Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Maailma suurim kiirendi (LHC) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 06.09.2008 12:42:56 vasta tsitaadiga

DrZ kirjutas:
Millal see webcast on ? NVM , nagu aru sain on 9.30 hommikul ?

http://www.ekspress.ee/2008/09/04/varia/4225-suur-pauk-lajatab-tuleval-kolmapaeval
tsitaat:
Ajaloolist sündmust saab vaadata ka netisaatena 10. septembril kell 9.30 Eesti aja järgi aadressil http://webcast.cern.ch


Lugege neid viiteid ka mis teemas antud icon_exclaim.gif
http://indico.cern.ch/conferenceDisplay.py?confId=40120
tsitaat:
LHC First Beam Special Event
Wednesday 10 September 2008
from 09:00 to 18:00 (Europe/Zurich)
location: CERN ( CCC )


Nii et päev otsa toimub seal midagi. Zurich on küll GMT +2 ja Eestis GMT+3 st 1 tund oleme ees.

CorsairX kirjutas:
Mart352, ma tean, et webcast on olemas. Tahaksin telkust vaadata... selles asi.

Telekavad?

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanus007
HV kasutaja

liitunud: 18.01.2003




sõnum 06.09.2008 12:57:59 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
nägin kunagi mingit väga halva kvaliteediga filmi "black hole", kus täpselt näitas ära, mis toimuma hakkab, kui midagi kiirendatakse - esiteks tekib must auk, mis kõike endasse imema hakkab, ja siis tuleb sealt august välja mingi poolläbipaistev koll, kes sööb elektrit ja tapab inimesi. ja siis kui see koll kinni püüda ja sinna auku tagasi visata, siis must auk kaob ja kõik on jälle korras. thumbs_up.gif ma usun, et nii läheb ka seekord


ei usu:). igaks juhuks panen ghostbustersid kiirvalimise alla.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 13:00:05 vasta tsitaadiga

Äkki tulevad peata grillkanad välja ? icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 13:00:51 vasta tsitaadiga

Worm390 kirjutas:
Selle asja jahutussüsteem on ka üle mõistuse.

tsitaat:
The total inventory of liquid helium will be 700,000 litres.


Mõelge palju sellega kellata saaks icon_biggrin.gif

Iga HV kasutaja märg unelm. Platoon clockis ennast haigeks sellega icon_rolleyes.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 06.09.2008 13:09:35 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Worm390 kirjutas:
Selle asja jahutussüsteem on ka üle mõistuse.

tsitaat:
The total inventory of liquid helium will be 700,000 litres.


Mõelge palju sellega kellata saaks icon_biggrin.gif

Iga HV kasutaja märg unelm. Platoon clockis ennast haigeks sellega icon_rolleyes.gif

ei tea mida Maximuz sellega peale hakkaks.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 13:13:33 vasta tsitaadiga

HighEnd kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Worm390 kirjutas:
Selle asja jahutussüsteem on ka üle mõistuse.

tsitaat:
The total inventory of liquid helium will be 700,000 litres.


Mõelge palju sellega kellata saaks icon_biggrin.gif

Iga HV kasutaja märg unelm. Platoon clockis ennast haigeks sellega icon_rolleyes.gif

ei tea mida Maximuz sellega peale hakkaks.
Ehitaks vesijahutuse sellele peale voltmodi. Siis paneks omakorda selle veel ülisuurde külmkappi et ikka kõige külmem oleks. Külmkapp termosesse. Aga ta unustas wc pumba ja teeb seejärel hvsse ostukuulutuse. Ma ei tea kas hvs veehoidlate pumpi müüakse..
Talle valmis süsteemid ei kõlba, ta peab ise meisterdama.

Aga jään siis 10ndat ootama. Eks näeb mis meie maamunaga juhtub.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shiiiiiiid
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 13:18:25 vasta tsitaadiga

Heroese 3 hooaeg võiks igaksjuhuks enne 10septembrit välja tulla.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 06.09.2008 13:41:01 vasta tsitaadiga

Higgs boson?

