|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 10:17:53
Läpakas ei käivitu enam |
|
|
Masin on mingi HP oma, käima läheb nii ilma kui ka akuga, aga XP Home jookseb kokku. Peale Windows Xp logonscreeni läheb pilt korraks mustaks ja edasi tuleb bluescreen, siis teeb süsteem restardi ja hakkab otsast pihta terve jama.
Algas sellest, et jätsin arvuti midagi tõmbama, aga aku juhet polnud taga ja masin lülitus ise välja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
02.08.2008 10:47:52
|
|
|
| Kõvaketas on läbi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 10:48:53
|
|
|
| Seda ma arvasin, aga kas nüüd oleks mõni võimalus sealt faile kätte saada, pildid, dokumendid ja muusika.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
02.08.2008 10:51:16
|
|
|
| võin aidata, kui võrus liigud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 10:55:47
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| võin aidata, kui võrus liigud |
Ei tea kas selline inimene teeb ka asja ära nagu Viktor kes siin Antsla lähedal liigub? Kui teda tead. Kui ei siis oleks meeleldi ka muud abi saamas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 11:22:31
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Mis arvutiga tegu, ega ometi järjekordne HP dv6000 |
Jah, kahjuks seda ta on.
Aga nüüd kui kõvaketas on läbi, siis tuleks hakata uue peale mõtlema. Ei oska midagi ise vaadata, küsiks siis normaalses hinnaklassis 80'nest kõvaketast.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2008 11:30:03
|
|
|
| monster13 kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| Mis arvutiga tegu, ega ometi järjekordne HP dv6000 |
Jah, kahjuks seda ta on.
Aga nüüd kui kõvaketas on läbi, siis tuleks hakata uue peale mõtlema. Ei oska midagi ise vaadata, küsiks siis normaalses hinnaklassis 80'nest kõvaketast. |
Siis unusta kõvaketta jutt küll ära, arvuti jahutus tolmu täis (üritus mõttest, et puhastan ära on mõttetu, eriti kui arvuti alla kahe aasta vana)
......
Kui paberid alles, siis peaks garandiid veel piisavalt olema ehk siis 2 aastat ühe aasta asemel
Euroopa laiendatud garantii alla kuulumise tingimused
HP dv6000 tüüpvead
*wifi ei tööta, aegajalt ei tööta, peale sooja restarti ei tööta
*ekraan on pime ja piiksub videokaardi viga
* masin ei lähe üldse käima
Siis lased enne ServiceNetti viimist recovery plaadilt/partitsioonilt Vista selga tagasi ning vaatad, et seerianumbri kleeps oleks loetav. Enne tuimalt arvuti üleandmist veendu kas garantii veel kehtib ja/või su arvuti mudel kuulub tasuta emaplaadi vahetuseks ettenähtud vahemikku.
Käetoe kleepsud ei loe absoluutselt.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 11:34:55
|
|
|
| Pabereid oleme otsinud, ei leia enam ja garantii on ka vast läbi kuna masin pole tükk aega puhastuses käinud...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2008 11:46:53
|
|
|
| monster13 kirjutas: |
| Pabereid oleme otsinud, ei leia enam ja garantii on ka vast läbi kuna masin pole tükk aega puhastuses käinud... |
sa oleksid pidanud seda teemat Mittekäivituvate (piiksuvate) HP dv6000 seeria garantiist : hoolikamald lugema, siis saad aru, et sellel mudelil annab emaplaat otsad, halva jahutuse ehituse, konstruktsiooni tõttu, emaplaat vahetatakse peale ametliku garantii lõppu veel teisegi aasta jooksul, üldjuhul pole veel ükski HP dv6000 kahte aastat vana, või mis su arvuti täpne mudeli number on, parandus raha eest ei tasu ära, emaplaadi vahetus maksab 7500.- ja uus samasugune sülearvuti umbes 1000.- enam.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 11:52:45
|
|
|
Product: HP Pavilion dv600
s/n: CNF 6493N6
p/n: RP963Ea#ABB
Service | dv6103eu
tag| Warranty 1 year
Rohkem siin tagakülje kleepsul midagi kirjas pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2008 12:54:38
|
|
|
| monster13 kirjutas: |
Product: HP Pavilion dv600
s/n: CNF 6493N6
p/n: RP963Ea#ABB
Service | dv6103eu
tag| Warranty 1 year
Rohkem siin tagakülje kleepsul midagi kirjas pole. |
See mudel võib isegi 2 aastat vana olla, kuid võib ka mitte, igal juhul kui paberid üles leiad ja kahte aastat täis pole siis sellele kehtib see laiendatud grandi p/n: RP963Ea ....
