Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2008 12:24:42 vasta tsitaadiga

Lasid käsitsi peale või läbi apti?

sudo apt-get install emesene
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 24.08.2008 12:33:06 vasta tsitaadiga

tame, see ei aidanud. Antud juhul nihutasin teise subtiitri aega vastavalt esimese lõpule, salvestasin ning ühendasin. Kahjuks osutus teine subtiiter poolikuks, seega arvasin, et subtitleeditor ei saanud oma tööga hakkama. Kuid see eelnev ajamuutmine osutub samuti mõttetuks, sest peab nö käsitsi arvutama teise subtiitri algus- ja lõpuaja.
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
physics
HV kasutaja

liitunud: 15.08.2007




sõnum 24.08.2008 16:03:29 vasta tsitaadiga

Selline asi ka veel, et kodus saan oma wifis Pidgin instant messengeriga sisse logida, aga linna wifis ei saa enam icon_confused.gif "Connection error from Notificaion server: unable to connect. Emesene lasin käsitsi peale ennem muidu ja ma eeldan et sinu antud rida sudo apt-get install emesene on läbi apti installmiseks? Mis see apti on? Ma ei tunne Linuxi süsteemi kui aus olla, õpin vaikselt siin, ärge kurjad olge lolli peale. icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tame
HV kasutaja
tame

liitunud: 12.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2008 17:45:53 vasta tsitaadiga

Elrak, kui Windowsi ei soovi rebootida ja Ubuntu all ükski programm oma tööga hakkama ei taha saada, siis on teinekord äkki abi sellest lehest.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 24.08.2008 17:46:23 vasta tsitaadiga

apt on vahend, mille kaudu peakski debiani põhistes distrodes programme paigaldama. Kui "käsitsi peale laskmise" all mõtled programmi lähtekoodist kompileerimist, siis see peaks olema küll viimane õlekõrs, mida kasutada alles siis, kui enam teisiti kuidagi ei saa.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 24.08.2008 17:51:15 vasta tsitaadiga

tame, tänud huvitava lingi eest, kuid kuna varasem subtiiter oli poolik, leidsin juba paraja versiooni.
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2008 21:11:58 vasta tsitaadiga

mihkelv, mis kompileerimises nii halba siis on icon_eek.gif
lasin just gradio,xmmsi jms. kokku gentool. portages lihtsalt ei leidu
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2008 23:09:20 vasta tsitaadiga

Eks pakihaldurist eemale hiilimine ja süsteemi orb-failide külvamine ole vaba valik, aga ajal, mil kolmanda partei debide-ebuildide-rpmide leidmine ja ise ehitamine nii neetult lihtne on.. milleks?
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 28.08.2008 11:01:00 vasta tsitaadiga

digweed,
jälgi ka konteksti. Kui inimene ei tea, mis on apt, siis võib sellest järeldada, et tegu on algajaga linuxi maailmas. Järelikult ei saa ta ka aru, mis täpselt juhtub peale 'make install'-i st. mis faile kuhu kirjutatakse ja kuidas hiljem kompileeritud programmist lahti saada või mis teha siis kui tekivad teekide konfliktid.
Sellepärast soovitasin tal võimaluse korral lähtekoodist rakendusi mitte kompileerida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 30.08.2008 14:33:06 vasta tsitaadiga

mpd hakkab iga kord sessiooni alguses tööle (muusika hakkab mängima current playlistist. Kuidas sellest lahti saada?
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 30.08.2008 20:33:38 vasta tsitaadiga

Apt. see on imelihtne:
http://unix.planet.ee/foorum/viewtopic.php?id=4
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 01:11:44 vasta tsitaadiga

Okei, ma ei tea midagi linuxist et siis üks loll küsimus. Nimelt kas linuxi all töötavad Windowsi programmid? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 01:25:38 vasta tsitaadiga

maxsimiljo kirjutas:
Okei, ma ei tea midagi linuxist et siis üks loll küsimus. Nimelt kas linuxi all töötavad Windowsi programmid? icon_biggrin.gif

Enamus Windowsi programme ja mänge saab käima, kui Linuxi masinasse on installitud WINE
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 31.08.2008 10:08:48 vasta tsitaadiga

Aga arvestama peaks ikka sellega, et ei tööta ja et tuleb nendele alternatiivid leida.

Siis on ehk pettumus väiksem ja rõõm suurem, kui saabki mõne windowsi programmi linuxi all tööle icon_razz.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 31.08.2008 17:46:48 vasta tsitaadiga

Elrak kirjutas:
mpd hakkab iga kord sessiooni alguses tööle (muusika hakkab mängima current playlistist. Kuidas sellest lahti saada?

