Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 54, 55, 56  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 12.10.2008 09:33:11 vasta tsitaadiga

Kusjuures, mul polegi pildil nagu mustad ääred, vaid pilt on nihkes, ja siis on kõrval jne must(pruun icon_lol.gif) triip.

Andykas kirjutas:
andreas123 kirjutas:
Tehke palun lollile selgeks, kuidas saada menu.lst nt modida, kohe mitte kuidagi ei saa ligi sellele oma mõistusega.

/boot/grub/menu.lst saad modida super userina ehk rootina. Geexboxi kohta ei tea kuid mythtv-ga saab pilti väga vabalt paika ajada kui telekas natuke valesti näitab.

Ütlen ausalt, ma ei saa ikka aru. Ma saan aru mida muuta jne, aga ma ei mõista kus kohas TÄPSELT ma selle /boot/grub/menu.lst pean sisestama. Tehke palun START UPist peale mingi lühike kirjeldus. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 12.10.2008 09:49:18 vasta tsitaadiga

andreas123 kirjutas:
Kusjuures, mul polegi pildil nagu mustad ääred, vaid pilt on nihkes, ja siis on kõrval jne must(pruun icon_lol.gif) triip.

Andykas kirjutas:
andreas123 kirjutas:
Tehke palun lollile selgeks, kuidas saada menu.lst nt modida, kohe mitte kuidagi ei saa ligi sellele oma mõistusega.

/boot/grub/menu.lst saad modida super userina ehk rootina. Geexboxi kohta ei tea kuid mythtv-ga saab pilti väga vabalt paika ajada kui telekas natuke valesti näitab.

Ütlen ausalt, ma ei saa ikka aru. Ma saan aru mida muuta jne, aga ma ei mõista kus kohas TÄPSELT ma selle /boot/grub/menu.lst pean sisestama. Tehke palun START UPist peale mingi lühike kirjeldus. icon_smile.gif

Ütle parem, mis sa teha tahad. Kui tahad, siis siin ja siin on midagi kirjas, mis võib sind natuke aidata.

_________________
Rabrat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 12.10.2008 11:28:58 vasta tsitaadiga

Tahan mudida resolutsiooni asja jne.
Iseenesest ma nüüd peast täpselt ei mäleta, aga ma tegin vist nii.

- Start
- Kui tuli OS valiku koht, vajutasin C
- Siis tuli Grub >, kui sinna panen /boot/grub/menu.lst ütleb et teadmata asi.

Ma arvan, et ma panen asjaga suure kaarega mööda ehk teen täiesti valesti. Paluks abi, selle taga seisab kogu värk. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 12.10.2008 13:24:40 vasta tsitaadiga

On sul kõvakettale installitud? Kui jah, siis kõige lihtsam on ftp'ga minna geexbox'i külge, tõmmata muditav fail, teha muudatused ja lükata fail tagasi. Ma ise konfisin seadistamise ajaks lausa puldile nupu, mille vajutamine masina restarti lasi. icon_smile.gif Teine variant on telnetiga sisse logida ning kolmas, debug mode'is mässata.
_________________
Vähem möla, pikem samm!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 12.10.2008 13:31:38 vasta tsitaadiga

Lemmy kirjutas:
On sul kõvakettale installitud? Kui jah, siis kõige lihtsam on ftp'ga minna geexbox'i külge, tõmmata muditav fail, teha muudatused ja lükata fail tagasi. Ma ise konfisin seadistamise ajaks lausa puldile nupu, mille vajutamine masina restarti lasi. icon_smile.gif Teine variant on telnetiga sisse logida ning kolmas, debug mode'is mässata.

See on mul mälukaardil, mälukaarti saan panna ka arvutisse kus on XP. Kas muudan siis NotePadiga, või on selliste asjade jaoks miski spets programm?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 12.10.2008 15:13:30 vasta tsitaadiga

andreas123 kirjutas:
See on mul mälukaardil, mälukaarti saan panna ka arvutisse kus on XP. Kas muudan siis NotePadiga, või on selliste asjade jaoks miski spets programm?

No võib ka nii, aga mugavam on kui peale muudatust kohe proovida saab, kas tulemus vastas ootustele. Niimoodi kaardiga edasitagasi joosta vist tülikas.
Notepadiga on see halb lugu, et ta ei taha hästi unix line-break'i tunnistada. Soovitaks näiteks WinVi'd kasutada või mõnda analoogi.
Seda ka, et muudetava faili eelmisest seisust võiks jätta koopia, juhuks kui muutmisega miskit päris puusse läks. Siis lihtne taastada, selmet mõelda, mis parameetreid näpitud sai.

