|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
10.09.2008 18:10:56
|
|
|
| Keegi siin postitas jah et pidavat tegema 11 000 ringi sekundis 8)
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kose2ik
HV kasutaja

liitunud: 02.05.2002
|
10.09.2008 18:12:09
|
|
|
Siis on jah tore, kui füüsikud selle mänguasjaga mängides
avastavad , et nad ei tea tegelikust füüsikast mittemidagi.
No ja tulemusi näeme vist siis kui kõik moonduma hakkab ühes suunas
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
robert!
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
10.09.2008 18:14:48
|
|
|
| Syncmahv kirjutas: |
| Keegi siin postitas jah et pidavat tegema 11 000 ringi sekundis 8) |
Ma olen matemaatikas lollim, kui Liis Lass kinnisvaras. Mitu km/h see teeb, kui prootun jalutab 11 000 ringi sekis ja ringi ümbermõõt on 27 km
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
10.09.2008 18:20:27
|
|
|
| strohher kirjutas: |
| Syncmahv kirjutas: |
| Keegi siin postitas jah et pidavat tegema 11 000 ringi sekundis 8) |
Ma olen matemaatikas lollim, kui Liis Lass kinnisvaras. Mitu km/h see teeb, kui prootun jalutab 11 000 ringi sekis ja ringi ümbermõõt on 27 km  |
10692000000 kmh peaks olema
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vidget
HV Guru

liitunud: 21.02.2002
|
10.09.2008 18:22:15
|
|
|
| strohher kirjutas: |
| ufo56 kirjutas: |
Ok üks silt oli "made in russia" Oh seda veel vaja et vene tehnikat kasutatakse  |
See oli ehk peldikupaberihoidja  |
Jama jutt, et venelased ei oska häid asju teha. Ameeriklased kasutavad oma kanderakettidel just vene mootoreid kuna need on head. Venemaal ei teha sellist jama nagu demokraatlikes riikides, kus iga asja jaoks on vaja teha vähempakkumine. Ja no vähese raha eest saab vähe kah ja seetõttu lagunevadki nad poolel teel. Venemaal aga üteldakse, et vot nii mitu nulli on vaja ja tehakse ära.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
10.09.2008 18:22:32
|
|
|
ranel, 10692000000 kmh peaks olema<---- pane see sõnadesse
Sellise lippamisega peaks peris käbe õlle järgi ära käima...või siis Marsil
Vidget, see oli iroonia ju Arvestades poliitilist olukorda, pole väikene nääk ju eripähh
viimati muutis strohher 10.09.2008 18:23:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
10.09.2008 18:24:32
|
|
|
| strohher kirjutas: |
| Syncmahv kirjutas: |
| Keegi siin postitas jah et pidavat tegema 11 000 ringi sekundis 8) |
Ma olen matemaatikas lollim, kui Liis Lass kinnisvaras. Mitu km/h see teeb, kui prootun jalutab 11 000 ringi sekis ja ringi ümbermõõt on 27 km  |
11000*27*60*60
| strohher kirjutas: |
ranel, 10692000000 kmh peaks olema<---- pane see sõnadesse  |
Peaaegu valguskiirus.
_________________ Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018 |
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
10.09.2008 18:30:51
|
|
|
10 miljardit siis juba ju
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
10.09.2008 18:31:28
|
|
|
Valguskiirus peaks olema 1080000000km/h
300 000*60*60
viimati muutis strohher 10.09.2008 18:34:39, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
robert!
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2007
|
10.09.2008 18:37:10
|
|
|
| No valguse kiirus vaakumis on 299,792,458 m/s ja LHC's liigub kiir umbes 297 000 m/s, päris kõva saavutus.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
10.09.2008 18:41:05
|
|
|
Oot misasja, et kahekordne valguse kiirus Nummerid lähevad suureks. Ma harjunud maksude tasemel harjutama ja taaras
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mafia
HV veteran

liitunud: 02.11.2005
|
10.09.2008 18:42:08
|
|
|
Hm... kõik on nii "erutatud" seal ,et midagi räägitakse et kokkupõrge toimub isegi palju varem kui algul plaanitud. Keegi vb kinnitab täpsemalt, pole järje panu kuulanud seda
_________________ Bawse |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nu
HV Guru