LHC@home http://lhcathome.cern.ch/lhcathome/join.php
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ty
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2005




sõnum 06.09.2008 13:44:40 vasta tsitaadiga

kahtlen sügavalt, et see esimese nupule vajutusega üldse käima läheb.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 06.09.2008 13:49:06 vasta tsitaadiga

Ty kirjutas:
kahtlen sügavalt, et see esimese nupule vajutusega üldse käima läheb.

ma kahtlen,et see käib vaid ühest nupust käima icon_lol.gif
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 06.09.2008 13:59:10 vasta tsitaadiga

Kas esimene katse on kohe täisvõimsusel?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NcY
HV vaatleja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 06.09.2008 14:03:47 vasta tsitaadiga

Tsitaat ajakirjast Tarkade Klubi "Täisvõimsuse peaks põrguti saavutama 2010. aastal, mil on oodata ka esimesi avastusi."

Ei tea mis nad niikaua teevad? Testivad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 14:55:44 vasta tsitaadiga

ma jälgin asja juba aastaid, ei taha küll eriti seda, et nad selle käima panevad :S
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 06.09.2008 14:59:15 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
ma jälgin asja juba aastaid, ei taha küll eriti seda, et nad selle käima panevad :S

Kui sa juba aastaid jälgid siis on sul ka korralike artikeldi ja põhjendusi vast miks sa ei taha,et see tööle pandaks?
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M6izduzeta
HV kasutaja


liitunud: 27.06.2004




sõnum 06.09.2008 15:32:40 vasta tsitaadiga

Vaatad hommikul rahulikult ülekannet,pannakse masin vaikselt tööle,siis tuleb mingi karvane teadlane ja ütleb naerdes "näete ei juhtunud ju midagi"...kuuled korraks mingit pininat ja video pilt läheb mustaks.Tõmbaks siis küll junni veits jahedaks.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 15:37:56 vasta tsitaadiga

kuna puudub korralik manual
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.09.2008 15:59:47 vasta tsitaadiga

Üsna loogiline, et tegeliku tulemuseni tehakse mitmeid katseid ning et aega võtab see aastaid, kui mitte aastakümneid. Siin on mitu põhjust, kasvõi see, et esimene katse baasneb füüsikalistel ja matemaatilistel arvutustel saadud mudel põhjal. Ning see mudel erineb reaalsest / tegelikust vajalikust võimsusest. Ja järk-järguline sellele vajalikule võimsusele võtabki omajagu aega.

Ning mida ligemale tegelikule, vajalikule võimsusele jõutakse, seda rohkem hakkab üles kerkima psühholoogiline küsimus, et kas suurendada võimsust ja teha järgmine katse või mitte. Et kas järgmine katse tekitab vajaliku tulemi (ahelreaktsiooni) või mitte. Ning kas tekkiv tulem (ahelreaktsioon) on kontrollitav või mitte. Kui tulemus ole kontrollitav, siis mis on sellega kaasnevad sündmused.
Ehk siis tekib terve rida vastusteta küsimusi. Kasvõi see küsimus, et kes otsustab võimsuse suurendamise ja kes otsustab selle katse läbiviimise riski.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 06.09.2008 16:02:35 vasta tsitaadiga

Iga kord tleb 700,000 litra vedelat lämmastikku sinna pumbata v?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 06.09.2008 16:16:11 vasta tsitaadiga

Jumal teab. Huvitav oleks muuseas teada, palju siinsetest sõna võtnutest jagab tegelikult midagi elementaarosakeste kohta. Vähemalt, mis asi too otsitav Higgsi boson (teoorias) on.
Endal pole täpset aimu aga kui aitaks leida teed antigravitatsioonini siis oleks ju tore.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 16:17:44 vasta tsitaadiga

leidur leo leiutas kunagi miki hiires antigravitatsiooni jõu icon_redface.gif icon_lol.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 06.09.2008 16:23:28 vasta tsitaadiga

vajutatakse nuppu ja midagi ei juhtu. mitte midagi. järgmised 3a kuluvad süüdlase üles leidmisele, et kes mutrivõtme kiirendisse unustas icon_razz.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Platinet
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 16:26:18 vasta tsitaadiga

Shelby-SV kirjutas:
vajutatakse nuppu ja midagi ei juhtu. mitte midagi. järgmised 3a kuluvad süüdlase üles leidmisele, et kes mutrivõtme kiirendisse unustas icon_razz.gif