_________________
Vähem möla, pikem samm!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2008 15:15:28 vasta tsitaadiga

andreas123 kirjutas:
Lemmy kirjutas:
On sul kõvakettale installitud? Kui jah, siis kõige lihtsam on ftp'ga minna geexbox'i külge, tõmmata muditav fail, teha muudatused ja lükata fail tagasi. Ma ise konfisin seadistamise ajaks lausa puldile nupu, mille vajutamine masina restarti lasi. icon_smile.gif Teine variant on telnetiga sisse logida ning kolmas, debug mode'is mässata.

See on mul mälukaardil, mälukaarti saan panna ka arvutisse kus on XP. Kas muudan siis NotePadiga, või on selliste asjade jaoks miski spets programm?

notepad++ thumbs_up.gif
http://notepad-plus.sourceforge.net/uk/site.htm
http://sourceforge.net/project/downloading.php?group_id=95717&use_mirror=ovh&filename=npp.5.0.3.Installer.exe&35176326

_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 13.10.2008 16:17:36 vasta tsitaadiga

Sai GEEXBOXi foorumis tükk aega vahitud. Tundub, et minu ATI 9550SE kaardiga läbi S-VIDEO pole midagi teha. Pilti ju painutada kuidagi ei saa. Pilt on vasakul ja üleval nihkes, nii et jama lugu. Kas tõesti pean NVIDIA kaardi ostma või on mõnda lahendust. icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 13.10.2008 16:42:32 vasta tsitaadiga

Mul samasugune ATI kaart. Pilt on jah veidi nihkes (oluliselt ei häirigi tegelt), aga paremat tulemust pole GeeXbox'i all saanud ka ühegi teise kaardiga. Vähemasti õnnestus ATI panna värviliseks bootimisest alates. Nvidia kaardiga (GF4 MX-440 vist) ei saanud niigi häid tulemusi. Niipalju kui foorumist paistis, siis GF2'ed on kõige paremini seadistatavad.
Võibolla HD versioonis, mis X'i kasutab, saab paremini sättida, aga pole viitsinud väga pusida.

_________________
Vähem möla, pikem samm!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 14.10.2008 23:06:06 vasta tsitaadiga

Lemmy, tänud info eest.
Kas tõesti keegi ei oska rohkem midagi kasvõi oma praktikast öelda kuidas pilt on paika timmitud (MIS KAARDIGA?), kui on S-VIDEOga ühendatud. Või ei viitsi keegi kirjutada lihtsalt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 15.10.2008 08:18:40 vasta tsitaadiga

mina küll aitaksin kui oskaksin.
Pole küll geexboxi fänn - rohkem ikka mythtv - aga tegelikult vahet ju pole, mõlemad näitavad oma pilti xorgi kaudu. Omal oli telekas ja htpc aastaid läbi s-video ühendatud ja kõik töötas 5+
Põhjus ilmselt selles, et kasutasin nvidia kaarti - legendaarne fx5200 thumbs_up.gif
Hetkel on enda uues masinas ka ati - ja jamasid rohkem kui küll.
Seega minu soovitus - kui vähegi võimalik, siis proovi nvidia kaardiaga - proovimiseks peaks suvaline sobima
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 23.10.2008 16:47:37 vasta tsitaadiga

Ostsin MX400, no igasuguseid asju olen juba proovinud. Pilt on ainult compositega, SVIDEOga mitte kuidagi pilti ette ei saa. Ei oska nagu mitte midagi teha enam, oskab keegi aidata või on olnud sama probleemi ees? icon_sad.gif
Proovinud kahte SVIDEO kaablit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2008 18:28:43 vasta tsitaadiga

mul oli selline jama mx440´ga. põhjus: vga monitor icon_wink.gif
_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 23.10.2008 19:23:59 vasta tsitaadiga

Rax. kirjutas:
mul oli selline jama mx440´ga. põhjus: vga monitor icon_wink.gif

Räägi lähemalt, ei saanud aru. Mul kogu kupatus krt videokaardi taga kinni icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2008 22:11:01 vasta tsitaadiga

andreas123 kirjutas:
Rax. kirjutas:
mul oli selline jama mx440´ga. põhjus: vga monitor icon_wink.gif

Räägi lähemalt, ei saanud aru. Mul kogu kupatus krt videokaardi taga kinni icon_biggrin.gif

kui sul on midagi vga pesas. monitor vms siis eemalda see.

