Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Läpakas ei käivitu enam märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 10:17:53 Läpakas ei käivitu enam vasta tsitaadiga

Masin on mingi HP oma, käima läheb nii ilma kui ka akuga, aga XP Home jookseb kokku. Peale Windows Xp logonscreeni läheb pilt korraks mustaks ja edasi tuleb bluescreen, siis teeb süsteem restardi ja hakkab otsast pihta terve jama.
Algas sellest, et jätsin arvuti midagi tõmbama, aga aku juhet polnud taga ja masin lülitus ise välja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2008 10:47:52 vasta tsitaadiga

Kõvaketas on läbi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 10:48:53 vasta tsitaadiga

Seda ma arvasin, aga kas nüüd oleks mõni võimalus sealt faile kätte saada, pildid, dokumendid ja muusika.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2008 10:51:16 vasta tsitaadiga

võin aidata, kui võrus liigud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 10:55:47 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
võin aidata, kui võrus liigud

Ei tea kas selline inimene teeb ka asja ära nagu Viktor kes siin Antsla lähedal liigub? Kui teda tead. Kui ei siis oleks meeleldi ka muud abi saamas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 11:10:00 vasta tsitaadiga

Mis arvutiga tegu, ega ometi järjekordne HP dv6000
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 11:22:31 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
Mis arvutiga tegu, ega ometi järjekordne HP dv6000

Jah, kahjuks seda ta on.

Aga nüüd kui kõvaketas on läbi, siis tuleks hakata uue peale mõtlema. Ei oska midagi ise vaadata, küsiks siis normaalses hinnaklassis 80'nest kõvaketast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 11:30:03 vasta tsitaadiga

monster13 kirjutas:
Marie kirjutas:
Mis arvutiga tegu, ega ometi järjekordne HP dv6000

Jah, kahjuks seda ta on.

Aga nüüd kui kõvaketas on läbi, siis tuleks hakata uue peale mõtlema. Ei oska midagi ise vaadata, küsiks siis normaalses hinnaklassis 80'nest kõvaketast.

Siis unusta kõvaketta jutt küll ära, arvuti jahutus tolmu täis (üritus mõttest, et puhastan ära on mõttetu, eriti kui arvuti alla kahe aasta vana)
......
Kui paberid alles, siis peaks garandiid veel piisavalt olema ehk siis 2 aastat ühe aasta asemel
Euroopa laiendatud garantii alla kuulumise tingimused
HP dv6000 tüüpvead
*wifi ei tööta, aegajalt ei tööta, peale sooja restarti ei tööta
*ekraan on pime ja piiksub videokaardi viga
* masin ei lähe üldse käima
Siis lased enne ServiceNetti viimist recovery plaadilt/partitsioonilt Vista selga tagasi ning vaatad, et seerianumbri kleeps oleks loetav. Enne tuimalt arvuti üleandmist veendu kas garantii veel kehtib ja/või su arvuti mudel kuulub tasuta emaplaadi vahetuseks ettenähtud vahemikku.



Käetoe kleepsud ei loe absoluutselt.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 11:34:55 vasta tsitaadiga

Pabereid oleme otsinud, ei leia enam ja garantii on ka vast läbi kuna masin pole tükk aega puhastuses käinud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 11:46:53 vasta tsitaadiga

monster13 kirjutas:
Pabereid oleme otsinud, ei leia enam ja garantii on ka vast läbi kuna masin pole tükk aega puhastuses käinud...

sa oleksid pidanud seda teemat Mittekäivituvate (piiksuvate) HP dv6000 seeria garantiist : hoolikamald lugema, siis saad aru, et sellel mudelil annab emaplaat otsad, halva jahutuse ehituse, konstruktsiooni tõttu, emaplaat vahetatakse peale ametliku garantii lõppu veel teisegi aasta jooksul, üldjuhul pole veel ükski HP dv6000 kahte aastat vana, või mis su arvuti täpne mudeli number on, parandus raha eest ei tasu ära, emaplaadi vahetus maksab 7500.- ja uus samasugune sülearvuti umbes 1000.- enam.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 11:52:45 vasta tsitaadiga

