|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanus007
HV kasutaja
liitunud: 18.01.2003
|
06.09.2008 12:57:59
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
nägin kunagi mingit väga halva kvaliteediga filmi "black hole", kus täpselt näitas ära, mis toimuma hakkab, kui midagi kiirendatakse - esiteks tekib must auk, mis kõike endasse imema hakkab, ja siis tuleb sealt august välja mingi poolläbipaistev koll, kes sööb elektrit ja tapab inimesi. ja siis kui see koll kinni püüda ja sinna auku tagasi visata, siis must auk kaob ja kõik on jälle korras. ma usun, et nii läheb ka seekord |
ei usu:). igaks juhuks panen ghostbustersid kiirvalimise alla.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Velociraptor
HV veteran

liitunud: 27.03.2004
|
06.09.2008 13:00:05
|
|
|
Äkki tulevad peata grillkanad välja ?
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
06.09.2008 13:00:51
|
|
|
| Worm390 kirjutas: |
Selle asja jahutussüsteem on ka üle mõistuse.
| tsitaat: |
| The total inventory of liquid helium will be 700,000 litres. |
Mõelge palju sellega kellata saaks  |
Iga HV kasutaja märg unelm. Platoon clockis ennast haigeks sellega
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
06.09.2008 13:09:35
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Worm390 kirjutas: |
Selle asja jahutussüsteem on ka üle mõistuse.
| tsitaat: |
| The total inventory of liquid helium will be 700,000 litres. |
Mõelge palju sellega kellata saaks  |
Iga HV kasutaja märg unelm. Platoon clockis ennast haigeks sellega  |
ei tea mida Maximuz sellega peale hakkaks.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
06.09.2008 13:13:33
|
|
|
| HighEnd kirjutas: |
| ufo56 kirjutas: |
| Worm390 kirjutas: |
Selle asja jahutussüsteem on ka üle mõistuse.
| tsitaat: |
| The total inventory of liquid helium will be 700,000 litres. |
Mõelge palju sellega kellata saaks  |
Iga HV kasutaja märg unelm. Platoon clockis ennast haigeks sellega  |
ei tea mida Maximuz sellega peale hakkaks. |
Ehitaks vesijahutuse sellele peale voltmodi. Siis paneks omakorda selle veel ülisuurde külmkappi et ikka kõige külmem oleks. Külmkapp termosesse. Aga ta unustas wc pumba ja teeb seejärel hvsse ostukuulutuse. Ma ei tea kas hvs veehoidlate pumpi müüakse..
Talle valmis süsteemid ei kõlba, ta peab ise meisterdama.
Aga jään siis 10ndat ootama. Eks näeb mis meie maamunaga juhtub.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
shiiiiiiid
HV kasutaja
liitunud: 18.06.2008
|
06.09.2008 13:18:25
|
|
|
| Heroese 3 hooaeg võiks igaksjuhuks enne 10septembrit välja tulla.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ty
HV kasutaja
liitunud: 03.10.2005
|
06.09.2008 13:44:40
|
|
|
| kahtlen sügavalt, et see esimese nupule vajutusega üldse käima läheb.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ra*
HV Guru

liitunud: 19.04.2003
|
06.09.2008 13:49:06
|
|
|
| Ty kirjutas: |
| kahtlen sügavalt, et see esimese nupule vajutusega üldse käima läheb. |
ma kahtlen,et see käib vaid ühest nupust käima
|
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
06.09.2008 13:59:10
|
|
|
| Kas esimene katse on kohe täisvõimsusel?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NcY
HV vaatleja
liitunud: 16.01.2006
|
06.09.2008 14:03:47
|
|
|
Tsitaat ajakirjast Tarkade Klubi "Täisvõimsuse peaks põrguti saavutama 2010. aastal, mil on oodata ka esimesi avastusi."
Ei tea mis nad niikaua teevad? Testivad?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
06.09.2008 14:55:44
|
|
|
ma jälgin asja juba aastaid, ei taha küll eriti seda, et nad selle käima panevad :S
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ra*
HV Guru

