Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Traadita andmeside toavalguse abil märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2008 18:59:58 Traadita andmeside toavalguse abil vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


Traadita andmeside võib tulevikus raadiolainete asemel kasutama hakata ka nähtavat valgust. Sellekohase uurimuse läbiviimiseks on Bostoni ülikooli teadlastele eraldatud 185 miljonit krooni. Signaali edastamist peaksid teostama vähese energianõudlusega valgusdioodid. Iga taoline valgusdiood peaks olema võimeline "vilgutama" andmeid selliselt, et inimsilmale eristamatu tundub. Teadlaste arvutuste kohaselt suudetakse andmeside kiiruse viia ühe kuni kümne megabitini sekundis.

Taoline tehnoloogia lubaks kasutada näiteks kodus suurt hulka erinevaid seadmeid alates pihuarvutitest lõpetades kasvõi aknasulguritega ning liita need omavahel ühiseks võrgustikuks.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.10.2008 19:20:38 vasta tsitaadiga

joonisel on ilusti kurjad pilgud ehitatud, juu siis ei ole nii efektiivne icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Denkeš
HV kasutaja
Denkeš

liitunud: 11.09.2002




sõnum 08.10.2008 19:25:40 vasta tsitaadiga

Veits tobe tehnoloogia, mulle näiteks ei meeldi pidevalt tuledevalges toas olla. Kontorisse ehk sobibki.
_________________
a.k.a Ummikummi
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 08.10.2008 19:27:10 vasta tsitaadiga

siis kui läppari peale taha mingit juhet kinnitad vms siis kallutad keha läppari kohale ja nett kaob?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2008 19:37:08 vasta tsitaadiga

Huvitav mõte aga tundub väheke ebapraktiline. Need kes kurdavad ,et Wifi leviala on kõigi nende hädade põhjustajaks saavad jällegi rõõmustada ja sellele tehnoloogiale üle minna kui see kunagi peaks valmis saama icon_biggrin.gif
_________________
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2008 19:37:16 vasta tsitaadiga

sellest tehnoloogiast oleks nagu aasta tagasi juba juttu olnud. väga kaheldava väärtusega tehnoloogia...
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2008 19:38:05 vasta tsitaadiga

Eiei, see kiiritab aju valgus-löök-ultra-lainetega ja surma saad ikka.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j2nx
Kreisi kasutaja
j2nx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 08.10.2008 20:14:03 vasta tsitaadiga

IR ju töötab sarnasel põhimõttel?
Tehku siis tugev infrapuna valguspikkust edastavad valgusallikad.
MIlleks vilgutada inimesele nähtavat valgust?

Muidugi problemps tekiks turvakaamerate jms samas filtritega lahendatav.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2008 20:52:10 vasta tsitaadiga

Huvitav, kuidas päringuid tehakse? Monitori vastu vilgutades?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 08.10.2008 20:54:10 vasta tsitaadiga

rex, sellejaoks tleb kaabel taha panna icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2008 21:11:17 vasta tsitaadiga

j2nx kirjutas:
IR ju töötab sarnasel põhimõttel?
Tehku siis tugev infrapuna valguspikkust edastavad valgusallikad.
MIlleks vilgutada inimesele nähtavat valgust?

Muidugi problemps tekiks turvakaamerate jms samas filtritega lahendatav.
Ja otsenähtavus nt sülearvuti saatja/vastuvõtjaga peaks olema ju vajalik, seega see joonis on petlik.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lond
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.10.2008 21:12:20 vasta tsitaadiga

Nujah, eks peab siis kroonlühtrile kah UPS-i vahele panema
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2008 21:19:38 vasta tsitaadiga

Mille poolest peaks see parem olema Wifi lahendusest? icon_confused.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2008 21:21:50 vasta tsitaadiga

Turvalisem kuna ei läbi seinu? Võtab vähem voolu. Kurat teab. Ega kõik uus peabi parem olema.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j2nx
Kreisi kasutaja
j2nx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 08.10.2008 22:17:11 vasta tsitaadiga

Kui on piisava valgustugevusega ir pikkuse valgusti, siis ma ei leia, et peaks olema vajalik otsenähtavus. Kuna valgus ju peegeldab päris edukalt.
Pigem on see, et keegi vastasmaja kontorist paneb oma vastuvõtja "silmale" korraliku optika ja miks mitte ka nightvision seadme (et valgust võimendada nt) sihib su aknasse ning varastab kallist internetti.

Samas saaks jagada internetti, prožektor seinale ning kõik sihivad sinna. Lume või vihmaga on muidugi jama. icon_lol.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 08.10.2008 23:03:10 vasta tsitaadiga

vaevalt et see nightvision asja paremaks teeb, see võimendab kõike (lineaarselt), kaasates ka hulganisti "valgushäireid". Samas tõuseks sellise aparaadiga ka vb viive (ehk ping) icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain01
HV kasutaja
Rain01

liitunud: 02.09.2005




sõnum 08.10.2008 23:37:28 vasta tsitaadiga

Mäletan ka alles oli sama uudis
Igastahes ei saa ma aru mis plussid sellel on?
Mis takistab raadiolainetega kõik need asjad ühiseks võrgustikuks muuta?
Tundub millegipärast, et miinused on suuremad kui plussid lihtsalt...

