|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Daz_Booob
HV vaatleja
liitunud: 07.07.2004
|
14.07.2008 12:04:41
|
|
|
kuidas nondel T61-del kasutajatugi-hooldus-(garantii)remont Eestis toimib?
mis mind D630 juures kõige enam häirib, on puutepaneel, mis nagu eelnevalt mainitult, tihtilugu teisele näpuliigutusele ei reageeri. Aga üldises plaanis olen selle aparaadiga päris rahul.
Plusse ja miinuseid, mis on mõlema masina puhul pigem subjektiivsed, võib loetleda üksjagu - mõlemad on head aparaadid.
ah-jaa, ühte asja tahaks tegelikult D630-le veel - klaviatuurivalgustust:) Kuigi mul klaviatuur suht peas, siis pimeda mängimine pole meelistegevus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
|
| Kommentaarid: 611 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
505 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greene
HV kasutaja
liitunud: 19.01.2003
|
14.07.2008 18:37:41
|
|
|
Mulle tundub et sa said miski logu D630 endale testimiseks
Aga tore et vaeva nägid....mind siiski ei kõiguta....jään Delli juurde
Lenovo/IBM välimus on olnud läbiaegade ikkagi nagu telliskivil...sisu sisuks aga ma pean julgema läpakaga ka klientide juures käia:)
_________________ Nalja nabani |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
14.07.2008 18:41:30
|
|
|
| greene kirjutas: |
Mulle tundub et sa said miski logu D630 endale testimiseks
Aga tore et vaeva nägid....mind siiski ei kõiguta....jään Delli juurde
Lenovo/IBM välimus on olnud läbiaegade ikkagi nagu telliskivil...sisu sisuks aga ma pean julgema läpakaga ka klientide juures käia:) |
väga õige
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
14.07.2008 19:18:11
|
|
|
olen 2 d630 käpinud ja need vead on küll olemas + kuramuse raske on.
ibm vähemalt kena soliidne välimus. Ehk siis tagasihoidlik ja viisakas.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tige kala
HV veteran

liitunud: 16.11.2004
|
14.07.2008 19:19:41
|
|
|
| angel kirjutas: |
olen 2 d630 käpinud ja need vead on küll olemas + kuramuse raske on.
ibm vähemalt kena soliidne välimus. Ehk siis tagasihoidlik ja viisakas.  |
...ja otse 80ndatest
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raconteur
HV vaatleja

liitunud: 22.11.2005
|
14.07.2008 19:56:55
|
|
|
| no peagi Dellilt uut E-seeriat oodata - viimane suur muutus oli jubatükk aega tagasi , kui C seeria asemele D võeti (D600 jne).
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duplex
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.10.2002
|
14.07.2008 20:05:01
|
|
|
kas keegi tänapäeval veel trackpointi ka kasutab (peale ibm fännide)? tuttavale õpetajale anti kooli poolt mingi odav thinkpad millel touchpadi ei ole, vend autos läpakat välja ei võtagi kuna pole kuskil hiirt jooksutada ja käsi ei õppivat kuidagi klaviatuuri vahel oleva munaga sebimist ära...
| angel kirjutas: |
olen 2 d630 käpinud ja need vead on küll olemas + kuramuse raske on.
ibm vähemalt kena soliidne välimus. Ehk siis tagasihoidlik ja viisakas.  |
kle alles siin kaaluti neid masinaid ja tulemused on näha, kas teed tahtlikult maha või ma ei saa aru mis värk on! Ja välimus on tegelikult maitse asi... Eks massidele lähe ikka ennem peale mooduvärk kui retro! thinkpad on vanakooli värk nagu rolls-royce!