Täpselt nii lähebki jah...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Worm390
HV kasutaja
Worm390

liitunud: 02.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 16:26:30 vasta tsitaadiga

Shelby-SV kirjutas:
vajutatakse nuppu ja midagi ei juhtu. mitte midagi. järgmised 3a kuluvad süüdlase üles leidmisele, et kes mutrivõtme kiirendisse unustas icon_razz.gif


Ehk unustatakse hoopis juhe pistikusse panna icon_lol.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aX
Kreisi kasutaja
aX

liitunud: 03.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 17:08:22 vasta tsitaadiga

"Torudes kiirendatakse prootoneid peaaegu valguse kiiruseni, et need siis apokalüptilise jõuga põrkuksid. Põrkekohas tekib umbes miljard korda suurem kuumus kui päikese südames..." - vot see konkreetselt ei pruugi just parim idee olla. Kuskil minumeelest juba kunagi tehti midagi sarnast... kas äkki siin:
http://www.youtube.com/watch?v=7VNL_lhQb0U

Egas midagi, kõik Hansapanka, ilma tagatiseta laenu võtma icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 17:12:32 vasta tsitaadiga

aX kirjutas:
"Torudes kiirendatakse prootoneid peaaegu valguse kiiruseni, et need siis apokalüptilise jõuga põrkuksid. Põrkekohas tekib umbes miljard korda suurem kuumus kui päikese südames..." - vot see konkreetselt ei pruugi just parim idee olla. Kuskil minumeelest juba kunagi tehti midagi sarnast... kas äkki siin:
http://www.youtube.com/watch?v=7VNL_lhQb0U

Egas midagi, kõik Hansapanka, ilma tagatiseta laenu võtma icon_biggrin.gif


Ja kui uppuda...siis juba uppuda Viskisse...mehed kõik baari... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 06.09.2008 17:15:22 vasta tsitaadiga

Ei mingit ahelreaktsiooni ega maailmalõppu...
Antimateeria teeb jah matsu kui mateeriaga kokku puutub... seda on seal nii vähe, et see ei tee isegi masinat katki.
Suuremad kogused AM'i on samadel seppadel magnetpudelis ... kui pudel seisma jätta või maja pilbasteks lennata...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.09.2008 17:23:08 vasta tsitaadiga

earthbeat: No võta siis tuumapomm, löö pommis olevad 2 poolikut tuumaaine "poolkera" vastakuti ja vaata mis juhtub. Kas tekib ahelreaktsioon ja käib pauk või mitte 8) Ja kui ikka ei usu, võid sama korrata ka vesinikpommiga. Samamoodi tekib ahelreaktsioon ja käib vähe kõvem matakas, kui tuumapommi korral.

Seda, kas antud katsega tekib ahelrekatsioon, või ei teki, ei tea antud ajahetkel keegi. Ja ka teadlased ise on 2-e leeri jagatud. Ühed ütlevad, et ei juhtu midagi, teised ütelvad, et seda katset ei tohi teha, kuna sellega kaasneb (kontrollimatu) ahelreaktsioon.
Kusagil Äripäevas käsitleti seda teadleste vastuseisu ning mõned teadlased on selle ürituse koguni kohtusse kaevanud, et seda katset mitte lubada ega läbi viia.
Üritan pärast selle ÄP lingi üles leida.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 17:49:35 vasta tsitaadiga

earthbeat, see on ju foorum, kus iga üks võib oma vaba arvamuse öelda. Kui nii niimoodi närvitsed siis keegi ei käse sul seda teemat lugeda. Niimoodi küll ilus ei ole thumbs_down.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fgth
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 18:03:58 vasta tsitaadiga

avastatakse seda, et higgs bosoni osakesi ei olegi ja ongi 70mld vasta taevast. samas see loob jällegi uue küsimuse mille lahendamiseks on veel kallimat aparaati tarvis thumbs_up.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 06.09.2008 18:07:33 vasta tsitaadiga

