Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 104, 105, 106 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.06.2008 11:36:32 vasta tsitaadiga

Selle jaoks peaksite vist omale eraldi teema võtma icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2008 11:45:49 vasta tsitaadiga

http://www.urbandanger.com/preview/urban-danger-high-speed-preview.html

JUba mända aega on silma jäänud igasugused teooriad, mis juhtub maailma mjandusega.

Halvimal juhul tuleb vartsi hakata konserve varuma icon_neutral.gif

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duplex
Kreisi kasutaja
duplex

liitunud: 06.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2008 11:55:57 vasta tsitaadiga

tegelikult see kütusesaaga on nafta lõppemisel ainult osa probleemist! kui nafta otsa saab mis saab plastmasstoodetest - kasvõi kilekottidest? laseprlaatidest, arvutimonitoridest, asfalteedest jne jne jne...
nafta küttena kasutamine on kõige suurem raiskamine arvestades kui suur osa meie igapäevaasjadest on seotud naftaga!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 30.06.2008 12:13:21 vasta tsitaadiga

LOCAL kirjutas:

nafta küttena kasutamine on kõige suurem raiskamine arvestades kui suur osa meie igapäevaasjadest on seotud naftaga!


No nafta koosneb mitmetest ainetest ja ega sul sellist valikut nüüd küll pole, et kas teed täna kilekotte või jet fueli.... Kui kütust ei tehtaks, siis see osa naftast jääks seisma..
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2008 12:49:14 vasta tsitaadiga

teoreetiliselt saab teid ehitada ka betoonist.
niipalju naftat ikka on, et keemia ja plastmassitööstus saaks edasi tegutseda.

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2008 14:11:39 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Natuke lustlikumat uudist kah küttehindadega seoses icon_wink.gif
---

Kell 14.00: $143.67
---

Hindade tõus ja selle tulemused jänkistanis siin ja siin ja siin
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.06.2008 14:33:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:

$143.67

Pole mõnda aega uudiseid jälginud, mis nüüd selle tõusu põhjuseks on?
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.06.2008 14:43:29 vasta tsitaadiga

Tanel: Oletatavalt Iraani ja tema sõprade-liitlaste poolne maailma-käteväänamine vastuseks teadetele nii rakettide suunamisest Iraanile, kui ka kõikvõimalike Iraani-vastaste majanduslike ja rahanduslike sanktsioonide rakendamisest.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2008 21:54:55 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Pole mõnda aega uudiseid jälginud, mis nüüd selle tõusu põhjuseks on?


The chief executive of oil major BP said on Monday oil supply was not responding to higher demand and that the argument speculators were to blame for record prices above $140/barrel was a "myth."

"Supply is not responding adequately to rising demand," Tony Hayward told the World Petroleum Congress.

He added that politics rather than geology was the reason.

"The problems are above ground not below it," he said.

He dismissed the claim, frequently made by OPEC, many of whose members are reluctant to allow western oil companies invest in their oil industries, that speculators were to blame for high prices.

"This is not a speculative bubble," he said.

---

Health Ministry director-general sends letter to medical facilities in northern Israel, warning them Geophysical Institute believes large quake may hit area soon. Hospitals urged to ready for possible mass casualty event

An inter-office governmental committee reviewing seismographic assessments by the Geophysical Institute of Israel (GII) concluded recently that a large earthquake might hit northern Israel in the near future.

Following the report, Health Ministry Director-General Prof. Avi Yisraeli ordered hospitals in the north to implement the necessary procedures in order to be able to handle a mass casualty event.


+

The commander of the US navy's Fifth Fleet warned on Monday that the United States will not allow Iran to shut the Strait of Hormuz, a key oil supply route in the Gulf.

"They will not close it... They will not be allowed to close it," Vice-Admiral Kevin J. Cosgriff said at a press conference in Bahrain, where the Fifth Fleet is based.

His remarks followed comments by the chief of Iran's elite Revolutionary Guards who issued a new warning last week against any attack against the country over its controversial nuclear drive.

"It is natural that when a country is attacked it uses all of its capabilities against the enemy, and definitely our control of the Persian Gulf and the Strait of Hormuz would be one of our actions," Jafari said.