Ei leia abi googlest ning seda programmi ei leia ka gnome-session-properties-nimelisest programmist
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 31.08.2008 18:46:32 vasta tsitaadiga

Kasutan ise ka mpd muusika kuulamiseks koos Sonataga, aga sellist probleemi pole kohanud. Kuidas sul mpd üldse seadistatud on? Äkki on conf failis mingi kala?

Mul on näiteks selline .mpdconf fail:

port         "6600"
music_directory         "~/Muusika"
playlist_directory      "~/.mpd/playlists"
db_file                 "~/.mpd/mpd.db"
log_file                "~/.mpd/mpd.log"
error_file              "~/.mpd/mpd.error"


/etc katalooma oma pole muutnud (kui mälu mind ei peta)
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 01.09.2008 08:03:01 vasta tsitaadiga

Mul kommenteerimata osad:
tsitaat:

music_directory "~/Muusika"
playlist_directory "/var/lib/mpd/playlists"
db_file "/var/lib/mpd/tag_cache"
log_file "/var/log/mpd/mpd.log"
error_file "/var/log/mpd/errors.log"
pid_file "/var/run/mpd/mpd"
state_file "/var/lib/mpd/state"
bind_to_address "localhost"

Tegin selle õpetuse järgi, confis viga ei tohiks olla.
Võin ka skripti kirjutada sisuga 'killall mpd' (3 protsessi hakkab automaatselt tööle) ja selle startup'i pista.
Muide, see mpd mängitab muusikat ikka edasi, kui Sonata sulgunud on...
[edit] selles viimases lauses oleva probleemi parandas üks linnuke sonatas
[edit2]kui sessiooni alustamiseks ei pea resa tegema, siis sain vist korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 01.09.2008 09:27:56 vasta tsitaadiga

kui sessiooni alustamiseks ei pea resa tegema, siis sain vist korda

Veel üks võimalus oleks mpd teenus üldse mitte käivitada arvuti buudil ja kui muusikat tahad kuulata siis käivita käsk mpd && sonata
Debianis kasutan ma selleks sysvconfig nimelist programmi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 08.09.2008 09:28:38 vasta tsitaadiga

mul on hetkel 4GB mälumahuga arvuti ilma OS'ita ja kasutan sellel Ubuntu LiveCD'd, kuid versioon on 7.10. Nüüt tahtsin omale hoopis Kubuntu 8.04 LiveCD'd kirjutada ja laadisin selleks .iso alla, kuid probleem on selles, et mul on vaid üks CD kirjutaja icon_smile.gif Ehk siis kuidas ma saaksin praeguse LiveCD ka mällu panna(ruumi mul selleks jagub)? Kas aitaks mingi ramdisk'i tegemine ning siis praeguse 7.10 Ubuntu CD pealt dd'ga koopia tegemine sellele ramdiskile ja siis CD lahti haakida või mõni muu sarnane lahendus?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 08.09.2008 10:19:24 vasta tsitaadiga

Kindel ei ole, aga kas CD ei saa välja võtta, kui OS juba töötab?
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 08.09.2008 10:45:55 vasta tsitaadiga

Valdars kirjutas:
Kindel ei ole, aga kas CD ei saa välja võtta, kui OS juba töötab?

ei saa välja võtta. Või kas see, mida ma tahan, on üldse võimalik? Või on ainus võimalus bootimisel määrata, et booditaks RAM'i?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tikimunkee
HV vaatleja
tikimunkee

liitunud: 20.03.2006




sõnum 08.09.2008 14:36:27 vasta tsitaadiga

Kas mälupulgale live versioon ei tuleks kõne alla

http://www.pendrivelinux.com/2008/05/15/usb-kubuntu-804-persistent-install-from-linux/ - seal on õpetus
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 08.09.2008 16:30:57 vasta tsitaadiga

tikimunkee kirjutas:
Kas mälupulgale live versioon ei tuleks kõne alla

http://www.pendrivelinux.com/2008/05/15/usb-kubuntu-804-persistent-install-from-linux/ - seal on õpetus

hästi hea õpetus iseenesest, aga mul pole mälupulka. Kaotasin enda oma kuskil nädala eest ära ning vana(mis oli küll vaid 128MB, aga oleks saanud naiteks DSL'i peale panna) müüsin uue ostes maha. Ning paistab, et 7.04 puhul ei toimi ka RAM'i bootimine- link. On veel kellegi mingeid ideid?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.09.2008 17:01:05 vasta tsitaadiga