Deem! Seda sama katset on tetud juba 20 aastat aga väiksemas mastaabis. Midagi pole juhtunud...
Need kes kohtus keelavad on mingid jobud kes tahavad kuulsust ja on kadedad. PUNKT.
Ja igasugune osakestefüüsika ei tähenda aatomi ja vesinikupommi. Goosh...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 06.09.2008 18:09:21 vasta tsitaadiga

earthbeat, milline osake sind hammustas?
_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.09.2008 18:19:25 vasta tsitaadiga

Eelpool lubatud Äripäeva Novaatori teema, kus on hästi välja toodud see, kuidas teadlaskond jaguneb ürituse pooldajateks ning vastasteks. Õnneks on pooldajaid rohkem, seetõttu siis see üritus toimub. Kui vastaseid oleks rohkem, siis seda üritust ei korraldataks.

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=14b7c765-4c8e-41a5-b504-ecba4c49ee20&RubricID=a333695f-4f9f-45b9-91bb-966dfcc01407&readcomment=1&open=four
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sirius
HV kasutaja

liitunud: 06.05.2004




sõnum 06.09.2008 18:36:06 vasta tsitaadiga

wicked kirjutas:
earthbeat, milline osake sind hammustas?

seesama osake mis mind ilmselt ehk siis igasuguse tolerantsi puudumine lollpeade vastu.

Ning teadlased ei ole jagunenud kaheks nagu fifty fifty, see on jama, rõhuv enamus naeravad(ja rõhuva enamuse all mõtle sinna "peaaegu kõik" kanti) nende doomsday kuulutajate üle.

Ning nende tarkpeade kohta kes siin mingitest müstilistest ahelreaktsioonidest plämavad - kas te üldse teata ka millest te räägite või mõtlete jooksvalt uusi ja huvitavaid asju välja?

Ning üks hea põhjus miks kindlasti öelda, et mitte midagi ei juhtu on see, et siis kui juhtub ei ole eriti kedagi pärast ütlemas "näe sa eksisid" icon_smile.gif
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 06.09.2008 18:44:15 vasta tsitaadiga

tahanteada, mis ahelreaktsioonist sa räägid? Mille vahel ja kuidas see sinu arvates tekib? Jah, seal võib tekkida väike must auk, mis koosneb paarist prootonist, aga see ei tee midagi, sest sel on peaaegu olematu jõud ja see aurab väga väga kiiresti ära. Kui õieti mäletan, siis auras see femtosekundite jooksul. Femtosekund on miljondik nanosekundist ja nanosekund on miljardik sekundist.

Minu jaoks on sinu jutt äraütlemata ebaloogiline. Palun hari mind, tahanteada, ma tahan teada.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 18:51:16 vasta tsitaadiga

earthbeat kirjutas:
Antimateeria teeb jah matsu kui mateeriaga kokku puutub... seda on seal nii vähe, et se ei tee isegi masinat katki.
Suuremad kogused AM'i on samadel seppadel magnetpudelis ... kui pudel seisma jätta või maja pilbasteks lennata...

Huumorist ja naljast ei saa aru või ?
on ikka inimesi..
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 19:01:38 vasta tsitaadiga

earthbeat kirjutas:
Antimateeria teeb jah matsu kui mateeriaga kokku puutub... seda on seal nii vähe, et se ei tee isegi masinat katki.
Suuremad kogused AM'i on samadel seppadel magnetpudelis ... kui pudel seisma jätta või maja pilbasteks lennata...


Sama arvamus, ei ole midagi lisada (noh ma nüüd ei oleks nii krõbedalt seda väljendanud aga sisu jääb samaks).
Mitu kommetaari järjest võib ühte ja seda sama nalja teha - maailma lõpp ja maailma lõpp jne. Tänapäeval on ju enda lollust lahe välja näidata.