The strait between Iran and Oman is a vital conduit for energy supplies, with as much as 40 percent of the world's crude oil from Gulf oil producers passing through the waterway.


Vot siis.
---

Rio Tinto kaevajana tulistab 80% rauamaagile ja ArcelorMittal 60% valmisraua hinnale kohe-kohe juurde. Taaskord, massiivne hinnatõus on ootamas kõike.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 01.07.2008 12:27:09 vasta tsitaadiga

OPEC, kes on kogu aeg väitnud, et naftapakkumine on kogu aeg piisav ja vaid mingid müstilised spekulandid ajavad hinna üles, väidab nüüd, et:
nafta hind tõuseb 8 dollari võrra iga kord, kui dollar nõrgeneb euro vastu 1-2 protsenti.
Ehk hakkab tõde lõpuks välja tulema, et mitte spekulandid, vaid OPEC ise krutib hinda.
http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=dd853c94-abfe-4711-b8dd-ad519c25d5ad&open=sec

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2008 12:54:21 vasta tsitaadiga

matrix, ütle mulle palun, mis õigusega ja/või kuidas sa saad/võid naftat tootvat riiki SUNDIDA tootmist suurendama, et hind alla tuleks?
Minu arvates käituvad musta kulla omanikud targalt, et seda võileiva hinna eest SUV-is põletamiseks ei müü.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 01.07.2008 12:59:44 vasta tsitaadiga

See on filosoofiline küsimus, kas võtame asju pikas perspektiivis ja ajame siin Maamunal ühte asja, et kõigil oleks parem, ning kasutame maavarasid üheskoos mõistlikult, ning ehk ükskord õnnestub meil siit välja pääseda, uute Tähtede juurde. Või võtame asju lühikeses perspektiivis, vaatame et täna oleks kõht täis ja palju pappi taskus. Isegi paljud viirused on sellest aru saanud, et peremeesorganismiga tuleb võimalikult hästi koos eksisteerida, mitte seda ära tappa. OPEC-il on igatahes veel viirusteni pikk tee areneda.
_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.07.2008 13:02:12 vasta tsitaadiga

Ma oleks suht õnnelik, kui OPEC ei tõstaks tootmist vaid püüaks varude kasutamist maksimaalselt pikendada. Hinna tõus on seal juures loomulikult paratamatu kuid see on hind, mis tuleb maksta selle nimel, et naftat suts kauemaks jätkuks. Paraku nad jätkavad maksimaalsel kiirusel pumpamist selle asemel, et seda koomale tõmmata icon_sad.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2008 13:03:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Või võtame asju lühikeses perspektiivis, vaatame et täna oleks kõht täis ja palju pappi taskus.

Sellist vaadet paraku valdav osa inimkonnast ka omab.
Nii, nagu USA-kas nõuab oma SUV-ile odavat kütust, soovib OPEC riigid oma väärtuslikku musta kulda hoopis enda jaoks hoida, tuleviku mustadeks päevadeks, miks ta seda jagama peaks odavalt icon_wink.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 13:03:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

võtame asju pikas perspektiivis ja ajame siin Maamunal ühte asja, et kõigil oleks parem, ning kasutame maavarasid üheskoos mõistlikult, ning ehk ükskord õnnestub meil siit välja pääseda, uute Tähtede juurde

paraku ei lähe see meerikamaal ja ka meie aladel leviva kapitalistliku maailmapildiga kokku, kus esikohale on seatud indiviidi isiklik heaolu ning selle suurendamine versus kaaskodaniku seaduslik või vähem seaduslik koorimine.. ilmselt tuleb inimkonnal üle elada väga suurte inim ja resursikaotustega (loodus)katastroof, mis sunniks allesjääjaid mõistma ja mõistetu ka oma meeles kasutusele võtma.. eraomand tuleks sellisel juhul keelustada või selle omamine viia võimalikult keeruliseks.. valdav maailmavaade oleks midagi sotsialismi taolust aga see ju meile ei meeldi..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 01.07.2008 13:11:37 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Sellist vaadet paraku valdav osa inimkonnast ka omab.
Nii, nagu USA-kas nõuab oma SUV-ile odavat kütust, soovib OPEC riigid oma väärtuslikku musta kulda hoopis enda jaoks hoida, tuleviku mustadeks päevadeks, miks ta seda jagama peaks odavalt icon_wink.gif


