Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Maailma suurim kiirendi (LHC) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:10:56 vasta tsitaadiga

Keegi siin postitas jah et pidavat tegema 11 000 ringi sekundis 8)
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kose2ik
HV kasutaja
kose2ik

liitunud: 02.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:12:09 vasta tsitaadiga

Siis on jah tore, kui füüsikud selle mänguasjaga mängides
avastavad , et nad ei tea tegelikust füüsikast mittemidagi.
No ja tulemusi näeme vist siis kui kõik moonduma hakkab ühes suunas icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robert!
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 10.09.2008 18:13:27 vasta tsitaadiga

Alguses jupi kaupa, nüüdseks on teine kiir läbinud ringi mitu korda.
http://cmsdoc.cern.ch/cms/performance/FirstBeam/cms-e-commentary.htm
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 10.09.2008 18:14:48 vasta tsitaadiga

Syncmahv kirjutas:
Keegi siin postitas jah et pidavat tegema 11 000 ringi sekundis 8)


Ma olen matemaatikas lollim, kui Liis Lass kinnisvaras. Mitu km/h see teeb, kui prootun jalutab 11 000 ringi sekis ja ringi ümbermõõt on 27 km eat.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:20:27 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Syncmahv kirjutas:
Keegi siin postitas jah et pidavat tegema 11 000 ringi sekundis 8)


Ma olen matemaatikas lollim, kui Liis Lass kinnisvaras. Mitu km/h see teeb, kui prootun jalutab 11 000 ringi sekis ja ringi ümbermõõt on 27 km eat.gif

10692000000 kmh peaks olema

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vidget
HV Guru
Vidget

liitunud: 21.02.2002




sõnum 10.09.2008 18:22:15 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Ok üks silt oli "made in russia" Oh seda veel vaja et vene tehnikat kasutatakse icon_biggrin.gif


See oli ehk peldikupaberihoidja thumbs_up.gif

Jama jutt, et venelased ei oska häid asju teha. Ameeriklased kasutavad oma kanderakettidel just vene mootoreid kuna need on head. Venemaal ei teha sellist jama nagu demokraatlikes riikides, kus iga asja jaoks on vaja teha vähempakkumine. Ja no vähese raha eest saab vähe kah ja seetõttu lagunevadki nad poolel teel. Venemaal aga üteldakse, et vot nii mitu nulli on vaja ja tehakse ära.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 10.09.2008 18:22:32 vasta tsitaadiga

ranel, 10692000000 kmh peaks olema<---- pane see sõnadesse icon_biggrin.gif
Sellise lippamisega peaks peris käbe õlle järgi ära käima...või siis Marsil thumbs_up.gif

Vidget, see oli iroonia ju icon_neutral.gif Arvestades poliitilist olukorda, pole väikene nääk ju eripähh icon_neutral.gif


viimati muutis strohher 10.09.2008 18:23:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 10.09.2008 18:24:32 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Syncmahv kirjutas:
Keegi siin postitas jah et pidavat tegema 11 000 ringi sekundis 8)


Ma olen matemaatikas lollim, kui Liis Lass kinnisvaras. Mitu km/h see teeb, kui prootun jalutab 11 000 ringi sekis ja ringi ümbermõõt on 27 km eat.gif
11000*27*60*60

strohher kirjutas:
ranel, 10692000000 kmh peaks olema<---- pane see sõnadesse icon_biggrin.gif

Peaaegu valguskiirus.