liitunud: 21.12.2001
|
10.09.2008 18:42:39
|
|
|
kokkupõrke hetkel jah nagu 2x valgus kiirusega sõidaks vstu seina.
_________________ DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss |
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
10.09.2008 18:45:01
|
|
|
Kas selline lippamine on enne ka saavutatud? Et siis kaks korda kiiremini, kui valgus
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nu
HV Guru

liitunud: 21.12.2001
|
10.09.2008 18:46:07
|
|
|
ei noh vaata elekter liigub kah sama kiirusega, paned klemmid kokku pauk käib igatahes.
_________________ DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss |
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
10.09.2008 18:47:53
|
|
|
Ei ole ju 2x kiiremini kui valgus? valguskiirus 300 000 000ms ja nemad lasevad seal 297 000 000ms ?
viimati muutis Syncmahv 10.09.2008 18:48:48, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
robert!
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2007
|
10.09.2008 18:49:03
|
|
|
| strohher kirjutas: |
Kas selline lippamine on enne ka saavutatud? Et siis kaks korda kiiremini, kui valgus  |
No lippamine ise pole kahekordne valguskiirus, see kahekordne valguse"kiirus" tekiv soos kui prootonid omavahel kokkupõrkavad. Üks laseb ühte suunda pea valguse kiirusel ja teine sama kiiresti teises suunas ning teatud punktis juhitakse nad kokku.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
10.09.2008 18:49:46
|
|
|
| Ei ole ju... ennem minuarust räägiti et sellise kiiruse puhul ei toimi selline asi nagu 2'e kokkusõitva autopuhul et kiirused kahekordistuvad?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
10.09.2008 18:55:00
|
|
|
| Nu kirjutas: |
| ei noh vaata elekter liigub kah sama kiirusega, paned klemmid kokku pauk käib igatahes. |
Elekter liigub sama kiiresti, kui valguse kiirus või 2 korda kiiremini? Pisikese tilliga kui olin, siis proovisin. Ühendasin pistikusse mineva otsiku kokku ja lükkasin sisse, pauk käis nii käbe, et aega kahjuks ei jõudnud võtta
Edit: Selge. Jube napilt jääbe siis puudu, et valguse kiirus seljatada. Milles häda, ei saa siis paar heppa juurde keevitada sellele masinale? Mõte siis selles, et nagu auto 120km/h ja vastu tulev auto 120km/h ja aiaaaaa :twisted:
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
10.09.2008 18:59:31
|
|
|
Eile jahuti siin teemas pikalt laialt, et relatiivsusteooria kohaselt ei ole olemas kahekordset valguskiirust. Ehk isegi siis kui kumbki juga tulleb 297 Mm/s üksteisele vastu ei ole see kahekordsel valguskiirusel põrkumine.
Hiljem: Krt kui kiiresti siin teemas asi ikka areneb enne mind jõudis juba 3 meest asja seletada
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
10.09.2008 19:00:13
|
|
|
dex, kes tõestab seda, et pole olemas kahekordset valguskiirust? Relatiivsus...Eino ise....ma usun, et on...ma momendil ei suuda tõestada ainult
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
10.09.2008 19:01:10
|
|
|
| strohher kirjutas: |
| Nu kirjutas: |
| ei noh vaata elekter liigub kah sama kiirusega, paned klemmid kokku pauk käib igatahes. |
Elekter liigub sama kiiresti, kui valguse kiirus või 2 korda kiiremini? Pisikese tilliga kui olin, siis proovisin. Ühendasin pistikusse mineva otsiku kokku ja lükkasin sisse, pauk käis nii käbe, et aega kahjuks ei jõudnud võtta
Edit: Selge. Jube napilt jääbe siis puudu, et valguse kiirus seljatada. Milles häda, ei saa siis paar heppa juurde keevitada sellele masinale? Mõte siis selles, et nagu auto 120km/h ja vastu tulev auto 120km/h ja aiaaaaa :twisted: |
Mida lähemale valguse kiirusele jõutakse seda rohkem läheb energiat vaja, päris valguse kiirust ikka naljat ei saavuta.
Aga tubli saavutus siiski.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gizmoz
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.09.2005
|
10.09.2008 19:06:56
|
|
|
täpselt kell 19:00 sai saade läbi jõle jama , ma mõtlesin et ikka live jääbki kestma .
_________________ Iga reede Tallinnast Rakverre , Iga Pühapäev Rakverest Tallinna kui tahad ka saab vb kokkuleppele (tel 53341094)
otsin kokku katkiseid kõvakettaid projekti jaoks , kel tasuta jagada on oleks tänulik.
Ostan , Müün ja Vahetan vanavara. |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kose2ik
HV kasutaja