- tuled peavad põlema, et ühendust saada
- "alates pihuarvutitest lõpetades kasvõi aknasulguritega" peavad olema selle valguse käes, et ühendust saada
- kuna valgus ei levi kõikjale nii kergesti siis selle "levi" on ilmselt siis palju kehvem kui wifi'l
- kuna see pole veel valmis ja 10 aastane timelimit siis mul kahtlane tunne, et selle ajaga võib jääda see 1-10 Mb/s ajale lihtsalt jalgu

+ tiba turvalisem kuna on kättesaadav ainult seal kus see valgus kumab... thats it... kogu terve ainuke pluss :P

-edit-
haha ja just lugesin kommneti seal, et
arvatavasti see on siis ainult ühe suunaline liiklus kuna muidu peaks igal ühendatud asjal olema sarnased LED tulekesed küljes, et infot saata ka mitte ainult reciveida :D
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2008 00:40:11 vasta tsitaadiga

ei tea millist HD streamingut nad 10mbitiga teevad, 1080i slideshow wohoo
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 09.10.2008 07:39:12 vasta tsitaadiga

Te kõik olete uudist valesti lugenud ja tõelise uudise märkamata jätnud. """Sellekohase uurimuse läbiviimiseks on Bostoni ülikooli teadlastele eraldatud 185 miljonit krooni.""" Tegelik uudis on see, et kui osavalt on Bostoni "teadlased" suutnud jälle kuskilt pappi välja sikutada. icon_smile.gif
Mul tuli idee, et peaks 420 miljonit krooni küsima betooni kivistumise protsessi jälgiva kaamera-monitori süsteemi väljaehitamise eest.

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.10.2008 08:36:33 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
Te kõik olete uudist valesti lugenud ja tõelise uudise märkamata jätnud. """Sellekohase uurimuse läbiviimiseks on Bostoni ülikooli teadlastele eraldatud 185 miljonit krooni.""" Tegelik uudis on see, et kui osavalt on Bostoni "teadlased" suutnud jälle kuskilt pappi välja sikutada. icon_smile.gif
Mul tuli idee, et peaks 420 miljonit krooni küsima betooni kivistumise protsessi jälgiva kaamera-monitori süsteemi väljaehitamise eest.
Kui sa selle süsteemi abil suudad oluliselt parandada betooni kvaliteeti, siis võid lisaks uurimisrahadele ka kunagi ülikooli õppejõu kohale pretendeerida....... icon_razz1.gif icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 09.10.2008 09:47:00 Re: Traadita andmeside toavalguse abil vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
.../...Iga taoline valgusdiood peaks olema võimeline "vilgutama" andmeid selliselt, et inimsilmale eristamatu tundub.../...
Heips!
Minu fantaasiates tekib assotsiatsioon, et juhul, kui EI OLEKS võimeline inimsilmale eristamatult vilgutama, näeksime valguse asemel biti-jada ruumi laiali paiskumas icon_lol.gif
Arvatavasti vilgutatakse ikkagi dioodist lähtuvat nähtavat valgust selliselt, et detektor/vastuvõtja vms on selle võimeline bittideks-baitideks jagama. Ombes nii nagu fiiber-seadmed.

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ehhr
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2008




sõnum 09.10.2008 10:12:49 vasta tsitaadiga

Milline võiks olla selle vilgutamise pikaajaline mõju inimsilmale?
Kas päevavalguse käes on nett kehva võitu või puudub üldse kuna päikese valgus särab üle?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2008 10:18:18 vasta tsitaadiga

Eks nendele küsimustele püütaksegi leida vastused 185 miljoni krooni eest icon_biggrin.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2008 14:33:37 vasta tsitaadiga

ühesõnaga keegi otsustas jälle mängima hakata ja suutis mänguplaani nii usutavaks teha, et pritsiti kõvasti pappi icon_biggrin.gif
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woosh
HV Guru
woosh

liitunud: 29.11.2001




sõnum 09.10.2008 14:40:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ühesõnaga keegi otsustas jälle mängima hakata ja suutis mänguplaani nii usutavaks teha, et pritsiti kõvasti pappi icon_biggrin.gif

Keegi arvas, et IR on iganenud ja palju lahedam oleks kui IR tööd teeks LED... saaks samal ajal übercool sinist valgust jne

_________________
o
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
metavo
HV kasutaja

liitunud: 23.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2008 17:07:54 vasta tsitaadiga

Parem on see tavalise Wifi poolest seetõttu, et osad väidavad, et wifi halvendab tervist, osadel paneb pea valutama ning on ka inimesi, kes on üritanud kohtusse kaevata teisi inimesi wifi lainete pärast nende peade kohal.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2008 18:54:23 vasta tsitaadiga

