|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
31.08.2008 19:05:01
|
|
|
| HacaX kirjutas: |
...
Ise muidu ei muretse - kui peakski XP näägutama kukkuma siis saab alati W2K peale tagasi kolida, stabiilsus sama, lihtsalt ohte ja silmailu vähem. |
Seda saad vaid seni teha kuni riistvara liiga kaugele eest ära ei jookse ja su sees kadeduseuss sellege seoses liiga suureks ei kasva
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
31.08.2008 19:35:30
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| HacaX kirjutas: |
...
Ise muidu ei muretse - kui peakski XP näägutama kukkuma siis saab alati W2K peale tagasi kolida, stabiilsus sama, lihtsalt ohte ja silmailu vähem. |
Seda saad vaid seni teha kuni riistvara liiga kaugele eest ära ei jookse ja su sees kadeduseuss sellege seoses liiga suureks ei kasva  |
Kadeduseuss win pärast, mida veel - sa tegid mu päeva jälle paremaks
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
31.08.2008 20:02:23
|
|
|
Lugesin teema läbi ja valdav mõte on, et Windows on liiga kallis ja/või MS ei saa sellest kahju.
1. Windows XP Home jäi viimati 1065 krooni ringi, ning Windows Vista Home Premium 1288 krooi. Peaks mainima, et hinnakvaliteedisuhe on väga hästi paigas. See on vähem kui paak bensiini või üks toiduring poes. Ning arvestades seda litsentsi vähemalt 3 aasta peale, mille ajal ka arvuti ise juba amortiseerub.
2. Kui sa arvutit just ise kokku ei pane saad saa 99% juhtudest kaasa ka Windowsi litsentsi, kui sa just kahtlasest külakolkast seda ei osta.
3. Kuigi tarkvara vargus ei ole otseselt võrreldav eseme vargusega on sidemed olemas väga hästigi. Arvesta et raha ei kulu ainult palkade maksmiseks vaid ka R&D tahab raha saada (sest sa ju tahad uusi featuresid ja asju uues asjas), markeeting, kohtukeisid (nagu see EU armastab keerata sitta Windows Media Playeri ja muude asjade pärast) jne. Seega kui sina jätad ostmata ei pruugi sellest küll midagi suurt sündida, kuid kuna väga paljud jätavad ostmata, sellepärast et keegi ikka ostab, siis jääb oluline summa siiski rahast saamata. Kui maailmas langeks piraatluse protsent nii 30 peale, võidaksid ju kõik. Ms saaks rohkem raha arenduseks ja kasutajad parema tarkvara.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
31.08.2008 20:24:51
|
|
|
| d3t kirjutas: |
Lugesin teema läbi ja valdav mõte on, et Windows on liiga kallis ja/või MS ei saa sellest kahju.
1. Windows XP Home jäi viimati 1065 krooni ringi, ning Windows Vista Home Premium 1288 krooi. Peaks mainima, et hinnakvaliteedisuhe on väga hästi paigas. See on vähem kui paak bensiini või üks toiduring poes ... |
Ma maksan paagi bensiini eest 875.- ja poes saan hakkama 500.- mõnel päeval vähemgi. Paljud sul jätavad siin Eestis 2 paagi bensiini eest maksmata või mitu söögikorda nädalas, et osta selle raha eest softi? Arvestatav summa paljudele peredele. Nii et kahjuks on see argument sul savijalgadel.
Hinnakvaliteedisuhe - nalja teed, MS müüb toodet mis on täis turvaauke või kudias?
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
31.08.2008 20:33:18
|
|
|
Win on kallis, mida me vaidleme!
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
31.08.2008 20:54:04
|
|
|
tekib tunne, nagu keegi sunniks seda "kallist" Windowsi ostama. nagu tasuta OS-e poleks? või et tahate mängida? siis tekib juba teine küsimus, et mänguarvuti jõutakse osta ja opsüsteemi enam mitte? gimme a break
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterx
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
31.08.2008 20:56:56
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
tekib tunne, nagu keegi sunniks seda "kallist" Windowsi ostama. nagu tasuta OS-e poleks? või et tahate mängida? siis tekib juba teine küsimus, et mänguarvuti jõutakse osta ja opsüsteemi enam mitte? gimme a break  |
Lihtsam on pira win alla tõmmata, kus juba mõttetu saast eemaldatud, kui osta orikas ja hakata ise sellega jändama.
viimati muutis masterx 31.08.2008 21:15:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
31.08.2008 21:03:13
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
tekib tunne, nagu keegi sunniks seda "kallist" Windowsi ostama. nagu tasuta OS-e poleks? või et tahate mängida? siis tekib juba teine küsimus, et mänguarvuti jõutakse osta ja opsüsteemi enam mitte? gimme a break  |
Ja jah, tänapäeval ostetakse ainutl mängimiseks arvuti gimme a break - ärme üldista.
Keegi ei sunnigi ostma ja asi ongi selles et ei osteta.
