Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2008 19:24:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:
LUKoil produces 2m barrels per day (b/d), or 2.5pc of world supply. It exports one fifth of its output to Germany and Poland.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 29.08.2008 19:27:55 vasta tsitaadiga

http://www.upstreamonline.com/live/article149808.ece

tsitaat:
Energy Ministry data showed today that February crude production was 9.79 million barrels per day, almost unchanged from 9.78 million bpd in January, while pipeline exports to Europe fell to 3.99 million bpd from 4.28 million bpd in January.


Tanel kirjutas:
tsitaat:
LUKoil produces 2m barrels per day (b/d), or 2.5pc of world supply. It exports one fifth of its output to Germany and Poland.

See ütleb mida?
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2008 19:30:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

See ütleb mida?

Et mõttetult vähe läheb ekspordiks - 400000 barrelit päevas

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 29.08.2008 19:39:10 vasta tsitaadiga

See ütleb tegelikult seda, et meed miljonid barrelid, mille liigutamisega mööda raudteid hädas ollakse on maksimaalselt 0,4 milj bbd?

viimati muutis Elof 02.09.2008 16:31:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2008 19:50:59 vasta tsitaadiga

See tähendaks pea 47 miljonit liitrit päeavas, ehk siis umbes üksteist-kaksteist naftarongi 70 vaguniga. Kuskilt ei võta seda ressurssi, et 24h jooksul need rongid täita ja samas tuleb pärast ka tühjaks laadida.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 29.08.2008 20:18:30 vasta tsitaadiga

Jõuame ikka lõpuks välja selleni, et praegu on naftat liiga palju, keegi ei jõua seda lihtsalt piisavalt kiiresti enda ligi tirida? Vast mitte.
Kui naftat "jääb üle" siis keegi kolmas ostab selle ära.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 29.08.2008 21:48:00 vasta tsitaadiga

Toon uue teemajupi sisse. Lugedes http://www.theoildrum.com/node/2984 seda lehte tundub, et globaalne transport on määrava tähtsusega tulevikus, et inimkond mingitki jõukust saaks nautida globaliseerununa ülesehitatud maakeral. Mis võiksid asendada lennukeid & hiiglaslikke kaubalaevu? Kas rongide ja laevade jaoks on mingit potentsiaalselt efektiivset alternatiivset kütust? Maagaas, kivisüsi, puit, aerud( icon_lol.gif )?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 01:40:00 vasta tsitaadiga

Kohaliku aja järgi keskööst algab täielik New Orleansi evakuatsioon. Vähemalt seekord ehk ei kordu Katrina ajal juhtunu - Gustav on põhimõtteliselt Cat2 ja alles kogub tuure.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.08.2008 11:29:04 vasta tsitaadiga

Näib et võib kohati ulatuda isegi cat4 tasemeni kuid rannikule jõudes peaks raugema...cat3 tasemele (veider aga tundub nagu hea uudis).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 12:05:45 vasta tsitaadiga

Gustav sai just kätte Cat3 kiirused.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.08.2008 12:44:59 vasta tsitaadiga

Xarthaz kirjutas:
Toon uue teemajupi sisse. Lugedes http://www.theoildrum.com/node/2984 seda lehte tundub, et globaalne transport on määrava tähtsusega TULEVIKUS, et inimkond mingitki jõukust saaks nautida globaliseerununa ülesehitatud maakeral. Mis võiksid asendada lennukeid & hiiglaslikke kaubalaevu? Kas rongide ja laevade jaoks on mingit potentsiaalselt efektiivset alternatiivset kütust? Maagaas, kivisüsi, puit, aerud( icon_lol.gif )?

Mõelgem ikka natuke ka - globaalne transport on ellujäämise alus täna, oli juba 15 aastat tagasi, seega see tulevik tegelikult juba toimub praegu. Me jääme käpuli ju juba siis kui regionaalne transport kokku kukub. Kujutleme korraks kasvõi seda et vaid rongi ja bussiliiklus eestis seiskub ning jäävad vähesed kaubaveod - milline hala ja segadus sellest sünnib?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 13:03:59 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Gustav sai just kätte Cat3 kiirused.