_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 26.10.2008 15:14:40 vasta tsitaadiga

Äkki on mul kaart vigane? Ta läheb ikka vääga kuumaks, vahetasin termopasta ära, aga on ikka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 27.10.2008 09:25:09 vasta tsitaadiga

see, et kaart kuumaks läheb ei tähenda (vist) midagi, näiteks fx5200 läheb ikka päris tuliseks...
aga teemasse, mis näitab sinu xorg.conf fail, seal peaks/võiks olla sellised read:

Option "ConnectedMonitor" "CRT"
Option "IgnoreDisplayDevices" "DFP,TV"

vot nendega mängidki 8)
esimese reas pane CRT asemele näiteks TV või mis midagi paremat, abisk on ka /var/log/Xorg.0.log nimeline fail, sealt peaksid saama välja lugeda õiged nimetused...

ja ära unusta iga muutuse järel X'le restarti teha
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 27.10.2008 12:26:59 vasta tsitaadiga

Huvitav, XORG faile mul polegi. icon_eek.gif
Veidikene uurisin, xorg generator oleks nagu hoopis mingi teine asi? Hetkel tõmbab ja tundub, et ta on suurem ka..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 27.10.2008 13:09:14 vasta tsitaadiga

"normaalses" linuxis peaks see fail olema /etc/X11/xorg.conf - aga geexboxiga pole ise otseselt kokku puutunud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 27.10.2008 15:54:36 vasta tsitaadiga

Geexboxil on 2 versiooni. HDTV variant on Xorg'iga, aga ei toeta TV-Out'i (ainult VGA või DVI).
_________________
Vähem möla, pikem samm!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 27.10.2008 16:08:55 vasta tsitaadiga

no kui on xorg siis ei ole geexbox enam ütleja kas on TV out või mitte, geexbox lihtsalt kasutab seda, mida xorg pakub. xorg on ikka SERVER ja muu soft KLIENT.
Ehk siis lühidalt kui on xorg, siis peab olema ka xorg.conf ja selles saab konfida sulle sobivad väljundid. Kui võimalik, siis terve xorg.conf fail oleks abiks...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 28.10.2008 00:16:58 vasta tsitaadiga

Nomaitea.. Võibolla ma loen siit valesti välja..
_________________
Vähem möla, pikem samm!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 28.10.2008 09:16:47 vasta tsitaadiga

tundub et fail mida muuta/ vaadata on /etc/X11/X.cfg
nimi pole küll xorg.cong aga ega nimi meest riku icon_wink.gif
Samas kui seda sinu linki loen siis: As I've said it's not installable as it.
kas ongi nii, et ainult cd'lt bootides töötab - kui nii, siis pole sellest faili mudimisest suurt kasu, kui iga kord peale booti tuleb uuesti muuta...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2008 10:31:15 vasta tsitaadiga

anim kirjutas:
tundub et fail mida muuta/ vaadata on /etc/X11/X.cfg
nimi pole küll xorg.cong aga ega nimi meest riku icon_wink.gif
Samas kui seda sinu linki loen siis: As I've said it's not installable as it.
kas ongi nii, et ainult cd'lt bootides töötab - kui nii, siis pole sellest faili mudimisest suurt kasu, kui iga kord peale booti tuleb uuesti muuta...

Minu mäletamist mööda oli geexbox.il miski image muutmise tool, ehk paned endale vajalikud vidinad sisse(konfid, moodulid jne) ja lased sobiva versiooni kokku ning küpsetad plaati!
Seda peaks täpsemalt kas geexbox.i kodukalt vaatama või sealsest kommuunist uurima.

_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ragface
HV kasutaja
ragface

liitunud: 28.04.2004




sõnum 28.10.2008 12:50:20 vasta tsitaadiga

Tere,
ei ole HV-s ammu kirjutanud, kuid tahaks ka arutada HTPC teemadel.

Olemasolev HTPC:
Korpus: HFX® mini - acryl black/black
Protsessori jahutus: BorgFX® CPU mini - Heatpipe Processor Cooler
Protsessor: AMD Athlon X2 4850e
Väline toiteplokk: EF28 external fanless 280W
Emaplaat: Gigabyte GA-MA78G-DS3H
Logitech diNovo Mini Sõrmistik
Kõvaketas: Western Digital Caviar Green Power 1TB
Video projektor: Sony VPL-VW40
Mälu: Apacer 2GB PC2-6400 CL5
DVD ±RW LG E50L, DL/LS 8x, USB2.0, SLIM Black

Next Gen projekt jõuludeks:
Intel Celeron Processor 420
Asus P5N7A-VM
TV tuner card: AVerTV Hybrid Speedy
Media Center Software: GB-PVR, Media Player Classic - Home Cinema
Solid State Disk - Intel X25-M SSD
In-slot slim BR Drive - Blu-Ray mini Sony-Nec-Optiarc

Pildid/Filmid/Muusika on plaanis paigutada NASile - sobilikku lahendust ei ole veel leidnud. Tahaks hotswap Raid5 tuge, võimalust kasutada torrenti klienti, GBit Etherneti, e-Satat, FTP-d.

Olemasoleva masinaga maadlen hetkel protsessori pinge ja kiiruse alandamisega, et temperatuuri madalamaks saada. Samas on kiiruse alandamisega see probleem, et halvasti pakitud 1080p filmid ei toeta riistvaralist h264 dekooderit ning siis on protsessoril vaja rohkem tööd teha.

_________________
-
\R
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 54, 55, 56  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.