Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 08.09.2008 13:25:25 vasta tsitaadiga

Mul on K100D ja tundub ka nii, et reeglina ikka paugutab alasäri. Räägitakse, et histogramm pole ka usaldusväärne, kuna näitab ainult rohelist kanalit. Aga photoshopis pilte tsekates on ikka enamus pilte sellised, et histogrammi lõpus on jupp tühjust. Ja nii selgepiiriline see alasäritamine ka ei ole, et lükkaks lihtsalt kompensatsiooni vaikimisi peale. Aga teisest küljest jällegi on suht savi, kuna RAW failis on korrektsiooniruumi piisavalt.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2008 04:31:53 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Ardo, mine loe oma eelnevaid postitusi siin teemas ja vaata mitmes sa otseselt Nikonit ei maini ja mitmes otseselt oma eelistustele ei viita icon_rolleyes.gif Mitte et see keelatud oleks vms, aga vaikselt hakkab trollimisena mõjuma. icon_idea.gif


Ma juba mainisin, et sul oleks aeg oma kinnisideedest lahti saada ning kujutlusvõimega veidi piiri pidada.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 13.09.2008 08:54:46 vasta tsitaadiga

Mark0, kuidas see 77/1.8 tundub siis ka?
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 13.09.2008 11:56:09 vasta tsitaadiga

zorten22 kirjutas:
Mark0, kuidas see 77/1.8 tundub siis ka?


Äärmiselt mõnus. Ma sain suve keskel seda juba testida nädalakese (tollal küll hõbedast varianti) ning uskumatult mõnusa ehituse (metallist korpusega!) ning äärmiselt terava joonisega. 100/2,8 on ka väga hea kuid natuke pimedavõitu. Pealegi on 77/1,8 kompaktne.

http://markoki.pri.ee/index.php?showimage=659 on üks stiilinäide pildi headusest, mis mulle endale väga meeldib.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 13.09.2008 14:04:53 vasta tsitaadiga

Mis puudutab säri, siis esimene faktor mis inimestel oma maitse järgi seadamata ja seega ootamatuid tulemusi annab on säripunkti valik. Muidu on tegu ikka mõttetu kiunuga nii või naapidi. Ma siin kaalun et mingi hetk peaks kah valge fixi ligi võtma... Kaua ma selle heliosega lasen:P
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 14.09.2008 14:51:31 vasta tsitaadiga

Mark0 mis kaameraga sa ned pildid oled tulistanud? ISO 800 täitsa tiptop!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 14.09.2008 14:56:46 vasta tsitaadiga

earthbeat kirjutas:
Mark0 mis kaameraga sa ned pildid oled tulistanud? ISO 800 täitsa tiptop!


K10D. Mu arvates on K10D nõrgim koht sensor ning kõrged ISOd, K100D'ga võrreldes on MINU ARVATES tagasiminek jõhker. Kui fotokas peaks otsad andma siis hetkeseisuga ma pole küll kindel, et tahaks Pentaxit enam...
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eof
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2004




sõnum 14.09.2008 16:29:15 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
zorten22 kirjutas:
Mark0, kuidas see 77/1.8 tundub siis ka?


Äärmiselt mõnus. Ma sain suve keskel seda juba testida nädalakese (tollal küll hõbedast varianti) ning uskumatult mõnusa ehituse (metallist korpusega!) ning äärmiselt terava joonisega. 100/2,8 on ka väga hea kuid natuke pimedavõitu. Pealegi on 77/1,8 kompaktne.

http://markoki.pri.ee/index.php?showimage=659 on üks stiilinäide pildi headusest, mis mulle endale väga meeldib.


Natuke subjektiivseid arvamusi veel: 77/1.8 dimensioonid ei ole väga suur boonus - käes hoides ei tunne midagi eriti. Samuti on tal AF aeglasevõitu (vs 100/2.8) ning päiksevari võib ehmatada sellega, et ta päris fikseeritud pole (100 ehituse kohta annaks muidugi rohkem vigiseda...). 100 on kiirema AF'iga, nats suurem, tunned, et käes midagi on. Lisaks pädeb ta kahes kasutuses.

Just viimase pärast on mul 100.

_________________
Shot with an overpriced lens.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 14.09.2008 16:32:43 vasta tsitaadiga

Kusjuures minu arust on 77/1,8 autofookus kiirem kui 100/2,8 oma. St kuna käik servast serva on ilmselgelt 77'l lühem siis see annab kõige rohkem kaasa. Pluss siis on ava f/1,8 ikka VÄGA valge, 2,8 jäi mul pimedaks liiga tihti. Ehk siis sisuliselt oli mul vahetuse põhjused risti vastupidised sinu omadega icon_smile.gif.