Product: HP Pavilion dv600
s/n: CNF 6493N6
p/n: RP963Ea#ABB
Service | dv6103eu
tag| Warranty 1 year

Rohkem siin tagakülje kleepsul midagi kirjas pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 12:54:38 vasta tsitaadiga

monster13 kirjutas:
Product: HP Pavilion dv600
s/n: CNF 6493N6
p/n: RP963Ea#ABB
Service | dv6103eu
tag| Warranty 1 year

Rohkem siin tagakülje kleepsul midagi kirjas pole.

See mudel võib isegi 2 aastat vana olla, kuid võib ka mitte, igal juhul kui paberid üles leiad ja kahte aastat täis pole siis sellele kehtib see laiendatud grandi p/n: RP963Ea ....

Selline idee oleks ka välja pakkuda, lae läpakal aku täis, ühenda vooluvõrgust lahti ja proovi siis täis aku pealt käivitada või oled juba nii proovinud
Safe modes, enne kui arvuti Windows_i hakkab laadima, kohe arvuti sisselülitamisel hakkad F8 klahvi toksima, oled proovinud
ja viimane võimalus, kui stafist kahju pole on sellele alati võimalik uus Windows peale lasta, kui Recoveri ketta osa alles, arvuti käivitamisel toksid F11 ja kõvakettas lüüakse puhtaks

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2008 13:26:04 vasta tsitaadiga

suure tõenäosusega on masin ketta poole pöördumisel välja lülinud, ehk siis windoosa käivitusfailid pihta saanud. Isiklikult prooviks kõigepealt vajaliku info teises masinas kätte saada ning alles siis proovida vaimu välja ajada.

Mis puutb antsla kandis liikuvatesse inimestesse, siis ei tea/tunne eriti ühtegi nägu ega nimepidi, mistõttu jään ka võimaliku Viktori (kui see nüüd juhuslikult see sensitiiv pole) oskuste koha pealt vastuse võlgu.
Kui aga huvi on ja kedagi lähemalt ei leia, olen valmis abistama
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 13:49:13 vasta tsitaadiga

Tuleks käituda järgmiselt minu mõtlemistmööda, et võtan arvutist failid välja, siis äkki format ja uuesti Windows peale, kui see ei aita, siis garantii poole pöördumine.

Juba jõuti pakkuda kõvaketast, niiet kui see läbi on siis saab ka tolle ära vahetatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 14:05:31 vasta tsitaadiga

monster13 kirjutas:
Tuleks käituda järgmiselt minu mõtlemistmööda, et võtan arvutist failid välja, siis äkki format ja uuesti Windows peale,.....

Uut piira Winni ei pea peale ajama kui F11 nupust recovere tööle läheb, see taastab originaal Windowsi kui ketas vähegi töökõlblik, ja arvatavasti on ketas 99% tõenäosusega täiesti korras, igal juhul su algne kirjeldus küll miskit moodi ketta läbiminekule ei viita.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.08.2008 15:51:54 vasta tsitaadiga

Marie: Mis Sa sellest katkise kõvaketta katkisest Win-ist ikka lapid. Alles vahetasin HP DV6000 kõvaketta välja - täpselt analoogne käitumine oli ning lisaks segi Win-i pardile oli segi ka Recover-part. Ja kui ketas sai läbi skännitud, oli "vigast piirkonda" kokku a 2GB!
Ja see tuleb sellest, et kui masin on tolmu täis, temperatuurid on taevas, siis kruvib HDD temperatuur ennast ka nii 70-80 kraadi tuliseks. Ning siis tulemusena "saunakuumuses läbikõrbenud ketas".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 15:58:03 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Marie: Mis Sa sellest katkise kõvaketta katkisest Win-ist ikka lapid. Alles vahetasin HP DV6000 kõvaketta välja - täpselt analoogne käitumine oli ning lisaks segi Win-i pardile oli segi ka Recover-part. Ja kui ketas sai läbi skännitud, oli "vigast piirkonda" kokku a 2GB!
Ja see tuleb sellest, et kui masin on tolmu täis, temperatuurid on taevas, siis kruvib HDD temperatuur ennast ka nii 70-80 kraadi tuliseks. Ning siis tulemusena "saunakuumuses läbikõrbenud ketas".