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:30:51 vasta tsitaadiga

10 miljardit siis juba ju icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 10.09.2008 18:31:28 vasta tsitaadiga

Valguskiirus peaks olema 1080000000km/h thumbs_up.gif

300 000*60*60


viimati muutis strohher 10.09.2008 18:34:39, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robert!
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 10.09.2008 18:37:10 vasta tsitaadiga

No valguse kiirus vaakumis on 299,792,458 m/s ja LHC's liigub kiir umbes 297 000 m/s, päris kõva saavutus.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 10.09.2008 18:41:05 vasta tsitaadiga

Oot misasja, et kahekordne valguse kiirus icon_eek.gif Nummerid lähevad suureks. Ma harjunud maksude tasemel harjutama ja taaras thumbs_up.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mafia
HV veteran
Mafia

liitunud: 02.11.2005




sõnum 10.09.2008 18:42:08 vasta tsitaadiga

Hm... kõik on nii "erutatud" seal ,et midagi räägitakse et kokkupõrge toimub isegi palju varem kui algul plaanitud. Keegi vb kinnitab täpsemalt, pole järje panu kuulanud seda icon_biggrin.gif
_________________
Bawse
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:42:39 vasta tsitaadiga

kokkupõrke hetkel jah nagu 2x valgus kiirusega sõidaks vstu seina.
_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 10.09.2008 18:42:40 vasta tsitaadiga

strohher,
valguse kiirus = 3*10^8 m/s
LHC kiirus 2,97*10^8 m/s (27km 11000 korda sekundis)

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 10.09.2008 18:45:01 vasta tsitaadiga

Kas selline lippamine on enne ka saavutatud? Et siis kaks korda kiiremini, kui valgus icon_rolleyes.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:46:07 vasta tsitaadiga

ei noh vaata elekter liigub kah sama kiirusega, paned klemmid kokku pauk käib igatahes.
_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:47:33 vasta tsitaadiga

Nu, see on natuke teine asi. kahte laetud klemmi võidki kokku toppima jääda. elektri puhul käib pauk siis kui elektronide läbilöök mingi teise reaktsiooni veel käivitab..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:47:53 vasta tsitaadiga

Ei ole ju 2x kiiremini kui valgus? icon_biggrin.gif valguskiirus 300 000 000ms ja nemad lasevad seal 297 000 000ms ?

viimati muutis Syncmahv 10.09.2008 18:48:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:48:51 vasta tsitaadiga

Syncmahv, kokkupõrke hetkel on ju. sein tuleb sama kiiresti vastu.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robert!
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 10.09.2008 18:49:03 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Kas selline lippamine on enne ka saavutatud? Et siis kaks korda kiiremini, kui valgus icon_rolleyes.gif


No lippamine ise pole kahekordne valguskiirus, see kahekordne valguse"kiirus" tekiv soos kui prootonid omavahel kokkupõrkavad. Üks laseb ühte suunda pea valguse kiirusel ja teine sama kiiresti teises suunas ning teatud punktis juhitakse nad kokku.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:49:46 vasta tsitaadiga

Ei ole ju... ennem minuarust räägiti et sellise kiiruse puhul ei toimi selline asi nagu 2'e kokkusõitva autopuhul et kiirused kahekordistuvad?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 10.09.2008 18:50:41 vasta tsitaadiga

Ega valguse kiirust ei ületata. Toimub lihtsalt jube võimas kokkupõrge.
_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 10.09.2008 18:55:00 vasta tsitaadiga

Nu kirjutas:
ei noh vaata elekter liigub kah sama kiirusega, paned klemmid kokku pauk käib igatahes.


Elekter liigub sama kiiresti, kui valguse kiirus või 2 korda kiiremini? Pisikese tilliga kui olin, siis proovisin. Ühendasin pistikusse mineva otsiku kokku ja lükkasin sisse, pauk käis nii käbe, et aega kahjuks ei jõudnud võtta icon_neutral.gif

Edit: Selge. Jube napilt jääbe siis puudu, et valguse kiirus seljatada. Milles häda, ei saa siis paar heppa juurde keevitada sellele masinale? Mõte siis selles, et nagu auto 120km/h ja vastu tulev auto 120km/h ja aiaaaaa :twisted:
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 18:59:31 vasta tsitaadiga

Eile jahuti siin teemas pikalt laialt, et relatiivsusteooria kohaselt ei ole olemas kahekordset valguskiirust. Ehk isegi siis kui kumbki juga tulleb 297 Mm/s üksteisele vastu ei ole see kahekordsel valguskiirusel põrkumine.

