|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
08.10.2008 18:59:58
Traadita andmeside toavalguse abil |
|
|
link :: minut.ee
Traadita andmeside võib tulevikus raadiolainete asemel kasutama hakata ka nähtavat valgust. Sellekohase uurimuse läbiviimiseks on Bostoni ülikooli teadlastele eraldatud 185 miljonit krooni. Signaali edastamist peaksid teostama vähese energianõudlusega valgusdioodid. Iga taoline valgusdiood peaks olema võimeline "vilgutama" andmeid selliselt, et inimsilmale eristamatu tundub. Teadlaste arvutuste kohaselt suudetakse andmeside kiiruse viia ühe kuni kümne megabitini sekundis.
Taoline tehnoloogia lubaks kasutada näiteks kodus suurt hulka erinevaid seadmeid alates pihuarvutitest lõpetades kasvõi aknasulguritega ning liita need omavahel ühiseks võrgustikuks.
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003

|
08.10.2008 19:20:38
|
|
|
joonisel on ilusti kurjad pilgud ehitatud, juu siis ei ole nii efektiivne
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Denke
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
08.10.2008 19:25:40
|
|
|
Veits tobe tehnoloogia, mulle näiteks ei meeldi pidevalt tuledevalges toas olla. Kontorisse ehk sobibki.
_________________ a.k.a Ummikummi |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
08.10.2008 19:27:10
|
|
|
| siis kui läppari peale taha mingit juhet kinnitad vms siis kallutad keha läppari kohale ja nett kaob?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tige kala
HV veteran

liitunud: 16.11.2004
|
08.10.2008 19:37:08
|
|
|
Huvitav mõte aga tundub väheke ebapraktiline. Need kes kurdavad ,et Wifi leviala on kõigi nende hädade põhjustajaks saavad jällegi rõõmustada ja sellele tehnoloogiale üle minna kui see kunagi peaks valmis saama
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
08.10.2008 19:37:16
|
|
|
| sellest tehnoloogiast oleks nagu aasta tagasi juba juttu olnud. väga kaheldava väärtusega tehnoloogia...
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
08.10.2008 19:38:05
|
|
|
Eiei, see kiiritab aju valgus-löök-ultra-lainetega ja surma saad ikka.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
08.10.2008 20:14:03
|
|
|
IR ju töötab sarnasel põhimõttel?
Tehku siis tugev infrapuna valguspikkust edastavad valgusallikad.
MIlleks vilgutada inimesele nähtavat valgust?
Muidugi problemps tekiks turvakaamerate jms samas filtritega lahendatav.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
08.10.2008 20:52:10
|
|
|
| Huvitav, kuidas päringuid tehakse? Monitori vastu vilgutades?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
08.10.2008 20:54:10
|
|
|
rex, sellejaoks tleb kaabel taha panna
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
08.10.2008 21:11:17
|
|
|
| j2nx kirjutas: |
IR ju töötab sarnasel põhimõttel?
Tehku siis tugev infrapuna valguspikkust edastavad valgusallikad.
MIlleks vilgutada inimesele nähtavat valgust?
Muidugi problemps tekiks turvakaamerate jms samas filtritega lahendatav. |
Ja otsenähtavus nt sülearvuti saatja/vastuvõtjaga peaks olema ju vajalik, seega see joonis on petlik.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lond
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2001
|
08.10.2008 21:12:20
|
|
|
| Nujah, eks peab siis kroonlühtrile kah UPS-i vahele panema
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
08.10.2008 21:19:38
|
|
|
Mille poolest peaks see parem olema Wifi lahendusest?
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
08.10.2008 21:21:50
|
|
|
| Turvalisem kuna ei läbi seinu? Võtab vähem voolu. Kurat teab. Ega kõik uus peabi parem olema.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
08.10.2008 22:17:11
|
|
|
Kui on piisava valgustugevusega ir pikkuse valgusti, siis ma ei leia, et peaks olema vajalik otsenähtavus. Kuna valgus ju peegeldab päris edukalt.
Pigem on see, et keegi vastasmaja kontorist paneb oma vastuvõtja "silmale" korraliku optika ja miks mitte ka nightvision seadme (et valgust võimendada nt) sihib su aknasse ning varastab kallist internetti.
Samas saaks jagada internetti, proektor seinale ning kõik sihivad sinna. Lume või vihmaga on muidugi jama.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oskar.r
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2007
|
08.10.2008 23:03:10
|
|
|
vaevalt et see nightvision asja paremaks teeb, see võimendab kõike (lineaarselt), kaasates ka hulganisti "valgushäireid". Samas tõuseks sellise aparaadiga ka vb viive (ehk ping)
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain01
HV kasutaja

liitunud: 02.09.2005
|
08.10.2008 23:37:28
|
|
|
Mäletan ka alles oli sama uudis
Igastahes ei saa ma aru mis plussid sellel on?
Mis takistab raadiolainetega kõik need asjad ühiseks võrgustikuks muuta?