Ameeriklased sõidavad vähemalt oma SUV-idega NASA-sse tööle ja arendavad kosmosetehnikat, mitte ei sõida niisama lõbu pärast mööda kõrbe ringi.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.07.2008 13:12:56 vasta tsitaadiga

NASA'sse saaks ka rongiga sõita kui väga häda käes, või vähemalt jalgrattaga icon_razz1.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 01.07.2008 13:14:35 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:
Tanel kirjutas:
Sellist vaadet paraku valdav osa inimkonnast ka omab.
Nii, nagu USA-kas nõuab oma SUV-ile odavat kütust, soovib OPEC riigid oma väärtuslikku musta kulda hoopis enda jaoks hoida, tuleviku mustadeks päevadeks, miks ta seda jagama peaks odavalt icon_wink.gif


Ameeriklased sõidavad vähemalt oma SUV-idega NASA-sse tööle ja arendavad kosmosetehnikat, mitte ei sõida niisama lõbu pärast mööda kõrbe ringi.


Mingi mittearvestatav protsent ju .... aga kuhu kõik ülejäänud ameeriklased oma SUV-dega sõidavad? MÄKDOONALDSISSE banana_dance.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.07.2008 13:19:09 vasta tsitaadiga

Unustasid ka iga päev 100+100 miili edasi-tagasi tööle/lasteada, lisaks poeskäigud icon_wink.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 01.07.2008 14:07:59 vasta tsitaadiga

http://broadband.indiatimes.com/showvideo/3183093.cms No fuel in Chennai. Taustamuusika on eriti "doom"
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 14:18:12 vasta tsitaadiga

NEW YORK (WABC) -- It will be a turbulent end of the summer for the nation's airline industry.

As jet fuel prices continue to rise, analysts say passengers will likely face more fees and more service cuts.

Eyewitness News reporter Thalia Patillo has the story from LaGuardia airport.

"You had to pay $6 each to get a seat otherwise you had no seat," traveler Anthea Jones said. "I've never heard that before."

---

We've become familiar with Chapter 11 in recent years, as airline after airline has gone into bankruptcy protection to reorganize its operations. Soon, we may become familiar with an even darker chapter in the airline story: Chapter 7.
ADVERTISEMENT

That's liquidation, which some airline experts think is coming, thanks mainly to historically high oil prices, which are hovering north of $140 for a barrel of crude.

In a report released, appropriately, on Friday the 13th, the Business Travel Coalition flatly predicted several unnamed major U.S. carriers will be forced to liquidate late this year or early next.


Nagu sai mainitud - 150 taalase barreliga on taalades arveldavad lennukompaniid finished. Ja tolle india uudise muusika on täiesti killer icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 14:22:09 vasta tsitaadiga

Koppel: paberil liigub 30 korda enam naftat kui reaalselt

Iraak avas suured naftaväljad välisinvestoritele

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2008 14:29:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Iraak avas suured naftaväljad välisinvestoritele

nagu öeldud selle artikli ühes kommentaaris:

tsitaat:
Iraak toodab praegu ca 2 miljonit barrelit päevas ja optimistid väidavad, et suudaks mõne aastaga oma toodangut kahekordistada. Isegi kui ta seda teeks, siis tehakse see tõus tasa teiste suurte naftamaardlate poolt, mille toodang väheneb.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.07.2008 14:51:31 vasta tsitaadiga

Mingis Ol-Line-Meedias esines täna teema prognoosiga "400 dollarit / barrel".
Selline "positiivne" prognoos võib anda rõõmsad käed hinna veel järsemaks tõstmiseks nii tootjatele kui müüjatele icon_rolleyes.gif

Edit: Oligi siis ÄP onLine teema: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=dd853c94-abfe-4711-b8dd-ad519c25d5ad&open=sec
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 15:10:32 vasta tsitaadiga

Mõttetu numbrite loopimine juba, iga nädal sõnakõlksud 200-350-400. Võiks kirjutada siis ju 800 ja 1000? icon_neutral.gif Selline "prognoos" on küll mõttetu.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 15:34:52 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
Mõttetu numbrite loopimine juba, iga nädal sõnakõlksud 200-350-400. Võiks kirjutada siis ju 800 ja 1000? icon_neutral.gif Selline "prognoos" on küll mõttetu.