Aga jah, kõik taandub subjektiivsele arvamusele, täiest nõus.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deepest
HV vaatleja
Deepest

liitunud: 13.01.2003




sõnum 15.09.2008 10:14:11 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kusjuures minu arust on 77/1,8 autofookus kiirem kui 100/2,8 oma. St kuna käik servast serva on ilmselgelt 77'l lühem siis see annab kõige rohkem kaasa. Pluss siis on ava f/1,8 ikka VÄGA valge, 2,8 jäi mul pimedaks liiga tihti. Ehk siis sisuliselt oli mul vahetuse põhjused risti vastupidised sinu omadega icon_smile.gif.

Aga jah, kõik taandub subjektiivsele arvamusele, täiest nõus.


Plaan ka endale 77/1.8 hankida. Kas tollega saab portreepilti ka täislahtise avaga teha ilma et nina oleks terav ja kõrvad juba udused? Pole sattunud sellise valge asjaga kunagi proovima, ei tea kuidas täpselt käitub.. icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 15.09.2008 10:27:10 vasta tsitaadiga

Deepest kirjutas:

Plaan ka endale 77/1.8 hankida. Kas tollega saab portreepilti ka täislahtise avaga teha ilma et nina oleks terav ja kõrvad juba udused? Pole sattunud sellise valge asjaga kunagi proovima, ei tea kuidas täpselt käitub.. :)


Seda peab igaüks ise proovima, DOF on jah väga õhuke. Samas täisavaga on pilt tiba pehmem, mulle meeldib f/2,8 kuna see on sobiv nii ava ulatuse kui pildi teravuse poolest.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 16.09.2008 11:47:23 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Deepest kirjutas:

Plaan ka endale 77/1.8 hankida. Kas tollega saab portreepilti ka täislahtise avaga teha ilma et nina oleks terav ja kõrvad juba udused? Pole sattunud sellise valge asjaga kunagi proovima, ei tea kuidas täpselt käitub.. icon_smile.gif


Seda peab igaüks ise proovima, DOF on jah väga õhuke. Samas täisavaga on pilt tiba pehmem, mulle meeldib f/2,8 kuna see on sobiv nii ava ulatuse kui pildi teravuse poolest.


Vot nüüd ma ei mõista, räägid, et 100/2,8 on liiga pime, ning hetk hiljem, et 77/1,8 toruga on kõige parem pilti teha, kui ava on f/2,8 ?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 16.09.2008 12:02:51 vasta tsitaadiga

kpihus kirjutas:

Vot nüüd ma ei mõista, räägid, et 100/2,8 on liiga pime, ning hetk hiljem, et 77/1,8 toruga on kõige parem pilti teha, kui ava on f/2,8 ?


Nii ongi, mis siin mõistmatut? Lahtiseim ava f/1,8 annab rohkem vabadust kui f/2,8; see, mis on mingi objektiivi teravaim-sobivaim ava, on teine teema.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 16.09.2008 14:48:13 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
kpihus kirjutas:

Vot nüüd ma ei mõista, räägid, et 100/2,8 on liiga pime, ning hetk hiljem, et 77/1,8 toruga on kõige parem pilti teha, kui ava on f/2,8 ?


Nii ongi, mis siin mõistmatut? Lahtiseim ava f/1,8 annab rohkem vabadust kui f/2,8; see, mis on mingi objektiivi teravaim-sobivaim ava, on teine teema.


jah sellest ma saan aru, kuid ei mõista mims 100/2,8 sulle liiga pime on, kui 77/1,8 toruga meeldib sulle 2,8 avaga paugutada.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 16.09.2008 17:10:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

jah sellest ma saan aru, kuid ei mõista mims 100/2,8 sulle liiga pime on, kui 77/1,8 toruga meeldib sulle 2,8 avaga paugutada.

Tundub, et sa pole (nii "valget") fix-objektiivi omanud...

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 16.09.2008 20:45:25 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
tsitaat:

jah sellest ma saan aru, kuid ei mõista mims 100/2,8 sulle liiga pime on, kui 77/1,8 toruga meeldib sulle 2,8 avaga paugutada.

Tundub, et sa pole (nii "valget") fix-objektiivi omanud...