Tundub millegipärast, et miinused on suuremad kui plussid lihtsalt...
- tuled peavad põlema, et ühendust saada
- "alates pihuarvutitest lõpetades kasvõi aknasulguritega" peavad olema selle valguse käes, et ühendust saada
- kuna valgus ei levi kõikjale nii kergesti siis selle "levi" on ilmselt siis palju kehvem kui wifi'l
- kuna see pole veel valmis ja 10 aastane timelimit siis mul kahtlane tunne, et selle ajaga võib jääda see 1-10 Mb/s ajale lihtsalt jalgu
+ tiba turvalisem kuna on kättesaadav ainult seal kus see valgus kumab... thats it... kogu terve ainuke pluss :P
-edit-
haha ja just lugesin kommneti seal, et
arvatavasti see on siis ainult ühe suunaline liiklus kuna muidu peaks igal ühendatud asjal olema sarnased LED tulekesed küljes, et infot saata ka mitte ainult reciveida :D
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
09.10.2008 00:40:11
|
|
|
| ei tea millist HD streamingut nad 10mbitiga teevad, 1080i slideshow wohoo
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
electron
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2004
|
09.10.2008 07:39:12
|
|
|
Te kõik olete uudist valesti lugenud ja tõelise uudise märkamata jätnud. """Sellekohase uurimuse läbiviimiseks on Bostoni ülikooli teadlastele eraldatud 185 miljonit krooni.""" Tegelik uudis on see, et kui osavalt on Bostoni "teadlased" suutnud jälle kuskilt pappi välja sikutada.
Mul tuli idee, et peaks 420 miljonit krooni küsima betooni kivistumise protsessi jälgiva kaamera-monitori süsteemi väljaehitamise eest.
_________________ Tuleb lihtsalt täiega panna!!! |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
09.10.2008 08:36:33
|
|
|
| electron kirjutas: |
Te kõik olete uudist valesti lugenud ja tõelise uudise märkamata jätnud. """Sellekohase uurimuse läbiviimiseks on Bostoni ülikooli teadlastele eraldatud 185 miljonit krooni.""" Tegelik uudis on see, et kui osavalt on Bostoni "teadlased" suutnud jälle kuskilt pappi välja sikutada.
Mul tuli idee, et peaks 420 miljonit krooni küsima betooni kivistumise protsessi jälgiva kaamera-monitori süsteemi väljaehitamise eest. |
Kui sa selle süsteemi abil suudad oluliselt parandada betooni kvaliteeti, siis võid lisaks uurimisrahadele ka kunagi ülikooli õppejõu kohale pretendeerida.......
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
09.10.2008 09:47:00
Re: Traadita andmeside toavalguse abil |
|
|
| Tanel kirjutas: |
| .../...Iga taoline valgusdiood peaks olema võimeline "vilgutama" andmeid selliselt, et inimsilmale eristamatu tundub.../... |
Heips!
Minu fantaasiates tekib assotsiatsioon, et juhul, kui EI OLEKS võimeline inimsilmale eristamatult vilgutama, näeksime valguse asemel biti-jada ruumi laiali paiskumas
Arvatavasti vilgutatakse ikkagi dioodist lähtuvat nähtavat valgust selliselt, et detektor/vastuvõtja vms on selle võimeline bittideks-baitideks jagama. Ombes nii nagu fiiber-seadmed.
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ehhr
HV vaatleja
liitunud: 12.03.2008
|
09.10.2008 10:12:49
|
|
|
Milline võiks olla selle vilgutamise pikaajaline mõju inimsilmale?
Kas päevavalguse käes on nett kehva võitu või puudub üldse kuna päikese valgus särab üle?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
09.10.2008 14:33:37
|
|
|
ühesõnaga keegi otsustas jälle mängima hakata ja suutis mänguplaani nii usutavaks teha, et pritsiti kõvasti pappi
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woosh
HV Guru

liitunud: 29.11.2001
|
09.10.2008 14:40:04
|
|
|
| tsitaat: |
ühesõnaga keegi otsustas jälle mängima hakata ja suutis mänguplaani nii usutavaks teha, et pritsiti kõvasti pappi icon_biggrin.gif
|
Keegi arvas, et IR on iganenud ja palju lahedam oleks kui IR tööd teeks LED... saaks samal ajal übercool sinist valgust jne
_________________ o |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metavo
HV kasutaja
liitunud: 23.04.2004
|
09.10.2008 17:07:54
|
|
|
| Parem on see tavalise Wifi poolest seetõttu, et osad väidavad, et wifi halvendab tervist, osadel paneb pea valutama ning on ka inimesi, kes on üritanud kohtusse kaevata teisi inimesi wifi lainete pärast nende peade kohal.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
09.10.2008 18:54:23
|
|
|
| Mina ei usu, et see LED-valgustus ka just tervisele väga mõnus on. Päevavalguslambidki panevad vahel pea valutama. Kodus näiteks ei näe hõõglambile hetkel asendajat.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
09.10.2008 20:33:30
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Eks nendele küsimustele püütaksegi leida vastused 185 miljoni krooni eest  |
oleks võinud selle raha hiv-i, vähi vms uuringuteks panna
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
09.10.2008 22:52:25
|
|
|
| rex, päevavalguslamp on 50Hz, see LED aga...