Hiljem: Krt kui kiiresti siin teemas asi ikka areneb enne mind jõudis juba 3 meest asja seletada

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 10.09.2008 19:00:13 vasta tsitaadiga

dex, kes tõestab seda, et pole olemas kahekordset valguskiirust? Relatiivsus...Eino ise....ma usun, et on...ma momendil ei suuda tõestada ainult icon_neutral.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 10.09.2008 19:01:10 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Nu kirjutas:
ei noh vaata elekter liigub kah sama kiirusega, paned klemmid kokku pauk käib igatahes.


Elekter liigub sama kiiresti, kui valguse kiirus või 2 korda kiiremini? Pisikese tilliga kui olin, siis proovisin. Ühendasin pistikusse mineva otsiku kokku ja lükkasin sisse, pauk käis nii käbe, et aega kahjuks ei jõudnud võtta icon_neutral.gif

Edit: Selge. Jube napilt jääbe siis puudu, et valguse kiirus seljatada. Milles häda, ei saa siis paar heppa juurde keevitada sellele masinale? Mõte siis selles, et nagu auto 120km/h ja vastu tulev auto 120km/h ja aiaaaaa :twisted:

Mida lähemale valguse kiirusele jõutakse seda rohkem läheb energiat vaja, päris valguse kiirust ikka naljat ei saavuta.
Aga tubli saavutus siiski.

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gizmoz
Kreisi kasutaja
Gizmoz

liitunud: 24.09.2005




sõnum 10.09.2008 19:06:56 vasta tsitaadiga

täpselt kell 19:00 sai saade läbi jõle jama , ma mõtlesin et ikka live jääbki kestma .
_________________
Iga reede Tallinnast Rakverre , Iga Pühapäev Rakverest Tallinna kui tahad ka saab vb kokkuleppele (tel 53341094)icon_smile.gif

otsin kokku katkiseid kõvakettaid projekti jaoks , kel tasuta jagada on oleks tänulik.

Ostan , Müün ja Vahetan vanavara.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kose2ik
HV kasutaja
kose2ik

liitunud: 02.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 19:07:18 vasta tsitaadiga

Reporter ( Kanal2 ) paneb hästi kohe ära icon_biggrin.gif

( hirmutame inimestel kõhud lahti ja tekitame paanikat )


Ma arvan et see klipp saatest , võttis nii mõnelgi jahedaks ,kui mitte pAAnikA icon_neutral.gif icon_biggrin.gif

_________________


viimati muutis kose2ik 10.09.2008 19:22:39, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 10.09.2008 19:10:17 vasta tsitaadiga

Osakesed liiguvad ükstese suhtes ikka pea kahekordse valguskiirusega ju. Sama nagu näitad 2 taskulambiga vastassuunas mööduvad valguse osakesed üksteisest 2-kordse valguskiirusega.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JannoT
HV kasutaja
JannoT

liitunud: 23.12.2005




sõnum 10.09.2008 19:11:05 vasta tsitaadiga

kose2ik kirjutas:
Reporter ( Kanal2 ) paneb hästi kohe ära icon_biggrin.gif

Parajalt hale... Väitsid ,et täna üritati big bangi korrata... Video oli ka asjalik. icon_biggrin.gif