liitunud: 19.04.2003
|
06.09.2008 14:59:15
|
|
|
| Noname kirjutas: |
| ma jälgin asja juba aastaid, ei taha küll eriti seda, et nad selle käima panevad :S |
Kui sa juba aastaid jälgid siis on sul ka korralike artikeldi ja põhjendusi vast miks sa ei taha,et see tööle pandaks?
|
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M6izduzeta
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2004
|
06.09.2008 15:32:40
|
|
|
| Vaatad hommikul rahulikult ülekannet,pannakse masin vaikselt tööle,siis tuleb mingi karvane teadlane ja ütleb naerdes "näete ei juhtunud ju midagi"...kuuled korraks mingit pininat ja video pilt läheb mustaks.Tõmbaks siis küll junni veits jahedaks.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
06.09.2008 15:37:56
|
|
|
| kuna puudub korralik manual
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.09.2008 15:59:47
|
|
|
Üsna loogiline, et tegeliku tulemuseni tehakse mitmeid katseid ning et aega võtab see aastaid, kui mitte aastakümneid. Siin on mitu põhjust, kasvõi see, et esimene katse baasneb füüsikalistel ja matemaatilistel arvutustel saadud mudel põhjal. Ning see mudel erineb reaalsest / tegelikust vajalikust võimsusest. Ja järk-järguline sellele vajalikule võimsusele võtabki omajagu aega.
Ning mida ligemale tegelikule, vajalikule võimsusele jõutakse, seda rohkem hakkab üles kerkima psühholoogiline küsimus, et kas suurendada võimsust ja teha järgmine katse või mitte. Et kas järgmine katse tekitab vajaliku tulemi (ahelreaktsiooni) või mitte. Ning kas tekkiv tulem (ahelreaktsioon) on kontrollitav või mitte. Kui tulemus ole kontrollitav, siis mis on sellega kaasnevad sündmused.
Ehk siis tekib terve rida vastusteta küsimusi. Kasvõi see küsimus, et kes otsustab võimsuse suurendamise ja kes otsustab selle katse läbiviimise riski.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
06.09.2008 16:02:35
|
|
|
| Iga kord tleb 700,000 litra vedelat lämmastikku sinna pumbata v?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
06.09.2008 16:16:11
|
|
|
Jumal teab. Huvitav oleks muuseas teada, palju siinsetest sõna võtnutest jagab tegelikult midagi elementaarosakeste kohta. Vähemalt, mis asi too otsitav Higgsi boson (teoorias) on.
Endal pole täpset aimu aga kui aitaks leida teed antigravitatsioonini siis oleks ju tore.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
06.09.2008 16:17:44
|
|
|
leidur leo leiutas kunagi miki hiires antigravitatsiooni jõu
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
06.09.2008 16:23:28
|
|
|
vajutatakse nuppu ja midagi ei juhtu. mitte midagi. järgmised 3a kuluvad süüdlase üles leidmisele, et kes mutrivõtme kiirendisse unustas
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Platinet
HV kasutaja
liitunud: 07.07.2006
|
06.09.2008 16:26:18
|
|
|
| Shelby-SV kirjutas: |
vajutatakse nuppu ja midagi ei juhtu. mitte midagi. järgmised 3a kuluvad süüdlase üles leidmisele, et kes mutrivõtme kiirendisse unustas  |
Täpselt nii lähebki jah...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Worm390
HV kasutaja

liitunud: 02.10.2005
|
06.09.2008 16:26:30
|
|
|
| Shelby-SV kirjutas: |
vajutatakse nuppu ja midagi ei juhtu. mitte midagi. järgmised 3a kuluvad süüdlase üles leidmisele, et kes mutrivõtme kiirendisse unustas  |
Ehk unustatakse hoopis juhe pistikusse panna
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aX
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
06.09.2008 17:08:22
|
|
|
"Torudes kiirendatakse prootoneid peaaegu valguse kiiruseni, et need siis apokalüptilise jõuga põrkuksid. Põrkekohas tekib umbes miljard korda suurem kuumus kui päikese südames..." - vot see konkreetselt ei pruugi just parim idee olla. Kuskil minumeelest juba kunagi tehti midagi sarnast... kas äkki siin:
http://www.youtube.com/watch?v=7VNL_lhQb0U
Egas midagi, kõik Hansapanka, ilma tagatiseta laenu võtma
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
06.09.2008 17:12:32
|
|
|
| aX kirjutas: |
"Torudes kiirendatakse prootoneid peaaegu valguse kiiruseni, et need siis apokalüptilise jõuga põrkuksid. Põrkekohas tekib umbes miljard korda suurem kuumus kui päikese südames..." - vot see konkreetselt ei pruugi just parim idee olla. Kuskil minumeelest juba kunagi tehti midagi sarnast... kas äkki siin:
http://www.youtube.com/watch?v=7VNL_lhQb0U
Egas midagi, kõik Hansapanka, ilma tagatiseta laenu võtma  |
Ja kui uppuda...siis juba uppuda Viskisse...mehed kõik baari...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
earthbeat
HV kasutaja