800 ja 1000 barrelit ei hakka nafta kunagi maksma. Üsna mõttetu oleks selliseid prognoose teha.
---

Postimehe toimetus tõmbab kanepit vist?

BAGHDAD, June 30, 2008 (AFP) - Iraq said on Monday it has failed
to sign technical support agreements with global oil majors which
were aimed at helping boost the war-torn country's oil production.
Iraq is negotiating with Shell, BP, ExxonMobil, Chevron and
Total, and a consortium of other smaller oil companies, Oil Minister
Hussein al-Shahristani said at press briefing.
"We did not finalise any agreement with them because they
refused to offer consultancy based on fees as they wanted a share of
the oil," he said.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 15:35:24 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
KrikU kirjutas:
Mõttetu numbrite loopimine juba, iga nädal sõnakõlksud 200-350-400. Võiks kirjutada siis ju 800 ja 1000? icon_neutral.gif Selline "prognoos" on küll mõttetu.


800 ja 1000 barrelit ei hakka nafta kunagi maksma. Üsna mõttetu oleks selliseid prognoose teha.


Kuid aasta löppuks 200 barreli eest icon_neutral.gif

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 16:35:56 vasta tsitaadiga

IEA warns of tightening oil supplies

The oil market would remain tight during the next five years as production from non-Opec countries stalls and demand growth remains relatively strong, the western countries’ energy watchdog warned on Tuesday.

The International Energy Agency’s warning is the starkest sign yet that even record oil prices above $140 a barrel have not yet not done enough to balance demand growth from countries such as China with sluggish supply increases.

The IEA said that annual non-Opec growth would slow to 0.5 per cent between 2008 and 2013, against demand growth of 1.6 per cent per year. The mismatch means the world economy would be more reliant on Opec, the oil cartel, and oil prices are likely to remain at record levels, analysts said.

The IEA said it believed Saudi Arabia was having bigger problems than the kingdom, the world’s largest exporter, was willing to admit to, despite its national oil company having gone to great lengths last month to reassure energy ministers gathered in Jeddah that, except for Khursaniyah, its capacity editions were running on schedule.

The IEA said: “State company Aramco insists that [Khursaniyah] delays are not symptomatic of likely delays at their other projects. Nonetheless, latest market intelligence leads us to push back our estimates for the Nuayyim increment and for Manifa, by six to nine months compared with the July 2007 forecast.”
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2008 16:58:14 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:

Rio Tinto kaevajana tulistab 80% rauamaagile ja ArcelorMittal 60% valmisraua hinnale kohe-kohe juurde. Taaskord, massiivne hinnatõus on ootamas kõike.

saaksid palun täpsustada oma andmeid/allikaid?
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 17:18:54 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

saaksid palun täpsustada oma andmeid/allikaid?


Kõigepealt:

April 16 (Bloomberg) -- ArcelorMittal, the world's largest steelmaker, plans to boost prices on some steel shipments in the U.S. by $250 a ton, or about 33 percent of current prices, to recoup surging costs for energy and iron ore. The shares gained.

The surcharge will be added to contracted orders of flat- rolled steel for shipment May 5 and later, according to an April 14 memo to sales personnel from D.G. Mull, executive vice president for sales and marketing. The Luxembourg-based company won't add the charge to spot sales or contracts that already allow prices to fluctuate, the memo said.


+

Nüüd siis lisandub autode ehitamiseks vajalikule metallihinnale 60% veel otsa ning tänu Hiina tohutule ehitusbuumule tõmmatakse varsti ka "tavalise" metalli hind üles.

+

LONDON (AFP) - Anglo-Australian mining group Rio Tinto said Monday that it had agreed a near doubling of the price of its iron ore sales to Chinese steel maker Baosteel.

Prices are to increase by 80-97 percent depending on the category of iron ore, which is a vital raw material used to make steel.

"Rio Tinto Iron Ore subsidiary Hamersley Iron has today reached agreement with China's Baosteel on the price for Hamersley iron ore deliveries for the contract year commencing 1 April 2008," said a statement issued by Rio Tinto.

