|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
A2100
HV kasutaja
liitunud: 25.07.2004
|
03.10.2008 16:21:20
|
|
|
1. Tamron AF 70-300mm F4,0-5,6 Di LD
2. Sigma AF 70-300mm F4,0-5,6 DG Macro
3. Nikkor AF-S DX 55-200mm F4-5,6
Mis on eelised ja mis mitte? Olen seatud dilemma ette, kaameraks on Nikon D60.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
03.10.2008 16:25:11
|
|
|
Kui Sigmat tahad, siis võta kindlasti APO versioon, kui seda üldse on mootoriga, kontrolli kindlasti mootori olemasolu.
Tamron tuleb kindlasti võtta selline, millel mudelinimies "Motor" sees on.
Nikon on kindlasti mootoriga, selles suhtes kindel värk.
Kõigi teiste variantide puhul kontrolli kindlasti, et objektiivi sees on autofookuse MOOTOR olemas, vastasel juhul sinu D60 ei fokuseeri ja pead seda käsitsi tegema.
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zimson
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2002
|
03.10.2008 16:25:42
|
|
|
Ainukesena toimib D60 ees autofookus neist Nikkor AF-S DX 55-200mm F4-5,6.
_________________ Juriidiliselt on kõik korrektne! |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A2100
HV kasutaja
liitunud: 25.07.2004
|
03.10.2008 16:32:59
|
|
|
| Mootoritega olen kõigiga kursis, küsimus pigem kvaliteedis, teravuses jms kasutusmugavuses. Tean, et APO versiooni peetakse paremaks, kuid siiani pole leidnud ühtegi silmnähtavat põhjust, miks peaksin pea 1000 jaaku rohkem selle eest maksma.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tamarillo
HV vaatleja
liitunud: 17.08.2006
|
03.10.2008 17:36:57
|
|
|
Endal Tamron 55-200mm D60 ees, millel pole mootorit. Ega eriti ei igatse selle järele. Võibolla natuke alguses igatsesin.
_________________ Fotograafia |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
03.10.2008 18:38:10
|
|
|
Mõned aastad tagasi kasutasin Tamroni 70-300 LD Macro versiooni, see oli enne seda, kui Di versioon välja tuli.
Tol ajal tundus mulle omale pilt suht hea, häiris vaid aeglane autofookus (mootorit ka polnud, D70s mootor keris seda).
Nüüd kui juba mõnda aega Sigma 70-200 f/2.8 toru kasutanud, siis võib öelda, et vähemalt selle toruga on küll vahe nagu öö ja päev, kuigi see toru on ka hoopis teisest hinnaklassist ~16-17k
Võrreldes nüüd neid korraliku Sigmaga tehtud pilte ja Tamroniga tehtud pilte, siis Tamroni piltidelt ei leiagi teravat kohta. Samuti häirib ka CA, mis kontrastsemates kohtades välja lööb, kallil torul aga seda probleemi pole.
Eks see kallis toru on veel nii mõnesgi mõttes parem, kuid see selleks...
See pole küll päris aus võrdlus, 17k toru vs. 3-4k maksev toru, kuid niikaua kui ma paremat polnud proovida saanud, ei saanud ma ise väga arugi, et toru kehv oleks olnud va. fookuse kiirus, mis mind ka toru omamise ajal häiris.
Seega ma arvan, et kui sa pole paremat toru proovida saanud, siis tõenäoliselt jääd nende kõigiga enamvähem rahule, sest pilti nad teevad kõik ja väga hull pole ükski. Tõenäoliselt on kõigi pildid enamvähem samad.
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tamarillo
HV vaatleja
liitunud: 17.08.2006
|
03.10.2008 19:11:05
|
|
|
Enda odava Tamron toruga mida ennem mainisin olen ikka kohati päris head teravust välja saanud, kui seda kallimatega ei saa ikkagi võrrelda. Manuaal fookusega siis.