liitunud: 12.04.2006
|
06.09.2008 17:15:22
|
|
|
Ei mingit ahelreaktsiooni ega maailmalõppu...
Antimateeria teeb jah matsu kui mateeriaga kokku puutub... seda on seal nii vähe, et see ei tee isegi masinat katki.
Suuremad kogused AM'i on samadel seppadel magnetpudelis ... kui pudel seisma jätta või maja pilbasteks lennata...
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.09.2008 17:23:08
|
|
|
earthbeat: No võta siis tuumapomm, löö pommis olevad 2 poolikut tuumaaine "poolkera" vastakuti ja vaata mis juhtub. Kas tekib ahelreaktsioon ja käib pauk või mitte 8) Ja kui ikka ei usu, võid sama korrata ka vesinikpommiga. Samamoodi tekib ahelreaktsioon ja käib vähe kõvem matakas, kui tuumapommi korral.
Seda, kas antud katsega tekib ahelrekatsioon, või ei teki, ei tea antud ajahetkel keegi. Ja ka teadlased ise on 2-e leeri jagatud. Ühed ütlevad, et ei juhtu midagi, teised ütelvad, et seda katset ei tohi teha, kuna sellega kaasneb (kontrollimatu) ahelreaktsioon.
Kusagil Äripäevas käsitleti seda teadleste vastuseisu ning mõned teadlased on selle ürituse koguni kohtusse kaevanud, et seda katset mitte lubada ega läbi viia.
Üritan pärast selle ÄP lingi üles leida.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
06.09.2008 17:49:35
|
|
|
earthbeat, see on ju foorum, kus iga üks võib oma vaba arvamuse öelda. Kui nii niimoodi närvitsed siis keegi ei käse sul seda teemat lugeda. Niimoodi küll ilus ei ole
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fgth
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.08.2004
|
06.09.2008 18:03:58
|
|
|
avastatakse seda, et higgs bosoni osakesi ei olegi ja ongi 70mld vasta taevast. samas see loob jällegi uue küsimuse mille lahendamiseks on veel kallimat aparaati tarvis
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
earthbeat
HV kasutaja

liitunud: 12.04.2006
|
06.09.2008 18:07:33
|
|
|
Deem! Seda sama katset on tetud juba 20 aastat aga väiksemas mastaabis. Midagi pole juhtunud...
Need kes kohtus keelavad on mingid jobud kes tahavad kuulsust ja on kadedad. PUNKT.
Ja igasugune osakestefüüsika ei tähenda aatomi ja vesinikupommi. Goosh...
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sirius
HV kasutaja
liitunud: 06.05.2004
|
06.09.2008 18:36:06
|
|
|
| wicked kirjutas: |
| earthbeat, milline osake sind hammustas? |
seesama osake mis mind ilmselt ehk siis igasuguse tolerantsi puudumine lollpeade vastu.
Ning teadlased ei ole jagunenud kaheks nagu fifty fifty, see on jama, rõhuv enamus naeravad(ja rõhuva enamuse all mõtle sinna "peaaegu kõik" kanti) nende doomsday kuulutajate üle.
Ning nende tarkpeade kohta kes siin mingitest müstilistest ahelreaktsioonidest plämavad - kas te üldse teata ka millest te räägite või mõtlete jooksvalt uusi ja huvitavaid asju välja?
Ning üks hea põhjus miks kindlasti öelda, et mitte midagi ei juhtu on see, et siis kui juhtub ei ole eriti kedagi pärast ütlemas "näe sa eksisid"
|
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
06.09.2008 18:44:15
|
|
|
tahanteada, mis ahelreaktsioonist sa räägid? Mille vahel ja kuidas see sinu arvates tekib? Jah, seal võib tekkida väike must auk, mis koosneb paarist prootonist, aga see ei tee midagi, sest sel on peaaegu olematu jõud ja see aurab väga väga kiiresti ära. Kui õieti mäletan, siis auras see femtosekundite jooksul. Femtosekund on miljondik nanosekundist ja nanosekund on miljardik sekundist.
Minu jaoks on sinu jutt äraütlemata ebaloogiline. Palun hari mind, tahanteada, ma tahan teada.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Velociraptor
HV veteran