Oeh, no seletame siis veel lihtsamalt. Mark0 väidab, et 77/1,8 @ f/2,8 on valgem, kui 100/2,8 @ F/2,8.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
robert!
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 16.09.2008 20:52:24 vasta tsitaadiga

Ära põrutasid ennast kuskile? Mark0 pole ju seda väitnud, kõik mis ta ütles on see:
Mark0 kirjutas:

Seda peab igaüks ise proovima, DOF on jah väga õhuke. Samas täisavaga on pilt tiba pehmem, mulle meeldib f/2,8 kuna see on sobiv nii ava ulatuse kui pildi teravuse poolest.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 16.09.2008 21:08:45 vasta tsitaadiga

robert! kirjutas:
Ära põrutasid ennast kuskile? Mark0 pole ju seda väitnud, kõik mis ta ütles on see:
Mark0 kirjutas:

Seda peab igaüks ise proovima, DOF on jah väga õhuke. Samas täisavaga on pilt tiba pehmem, mulle meeldib f/2,8 kuna see on sobiv nii ava ulatuse kui pildi teravuse poolest.


loe uuesti postitused läbi. Ühes postituses on kirjas, et 100/2,8 on liiga pime ning teises (sinu viidatud) postituses kirjutab, et selle 77 toruga on tegelikult 2,8 avaga kõige parem pildistada.

Aga tegelikult ma ei saa üldse aru miks me selle mõttetu teema üle vaidleme icon_smile.gif

BTW 100mm toru jääb portreepildistamiseks enivei liiga pikaks, vähemasti raske on leida ruumi kus täispikkuses inimest saaks pildistada.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.09.2008 21:33:36 vasta tsitaadiga

kpihus, no ja millest sa siis aru ei saa. Maksimaalselt lahtisena on enamik torusid veidi pehmema joonisega. Seega see F/2.8 toru F/4 juures võrreldava teravusega kui F/1.8 toru F/2.8 juures. Seega on ju valgem või mis, sest pakub sama ava juures paremat tulemust, võidab terve stopi.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 16.09.2008 21:45:54 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
kpihus, no ja millest sa siis aru ei saa. Maksimaalselt lahtisena on enamik torusid veidi pehmema joonisega. Seega see F/2.8 toru F/4 juures võrreldava teravusega kui F/1.8 toru F/2.8 juures. Seega on ju valgem või mis, sest pakub sama ava juures paremat tulemust, võidab terve stopi.


BTW pehmus ei ole väga hästi mõõdetav väärtus icon_wink.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.09.2008 21:50:33 vasta tsitaadiga

kpihus, oled loll või mängid lolli? Mine mõõda nüüd seda ja anna tulemusest teada.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 16.09.2008 22:00:18 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
kpihus, no ja millest sa siis aru ei saa. Maksimaalselt lahtisena on enamik torusid veidi pehmema joonisega. Seega see F/2.8 toru F/4 juures võrreldava teravusega kui F/1.8 toru F/2.8 juures. Seega on ju valgem või mis, sest pakub sama ava juures paremat tulemust, võidab terve stopi.


A mingitel parematel vms pole?
Ma siiamaani arvasin, et mu pildistamisel on midagi viga icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.09.2008 22:12:24 vasta tsitaadiga

XR, no eks parematel on parem ka lahtise avaga, aga sweet spot on reeglina ikka veidi kinnisema ava juures.

lugemist nii et tapab
http://www.google.com/search?hl=et&q=lens+sweet+spot&btnG=Otsi&lr=


Või siis vaata siit, äkki on su toru olemas:
http://www.photozone.de/all-tests

Kõrgeim MTF väärtus näitab asja kätte.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 16.09.2008 22:14:18 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
XR, no eks parematel on parem ka lahtise avaga, aga sweet spot on reeglina ikka veidi kinnisema ava juures.

lugemist nii et tapab
http://www.google.com/search?hl=et&q=lens+sweet+spot&btnG=Otsi&lr=


Või siis vaata siit, äkki on su toru olemas:
http://www.photozone.de/all-tests

Kõrgeim MTF väärtus näitab asja kätte.


Tänud linkide eest.
Mul see obje:
http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/274-tokina-af-16-50mm-f28-at-x-pro-dx-nikon-lens-test-report--review

2.8 peal on pehme jah. Ma tavaliselt ajan küll teravust kõvasti taga.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deepest
HV vaatleja
Deepest

liitunud: 13.01.2003




sõnum 18.09.2008 15:47:46 vasta tsitaadiga

OT:
Tegelikkuses, namstoop, ei ole teravus mõõdetav väärtus. Modular transfer function viitab üheselt resolutsioonile ent resolutsioon ei viita üheselt teravusele. Kontrastide mõõtmiseks pole veel vahendeid välja mõeldud ning hea resoga, ent toonitu ja lame pilt ei kvalifitseeru veel teravana, subjektiivselt pigem vastupidi.

Teine küss on kpihuse üle vingumine, selle asemel, et läbustada ja seletada liigselt, kõlbaks üheselt seletustega link photozonesse. Samasse auku käib ajutine ülikõva offtopic siin teemas teatud isikute vahel. Üleskutse: TEGELEGEM PENTAXIGA icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.