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
viimati muutis bugbrake 31.08.2008 21:05:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
31.08.2008 21:03:28
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| 3. Kuigi tarkvara vargus ei ole otseselt võrreldav eseme vargusega on sidemed olemas väga hästigi. Arvesta et raha ei kulu ainult palkade maksmiseks vaid ka R&D tahab raha saada (sest sa ju tahad uusi featuresid ja asju uues asjas), markeeting, kohtukeisid (nagu see EU armastab keerata sitta Windows Media Playeri ja muude asjade pärast) jne. Seega kui sina jätad ostmata ei pruugi sellest küll midagi suurt sündida, kuid kuna väga paljud jätavad ostmata, sellepärast et keegi ikka ostab, siis jääb oluline summa siiski rahast saamata. Kui maailmas langeks piraatluse protsent nii 30 peale, võidaksid ju kõik. Ms saaks rohkem raha arenduseks ja kasutajad parema tarkvara. |
Siit jääb mulje, nagu oleks R&D raha taga kinni, kuid raha on ms'il... kuidas öelda... juba praegu liiga palju... seega kui ms rohkem raha saaks, siis vaevalt, et kulutusi R&D peale tõstetaks oluliselt...
Lihtsalt väike vahemärkus...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
31.08.2008 21:12:54
|
|
|
Kogu probleem taandub IMO lihtlabase hirmu peale - inimesed kardavad teist OSi valida. Enamik on Winni juba aastaid kasutanud ning kätte saanud põhivõtted (mis teiste OSide puhul enam toimida ei pruugi, igal juhul tuleb ka üht-teist juurde õppida), kindlasti tuntakse ka kedagi kes softi putitada mõistab (kui ise Winniga päris sina peal ei olda) kui raal enam jalgu alla ei võta (Linuxi puhul on näppijat siiski veidi raskem leida), on kogunenud mingi hulk programme mida stabiilselt kasutatakse (ning millele alternatiive otsima peab hakkama). Kui Winni kerge piratavus juurde panna siis saamegi selle olukorra mis meil praegu on - et lihtsam on võtta "tasuta" variant Winnist kui hankida tasuta pakutav *NIX.
_________________ IMO & GPLed
viimati muutis HacaX 31.08.2008 21:16:36, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
31.08.2008 21:53:03
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
tekib tunne, nagu keegi sunniks seda "kallist" Windowsi ostama. nagu tasuta OS-e poleks? või et tahate mängida? siis tekib juba teine küsimus, et mänguarvuti jõutakse osta ja opsüsteemi enam mitte? gimme a break  |
x2
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
31.08.2008 21:58:53
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Skeptik kirjutas: |
tekib tunne, nagu keegi sunniks seda "kallist" Windowsi ostama. nagu tasuta OS-e poleks? või et tahate mängida? siis tekib juba teine küsimus, et mänguarvuti jõutakse osta ja opsüsteemi enam mitte? gimme a break  |
x2  |
Ning mängud mis magavad 700+...? Õigus, neid ju pirame kah.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
31.08.2008 22:02:44
|
|
|
HacaX: No mina küll ei karda üle minekut Win-ilt mõnele teisele OP-süsteemile. Kuid mul pole sellel üleminekul veel mitte mingit mõtet. Ja põhjus on lihtsalt selles, et a 4 aastat tagasi ostsin Win Xp Proffi Retaili ning seda saan ma rõõmsalt veel aastaid kasutada Ning kuna on Retail, siis keegi ei kobise kui selle enda järgmises, vana arvutit välja vahetavas, arvutis uuesti kasutusele võtan.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
31.08.2008 22:31:31
|
|
|
tahanteada, jah, sa oled meil tubli, teadlik ja tark kasutaja
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
31.08.2008 23:24:02
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| ... Arvesta et raha ei kulu ainult palkade maksmiseks vaid ka R&D tahab raha saada (sest sa ju tahad uusi featuresid ja asju uues asjas), markeeting, kohtukeisid (nagu see EU armastab keerata sitta Windows Media Playeri ja muude asjade pärast) jne. Seega kui sina jätad ostmata ei pruugi sellest küll midagi suurt sündida, kuid kuna väga paljud jätavad ostmata, sellepärast et keegi ikka ostab, siis jääb oluline summa siiski rahast saamata. ... |
Mis puutub kohtukeisse, siis minumeelest on need a) Euroopa tarbija b) väiksemate, mittemonopoolses seisus tarkvaratootjate, kaitseks. Või on see ka juba taunitav?
Aga ma panen taas tähele, et oled üks eeldaja, kes arvab, et see piraja oleks kindel klient, kui ... Aga ei ole ju. Kui keegi isik läheb teadlikult seda teed pidi, et ta omastab midagi selle eest tasumata, siis on mõttetu eeldada, et ta muidu ostaks selle. Kas need pisivargad, kes alati alla 1000 kroonise summa eest poest varastasid iga päev, muudel tingimustel ostaks iga päev sama kaupa ligi tuhande krooni eest? Kaugel sellest! See taandub selle sama asja taha, et neil lihtsalt pole sellist rahalist ressurssi, et neid asju soetada. Tarkvara puhul samamoodi.
