|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
24.08.2008 12:24:42
|
|
|
Lasid käsitsi peale või läbi apti?
sudo apt-get install emesene
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
24.08.2008 12:33:06
|
|
|
tame, see ei aidanud. Antud juhul nihutasin teise subtiitri aega vastavalt esimese lõpule, salvestasin ning ühendasin. Kahjuks osutus teine subtiiter poolikuks, seega arvasin, et subtitleeditor ei saanud oma tööga hakkama. Kuid see eelnev ajamuutmine osutub samuti mõttetuks, sest peab nö käsitsi arvutama teise subtiitri algus- ja lõpuaja.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
24.08.2008 16:03:29
|
|
|
Selline asi ka veel, et kodus saan oma wifis Pidgin instant messengeriga sisse logida, aga linna wifis ei saa enam "Connection error from Notificaion server: unable to connect. Emesene lasin käsitsi peale ennem muidu ja ma eeldan et sinu antud rida sudo apt-get install emesene on läbi apti installmiseks? Mis see apti on? Ma ei tunne Linuxi süsteemi kui aus olla, õpin vaikselt siin, ärge kurjad olge lolli peale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tame
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2007
|
24.08.2008 17:45:53
|
|
|
| Elrak, kui Windowsi ei soovi rebootida ja Ubuntu all ükski programm oma tööga hakkama ei taha saada, siis on teinekord äkki abi sellest lehest.
|
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
24.08.2008 17:46:23
|
|
|
| apt on vahend, mille kaudu peakski debiani põhistes distrodes programme paigaldama. Kui "käsitsi peale laskmise" all mõtled programmi lähtekoodist kompileerimist, siis see peaks olema küll viimane õlekõrs, mida kasutada alles siis, kui enam teisiti kuidagi ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
24.08.2008 17:51:15
|
|
|
tame, tänud huvitava lingi eest, kuid kuna varasem subtiiter oli poolik, leidsin juba paraja versiooni.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
27.08.2008 21:11:58
|
|
|
mihkelv, mis kompileerimises nii halba siis on
lasin just gradio,xmmsi jms. kokku gentool. portages lihtsalt ei leidu
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
27.08.2008 23:09:20
|
|
|
Eks pakihaldurist eemale hiilimine ja süsteemi orb-failide külvamine ole vaba valik, aga ajal, mil kolmanda partei debide-ebuildide-rpmide leidmine ja ise ehitamine nii neetult lihtne on.. milleks?
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
28.08.2008 11:01:00
|
|
|
digweed,
jälgi ka konteksti. Kui inimene ei tea, mis on apt, siis võib sellest järeldada, et tegu on algajaga linuxi maailmas. Järelikult ei saa ta ka aru, mis täpselt juhtub peale 'make install'-i st. mis faile kuhu kirjutatakse ja kuidas hiljem kompileeritud programmist lahti saada või mis teha siis kui tekivad teekide konfliktid.
Sellepärast soovitasin tal võimaluse korral lähtekoodist rakendusi mitte kompileerida.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
30.08.2008 14:33:06
|
|
|
mpd hakkab iga kord sessiooni alguses tööle (muusika hakkab mängima current playlistist. Kuidas sellest lahti saada?
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
note1
Lõuapoolik


liitunud: 02.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxsimiljo
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.08.2007
|
31.08.2008 01:11:44
|
|
|
Okei, ma ei tea midagi linuxist et siis üks loll küsimus. Nimelt kas linuxi all töötavad Windowsi programmid?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
31.08.2008 01:25:38
|
|
|
| maxsimiljo kirjutas: |
Okei, ma ei tea midagi linuxist et siis üks loll küsimus. Nimelt kas linuxi all töötavad Windowsi programmid?  |
Enamus Windowsi programme ja mänge saab käima, kui Linuxi masinasse on installitud WINE
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
31.08.2008 10:08:48
|
|
|
Aga arvestama peaks ikka sellega, et ei tööta ja et tuleb nendele alternatiivid leida.