_________________ Fotograafia |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fic
HV kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
04.10.2008 22:25:50
|
|
|
Nikkor 55-200 võin julgelt soovitada. Kui proovida tahad, anna teada.
_________________ PhotograFICal |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eldarion
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2004
|
06.10.2008 10:18:44
:( |
|
|
Nikon D90 + 18-105 VR kit
Link
Nikon D90 + 16-85 VR kit
Link
Suurema objektiiviga D90 maksab vähem kui väiksema objektiiviga D90? Mispärast nii? 18-105 kit on nii populaarne, et sellel on hind alla lastud?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mag
HV kasutaja
liitunud: 15.05.2002
|
06.10.2008 10:46:57
Re: :( |
|
|
| eldarion kirjutas: |
Nikon D90 + 18-105 VR kit
Link
Nikon D90 + 16-85 VR kit
Link
Suurema objektiiviga D90 maksab vähem kui väiksema objektiiviga D90? Mispärast nii? 18-105 kit on nii populaarne, et sellel on hind alla lastud? |
Objektiivide hinnad eraldi PP andmetel:
18-105 VR - 4990.-
16-85 VR - 9990.-
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
06.10.2008 17:21:30
|
|
|
| Õlakott ei ole mõnus.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
robert!
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2007
|
06.10.2008 17:52:27
|
|
|
| Pikemalt töllerdamiseks mitte, aga muidu on õlakotiga hea kiire objet vahetada, ei pea midagi seljast kakkuma jne... (Robert@ise seljakoti omanik)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
06.10.2008 17:55:19
|
|
|
| Õlakott tapab selja ning õla väga ruttu ära.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
06.10.2008 18:43:01
|
|
|
OT:
| Ardo kirjutas: |
| Õlakott tapab selja ning õla väga ruttu ära. |
Oleneb ikka konkreetsest kotist ja selle sisust
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
06.10.2008 18:56:49
|
|
|
Pole see asi nii hall midagist. Raskus on iga kotiga ühe õla peal.
Sisuks arvesta 1 keskmine peegelkaamera koos normaalsuumiga + muu kola.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XR
HV Guru

liitunud: 04.11.2001
|
06.10.2008 18:58:16
|
|
|
õlakotiga mul on põhiliselt see mure rohkem, et peab teda koguaeg kohendama.
A no mingeid pikki jalutuskäike sellega ette ei võta, autosse on kompaktset õlakotti parem panna ja seal hoida.
_________________ www.estonia1918.com |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
06.10.2008 21:32:10
|
|
|
Kusjuures tegin kaks nädalat tagasi ringi ümber Viljandi järve täisvarustuses õlakotiga (lolli peaga unustasin isegi välgu kotti koos kõigi hajutite ja peegelditega + kaks objet + 2x tagavaraakusid ja kõik muu pisike nänn ka, kokku oma 3-4 kg). Lisaks oli veel statiiv ka. Kokku 14km. Ei olnud hullu midagi.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rajareits
HV Guru

liitunud: 09.11.2003
|
06.10.2008 21:33:15
|
|
|
namstoop, mööda matkarada? Pilte ka näeb?
EDIT (et teemast mööda ei läheks):
Jajah, Nikon on tore... Teevad ilusaid pilte ja asju.
viimati muutis Rajareits 06.10.2008 21:45:53, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
06.10.2008 21:40:31
|
|
|
Rajareits, jah, pildid on ammu "valmis" aga mässan siiani nende geotagimisega. Ei saa korralikult Google Mapi üles. Aga see on OT ja räägiks ikka Nikonist edasi.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
07.10.2008 09:15:12
|
|
|
| XR kirjutas: |
õlakotiga mul on põhiliselt see mure rohkem, et peab teda koguaeg kohendama.
A no mingeid pikki jalutuskäike sellega ette ei võta, autosse on kompaktset õlakotti parem panna ja seal hoida. |
Oleneb õlakotist ja kaasasveetava nodi suurusest. Mul on miski Tamrac, kuhu läheb sisse K10D koos eesoleva objektiiviga, 14/2,8 on piiri peal mahtuvuse suhtes(+ siis varuaku, mälukaardid, vajadusel rahakott, võtmed ja mobla). Ning äärmiselt mugav on, parem kui seljakott, eriti kui sõita rattaga ringi.