Akupealt töötab arvuti miinimum koormusega, nii-et mingist kõvaketta praadimisest ei saanud antud olukorras juttu olla, kui aku tühjaks saab siis lülitab sülearvuti ennast ise sujuvalt välja, pigem sealt midagi sikutades tiris ta oma masinasse mingi kurja viiruse ........

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2008 16:52:16 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
..kui aku tühjaks saab siis lülitab sülearvuti ennast ise sujuvalt välja, pigem sealt midagi sikutades tiris ta oma masinasse mingi kurja viiruse ........

Seda siis kui on toite profiilid olemas. Kui pole, siis masin töinab tähja akut senikaua, kuni aku enda alatühjenemiskaitse rakendub ja järsult masina töö lõpetab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 17:02:27 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
monster13 kirjutas:
Tuleks käituda järgmiselt minu mõtlemistmööda, et võtan arvutist failid välja, siis äkki format ja uuesti Windows peale,.....

Uut piira Winni ei pea peale ajama kui F11 nupust recovere tööle läheb, see taastab originaal Windowsi kui ketas vähegi töökõlblik, ja arvatavasti on ketas 99% tõenäosusega täiesti korras, igal juhul su algne kirjeldus küll miskit moodi ketta läbiminekule ei viita.

Windows on plaatide peal ja täiesti originaal, serial number on arvuti tagaküljel olemas.
Ja enne oli arvuti koguaeg tööle pandud juhe taga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.08.2008 17:07:47 vasta tsitaadiga

Ja väikseks meeldetuletuseks, et see Recover-Part, mis arvutit ostes on, on mõeldud selleks, et selle abil tehakse juba siis Recover-DVD - kui arvuti üleüldse esimest korda tööle pannakse.
Ja hilisemad taastused tehakse sellelt, täis-korras DVD-lt, mitte ülekuumenenud, hävinenud HDD-lt.

Ja veider - väga veider on ka see, et inimesed unustavad ära karmi fakti - läppari sees on 1 füüsiline ketas, mitte pole füüsilisi kettaid 2-3. Ja kui on 1 füüsiline ketas, siis kõrge kuumuse jaoks on täiesti suva, et mitu "tarkvaralist" kettast tehtud on. Plate väändub temperatuuris kõveraks ja siis pea kraabib seda platet, kuidas jaksab ja suudab. Mitte ei tegele mõtlemisega - Oi -siin on Recover-Part - seda ma ei kraabi. Oot - oot, kus Win on, seda kraabime, kuidas suudame icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FraanCh
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2006




sõnum 02.08.2008 17:10:43 vasta tsitaadiga

Jep, kõvakal mingid bad sectorid, proovi kelleltki kõvaketta boks saada ja siis sebi mingi recovery tool, peaksid mingid asjad kätte saama. Endal oli sama jama.

Andmed sain kõik ilusti kätte kõik mis tahtsin vähemalt.

Arvatavasti bad sector lihtsalt mingi windoosa tähtsa faili juures. Võid uue ketta osta ja asi korras.