liitunud: 02.05.2002
|
10.09.2008 19:07:18
|
|
|
Reporter ( Kanal2 ) paneb hästi kohe ära
( hirmutame inimestel kõhud lahti ja tekitame paanikat )
Ma arvan et see klipp saatest , võttis nii mõnelgi jahedaks ,kui mitte pAAnikA
_________________

viimati muutis kose2ik 10.09.2008 19:22:39, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
10.09.2008 19:10:17
|
|
|
| Osakesed liiguvad ükstese suhtes ikka pea kahekordse valguskiirusega ju. Sama nagu näitad 2 taskulambiga vastassuunas mööduvad valguse osakesed üksteisest 2-kordse valguskiirusega.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JannoT
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2005
|
10.09.2008 19:11:05
|
|
|
| kose2ik kirjutas: |
Reporter ( Kanal2 ) paneb hästi kohe ära  |
Parajalt hale... Väitsid ,et täna üritati big bangi korrata... Video oli ka asjalik.
_________________ 011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
10.09.2008 19:16:57
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| strohher kirjutas: |
ranel, 10692000000 kmh peaks olema<---- pane see sõnadesse |
easy 8)
kümme tuhat kuussada üheksakümmend kaks miljonit  |
1 000 - tuhat
1 000 000 - miljon
1 000 000 000 - tuhat miljonit ???
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
10.09.2008 19:25:02
|
|
|
inimesed kes väidavad et ei ole olemas valguse kiirusest kiiremat kiirust on lollid inimesed Ega kõik asjad mida me ette kujutada ei oska ei ole sellepärast kohe olematud
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
viimati muutis teretalv 10.09.2008 19:35:10, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M3lka
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2006
|
10.09.2008 19:32:27
|
|
|
Mis sellest Reporterist ikka nii väga siis loota, poleks ju ometi nende stiil see uudis tuimalt ja erapooletult ette lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
10.09.2008 19:35:28
|
|
|
| teretalv kirjutas: |
| inimesed kes väidavad et ei ole olemas valguse kiirusest kiiremat kiirust tuleb ajada **** |
Ehk seletaksid natuke, miks sa nii arvad. Oled sa üldse lugenud midagi relatiivsusteooriast?
See sinu väide, et kui ette ei oska kujutada, ei tähenda, et ei ole olemas, on absurdne. Loe minu hiljutist postitust peeruahvide kohta. Mõte on põhimõtteliselt sama. Siis ei saaks mitte millegi kohta öelda, et seda ei ole olemas.
http://science.howstuffworks.com/relativity.htm
| HighEnd kirjutas: |
| Osakesed liiguvad ükstese suhtes ikka pea kahekordse valguskiirusega ju. Sama nagu näitad 2 taskulambiga vastassuunas mööduvad valguse osakesed üksteisest 2-kordse valguskiirusega. |
Ei liigu. Eemalt vaadates näed, et mõlemad osakesed liiguvad valgusekiirusega. Ühe footoni peal istudes näed ikka, et teine footon kaugeneb sinust valgusekiirusel. Lühidalt öeldes liigub nii suurtel kiirustel aeg kiiremini. Selle peale mõeldes võib tunduda, et kuna mõlemad liiguvad valguskiirusel, kaugeneb ühe vaatevinklist teine kahekordse valguskiirusega, aga sellisel juhul liigub aeg kaks korda kiiremini, nii et vahemaa/ajaga jääb samaks.
Soovitan jälle lugeda relatiivsusteooriat.
viimati muutis input 10.09.2008 19:43:55, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario153
HV veteran