Siis on ehk pettumus väiksem ja rõõm suurem, kui saabki mõne windowsi programmi linuxi all tööle
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
31.08.2008 17:46:48
|
|
|
| Elrak kirjutas: |
| mpd hakkab iga kord sessiooni alguses tööle (muusika hakkab mängima current playlistist. Kuidas sellest lahti saada? |
Ei leia abi googlest ning seda programmi ei leia ka gnome-session-properties-nimelisest programmist
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
31.08.2008 18:46:32
|
|
|
Kasutan ise ka mpd muusika kuulamiseks koos Sonataga, aga sellist probleemi pole kohanud. Kuidas sul mpd üldse seadistatud on? Äkki on conf failis mingi kala?
Mul on näiteks selline .mpdconf fail:
port "6600"
music_directory "~/Muusika"
playlist_directory "~/.mpd/playlists"
db_file "~/.mpd/mpd.db"
log_file "~/.mpd/mpd.log"
error_file "~/.mpd/mpd.error"
|
/etc katalooma oma pole muutnud (kui mälu mind ei peta)
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
01.09.2008 08:03:01
|
|
|
Mul kommenteerimata osad:
| tsitaat: |
music_directory "~/Muusika"
playlist_directory "/var/lib/mpd/playlists"
db_file "/var/lib/mpd/tag_cache"
log_file "/var/log/mpd/mpd.log"
error_file "/var/log/mpd/errors.log"
pid_file "/var/run/mpd/mpd"
state_file "/var/lib/mpd/state"
bind_to_address "localhost"
|
Tegin selle õpetuse järgi, confis viga ei tohiks olla.
Võin ka skripti kirjutada sisuga 'killall mpd' (3 protsessi hakkab automaatselt tööle) ja selle startup'i pista.
Muide, see mpd mängitab muusikat ikka edasi, kui Sonata sulgunud on...
[edit] selles viimases lauses oleva probleemi parandas üks linnuke sonatas
[edit2]kui sessiooni alustamiseks ei pea resa tegema, siis sain vist korda
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
01.09.2008 09:27:56
|
|
|
kui sessiooni alustamiseks ei pea resa tegema, siis sain vist korda
Veel üks võimalus oleks mpd teenus üldse mitte käivitada arvuti buudil ja kui muusikat tahad kuulata siis käivita käsk mpd && sonata
Debianis kasutan ma selleks sysvconfig nimelist programmi.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
08.09.2008 09:28:38
|
|
|
mul on hetkel 4GB mälumahuga arvuti ilma OS'ita ja kasutan sellel Ubuntu LiveCD'd, kuid versioon on 7.10. Nüüt tahtsin omale hoopis Kubuntu 8.04 LiveCD'd kirjutada ja laadisin selleks .iso alla, kuid probleem on selles, et mul on vaid üks CD kirjutaja Ehk siis kuidas ma saaksin praeguse LiveCD ka mällu panna(ruumi mul selleks jagub)? Kas aitaks mingi ramdisk'i tegemine ning siis praeguse 7.10 Ubuntu CD pealt dd'ga koopia tegemine sellele ramdiskile ja siis CD lahti haakida või mõni muu sarnane lahendus?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valdars
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
08.09.2008 10:19:24
|
|
|
| Kindel ei ole, aga kas CD ei saa välja võtta, kui OS juba töötab?
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
08.09.2008 10:45:55
|
|
|
| Valdars kirjutas: |
| Kindel ei ole, aga kas CD ei saa välja võtta, kui OS juba töötab? |
ei saa välja võtta. Või kas see, mida ma tahan, on üldse võimalik? Või on ainus võimalus bootimisel määrata, et booditaks RAM'i?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tikimunkee
HV vaatleja

liitunud: 20.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
08.09.2008 16:30:57
|
|
|
hästi hea õpetus iseenesest, aga mul pole mälupulka. Kaotasin enda oma kuskil nädala eest ära ning vana(mis oli küll vaid 128MB, aga oleks saanud naiteks DSL'i peale panna) müüsin uue ostes maha. Ning paistab, et 7.04 puhul ei toimi ka RAM'i bootimine- link. On veel kellegi mingeid ideid?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
08.09.2008 17:01:05
|
|
|
Rami saab bootida näiteks knoppixit, mitte et see sind praegu väga aitaks. Kui alternatiivset andmekandjat käepärast pole, siis jääb üle teises arvutis uus plaat treia.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
08.09.2008 17:59:42
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| Rami saab bootida näiteks knoppixit, mitte et see sind praegu väga aitaks. Kui alternatiivset andmekandjat käepärast pole, siis jääb üle teises arvutis uus plaat treia. |
Kas (k)ubuntu plaatide tasuta saatmine nende tegija poolt, õigemini üle maailma laiali olevate levitajate kaudu, on ära lõpetatud?