Ehk siis kõik taandub optimumi peale, mida keegi kaasas veab.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
08.10.2008 00:47:25
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
| Muideks, Remondiekspert teostab ka USA garantiilehtedega tehnika remonti ning seda täitsa ametlikult. |
Garantii garantiiks, kas nad ka tavalist tasulist remonti teevad?
Korraks garantii juurde tagasi põigates... Mul üks töökaaslane ostis just paar päeva tagasi tutika D80'e. Esimene ebameeldiv üllatus oli see, et kaadri all paremas osas säras vastu vastiks roheline "kuum" pixel. Käis ta ka vist seal samas eelmainit firmas, kus esimese hooga öeldi a'la "sh*t happes, sellised surnud pikslid pidada täiesti normaalne nähtus olema". Pikema pinnimise peale ikkagi lubati uurida kas ja kuidas garantii seda jama lahendab.
Niiet vägisi jääb mulje, et see firma on järjekordne vahelüli Eesti kliendi ja Rootsi või UK ametlike serviste vahel omamata ise mingit arvestatavat know-how'd.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siilikas9
HV vaatleja
liitunud: 07.07.2007
|
08.10.2008 23:00:46
|
|
|
Ostsin Nikon D40 Kit(Antilast) ,seal sees oli see Nikon-i fotokoolituse leht ,aga see kõik soome keeles millegipärast ja nende all soome aadresid.Kas seda saab Eestis kasutada ja kas see on üldse see õige leht?
_________________ d-_-b
viimati muutis siilikas9 09.10.2008 14:05:36, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
09.10.2008 00:27:06
|
|
|
Nikonschool.eu
Seda, kas Soome oma Eestis kehtib, ma ei tea.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
12.10.2008 22:56:51
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
| Muideks, Remondiekspert teostab ka USA garantiilehtedega tehnika remonti ning seda täitsa ametlikult. |
Homme testin.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspir
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2005
|
13.10.2008 21:12:36
|
|
|
| warwas kirjutas: |
| Ardo kirjutas: |
| Muideks, Remondiekspert teostab ka USA garantiilehtedega tehnika remonti ning seda täitsa ametlikult. |
Garantii garantiiks, kas nad ka tavalist tasulist remonti teevad?
Korraks garantii juurde tagasi põigates... Mul üks töökaaslane ostis just paar päeva tagasi tutika D80'e. Esimene ebameeldiv üllatus oli see, et kaadri all paremas osas säras vastu vastiks roheline "kuum" pixel. Käis ta ka vist seal samas eelmainit firmas, kus esimese hooga öeldi a'la "sh*t happes, sellised surnud pikslid pidada täiesti normaalne nähtus olema". Pikema pinnimise peale ikkagi lubati uurida kas ja kuidas garantii seda jama lahendab.
Niiet vägisi jääb mulje, et see firma on järjekordne vahelüli Eesti kliendi ja Rootsi või UK ametlike serviste vahel omamata ise mingit arvestatavat know-how'd. |
Siiski nemad lüliks jah. Enda oma käis Rootsis garantiis ja see pidi meile lähim koht olema, kus garantii Nikoneid tehakse. Aga lubati kuu ja läks kuu+1 päev.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
13.10.2008 21:24:38
|
|
|
| kaspir kirjutas: |
| warwas kirjutas: |
| Ardo kirjutas: |
| Muideks, Remondiekspert teostab ka USA garantiilehtedega tehnika remonti ning seda täitsa ametlikult. |
Garantii garantiiks, kas nad ka tavalist tasulist remonti teevad?