Gustav läheneb juba Cat4le. Tegu on tõelise sajandi tormiga minu arvates, mis hetkel bombib nii, et tunni ajaga langes rõhk 10 millibaari! Sellist asja ei juhtu just iga dekaad.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 13:08:34 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 13:26:15 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Väga hea tööriist Gustavi info jaoks ja üleüldse sellise teema jaoks on üleval lingil. See jookseb mul 24/7.
---

Mudelid on põhimõtteliselt koondunud nii 150 miili sisse Louisana/Texase piiril ja tänu oludele peavad need kõik Gustavi peale maale jõudmist kinni ja naelutavad paigale. Kuna idakülje põhjakvadrant saab kõige rohkem vett ja vilet näha, siis ei pea vist mainima, et seal on otse New Orleans. Kisub karmiks.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.08.2008 13:30:08 vasta tsitaadiga

Pane või windoos püsti - oleks hea vaadata. Kas soft on tasuta või kuidas?

Üks praegu New Orleansis liivakotte täitev naisterahvas ütles et nad töötavad 10-12 tundi järjest ja kui see krdi torm tulemata jääb lööb ta kellegi maha... icon_biggrin.gif


viimati muutis Maldur 30.08.2008 13:35:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 13:35:08 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Pane või windoos püsti - oleks hea vaadata. Kas soft on tasuta või kuidas?


Tasuta, ainult tõmba, vali Gustav_2008 ja saad kohe uued mudelid, satipildid, ametlikud NHC bulletäänid jne.


viimati muutis Scart 30.08.2008 13:37:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.08.2008 13:35:39 vasta tsitaadiga

Tänud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 30.08.2008 14:03:00 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:

Mõelgem ikka natuke ka - globaalne transport on ellujäämise alus täna, oli juba 15 aastat tagasi, seega see tulevik tegelikult juba toimub praegu. Me jääme käpuli ju juba siis kui regionaalne transport kokku kukub. Kujutleme korraks kasvõi seda et vaid rongi ja bussiliiklus eestis seiskub ning jäävad vähesed kaubaveod - milline hala ja segadus sellest sünnib?


Ma nõustun et see on ka täna määrava tähtsusega, aga mu arutlus on suunatud tulevikku ja spekuleerib transpordisüsteemi mehanismide üle pärast seda, kui majandus kokku kukub.
Regionaalset transporti on lihtsam käigus hoida ja ta peab vastu kauem kui pikamaatransport. Elektriline transport(rongid trollid trammid) toimib (mõnda aega) alternatiivina. Pikamaatranspordis ei ole naftapõhistele vahenditele mingeid alternatiive ja pärast majanduskollapsi ja ei suuda see kuidagi toimida. Naftat oleks, aga turg ei toimi ja see ei jõua firmadeni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.08.2008 14:09:19 vasta tsitaadiga

Proovid ehk praegu -heaolu õitsengus minna elektritranspordiga Tallinnast Tartusse? Valikud on sinu - elektriline transport(rongid trollid trammid) toimib ...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 30.08.2008 14:48:35 vasta tsitaadiga

Keegi, kes siit teemast vahepeal läbi käis, on postimehes...

http://www.postimees.ee/?id=29853

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 20:33:40 vasta tsitaadiga

Gustav on peaaegu Cat5 ja lähema 12 tunni jooksul sõidab otse üle Havanna. Lõplik maandumisplats liigub aina rohkem New Orleansi poole.

Aug. 30 (Bloomberg) -- Royal Dutch Shell Plc and BP Plc plan to finish shutting oil and gas production platforms in the Gulf of Mexico and Enbridge Energy Partners LP will close pipelines as Hurricane Gustav gains strength and moves toward the region.

Shell and BP aimed to complete the shutdown of the equivalent of 800,000 barrels a day of oil production today. Enbridge said it will halt Gulf gas shipments effective 9 a.m. local time. Oil producers have shut at least 6.6 percent of output in the Gulf of Mexico, according to U.S. government figures at midday yesterday. Shell plans to halt 510,000 barrels a day and BP said it will stop about 290,000 barrels.