Ehk ma olen nõus sellega, et piraatlus on paha ja seda tuleb taunida, aga ma ei ole mingi eilane, et jään uskuma mingit saamata jäänud raha juttu.
Ja kui seda teemat vaadata üldse laiemalt: mitte kui piraatlus vs. antipiraatlus vaid näiteks tarkvaratööstus vs. põllumajandus, siis minumeelest on inimlikust poolest äärmiselt väiklane iriseda mingist "saamata jäänud tulust" ilma füüsilist toote hävimist kannatamata, samalajal, kui näiteks selles põllumajanduses võib mingi ikaldus või asi kogu su aasta saagi hävitada ja see pole sealjuures copy / paste stiilis taastav. Tarkvaratööstuses ole lihtsalt mees, tee oma toodet ja müü seda turumajanduse reeglitele vastavas (nõudlus määrab turuhinna) keskkonnas ja ettevõtjana naudi kogu selles kapitalistlikus ühiskonnas ühena vähestest olukorda, kus ka peale su hoovis käinud kratte, on sul hoovis kogu su kaup alles, millega sa saad oma tegevust jätkata. Ja rõhutan veelkord: jätkata vastavalt turusituatsioonile, küsides turuolude poolt dikteeritud hinda, mitte monopolistlikust positsioonist tulenevat hinda. Ehk hind on sinu käes see see võimas vahend krattide hulga vähendamiseks.
See on minu arvamus, mis on segu minu open source lembelisest + minu üldisest sotsiaalsemast maailmavaatest, kus ma ei leia, et kõik siin maailmas peab maksma.
Ja räägime sellest piraatlusteemast edasi, kui
a) MS ei tegutse enam monopolitingimustes
b) MS määrab oma toodetele hindu lähtuvalt turu poolt seatud tingimustele, nagu kasutaja vladimir parafraseeris karikatuuri:
| tsitaat: |
| "Hinnasildile võid sa kirjutada mida iganes. Reaalset raha saad sa aga vaid siis kui kirjutatu ka mulle sobib". |
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
31.08.2008 23:59:21
|
|
|
mikk36: Ma tegelesin 4 aastat tagasi lihtviisilise matemaatikaga. Liitsin ja lahutasin, korrutasin ja jagasin ning leidsin, et on tunduvalt odavam kulutada 1x Retaili ostmiseks raha, kui et pean iga natukese aja tagant uuesti OEM-i raha välja käima
Seega olen ma kõva koonerdaja, kes ei taha niisama oma raha Microsofti pangaarvele üle kanda
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
01.09.2008 00:01:34
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
mikk36: Ma tegelesin 4 aastat tagasi lihtviisilise matemaatikaga. Liitsin ja lahutasin, korrutasin ja jagasin ning leidsin, et on tunduvalt odavam kulutada 1x Retaili ostmiseks raha, kui et pean iga natukese aja tagant uuesti OEM-i raha välja käima
Seega olen ma kõva koonerdaja, kes ei taha niisama oma raha Microsofti pangaarvele üle kanda  |
mitu erinevat emaplaati oled sa oma arvutis selle 4 aasta jooksul siis ära vahetanud?
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
01.09.2008 00:38:43
|
|
|
| tsitaat: |
"Hinnasildile võid sa kirjutada mida iganes. Reaalset raha saad sa aga vaid siis kui kirjutatu ka mulle sobib".
|
selle kohta on hea ütlus 8)
| tsitaat: |
| Kes tahab, leiab vahendid, kes ei taha, leiab põhjuse. |
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
01.09.2008 01:04:17
|
|
|
| daddo kirjutas: |
| Mis puutub kohtukeisse, siis minumeelest on need a) Euroopa tarbija b) väiksemate, mittemonopoolses seisus tarkvaratootjate, kaitseks. Või on see ka juba taunitav? |
Lühidalt, taunin mina seda otsust. See on täpselt samahea kui Apple'l keelata oma arvutiga kaasa panna QuicTime. On asju mis on fundamentaalsed ja vajalikud. Ma isegi leian tegelt et SmartFTP taoline programm peaks olema Windowsil standardvarustuses. Miks mitte ka korralik BitTorrenti klient? Ma lähtun põhimõttest, et kui ma ostan Operatsioonisüsteemi, siis peaks see olema võimalikult laiaulatusliku tarkvaraga (ning parimal juhul ka modulaase ehitusega). Ning HashTabi võiks kurat küll MS ka endale sisse pookida. Selle kohtukeisi otsus pole midagi muud kui see, et Windows Media Player tuleb eraldi lehelt nüüd alla laadida.