_________________
011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.09.2008 19:16:57 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
strohher kirjutas:
ranel, 10692000000 kmh peaks olema<---- pane see sõnadesse icon_biggrin.gif

easy 8)

kümme tuhat kuussada üheksakümmend kaks miljonit icon_biggrin.gif
1 000 - tuhat
1 000 000 - miljon
1 000 000 000 - tuhat miljonit ??? thumbs_up.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 19:25:02 vasta tsitaadiga

inimesed kes väidavad et ei ole olemas valguse kiirusest kiiremat kiirust on lollid inimesed Ega kõik asjad mida me ette kujutada ei oska ei ole sellepärast kohe olematud
_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte


viimati muutis teretalv 10.09.2008 19:35:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M3lka
HV vaatleja
M3lka

liitunud: 04.12.2006




sõnum 10.09.2008 19:32:27 vasta tsitaadiga

Mis sellest Reporterist ikka nii väga siis loota, poleks ju ometi nende stiil see uudis tuimalt ja erapooletult ette lugeda. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 10.09.2008 19:35:28 vasta tsitaadiga

teretalv kirjutas:
inimesed kes väidavad et ei ole olemas valguse kiirusest kiiremat kiirust tuleb ajada ****


Ehk seletaksid natuke, miks sa nii arvad. Oled sa üldse lugenud midagi relatiivsusteooriast?

See sinu väide, et kui ette ei oska kujutada, ei tähenda, et ei ole olemas, on absurdne. Loe minu hiljutist postitust peeruahvide kohta. Mõte on põhimõtteliselt sama. Siis ei saaks mitte millegi kohta öelda, et seda ei ole olemas.

http://science.howstuffworks.com/relativity.htm

HighEnd kirjutas:
Osakesed liiguvad ükstese suhtes ikka pea kahekordse valguskiirusega ju. Sama nagu näitad 2 taskulambiga vastassuunas mööduvad valguse osakesed üksteisest 2-kordse valguskiirusega.


Ei liigu. Eemalt vaadates näed, et mõlemad osakesed liiguvad valgusekiirusega. Ühe footoni peal istudes näed ikka, et teine footon kaugeneb sinust valgusekiirusel. Lühidalt öeldes liigub nii suurtel kiirustel aeg kiiremini. Selle peale mõeldes võib tunduda, et kuna mõlemad liiguvad valguskiirusel, kaugeneb ühe vaatevinklist teine kahekordse valguskiirusega, aga sellisel juhul liigub aeg kaks korda kiiremini, nii et vahemaa/ajaga jääb samaks.
Soovitan jälle lugeda relatiivsusteooriat.


viimati muutis input 10.09.2008 19:43:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario153
HV veteran
Mario153

liitunud: 16.08.2004




sõnum 10.09.2008 19:42:33 vasta tsitaadiga

Kuskilt käis läbi korra uudis, et valguse kiirus ületati ca 1000 kordselt mingis valguskaablis......Äkki kellelgi on see artikkel käepärast icon_question.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 19:44:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Ei liigu. Eemalt vaadates näed, et mõlemad osakesed liiguvad valgusekiirusega. Ühe footoni peal istudes näed ikka, et teine footon kaugeneb sinust valgusekiirusel. Lühidalt öeldes liigub nii suurtel kiirustel aeg kiiremini. Selle peale mõeldes võib tunduda, et kuna mõlemad liiguvad valguskiirusel, kaugeneb ühe vaatevinklist teine kahekordse valguskiirusega, aga sellisel juhul liigub aeg kaks korda kiiremini, nii et vahemaa/ajaga jääb samaks.
Soovitan jälle lugeda relatiivsusteooriat.

sa vaidled iseendale vastu Aeg ei hakka kunagi kiiremini käima isegi kui saavutaksid 9,8 kordse valgus kiiruse. nagu telekas reklaamib teatud sitavett "kuidas võtta"
just relatiivus teooria järgi istudes ühe objekti peal mis liigub valguse kiirusel eemale teisest samal kiirusel vastupidisel suunal liikuvast objektist on tegemist 2 kordse valgus kiirusega kui mõõta teise objekti kiirust

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bricrius
HV kasutaja
bricrius

liitunud: 30.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 19:59:47 vasta tsitaadiga

Ei tea kas ikka saadakse mingeid vastuseid kui see õnnestub või ei saada ja ongi üks raha raiskamine.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 10.09.2008 20:00:59 vasta tsitaadiga

See on korduvalt tõestatud fakt, et aja kiirus muutub suurtel kiirustel.