Mina ei usu, et see LED-valgustus ka just tervisele väga mõnus on. Päevavalguslambidki panevad vahel pea valutama. Kodus näiteks ei näe hõõglambile hetkel asendajat.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2008 20:33:30 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Eks nendele küsimustele püütaksegi leida vastused 185 miljoni krooni eest icon_biggrin.gif


oleks võinud selle raha hiv-i, vähi vms uuringuteks panna

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.10.2008 22:52:25 vasta tsitaadiga

rex, päevavalguslamp on 50Hz, see LED aga...
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2008 22:59:14 vasta tsitaadiga

No värelus ei ole ainus peavalutekitaja, see "külm" valgus on ka nõme.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 10.10.2008 10:54:19 Re: Traadita andmeside toavalguse abil vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Traadita andmeside võib tulevikus raadiolainete asemel kasutama hakata ka nähtavat valgust. Sellekohase uurimuse läbiviimiseks on Bostoni ülikooli teadlastele eraldatud 185 miljonit krooni. Signaali edastamist peaksid teostama vähese energianõudlusega valgusdioodid. Iga taoline valgusdiood peaks olema võimeline "vilgutama" andmeid selliselt, et inimsilmale eristamatu tundub. Teadlaste arvutuste kohaselt suudetakse andmeside kiiruse viia ühe kuni kümne megabitini sekundis.

Taoline tehnoloogia lubaks kasutada näiteks kodus suurt hulka erinevaid seadmeid alates pihuarvutitest lõpetades kasvõi aknasulguritega ning liita need omavahel ühiseks võrgustikuks.


Antud tehnoloogia sobib Point to Point linkide jaoks, sest hajuvus on väiksem, kui raadiolainetel.
Aga kuidas teha vahet et milliselt lambilt signaal tuli ja mis saab, kui keegi võimsama valgusallikaga ruumi tuleb, siis ju müra tase tõuseb, lõpuks on signaaliks pidev 1 mitte 0101010 jada, nagu see vilkumine peaks välja andma.

Inimene muidugi ei taju sellist miljon korda sekundis vilkumist aga kas naabruses olevad valgustid või valguse peegeldus siin takistuseks ei saa. Valgus on lihtsalt nähtav elektromagnet laine.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 11:57:00 Re: Traadita andmeside toavalguse abil vasta tsitaadiga

sadamson kirjutas:
ja mis saab, kui keegi võimsama valgusallikaga ruumi tuleb

Mitut kontoriinimest sa päevas prožektoriga sisenemas näed? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.10.2008 12:47:02 Re: Traadita andmeside toavalguse abil vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
sadamson kirjutas:
ja mis saab, kui keegi võimsama valgusallikaga ruumi tuleb

Mitut kontoriinimest sa päevas prožektoriga sisenemas näed? icon_biggrin.gif
Murphy seaduse järgi tuleb ta siiski kõige ebasobivamal hetkel icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 13:36:29 vasta tsitaadiga

water me on ikka thumbs_up.gif
Teoorias on kõik tore, aga ise küll vajadust ei näeks praegusel hetkel, aretagu parem blutetoothi ja wifit edasi ja ma oleks ka rahul
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.10.2008 14:52:03 vasta tsitaadiga

Aga keegi ei keela ju aretada LED-valgusteid, millede seisse on ehitatud veel üks, iseseisev LED ja mis siis tegelebki selle infovahetusega. Lisaks sellele ei pea see LED vilkuma ju inimsilmaga ju samas spektris.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salakokk
HV vaatleja

liitunud: 08.04.2004




sõnum 20.10.2008 12:11:28 vasta tsitaadiga

sisuliselt leiutatakse ir andmeside uuesti. niipalju kui ma aru saan kasutatakse seekord lihtsalt mingeid teist värvi led-e. palju õnne teadlastele, kes selle projekti maha müüsid.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 20.10.2008 16:49:50 vasta tsitaadiga

sain ka nii aru, kasutatakse IR'st madalamat valgusspektrit, mis tagab aeglasemad kiirused ja inimesele nähtava led valguse. Ainuke pluss mida näen, on see kui asi võetakse kasutusele auto kaugtuledes, kus auto saab "kõnelda" vastutuleva autoga. Ja vastutulevale autole saab saata hoiatuse ebakainest autojuhist, sest tõsi see on- roolijoodikuid roolist ikka eemale ei saa. (autoalkomeetri teema ajendatud teisest HV teemast) icon_lol.gif
ei kasutanud wikipediat, nii et jutt võib olla ka täiesti mööda. Vabanduseks: HV-OT teenus on hetkel mul kinni beer_yum.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eldorado
HV veteran


liitunud: 11.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2008 13:47:16 vasta tsitaadiga

EE poolt tuleb elektri kaktestus ja põlevad kõi LEDid kohe maha =)))))) ah jaa, saab ka UPSi iga LEDi taga panna =D
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 4 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.10.2008 14:19:09 vasta tsitaadiga

eldorado kirjutas:
EE poolt tuleb elektri kaktestus ja põlevad kõi LEDid kohe maha =)))))) ah jaa, saab ka UPSi iga LEDi taga panna =D
UPSiks on kondensaator
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Traadita andmeside toavalguse abil
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.