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weedstone
HV veteran

liitunud: 26.11.2004
|
14.07.2008 20:16:06
|
|
|
minu arvates see nn. muna seal klaviatuuri keskel on just autos ja bussis reisides mugavam kasutada näiteks
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
14.07.2008 20:50:59
|
|
|
ei tee tahtlikult maha... D630 on minujaoks tellis ja tegelt sama arvamus on ka suht T6x kohta. s60 vms on paras
Selle julla kasutamine minuarust ainult ibm'idel võimalik ongi. HP oma näiteks on pask, delli oma kohta ülteks sama. IBM'i oma isegi kõlbas kasutamist aga vajab harjutamist 8)
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
viimati muutis angel 14.07.2008 20:52:31, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
14.07.2008 20:51:14
|
|
|
ma ainult trackpointi kasutangi, oluliselt täpsem ja mugavam vigur kui touchpad. Milleks peaksin terve randmega nühkima kui saan sõrmeotsa liigutamisega kaks korda kiiremini sama asja ära tehtud.
...ja ei ole ibmi fänn ka, kasutan juba neljandat aastat Delli. Mulle küll meeldivad mõlemad, nii T61 kui D630, aga valik sai langetatud D630 kasuks (D600-st head mälestused).
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
14.07.2008 21:25:06
|
|
|
oliver., miks terve randmega nühkima ?
mul on küll ranne paigal ja vaid sõrm liigub
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JanQ
HV kasutaja
liitunud: 04.07.2002
|
14.07.2008 21:25:25
|
|
|
Teatud tehnika, tööstusseadmete, ka side, telekommunikatsiooni alal tegutsevatel inimestel pole ilmselt D630-le alternatiivi.
D630 on viimaste aegade läpparitest, üks vähestest, millel veel füüsiline serial port küljes.
Mida peavad tehnikud tegema, ütleme 3-5 aasta pärast, kui seriali vaja on... kandma lisavidinat (T61) või dokki kaasas?
Või laduma minim. 30-50 000 välja, spets PC eest? Vaevalt, et tööstusseadmetes rauda nii kiiresti vahetatakse, kui IT alal.
Seepärast olengi uue E seeria peale tige: com port, vähemalt praeguste juttude järgi, ainult ühel AMD prosega masinal.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
devean
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.02.2003
|
15.07.2008 01:13:28
|
|
|
| Thinlight on uskumatult kasulik vidin IBM/Lenovo läpakatel, väärt kohe kahte punkti
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
15.07.2008 02:13:13
|
|
|
Just hetkel kui selle teema avasin murdus mu ~2 a vanal d620'l parempoolne ekraani hing.
Seega on minu jaouks väga aktuaalne küsimus D630 või T61
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreie
HV vaatleja

liitunud: 09.09.2006
|
15.07.2008 12:48:04
|
|
|
| JanQ kirjutas: |
Teatud tehnika, tööstusseadmete, ka side, telekommunikatsiooni alal tegutsevatel inimestel pole ilmselt D630-le alternatiivi.
D630 on viimaste aegade läpparitest, üks vähestest, millel veel füüsiline serial port küljes.
Mida peavad tehnikud tegema, ütleme 3-5 aasta pärast, kui seriali vaja on... kandma lisavidinat (T61) või dokki kaasas?
Või laduma minim. 30-50 000 välja, spets PC eest? Vaevalt, et tööstusseadmetes rauda nii kiiresti vahetatakse, kui IT alal.
Seepärast olengi uue E seeria peale tige: com port, vähemalt praeguste juttude järgi, ainult ühel AMD prosega masinal. |
Mis siis usb-serial või cardbus-serial üleminekutel häda on?
Kasutan ise ka tööstusseadmetega (võimsusanalüsaator, oommeeter) järjestikporti, usb-serial üleminekutega ja probleeme pole. Cardbus-serial on kallim ja tülikam kasutada, tean, et tegemist on "ehedas rauas" järjestikpordiga, kuid mul pole seda eelist veel vaja läinud.
