|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
28.08.2008 13:33:17
Nikon D90 - filmimisfunktsiooniga uus keskklassi DSLR mudel |
|
|
link :: Mikromaailm
Nikon Europe teatab täna uuest suurest sammust edasi keskklassi DX-formaadi D-SLR-toodetes: esitletakse mudelit D90. D90 avab uued võimalused fotograafiahuvilistele kõikidel tasemetel, olles maailma esimene filmimisfunktsiooniga keskklassi D-SLR-toode, mis pakub tõelist kinoefekti ja oivalist pildikvaliteeti ning sisaldab Nikoni uue põlvkonna DX-formaadi lipulaeva D300 uuenduslikke kõrgetasemelisi funktsioone.
D90 kvaliteet on garanteeritud 12,3 megapiksli, uue disainiga DX-formaadis CMOS-pildianduri ja Nikoni enda EXPEED-i pilditöötlustehnoloogiaga. Täiustatud funktsioonid, nagu vaade reaalajas, kaadri tuvastamine, aktiivne digitaalvalgustus, pildikontroll ja ISO-tundlikkuse ulatus 200-3200 (ISO 6400 ekvivalent Hi1-le ja ISO 100 ekvivalent Lo1-le), võimaldavad rakendada loovust peaaegu igas tegevuspaigas. Kaamera ergonoomiline korpus koos paigutusega intuitiivseks käsitsemiseks tagab nende funktsioonide hõlpsa kasutamise.
Jordi Brinkman, Nikon Europe B.V. tootejuht: D90 kombinatsioon D300 pilditehnoloogiast ja uudsetest funktsioonidest, nagu vaade reaalajas, D-film, kaadrituvastamine ja pildikontroll, kinnitab veelkord Nikoni juhtivat rolli pilditöötluse tehnoloogiates. Lisades uudsed, kõrgetasemelised funktsioonid, nagu CMOS-pildiandur ja äärmiselt ulatuslik ISO-tundlikkuse ulatus, oleme veendunud, et uus kaamera äratab kõigis kirglikes fotograafides jätkuva huvi järgmiste sammude vastu fotograafias.
Tehnilised andmed:
* 12.9 megapiksline DX formaadis CMOS sensor
* 3.0" LCD ekraan (sama, mis D300 ja D3)
* Live View (vaade reaalajas LCD ekraanilt)
* Näotuvastus
* Sensori puhastus (väristamine)
* Filmimine kuni 1280x720 (24 kaadrit/s) mono heliga
* ISO 200-3200 (100-6400 laiendatult)
* 4.5 kaadrit/s pildistamine
* GPS asukoha salvestamine pildile (lisaseadmega)
* Expeed pildiprotsessor
* Kaal 703g
Videosalvestuse näite leiab SIIT.
D90 ilmub müügile septembri lõpus ning tema tootja soovitatud jaehind on 899 eurot.
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004
|
28.08.2008 13:36:04
|
|
|
Ei koida minu jaoks, miks on vaja mitu asja kokku panna. Videokaamerad pannaks pildistama, Fotokaamerad filmima.
Digiseepide puhul saan ma täitsa aru, et selline asi on, need ongi sellised universaalsed lelud, aga peegelkaamera puhul tundub pisut mõttetu.
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kami
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2003
|
28.08.2008 14:10:35
|
|
|
| Foxxx kirjutas: |
Ei koida minu jaoks, miks on vaja mitu asja kokku panna. Videokaamerad pannaks pildistama, Fotokaamerad filmima.
Digiseepide puhul saan ma täitsa aru, et selline asi on, need ongi sellised universaalsed lelud, aga peegelkaamera puhul tundub pisut mõttetu. |
Mõttetu? Liiga pinnapealne arvamus nagu. See kaamera on ju amatöörfilmitegijatele kui taevalik kingitus, sest sellist DOFi saab alles 20 000 dollarit maksvatelt profivideokaameratelt. Vaatasid ikka videonäidist? Täiesti uskumatu, kui mõnusat pilti ta suudab teha. Tõsi, filmimiseks on kindlasti parem kasutada spetsiaalset käsikaamerat, kuid kui on pealehakkamist ning tahtmist, siis selle fotoka filmimisfunktsioonil on vaieldamatult parim hinna-kvaliteedi suhe
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004
|
28.08.2008 14:18:54
|
|
|
| Ei saanud kahjuks vaadata selles arvutis kus olen. Pisut skeptiline olen selles osas, et 900 eurosele kaamerale pannakse kokku tehnikat mida saaks AINULT muidu 20 000 Dollariliste kaamerate puhul.