| daddo kirjutas: |
| Aga ma panen taas tähele, et oled üks eeldaja, kes arvab, et see piraja oleks kindel klient, kui ... Aga ei ole ju. Kui keegi isik läheb teadlikult seda teed pidi, et ta omastab midagi selle eest tasumata, siis on mõttetu eeldada, et ta muidu ostaks selle. Kas need pisivargad, kes alati alla 1000 kroonise summa eest poest varastasid iga päev, muudel tingimustel ostaks iga päev sama kaupa ligi tuhande krooni eest? Kaugel sellest! See taandub selle sama asja taha, et neil lihtsalt pole sellist rahalist ressurssi, et neid asju soetada. Tarkvara puhul samamoodi. |
Jõuavad inimesed filme ja mänge osta (puhas lõbu) jõuavad ka tarkvara osta. Se pole nii kallis et seda osta ei suudaks. Ning kui ei suuda osta, siis vahest ei tasu nii palju juua/suitsetada? Ning ma panustan, et ligi 20% pirajatest ostaks tarkvara kui seda pirada ei saaks.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
01.09.2008 01:08:12
|
|
|
| ot: |
paljud teist Windowsi N versiooni siis kasutavad, et WMP puudulikkus probleemiks on?  |
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
01.09.2008 04:08:50
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| Ning kui ei suuda osta, siis vahest ei tasu nii palju juua/suitsetada? Ning ma panustan, et ligi 20% pirajatest ostaks tarkvara kui seda pirada ei saaks. |
Sa tahad väita et need keda sina liigitad piraatideks ,on kindlasti joodikud ja auruvedurid Võibolla ka narkarid? Ma vaatan et see mädaõuna kasutamine mõjub ajusid pehmendavalt.
| tsitaat: |
| Kui maailmas langeks piraatluse protsent nii 30 peale, võidaksid ju kõik. Ms saaks rohkem raha arenduseks ja kasutajad parema tarkvara. |
irw ja orw
|
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
01.09.2008 07:29:30
|
|
|
d3t, ei osta ei mänge ega videoid... ei osta ka op-süsteemi... midagi ei osta, aga mingi korsten või orgi otsas vedeleja ma ka ple.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.09.2008 07:58:25
|
|
|
| Kui sa midagi osta ei hooli, siis võta ometigi tasuta opsüsteemidest mõni. Sel juhul on ju ka kõik sulle vajaminev ühes komplektis kaasas (vähemalt näiteks ubuntu puhul peaks piisav ports igasugusteks tavavajadusteks sobivat nänni olema kohe kaasas).
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
01.09.2008 08:11:22
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| Lühidalt, taunin mina seda otsust. See on täpselt samahea kui Apple'l keelata oma arvutiga kaasa panna QuicTime. On asju mis on fundamentaalsed ja vajalikud. Ma isegi leian tegelt et SmartFTP taoline programm peaks olema Windowsil standardvarustuses. Miks mitte ka korralik BitTorrenti klient? Ma lähtun põhimõttest, et kui ma ostan Operatsioonisüsteemi, siis peaks see olema võimalikult laiaulatusliku tarkvaraga (ning parimal juhul ka modulaase ehitusega). Ning HashTabi võiks kurat küll MS ka endale sisse pookida. Selle kohtukeisi otsus pole midagi muud kui see, et Windows Media Player tuleb eraldi lehelt nüüd alla laadida. |
Vabanda, kui ma sellega nüüd väga kursis ei ole, aga minumeelest on mooduli omaduseks see, et selle saab kergesti eemaldada, et ülejäänud süsteem töötab omade funktsioonidega muretult edasi. Aga teadupärast oli ju just MS see, kes hakkas kisama, et tema operatsioonisüsteem ei saagi toimida, kui mingi n.ö moodul eemaldada. Ehk sellega olen ma nõus, et hea moodulsüsteem kulub marjaks ära. Aga kas moodulid peavad olema by default kõik külge haagitud - selles ma pole kindel.
| d3t kirjutas: |
Jõuavad inimesed filme ja mänge osta (puhas lõbu) jõuavad ka tarkvara osta. Se pole nii kallis et seda osta ei suudaks. Ning kui ei suuda osta, siis vahest ei tasu nii palju juua/suitsetada? Ning ma panustan, et ligi 20% pirajatest ostaks tarkvara kui seda pirada ei saaks. |
20% 50-st protsendist ei muuda piraatlust olematuks. Ja täpselt samal määral on piraatlus vähendatav eelpool mainitud turu poolt õiglaseks peetud hinna kaudu. Kusjuures ma usun, et õiglast hinda maksaksid vabatahtlikult palju suurem osa pirajatest, kui 20%. Ehk me sinuga soovime sama tulemust, aga meil on erinev visioon selle saavutamiseks.