_________________ Unix survives only because everyone else has done so badly. |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JanQ
HV kasutaja
liitunud: 04.07.2002
|
15.07.2008 14:49:32
|
|
|
to andreie: Võib-olla sinul ei ole probleeme ette tulnud, mitte ka minul. On ( D505 ) füüsiliselt üks serial + teine USB-RS232 üleminek, olen saanud asjad ära aetud ( on juhuseid, kus vaja kahte com porti, üks testseadmele, teine andurile ).
Aga samas ma tean küll ja küll inimesi ( siemensis, eesti energias, sides, või televõrgus ) kes mässavad ja ei saa programmi/riistvara korralikult tööle, kui pole füüsilist porti. Võibolla viga on klaveri-tooli vahel, aga kuidagi palju on neid inimesi olnud. Olen ise näinud, kuidas prooviti 2 erinevat USB-serial adapterit, ja asi ei hakanud tööle. Panin enda läppari: asi OK. Lisaks: kasutatakse küll vähe, aga ikka programme, mis tuleb käima lasta otse DOSis. Kiviaeg küll, aga vajalik teatud juhul. Cardbus-serialiga kogemused puuduvad; küsin seepärast lolli küsimuse: kas antud vidin otse DOSis riistvara tasemel töötab?
Ise eelistan probleemide vältimiseks füüsilist com-i.
Tegelikult: asi läheb antud teemast välja.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
15.07.2008 16:49:18
|
|
|
just, kaalumajanduses on veel piisavalt DOS'i põhiseid rakendusi mis neid "USB to COM" lahendusi ei võta omaks, lihtsalt ei tööta ja kõik, isegi mitte siis kui COM1-ks sead. BIZERBA on näiteks selline. Olen leidnud ühe ExpressCard adapteri, mis tõesti töötab DOS rakendustega kenaste, aga seda on väga ebamugav kasutada ja selline õrnake teine kah.
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreie
HV vaatleja

liitunud: 09.09.2006
|
15.07.2008 18:20:34
|
|
|
| JanQ kirjutas: |
| Cardbus-serialiga kogemused puuduvad; küsin seepärast lolli küsimuse: kas antud vidin otse DOSis riistvara tasemel töötab? |
Kahjuks ma ei tea. Kuid ma pole kade poiss - otsin antud vidina üles ja laenan Sulle, saad ise järgi proovida. Mul võtab ainult veidi aega selle kola seest üles otsimine, palun kannatust. Kui privas kontaktid annad, püsib paremini meeles.
_________________ Unix survives only because everyone else has done so badly. |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M|S|W
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005
|
16.07.2008 18:08:05
|
|
|
Hea ülevaade! Lenovo on ikka peaaegu igas asjas üle. Delli ei osta enam never....kui just väga soodsalt ei saa
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
171 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
16.07.2008 19:00:59
|
|
|
| M|S|W kirjutas: |
Hea ülevaade! Lenovo on ikka peaaegu igas asjas üle. Delli ei osta enam never....kui just väga soodsalt ei saa  |
päris erapooletu avatar
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
16.07.2008 19:05:09
|
|
|
ma pole kunagi ühtegi IBM'i ega Lenovot ostnud ja ei kavatse kunagi ka sellist saasta osta arvatavasti
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
segusilm
HV veteran

liitunud: 20.03.2003
|
16.07.2008 19:22:59
|
|
|
| igatahes core duo prose baasil jookseb d630 silmnähtavalt kiiremini kui t60 ( ei käi küll päris t61 kohta, aga ikkagi )
|
|
| Kommentaarid: 245 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M|S|W
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005
|
16.07.2008 19:24:59
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
| M|S|W kirjutas: |
Hea ülevaade! Lenovo on ikka peaaegu igas asjas üle. Delli ei osta enam never....kui just väga soodsalt ei saa  |
päris erapooletu avatar  |
ee...aga praegu kasutan ajutiselt (pool aastat juba) hoopis üht Delli läpakat
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
171 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
17.07.2008 13:54:29
|
|
|
Delli üks suur eelis minu jaoks on disain, ibm/lenovo on küll selline diskreetne rohkem mida võimendab omakorda must värv. Teine asi mis Delli juures meeldib on klaveri asetus, universaalsem ja isegi ehk loogilisem, lenovo tundub kuidagi kompaktne ja liialt tilluke. Kolmas asi mis Delli juures minule rohkem sobib on portide asetus, eriti see, et osad asuvad ka tagaküljel mis teeb näiteks laual kasutamise mugavamaks ja kindlasti üks konkreetne asi mida ma ei salli on heli pistikud ees, sellist idiootsust poleks küll äriklassilt oodanud, see tundub rohkem mingi võileva klassi trend olevat.