A spokesman for Rio Tinto said the deal was "very significant," as iron ore is one of the three main drivers of Rio Tinto's earnings, along with copper and aluminium.

"The increase is higher than the 71 percent and 65 percent settlements announced by Brazilian mining giant Vale earlier in the year, reflecting both the strength of the market and an indication of the proximity of Rio Tinto's iron ore to its customers," the spokesman added.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 01.07.2008 22:44:25 vasta tsitaadiga

Saudi Arabia says no more crude production

MADRID, Spain (CNN) -- Saudi Arabia on Tuesday ruled out further increases in crude production following its June 23 announcement that it would pump an extra half-million barrels a day.

In an interview with CNN, Saudi Oil Minister Ali al-Naimi said he was troubled by the current high levels of petroleum prices, but added, "We have nothing to do with prices where they are today."

He denied the problem is one of immediate oil supply.

Asked whether Saudi Arabia, OPEC's leading producer, would open its taps to its reported maximum capacity of 11 million barrels a day, al-Naimi did not dispute the figure but asked rhetorically, "Where is the buyer?"

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 22:58:40 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Fordi müüginumbrid on täiesti vertikaalkukkumises.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pents
HV kasutaja
pents

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2008 23:36:18 vasta tsitaadiga

Ega see muu märk pole, et suurem sõda on tulemas icon_smile.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2008 00:14:01 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
800 ja 1000 barrelit ei hakka nafta kunagi maksma. Üsna mõttetu oleks selliseid prognoose teha.
Kindlasti hakkab, või kui pikk on "kunagi"?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2008 13:55:38 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Scart kirjutas:
800 ja 1000 barrelit ei hakka nafta kunagi maksma. Üsna mõttetu oleks selliseid prognoose teha.
Kindlasti hakkab, või kui pikk on "kunagi"?


Selleks ajaks, kui barreli väärtus on tänapäeva taalades 800-1000, ei müüda naftat enam ammu vabaturul oktsjoni korras.
---

What’s up with oil prices? Well, it’s not speculators, and there’s no relief in sight, meaning at least five more years of high prices with no easy fixes. The ugly truth? Peak oil isn’t fringe anymore—it’s going mainstream.

That’s the reading from the latest oil market report from the International Energy Agency, the rich-country energy watchdog. The IEA’s latest x-ray of the oil market includes plenty of disturbing nuggets.

The fact that there are no growing stockpiles of crude around the world, for example, suggests speculators aren’t behind crude’s dizzying rise this year (much to Paul Krugman’s satisfaction and Congress’ chagrin.)

And while U.S. drivers fret and worry over how to pay for the Prius, the sad truth is that it doesn’t matter: By 2015, developing country oil demand will outstrip the rich world’s. They’re already in the driver’s seat: 90% of the demand growth over the next five years will come from Asia, the Middle East, and Latin America, the IEA said.

But the juiciest nugget? The conservative IEA appears to be inching ever-closer to the “peak-oil” crowd. Supply simply can’t keep pace with demand—everybody with an oil well has the taps open, but there’s not much left in the keg. Oil fields are aging quicker than free-agent pitchers, and the global oil industry has to run faster just to stay in place. From the IEA:

---

Korralik EBi kokkuvõte siin.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.07.2008 14:03:59 vasta tsitaadiga

Scart: T6en2oliselt tekivad s6brad, kes saavad 100-200 dollariga ja vaenlased, kes saavad 800-1000 dollariga. Ja kui ei taha, k2ivad jala v6i s6idavad jalgrattaga.
Minul on küll iga p2ev 3-10km. nagu siuhti jala 2ra k2idud ilma igasuguse bensiinivajaduseta!

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pents
HV kasutaja
pents

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2008 14:06:52 vasta tsitaadiga

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=cd643f12-5955-4b1f-a1c7-96db05d61dbf&open=sec
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2008 14:25:43 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: T6en2oliselt tekivad s6brad, kes saavad 100-200 dollariga ja vaenlased, kes saavad 800-1000 dollariga. Ja kui ei taha, k2ivad jala v6i s6idavad jalgrattaga.
Minul on küll iga p2ev 3-10km. nagu siuhti jala 2ra k2idud ilma igasuguse bensiinivajaduseta!