| Tanel kirjutas: |
selle kohta on hea ütlus icon_cool.gif
tsitaat:
Kes tahab, leiab vahendid, kes ei taha, leiab põhjuse. |
Mitte, et ma kellelegi halba tahaks, aga tahaksin selle peale öelda, et kui sa kunagi näiteks situatsioonis oled, kus pead omast taskust kuus tuhandetesse ulatuvate arvetega ravimeid tarbima, siis ma loodan, et naeratus su näolt ja rõõm elust ei kao ja sisendad igal hommikul endale: kes tahab, leiab vahendid, kes ei taha, leiab põhjuse. Ja seda hoolimata sellest, et sa tead, et nende ravimite tootmine kohe kindlasti ei maksa nii palju, lihtsalt tootja naudib oma monopoolset patentidega kaitstud turgu.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.09.2008 09:13:31
|
|
|
daddo, erinevalt ravimitest on tarkvara puhul tasuta linuxi distrosid jalaga segada. Seega su monopolijutt lonkab igat jalga. Sa ei pea MS toodangut kasutama, sa saad, kui tarvis, ka tasuta tarkvaraga oma asjad tehtud. Ent kui tahad sama tarkvara, mida sulle seletamatutel põhjustel nii suur hulk kasutajaid maailmas ostab, siis võid sina ka raha maksta selle tarkvara eest
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario153
HV veteran

liitunud: 16.08.2004
|
01.09.2008 11:33:42
|
|
|
Ärge jahuge oma OEM hinnast....see on jah odav, aga mõttetu saast kah....relva ähvardusel ka ei osta. Retail on ca 3000.- ja seda pole vähe. Tutikas arvuti kast koos klaveri ja hiirega maksab sama palju
Kas pole nagu ebaõiglane.....toota arvuti ja müüa sama hinnaga, kui ühed jobud kirjutavad plaadi. Ja raudvara arendamine ja väljatöötamine pole kaugeltki odavam kui tarkvara oma.
Ei jõu ära oodata kuna keegi hakkaks juba selle Billi impeeriumile konkurentsi pakkuma ja lööks neil tõsiselt põhjalauad lahti.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
01.09.2008 11:39:13
|
|
|
Jutt või asi.
Kõik vihkavad Billi ja Windowsit nii väga, et 24/7 kasutavad seda ja viitsivad veel oma energiat ja närve raisata selle piramiseks.
Või siis, tsiteerides klassikuid:"Windows keskkond on kui li*s keda kõik k*pivad aga ei armasta... Linux on nagu oma naine keda kõik armastavad aga keegi ei k*pi..."
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zipax
HV kasutaja

liitunud: 26.06.2008
|
01.09.2008 12:36:40
|
|
|
Paistab, et siit jookseb läbi kolm põhilist arutelupunkti:
1. Windows on liiga kallis - Linux liiga keeruline
Mis puudutab keerulisust, siis asi on pigem laiskuses. Nett on tegelikult täis igasuguseid Linuxi kasutusjuhendeid ja nippe. Samuti on olemas ka selliseid versioone, mis ka puht välimuselt meenutavad Windowsit. Nii et tõenäoliselt jääb puudu ikkagi pealehakkamisest. (Ka mul endal)
2. Võib-olla paljud isegi kasutaks Linuxit, aga programmid ei ühildu vms.
Ka see ei ole argument, sest enamasti on olemas täiesti pädevad Linuxile mõeldud alternatiivprogrammid. Sh MS Office asendaja OpenOffice. Ka PhotoShopile on mõned alternatiivid, nagu nt The GIMP ja Pixel. Isegi Photoshopi on võimalik teatud Linuxi versioonil tööle saada (Wine, WineX?)
3. mängud, Mängud, MÄNGUD!?
Ja oh üllatust, levinumaid Win/PC mänge on võimalik ka Linuxi peal mängida. Selleks sobib hästi Wine, WineX või CedegaCVS. On olemas ka selline asi nagu TransGaming Tech. mis tegeleb spetsiaalselt mängude sobitamisega MacOS ja Linux süsteemidele. Seega, ka mänge on võimalik ilma Windowsita täiesti edukalt mängida.
Seega kokkuvõttes jääb arvatavasti puudu sellest esimesest sammust - pealehakkamisest. Arvatavasti jääb üksiküritajatel lihtsalt julgust puudu. Põhimõtteliselt võiks teha Linuxile mineku algatuse, koos foorumi ja kommuuniga, sest Windows on nagu halb harjumus, millest on raske vabaneda!
(vabandused nende ees, kes seda OT-ks peavad)
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cul
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2001
|
01.09.2008 14:33:04
|
|
|
Hei.
Kuigi mu järgnevad mõtted on ilmselt siin juba erinevate postitajate kaudu vähemalt kaudselt üteldud, siis pajatan ikkagi.
Nimelt olen ka ise olnud kunagi piraat windowsi kasutaja, seda siis kui käisin ülikoolis ja 5000.- EEQ kätte oli juba hea raha.
Selle juures see natuke üle 1000.- oli päris suur väljaminek ja ma mitte ei tahtnud seda endale lubada.
Aga palgad järjest suurenesid ja mingil hetkel sai mul lihtsalt kõrini sellest kogu-aeg-otsi-ja-jama-nende-kräkkide-ja-patchidega.
Oma vabal ajal tehtud tegemisi ei saa küll niimodi otseselt rahaks arvestada, aga kui kogu see downloadimisele ja kräkkide otsimisele kulutatud
aeg oma tunnitasuks arvestada, siis tasus see windowsi ost ikka suht ruttu ära. Ei pea ma enam muretsema miski automatic update keelamise pärast
või mingite muude uuenduste ametlikult tirimise pärast ja lihtsalt natuke nagu hea tunne on kah.
Nii, et kui tõesti õpilased ja pensionäärid ja töötud välja arvata, siis teistele ei tohiks selle raha korra välja käimine küll ületamatu probleem olla.