Ühe peaaegu valguskiirusel liikuva objekti suhteline kiirus tema vaatevinklist võrreldes teise vastassuunas peaaegu valgusekiirusel liikuva objektiga jääb alati alla valgusekiirusele.

http://en.wikipedia.org/wiki/Time_dilation
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 10.09.2008 20:01:44 vasta tsitaadiga

bricrius, loe ja uuri natuke enne kui lahmima kukud! Isegi kui nad ei leia neid Higgs Boson osakesi või midagi sarnast siis on see samuti tõsiseks avastuseks füüsikas kuna paljud senised teooriad lükatakse ümber ja teadlastel on vaja ajud uues suunas tööle panna. Ei ole nii, et näed midagi ei juhtunud, shut it down ja lähme koju telku ette õllet jooma.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
robert!
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 10.09.2008 20:04:19 vasta tsitaadiga

Mario153 kirjutas:
Kuskilt käis läbi korra uudis, et valguse kiirus ületati ca 1000 kordselt mingis valguskaablis......Äkki kellelgi on see artikkel käepärast icon_question.gif


Albert Einsteini tööde üheks suurimaks pärandiks on väide, et mitte-miski ei või liikuda valguse kiirusest kiiremini. Nüüd teostas &#352;veithsi füüsik Nicolas Gisin eksperimendi, mis selle kahtluse alla seab.

Gisin, kes on laiemale üldsusele ennekõike tuntud kvantkrüptograafia edendajana ning footoni teleportatsiooni eksperimentidega, pööras nüüd oma tähelepanu kvantmehhaanika seaduspärasuste kontrollile, vahendab portaal Fyysika.ee.

Kvantmehaanikas on kasutusel seotud osakeste mõiste, mis tähendab lihtsustatult et nende omavahelised olekud on alati seotud ehk ümber sõnastatult: kui muutub ühe osakese olek, muutub koheselt ka teise oma.

Selle seose järgi peaks olema võimalik hetkeline signaali edastamine, kuna me võime omavahel olekuliselt seotud osakesi viia distantsiliselt kuitahes kaugele üksteisest.

Just selle seose kontrolliks tegigi Gisin järgmise eksperimendi. Ta ühendas oma Genfis asuva labori valgusoptilise kaabli abil kahe külaga, mille omavaheline kaugus oli 18 km. Seejärel saatis ta oma laborist korraga mõlemas suunas footonite voo. Seejärel jälgis töörühm signaali käitumist teekonna jooksul ning leiti, et kui muutus footonite olek ühes voos, muutus see koheselt ka teises, kusjuures info oleku muutumisest jõudis ühest voost teiseni kiirusega, mis ületas valguse kiirust 10000 korda.

DELFI
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 10.09.2008 20:06:59 vasta tsitaadiga

Kuna ma pole päris korrektseid numbreid siin teemas näinud, siis panen oma arvutused kirja..
Ring circumference [m] 26658.883
Revolution frequency [kHz] 11.245
Speed of light [m/s] 299792458
Prootonitekiire kiirus kiirendis: 26658,883 * 11245 = 299779139,335 m/s mis on 1079204901,606 km/h e. 1 miljard 79 miljonit 204 tuhat 9 sada 1 koma 6 sada 6 km/h icon_razz.gif
% valguse kiirusest: 299779139,335 / 299792458 = 0,99995557371560027704232639501558% ~ 0,9999556%
Vahe: 299792458 - 299779139,335 = 13318,665 m/s

_________________
Vähem möla, pikem samm!


viimati muutis Lemmy 10.09.2008 20:18:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 10.09.2008 20:22:15 vasta tsitaadiga

http://everything2.com/e2node/How%2520not%2520to%2520transmit%2520information%2520faster%2520than%2520light%2520speed

