|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
30.06.2008 11:36:32
|
|
|
Selle jaoks peaksite vist omale eraldi teema võtma
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cb4
HV Guru

liitunud: 24.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duplex
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.10.2002
|
30.06.2008 11:55:57
|
|
|
tegelikult see kütusesaaga on nafta lõppemisel ainult osa probleemist! kui nafta otsa saab mis saab plastmasstoodetest - kasvõi kilekottidest? laseprlaatidest, arvutimonitoridest, asfalteedest jne jne jne...
nafta küttena kasutamine on kõige suurem raiskamine arvestades kui suur osa meie igapäevaasjadest on seotud naftaga!
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
30.06.2008 12:13:21
|
|
|
| LOCAL kirjutas: |
nafta küttena kasutamine on kõige suurem raiskamine arvestades kui suur osa meie igapäevaasjadest on seotud naftaga! |
No nafta koosneb mitmetest ainetest ja ega sul sellist valikut nüüd küll pole, et kas teed täna kilekotte või jet fueli.... Kui kütust ei tehtaks, siis see osa naftast jääks seisma..
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
30.06.2008 12:49:14
|
|
|
teoreetiliselt saab teid ehitada ka betoonist.
niipalju naftat ikka on, et keemia ja plastmassitööstus saaks edasi tegutseda.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
30.06.2008 14:11:39
|
|
|
link :: kae siit
Natuke lustlikumat uudist kah küttehindadega seoses
---
Kell 14.00: $143.67
---
Hindade tõus ja selle tulemused jänkistanis siin ja siin ja siin
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
30.06.2008 14:33:58
|
|
|
Pole mõnda aega uudiseid jälginud, mis nüüd selle tõusu põhjuseks on?
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.06.2008 14:43:29
|
|
|
| Tanel: Oletatavalt Iraani ja tema sõprade-liitlaste poolne maailma-käteväänamine vastuseks teadetele nii rakettide suunamisest Iraanile, kui ka kõikvõimalike Iraani-vastaste majanduslike ja rahanduslike sanktsioonide rakendamisest.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
30.06.2008 21:54:55
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Pole mõnda aega uudiseid jälginud, mis nüüd selle tõusu põhjuseks on? |
The chief executive of oil major BP said on Monday oil supply was not responding to higher demand and that the argument speculators were to blame for record prices above $140/barrel was a "myth."
"Supply is not responding adequately to rising demand," Tony Hayward told the World Petroleum Congress.
He added that politics rather than geology was the reason.
"The problems are above ground not below it," he said.
He dismissed the claim, frequently made by OPEC, many of whose members are reluctant to allow western oil companies invest in their oil industries, that speculators were to blame for high prices.
"This is not a speculative bubble," he said.
---
Health Ministry director-general sends letter to medical facilities in northern Israel, warning them Geophysical Institute believes large quake may hit area soon. Hospitals urged to ready for possible mass casualty event
An inter-office governmental committee reviewing seismographic assessments by the Geophysical Institute of Israel (GII) concluded recently that a large earthquake might hit northern Israel in the near future.
Following the report, Health Ministry Director-General Prof. Avi Yisraeli ordered hospitals in the north to implement the necessary procedures in order to be able to handle a mass casualty event.
+
The commander of the US navy's Fifth Fleet warned on Monday that the United States will not allow Iran to shut the Strait of Hormuz, a key oil supply route in the Gulf.
"They will not close it... They will not be allowed to close it," Vice-Admiral Kevin J. Cosgriff said at a press conference in Bahrain, where the Fifth Fleet is based.
His remarks followed comments by the chief of Iran's elite Revolutionary Guards who issued a new warning last week against any attack against the country over its controversial nuclear drive.
"It is natural that when a country is attacked it uses all of its capabilities against the enemy, and definitely our control of the Persian Gulf and the Strait of Hormuz would be one of our actions," Jafari said.
The strait between Iran and Oman is a vital conduit for energy supplies, with as much as 40 percent of the world's crude oil from Gulf oil producers passing through the waterway.
Vot siis.
