on kindlasti parem. Muidugi ka kallim(10k)
Ja selle 26-se LG kohta, kui on võimalust siis enne ostmist katsuda seda monitori kindlasti. Reguleerida heledust jne. ning vaadata ega asi pinisema ei hakka. 245T-l oli vist ka mingi analoogiline häda, ainult et toites.

_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2008 19:24:47 vasta tsitaadiga

LCD peaks olema energia säästlikum aga mida suuremaks need LCD lähevad seda rohkem nad voolu ka õgivad icon_neutral.gif
FP241W hind kõvasti siis kukkunud.... pool aastat tagasi plekkis veel 10k icon_lol.gif Tea kas müüvad siis viimaseid loa jääke ning kas ikka uusima rev'iga. Vanemad ei suutnud ju 1:1 pixel mappingut teha.
Seal natuke hp kohta infot -> http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1326971 Eriti ülevaateid nagu selle isendi kohta ei leia.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2008 22:42:29 vasta tsitaadiga

Wow, 70 lk nuttu ja hala icon_lol.gif
_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darkside
HV veteran
darkside

liitunud: 20.05.2005




sõnum 04.11.2008 16:27:32 vasta tsitaadiga

Mida arvata sellisest isendist?

Fujitsu Siemens AMILO 22'' LCD monitor XL 3220W

Infoleheke
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sulik
HV vaatleja

liitunud: 18.08.2003




sõnum 05.11.2008 01:06:56 vasta tsitaadiga

mis te arvate.. kas kaks 22" või üks 25.5" ?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2008 11:38:26 vasta tsitaadiga

2 x 22" poolt minu hääl thumbs_up.gif

+ alati saab teise hiljem suurema vastu vahetada
+ tööpinda on tublisti rohkem
+ ühega midagi juhtub, siis pilt ikka olemas

- väiksem ühe monitori resolutsioon
- 22" < 25.5", seega filme veidi kehvem vaadata
- laual ruumi võtavad rohkem

Endal mul hetkel 2x19" ja ka väga rahul icon_razz.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riffman
HV kasutaja
riffman

liitunud: 10.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2008 23:21:35 vasta tsitaadiga

Mind kui nohikut huvitaks mida tähendab see monitori vaatenurk vms? icon_lol.gif icon_redface.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2008 23:58:19 vasta tsitaadiga

see tähendab seda mis nurga alt vaadates pilt vaadatav on. Teatavasti LCD (eriti TN paneelid) omavad vaatenurka. Näiteks kui X nurga alt asja vaatad, mitte otse, siis on pilt natuke teistsugune. CRT näiteks sellist jura ei oma kuna igast otsast vaadates on pilt ühesugune.

see paberil olev LCD vaatenurga nr on muidugist nõnda kirja pandud kuidas tootjale parem ehk siis suht bullshit.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2008 00:00:59 vasta tsitaadiga

lisamärkuseks, et vaatenurk on vertikaalis halvem, eriti altpoolt vaadates.
tootjate poolt antud vaatenurk on üks asi, reaalsus teine. reeglina siiski 178/178 vaatenurgad tähistavad paneele, mis ei ole tn icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 06.11.2008 09:48:45 vasta tsitaadiga

Krt miks mu postid siit temast juba mingi 3 kord ära kustutatakse? icon_evil.gif
Siin teemas LCD-st ei tohi rääkida? icon_rolleyes.gif

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tartu
Piiratud kasutaja
Tartu

liitunud: 18.11.2006




sõnum 06.11.2008 11:53:17 vasta tsitaadiga

Mida arvate sellest monitorist:

LG W2042S-PF Wide 20" /5ms/8000:1/300cdqm/f-engine, 4:3 wide.
LG kodukas: http://www.lge.com/products/model/detail/W2042S.jhtml

_________________
Pakkuda soodsamalt diislit & bena icon_wink.gif Huvi korral PS! NB! TARTUS!
M: Valamukapp soodsalt!
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 2 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 06.11.2008 14:21:32 vasta tsitaadiga