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
09.10.2008 22:59:14
|
|
|
| No värelus ei ole ainus peavalutekitaja, see "külm" valgus on ka nõme.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sadamson
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2004
|
10.10.2008 10:54:19
Re: Traadita andmeside toavalguse abil |
|
|
| Tanel kirjutas: |
Traadita andmeside võib tulevikus raadiolainete asemel kasutama hakata ka nähtavat valgust. Sellekohase uurimuse läbiviimiseks on Bostoni ülikooli teadlastele eraldatud 185 miljonit krooni. Signaali edastamist peaksid teostama vähese energianõudlusega valgusdioodid. Iga taoline valgusdiood peaks olema võimeline "vilgutama" andmeid selliselt, et inimsilmale eristamatu tundub. Teadlaste arvutuste kohaselt suudetakse andmeside kiiruse viia ühe kuni kümne megabitini sekundis.
Taoline tehnoloogia lubaks kasutada näiteks kodus suurt hulka erinevaid seadmeid alates pihuarvutitest lõpetades kasvõi aknasulguritega ning liita need omavahel ühiseks võrgustikuks. |
Antud tehnoloogia sobib Point to Point linkide jaoks, sest hajuvus on väiksem, kui raadiolainetel.
Aga kuidas teha vahet et milliselt lambilt signaal tuli ja mis saab, kui keegi võimsama valgusallikaga ruumi tuleb, siis ju müra tase tõuseb, lõpuks on signaaliks pidev 1 mitte 0101010 jada, nagu see vilkumine peaks välja andma.
Inimene muidugi ei taju sellist miljon korda sekundis vilkumist aga kas naabruses olevad valgustid või valguse peegeldus siin takistuseks ei saa. Valgus on lihtsalt nähtav elektromagnet laine.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
10.10.2008 11:57:00
Re: Traadita andmeside toavalguse abil |
|
|
| sadamson kirjutas: |
| ja mis saab, kui keegi võimsama valgusallikaga ruumi tuleb |
Mitut kontoriinimest sa päevas proektoriga sisenemas näed?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
10.10.2008 12:47:02
Re: Traadita andmeside toavalguse abil |
|
|
| rex kirjutas: |
| sadamson kirjutas: |
| ja mis saab, kui keegi võimsama valgusallikaga ruumi tuleb |
Mitut kontoriinimest sa päevas proektoriga sisenemas näed?  |
Murphy seaduse järgi tuleb ta siiski kõige ebasobivamal hetkel
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ak.90
HV veteran
liitunud: 01.06.2007
|
10.10.2008 13:36:29
|
|
|
water me on ikka
Teoorias on kõik tore, aga ise küll vajadust ei näeks praegusel hetkel, aretagu parem blutetoothi ja wifit edasi ja ma oleks ka rahul
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.10.2008 14:52:03
|
|
|
| Aga keegi ei keela ju aretada LED-valgusteid, millede seisse on ehitatud veel üks, iseseisev LED ja mis siis tegelebki selle infovahetusega. Lisaks sellele ei pea see LED vilkuma ju inimsilmaga ju samas spektris.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salakokk
HV vaatleja
liitunud: 08.04.2004
|
20.10.2008 12:11:28
|
|
|
| sisuliselt leiutatakse ir andmeside uuesti. niipalju kui ma aru saan kasutatakse seekord lihtsalt mingeid teist värvi led-e. palju õnne teadlastele, kes selle projekti maha müüsid.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oskar.r
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2007
|
20.10.2008 16:49:50
|
|
|
sain ka nii aru, kasutatakse IR'st madalamat valgusspektrit, mis tagab aeglasemad kiirused ja inimesele nähtava led valguse. Ainuke pluss mida näen, on see kui asi võetakse kasutusele auto kaugtuledes, kus auto saab "kõnelda" vastutuleva autoga. Ja vastutulevale autole saab saata hoiatuse ebakainest autojuhist, sest tõsi see on- roolijoodikuid roolist ikka eemale ei saa. (autoalkomeetri teema ajendatud teisest HV teemast)
ei kasutanud wikipediat, nii et jutt võib olla ka täiesti mööda. Vabanduseks: HV-OT teenus on hetkel mul kinni
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eldorado
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
21.10.2008 13:47:16
|
|
|
| EE poolt tuleb elektri kaktestus ja põlevad kõi LEDid kohe maha =)))))) ah jaa, saab ka UPSi iga LEDi taga panna =D
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
21.10.2008 14:19:09
|
|
|
| eldorado kirjutas: |
| EE poolt tuleb elektri kaktestus ja põlevad kõi LEDid kohe maha =)))))) ah jaa, saab ka UPSi iga LEDi taga panna =D |
UPSiks on kondensaator
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|