Fields in the Gulf produce 1.3 million barrels a day of oil, about a quarter of U.S. production, and 7.4 billion cubic feet a day of natural gas, 14 percent of the total, government data show. Hurricane Katrina in 2005 closed 95 percent of regional offshore output and, along with Hurricane Rita, idled about 19 percent of U.S. refining capacity.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.08.2008 21:44:21 vasta tsitaadiga

Irw, nüüd võiksid venkud minna omi mehi kaitsma Havannasse....
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 30.08.2008 21:49:36 vasta tsitaadiga

Maldur, venelased leiavad põhjuse sama lihtsalt, kui madakaskari mudamölakad oma identiteedi õigustamiseks!
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 22:12:17 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Gustav on peaaegu Cat5


Cat5 ametlikult.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 22:32:17 vasta tsitaadiga

icon_sad.gif Liivakotitegija vist kedagi maha lööma ei pea hakkama...........
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.08.2008 23:23:58 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif Jah maatriks -tal vist läheb ikka kaubaks küll see värk...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 00:03:25 vasta tsitaadiga

Gustav on tegemas sellist tempot, et USAd peaks tabama juba uue nädala esimese päeva päeval kell 14, mitte kell 22 sealse aja järgi. Kui New Orleansi nüüd nagu kohe praegu ei hakata jõuga evakueerima, ei saa nad seda elu sees õigeks ajaks tühjaks.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 00:10:57 vasta tsitaadiga

New Orleansis pole nagu varem üldse kuulnud nii fataalsetest orkaanidest, nagu nüüd Katrina oli ja Gustav ilmselt on. Miks nüüd järsku cat 5 orkaanid sinna tüürima on hakanud?
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 00:28:41 vasta tsitaadiga

Kuuba saab hetkel sellist vett ja vilet, et tolmab. Tuuled on 150e ja 155 miili vahel ja võivad homme päeval tõusta kuni 170 miilini tunnis. Kahtlen sügavalt, et tee peale jäävad naftaplatformid selle üle elavad.

One for the books
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.08.2008 00:38:03 vasta tsitaadiga

Oli ka 1965 orkaan kuid vaid cat3 . Seegi juba tegi madinat küllaga. Kuid miki on laisk -arvab et enam ei juhtu ja nii ongi tänaseni linnas olevad kanalitammid arvestatud kuni cat3 taseme orkaanideni. Cat5 tasemel orkaan aga tõstab veetaseme 1,8 meetrit üle kaitsetammide kõrguse. Kui Katrina käis siis Lousiana rannikule maandus ta cat4 tasemel. Muideks - praegune orkaan Hannah kordab täpselt sama teekonda üle Key Westi ning ma kahtlustan et kui praegu on lahes sooja vett rohkem kui 3 aastat tagasi siis Hannah jookseb Gustavile järele ning mis takistaks tal seda teha taas Katrina kombel? Täna on Hannah veel troopiline torm, kuid ta on juba olnud korra ka cat1.
Hannah pruugib vaid minna New Orleansi kohal asuva järve kallale ja siis on linn kahelt poolt nagu pihtide vahel sest see järv hakkab pressima linna tamme teiselt poolt....
Hakkab nagu tõesti sajandi tormiks keerama.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 00:47:47 vasta tsitaadiga

Ja lisame veel selle, et kogu riigi infra laguneb edukalt ja ega New Orleansi saatus teistsugune pole. Tamme hoiab üleval Army Corps of Engineers, kes on riigieelarvest kinni makstav üritus (loe: kleeplint ja roostes naelad) - Cat3 orkaani praegused uued tõkked üle ei elaks aga Cat5 orkaani ees on 10-15 meetrine tõusulaine, mis ei kao kuhugi orkaani nõrgenedes ranna lähedal.

EDIT: prometid räägivad hetkel homsetest kiirustest kuni 190 miili tunnis. See võrduks 20 meetrise tõusuga tormi ees.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.08.2008 00:49:23 vasta tsitaadiga

Lainete eest pakub seal teatavat kaitset vallrahud ja märgala - kuid vallrahu sai toitu Mississipi jõe liivasetetest, mille tublid meeriklased ära süvendasid ja minema vedasid. Ka märgala on kahanenud oluliselt nii et nendest pole enam sedagi tõket mis Katrina ajal oli.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 10:09:24 vasta tsitaadiga

Gustav pingutas vist natuke üle! Hetkel on tuuled kusagil Cat3 orkaani kandis ja torm ise näeb üpris räsitud välja, tugevnemise ala on põhimõtteliselt kohe ees tulemas ja kui ta nüüd end uuesti käima ei saa - jäävad naftaplatformid alles.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.08.2008 10:44:29 vasta tsitaadiga

.... Deem! icon_biggrin.gif

Havannas sõidavad tüübid alles siguliga ringi, pole väga külili seal miskit.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 10:49:45 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:

Havannas sõidavad tüübid alles siguliga ringi, pole väga külili seal miskit.