Päris kallis mänguasi. Olen sellel projektil ammu silma peal hoidnud ja teine projekt mida tasuks ka jälgida on ITER.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.09.2008 19:31:36 vasta tsitaadiga

Kui poleks ahelreaktsioone, siis poleks ei galaktikat ega maailma olemas. V6i teab keegi teistugust universiumi teket, kui suur pauk ja sellega kaasnenud ahelreaktsioonide jada.
Kui see kokkup6rge toimub, siis ei saa keegi garanteerida, et tekib yks ja ainus oodatav osake, mitte sajad v6i miljonid osakesed. V6i teavad HV-lased saladust, kuidas nende miljonite osakeste teket v2ltida.
Kunagi oli teadusajakirjas Horisont juttu, et just oodatakse kauakestvaid protsesse. Kuna ainult protsessid on registreeritavad ning selle kaudu yritatakse teada saada, et kas see otsitav, ylilyhikese elueaga osake ka reaalselt eksisteerib v6i mitte.
P2rast otsin selle lingi yles.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 20:21:08 vasta tsitaadiga

Eks ta natuke selline pimeduses kobamine tundub olema....minule jääb mulje kui suure haamriga mingit tundmatut objekti taguvast sellist (no et näha mis seal sees on), kellele tõenäosus, et too objekt tuumapommiks osutub (ja sellel kogemata kriitiline mass ületatakse) on üle mõistuse väike, aga kuna tegu on täieliku tundmatusega, siis täiesti välistada seda võimalust ka justkui võimalik pole...
Kas nüüd usaldada tõenäosusteooriat, või karta seda ebatõenäolist, kuid samas võimalikku ohtu tundmatusega mängimisel...sellele mina vastata ei oska, siiani on tundmatusega mängimine inimkonnale üldjoontes kasu toonud, eks näis kas ka seekord....
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.09.2008 20:28:28 vasta tsitaadiga

Väljavõte siis sellest, eelpool lubatud Horisondi artiklist. Selles on üheselt kirjas see, millele eelpool vihjasin - et tekkivad reaktsioonid ainsana võimaldavad analüüsida toimunud sündmust icon_wink.gif
Horisondi enda teemalink:
http://www.horisont.ee/node/115

Väljavõte: "Seepärast lastakse omavahel kokku põrgata vastassuunas liikuvatel osakestel: nii läheb kogu energia uute osakeste tegemiseks. Selline kokkupõrge on füüsikute jaoks nagu alkeemikute maagiline tarkade kivi – kokkupõrkavate osakeste energia arvelt tekib terve kaskaad uus osakesi. Mida suurem energia on kokkupõrkavatel osakestel, seda rohkemad ja raskemad osakesed tekkida saavad. Võivad tekkida ka sellised osakesed, mida meid ümbritsevas looduses ei kohta, kuna nad kas lagunevad kiiresti või on lihtsalt meile nähtamatud väga nõrkade vastastikmõjude tõttu.

Tekkivaid osakesi saab avastada osakestedetektorite abil. Et enamasti on tekkivad uued osakesed väga lühikese elueaga, siis ei näe me detektoris tihti mitte nende endi jälgi, vaid nende lagunemisel tekkivaid pikema elueaga osakesi. Kiirendite juures asuvad detektorid on keerulised ja kallid seadmed. Need koosnevad paljudest erinevat tüüpi alamdetektoritest, mis on mõeldud erinevate osakeste omaduste mõõtmiseks. Tänapäevane superdetektor on nagu suur sibul, mille keskel toimub kiirendist tulevate osakeste kokkupõrge ning tekkivaid osakesi ja nende laguprodukte mõõdetakse erinevates “sibulakihtides” kokkupõrkekoha ümber. Selliste sibul-detektorite läbimõõdud ulatuvad kümnete meetriteni ja kaal tuhandete tonnideni ning need on sõna otseses mõttes otsast otsani elektroonikaga täidetud. Ühest sellisest LHC detektorist, nimelt Compact Muon Solenoid (CMS) detektorist, räägivad autorid pikemalt Horisondis lähiajal. Aga enne, kui asume kirjeldama LHC kiirendit lähemalt, katsume veidi mõista seda füüsikat, mille otsimise tarvis LHC ehitatud on. "
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olla
HV kasutaja
Olla

liitunud: 06.06.2005




sõnum 06.09.2008 20:29:23 vasta tsitaadiga

History in the making. Tõsiselt suurepärane uudis. Jään huviga ootama nende katse tulemusi. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 20:48:04 vasta tsitaadiga