Väljaulatuvat akut ma lenovo puhul väga miinuseks ei loekski, see ehk annab isegi natuke mingit omapära ilmetule disainile ja taga olles ei sega see ka kedagi kui näiteks arvuti kotti mahtumine välja arvata.
Delli suureks miinuseks saab lugeda kindlasti palju loksuvaid detaile ja üldine ehituskvaliteedi madal kvaliteet võrreldes lenovoga, kuigi jah, paljud neist asjadest otseselt kasutust ei sega ega jää ka silma siis äriklassilt ootaks ikka oluliselt paremat kvaliteeti ka pisidetailide juures. Touchpad on ka suht si#¤ ja tuim dellil koguaeg vist olnud.
Üldiselt kui antud dell oleks lenovo poolt ehitatud oleks vast tegu parima läpuga ever
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
17.07.2008 14:25:32
|
|
|
Mindki häiriks eespool asetsevad helipesad - süles ebamugav ning eest jooksev juhe häiriks jubedalt. Vasakul pool paiknemine peaks sobima ka neile paremakäelistele, kes välist hiirt kasutavad.
Aga see ei olegi veel nii kole lugu kui osad odavad Lenovod, kus on optilise draivi sahtel ette avanev nagu vanal ajal nt Thinkpad 600 mudelitel oli. Jube. Kõhuvolt lükkas pidevalt nupust sahtlit lahti.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
17.07.2008 14:32:36
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
| Kõhuvolt lükkas pidevalt nupust sahtlit lahti. |
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xecroy
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2008
|
17.07.2008 17:30:24
|
|
|
Aga IBM-i puhul jäi 10 punni tarkvarale andmata.
Ise naudin HinnaVaatlusesse sisselogimist Client security solutioni ja Firefox 2.x koostöö abil, lihtsalt tõmbad näpuga üle sõrmejäljelugeja ja oled plõksti sees. Näiteks netipanga parool ununeb ära, võtad CSS-i lahti tõmbad näpuga üle ja saad uuesti parooli teada. Paraku ei ole veel kõiki IBMi progesid katsetada jõudnud, seega on loota veel positiivseid uudiseid.
Mulle meeldib ka see et näiteks BIOS-i saan sõrmejäljega sisse logida.
Tähelepanuta ei saa ka jätta töökindlust ja vastupidavust. Olen 10 aastat vana IBM-i parandanud ja korpusel polnud ei kriime ega kulumisjälgi.
http://youtube.com/watch?v=3ENQ1dUavI8
_________________ Kõige suurem pidur on alati ketas. Naudi inimväärset elu, osta SSD! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
17.07.2008 18:37:59
|
|
|
| xecroy, vähemasti xps'ga oli miskine password bank seotud sõrmejäljega
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
17.07.2008 19:54:31
|
|
|
Mina arvan tegelikult, et VR53 tahtis viisakalt väljendudes näidada, et kes mõnda aega IBM/Lenovo Thinkpad'i kasutanud, vaatab Dell'i Latitude seeriat kui odavklassi läpakat. Mina nõustun temaga. Muide, minu arust on Dell'i XPS seeria parema koostekvaliteediga kui Latitude.