---
Rio Tinto kaevajana tulistab 80% rauamaagile ja ArcelorMittal 60% valmisraua hinnale kohe-kohe juurde. Taaskord, massiivne hinnatõus on ootamas kõike.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
01.07.2008 12:27:09
|
|
|
OPEC, kes on kogu aeg väitnud, et naftapakkumine on kogu aeg piisav ja vaid mingid müstilised spekulandid ajavad hinna üles, väidab nüüd, et:
nafta hind tõuseb 8 dollari võrra iga kord, kui dollar nõrgeneb euro vastu 1-2 protsenti.
Ehk hakkab tõde lõpuks välja tulema, et mitte spekulandid, vaid OPEC ise krutib hinda.
http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=dd853c94-abfe-4711-b8dd-ad519c25d5ad&open=sec
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
01.07.2008 12:54:21
|
|
|
matrix, ütle mulle palun, mis õigusega ja/või kuidas sa saad/võid naftat tootvat riiki SUNDIDA tootmist suurendama, et hind alla tuleks?
Minu arvates käituvad musta kulla omanikud targalt, et seda võileiva hinna eest SUV-is põletamiseks ei müü.
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
01.07.2008 12:59:44
|
|
|
See on filosoofiline küsimus, kas võtame asju pikas perspektiivis ja ajame siin Maamunal ühte asja, et kõigil oleks parem, ning kasutame maavarasid üheskoos mõistlikult, ning ehk ükskord õnnestub meil siit välja pääseda, uute Tähtede juurde. Või võtame asju lühikeses perspektiivis, vaatame et täna oleks kõht täis ja palju pappi taskus. Isegi paljud viirused on sellest aru saanud, et peremeesorganismiga tuleb võimalikult hästi koos eksisteerida, mitte seda ära tappa. OPEC-il on igatahes veel viirusteni pikk tee areneda.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2008 13:02:12
|
|
|
Ma oleks suht õnnelik, kui OPEC ei tõstaks tootmist vaid püüaks varude kasutamist maksimaalselt pikendada. Hinna tõus on seal juures loomulikult paratamatu kuid see on hind, mis tuleb maksta selle nimel, et naftat suts kauemaks jätkuks. Paraku nad jätkavad maksimaalsel kiirusel pumpamist selle asemel, et seda koomale tõmmata
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
01.07.2008 13:03:48
|
|
|
| tsitaat: |
võtame asju pikas perspektiivis ja ajame siin Maamunal ühte asja, et kõigil oleks parem, ning kasutame maavarasid üheskoos mõistlikult, ning ehk ükskord õnnestub meil siit välja pääseda, uute Tähtede juurde
|
paraku ei lähe see meerikamaal ja ka meie aladel leviva kapitalistliku maailmapildiga kokku, kus esikohale on seatud indiviidi isiklik heaolu ning selle suurendamine versus kaaskodaniku seaduslik või vähem seaduslik koorimine.. ilmselt tuleb inimkonnal üle elada väga suurte inim ja resursikaotustega (loodus)katastroof, mis sunniks allesjääjaid mõistma ja mõistetu ka oma meeles kasutusele võtma.. eraomand tuleks sellisel juhul keelustada või selle omamine viia võimalikult keeruliseks.. valdav maailmavaade oleks midagi sotsialismi taolust aga see ju meile ei meeldi..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
01.07.2008 13:11:37
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Sellist vaadet paraku valdav osa inimkonnast ka omab.
Nii, nagu USA-kas nõuab oma SUV-ile odavat kütust, soovib OPEC riigid oma väärtuslikku musta kulda hoopis enda jaoks hoida, tuleviku mustadeks päevadeks, miks ta seda jagama peaks odavalt  |
Ameeriklased sõidavad vähemalt oma SUV-idega NASA-sse tööle ja arendavad kosmosetehnikat, mitte ei sõida niisama lõbu pärast mööda kõrbe ringi.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2008 13:12:56
|
|
|
NASA'sse saaks ka rongiga sõita kui väga häda käes, või vähemalt jalgrattaga
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ArQ
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.09.2004
|
01.07.2008 13:14:35
|
|
|
| matrix kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Sellist vaadet paraku valdav osa inimkonnast ka omab.