Jällegi ei liigu mingit informatsiooni ega ühtki osakest valgusekiirusest kiiremini.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 10.09.2008 20:28:39 vasta tsitaadiga

etv pealtnägija näitab tunnelit jms
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 21:25:25 vasta tsitaadiga

Irw pealtnägijas selles Eestis asuvas arvutikeskuses oli küll väike error nagu ekraanil või?
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 21:31:08 vasta tsitaadiga

Jah icon_biggrin.gif connection error ning mingist socketist oli ka juttu icon_biggrin.gif
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxx987
HV vaatleja

liitunud: 13.10.2007




sõnum 10.09.2008 21:40:57 vasta tsitaadiga

valguskiiruse ületamise kohta, valguskiirust võivad ületada teatud nähtused, kuid seda ei suuda teha mitte ükski massiga osake. valguskiirus on konstant, samasugune nagu absoluutne nulltemperatuur, me ei saa midagi alla nulli kelvini külmutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 10.09.2008 21:49:19 vasta tsitaadiga

marxx987 kirjutas:
valguskiiruse ületamise kohta, valguskiirust võivad ületada teatud nähtused, kuid seda ei suuda teha mitte ükski massiga osake. valguskiirus on konstant, samasugune nagu absoluutne nulltemperatuur, me ei saa midagi alla nulli kelvini külmutada.

samuti nagu me ei saa aeglasemalt kui 0 kiirusega liikuda
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2008 21:50:41 vasta tsitaadiga

robert! kirjutas:
Albert Einsteini tööde üheks suurimaks pärandiks on väide, et mitte-miski ei või liikuda valguse kiirusest kiiremini. Nüüd teostas &#352;veithsi füüsik Nicolas Gisin eksperimendi, mis selle kahtluse alla seab.

Gisin, kes on laiemale üldsusele ennekõike tuntud kvantkrüptograafia edendajana ning footoni teleportatsiooni eksperimentidega, pööras nüüd oma tähelepanu kvantmehhaanika seaduspärasuste kontrollile, vahendab portaal Fyysika.ee.

Kvantmehaanikas on kasutusel seotud osakeste mõiste, mis tähendab lihtsustatult et nende omavahelised olekud on alati seotud ehk ümber sõnastatult: kui muutub ühe osakese olek, muutub koheselt ka teise oma.

Selle seose järgi peaks olema võimalik hetkeline signaali edastamine, kuna me võime omavahel olekuliselt seotud osakesi viia distantsiliselt kuitahes kaugele üksteisest.

Just selle seose kontrolliks tegigi Gisin järgmise eksperimendi. Ta ühendas oma Genfis asuva labori valgusoptilise kaabli abil kahe külaga, mille omavaheline kaugus oli 18 km. Seejärel saatis ta oma laborist korraga mõlemas suunas footonite voo. Seejärel jälgis töörühm signaali käitumist teekonna jooksul ning leiti, et kui muutus footonite olek ühes voos, muutus see koheselt ka teises, kusjuures info oleku muutumisest jõudis ühest voost teiseni kiirusega, mis ületas valguse kiirust 10000 korda.

DELFI


Sattusin samale uudisele peale (mitte delfis vaid vist minutis) ja nagu ma aru sain, siis on lugu vähe teine.

Nimelt sai ära tõestatud nüüd, et teatud osakesed on omavahel "seotud" - kui üks osake muudab oma olekut, muutub temaga seotud osakese olek samuti. Samas, midagi ei liigu. Lihtsalt on nö 2 osakest, mis on omavahel seotud ja kogu lugu. Seega nende olekute muutumine on vaid piiratud ajaga, kui palju võtab aega osakesel enda oleku muutmiseks.

Vähemalt nii sain mina aru... Lugesin ka mingit pikemat artiklit sama uudise kohta.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 10.09.2008 21:54:42 vasta tsitaadiga

Ideaalne lahendus pika maa tagant side pidamiseks
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Maailma suurim kiirendi (LHC) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.