Endal oli mingi 10 giga pilte ja muusikat vaja tagasi saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 19:22:54 vasta tsitaadiga

Kui arvutil tõesti kõvaketas vigane ja muu korras siis on olemas MiniPE CD millega saad arvuti ka vigase kõvakettaga otse CD pealt käima, samuti on seal peal kõik vajalikud programmid kõvakettalt failide kättesaamiseks, taastamiseks ja nii edasi
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 02.08.2008 19:26:01 vasta tsitaadiga

Vanal pc-l oli samasugune jama - veapõhjuseks oli vigane ram. Proovi memtestiga ka üle lasta beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 19:28:26 vasta tsitaadiga

Failid ma saaksin ikka kätte, kasvõi kännuämmelg'i abiga kui muud ei saa. Kõvaketast mulle juba pakuti niiet kui kindlalt on kõvaketta probleem siis jään selle juurde ja vahetan ketta ära.

Siin kellelgi teisel kõvaketta boks'i pole, vähemalt mina ei tea sellist inimest, aga kuidas saaks failid ülmber teisele kõvakettale. Muidu peaks mingi mälupulgaga ringi mässama ja aega läheb palju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 02.08.2008 19:31:35 vasta tsitaadiga

tee memtest ka ära enne kui uue hdd ostad... icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 19:33:56 vasta tsitaadiga

Kustkohast ma seda veel teen ja kas peaks ka kõvaketast testima vigaste kohtade jaoks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 02.08.2008 19:36:35 vasta tsitaadiga

http://www.memtest.org paned selle usb peale ja boodid selle pealt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 19:36:45 vasta tsitaadiga

enne kui midagi vahetama hakkad võiksid siiski mõne Linux LiveCD või siis selle MiniPE CD abil arvutit käima tõmmata, kui Live CD pealt arvuti töötab siis järelikult Windows nässus või kõvaketas
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 19:53:51 vasta tsitaadiga

Seda MiniPE CD'd ma praegu alla kakungi, proovin ka midagi memtestiga teha, aga ei oska vist sellega midagi peale hakata, vähemalt ei tea mis see BOOT'imine on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 19:54:37 vasta tsitaadiga

monster13 kirjutas:
..... aga miks see fail .iso on?

Mis moodi sa ta siis CD peale kõrvetad, mõlemad programmid lähevad ise käivituva CD pealt tööle arvuti käivitamisel, CD loomulikult peab CD lugejas olema

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 20:05:54 vasta tsitaadiga

Ma pean siis need failid CD peale panema ja niisama arvuti käima panema, ei midagi muud? Vabandan oma lollust, pole just kõige targem... icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 20:34:27 vasta tsitaadiga

monster13 kirjutas:
Ma pean siis need failid CD peale panema ja niisama arvuti käima panema, ei midagi muud? Vabandan oma lollust, pole just kõige targem... icon_confused.gif

Ma ei tea kust mida tirid, kui MiniPE sellelt lehelt, siis seal CD iso neljaks tükeldatud rar pakendis, enne tuleb kõik neli alla tirida, ühte kausta panna, lahti pakkida, seal sees olev iso fail näiteks Nero CD kirjutus programmiga avada, see siis kirjutab selle iso CD peale, ühtegi faili oma peaga CD peale eraldi tõsta ei või

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 02.08.2008 21:19:24 vasta tsitaadiga

Niisama kirjutan ISO faili plaadile ja kas ma pean need MiniPE CD ja memtesti eraldi kirjutama?

Tõmban tõesti RapidShare'st ja neljaks jagatud faili, tuleb kokku siis umbes 400 mega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2008 21:23:03 vasta tsitaadiga

tahanteada, [solvang]Sa oled nagu loll ja inetu naine- kui näoga seinapoole magad ja suu kinni hoiad, pole nagu väga vigagi [/solvang]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 02.08.2008 21:31:23 vasta tsitaadiga

monster13 kirjutas:
Niisama kirjutan ISO faili plaadile ja kas ma pean need MiniPE CD ja memtesti eraldi kirjutama?