Ma küsiks aga mis sellest samsast arvata:

http://www.ox.ee/est/product/119684

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TruePlaya
HV veteran
TruePlaya

liitunud: 24.12.2005




sõnum 06.11.2008 22:26:56 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et sul niigi norm monitor...kui tahad veel suuremat pilti osta parem juba telekas, mis sest 22" - 24"sele üle minna??
_________________
Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2008 22:50:10 vasta tsitaadiga

Kõrgema reso pärast ikka thumbs_up.gif Kui kord 1920x1200 näete ega siis 1680x1050 peale tagasi minna taha. 4870X2 oleks rohkem omas elemendis kõrgemal resol...

Tõsi küll, kiiretes shuuterites on 5 ja 2ms vahe tunda väiksema molli kasuks.
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2008 22:53:00 vasta tsitaadiga

see ms on ikka paneelis kinni... enamus tootjad imevad selle üldse kusagilt "ideaal olukorrast" välja. Parem vaadake juba input läägi mitte seda kas 2ms ühte või teistpidi. Nagunii asi gray to gray enamasti. See kui ghosti/lägi vaba LCD on oleneb ikka mudelist... näitajate järgi on kõik LCD'd üli head.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2008 22:58:46 vasta tsitaadiga

kiiretes shooterites 2ms ja 5ms vahe? mida sa suitsetad? icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2008 22:59:53 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kiiretes shooterites 2ms ja 5ms vahe? mida sa suitsetad? icon_biggrin.gif

Tee või tina aga Samsung 206BW pealt tulles tundus alguses 24" 5ms ikka päris puine ja aeglane icon_razz.gif

e: typo


viimati muutis siLc 06.11.2008 23:10:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2008 23:06:01 vasta tsitaadiga

input lääg ehk ? LCD nagunii ghostib. Kas mitte inimese nägemise töö põhimõttes asi kinni ei olnud. Midagi sellist meenuks et inimene jätab lihtsalt viimase kaadri meelde ja ei unusta seda kui juba uus kaader peal. CRT'l aga kuvati vahepeal must "ekraan" seega "tühistati" ära vms jutt oli selle kohta.

Osad LCD'd aga jah ghostivad rohkem osad vähem. Aga seda tasub enamasti LCD mudeli ja paneeli järgi uurida. Mõni paneb südame rahus 6ms vms jura ja asi ghostib nii mis jube. Samas kui teine sama ms'iga ei ghosti pea üldse. LCD nagunii suht "sitt" shooterites... input lääg, max 60fps. Siiski ütlen et kui võtan vana 100Hz 1280x960 CRT nurga tagant välja on fps'i tagumine võrgus kõvasti sujuvam ja parem.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2008 23:08:11 vasta tsitaadiga

link :: Samsung Launches the 23-inch 2342BWX Office LCD with 2048x1152 Resolution

tsitaat:
Samsung is today adding a new 23-inch 2342BWX widescreen LCD display,
that boasts an ultra thin black bezel and a 2048x1152 QWXGA resolution

Spoiler Spoiler Spoiler

vabsee imelik reso icon_razz1.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 07.11.2008 01:04:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:
OT : Järgmine kord pangu juba alasti naine kõrvale siis ei märkaks üldse monitori, nüüd ikka pikka puurimise peale leidis ülesse.


TruePlaya kirjutas:
Ma arvan, et sul niigi norm monitor...kui tahad veel suuremat pilti osta parem juba telekas, mis sest 22" - 24"sele üle minna??

Mõtled Full HD telekat? Krt kalliks jääb.

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alarh
HV vaatleja

liitunud: 29.05.2007




sõnum 08.11.2008 19:38:36 vasta tsitaadiga

On silma jäänud Samsung T220. Loen aga erinevaid reviwe jms ja seal peetakse teda nö keskmiseks. Mis 22" monitore veel 3500.- soovitaksite või on siiski T220 parim valik?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TruePlaya
HV veteran
TruePlaya

liitunud: 24.12.2005




sõnum 08.11.2008 20:56:53 vasta tsitaadiga

alarh, http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=18&menyy_id=18&action=look&lookid=15694

G80, HD Ready kõlbab ka...kallis jah aga siis on tunda kah, et pilt on sitaks suurem icon_wink.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2008 17:01:29 vasta tsitaadiga

Olen hädas LCD monitori valikuga.

