|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor? |
| 10-15" |
|
0% |
[ 3 ] |
| 15-20" |
|
2% |
[ 7 ] |
| 20-25" |
|
17% |
[ 56 ] |
| 25-30" |
|
40% |
[ 129 ] |
| 30-35" |
|
25% |
[ 80 ] |
| 35" või suurem |
|
12% |
[ 40 ] |
|
| hääli kokku : 315 |
|
| autor |
|
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
31.10.2008 11:51:31
|
|
|
| -=Px=- kirjutas: |
| Kohe võtaks 24" ise, samas on mul suurt ja praktilist lauda vaja. Ning see maksab ka päris rasvase nutsu. Nii, et äkki 22" midagi ? Või see täiesti lootusetu suurus . |
22" vs 24" monitoride suuruse vahe on 5cm! kas tõesti jääb see laualt puudu?
/OT
Ja suurema laua saab väga lihtsalt - lähed ehituspoodi, ostad sobiva liimpuitplaadi, liivapaberit, lakki/puiduõli/peitsi/pintsli, 4 met. jalga ja paki puidukruvisid.
Plaat lihvida kergelt siledaks, servakandid võid ka maha lasta, et mugavam pärast toetada oleks. Peits/lakk/õli peale, jalad külge ja valmis.
Ise soovitaks õlitada, seda alati saab seda suht lihtsalt taastada.
Puitplaat vali vastavalt rahakotile kas mänd/kask/tamm.
Ajakulu: 2 õhtut nokitsemist.
/OT
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-=Px=-
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
31.10.2008 14:12:14
|
|
|
Ei piisa sellisest lauast .
Pigem ehitan praeguse ümber.
Palju OT-d. Rääkige monitoridest ikka.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
31.10.2008 14:18:47
|
|
|
LG L226WTQ on küll kobe pill, võiks isegi öelda, et parim 22" hulgas.
Endal on ja olen rahul.
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-=Px=-
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
31.10.2008 14:42:34
|
|
|
Eks see läheb käiku siis, hea odav ka.
Mis vahe sellel SF-il ja PF-il on ka ?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
31.10.2008 15:59:25
|
|
|
| No 226WTQ on täitsa hea monitor jah, aga iseasi kas seda enam kusagilt saada on.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
31.10.2008 16:02:25
|
|
|
| SF-l peaks olema mingi osa valge, PF üleni must. Täpsemalt küsi edasimüüjalt.
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
01.11.2008 02:06:31
|
|
|
ma vaatan, et ca. 10k müüakse miskit NECi 26"
2 mudelit aga vahe on aint värvis ja hind ikka väga sarnane.
lasin hinna natuke vabamaks ka oma monitori jaoks, nii sinna 8-11k +- paar Koidulat.
26" jahin nüüd ainult!
LG 2600HP-BF kohta oli kuskil info, et 28.nov tuleb GNT lattu.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tumbuser
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.12.2004
|
01.11.2008 17:02:47
|
|
|
| inca kirjutas: |
D221 on TN paneeliga. Aga 22 tolliseid ma soovitama ei hakka. Need , mida ma julgeks soovitada, jäävad hinnapiirist välja.
|
Vajaks uut pildikasti, mis annaks mängimiseks ja filmide vaatamiseks parema pildi kui 19 tolline samsungi nf seeria kineskoopkuvar ja mida sina või keegi teine siinne tark inimene julgeks soovitada.
mm....tean et kallim parem aga hind võiks jääda alla 10 kilo.
_________________ "The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."
. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
01.11.2008 17:11:17
|
|
|
tea kas pilt just parem oli (võrdlesin 959NF'iga) aga LCD kohta on FP241W täitsa OK pilt. Musta naguniigi ükski LCD kuvada ei suuda jms "LCD tõved" küljes. Aga päris hea pilt oli eriti võrreldes TN paneeliga ning suht koht sama vaadatav pilt kui CRT peal. Veel võid uurida igasugu kallemaid MVA/ISP paneele. Ainuke asi et soovitan ülevaateid (rohkem nagu kasutajate hinnanguid, kus kohast lugeda olen 100x juba postitanud) uurida kuna osadel on tore input lääg ja ghosting sees
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tumbuser
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.12.2004
|
01.11.2008 17:17:59
|
|
|
tänud. ostan selle pakutu.
_________________ "The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."
. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
01.11.2008 18:00:18
|
|
|
huvitav, ma hakkasin siin uurima, et kumb siis ikkagi energiasäästlikum on crt vs lcd. ühed räägivad üht, teised teist, aga enamasti jääb ikka mulje, et lcd tarbib ikka rohkem.
linke ei viitsi jagama hakata, kuna põmst pool googlet sai läbi tuhnitud.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
01.11.2008 18:01:03
|
|
|
energiasäästlikum? lcd.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inca
HV Guru