Rami saab bootida näiteks knoppixit, mitte et see sind praegu väga aitaks. Kui alternatiivset andmekandjat käepärast pole, siis jääb üle teises arvutis uus plaat treia.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.09.2008 17:59:42 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Rami saab bootida näiteks knoppixit, mitte et see sind praegu väga aitaks. Kui alternatiivset andmekandjat käepärast pole, siis jääb üle teises arvutis uus plaat treia.
Kas (k)ubuntu plaatide tasuta saatmine nende tegija poolt, õigemini üle maailma laiali olevate levitajate kaudu, on ära lõpetatud?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 18:55:46 vasta tsitaadiga

See võtab kardetavasti rohkem aega, kui mõne sõbraliku arvutiomaniku ekspluateerimine.

Muide mingi versioon Knoppixist suutis end kenasti plaadikirjutamise nimel ka ohvriks tuua.
K3b-ga plaati kirjutama asudes sülitati live-cd välja ja võeti tühi meedia vastu. Peale kirjutamist anti värske plaat jälle viisakalt tagasi.

Ma küll ei tea, kas ma pidin mingit imelist knoppixi-meeste pätsi või mõnda k3b vigurit selle eest tänama, aga ehk käitub Ubuntu laiv sarnaselt.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 08.09.2008 19:44:05 vasta tsitaadiga

Sai siin Ubuntu 8.04 ning LTSP'ga mängitud vastavalt sellele juhendile ning avastasin tõsiasja, et enne kui sisestada käsk sudo ltsp-build-client, tuleb süsteemi keel muuta inglise keele peale. Vastasel korral chroot hakkab millegi pärast kisendama. Hiljem kui asi peal, saab eesti keele tagasi panna.
_________________
D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 09.09.2008 18:49:50 vasta tsitaadiga

Plaadile kirjutamine ei tohiks küll probleeme tänapäeval valmistada.
Muret tekitab ainult viletsa kvaliteediga cd, eriti dvd plaadid.
verbatim'i ja platinium'i kahest plaadist saab ikka ühe töökorras plaadi valmis isegi rohkem.

lightscribe dvd on üks hullemaid. (ma ei mäleta, mis firma neid tegi, kuid 6-st 3 kõrbesid läbi..)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2008 23:28:54 vasta tsitaadiga

Ilmselt saan ma kohe nüüd vastu päid ja jalgu, kuid oleks vaja Ubuntu (7.10) maha lasta dualboot masinast. pelgalt partitsioonide kustutamisest vist üksi ei aita. Loogika ütleb, win järgmisel korral iseseisvalt enam üles ei buudi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2008 23:35:34 vasta tsitaadiga

taikonaut,

partitsioonid maha, winni plaadiga recovery console kaudu fixboot ja fixmbr ning valmis.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2008 00:20:34 vasta tsitaadiga

Ok, tänud. Kui millalgi aega saan, eks ma siin võtan kuskilt selle julguse ja hakkan katsetama. Uus läpakas suht ning ei taha eriti andmeid kaotada mingi jura pärast.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naljatilk
HV kasutaja
Naljatilk

liitunud: 03.03.2006




sõnum 27.09.2008 00:19:50 vasta tsitaadiga

Tervist!

Probleem flash-videote vaatamisega.
Algselt, kui flash sai installitud, töötas kõik korralikult nii pilt kui ka heli, nüüd on pilt küll olemas, aga heli puudub.
Korduvalt olen reinstallinud nii Adobe Flashi üldfaili kui ka browseri pluginat.

Browseriks Mozilla Firefox 3.0.3 Ubuntu pluginaga (ei tea, kas see muudab midagi) ja operatsioonisüsteemiks uusim Ubuntu, täna lasin viimased update-id peale.

Ettetänades.

_________________
Vaata pilti
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 27.09.2008 13:33:23 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif

viimati muutis note1 28.09.2008 22:41:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naljatilk
HV kasutaja
Naljatilk

liitunud: 03.03.2006




sõnum 27.09.2008 13:49:49 vasta tsitaadiga

Tänud, aga mille uuendamist ma siis ootama peaksin, kas FF3 või Flashi?