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tar
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001
|
28.08.2008 14:23:03
|
|
|
| Veel paar aastat ja DSLR kerega saab 1080p60 H.264 24+ Mbps üles võtta...
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
28.08.2008 14:32:39
|
|
|
Iga kell filmin enne videokaameraga kui fotokaga... seda pole isegi mugav käes ju hoida filmimiseks.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
28.08.2008 14:34:43
|
|
|
| Foxxx kirjutas: |
Ei koida minu jaoks, miks on vaja mitu asja kokku panna. Videokaamerad pannaks pildistama, Fotokaamerad filmima.
Digiseepide puhul saan ma täitsa aru, et selline asi on, need ongi sellised universaalsed lelud, aga peegelkaamera puhul tundub pisut mõttetu. |
Eks reisule ole 1 kaamera kergem kaasa vedada kui 2. Demo järgi on filmimise kvaliteet küll igati okei.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madd0g
HV veteran

liitunud: 05.10.2007
|
28.08.2008 15:00:42
|
|
|
Filmimiseks küll kallis lelu, pildistamiseks täitsa ok. Nagu nikon D80 omalajal.
_________________ Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
28.08.2008 17:12:48
|
|
|
Mis formaadis videot see aparaat teeb? Loen mujalt, et 720p aga muud infi pole. Ikka MPEG4 ? Siis on küll hea
Varsti hakkan ostuabist otsima tänapäevast pilli mis vähemalt 640x480 MPEG4 teeb (SD kaardile), nagu mu igivana Olympuse seebik.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
28.08.2008 17:18:47
|
|
|
KrikU, võta Canon HF100, mis sa selle 640x480 ikka teed. 1920x1080 on mõttekam
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
28.08.2008 17:37:19
|
|
|
| tsitaat: |
| D-Movie ModeCinematic 24fps HD with sound: Record cinematic-quality movie clips at up to 720p HD (1280 x 720 pixels) in Motion JPEG format, enhanced by NIKKOR interchangeable lens quality and versatility. |
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
28.08.2008 17:40:56
|
|
|
Kui aus olla siis ootasin ma seda hetke küll kuniks peeglid võtaksid omaks filmimise omaduse (vähemasti kuniks pildistamine ise sellepealt ei kannata). Iseenesest hea on ju võtta peegel kaasa ja vahest juhtub hetki kus on soovi miskit siiski videona ülesse võtta. Samas muidugist seda pidevalt teha küll ei sooviks. Kilone kobakas filmimiseks on ikkagi pisut palju arvestades, et kõik käe värinad ja vajumised on pärast videolt näha ning see vähendab naudingut selle vaatamisel. Enamasti ostetakse ikkagist kallist ja võimsamat asja selle mõttega, et ta sooritaks hästi oma alas, oleks kvaliteetne ja kui peaks vajadus tekkima siis saad ka pisut miskit muud sellega teha.
Muidugist mono heli ja 24fps tõesti väga ei köida... 30fps võiks siiski olla koos stereoga liiga palju tahetud vist
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
futu
HV vaatleja
liitunud: 09.04.2002
|
28.08.2008 17:45:05
|
|
|
ma ei saanud sealt aru, kas ta filmimise jooksul teravustab ka?
aga mõnes osas on need fotokad küll eelmises sajandis, ei võinud siis kohe gps moodulit sisse ehitada?
saaks paugust suure kampaania teha. väiksematestki upgrade'dest on suur kampaania välja imetud, kasvõi iphone edge -> iphone 3g
_________________ tel 551 6599
andrus ätt topu punkt ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
28.08.2008 17:54:42
|
|
|
| futu kirjutas: |
ma ei saanud sealt aru, kas ta filmimise jooksul teravustab ka?
aga mõnes osas on need fotokad küll eelmises sajandis, ei võinud siis kohe gps moodulit sisse ehitada?