liitunud: 02.06.2003
|
01.11.2008 18:37:11
|
|
|
FP241 on kindlasti hea oma hinna kohta(7k+) Aga eelpool mainitud HP2475W on kindlasti parem. Muidugi ka kallim(10k)
Ja selle 26-se LG kohta, kui on võimalust siis enne ostmist katsuda seda monitori kindlasti. Reguleerida heledust jne. ning vaadata ega asi pinisema ei hakka. 245T-l oli vist ka mingi analoogiline häda, ainult et toites.
_________________ KASS |
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
01.11.2008 19:24:47
|
|
|
LCD peaks olema energia säästlikum aga mida suuremaks need LCD lähevad seda rohkem nad voolu ka õgivad
FP241W hind kõvasti siis kukkunud.... pool aastat tagasi plekkis veel 10k Tea kas müüvad siis viimaseid loa jääke ning kas ikka uusima rev'iga. Vanemad ei suutnud ju 1:1 pixel mappingut teha.
Seal natuke hp kohta infot -> http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1326971 Eriti ülevaateid nagu selle isendi kohta ei leia.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inca
HV Guru

liitunud: 02.06.2003
|
01.11.2008 22:42:29
|
|
|
Wow, 70 lk nuttu ja hala
_________________ KASS |
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darkside
HV veteran

liitunud: 20.05.2005
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sulik
HV vaatleja
liitunud: 18.08.2003
|
05.11.2008 01:06:56
|
|
|
| mis te arvate.. kas kaks 22" või üks 25.5" ?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
05.11.2008 11:38:26
|
|
|
2 x 22" poolt minu hääl
+ alati saab teise hiljem suurema vastu vahetada
+ tööpinda on tublisti rohkem
+ ühega midagi juhtub, siis pilt ikka olemas
- väiksem ühe monitori resolutsioon
- 22" < 25.5", seega filme veidi kehvem vaadata
- laual ruumi võtavad rohkem
Endal mul hetkel 2x19" ja ka väga rahul
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riffman
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2007
|
05.11.2008 23:21:35
|
|
|
Mind kui nohikut huvitaks mida tähendab see monitori vaatenurk vms?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
05.11.2008 23:58:19
|
|
|
see tähendab seda mis nurga alt vaadates pilt vaadatav on. Teatavasti LCD (eriti TN paneelid) omavad vaatenurka. Näiteks kui X nurga alt asja vaatad, mitte otse, siis on pilt natuke teistsugune. CRT näiteks sellist jura ei oma kuna igast otsast vaadates on pilt ühesugune.
see paberil olev LCD vaatenurga nr on muidugist nõnda kirja pandud kuidas tootjale parem ehk siis suht bullshit.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
06.11.2008 00:00:59
|
|
|
lisamärkuseks, et vaatenurk on vertikaalis halvem, eriti altpoolt vaadates.
tootjate poolt antud vaatenurk on üks asi, reaalsus teine. reeglina siiski 178/178 vaatenurgad tähistavad paneele, mis ei ole tn
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
06.11.2008 09:48:45
|
|
|
Krt miks mu postid siit temast juba mingi 3 kord ära kustutatakse?
Siin teemas LCD-st ei tohi rääkida?
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tartu
Piiratud kasutaja

liitunud: 18.11.2006
|
06.11.2008 11:53:17
|
|
|
Mida arvate sellest monitorist:
LG W2042S-PF Wide 20" /5ms/8000:1/300cdqm/f-engine, 4:3 wide.
LG kodukas: http://www.lge.com/products/model/detail/W2042S.jhtml
_________________ Pakkuda soodsamalt diislit & bena Huvi korral PS! NB! TARTUS!
M: Valamukapp soodsalt! |
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
2 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TruePlaya
HV veteran