Selline idee oleks ka välja pakkuda, lae läpakal aku täis, ühenda vooluvõrgust lahti ja proovi siis täis aku pealt käivitada või oled juba nii proovinud
Safe modes, enne kui arvuti Windows_i hakkab laadima, kohe arvuti sisselülitamisel hakkad F8 klahvi toksima, oled proovinud
ja viimane võimalus, kui stafist kahju pole on sellele alati võimalik uus Windows peale lasta, kui Recoveri ketta osa alles, arvuti käivitamisel toksid F11 ja kõvakettas lüüakse puhtaks
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
02.08.2008 13:26:04
|
|
|
suure tõenäosusega on masin ketta poole pöördumisel välja lülinud, ehk siis windoosa käivitusfailid pihta saanud. Isiklikult prooviks kõigepealt vajaliku info teises masinas kätte saada ning alles siis proovida vaimu välja ajada.
Mis puutb antsla kandis liikuvatesse inimestesse, siis ei tea/tunne eriti ühtegi nägu ega nimepidi, mistõttu jään ka võimaliku Viktori (kui see nüüd juhuslikult see sensitiiv pole) oskuste koha pealt vastuse võlgu.
Kui aga huvi on ja kedagi lähemalt ei leia, olen valmis abistama
|
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 13:49:13
|
|
|
Tuleks käituda järgmiselt minu mõtlemistmööda, et võtan arvutist failid välja, siis äkki format ja uuesti Windows peale, kui see ei aita, siis garantii poole pöördumine.
Juba jõuti pakkuda kõvaketast, niiet kui see läbi on siis saab ka tolle ära vahetatud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2008 14:05:31
|
|
|
| monster13 kirjutas: |
| Tuleks käituda järgmiselt minu mõtlemistmööda, et võtan arvutist failid välja, siis äkki format ja uuesti Windows peale,..... |
Uut piira Winni ei pea peale ajama kui F11 nupust recovere tööle läheb, see taastab originaal Windowsi kui ketas vähegi töökõlblik, ja arvatavasti on ketas 99% tõenäosusega täiesti korras, igal juhul su algne kirjeldus küll miskit moodi ketta läbiminekule ei viita.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.08.2008 15:51:54
|
|
|
Marie: Mis Sa sellest katkise kõvaketta katkisest Win-ist ikka lapid. Alles vahetasin HP DV6000 kõvaketta välja - täpselt analoogne käitumine oli ning lisaks segi Win-i pardile oli segi ka Recover-part. Ja kui ketas sai läbi skännitud, oli "vigast piirkonda" kokku a 2GB!
Ja see tuleb sellest, et kui masin on tolmu täis, temperatuurid on taevas, siis kruvib HDD temperatuur ennast ka nii 70-80 kraadi tuliseks. Ning siis tulemusena "saunakuumuses läbikõrbenud ketas".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2008 15:58:03
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Marie: Mis Sa sellest katkise kõvaketta katkisest Win-ist ikka lapid. Alles vahetasin HP DV6000 kõvaketta välja - täpselt analoogne käitumine oli ning lisaks segi Win-i pardile oli segi ka Recover-part. Ja kui ketas sai läbi skännitud, oli "vigast piirkonda" kokku a 2GB!
Ja see tuleb sellest, et kui masin on tolmu täis, temperatuurid on taevas, siis kruvib HDD temperatuur ennast ka nii 70-80 kraadi tuliseks. Ning siis tulemusena "saunakuumuses läbikõrbenud ketas". |
Akupealt töötab arvuti miinimum koormusega, nii-et mingist kõvaketta praadimisest ei saanud antud olukorras juttu olla, kui aku tühjaks saab siis lülitab sülearvuti ennast ise sujuvalt välja, pigem sealt midagi sikutades tiris ta oma masinasse mingi kurja viiruse ........
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
02.08.2008 16:52:16
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| ..kui aku tühjaks saab siis lülitab sülearvuti ennast ise sujuvalt välja, pigem sealt midagi sikutades tiris ta oma masinasse mingi kurja viiruse ........ |
Seda siis kui on toite profiilid olemas. Kui pole, siis masin töinab tähja akut senikaua, kuni aku enda alatühjenemiskaitse rakendub ja järsult masina töö lõpetab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 17:02:27
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| monster13 kirjutas: |
| Tuleks käituda järgmiselt minu mõtlemistmööda, et võtan arvutist failid välja, siis äkki format ja uuesti Windows peale,..... |
Uut piira Winni ei pea peale ajama kui F11 nupust recovere tööle läheb, see taastab originaal Windowsi kui ketas vähegi töökõlblik, ja arvatavasti on ketas 99% tõenäosusega täiesti korras, igal juhul su algne kirjeldus küll miskit moodi ketta läbiminekule ei viita. |
Windows on plaatide peal ja täiesti originaal, serial number on arvuti tagaküljel olemas.