liitunud: 16.08.2004
|
10.09.2008 19:42:33
|
|
|
Kuskilt käis läbi korra uudis, et valguse kiirus ületati ca 1000 kordselt mingis valguskaablis......Äkki kellelgi on see artikkel käepärast
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
10.09.2008 19:44:32
|
|
|
| tsitaat: |
Ei liigu. Eemalt vaadates näed, et mõlemad osakesed liiguvad valgusekiirusega. Ühe footoni peal istudes näed ikka, et teine footon kaugeneb sinust valgusekiirusel. Lühidalt öeldes liigub nii suurtel kiirustel aeg kiiremini. Selle peale mõeldes võib tunduda, et kuna mõlemad liiguvad valguskiirusel, kaugeneb ühe vaatevinklist teine kahekordse valguskiirusega, aga sellisel juhul liigub aeg kaks korda kiiremini, nii et vahemaa/ajaga jääb samaks.
Soovitan jälle lugeda relatiivsusteooriat.
|
sa vaidled iseendale vastu Aeg ei hakka kunagi kiiremini käima isegi kui saavutaksid 9,8 kordse valgus kiiruse. nagu telekas reklaamib teatud sitavett "kuidas võtta"
just relatiivus teooria järgi istudes ühe objekti peal mis liigub valguse kiirusel eemale teisest samal kiirusel vastupidisel suunal liikuvast objektist on tegemist 2 kordse valgus kiirusega kui mõõta teise objekti kiirust
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bricrius
HV kasutaja