liitunud: 24.12.2005
|
06.11.2008 22:26:56
|
|
|
Ma arvan, et sul niigi norm monitor...kui tahad veel suuremat pilti osta parem juba telekas, mis sest 22" - 24"sele üle minna??
_________________ Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel! |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
06.11.2008 22:50:10
|
|
|
Kõrgema reso pärast ikka Kui kord 1920x1200 näete ega siis 1680x1050 peale tagasi minna taha. 4870X2 oleks rohkem omas elemendis kõrgemal resol...
Tõsi küll, kiiretes shuuterites on 5 ja 2ms vahe tunda väiksema molli kasuks.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
186 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
06.11.2008 22:53:00
|
|
|
see ms on ikka paneelis kinni... enamus tootjad imevad selle üldse kusagilt "ideaal olukorrast" välja. Parem vaadake juba input läägi mitte seda kas 2ms ühte või teistpidi. Nagunii asi gray to gray enamasti. See kui ghosti/lägi vaba LCD on oleneb ikka mudelist... näitajate järgi on kõik LCD'd üli head.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
06.11.2008 22:58:46
|
|
|
kiiretes shooterites 2ms ja 5ms vahe? mida sa suitsetad?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
06.11.2008 22:59:53
|
|
|
| londiste kirjutas: |
kiiretes shooterites 2ms ja 5ms vahe? mida sa suitsetad?  |
Tee või tina aga Samsung 206BW pealt tulles tundus alguses 24" 5ms ikka päris puine ja aeglane
e: typo
viimati muutis siLc 06.11.2008 23:10:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
186 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
06.11.2008 23:06:01
|
|
|
input lääg ehk ? LCD nagunii ghostib. Kas mitte inimese nägemise töö põhimõttes asi kinni ei olnud. Midagi sellist meenuks et inimene jätab lihtsalt viimase kaadri meelde ja ei unusta seda kui juba uus kaader peal. CRT'l aga kuvati vahepeal must "ekraan" seega "tühistati" ära vms jutt oli selle kohta.
Osad LCD'd aga jah ghostivad rohkem osad vähem. Aga seda tasub enamasti LCD mudeli ja paneeli järgi uurida. Mõni paneb südame rahus 6ms vms jura ja asi ghostib nii mis jube. Samas kui teine sama ms'iga ei ghosti pea üldse. LCD nagunii suht "sitt" shooterites... input lääg, max 60fps. Siiski ütlen et kui võtan vana 100Hz 1280x960 CRT nurga tagant välja on fps'i tagumine võrgus kõvasti sujuvam ja parem.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
07.11.2008 01:04:45
|
|
|
| tsitaat: |
| OT : Järgmine kord pangu juba alasti naine kõrvale siis ei märkaks üldse monitori, nüüd ikka pikka puurimise peale leidis ülesse. |
| TruePlaya kirjutas: |
| Ma arvan, et sul niigi norm monitor...kui tahad veel suuremat pilti osta parem juba telekas, mis sest 22" - 24"sele üle minna?? |
Mõtled Full HD telekat? Krt kalliks jääb.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alarh
HV vaatleja
liitunud: 29.05.2007
|
08.11.2008 19:38:36
|
|
|
| On silma jäänud Samsung T220. Loen aga erinevaid reviwe jms ja seal peetakse teda nö keskmiseks. Mis 22" monitore veel 3500.- soovitaksite või on siiski T220 parim valik?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
TruePlaya
HV veteran

liitunud: 24.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
09.11.2008 17:01:29
|
|
|
Olen hädas LCD monitori valikuga.
Kindlaks kriteeriumiks on *VA/IPS paneel, kuna fototöötlus on üks peamisi kasutusalasid. Ka filme vaadataks selle monitoriga, seega suurus võiks olla vahemikus 20-24" (eelistatult laiekraan)
Samas eelarve pigistab. Seega on põhimõtteliselt jäänud sõelale 2 monitori: Benq FP241W ja Lenovo L220X.
Kumb neist võiks olla parema värviülekandega? Tavakasutuse puhul vaatan ma monitori ~40cm kauguselt. Kumb suurus sobib sellisel juhul paremini?
Teie üleüldine seisukoht.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inca
HV Guru

liitunud: 02.06.2003
|
09.11.2008 17:20:33
|
|
|
Kui väikest pitchi ei karda ja filmid nii olulised pole, siis soovitaks L220X. Muidu 241. Kuigi tegelikult saab ka PVA-ga väga hästi filme vaadata.
Kindlasti on ka teistsuguseid arvamusi.
_________________ KASS |
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
09.11.2008 20:39:47
|
|
|
G80, väike piksel ei ole halb asi
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inca
HV Guru

liitunud: 02.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
09.11.2008 21:57:55
|
|
|
| G80, mu T61 läpakal on dot pitch 0.21, nii, et see ei hirmuta. Pigem hirmutab selle Benq 0.27, sest praegusel Samsung 710T-l on 0.26 ja teatud situatsioonides häirib see, et punkte on näha.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
09.11.2008 22:15:40
|
|
|
| londiste kirjutas: |
G80, väike piksel ei ole halb asi  |
Tean, see on just hea, lausa super aga ei teadnud, et selliseid monitore saadaval.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inca
HV Guru