Korraks garantii juurde tagasi põigates... Mul üks töökaaslane ostis just paar päeva tagasi tutika D80'e. Esimene ebameeldiv üllatus oli see, et kaadri all paremas osas säras vastu vastiks roheline "kuum" pixel. Käis ta ka vist seal samas eelmainit firmas, kus esimese hooga öeldi a'la "sh*t happes, sellised surnud pikslid pidada täiesti normaalne nähtus olema". Pikema pinnimise peale ikkagi lubati uurida kas ja kuidas garantii seda jama lahendab.
Niiet vägisi jääb mulje, et see firma on järjekordne vahelüli Eesti kliendi ja Rootsi või UK ametlike serviste vahel omamata ise mingit arvestatavat know-how'd. |
Siiski nemad lüliks jah. Enda oma käis Rootsis garantiis ja see pidi meile lähim koht olema, kus garantii Nikoneid tehakse. Aga lubati kuu ja läks kuu+1 päev. |
Paistab, et see 1 kuu on Rootsi puhul selline rusikareegel.
Endal käis kuskil aasta tagasi SB-600 välk Digivolderi kaudu ka svenssonite juures mitte-garantiilises remondis... samuti läks umbes-täpsel 1 kuu kui seadme tagasi sain...
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
13.10.2008 21:55:51
|
|
|
| Krt, ma pean ka SB-600 mitte-garantiilisse viima. Eks näis, mis ajaga pääsen.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
14.10.2008 00:20:40
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
| Krt, ma pean ka SB-600 mitte-garantiilisse viima. Eks näis, mis ajaga pääsen. |
tohoh! Mis siis juhtus? Ega ometi sama teema, mis minu omal oli (süütepool küpse - konde laeb täis aga välku ei tee)?
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
14.10.2008 00:27:33
|
|
|
| Eiei, kasutajapoolne viga.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stks
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2007
|
19.10.2008 21:54:16
|
|
|
Sai soetatud endale Nikoni digikaamera nüüd meie uuest k-lick-ast. Oli mõttes seal fotokoolitusel ära käia.
On keegi seal käinud? Kuidas tundus? Mis ma pean kaasa viima tõestuseks, et ma tõesti olen selle aparaadi endale muretsenud?
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspir
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2005
|
19.10.2008 22:05:57
|
|
|
netilehel regristreerid ära koodiga.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stks
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2007
|
21.10.2008 23:47:32
|
|
|
Regasingi ära, jään huviga ootama.
Sain ma õigesti aru, et Ardo, on seal koolitaja?
Kaameraga olen siimaani päris rahul. Loodan et mingeid negatiivseid kogemusi ei teki.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
22.10.2008 01:19:02
|
|
|
| stks kirjutas: |
Sain ma õigesti aru, et Ardo, on seal koolitaja?
|
Alustan Detsembris.
COOLschool ning Dschool Basic.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zimson
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2002
|
22.10.2008 09:15:52
|
|
|
| stks kirjutas: |
Sai soetatud endale Nikoni digikaamera nüüd meie uuest k-lick-ast. Oli mõttes seal fotokoolitusel ära käia.
On keegi seal käinud? Kuidas tundus? Mis ma pean kaasa viima tõestuseks, et ma tõesti olen selle aparaadi endale muretsenud? |
Käisin umbes 1,5 aastat tagasi kui enda Nikoni ostsin. Üldinfoks päris hea. Lisaks sai tasuta natuke süüa ja juua . Enne tuli ära regada aga kohapeal keegi midagi ei kontrollinud (vähemalt minu käest keegi ei küsinud).
_________________ Juriidiliselt on kõik korrektne! |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stks
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2007
|
22.10.2008 17:54:00
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
Alustan Detsembris.