Fidel päästis neid vist icon_razz1.gif

Järgmised ~12 tundi on määravad. Hetkel läheb kogu energia tormil enda korda saamiseks ja kui see on juhtunud, on tal viimane võimalus tugevneda, sest ülejäänud on juba vähem kui ööpäev maandumiseni. Kui ta tahab minna igaveseks ajalukku, peab Gustav olema keskööks Cat5. Gustav purjetab 14 miilise kiirusega LOOPis ja keskkond on ideaalne - enam paremaks minna ei ole võimalik.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.08.2008 13:18:14 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
ja kui ta nüüd end uuesti käima ei saa - jäävad naftaplatformid alles.
kõlab nagu see oleks just eesmärk icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:20:01 vasta tsitaadiga

Aga see on meie rahakotile väga hea kui tornid alles jäävad icon_rolleyes.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.08.2008 13:22:43 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Aga see on meie rahakotile väga hea kui tornid alles jäävad icon_rolleyes.gif
vabandust, kirjutasin ebaselgelt
kõlab nagu oleks eesmärk tornid maha saada, kuid kahjuks on võimalus et torm laguneb laiali
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:24:16 vasta tsitaadiga

Kuidas sa küll seda välja lugesid? icon_biggrin.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.08.2008 13:30:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kuidas sa küll seda välja lugesid? icon_biggrin.gif
scarti postituste meeleolu jälgides jäi selline mulje
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:31:42 vasta tsitaadiga

eks ta suts intrigant olemisele kaldub vahel...
_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.08.2008 13:35:41 vasta tsitaadiga

Tegelikult on selliseid asju kasulik jälgida kuna ka meie suunal on tormid tugevnemas - alles oli Poolas tornaado kus hukkus 3 inimest (volkari bussis mis sillalt alla visati) ning 34 inimest said vigastada.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:36:12 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
scarti postituste meeleolu jälgides jäi selline mulje


Kui sa arvad, et maailmale halba soovin, eksid icon_razz1.gif

Me võime ilkuda lollide jänkide üle palju tahes, aga siiski on seal praegu toimumas miski, millesse inimesed oma elu jätavad. Ja see pole naerukoht.


viimati muutis Scart 31.08.2008 13:37:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:37:32 vasta tsitaadiga

Aga sa ometi tahaks teada, mis saab, kui tornid lähevad.
_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.08.2008 13:38:34 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
mikk36 kirjutas:
scarti postituste meeleolu jälgides jäi selline mulje


Kui sa arvad, et maailmale halba soovin, eksid icon_razz1.gif
mitte seda, aga lihtsalt sinu postitustest õhkab tugevalt ajakirjanduslikku ülepingutamist
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:40:28 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:44:43 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
mitte seda, aga lihtsalt sinu postitustest õhkab tugevalt ajakirjanduslikku ülepingutamist


Asi on lihtsalt selles, et Gustavi näol on tegu orkaaniga, mis üksinda lammutades võib lasta põhja miljonite barrelite mahus toodanguvahendeid, mida enam üles ei ehitata. Rääkimata sellest, et GoMi ääres Texases ja Louisanas on väga suur refineryte ja ladude piirkond ja USA enda SPR on seal samas (miljard barrelit mustadeks päevadeks). Veel praegugi on mudelid täielik doomsday scenario ja maandumine on juba homme õhtul meie aja järgi. Kui Gustav saab oma mootori uuesti käima, ei hakka ma isegi pakkuma, mis teisipäevaks on saanud jänkide naftaimpordist ja töötlemisest - kuna pilt saab olema kole.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:46:23 vasta tsitaadiga

Loodame et siis ei saa oma mootorit uuesti käima icon_smile.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:48:57 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Tanel kirjutas:
Loodame et siis ei saa oma mootorit uuesti käima icon_smile.gif


Niikaua, kuni ta on pildil oleva punase ala sees, loodame jah. Sest siiski, hoolimata praegusest "nõrgast" Cat3 staatusest, on tegu ikkagi tohutu lammutusjõuga tormiga.

Ja tulemas on Hanna ja Josephine, millest viimase keerutavad mudelid jälle Cat5na GoMi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.08.2008 13:51:14 vasta tsitaadiga

venkud ütlevad vahel - tahtsime kõige paremat aga läks nagu alati...on ju Tanel? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.