liitunud: 02.06.2003
|
10.11.2008 00:33:16
|
|
|
No kui mikrokiri ekraanil on, siis võtab ikka mõtlema küll. Aplikatsioonidega on muidugi tore.
Läpparitel esineb ka 0.173 pitchi.
_________________ KASS |
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Autist
HV vaatleja
liitunud: 02.10.2005
|
10.11.2008 18:57:57
|
|
|
Hey. Oleks natuke head nõu tarvis.
Hetkel on mul 19 tolline Philipsi LCD monitor, täpset mudelit ei tea ning ei viitsi uurida, pole tähtis ka. Igatahes, VGA liidesega.
Nüüd tahaks uut monitori lisaks osta... Mõtlesin 24 tollist. Leidsin ühe uskumatult odava pakkumise:
http://www.euronics.ee/product.aspx?cat=39&subcat=43&lang=1&brand=0&id=27456&group=570
Kas sellega on midagi väga viltu? Sellel pole küll DVI liidest, aga see pole eriti tähtis vist? Graafikatööd sellega tegema ei hakka.
On mõned näitajad seal väga imelikud ja kahtlased või miks see monitor nii odav on? Tavaline 24 tolline on ju umbes 5000-6000 krooni.
Tänan.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
10.11.2008 23:46:29
|
|
|
Oma monitoril eristan selget vahet, kas on DVI või VGA liidese kaudu pilt. Seda loomulikult DVI kasuks.
Vähe sellest, et DVI-ga ei pea pildi teravust, mõõtmeid jms sättima, tekib VGA puhul kontrastsetes piirkondades imelik ja väga häiriv halo. Sarnast halo olen märganud ka teistel monitoridel, millel pilt VGA kaudu.
Muidugi selles signaalide konvertimise pulli ja analoogsinaali levimise enda juures on võimalusi kadude tekkeks, st puhtalt sisendi proleem see tõenäoliselt pole, aga milleks jamada, kui on teada, et DVI on igal juhul parem.
Sellest tulenevalt eelistan mina LCD-de puhul igal juhul DVI-d(tegelikkuses, kuna tegelen fotodega, siis pole see eelistus vaid nõue). Soovitan ka sul.
Siiski ootaks veel asjalikke vastuseid/arutelu teemal Benq FP241W vs Lenovo L220X.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
11.11.2008 00:04:23
|
|
|
Ise valisin FP241W ning kasutanud juba varsti ehk pool aastat ja siiani veel tundub asjalik LCD. TrustedReview andis asjale isegi 10/10. Analoog'iga on pilt DVI'ga on pilt HDMI'ga on pilt . HDMI viga on see et ei toeta full hdmi range vms jura (kui kasutada hdmi to dvi kaablit siis kõik OK) seega on pildis natuke müra näha mida DVI kasutades ei ole. Uuema firmware'ga toetavad ka 1:1 pixel mappingut korralikult ehk siis konsooli kasutades on see suur pluss vms "mitte arvuti" külge ühendamise juures (pidi vist aasta 2007 oma olema, vanemad ei toeta).Värvid tunduvad isegi head peale seda kui natuke sai seadetega mässatud. Enne seda LCD'd kasutasin CRT 959NF monitori ja on ka paar TN paneeliga LCD läbi käinud (imo tn ei kõba kuhugi, vähemalt seniste kogemuste põhjal väites). Vaatenurk on kah päris asjalik LCD kohta. Vahest saab monitori ees lösutatud ja ei ole eriti märgata värvi muutust monitori üleval servas. Reageerimine tundub kah täitsa OK ja mängides ei ole märgata veel mingeid rämedaid ghostimis efekte vms läägi.
Senised suurimad vead ongi HDMI ning üks pool vigane pixel (valgega jms värvidega sinakas).
Hind on asjal kah veel müstiliselt odavaks läinud
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
11.11.2008 00:16:55
|
|
|
| angel, räägi kui kaugelt sa seda monitori tavaolukorras vaatad?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
11.11.2008 00:19:26
|
|
|
50-60 cm ehk (sirge käe ette sirutan siis ei ulata lcd'ni). Suht ligidalt ühesõnaga . Silmad kõõrdi, kael kangeks ei ole jäänud. Algul tundus väga suur (19" CRT pealt tulles ja olles 1a 19" lcd lisaks kasutanud) aga nüüd tundub suht pisike.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indu
HV veteran

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alec
HV kasutaja

liitunud: 26.02.2003
|
11.11.2008 12:49:30
|
|
|
Räägi pärast muljeid. Ise ka piilusin selle monitori suunas
_________________ You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indu
HV veteran

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|