Vihaste Delliomanike raevupursked on igati teretulnud. Peategi end vihaselt õigustama, kui sellise asja ostnud olete.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
17.07.2008 22:51:43
|
|
|
oliver., Latitude C seerial oli ka rom ettepoole. ise olin sama probleemiga hädas, et kippus vastu kõhtu minnes lahti tulema, kuigi mingit erilist volti üle püksirihma ei vedelenud.
Samas tarkvara kohapealt on Thinkpad tõesti tasemel, sellega olen isegi väga rahul. Dell puhul meeldib mulle jällegi online tugi rohkem, kui kirjadele vastamine muidugi välja jätta kus on sellist jura aetud mõnikord, et anna olla .
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.07.2008 20:01:56
|
|
|
Ennast huvitaks füüsilised mõõtmed (mm) ja ka mudeli number Lenovo puhul (Lenovo homepage näitan sulle Configure T Series, endal soov just Widescreeni saada)
Lenovol aga iga rauakonf, sama displayga eri Mudelinumbriga...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
22.07.2008 21:24:03
|
|
|
Korpuse mõõtmed: laius, pikkus, kõrgus eest, kõrgus tagant (mm)
D630
336x238x32x32
T61
335x238x28x32
Mudel 7663-AQ8
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
23.07.2008 21:02:40
|
|
|
kes arvuti jõudluse võrdluse kohta kommenteerisid, eeldatavasti polnud see teemaalgatajal eesmärk, seda enam et mõlemaid saab reaalselt mõningas skaalas vastavalt vajadusele komplekteerida.
on mõlema läpakaga tegu olnud, t61 on vähevõitu katsuda olnud, d630 ja eelnevaid mõlema tootja omi omajagu.
vahe on antud võrdlusalustel mudelitel kõvasti vähenenud, delli kasuks. seda siiski kahjuks suuremas osas lenovo ratsimiste tõttu.
kuigi saan aru argumentidest, et delli plusse nagu välja ei toodud, on suhteliselt objektiivne reaalsus see, et kogu jutt oli õige.
disain on muide maitseasi, ibmi disain on vähemalt tuntud suurus ja suhteliselt diskreetne. delli eelmised mudelid olid kahtlasevõitu ja d630 mõjub millegipärast t61 võrreldes suuremalt. rohkem suuremalt kui 3mm paksust ja 1mm laiust.
vastupidiselt eelpoolkõnelejatele ütleks küll, et d610/620 võrreldes mõjub d630 korpus üsna positiivselt. materjal on tõesti veidi kahtlasem kuid loginat ja pehmust on suts vähem. minu subjektiivse arvamuse järgi.
lenovo garantii ja kvaliteet on ibm ajaga võrreldes mõnevõrra alla käinud. üsna suur osa headest asjadest on vana ibmi researchi peal, uut nagu väga ei ole.
tarkvara sakib mõlemal ühepalju, lenovo on teinud harjumuseks kogu oma räige bloat peale lasta (tänu jumalale, et mitte nii räige, kui lenovo brändi omadele) ja dell jääb selles osas pisut alla (aga mitte palju). bloati isiklik sobivus on siin omaette küsimus.
kui ülearusest lahti saada, siis (potentsiaalselt) kasulikku softi on lenovol siiski pisut rohkem.
com pordi olemasolu on niiteema
edit:
- ekraani loksumisega on see teema, et thinkpadidel on sees üsna korralik konstruktsioon, mille küljes siis metallist hinged on. kõrvalmärkuse korras, leidlike ja küllalt kõrgelt arvutit maha pillavate kasutajate jaoks ei ole needki purunematud.
- fn ja ctrl saab thinkpadidel ära vahetada, bios või üks bloati softijupp abiks.
- linux peaks mõlemal üsna probleemivabalt töötama, kas mitte isegi mõlemad vähemalt üksvahe linuxit alternatiivina ei pakkunud?