saaks paugust suure kampaania teha. väiksematestki upgrade'dest on suur kampaania välja imetud, kasvõi iphone edge -> iphone 3g |
nu iseenesest sisseehitatud GPS moodul kasutab akut päris tugevalt. Mu telefoni aku mis on 1500mAh kestab niisama ainult kõneledes ligi nädala. Samas GPSi kasutamine vähendab selle aja kusagile 10h kanti vast. Usutavasti inimesed kes on harjunud kasutama oma akut ligi 500 pildi tegemiseks ei sooviks, et nende piltide arv vast ligi 200 pildi kanti kahaneks. Tavaliselt inimene ikka võtab kaamera välja, teeb pildi kähku ära ja liigub edasi. Pole tal aega oodata kuniks GPS lõpuks teda ülesse leiaks seega peaks GPS taustal töötama ja jälgima sinu asukohta.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jancool
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2007
|
28.08.2008 19:17:32
|
|
|
Väga kena soorutis Nikonilt. See paneb kindlasti paugu ka teistele tootjatele (Canon, Pentax, Olympus,...), kes oma lelusid täiustama hakkavad. Konkurents on alati teeretulnud .
| tsitaat: |
| Eks reisule ole 1 kaamera kergem kaasa vedada kui 2. Demo järgi on filmimise kvaliteet küll igati okei. |
Täiesti ühel nõul sinuga.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smurfer
HV Guru

liitunud: 15.08.2006
|
28.08.2008 19:37:13
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
Muidugist mono heli ja 24fps tõesti väga ei köida... 30fps võiks siiski olla koos stereoga liiga palju tahetud vist  |
Siis on hea lihtne upgradeda nt D95 vms ja uuesti raha küsida
|
|
| Kommentaarid: 351 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
299 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yllar
HV kasutaja
liitunud: 25.01.2007
|
28.08.2008 22:16:02
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
| Kilone kobakas filmimiseks on ikkagi pisut palju arvestades, et kõik käe värinad ja vajumised on pärast videolt näha ning see vähendab naudingut selle vaatamisel. |
Muuseas mul endal videokaamera kaalub suure aku ja läätsega koos umbes 1kg ja mina näen selles vastupidist probleemi - võiks veel raskem olla (muidugi ka vastavalt näiteks suurema sensoriga jne, mitte lihtsalt täiendava metalliga). Nimelt minu arvates on suure kaameraga tehtud pilt oluliselt stabiilsem kui kerge seebikarbiga tehtud pilt (seda nii käest kui jalalt filmides).
| KillerXP kirjutas: |
Muidugist mono heli ja 24fps tõesti väga ei köida... 30fps võiks siiski olla koos stereoga liiga palju tahetud vist  |
Mono heli pole jah just parim (hea mikrofoni korral aitab ühe inimese jutu salvestamiseks) ... aga kui 24fps on vähe, siis pole sul ei kinosse ega teleri ette asja. Professionaalsed filmid tehakse filmikaameratega mille kaadrisagedus ongi 24fps, PAL standardile vastav video on 25 fps - ehk kõik see mis euroopa videokaamerad peamiselt salvestavad, NTSC standardile vastavad videokaamerad salvestavad 30 fps, seda siis peamiselt Ameerikas, aga nende pilt on jälle eurooplaste omast väiksema resolutsiooniga Sujuva pildi alumine piir on umbes 15 fps, mida veebivideodel on mõistlik kasutada
Ehk kokkuvõtvalt on see kaamera juba päris asjalik konkurent odavatele videokaameratele.
Näidisvideot kommenteerides leidsin endiselt fotokaameratele tüüpilised vead: aktiivne valgusnivoo reguleerimine ja taustamüra (kuigi pilt oli siiski päris talutav). Pigem huvitaks kas filmimise ajal zoomida saab - seda ei lugenud kuskilt välja ja see on paljudel teistel mudelitel keelatud (heliga salvestamisel).
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
28.08.2008 22:16:18
|
|
|
ikka saab zoomida, ega objektiivi siis saa kuidagi "lukku" panna.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
28.08.2008 22:19:20
|
|
|
Ma ei usu, et keegi saab keelata sul filmimise ajal zuumirõngast keerata. Ilmselt toimib seda arvestades ka AF vastavalt. VR obje sööb värinad ka ära.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yllar
HV kasutaja
liitunud: 25.01.2007
|
28.08.2008 22:28:18
|
|
|
| minu viga, unustasin, et peegelkaameratel käib zoomimine käsitsi rõngast ilma mootorite abita (probleem oligi mitte peegelkaameratel see mootorite müra, seega ei saa heliga salvestuse ajal zoomida osadel)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kami
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
29.08.2008 00:50:54
|
|
|
| Üks asi, mis mulle veel meeldib: 3" ekraan ei ole Canoni 40D ja 450D sarnaselt vasakusse serva nihutatud, vaid on keskel okulari all. Ninaga ei nühi nii rasvaseks ja nupud on ilusti vasaku pöidla all.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
29.08.2008 01:04:21
|
|
|
Lahe.