Kindlaks kriteeriumiks on *VA/IPS paneel, kuna fototöötlus on üks peamisi kasutusalasid. Ka filme vaadataks selle monitoriga, seega suurus võiks olla vahemikus 20-24" (eelistatult laiekraan)
Samas eelarve pigistab. Seega on põhimõtteliselt jäänud sõelale 2 monitori: Benq FP241W ja Lenovo L220X.

Kumb neist võiks olla parema värviülekandega? Tavakasutuse puhul vaatan ma monitori ~40cm kauguselt. Kumb suurus sobib sellisel juhul paremini?
Teie üleüldine seisukoht.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2008 17:20:33 vasta tsitaadiga

Kui väikest pitchi ei karda ja filmid nii olulised pole, siis soovitaks L220X. Muidu 241. Kuigi tegelikult saab ka PVA-ga väga hästi filme vaadata.
Kindlasti on ka teistsuguseid arvamusi.

_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 09.11.2008 19:51:41 vasta tsitaadiga

inca kirjutas:
Kui väikest pitchi ei karda ja filmid nii olulised pole, siis soovitaks L220X. Muidu 241. Kuigi tegelikult saab ka PVA-ga väga hästi filme vaadata.
Kindlasti on ka teistsuguseid arvamusi.


Ülevaade, silma torkas, see, kui väike on piksel. icon_eek.gif
http://techgage.com/article/lenovo_l220x_22_widescreen_lcd_monitor/2

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2008 20:39:47 vasta tsitaadiga

G80, väike piksel ei ole halb asi icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2008 21:01:59 vasta tsitaadiga

Ja sinna otsa võib soovitada veel üht värsket haruldust 22 tolliste seas. HP LP2275w .S-PVA
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2275w.htm
http://www.ox.ee/est/product/113227

_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2008 21:57:55 vasta tsitaadiga

G80, mu T61 läpakal on dot pitch 0.21, nii, et see ei hirmuta. Pigem hirmutab selle Benq 0.27, sest praegusel Samsung 710T-l on 0.26 ja teatud situatsioonides häirib see, et punkte on näha.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 09.11.2008 22:15:40 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
G80, väike piksel ei ole halb asi icon_biggrin.gif

Tean, see on just hea, lausa super aga ei teadnud, et selliseid monitore saadaval.

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2008 00:33:16 vasta tsitaadiga

No kui mikrokiri ekraanil on, siis võtab ikka mõtlema küll. Aplikatsioonidega on muidugi tore.
Läpparitel esineb ka 0.173 pitchi.

_________________
KASS
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Autist
HV vaatleja

liitunud: 02.10.2005




sõnum 10.11.2008 18:57:57 vasta tsitaadiga

Hey. Oleks natuke head nõu tarvis.

Hetkel on mul 19 tolline Philipsi LCD monitor, täpset mudelit ei tea ning ei viitsi uurida, pole tähtis ka. Igatahes, VGA liidesega.

Nüüd tahaks uut monitori lisaks osta... Mõtlesin 24 tollist. Leidsin ühe uskumatult odava pakkumise:

http://www.euronics.ee/product.aspx?cat=39&subcat=43&lang=1&brand=0&id=27456&group=570

Kas sellega on midagi väga viltu? Sellel pole küll DVI liidest, aga see pole eriti tähtis vist? Graafikatööd sellega tegema ei hakka.
On mõned näitajad seal väga imelikud ja kahtlased või miks see monitor nii odav on? Tavaline 24 tolline on ju umbes 5000-6000 krooni.