- d630 extended aku on imo eriti rõve (ibmi oma ka, aga mitte nii palju)
- igasugused loksud ja klaveri/trackpointi/touchpadi kiiksud on pisiasjad, aga kokkuvõttes häirivad.
- ibmi ekraani kõrval olev antenn on kuratlikult hea asi oma kogemuse põhjal.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mareq
HV vaatleja
liitunud: 16.04.2003
|
24.07.2008 11:59:43
|
|
|
| VR53 kirjutas: |
| Lenovo tõi helipesad ette, sest kasutajad arvasid, et eest on mugavam kõrvaklappe ühendada. Maitse asi, kuid väliseid kõlareid kasutades oleks küljel tõenäoliselt parem. |
Kui see oli tõesti tehtud kasutajate soovil, siis miks t61p'l on helipesad normaalses kohas? See on de facto hinna ülesnügimine ainult, kui ma pean ostma 10K kallima pilli ainult selleks, et helipistik ees ei tolgendaks kuivõrd muu funktsionaalsuse koha pealt ajaks asja ära ka mitte-p mudel.
Ma mõistan, et see on ülepingutatud näide, kuid see-eest ilmekas.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
24.07.2008 12:43:51
|
|
|
Tavalise ekraaniga T61 puhul on need endiselt külje peal, samuti T60 puhul. Kuigi tegelikult laiekraaniga 14" mudelitel polegi külje peal eriti ruumi nende pesade jaoks.
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weedstone
HV veteran

liitunud: 26.11.2004
|
24.07.2008 12:47:25
|
|
|
tavaekraani all mõtlesid sa siis seda 14,1" ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duplex
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.10.2002
|
24.07.2008 13:36:47
|
|
|
| mareq kirjutas: |
| VR53 kirjutas: |
| Lenovo tõi helipesad ette, sest kasutajad arvasid, et eest on mugavam kõrvaklappe ühendada. Maitse asi, kuid väliseid kõlareid kasutades oleks küljel tõenäoliselt parem. |
Kui see oli tõesti tehtud kasutajate soovil, siis miks t61p'l on helipesad normaalses kohas? See on de facto hinna ülesnügimine ainult, kui ma pean ostma 10K kallima pilli ainult selleks, et helipistik ees ei tolgendaks kuivõrd muu funktsionaalsuse koha pealt ajaks asja ära ka mitte-p mudel.
Ma mõistan, et see on ülepingutatud näide, kuid see-eest ilmekas.  |
XPS-il on ka ees Huvitav kas enamus kasutajaid kasutavad läpakat laua peal? Mina kasutan laua peal ikka suure ekraaniga asju mis silmi ei riku ja läpakas on autos või reisil kaaslaseks. Ja proovi süles ette kõrvaklappe ja mikrit toppida!
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
24.07.2008 13:54:33
|
|
|
| LOCAL kirjutas: |
| mareq kirjutas: |
| VR53 kirjutas: |
| Lenovo tõi helipesad ette, sest kasutajad arvasid, et eest on mugavam kõrvaklappe ühendada. Maitse asi, kuid väliseid kõlareid kasutades oleks küljel tõenäoliselt parem. |
Kui see oli tõesti tehtud kasutajate soovil, siis miks t61p'l on helipesad normaalses kohas? See on de facto hinna ülesnügimine ainult, kui ma pean ostma 10K kallima pilli ainult selleks, et helipistik ees ei tolgendaks kuivõrd muu funktsionaalsuse koha pealt ajaks asja ära ka mitte-p mudel.