Selline kala on ka, et mõnikord üles buutides hangub masin nõnda, et ülemine tööriistariba (ainult värviline triip üleval, ilma igasuguste nuppudeta) ja taustapilt on ainult näha. Ei aita ei alt-f4, ctrl-alt-del, ctrl-alt-backspace ega ükski muu pähetulev klahvikombinatsioon. Lahenduseks on hard-shut down (4 sekki power nupu peal hoidmine) ja siis re-boot.
Algselt arvasin, et probleem oli theme-is, muutsin ära, enam ei teinud mõnda aega seda jama, aga siis tegi ühe korra veel. Samaaegselt teema vahetamisega lubasin ma ka automaatset sisselogimist, mis võis samuti aidata.

Masin on Dell XPS M1330, dualbuudiga, esmane opsüs on Ubuntu. Kas probleem võib olla raudvara mitteühenduvusega (Ubuntu 7.0.x ei tahtnud tööle minna, mistõttu pidin tõmbama 8.0.4 netist), advanced settings lisast või theme-ist (Hetkel peaks on üks default theme, clearlooks vm) tingitud?

_________________
Vaata pilti
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 27.09.2008 16:28:35 vasta tsitaadiga

Keera youtubes heli üles.

Ingliskeelse ubuntu kasutajate foorum on:
http://ubuntuforums.org/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 29.09.2008 23:11:45 vasta tsitaadiga

Ehhe... avastasin, et Ubuntu 8.10'e nautilusel (failisirvija) on juurde tekkinud uus "kompaktvaade". Seda olen juba päris pikka aega oodanud. See peaks olema põms sama, mis exploreris "list view" on.
Näide ka:

_________________
D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2008 23:29:20 vasta tsitaadiga

See üks hea uuendus jah..
nautilusel nüüd tabbed browsing võimalus ka 8)

_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 03.10.2008 00:17:08 vasta tsitaadiga

Mina jään ubuntu 8.04 peale ja järgmine aasta lasen nende programmide ja tõlgetega distro välja..

Selliseid programmide versioone (tõlkeid) te ubuntu 8.10 peal ei näe iial:

http://unix.planet.ee/foorum/viewforum.php?id=4
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2008 10:04:12 vasta tsitaadiga

Sa ju annad enale aru, et tõlked, mis upstreami ei jõua, huvitavad peale sinu vaid *väga* väikest kasutajaskonda? St veel väiksemat hulka rahvast - eesti lokaati ja keelt tarbib niigi vaid käputäis.
Isegi palju kirutud Ubuntu Launchpad/Rosetta on imho parem, kui lihtsalt sahtlisse tõlkida.
Samas muidugi vaba maa, kuni huvi on, lase käia thumbs_up.gif

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 03.10.2008 12:27:43 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
Sa ju annad enale aru, et tõlked, mis upstreami ei jõua, huvitavad peale sinu vaid *väga* väikest kasutajaskonda? St veel väiksemat hulka rahvast - eesti lokaati ja keelt tarbib niigi vaid käputäis.
Isegi palju kirutud Ubuntu Launchpad/Rosetta on imho parem, kui lihtsalt sahtlisse tõlkida.
Samas muidugi vaba maa, kuni huvi on, lase käia thumbs_up.gif

Ma olen ise ka seal tõlkinud ning tõlkeid (tõsi on- väge pisikene hulk, kuid vajalik) kasutavad kõik ubuntu kasutajad , kuid ma olen väheke edasi arenenud ning mul on lihtsam tõlkida otse arvutis ning seejärel koheselt katsetada programmi peal, mitte launchpad'is oodata mil po või mo moodul mulle saadetakse.
Ja lisaks on seal administratiivsed pidurid ees..

Tõsi ta on, et väike hulk kasutab ubuntut ja eesti versiooni. See on äri ja riikliku windowsi poliitika tulemus.
Ning ega ubuntu on windowslastele täiesti tülgastav ja võõras asi. Seega ei tunta ju päris linuxit ja oma windowsigi hästi.
Ma tean windows xp'd paremini, kui 95% windowsi kasutajatest. Vista puhul arvan seda, et seda ei kasuta ma küll mitte iialgi, sest juba windows xp sp3 versioon võib teha sind lolliks. Aga see ole ju microsofti ahvidest kasutajate-klientide loll pärusmaa.. või klientide lollikstegemine.. või lihtsalt aeg on nii asja viinud (viiruste pärast ning firmade, kes ostavad kräkkeritelt oma viirusetõrjete jaoks viirusi..)