eks katseid tehaksegi selle parast, et leida ja avastada uusi fakte ning teooriaid. kui kõik oleks selge, arusaadav ja matemaatiliselt lahendatav poleks ka katseid vaja. katse tulemus ei saa kunagi olla ette teatav kui pole teada kõik "asjad", näiteks äkki tõesti ei juhtu midagi nupule vajutades ja lammutataksegi kõik laiali ning ainult selleks, et avastada viimase asjana -elektrik unustas nupu juhtme ühendada.
imo on see kas lendab kõik õhku või mida iganes ebaoluline tegelt selles mõttes, et nii kui nii selle vastu midagi teha ei saa enam pärast. ja ega see pole demokraatia, et küsitakse igalt planeedi elanikult kas ta ikka soovib seda või ei sest see eeldaks igaühele ka mõlema poole väidete ettekandmist. lühidalt öeldes tuleb elada nagu meerikas, täna võtame laenu, homme muretseme maksmise pärast. tark inimene muidugi plaanib kõik ette ja teab juba laenates kuidas tagasi maksta, a aeg ajalt juhtub ka tarkadel "shit happens".

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 06.09.2008 21:55:56 vasta tsitaadiga

Kokkupõrke ajal tekivad loomulikult reaktsioonid, aga mitte midagi müstilist, mis maailma hävitaks. Kui kaks aineosakest sellise kiirusega kokku lendavad, ei saaks lootagi, et midagi ei juhtu. See on aga väga ebatõenäoline, et mingi katastroofiline ahelreaktsioon tekib. Isegi julgen öelda, et sama ebatõenäoline, kui see, et telakakanalit vahetades tekib teleka sees mingi salapärane ahelreaktsioon ja maailm hävineb, sest CRT telekad tulistavad ka elektrone väga suurtel kiirustel.

Ja loomulikult ei "nähta" neid uusi aineosakesi otseselt, vaid nende leidmiseks tuleb kokkupõrgest tekkinud informatsiooni, ja nagu sulle meeldib öelda reaktsioone, põhjalikult analüüsida, et kuidagi matemaatiliselt ja nö kaudselt nende olemasolu tõestada. Selle jaoks ongi tehtud see tuhandetest arvutitest koosnev võrk.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Starfield
HV kasutaja
Starfield

liitunud: 13.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 22:50:50 vasta tsitaadiga

TED'is oli ka selle teema kohta üks huvitav tutvustus - http://www.ted.com/index.php/talks/brian_cox_on_cern_s_supercollider.html
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2008 23:13:10 vasta tsitaadiga

Õpetlik video,ka võhikutele nagu mina thumbs_up.gif
Kommentaarid: 611 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 505
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 00:06:00 vasta tsitaadiga

Starfield kirjutas:
TED'is oli ka selle teema kohta üks huvitav tutvustus - http://www.ted.com/index.php/talks/brian_cox_on_cern_s_supercollider.html

Pärast seda videot hakkas see LHC täitsa meeldima thumbs_up.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
njahh
HV kasutaja


liitunud: 28.02.2007




sõnum 07.09.2008 00:56:40 vasta tsitaadiga

Nüüd tehakse pauku uut moodi ? icon_biggrin.gif
_________________
asd
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Seven7h
HV kasutaja
Seven7h

liitunud: 05.04.2003




sõnum 07.09.2008 01:02:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Basically the only thing that will save us from getting transformed into globulets of grey goo in a few years will be if the Large Hadron Collider kills us first.

i'm rooting for the hardon collider...
nanomachined võivad oodata XD
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 07.09.2008 01:13:56 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks.


Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega?

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanus007
HV kasutaja

liitunud: 18.01.2003




sõnum 07.09.2008 08:03:58 vasta tsitaadiga

minu mälu järgi eelmine aasta poisid ja tüdrukud cern'is lasid jupi oma tehnikat katsete käigus õhku? kas ei olnud nii?icon_smile.gif seetõttu lükkus ka kiirendi "avamine" edasi.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Steff.
Kreisi kasutaja
Steff.

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 11:11:45 vasta tsitaadiga

Kas see pole mitte olnud korra Pealtnägias? icon_rolleyes.gif
_________________
Kui sind ei ole siin...Siis sind ei ole olemaski!
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Maailma suurim kiirendi (LHC) mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.