Nii, nagu USA-kas nõuab oma SUV-ile odavat kütust, soovib OPEC riigid oma väärtuslikku musta kulda hoopis enda jaoks hoida, tuleviku mustadeks päevadeks, miks ta seda jagama peaks odavalt  |
Ameeriklased sõidavad vähemalt oma SUV-idega NASA-sse tööle ja arendavad kosmosetehnikat, mitte ei sõida niisama lõbu pärast mööda kõrbe ringi. |
Mingi mittearvestatav protsent ju .... aga kuhu kõik ülejäänud ameeriklased oma SUV-dega sõidavad? MÄKDOONALDSISSE
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.07.2008 13:19:09
|
|
|
Unustasid ka iga päev 100+100 miili edasi-tagasi tööle/lasteada, lisaks poeskäigud
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.07.2008 14:18:12
|
|
|
NEW YORK (WABC) -- It will be a turbulent end of the summer for the nation's airline industry.
As jet fuel prices continue to rise, analysts say passengers will likely face more fees and more service cuts.
Eyewitness News reporter Thalia Patillo has the story from LaGuardia airport.
"You had to pay $6 each to get a seat otherwise you had no seat," traveler Anthea Jones said. "I've never heard that before."
---
We've become familiar with Chapter 11 in recent years, as airline after airline has gone into bankruptcy protection to reorganize its operations. Soon, we may become familiar with an even darker chapter in the airline story: Chapter 7.
ADVERTISEMENT
That's liquidation, which some airline experts think is coming, thanks mainly to historically high oil prices, which are hovering north of $140 for a barrel of crude.
In a report released, appropriately, on Friday the 13th, the Business Travel Coalition flatly predicted several unnamed major U.S. carriers will be forced to liquidate late this year or early next.
Nagu sai mainitud - 150 taalase barreliga on taalades arveldavad lennukompaniid finished. Ja tolle india uudise muusika on täiesti killer
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
01.07.2008 14:29:25
|
|
|
| tsitaat: |
Iraak avas suured naftaväljad välisinvestoritele
|
nagu öeldud selle artikli ühes kommentaaris:
| tsitaat: |
| Iraak toodab praegu ca 2 miljonit barrelit päevas ja optimistid väidavad, et suudaks mõne aastaga oma toodangut kahekordistada. Isegi kui ta seda teeks, siis tehakse see tõus tasa teiste suurte naftamaardlate poolt, mille toodang väheneb. |
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
01.07.2008 15:10:32
|
|
|
Mõttetu numbrite loopimine juba, iga nädal sõnakõlksud 200-350-400. Võiks kirjutada siis ju 800 ja 1000? Selline "prognoos" on küll mõttetu.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.07.2008 15:34:52
|
|
|
| KrikU kirjutas: |
Mõttetu numbrite loopimine juba, iga nädal sõnakõlksud 200-350-400. Võiks kirjutada siis ju 800 ja 1000? Selline "prognoos" on küll mõttetu. |
800 ja 1000 barrelit ei hakka nafta kunagi maksma. Üsna mõttetu oleks selliseid prognoose teha.
---
Postimehe toimetus tõmbab kanepit vist?
BAGHDAD, June 30, 2008 (AFP) - Iraq said on Monday it has failed
to sign technical support agreements with global oil majors which
were aimed at helping boost the war-torn country's oil production.
Iraq is negotiating with Shell, BP, ExxonMobil, Chevron and
Total, and a consortium of other smaller oil companies, Oil Minister
Hussein al-Shahristani said at press briefing.
"We did not finalise any agreement with them because they
refused to offer consultancy based on fees as they wanted a share of
the oil," he said.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cb4
HV Guru

liitunud: 24.10.2006
|
01.07.2008 15:35:24
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| KrikU kirjutas: |
Mõttetu numbrite loopimine juba, iga nädal sõnakõlksud 200-350-400. Võiks kirjutada siis ju 800 ja 1000? Selline "prognoos" on küll mõttetu. |
800 ja 1000 barrelit ei hakka nafta kunagi maksma. Üsna mõttetu oleks selliseid prognoose teha. |
Kuid aasta löppuks 200 barreli eest
_________________ Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"? |
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.07.2008 16:35:56
|
|
|
IEA warns of tightening oil supplies
The oil market would remain tight during the next five years as production from non-Opec countries stalls and demand growth remains relatively strong, the western countries energy watchdog warned on Tuesday.
The International Energy Agencys warning is the starkest sign yet that even record oil prices above $140 a barrel have not yet not done enough to balance demand growth from countries such as China with sluggish supply increases.