liitunud: 27.03.2004
|
06.09.2008 18:51:16
|
|
|
| earthbeat kirjutas: |
Antimateeria teeb jah matsu kui mateeriaga kokku puutub... seda on seal nii vähe, et se ei tee isegi masinat katki.
Suuremad kogused AM'i on samadel seppadel magnetpudelis ... kui pudel seisma jätta või maja pilbasteks lennata... |
Huumorist ja naljast ei saa aru või ?
on ikka inimesi..
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
06.09.2008 19:01:38
|
|
|
| earthbeat kirjutas: |
Antimateeria teeb jah matsu kui mateeriaga kokku puutub... seda on seal nii vähe, et se ei tee isegi masinat katki.
Suuremad kogused AM'i on samadel seppadel magnetpudelis ... kui pudel seisma jätta või maja pilbasteks lennata...
|
Sama arvamus, ei ole midagi lisada (noh ma nüüd ei oleks nii krõbedalt seda väljendanud aga sisu jääb samaks).
Mitu kommetaari järjest võib ühte ja seda sama nalja teha - maailma lõpp ja maailma lõpp jne. Tänapäeval on ju enda lollust lahe välja näidata.
Päris kallis mänguasi. Olen sellel projektil ammu silma peal hoidnud ja teine projekt mida tasuks ka jälgida on ITER.
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.09.2008 19:31:36
|
|
|
Kui poleks ahelreaktsioone, siis poleks ei galaktikat ega maailma olemas. V6i teab keegi teistugust universiumi teket, kui suur pauk ja sellega kaasnenud ahelreaktsioonide jada.
Kui see kokkup6rge toimub, siis ei saa keegi garanteerida, et tekib yks ja ainus oodatav osake, mitte sajad v6i miljonid osakesed. V6i teavad HV-lased saladust, kuidas nende miljonite osakeste teket v2ltida.
Kunagi oli teadusajakirjas Horisont juttu, et just oodatakse kauakestvaid protsesse. Kuna ainult protsessid on registreeritavad ning selle kaudu yritatakse teada saada, et kas see otsitav, ylilyhikese elueaga osake ka reaalselt eksisteerib v6i mitte.
P2rast otsin selle lingi yles.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
06.09.2008 20:21:08
|
|
|
Eks ta natuke selline pimeduses kobamine tundub olema....minule jääb mulje kui suure haamriga mingit tundmatut objekti taguvast sellist (no et näha mis seal sees on), kellele tõenäosus, et too objekt tuumapommiks osutub (ja sellel kogemata kriitiline mass ületatakse) on üle mõistuse väike, aga kuna tegu on täieliku tundmatusega, siis täiesti välistada seda võimalust ka justkui võimalik pole...
Kas nüüd usaldada tõenäosusteooriat, või karta seda ebatõenäolist, kuid samas võimalikku ohtu tundmatusega mängimisel...sellele mina vastata ei oska, siiani on tundmatusega mängimine inimkonnale üldjoontes kasu toonud, eks näis kas ka seekord....
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.09.2008 20:28:28
|
|
|
Väljavõte siis sellest, eelpool lubatud Horisondi artiklist. Selles on üheselt kirjas see, millele eelpool vihjasin - et tekkivad reaktsioonid ainsana võimaldavad analüüsida toimunud sündmust
Horisondi enda teemalink:
http://www.horisont.ee/node/115
Väljavõte: "Seepärast lastakse omavahel kokku põrgata vastassuunas liikuvatel osakestel: nii läheb kogu energia uute osakeste tegemiseks. Selline kokkupõrge on füüsikute jaoks nagu alkeemikute maagiline tarkade kivi kokkupõrkavate osakeste energia arvelt tekib terve kaskaad uus osakesi. Mida suurem energia on kokkupõrkavatel osakestel, seda rohkemad ja raskemad osakesed tekkida saavad. Võivad tekkida ka sellised osakesed, mida meid ümbritsevas looduses ei kohta, kuna nad kas lagunevad kiiresti või on lihtsalt meile nähtamatud väga nõrkade vastastikmõjude tõttu.
Tekkivaid osakesi saab avastada osakestedetektorite abil. Et enamasti on tekkivad uued osakesed väga lühikese elueaga, siis ei näe me detektoris tihti mitte nende endi jälgi, vaid nende lagunemisel tekkivaid pikema elueaga osakesi. Kiirendite juures asuvad detektorid on keerulised ja kallid seadmed. Need koosnevad paljudest erinevat tüüpi alamdetektoritest, mis on mõeldud erinevate osakeste omaduste mõõtmiseks. Tänapäevane superdetektor on nagu suur sibul, mille keskel toimub kiirendist tulevate osakeste kokkupõrge ning tekkivaid osakesi ja nende laguprodukte mõõdetakse erinevates sibulakihtides kokkupõrkekoha ümber. Selliste sibul-detektorite läbimõõdud ulatuvad kümnete meetriteni ja kaal tuhandete tonnideni ning need on sõna otseses mõttes otsast otsani elektroonikaga täidetud. Ühest sellisest LHC detektorist, nimelt Compact Muon Solenoid (CMS) detektorist, räägivad autorid pikemalt Horisondis lähiajal. Aga enne, kui asume kirjeldama LHC kiirendit lähemalt, katsume veidi mõista seda füüsikat, mille otsimise tarvis LHC ehitatud on. "
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Olla
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2005
|
06.09.2008 20:29:23
|
|
|
History in the making. Tõsiselt suurepärane uudis. Jään huviga ootama nende katse tulemusi.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
06.09.2008 20:48:04
|
|
|
eks katseid tehaksegi selle parast, et leida ja avastada uusi fakte ning teooriaid. kui kõik oleks selge, arusaadav ja matemaatiliselt lahendatav poleks ka katseid vaja. katse tulemus ei saa kunagi olla ette teatav kui pole teada kõik "asjad", näiteks äkki tõesti ei juhtu midagi nupule vajutades ja lammutataksegi kõik laiali ning ainult selleks, et avastada viimase asjana -elektrik unustas nupu juhtme ühendada.
imo on see kas lendab kõik õhku või mida iganes ebaoluline tegelt selles mõttes, et nii kui nii selle vastu midagi teha ei saa enam pärast. ja ega see pole demokraatia, et küsitakse igalt planeedi elanikult kas ta ikka soovib seda või ei sest see eeldaks igaühele ka mõlema poole väidete ettekandmist. lühidalt öeldes tuleb elada nagu meerikas, täna võtame laenu, homme muretseme maksmise pärast. tark inimene muidugi plaanib kõik ette ja teab juba laenates kuidas tagasi maksta, a aeg ajalt juhtub ka tarkadel "shit happens".
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
06.09.2008 21:55:56
|
|
|
Kokkupõrke ajal tekivad loomulikult reaktsioonid, aga mitte midagi müstilist, mis maailma hävitaks. Kui kaks aineosakest sellise kiirusega kokku lendavad, ei saaks lootagi, et midagi ei juhtu. See on aga väga ebatõenäoline, et mingi katastroofiline ahelreaktsioon tekib. Isegi julgen öelda, et sama ebatõenäoline, kui see, et telakakanalit vahetades tekib teleka sees mingi salapärane ahelreaktsioon ja maailm hävineb, sest CRT telekad tulistavad ka elektrone väga suurtel kiirustel.
Ja loomulikult ei "nähta" neid uusi aineosakesi otseselt, vaid nende leidmiseks tuleb kokkupõrgest tekkinud informatsiooni, ja nagu sulle meeldib öelda reaktsioone, põhjalikult analüüsida, et kuidagi matemaatiliselt ja nö kaudselt nende olemasolu tõestada. Selle jaoks ongi tehtud see tuhandetest arvutitest koosnev võrk.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Starfield
HV kasutaja