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
08.09.2008 18:55:46
|
|
|
See võtab kardetavasti rohkem aega, kui mõne sõbraliku arvutiomaniku ekspluateerimine.
Muide mingi versioon Knoppixist suutis end kenasti plaadikirjutamise nimel ka ohvriks tuua.
K3b-ga plaati kirjutama asudes sülitati live-cd välja ja võeti tühi meedia vastu. Peale kirjutamist anti värske plaat jälle viisakalt tagasi.
Ma küll ei tea, kas ma pidin mingit imelist knoppixi-meeste pätsi või mõnda k3b vigurit selle eest tänama, aga ehk käitub Ubuntu laiv sarnaselt.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cancer
HV kasutaja
liitunud: 03.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
note1
Lõuapoolik


liitunud: 02.09.2007
|
09.09.2008 18:49:50
|
|
|
Plaadile kirjutamine ei tohiks küll probleeme tänapäeval valmistada.
Muret tekitab ainult viletsa kvaliteediga cd, eriti dvd plaadid.
verbatim'i ja platinium'i kahest plaadist saab ikka ühe töökorras plaadi valmis isegi rohkem.
lightscribe dvd on üks hullemaid. (ma ei mäleta, mis firma neid tegi, kuid 6-st 3 kõrbesid läbi..)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
22.09.2008 23:28:54
|
|
|
Ilmselt saan ma kohe nüüd vastu päid ja jalgu, kuid oleks vaja Ubuntu (7.10) maha lasta dualboot masinast. pelgalt partitsioonide kustutamisest vist üksi ei aita. Loogika ütleb, win järgmisel korral iseseisvalt enam üles ei buudi
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
22.09.2008 23:35:34
|
|
|
taikonaut,
partitsioonid maha, winni plaadiga recovery console kaudu fixboot ja fixmbr ning valmis.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
23.09.2008 00:20:34
|
|
|
Ok, tänud. Kui millalgi aega saan, eks ma siin võtan kuskilt selle julguse ja hakkan katsetama. Uus läpakas suht ning ei taha eriti andmeid kaotada mingi jura pärast.
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naljatilk
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2006
|
27.09.2008 00:19:50
|
|
|
Tervist!
Probleem flash-videote vaatamisega.
Algselt, kui flash sai installitud, töötas kõik korralikult nii pilt kui ka heli, nüüd on pilt küll olemas, aga heli puudub.
Korduvalt olen reinstallinud nii Adobe Flashi üldfaili kui ka browseri pluginat.
Browseriks Mozilla Firefox 3.0.3 Ubuntu pluginaga (ei tea, kas see muudab midagi) ja operatsioonisüsteemiks uusim Ubuntu, täna lasin viimased update-id peale.
Ettetänades.
_________________ Vaata pilti |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
note1
Lõuapoolik


liitunud: 02.09.2007
|
27.09.2008 13:33:23
|
|
|
viimati muutis note1 28.09.2008 22:41:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naljatilk
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2006
|
27.09.2008 13:49:49
|
|
|
Tänud, aga mille uuendamist ma siis ootama peaksin, kas FF3 või Flashi?
Selline kala on ka, et mõnikord üles buutides hangub masin nõnda, et ülemine tööriistariba (ainult värviline triip üleval, ilma igasuguste nuppudeta) ja taustapilt on ainult näha. Ei aita ei alt-f4, ctrl-alt-del, ctrl-alt-backspace ega ükski muu pähetulev klahvikombinatsioon. Lahenduseks on hard-shut down (4 sekki power nupu peal hoidmine) ja siis re-boot.