Ma ei ole küll nii suur spetsialist, kui paljud siin, kes arvavad, et kui windowsi mitu korda odavamlt müüa, siis kõik kohe ostaksid ja MSi kasum hoopis kasvaks,
aga ma pakun, et MSil on oma toodetele hinna määramiseks terve tarkpeade armee ja ilmselt müüvad nad oma tooteid just kõige optimaalsema hinnaga.
Tarkvara vargust mersu vargusega võrreldes -
1) Ettevõte aa kulutab 10raha tarkvara väljatöötamisele ja loodab müüa 11 litsentsi a' 1raha. Kasumiks tuleks 1raha
2) Ettevõte bb kulutab 1raha mersu tootmisele ja loodab müüa 10 autot a'1,1raha. Kasumiks tuleks 1 raha.
3) Nüüd ettevõte aa müüb ainult 5 litsentsi ja 5 tükki piratakse. Kahjum 5raha
4) Ettevõte bb müüb 5 autot ja 5 tükki varastatakse. Kahjum 4,5 raha.
Selliselt arvutades on tarkvara piraatlus hullem, kui mersu vargus. Muidugi koguste muutudes ka suhe muutub, aga ei tea me keegi täpselt palju MS on oma win väljatöötamiskeks ja supordiks ja muudeks kuludeks raha magama pannud. Kusagilt on mulle kõrva jäänud, et win op süsteem (just xp eelkõige) pole kunagi MSle suurt kasumit toonud ja põhiline raha tuleb ikkagi Office ja muu kontori asjade pealt.
_________________ Kui ma eksin siis ärge kõvasti lööge.
Paar pilti
Natuke juttu |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
01.09.2008 14:55:39
|
|
|
Cul, lol, litsentse piratakse? mina omal ajal, kui pirasin, pirasin nii, et litsents ei olnud oluline... seega ei läinud ms'il ükski litsents kaduma... Pirasofti otsimisele kulutan ma max 5min per proge vms... enamasti alla minutiga saan asja tööle... (All mighty google)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
01.09.2008 15:05:45
|
|
|
Skeptik: Kuna Win XP Proff on mulle töövahend kõiksugu asjade uurimisteks ja katsetusteks, siis on seda vahetatavat rauda olnud vägagi palju Ja see tegevus kestab kindlasti veel oma 2-3 aastat. Ja selle aja peale on - loodetavalt - Windows 7 juba väljas. Ning siis saan ma mõttetu Win Vista ostu vahele jätta ning saan kohe osta mõne Win 7-e mulle sobiva Retaili.
Ja üleüldse - ma valin alati väga hoolikalt millist töövahendit osta. Ja siin pole vahet, kas ma valin sobivat jootekolbi, testrit, trelli või arvuti tarkvara
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
01.09.2008 15:16:20
|
|
|
| Cul, Täpselt minu mõtted. Milleks ajusid kulutada, kui väljaminek pole tegelikkult ju nii suur?
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cul
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2001
|
01.09.2008 15:34:17
|
|
|
| tsitaat: |
| Cul, lol, litsentse piratakse? |
Võibolla jah väljendasin end vähe segaselt aga,
litsentse, serianumbreid, muudetakse tarkvara käivituskoodi ennast, mis iganes variandid siin võimalikud - vahet pole mõte jääb samaks.
| tsitaat: |
| Pirasofti otsimisele kulutan ma max 5min per proge vms... enamasti alla minutiga saan asja tööle |
No kas just nüüd ikka nii kiiresti, aga kui mõni spetsiifilisem erand välja arvata, siis ma ei kahtlegi, et keegi vähegi asjast jagav inimene
saab kõik mis tal vaja tööle. Küsimus on lihtsalt selles, et kui tuleb mõni update (minu pärast kasvõi SP3, SP3 rääkimata väiksematest junnidest) siis seda niisama sinna
piraaditud tarkvarale peale ei lase ja siis on vaja ilmselt uus juba seda update sisaldav versioon kusagilt tirida ja väga tõenäoliselt ei sobi sellele juba kasutuses olev
võti, mis on siis ka vaja uuesti leida (tihti muidugi kaasas juba) ja võimalik, et on vaja veel vana maha võtta enne seda ja siis uus peale panna.
Kogu see kupatus kindlasti ei toimu 5 minutiga.
Ja kui uuendused tulevadki peale, olenemata sellest, et tegu ei ole ausa versiooniga, siis ei saa kunagi kindel olla, et kas piraattarkvara peale uuendamist ka tööle jääb.
Tihti aga on mitmed suuremad uuendused päris olulised ja parandavad ikka mitmeid häirivaid asju, nii et ilma nendeta ka jääda ei tahaks.
Samuti ma ei tea palju seda kasutatakse, aga mind on küll paar korda ametlik support aidanud (enamus korrad siiski suht mitte vajalik, google hulka kiirem).
Et siis, kui sul on vaja mingit programmi, mis kiiresti midagi ära teeks, siis võimalik, et saab isegi 5 mina hakkama,
aga mahukamate ja keerulistema asjade korral see ilmselt ikka nii ruttu ei lähe.