Ilmselt siiski tekivad teatud tootjatele sõprade tugiüksused toeks nagu Hiina uljad sõdurid näiteks, mis "kannavad hoolt", et ükski bandiit ja kapitalist toru õhku ei laseks vms. Õige pea on nafta otsene strateegiline väärtus, mis turvatakse kuulide lennates.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teccha
HV vaatleja
Teccha

liitunud: 19.10.2007




sõnum 02.07.2008 19:30:17 vasta tsitaadiga

Olete tähele pannud, et mõndades filmides on suht täppi nagu ennustatud mingi asjaga, mis tulevikus võib tulla vms. icon_smile.gif
Igatahes Futurama: Benders Big Score filmis panin tähele sellist asja.
Aasta 2012
Bender taksojuhile: Jälita seda meest. Ma maksan sulle ekstra 100.- kui sa jälitad teda nii lähedalt, et sa ta alla ajad.
Taksojuht: Jah, sir.
Käib mingi jälitamine mis nurjub.
Taksojuht ütleb: Kurat! Selle 100 eest oleks saanud Ühe Liitri bensiini.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2008 21:39:07 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Sadly, we are witnessing the sort of strategic errors that turned the recession of 1930 into a global catastrophe.

The European Central Bank is now hell-bent on a course of action that will have a knock-on effect across the world and risk a dangerous implosion of the credit system.

The ECB's Jean-Claude Trichet told Die Zeit today that "there is a risk of inflation exploding."

Let me put it differently: there is a grave risk of social and political disorder "exploding" if the logic of his argument is followed to its grim conclusion, that is to say if the ECB charges ahead with a string of rate rises through the autumn after its near certain move to 4.25 per cent on Thursday.

---

DETROIT, July 2 (Reuters) - General Motors Corp (GM.N: Quote, Profile, Research) will need to raise as much as $15 billion in cash to shore up liquidity and bankruptcy is "not impossible" if the U.S. auto market continues to slump, Merrill Lynch said.

Other analysts have suggested GM, whose shares fell to a new 54-year low on Wednesday, needs to raise funds to ride out the downturn in the U.S. auto market through 2009.

But Merrill's estimate of GM's financing needs is the highest yet. It also carried the most stark warning of the bankruptcy risk for the largest U.S. automaker.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 02.07.2008 22:19:29 vasta tsitaadiga

Nymex näitab $144.

---------

It is oddly fitting that we touched $100 oil on 31 December and got halfway from $100 to $200 oil on 30 June - so we're on track to reach $200 oil by 31 December this year (in case you're wondering: +42% and again +42% from that level = +100% from the initial level).

It is also fitting that on that same date, the International Energy Agency published one of its gloomiest ever analyses of the oil markets, asserting that oil prices are justified by fundamentals

“Structural demand growth in developing countries and ongoing supply constraints continue to paint a tight market picture over the medium-term,” the IEA said in its Medium-Term Oil Market Report, released on Tuesday in Madrid.

“Poor supply-side performance since 2004, in the face of strong demand pressures from developing countries, has forced oil prices up sharply to curb demand,” the watchdog added.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.07.2008 23:44:07 vasta tsitaadiga

Kuidagi on 2-e silma vahele jäänud, et hakatakse, kõrgete energiahindade tõttu, majanduse üle kontrolli kaotama.
http://admiralinvest.delfi.ee/index.php?id=102250&l=fplink
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2008 23:47:06 vasta tsitaadiga

Teccha kirjutas:
Olete tähele pannud, et mõndades filmides on suht täppi nagu ennustatud mingi asjaga, mis tulevikus võib tulla vms. icon_smile.gif
Igatahes Futurama: Benders Big Score filmis panin tähele sellist asja.
Aasta 2012
Bender taksojuhile: Jälita seda meest. Ma maksan sulle ekstra 100.- kui sa jälitad teda nii lähedalt, et sa ta alla ajad.
Taksojuht: Jah, sir.
Käib mingi jälitamine mis nurjub.
Taksojuht ütleb: Kurat! Selle 100 eest oleks saanud Ühe Liitri bensiini.