Algselt arvasin, et probleem oli theme-is, muutsin ära, enam ei teinud mõnda aega seda jama, aga siis tegi ühe korra veel. Samaaegselt teema vahetamisega lubasin ma ka automaatset sisselogimist, mis võis samuti aidata.
Masin on Dell XPS M1330, dualbuudiga, esmane opsüs on Ubuntu. Kas probleem võib olla raudvara mitteühenduvusega (Ubuntu 7.0.x ei tahtnud tööle minna, mistõttu pidin tõmbama 8.0.4 netist), advanced settings lisast või theme-ist (Hetkel peaks on üks default theme, clearlooks vm) tingitud?
_________________ Vaata pilti |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
note1
Lõuapoolik


liitunud: 02.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cancer
HV kasutaja
liitunud: 03.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
29.09.2008 23:29:20
|
|
|
See üks hea uuendus jah..
nautilusel nüüd tabbed browsing võimalus ka 8)
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
note1
Lõuapoolik


liitunud: 02.09.2007
|
03.10.2008 00:17:08
|
|
|
Mina jään ubuntu 8.04 peale ja järgmine aasta lasen nende programmide ja tõlgetega distro välja..
Selliseid programmide versioone (tõlkeid) te ubuntu 8.10 peal ei näe iial:
http://unix.planet.ee/foorum/viewforum.php?id=4
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
03.10.2008 10:04:12
|
|
|
Sa ju annad enale aru, et tõlked, mis upstreami ei jõua, huvitavad peale sinu vaid *väga* väikest kasutajaskonda? St veel väiksemat hulka rahvast - eesti lokaati ja keelt tarbib niigi vaid käputäis.
Isegi palju kirutud Ubuntu Launchpad/Rosetta on imho parem, kui lihtsalt sahtlisse tõlkida.
Samas muidugi vaba maa, kuni huvi on, lase käia
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
note1
Lõuapoolik


liitunud: 02.09.2007
|
03.10.2008 12:27:43
|
|
|
| marqs kirjutas: |
Sa ju annad enale aru, et tõlked, mis upstreami ei jõua, huvitavad peale sinu vaid *väga* väikest kasutajaskonda? St veel väiksemat hulka rahvast - eesti lokaati ja keelt tarbib niigi vaid käputäis.
Isegi palju kirutud Ubuntu Launchpad/Rosetta on imho parem, kui lihtsalt sahtlisse tõlkida.
Samas muidugi vaba maa, kuni huvi on, lase käia  |
Ma olen ise ka seal tõlkinud ning tõlkeid (tõsi on- väge pisikene hulk, kuid vajalik) kasutavad kõik ubuntu kasutajad , kuid ma olen väheke edasi arenenud ning mul on lihtsam tõlkida otse arvutis ning seejärel koheselt katsetada programmi peal, mitte launchpad'is oodata mil po või mo moodul mulle saadetakse.
Ja lisaks on seal administratiivsed pidurid ees..
Tõsi ta on, et väike hulk kasutab ubuntut ja eesti versiooni. See on äri ja riikliku windowsi poliitika tulemus.
Ning ega ubuntu on windowslastele täiesti tülgastav ja võõras asi. Seega ei tunta ju päris linuxit ja oma windowsigi hästi.
Ma tean windows xp'd paremini, kui 95% windowsi kasutajatest. Vista puhul arvan seda, et seda ei kasuta ma küll mitte iialgi, sest juba windows xp sp3 versioon võib teha sind lolliks. Aga see ole ju microsofti ahvidest kasutajate-klientide loll pärusmaa.. või klientide lollikstegemine.. või lihtsalt aeg on nii asja viinud (viiruste pärast ning firmade, kes ostavad kräkkeritelt oma viirusetõrjete jaoks viirusi..)
Paraku ma tõlgin eelkõige enda jaoks ja heast tahtest panen ülesse..
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahfiaz
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2005
|
04.10.2008 18:58:12
|
|
|
note1, törts parem on tõlkida otse upstreami. Tõlgitud programmide nimekirja vaadates tundub, et kasutad GNOME'i.