COOLschool ning Dschool Basic. |
Ma registeerisin end 3. detsembriks ära COOLschooli.
| zimson kirjutas: |
Enne tuli ära regada aga kohapeal keegi midagi ei kontrollinud (vähemalt minu käest keegi ei küsinud).
|
Regamisel küsiti osaleja nime, niiet ma võtan isikut tõendava dokumendi kaasa igaksjuhuks.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
13.11.2008 18:13:40
|
|
|
D90 on tõsiselt 5+ kere.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
13.11.2008 19:32:03
|
|
|
| Ja kui nüüd d700 ja d90 -t võrrelda? Jätaks poolkaader vs täiskaader osa vaatluse alt välja.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
13.11.2008 19:38:15
|
|
|
D90 meeldib rohkem (jättes sensori ning selle suurusega kaasneva kõrvale.). Kere on väga mugav ning täpselt paraja kaaluga. Peab D90 ostuks pappi korjama hakkama.
Tuu uus kitikas on ka päris tore. Eks saad mingipäev näppida ka kõike. 8)
Kui sensorist rääkida, siis D90 ISO'd pmst lõppevad sealt, kust D700 ISO'd algavad.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
13.11.2008 20:18:18
|
|
|
Et siis kuluks ära d90 suuruses kaamera D700/D3 sensoriga
Ma ka liiga suurt/rasket kere ei taha, aga kõrgeid isosid oleks vaja küll.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
13.11.2008 20:24:07
|
|
|
Minu jaoks on D700 veidi ebameeldivalt kobakas, samas D3 väga hea. D90 on aga paremgi kui D70s.
Jah, keegi võiks D90 sisse täiskaadri toppida.
D90 video ruulib ka. 8)
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
13.11.2008 20:29:03
|
|
|
| tsitaat: |
Tuu uus kitikas on ka päris tore
|
Milline kitikas?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zorten22
HV veteran

liitunud: 17.12.2004
|
13.11.2008 20:31:31
|
|
|
| 18-105 pakuks.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
13.11.2008 20:47:59
|
|
|
18-105 VR jah.
Ma pole jõudnud seda eriti näppida veel, kuid midagi väga negatiivset ei paista (va. plastikust bajonetikinnitus).
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bronco8
HV kasutaja

liitunud: 23.11.2003
|
13.11.2008 21:17:14
|
|
|
18-105 kitikas kuskilt lugesin, et midagi väga head ei ole. Imelik on ka hinnapoliitika, kus eraldi maksab see objektiiv Photopointis 4990 krooni ja kitina koos D90 kerega ostes on hinnaerinevus ainult kerega võrreldes 5000 krooni.
Sama mul nüüd üle kuu aja D90 olnud, ning üldiselt olen rahul. Kere suurus ning programmeeritav nupp, mille taha saab näiteks isikliku menüü panna, on über-mugav kiirete seadistuste tegemiseks. Samuti võrreldes D50'ga on kõrgemad iso'd ikka kasutatavad, ning 1600 juures tehtud pilt on ka täitsa talutav. D50 puhul häiris pilt juba 800 juures.
Video võimalust olen ka proovinud, viimane kord haapsalu rahvasprindil... kvaliteet on päris hea, aga kiirelt liikuvaid objekte filmides jääb nagu selline veidi jõnksutav.
Kasutunud olen momendil ainult 18-200VR objega ning kahjuks kallimate mudelite nagu D700 ja D3 võrdluskogemust mul kahjuks pole.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
13.11.2008 21:22:14
|
|
|
| Bronco8, 18-135 kasutuskogemust omad?
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bronco8
HV kasutaja

liitunud: 23.11.2003
|
13.11.2008 21:38:21
|
|
|
Ardo, kahjuks mitte. Pühapäevapiltnik nagu olen, siis sai ostsin alguses D50 kitile lisaks 70-300, mille hiljem maha müüsin, ning siis sai soetatud 18-200, mis on minu vajadused rahuldanud. Momendil plaan ainult mingi valge fiks juurde hankida.
Veel üks lahe võimalus D90'le võrreldes D50'ga on sisemise välgu kasutamine Commander reziimis. Ehk siis saan oma SB-600 välkuma panna D90 sisese välguga vastavas reziimis.
EDIT: 18-105 ülevaadet mujalt ei leidnud oktoobri alguses, siis toetusin sellele: http://www.kenrockwell.com/nikon/18-105mm.htm
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|