See ei olnud lihtsalt taksojuht vaid see oli Al Gore icon_biggrin.gif (tähenärimiseks veel, et see oli gallon mitte liiter 8) )
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Teccha
HV vaatleja
Teccha

liitunud: 19.10.2007




sõnum 03.07.2008 04:01:00 vasta tsitaadiga

Vermon kirjutas:
Teccha kirjutas:
Olete tähele pannud, et mõndades filmides on suht täppi nagu ennustatud mingi asjaga, mis tulevikus võib tulla vms. icon_smile.gif
Igatahes Futurama: Benders Big Score filmis panin tähele sellist asja.
Aasta 2012
Bender taksojuhile: Jälita seda meest. Ma maksan sulle ekstra 100.- kui sa jälitad teda nii lähedalt, et sa ta alla ajad.
Taksojuht: Jah, sir.
Käib mingi jälitamine mis nurjub.
Taksojuht ütleb: Kurat! Selle 100 eest oleks saanud Ühe Liitri bensiini.

See ei olnud lihtsalt taksojuht vaid see oli Al Gore icon_biggrin.gif (tähenärimiseks veel, et see oli gallon mitte liiter 8) )

1 US gallon = 3.78541178 liters
Ehk siis 100.- eest oleks tüüp saanud umbes 3 liitrit icon_biggrin.gif
Mis iganes.. Tõlge oli selline icon_biggrin.gif Igatahes kõige parem ja huvitavam teema on se HV's üldse
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2008 10:05:57 vasta tsitaadiga

$144.57 New Yorgis.

Tapis sai täis 152 taala barreli eest öösel ning esimene tõeline orkaan on moodustumas. Vaatame, saame ehk veel tõesti jänkide iseseisvuspäevaks 150 taala barreli eest ära.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muffest
HV kasutaja

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2008 10:08:27 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:
See on filosoofiline küsimus, kas võtame asju pikas perspektiivis ja ajame siin Maamunal ühte asja, et kõigil oleks parem, ning kasutame maavarasid üheskoos mõistlikult, ning ehk ükskord õnnestub meil siit välja pääseda, uute Tähtede juurde. Või võtame asju lühikeses perspektiivis, vaatame et täna oleks kõht täis ja palju pappi taskus. Isegi paljud viirused on sellest aru saanud, et peremeesorganismiga tuleb võimalikult hästi koos eksisteerida, mitte seda ära tappa. OPEC-il on igatahes veel viirusteni pikk tee areneda.


Viirusega OPEC-it võrrelda pole võimalik! Pigem on inimkonda võimalik viirusega võrrelda. Viiruse eesmärk on säilitada enda elutegevus muutuvas keskonnas, ehk siis muteeruda kui varasem elu(tegevus) on talumatuks muutunud. Ehk siis inimestel oleks tagumine aeg leida uued energiaallikad nafta ahju ajamise asemele.

Keegi mõned(kümned) postitused tõi väga hea paraleeli Coca pudeliga:" Kui teha korgi sisse pisike ava jätkub jooki palju kauemaks. Korgi maha keerates ja siis pudelit kõigest jõust pigistades saab aga pigistaja märjaks ja jääb tühja pudeliga".

_________________
Kõik mis teed tee hästi, sest et halvasti tuleb nagunii hästi välja...
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.07.2008 10:36:41 vasta tsitaadiga

Scart: Kusagil n2gin ka teemat, et ka kuld teeb ysna j2rsult t6usvat hinnarallit.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2008 12:35:42 vasta tsitaadiga

$145.43
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.07.2008 12:49:12 vasta tsitaadiga

Scart: Sa hakkad Delfi-majandusrongist maha jääma 8)
Kirjutatakse 146 dollarist (ja rohkem) barrelist:
http://news.smh.com.au/world/oil-prices-strike-record-high-146-per-barrel-20080703-312u.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.07.2008 12:53:55 vasta tsitaadiga

tahanteada, 2 eri börsi, üks on London Brent crude oil ja teine NYMEX light sweet crude

Aga jah, selle tempoga võib homseks USA-katele "ilus" Iseseisvuspäeva kingitus tulla $150 barrelist näol icon_neutral.gif
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 104, 105, 106 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.