liitunud: 30.04.2008
|
10.09.2008 19:59:47
|
|
|
| Ei tea kas ikka saadakse mingeid vastuseid kui see õnnestub või ei saada ja ongi üks raha raiskamine.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
10.09.2008 20:00:59
|
|
|
See on korduvalt tõestatud fakt, et aja kiirus muutub suurtel kiirustel.
Ühe peaaegu valguskiirusel liikuva objekti suhteline kiirus tema vaatevinklist võrreldes teise vastassuunas peaaegu valgusekiirusel liikuva objektiga jääb alati alla valgusekiirusele.
http://en.wikipedia.org/wiki/Time_dilation
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
10.09.2008 20:01:44
|
|
|
| bricrius, loe ja uuri natuke enne kui lahmima kukud! Isegi kui nad ei leia neid Higgs Boson osakesi või midagi sarnast siis on see samuti tõsiseks avastuseks füüsikas kuna paljud senised teooriad lükatakse ümber ja teadlastel on vaja ajud uues suunas tööle panna. Ei ole nii, et näed midagi ei juhtunud, shut it down ja lähme koju telku ette õllet jooma.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
robert!
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2007
|
10.09.2008 20:04:19
|
|
|
| Mario153 kirjutas: |
Kuskilt käis läbi korra uudis, et valguse kiirus ületati ca 1000 kordselt mingis valguskaablis......Äkki kellelgi on see artikkel käepärast  |
Albert Einsteini tööde üheks suurimaks pärandiks on väide, et mitte-miski ei või liikuda valguse kiirusest kiiremini. Nüüd teostas Šveithsi füüsik Nicolas Gisin eksperimendi, mis selle kahtluse alla seab.
Gisin, kes on laiemale üldsusele ennekõike tuntud kvantkrüptograafia edendajana ning footoni teleportatsiooni eksperimentidega, pööras nüüd oma tähelepanu kvantmehhaanika seaduspärasuste kontrollile, vahendab portaal Fyysika.ee.
Kvantmehaanikas on kasutusel seotud osakeste mõiste, mis tähendab lihtsustatult et nende omavahelised olekud on alati seotud ehk ümber sõnastatult: kui muutub ühe osakese olek, muutub koheselt ka teise oma.
Selle seose järgi peaks olema võimalik hetkeline signaali edastamine, kuna me võime omavahel olekuliselt seotud osakesi viia distantsiliselt kuitahes kaugele üksteisest.
Just selle seose kontrolliks tegigi Gisin järgmise eksperimendi. Ta ühendas oma Genfis asuva labori valgusoptilise kaabli abil kahe külaga, mille omavaheline kaugus oli 18 km. Seejärel saatis ta oma laborist korraga mõlemas suunas footonite voo. Seejärel jälgis töörühm signaali käitumist teekonna jooksul ning leiti, et kui muutus footonite olek ühes voos, muutus see koheselt ka teises, kusjuures info oleku muutumisest jõudis ühest voost teiseni kiirusega, mis ületas valguse kiirust 10000 korda.
DELFI
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lemmy
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
10.09.2008 20:06:59
|
|
|
Kuna ma pole päris korrektseid numbreid siin teemas näinud, siis panen oma arvutused kirja..
Ring circumference [m] 26658.883
Revolution frequency [kHz] 11.245
Speed of light [m/s] 299792458
Prootonitekiire kiirus kiirendis: 26658,883 * 11245 = 299779139,335 m/s mis on 1079204901,606 km/h e. 1 miljard 79 miljonit 204 tuhat 9 sada 1 koma 6 sada 6 km/h
% valguse kiirusest: 299779139,335 / 299792458 = 0,99995557371560027704232639501558% ~ 0,9999556%
Vahe: 299792458 - 299779139,335 = 13318,665 m/s
_________________ Vähem möla, pikem samm!
viimati muutis Lemmy 10.09.2008 20:18:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
10.09.2008 20:28:39
|
|
|
| etv pealtnägija näitab tunnelit jms
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
10.09.2008 21:25:25
|
|
|
Irw pealtnägijas selles Eestis asuvas arvutikeskuses oli küll väike error nagu ekraanil või?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
10.09.2008 21:31:08
|
|
|
Jah connection error ning mingist socketist oli ka juttu
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxx987
HV vaatleja
liitunud: 13.10.2007
|
10.09.2008 21:40:57
|
|
|
| valguskiiruse ületamise kohta, valguskiirust võivad ületada teatud nähtused, kuid seda ei suuda teha mitte ükski massiga osake. valguskiirus on konstant, samasugune nagu absoluutne nulltemperatuur, me ei saa midagi alla nulli kelvini külmutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
10.09.2008 21:49:19
|
|
|
| marxx987 kirjutas: |
| valguskiiruse ületamise kohta, valguskiirust võivad ületada teatud nähtused, kuid seda ei suuda teha mitte ükski massiga osake. valguskiirus on konstant, samasugune nagu absoluutne nulltemperatuur, me ei saa midagi alla nulli kelvini külmutada. |
samuti nagu me ei saa aeglasemalt kui 0 kiirusega liikuda
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
10.09.2008 21:50:41
|
|
|
| robert! kirjutas: |
Albert Einsteini tööde üheks suurimaks pärandiks on väide, et mitte-miski ei või liikuda valguse kiirusest kiiremini. Nüüd teostas Šveithsi füüsik Nicolas Gisin eksperimendi, mis selle kahtluse alla seab.
Gisin, kes on laiemale üldsusele ennekõike tuntud kvantkrüptograafia edendajana ning footoni teleportatsiooni eksperimentidega, pööras nüüd oma tähelepanu kvantmehhaanika seaduspärasuste kontrollile, vahendab portaal Fyysika.ee.
Kvantmehaanikas on kasutusel seotud osakeste mõiste, mis tähendab lihtsustatult et nende omavahelised olekud on alati seotud ehk ümber sõnastatult: kui muutub ühe osakese olek, muutub koheselt ka teise oma.
Selle seose järgi peaks olema võimalik hetkeline signaali edastamine, kuna me võime omavahel olekuliselt seotud osakesi viia distantsiliselt kuitahes kaugele üksteisest.
Just selle seose kontrolliks tegigi Gisin järgmise eksperimendi. Ta ühendas oma Genfis asuva labori valgusoptilise kaabli abil kahe külaga, mille omavaheline kaugus oli 18 km. Seejärel saatis ta oma laborist korraga mõlemas suunas footonite voo. Seejärel jälgis töörühm signaali käitumist teekonna jooksul ning leiti, et kui muutus footonite olek ühes voos, muutus see koheselt ka teises, kusjuures info oleku muutumisest jõudis ühest voost teiseni kiirusega, mis ületas valguse kiirust 10000 korda.
DELFI |
Sattusin samale uudisele peale (mitte delfis vaid vist minutis) ja nagu ma aru sain, siis on lugu vähe teine.
Nimelt sai ära tõestatud nüüd, et teatud osakesed on omavahel "seotud" - kui üks osake muudab oma olekut, muutub temaga seotud osakese olek samuti. Samas, midagi ei liigu. Lihtsalt on nö 2 osakest, mis on omavahel seotud ja kogu lugu. Seega nende olekute muutumine on vaid piiratud ajaga, kui palju võtab aega osakesel enda oleku muutmiseks.
Vähemalt nii sain mina aru... Lugesin ka mingit pikemat artiklit sama uudise kohta.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
10.09.2008 21:54:42
|
|
|
| Ideaalne lahendus pika maa tagant side pidamiseks
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|