See video oli küll minu jaoks nagu
Samas, ega ma tänapäeva digiseepide videodega nagunii võrrelda pole saa seda kuna pole näinud ...
Saab pildistada ja päris arvestatavat videot teha. Mulle meeldiks selline lulla.
Palju selle müügi hind võiks tulla eestis?
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
29.08.2008 06:05:44
|
|
|
Huh, lõpuks võib ka hakata dslr peale mõtlema.
Mitte et ma seebika fotokvaliteediga rahul poleks, aga tahaks aparaati mis teeb videot ja saaks ka objesid vahetada
Loodame et läheb sõjaks, kes teeb parema.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tux
HV kasutaja
liitunud: 21.11.2004
|
29.08.2008 06:40:09
|
|
|
| rex kirjutas: |
Ma ei usu, et keegi saab keelata sul filmimise ajal zuumirõngast keerata. Ilmselt toimib seda arvestades ka AF vastavalt. VR obje sööb värinad ka ära. |
AF filmimise ajal siiski ei tööta D90'l
_________________
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vidget
HV Guru

liitunud: 21.02.2002
|
29.08.2008 08:02:23
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Huh, lõpuks võib ka hakata dslr peale mõtlema.
Mitte et ma seebika fotokvaliteediga rahul poleks, aga tahaks aparaati mis teeb videot ja saaks ka objesid vahetada
Loodame et läheb sõjaks, kes teeb parema. |
Osta parem mikroskoop, saad jooksupealt objektiivi vahetada ja videot näed ka.......makro on ülivõimas 8)
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
deejay
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mteachx
HV Guru

liitunud: 23.03.2005
|
29.08.2008 13:50:59
|
|
|
Hehh, midagi ehk, mida isegi osta. Tuleb sobilikul ajal ka välja, et okt keskel ehk osta, siis hind ehk parem või hoopiski mingi uuendusega versioon ilmumas..
: ))
_________________ Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ - Sinu isiklik nutipartner |
|
| Kommentaarid: 587 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
477 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
29.08.2008 13:55:08
|
|
|
Kui kogu see asi veel areneb veidi ja tekivad valikuvõimalused, siis vb isikliku peegli ostan ka filmimise võimalusega... senikaua kasutan aga tööandja poolt pakutud varianti ja videot teen ka korraliku fullHD kaameraga praegu
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
31.08.2008 00:30:28
|
|
|
mind häirib see CMOS sensor, too ei ole oma eripärade osas just parim video tegemiseks
kiirelt liigutades sirged servad moonduvad
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
31.08.2008 11:15:30
|
|
|
| Kui häirib, ära filmi. Tegemist eeskätt ikkagi fotokaameraga.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
01.09.2008 11:30:33
|
|
|
Njah vist järgmine on D91 millel on ka stereoheli ja siis järgmine D92 millel ka autofookus
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
futu
HV vaatleja
liitunud: 09.04.2002
|
01.09.2008 12:35:18
|
|
|
| tsitaat: |
AF filmimise ajal siiski ei tööta D90'l
|
kust on info pärit?
see on üks kriitilisemaid faktoreid üldse selles osas et kas asi võiks consumer-filmikat asendada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tux
HV kasutaja
liitunud: 21.11.2004
|
01.09.2008 20:26:01
|
|
|
| futu kirjutas: |
| tsitaat: |
AF filmimise ajal siiski ei tööta D90'l
|
kust on info pärit?
see on üks kriitilisemaid faktoreid üldse selles osas et kas asi võiks consumer-filmikat asendada. |
http://chsvimg.nikon.com/products/imaging/lineup/d90/en/d-movie/
Tärniga on märgitud seal.
Ja muide profi(video)kaameratel ei olegi AF'i
_________________
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
01.09.2008 21:08:21
|
|
|
| iceincube kirjutas: |
Palju selle müügi hind võiks tulla eestis?  |
http://www.photographybay.com/2007/12/22/nikon-d90/ nagu aru saan siis on müügi hind 1300 dollarit. ehk siis ming alla 15 tuhdane eesti rahas?
Või kuidas seda retail price mõista tuleb.