Tänan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2008 23:46:29 vasta tsitaadiga

Oma monitoril eristan selget vahet, kas on DVI või VGA liidese kaudu pilt. Seda loomulikult DVI kasuks.
Vähe sellest, et DVI-ga ei pea pildi teravust, mõõtmeid jms sättima, tekib VGA puhul kontrastsetes piirkondades imelik ja väga häiriv halo. Sarnast halo olen märganud ka teistel monitoridel, millel pilt VGA kaudu.
Muidugi selles signaalide konvertimise pulli ja analoogsinaali levimise enda juures on võimalusi kadude tekkeks, st puhtalt sisendi proleem see tõenäoliselt pole, aga milleks jamada, kui on teada, et DVI on igal juhul parem.
Sellest tulenevalt eelistan mina LCD-de puhul igal juhul DVI-d(tegelikkuses, kuna tegelen fotodega, siis pole see eelistus vaid nõue). Soovitan ka sul.

Siiski ootaks veel asjalikke vastuseid/arutelu teemal Benq FP241W vs Lenovo L220X.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2008 00:04:23 vasta tsitaadiga

Ise valisin FP241W ning kasutanud juba varsti ehk pool aastat ja siiani veel tundub asjalik LCD. TrustedReview andis asjale isegi 10/10. Analoog'iga on pilt thumbs_up.gif DVI'ga on pilt thumbs_up.gif thumbs_up.gif HDMI'ga on pilt thumbs_down.gif . HDMI viga on see et ei toeta full hdmi range vms jura (kui kasutada hdmi to dvi kaablit siis kõik OK) seega on pildis natuke müra näha mida DVI kasutades ei ole. Uuema firmware'ga toetavad ka 1:1 pixel mappingut korralikult ehk siis konsooli kasutades on see suur pluss vms "mitte arvuti" külge ühendamise juures (pidi vist aasta 2007 oma olema, vanemad ei toeta).Värvid tunduvad isegi head peale seda kui natuke sai seadetega mässatud. Enne seda LCD'd kasutasin CRT 959NF monitori ja on ka paar TN paneeliga LCD läbi käinud (imo tn ei kõba kuhugi, vähemalt seniste kogemuste põhjal väites). Vaatenurk on kah päris asjalik LCD kohta. Vahest saab monitori ees lösutatud ja ei ole eriti märgata värvi muutust monitori üleval servas. Reageerimine tundub kah täitsa OK ja mängides ei ole märgata veel mingeid rämedaid ghostimis efekte vms läägi.

Senised suurimad vead ongi HDMI ning üks pool vigane pixel (valgega jms värvidega sinakas).


Hind on asjal kah veel müstiliselt odavaks läinud icon_eek.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2008 00:16:55 vasta tsitaadiga

angel, räägi kui kaugelt sa seda monitori tavaolukorras vaatad?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2008 00:19:26 vasta tsitaadiga

50-60 cm ehk (sirge käe ette sirutan siis ei ulata lcd'ni). Suht ligidalt ühesõnaga . Silmad kõõrdi, kael kangeks ei ole jäänud. Algul tundus väga suur (19" CRT pealt tulles ja olles 1a 19" lcd lisaks kasutanud) aga nüüd tundub suht pisike.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indu
HV veteran
indu

liitunud: 03.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2008 00:22:16 vasta tsitaadiga

teillisin http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=MONITORID&IC=4100&Page=2&ItemID=4100-1705
kolmapäeval saab kätte. Saab siis vähemalt normaalselt filme vaadata icon_razz.gif

_________________
http://www.lossirestoran.eu/
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 11.11.2008 12:49:30 vasta tsitaadiga

indu kirjutas:
LG W2452T
Räägi pärast muljeid. Ise ka piilusin selle monitori suunas
_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indu
HV veteran
indu

liitunud: 03.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2008 19:01:31 vasta tsitaadiga

alec kirjutas:
indu kirjutas:
LG W2452T
Räägi pärast muljeid. Ise ka piilusin selle monitori suunas

monitor käes aga õhtul teeb siis ülevaate

e: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=389079&highlight=

_________________
http://www.lossirestoran.eu/
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.