Gnome tõlkimise lehekülje leiad http://l10n.gnome.org/languages/et ning sealt võid otsida po faile, mis ei ole veel 100% tõlgitud. Laadid po faili alla (selle puudumisel pot faili) ja tõlgid ära (poedit, gnome-translator). Tõlgitud po faili saadad Priit Laes'ile, kes on eesti keele tõlkijate koordinaator. Enne üleslaadimist vaatab ta tõlke üle ja tõenäoliselt kohendab midagi või saadab kommentaare töö kohta.
Abiks on:
http://en.et.open-tran.eu
http://aare.pri.ee/dictionary.html
Kui miski huvitab, PS (harva HV's).
See ka üleskutse kõigile teistele, kes põnevast väljakutsest huvitatud. Kui küsijaid tuleb rohkem kui 7, siis teen väikese viki.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
04.10.2008 21:06:58
|
|
|
mahfiaz, sa kuulud mõnda tõlkemeeskonda?
www.pingviin.org portaalis liigub palju noori ja vihaseid, kes sooviksid kaasa aidata, aga veel ei oska. Seal ka oma viki: viki.pingviin.org
Ma arvan, et juhendi loomine ei teeks paha. Lisaks üldisemale tehnilisele poolele võiks olla kajastatud ka, kuidas toimub tõlkijate omavaheline suhtlus, arutlus terminite üle, millised on kokkulepitud tõlkestiilid jms.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
08.10.2008 18:13:34
|
|
|
| Selline küsimus, et iga kord, kui ma CD/DVD sisse panen, lööb ta akna automaatselt ette. See on OK. Aga kui ma võtan CD/DVD seadmest välja, lööb ta automaatselt ~ kausta. Kuidas saaksin teha nii, et sulgeks automaatselt akna?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahfiaz
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
08.10.2008 22:09:04
|
|
|
mahfiaz, see pole küll bug, kuid Windowsis hoiab akna ikka kataloogis D:\ (kus D:\ on cd-seade). Kuna viimane variant langeb välja, võiks minu pakutud versioon töötada. Aga mida pole, võiksin neile ettepaneku teha (mõni rida sortsu )
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
note1
Lõuapoolik


liitunud: 02.09.2007
|
11.10.2008 18:39:18
|
|
|
DVD ja CD virtuaali hoitakse ubuntus /media/ kataloogis. Süsteem jookseb ise füüsiliselt /dev/ vastavas failis.
Kui sinu cd või dvd logo on töölaual ja sa tahad oma cd välja, siis tuleks selle logo peal HIIRE PAREMA NUPUGA klikkida ja otsida sõna VÄLJASTA või midagi selle sarnast.
Siis antakse arvutile õigem käsk, mis kustutab töölaualt cd logo ja ÜHENDAB LAHTI ja VÄLJASTAB CD/DVD. Käsitsi ei ole vaja seda teha- ikka hiirega
Linux ei ole Windows. Linux on rohkem Unix, mida ei saa windowsi pasaga võrreldagi, sest viimane on juba aastast 1969.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ajee
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2003
|
15.10.2008 19:51:50
|
|
|
Kas teil Swedbank rahaülekandel Allkirjastamine peale viimast Java updatet töötab?
# java -version
java version "1.6.0_07"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.6.0_07-b06)
Java HotSpot(TM) Client VM (build 10.0-b23, mixed mode, sharing) |
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JannoT
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2005
|
15.10.2008 20:54:51
|
|
|
Mida teha kui wubi abil paigaldatud ubuntul viskab linuxi kernel boodi ajal erroreid? Errorid on seoses wifi draiveritega ja sama error tuleb järjest miljon korda. Või noh mina ootasin kuni ilmus sada korda siis panin kasti kinni ja bootsini win'i. Arvuti ise acer aspire 5601AWLMi. Ja wifi junn on intel pro/wireless 3945ABG.
Ahjaa: Live-Cd töötab ilusti.
_________________ 011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
15.10.2008 22:24:05
|
|
|
ajee,
pkcs11wrapper-i pead peale igat java uuendust õigesse kataloogi tõstma.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ajee
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2003
|
15.10.2008 23:35:23
|
|
|
mihkelv,
tänan
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|