_________________ Kui ma eksin siis ärge kõvasti lööge.
Paar pilti
Natuke juttu |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005

|
01.09.2008 15:39:54
|
|
|
Cul, well, mu pirale läks sp3 selga nigu midagi... kui pirada, siis korralikult ja see on mul õnnestunud. Kõik uuendused ja värgid töötavad 100% jne.
Aga jah, ma siin ei ürita õigustada piramist, vaid lihtsalt vaidlen, kuna mul on õnnestunud xp pro'd pirada nii, et asi (vähemalt siiani) ms'i jaoks 100% legaalne on... Kuid nüüdseks mul siiski legaalne variant masinas, kuna kooli poolt sai xp ja miks mitte siis legaalset asja kasutada?
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cul
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2001
|
01.09.2008 15:57:13
|
|
|
Tõenäoliselt on sinu jnt puhul tegemist kõvasti üle keskmise arvutitarkust jagava inimesega ja sa oskad korralikult pirada
Aga tead kui palju mulle helistatakse, et näed see jälle ei lähe käima või et see mäng vajab sellist ja sellist asja MS lehelt aga ma ei saa seda tõmmata jne.
Ma muidugi pole kunagi kellelegi näpuga näitanud, et näe piraat ja ei kavatse seda ka kunagi tegema hakata.
Ja kui nüüd pihtima hakata siis pole ka minu arvutid piraadist päris puhtad,
aga need rohkem sellised harva kasutatavad ja mingi kindla tegevuse jaoks praktiliselt asendamatud aga hirmkallid piraadid.
Kuid sellised asjad mida ma ikka tihti kasutan (Win, office, photoshop, nero ja kõik mängud, viimaseid küll harva ja vähe kasutan) olen üritanud legaalselt omandada,
kas siis ostes või vabavarana (AVG, Comodo), lihtsalt enda kindluse ja laiskuse pärast juba.
_________________ Kui ma eksin siis ärge kõvasti lööge.
Paar pilti
Natuke juttu |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RavenSSX
HV kasutaja

liitunud: 29.03.2006
|
01.09.2008 16:12:43
|
|
|
Oh come on, WGA on juba crackitud mitu ja mitu korda, ja seda uut me ei karda ))
Kui Vista tuli välja, räägiti et seda ei saa crackida, sama asi siin.
_________________ Wake up and smell the ashes... |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
01.09.2008 17:31:21
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
...
Ent kui tahad sama tarkvara, mida sulle seletamatutel põhjustel nii suur hulk kasutajaid maailmas ostab, siis võid sina ka raha maksta selle tarkvara eest  |
Ega see nii seletamatu polegi. Ma olen täiesti kindel, et mul, sul kui ka enamusel teistel on pesumasinal ikka veel see programm peal, millega see koos on müüki lastud. Ma ei tea, kas saab sellest nüüd rääkida, et see pesumasina programm (ärgem isegi süüvi nii sügavale, et milline masin) maailma parim on, sest seletamatul põhjusel seda kõik maailmas ostavad.
Aga igatahes läks mu eelmise postituse mõte sinu lainepikkusest mööda. Aga noh, vahet polegi. Nii palju kui on inimesi, on arvamusi. Mina lihtsalt teie südamevaluga MS eest ei ühine. Kõikidel eelpool enda poolt välja öeldud põhjustel.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
01.09.2008 17:41:15
|
|
|
RavenSSX, Windows Vista SP1 ei oma siiamaani korralikult cracitud. Tuletan meelde et Bootloader või Hardmod pole korralik crack!
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
01.09.2008 17:46:24
|
|
|
Ja suur s6ber BSA loeb ja valmistub v6rke v2lja viskama...
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
01.09.2008 17:52:33
|
|
|
tahanteada, lahe oleks, koolilt ammuilma legaalne tarkvara saadud
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
blas
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.01.2002
|
01.09.2008 18:00:21
|
|
|
Tuleb eelistada royalty oem'e või siis nende eripära exploitida:)
_________________ The truth is out there |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.09.2008 18:26:21
|
|
|
daddo, kontrolli järele, et su pesumasin juhtumisi hiina pirakaup ei juhtu olema sel juhul on seal ehk erinevalt näiteks usa omast cia pealtkuulamismooduli asemel hiinakate oma koos kõige sellest tulenevate nüanssidega
Tõsisemalt rääkides kubisevad su tekstid nii ohtralt elementaarsetest loogikavigadest, et nad loomulikult ei ole teistele inimestele, peale ehk sinusuguste paadunud pirajate, samal lainepikkusel 8)
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004
|
01.09.2008 19:53:12
|
|
|
Windows on alati tekitanud väga palju vastakaid arvamusi, aga võtame näiteks Photoshopi, tegemist on mõnikümmend tuhat krooni maksva programmiga, mida kahtlemata piratakse ka. Kas selle puhul on ka tegemist ahnete tarkvara tootjatega?
Vaadates paljude seisukohti, siis tekib tunne, et asi ei ole mitte selles, et toode on kallis vaid ei soovita Microsoftile raha anda.