Palju eestisse jõudes nad juurde võivad siin panna üldse
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tux
HV kasutaja
liitunud: 21.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
naga
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2007
|
02.09.2008 04:31:27
|
|
|
KillerXP 28.08.2008 17:40
_...kvaliteetne ja kui peaks vajadus tekkima siis saad ka pisut miskit muud sellega teha._
Just minu mõte! Mina kasutan oma vana D80 veel pähklite purustamiseks ja hea rannas õllepudeleid objektiivi servaga lahti korkida. Kas sa tead kas D90-ga saaks ka veinipudeli kuidagi lahti?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.09.2008 08:46:08
|
|
|
| naga kirjutas: |
KillerXP 28.08.2008 17:40
_...kvaliteetne ja kui peaks vajadus tekkima siis saad ka pisut miskit muud sellega teha._
Just minu mõte! Mina kasutan oma vana D80 veel pähklite purustamiseks ja hea rannas õllepudeleid objektiivi servaga lahti korkida. Kas sa tead kas D90-ga saaks ka veinipudeli kuidagi lahti? |
| ot: |
Osav äkiline külglöök peaks pudelikaela maha lööma |
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
futu
HV vaatleja
liitunud: 09.04.2002
|
02.09.2008 09:17:56
|
|
|
| Tux kirjutas: |
| futu kirjutas: |
| tsitaat: |
AF filmimise ajal siiski ei tööta D90'l
|
kust on info pärit?
see on üks kriitilisemaid faktoreid üldse selles osas et kas asi võiks consumer-filmikat asendada. |
http://chsvimg.nikon.com/products/imaging/lineup/d90/en/d-movie/
Tärniga on märgitud seal.
Ja muide profi(video)kaameratel ei olegi AF'i |
Selge pilt. Pealegi on iga HD videolõigu pikkus max 5min. Seega pole päris rookie'l sellega midagi teha. Seda aparaati ilmselt vaatab vesise suuga mõni filmitudeng - 20.000kr koos mingi 2.8 objega saab nii mõneski mõttes (valgusjõud, dof) profivideole kannale astuva kaamera.
AF puudumine on muidugi veider arvestades et live view's see on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
04.09.2008 13:12:40
|
|
|
| Kuskilt jäi juba hind silma 13 990- Kere eest siis.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mteachx
HV Guru

liitunud: 23.03.2005
|
04.09.2008 21:14:59
|
|
|
Oleks siis £515 koos käibe maksuga! : D
Aga jah, täiesti mõeldav on see tellimine tegelikult. Kui paar asja teada saab elust enesest siis ehk tellibki, kui eestis juba mingit super head pakkumist pole. Samas kui tellida, siis ehk telliks kohe mitu tükki, et kui keegi peaks veel huvitatud olema. : )
Hind oleks nii ~13 000.- (praeguse seisuga)
_________________ Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ - Sinu isiklik nutipartner |
|
| Kommentaarid: 587 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
477 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
05.09.2008 13:12:46
|
|
|
Minu arvates hiilgavalt hea areng. Selline vidin annab filmitegemisel ikka meeletult paremad võimalused kui isegi väga palju kallimad videokaamerad. Nüüd siis veel jääme ootama - täiskaader, h264, 1080p 50/60 fps Ega palju puudu pole. Igatahes neid videoid vaadates tundub küll, et ilma sellise võimaluseta peeglit küll enam kunagi ei osta.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
deejay
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
05.09.2008 14:58:49
|
|
|
Oo jaa ...
Mind imho ei hirmuta isegi 5-minutiline salvestamise limiit HD videole. No palju sa ikka jaksad järjest tulistada 5minti, käsi väsib ära. Nojah, kui just kinos pirat ei tee
Aga musavideoklippideks või promodeks jumala hea - jupphaaval filmid, vahepeal vahetad objet või mälukaarti, pärast kodus kõik Final Cut-i ning monteerima. Oeh - juba tahan.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ppg
HV Guru

liitunud: 14.07.2003
|
10.09.2008 20:09:42
|
|
|
ootaks konkurentsi, suund õige
|
|
| Kommentaarid: 171 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
5 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
17.09.2008 08:58:10
|
|
|
canonil iseenesest lihtsam sellele vankrile hüpata, kuna neil h264 kaamerad ammuilma juba olemas
ainus viga neil oli see, et odavklassi uutel mudelitel nagu 450d ja 1000d ei saanud seda võimalust
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
17.09.2008 08:59:28
|
|
|
päris okei kaamera canonilt oot kas 5D oli Digic III prosega veel?
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|