Ja enne oli arvuti koguaeg tööle pandud juhe taga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.08.2008 17:07:47
|
|
|
Ja väikseks meeldetuletuseks, et see Recover-Part, mis arvutit ostes on, on mõeldud selleks, et selle abil tehakse juba siis Recover-DVD - kui arvuti üleüldse esimest korda tööle pannakse.
Ja hilisemad taastused tehakse sellelt, täis-korras DVD-lt, mitte ülekuumenenud, hävinenud HDD-lt.
Ja veider - väga veider on ka see, et inimesed unustavad ära karmi fakti - läppari sees on 1 füüsiline ketas, mitte pole füüsilisi kettaid 2-3. Ja kui on 1 füüsiline ketas, siis kõrge kuumuse jaoks on täiesti suva, et mitu "tarkvaralist" kettast tehtud on. Plate väändub temperatuuris kõveraks ja siis pea kraabib seda platet, kuidas jaksab ja suudab. Mitte ei tegele mõtlemisega - Oi -siin on Recover-Part - seda ma ei kraabi. Oot - oot, kus Win on, seda kraabime, kuidas suudame
|
|
| tagasi üles |
|
 |
FraanCh
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2006
|
02.08.2008 17:10:43
|
|
|
Jep, kõvakal mingid bad sectorid, proovi kelleltki kõvaketta boks saada ja siis sebi mingi recovery tool, peaksid mingid asjad kätte saama. Endal oli sama jama.
Andmed sain kõik ilusti kätte kõik mis tahtsin vähemalt.
Arvatavasti bad sector lihtsalt mingi windoosa tähtsa faili juures. Võid uue ketta osta ja asi korras.
Endal oli mingi 10 giga pilte ja muusikat vaja tagasi saada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2008 19:22:54
|
|
|
Kui arvutil tõesti kõvaketas vigane ja muu korras siis on olemas MiniPE CD millega saad arvuti ka vigase kõvakettaga otse CD pealt käima, samuti on seal peal kõik vajalikud programmid kõvakettalt failide kättesaamiseks, taastamiseks ja nii edasi
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
02.08.2008 19:26:01
|
|
|
Vanal pc-l oli samasugune jama - veapõhjuseks oli vigane ram. Proovi memtestiga ka üle lasta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 19:28:26
|
|
|
Failid ma saaksin ikka kätte, kasvõi kännuämmelg'i abiga kui muud ei saa. Kõvaketast mulle juba pakuti niiet kui kindlalt on kõvaketta probleem siis jään selle juurde ja vahetan ketta ära.
Siin kellelgi teisel kõvaketta boks'i pole, vähemalt mina ei tea sellist inimest, aga kuidas saaks failid ülmber teisele kõvakettale. Muidu peaks mingi mälupulgaga ringi mässama ja aega läheb palju.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
02.08.2008 19:31:35
|
|
|
tee memtest ka ära enne kui uue hdd ostad...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 19:33:56
|
|
|
| Kustkohast ma seda veel teen ja kas peaks ka kõvaketast testima vigaste kohtade jaoks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 19:53:51
|
|
|
| Seda MiniPE CD'd ma praegu alla kakungi, proovin ka midagi memtestiga teha, aga ei oska vist sellega midagi peale hakata, vähemalt ei tea mis see BOOT'imine on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2008 19:54:37
|
|
|
| monster13 kirjutas: |
| ..... aga miks see fail .iso on? |
Mis moodi sa ta siis CD peale kõrvetad, mõlemad programmid lähevad ise käivituva CD pealt tööle arvuti käivitamisel, CD loomulikult peab CD lugejas olema
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 20:05:54
|
|
|
Ma pean siis need failid CD peale panema ja niisama arvuti käima panema, ei midagi muud? Vabandan oma lollust, pole just kõige targem...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2008 20:34:27
|
|
|
| monster13 kirjutas: |
Ma pean siis need failid CD peale panema ja niisama arvuti käima panema, ei midagi muud? Vabandan oma lollust, pole just kõige targem...  |
Ma ei tea kust mida tirid, kui MiniPE sellelt lehelt, siis seal CD iso neljaks tükeldatud rar pakendis, enne tuleb kõik neli alla tirida, ühte kausta panna, lahti pakkida, seal sees olev iso fail näiteks Nero CD kirjutus programmiga avada, see siis kirjutab selle iso CD peale, ühtegi faili oma peaga CD peale eraldi tõsta ei või
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
02.08.2008 21:19:24
|
|
|
Niisama kirjutan ISO faili plaadile ja kas ma pean need MiniPE CD ja memtesti eraldi kirjutama?