Ma mõistan, et see on ülepingutatud näide, kuid see-eest ilmekas.  |
XPS-il on ka ees Huvitav kas enamus kasutajaid kasutavad läpakat laua peal? Mina kasutan laua peal ikka suure ekraaniga asju mis silmi ei riku ja läpakas on autos või reisil kaaslaseks. Ja proovi süles ette kõrvaklappe ja mikrit toppida! |
need 2 siin on rohkem tööinimesed masinad. neid kasutatakse vist küll rohkem laua peal kui süles.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duplex
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.10.2002
|
24.07.2008 13:58:44
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
| need 2 siin on rohkem tööinimesed masinad. neid kasutatakse vist küll rohkem laua peal kui süles. |
tööinimese masin võib olla mistahes masin mis vastab tema vajadustele. kui mul on hdmi vaja siis ma ei saa ju neid eelistada, mul ennem xps-i oli latitude muide!
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.07.2008 15:12:55
|
|
|
laiekraaniga t61 oli just käes, helipesad külje peal...
LOCAL, ma tahaks norida. kuhu sa süles selle hdmi topid?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mareq
HV vaatleja
liitunud: 16.04.2003
|
24.07.2008 15:23:02
|
|
|
| millise laiekraaniga? 14.1" või 15.4"?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.07.2008 15:28:32
|
|
|
ei tea, ei pööranud tähelepanu. :/
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duplex
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.10.2002
|
24.07.2008 15:32:42
|
|
|
| londiste kirjutas: |
laiekraaniga t61 oli just käes, helipesad külje peal...
LOCAL, ma tahaks norida. kuhu sa süles selle hdmi topid? |
kas su kujutlusvõime piirdub ainult sellega, et mul on arvuti ainult süles? sülearvuti on ikkagi mobiilne seade mitte ei seisa 24h laua peal ja tuleb arvestada, et seda kasutatakse ka süles!
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.07.2008 15:38:47
|
|
|
sellega ma ju antud küsimuse puhul arvestangi. kuhu sa süles selle hdmi teise otsa topid?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
24.07.2008 15:58:50
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| laiekraaniga t61 oli just käes, helipesad külje peal... |
Siis oli 15.4", mitte 14.1"
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xecroy
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2008
|
26.07.2008 12:30:11
tarkvarast veel |
|
|
| londiste kirjutas: |
kes arvuti jõudluse võrdluse kohta kommenteerisid, eeldatavasti polnud see teemaalgatajal eesmärk, seda enam et mõlemaid saab reaalselt mõningas skaalas vastavalt vajadusele komplekteerida.
tarkvara sakib mõlemal ühepalju, lenovo on teinud harjumuseks kogu oma räige bloat peale lasta (tänu jumalale, et mitte nii räige, kui lenovo brändi omadele) ja dell jääb selles osas pisut alla (aga mitte palju). bloati isiklik sobivus on siin omaette küsimus.
kui ülearusest lahti saada, siis (potentsiaalselt) kasulikku softi on lenovol siiski pisut rohkem.
com pordi olemasolu on niiteema
|
IBM/Lenovo tarkvara ei SAKI. Seda tuleb osata kasutada. Sai isegi esimestelt t-seeria läpparitelt kohe access connetctions jm. selline kraam maha lastud. Aga nüüd, paar aastat hiljem ei ole ma nõus seda mingi hinna eest tegema.
Väike näide. Lähen koju, panen läppari käima, läppar tunneb mu koduse wifi võrgu ära, ühendab ennast sinna, paneb firefoxi ja MSN-i käima ja teeb postimehe koduka lahti. Töö juures sama lugu ainult siis käivitatakse rohkem programme.
IBM väidab veel et thinkpadide touchpadid töötavad kaa multipuutetundliku puutepaneelina nagu mcbook airilgi....kusagil nägin linuxi jaoks isegi mingit koodi....paraku oli see minu jaoks liiga kirves.
_________________ Kõige suurem pidur on alati ketas. Naudi inimväärset elu, osta SSD! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
26.07.2008 12:45:52
|
|
|
access connections on väga sihtotstarbeline tööriist. + oma kogemuse järgi vähemalt kolmveerand kasutajatest jääb sellega hätta. ning reaalseid kasutajaid on ikka väga vähe.
sakib oli kommentaar tavakasutaja seisukohalt vaadates...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|