Tõmban tõesti RapidShare'st ja neljaks jagatud faili, tuleb kokku siis umbes 400 mega.

iso faili mitte ei tõsta CD peale vaid avad selle iso mingi kirjutus programmiga, mis see on ma ei tea, üks populaarsemaid on Nero, kui enne isost CD_d pole teinud soovitaks CD-RW plaati kasutada, et kui nässu läheb saad sama plaati uuesti kasutada, kahte iso_t pole ühele CD_le võimalik panna, kui paned, järelikult teed iso_st plaati valesti

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 03.08.2008 08:51:43 vasta tsitaadiga

Sain netist lugemisega abi, teen testid kohe ära.

viimati muutis monster13 03.08.2008 09:07:55, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2008 09:02:11 vasta tsitaadiga

.iso on "image" fail mille pead plaadile panema.
Menüüst valid, et kirjuta image ja valid selle faili.
Rohkem pole vaja midagi näppida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 03.08.2008 09:33:38 vasta tsitaadiga

Memtestis Pass oleams ja see on ilmselt korras.

MiniPE CD läheb ka tööle ja alustan failide ümbertõstmisega, kas nüüd on siis Windows pekkis või kõvaketas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.08.2008 09:39:17 vasta tsitaadiga

monster13: Aga selliseid "kõvaketta ülekuumenemisi" ei põhjustagi ju mälud. Nii, et mõttetu ja asjatu ajaraiskamine icon_biggrin.gif Kõvaketta enda sisetemperatuur kerkib 70-80 kraadini ja siis hakkavad alumiinimumsegust "plated" kuumuse mõjul väänduma. Ning siis hakkavad plated käima vastu lugemis-kirjutuspead, mis liigub platede kohal nii 0,05-0,1mm kõrgusel. Ja siis kraabib kirjtuspea ära selle koha, millest ta parajasti üle liigub. Ja nii kui koha ära kraabib, nii ongi kohe sellel kohal olevad andmed vigased.
Nii, et kõvaketas on asi, mille lubatud töötemperatuur on kuni 50-60 kraadi. Üle selle temperatuuri ei vastuta tootjad kõvaketta töötamise ja andmete säilivuse eest.

Kirjutatud läpparil, mis lülitatakse välja, kui HDD temperatuur ulatub 65 kraadini. Praegu HDD temperatuur 39 kraadi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 03.08.2008 10:09:13 vasta tsitaadiga

tahanteada, Kust kurat sa võtad, et hdd temperatuur on 70-80 vahel. Nagu teema alguses öeldud sai asi alguse sellest, et jättis arvuti ööseks tõmbama ja vahepeal lülitus arvuti ise välja (cold shutdown), seega võisid hoopis süsteemi failid corruptida ja lihtne repair/format võib asja juba korda teha. Mingitest bad sectoritest ja muust bullshitist pole ta sõnagi rääkinud, veel vähem temperatuuridest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 03.08.2008 10:56:26 vasta tsitaadiga

monster13 kirjutas:
Memtestis Pass oleams ja see on ilmselt korras.

MiniPE CD läheb ka tööle ja alustan failide ümbertõstmisega, kas nüüd on siis Windows pekkis või kõvaketas?

Kui kõvakettale saad kenasti ligi siis Windows pekkis, kui kõvaketas formatida ei taha siis on võimalik Windows repair install valida, või kustutada Windows kataloog maha, samuti kõik lahtised failid kettalt kustutada, samuti Documents and Settings kaustast oma dokumendid ja muud vajalikud asjad eraldi kausta tõsta, Documents and Settings kaust ise kas kustutada või tõsta varjundus kausta, Program files kaust otseselt ei sega midagi, kuid endal pärast lihtsam kui ka selle kausta kustutad, edasi võid uue Windowsi peale installida

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monster13
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2006




sõnum 03.08.2008 13:58:40 vasta tsitaadiga

Repair installi üritasin juba enne teha, aga see ei aitanud midagi. Kopeerin failid ümber ja teen formati, ehk siis aitab midagi ja ei pea üldse midagi uut vaatama.

Igatahes mingit kriipimist kuulda pole kui arvuti käib ja siiamaani pole vigaseid file leidnud.


Suured, suured tänud kõigile, sain arvuti tööle... thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Läpakas ei käivitu enam
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.