Tõmban tõesti RapidShare'st ja neljaks jagatud faili, tuleb kokku siis umbes 400 mega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
02.08.2008 21:23:03
|
|
|
| tahanteada, [solvang]Sa oled nagu loll ja inetu naine- kui näoga seinapoole magad ja suu kinni hoiad, pole nagu väga vigagi [/solvang]
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.08.2008 21:31:23
|
|
|
| monster13 kirjutas: |
Niisama kirjutan ISO faili plaadile ja kas ma pean need MiniPE CD ja memtesti eraldi kirjutama?
Tõmban tõesti RapidShare'st ja neljaks jagatud faili, tuleb kokku siis umbes 400 mega. |
iso faili mitte ei tõsta CD peale vaid avad selle iso mingi kirjutus programmiga, mis see on ma ei tea, üks populaarsemaid on Nero, kui enne isost CD_d pole teinud soovitaks CD-RW plaati kasutada, et kui nässu läheb saad sama plaati uuesti kasutada, kahte iso_t pole ühele CD_le võimalik panna, kui paned, järelikult teed iso_st plaati valesti
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
03.08.2008 08:51:43
|
|
|
Sain netist lugemisega abi, teen testid kohe ära.
viimati muutis monster13 03.08.2008 09:07:55, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
03.08.2008 09:02:11
|
|
|
.iso on "image" fail mille pead plaadile panema.
Menüüst valid, et kirjuta image ja valid selle faili.
Rohkem pole vaja midagi näppida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
03.08.2008 09:33:38
|
|
|
Memtestis Pass oleams ja see on ilmselt korras.
MiniPE CD läheb ka tööle ja alustan failide ümbertõstmisega, kas nüüd on siis Windows pekkis või kõvaketas?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.08.2008 09:39:17
|
|
|
monster13: Aga selliseid "kõvaketta ülekuumenemisi" ei põhjustagi ju mälud. Nii, et mõttetu ja asjatu ajaraiskamine Kõvaketta enda sisetemperatuur kerkib 70-80 kraadini ja siis hakkavad alumiinimumsegust "plated" kuumuse mõjul väänduma. Ning siis hakkavad plated käima vastu lugemis-kirjutuspead, mis liigub platede kohal nii 0,05-0,1mm kõrgusel. Ja siis kraabib kirjtuspea ära selle koha, millest ta parajasti üle liigub. Ja nii kui koha ära kraabib, nii ongi kohe sellel kohal olevad andmed vigased.
Nii, et kõvaketas on asi, mille lubatud töötemperatuur on kuni 50-60 kraadi. Üle selle temperatuuri ei vastuta tootjad kõvaketta töötamise ja andmete säilivuse eest.
Kirjutatud läpparil, mis lülitatakse välja, kui HDD temperatuur ulatub 65 kraadini. Praegu HDD temperatuur 39 kraadi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
03.08.2008 10:09:13
|
|
|
| tahanteada, Kust kurat sa võtad, et hdd temperatuur on 70-80 vahel. Nagu teema alguses öeldud sai asi alguse sellest, et jättis arvuti ööseks tõmbama ja vahepeal lülitus arvuti ise välja (cold shutdown), seega võisid hoopis süsteemi failid corruptida ja lihtne repair/format võib asja juba korda teha. Mingitest bad sectoritest ja muust bullshitist pole ta sõnagi rääkinud, veel vähem temperatuuridest.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
03.08.2008 10:56:26
|
|
|
| monster13 kirjutas: |
Memtestis Pass oleams ja see on ilmselt korras.
MiniPE CD läheb ka tööle ja alustan failide ümbertõstmisega, kas nüüd on siis Windows pekkis või kõvaketas? |
Kui kõvakettale saad kenasti ligi siis Windows pekkis, kui kõvaketas formatida ei taha siis on võimalik Windows repair install valida, või kustutada Windows kataloog maha, samuti kõik lahtised failid kettalt kustutada, samuti Documents and Settings kaustast oma dokumendid ja muud vajalikud asjad eraldi kausta tõsta, Documents and Settings kaust ise kas kustutada või tõsta varjundus kausta, Program files kaust otseselt ei sega midagi, kuid endal pärast lihtsam kui ka selle kausta kustutad, edasi võid uue Windowsi peale installida
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| tagasi üles |
|
 |
monster13
HV vaatleja
liitunud: 13.04.2006
|
03.08.2008 13:58:40
|
|
|
Repair installi üritasin juba enne teha, aga see ei aitanud midagi. Kopeerin failid ümber ja teen formati, ehk siis aitab midagi ja ei pea üldse midagi uut vaatama.
Igatahes mingit kriipimist kuulda pole kui arvuti käib ja siiamaani pole vigaseid file leidnud.
Suured, suured tänud kõigile, sain arvuti tööle...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|