Oletame, et mul on firma mis töötab välja mingit tarkvara näiteks 3 aastat. Arvestades seda siis:
*Heal tasemel programeerija tahab saada ka korralikku palka
*Toodet tuleb toetada ka peale selle väljalaskmist(Mul ei meenu, et Microsoft oleks küsinud eraldi raha Service pack 1, 2 ja 3 eest XP puhul) - Programeerijad tahavad endiselt palka saada.
Aeg on raha
Mis puutub reaalse toote mitte kaotamisse, siis võtame raha kopeerimise, kui mingit kontrolli ei toimuks, siis ju keegi ei kaotaks reaalselt midagi? Raha jääb ju alles, lihtsalt seda on hiljem kordades rohkem.
Lihtne matemaatiline käik ka
Keskmine mäng maksab 600 - 800 krooni, mille kasutusaeg on väga lühike. Operatsioonisüsteemi kasutatakse aastaid. Ma ei tea kuidas teie matemaatikaga on, aga kui arvestada OS-i ja Mängu kasutusaja ja hinna suhet, siis retail Windowsi ostmine tuleb omajagu odavam kui keskmise mängu ostmine.
viimati muutis Foxxx 01.09.2008 19:58:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
01.09.2008 20:05:48
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Skeptik: Kuna Win XP Proff on mulle töövahend kõiksugu asjade uurimisteks ja katsetusteks, siis on seda vahetatavat rauda olnud vägagi palju Ja see tegevus kestab kindlasti veel oma 2-3 aastat. Ja selle aja peale on - loodetavalt - Windows 7 juba väljas. Ning siis saan ma mõttetu Win Vista ostu vahele jätta ning saan kohe osta mõne Win 7-e mulle sobiva Retaili.
Ja üleüldse - ma valin alati väga hoolikalt millist töövahendit osta. Ja siin pole vahet, kas ma valin sobivat jootekolbi, testrit, trelli või arvuti tarkvara  |
mu küsimusele sa ikka ei vastanud
FPP litsents on mõte osta kui tervet arvutit tihti vahetad. üksikute juppide puhul pole nagu mõtet kui tegu pole just emaplaadiga.
telefoni teel re-aktiveerimist pole mõtet karta kui sul on legaalne tarkvara olemas.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
01.09.2008 20:33:48
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| ... sinusuguste paadunud pirajate ... |
Suurepärane keskendumisoskus sul, esimeses postituses vist juba sai mainitud, et isiklikult kasutan juba päris pikka aega Ubuntut. Aga kui sa juba jutuks tegid, siis palun kas täpsustaksid, millised pakid sellest distributsioonist piraatkoopiana kvalifitseeruvad? Või oskad ehk kohta juhatada, kust ma oma ubuntule litsentsi saan osta?
MS ajupesu on teinud vist oma töö - kõik mitte-MS on piraat. Ainus võimalus piraattootest vabaneda on soetada MS litsents. Jne.
Samas, mis mul teiste kitsast silmaringist...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
01.09.2008 21:04:42
|
|
|
| daddo kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| ... sinusuguste paadunud pirajate ... |
Suurepärane keskendumisoskus sul, esimeses postituses vist juba sai mainitud, et isiklikult kasutan juba päris pikka aega Ubuntut. Aga kui sa juba jutuks tegid, siis palun kas täpsustaksid, millised pakid sellest distributsioonist piraatkoopiana kvalifitseeruvad? Või oskad ehk kohta juhatada, kust ma oma ubuntule litsentsi saan osta?
MS ajupesu on teinud vist oma töö - kõik mitte-MS on piraat. Ainus võimalus piraattootest vabaneda on soetada MS litsents. Jne.
Samas, mis mul teiste kitsast silmaringist... |
Eks ta ms-i jaoks olegi,tylikas konkurent.n2ide et saab ka teistmoodi ,miljardeid tasku toppimata ja pärast soigumata et osa tulu on veel saamata.
Tegelt seda teemat siin on koom vaadata,paar kasutajat püüavad selgitada nn myytilise saamata jäänud kasumit kui utoopiat.ja ylejäänud karjuvad kooris et varas,piraat,varas, piraat
lisaks jääb veel silma et need kes peavad ms-i hinda õiglaseks on ise legaalse variandi kuskilt koolist saanud.
|
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AFFmees
HV veteran

liitunud: 20.03.2006
|
02.09.2008 00:45:10
|
|
|
mina leidsin netist huvitava ahtiveeritud, SP1 ja kõikide vajalike lisadega Vista Ultimate mis ei vaja aktiveerimist ja töötab nagu nalja WGA loll ütleb et on aktiveeritud ja kõik on kombes. Installikas oli ka mingite häkkerite poolt tehtud. Ei tea kes viitsiks raha raisata Vista peale mis kõlbab vaid internetis kolamiseks. Sest isegi filmide vaatamiselt DVD korralik jookseb kokku ja vanemate progede jooksutamine on üldse mööda :O.
ä
_________________ Inimene on kui peata kana, kes ei oska ega taha, kahe toiduhunniku vahel valida.
viimati muutis AFFmees 02.09.2008 00:46:55, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|