Paraku ma tõlgin eelkõige enda jaoks ja heast tahtest panen ülesse..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 04.10.2008 18:58:12 vasta tsitaadiga

note1, törts parem on tõlkida otse upstreami. Tõlgitud programmide nimekirja vaadates tundub, et kasutad GNOME'i.
Gnome tõlkimise lehekülje leiad http://l10n.gnome.org/languages/et ning sealt võid otsida po faile, mis ei ole veel 100% tõlgitud. Laadid po faili alla (selle puudumisel pot faili) ja tõlgid ära (poedit, gnome-translator). Tõlgitud po faili saadad Priit Laes'ile, kes on eesti keele tõlkijate koordinaator. Enne üleslaadimist vaatab ta tõlke üle ja tõenäoliselt kohendab midagi või saadab kommentaare töö kohta.

Abiks on:
http://en.et.open-tran.eu
http://aare.pri.ee/dictionary.html

Kui miski huvitab, PS (harva HV's).
See ka üleskutse kõigile teistele, kes põnevast väljakutsest huvitatud. Kui küsijaid tuleb rohkem kui 7, siis teen väikese viki.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 04.10.2008 21:06:58 vasta tsitaadiga

mahfiaz, sa kuulud mõnda tõlkemeeskonda?
www.pingviin.org portaalis liigub palju noori ja vihaseid, kes sooviksid kaasa aidata, aga veel ei oska. Seal ka oma viki: viki.pingviin.org
Ma arvan, et juhendi loomine ei teeks paha. Lisaks üldisemale tehnilisele poolele võiks olla kajastatud ka, kuidas toimub tõlkijate omavaheline suhtlus, arutlus terminite üle, millised on kokkulepitud tõlkestiilid jms.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 08.10.2008 18:13:34 vasta tsitaadiga

Selline küsimus, et iga kord, kui ma CD/DVD sisse panen, lööb ta akna automaatselt ette. See on OK. Aga kui ma võtan CD/DVD seadmest välja, lööb ta automaatselt ~ kausta. Kuidas saaksin teha nii, et sulgeks automaatselt akna?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 08.10.2008 20:01:15 vasta tsitaadiga

Elrak, ei tea. Raporteeri sellest aadressil https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/nautilus
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 08.10.2008 22:09:04 vasta tsitaadiga

mahfiaz, see pole küll bug, kuid Windowsis hoiab akna ikka kataloogis D:\ (kus D:\ on cd-seade). Kuna viimane variant langeb välja, võiks minu pakutud versioon töötada. Aga mida pole, võiksin neile ettepaneku teha (mõni rida sortsu icon_smile.gif )
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 11.10.2008 18:39:18 vasta tsitaadiga

DVD ja CD virtuaali hoitakse ubuntus /media/ kataloogis. Süsteem jookseb ise füüsiliselt /dev/ vastavas failis.

Kui sinu cd või dvd logo on töölaual ja sa tahad oma cd välja, siis tuleks selle logo peal HIIRE PAREMA NUPUGA klikkida ja otsida sõna VÄLJASTA või midagi selle sarnast.
Siis antakse arvutile õigem käsk, mis kustutab töölaualt cd logo ja ÜHENDAB LAHTI ja VÄLJASTAB CD/DVD. Käsitsi ei ole vaja seda teha- ikka hiirega icon_wink.gif

Linux ei ole Windows. Linux on rohkem Unix, mida ei saa windowsi pasaga võrreldagi, sest viimane on juba aastast 1969.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajee
HV kasutaja
ajee

liitunud: 26.08.2003




sõnum 15.10.2008 19:51:50 vasta tsitaadiga

Kas teil Swedbank rahaülekandel Allkirjastamine peale viimast Java updatet töötab?

# java -version
java version "1.6.0_07"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.6.0_07-b06)
Java HotSpot(TM) Client VM (build 10.0-b23, mixed mode, sharing)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JannoT
HV kasutaja
JannoT

liitunud: 23.12.2005




sõnum 15.10.2008 20:54:51 vasta tsitaadiga

Mida teha kui wubi abil paigaldatud ubuntul viskab linuxi kernel boodi ajal erroreid? Errorid on seoses wifi draiveritega ja sama error tuleb järjest miljon korda. Või noh mina ootasin kuni ilmus sada korda siis panin kasti kinni ja bootsini win'i. Arvuti ise acer aspire 5601AWLMi. Ja wifi junn on intel pro/wireless 3945ABG.

Ahjaa: Live-Cd töötab ilusti.

_________________
011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 15.10.2008 22:24:05 vasta tsitaadiga

ajee,

pkcs11wrapper-i pead peale igat java uuendust õigesse kataloogi tõstma.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ajee
HV kasutaja
ajee

liitunud: 26.08.2003




sõnum 15.10.2008 23:35:23 vasta tsitaadiga

mihkelv,
tänan
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.