liitunud: 13.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
06.09.2008 23:13:10
|
|
|
Õpetlik video,ka võhikutele nagu mina
|
|
| Kommentaarid: 611 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
505 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
07.09.2008 00:06:00
|
|
|
Pärast seda videot hakkas see LHC täitsa meeldima
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
njahh
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2007
|
07.09.2008 00:56:40
|
|
|
Nüüd tehakse pauku uut moodi ?
_________________ asd |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Seven7h
HV kasutaja

liitunud: 05.04.2003
|
07.09.2008 01:02:51
|
|
|
| tsitaat: |
Basically the only thing that will save us from getting transformed into globulets of grey goo in a few years will be if the Large Hadron Collider kills us first.
|
i'm rooting for the hardon collider...
nanomachined võivad oodata XD
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
someOtherDude
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2002
|
07.09.2008 01:13:56
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks. |
Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega?
_________________ ebastabiilne |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanus007
HV kasutaja
liitunud: 18.01.2003
|
07.09.2008 08:03:58
|
|
|
minu mälu järgi eelmine aasta poisid ja tüdrukud cern'is lasid jupi oma tehnikat katsete käigus õhku? kas ei olnud nii? seetõttu lükkus ka kiirendi "avamine" edasi.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Steff.
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.01.2006
|
07.09.2008 11:11:45
|
|
|
Kas see pole mitte olnud korra Pealtnägias?
_________________ Kui sind ei ole siin...Siis sind ei ole olemaski! |
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|