The IEA said that annual non-Opec growth would slow to 0.5 per cent between 2008 and 2013, against demand growth of 1.6 per cent per year. The mismatch means the world economy would be more reliant on Opec, the oil cartel, and oil prices are likely to remain at record levels, analysts said.
The IEA said it believed Saudi Arabia was having bigger problems than the kingdom, the worlds largest exporter, was willing to admit to, despite its national oil company having gone to great lengths last month to reassure energy ministers gathered in Jeddah that, except for Khursaniyah, its capacity editions were running on schedule.
The IEA said: State company Aramco insists that [Khursaniyah] delays are not symptomatic of likely delays at their other projects. Nonetheless, latest market intelligence leads us to push back our estimates for the Nuayyim increment and for Manifa, by six to nine months compared with the July 2007 forecast.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
01.07.2008 16:58:14
|
|
|
| Scart kirjutas: |
Rio Tinto kaevajana tulistab 80% rauamaagile ja ArcelorMittal 60% valmisraua hinnale kohe-kohe juurde. Taaskord, massiivne hinnatõus on ootamas kõike. |
saaksid palun täpsustada oma andmeid/allikaid?
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.07.2008 17:18:54
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
saaksid palun täpsustada oma andmeid/allikaid? |
Kõigepealt:
April 16 (Bloomberg) -- ArcelorMittal, the world's largest steelmaker, plans to boost prices on some steel shipments in the U.S. by $250 a ton, or about 33 percent of current prices, to recoup surging costs for energy and iron ore. The shares gained.
The surcharge will be added to contracted orders of flat- rolled steel for shipment May 5 and later, according to an April 14 memo to sales personnel from D.G. Mull, executive vice president for sales and marketing. The Luxembourg-based company won't add the charge to spot sales or contracts that already allow prices to fluctuate, the memo said.
+
Nüüd siis lisandub autode ehitamiseks vajalikule metallihinnale 60% veel otsa ning tänu Hiina tohutule ehitusbuumule tõmmatakse varsti ka "tavalise" metalli hind üles.
+
LONDON (AFP) - Anglo-Australian mining group Rio Tinto said Monday that it had agreed a near doubling of the price of its iron ore sales to Chinese steel maker Baosteel.
Prices are to increase by 80-97 percent depending on the category of iron ore, which is a vital raw material used to make steel.
"Rio Tinto Iron Ore subsidiary Hamersley Iron has today reached agreement with China's Baosteel on the price for Hamersley iron ore deliveries for the contract year commencing 1 April 2008," said a statement issued by Rio Tinto.
A spokesman for Rio Tinto said the deal was "very significant," as iron ore is one of the three main drivers of Rio Tinto's earnings, along with copper and aluminium.
"The increase is higher than the 71 percent and 65 percent settlements announced by Brazilian mining giant Vale earlier in the year, reflecting both the strength of the market and an indication of the proximity of Rio Tinto's iron ore to its customers," the spokesman added.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
01.07.2008 22:44:25
|
|
|
Saudi Arabia says no more crude production
MADRID, Spain (CNN) -- Saudi Arabia on Tuesday ruled out further increases in crude production following its June 23 announcement that it would pump an extra half-million barrels a day.
In an interview with CNN, Saudi Oil Minister Ali al-Naimi said he was troubled by the current high levels of petroleum prices, but added, "We have nothing to do with prices where they are today."
He denied the problem is one of immediate oil supply.
Asked whether Saudi Arabia, OPEC's leading producer, would open its taps to its reported maximum capacity of 11 million barrels a day, al-Naimi did not dispute the figure but asked rhetorically, "Where is the buyer?"
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.07.2008 22:58:40
|
|
|
link :: kae siit
Fordi müüginumbrid on täiesti vertikaalkukkumises.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pents
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2005
|
01.07.2008 23:36:18
|
|
|
Ega see muu märk pole, et suurem sõda on tulemas
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
02.07.2008 00:14:01
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| 800 ja 1000 barrelit ei hakka nafta kunagi maksma. Üsna mõttetu oleks selliseid prognoose teha. |
Kindlasti hakkab, või kui pikk on "kunagi"?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.07.2008 13:55:38
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Scart kirjutas: |
| 800 ja 1000 barrelit ei hakka nafta kunagi maksma. Üsna mõttetu oleks selliseid prognoose teha. |
Kindlasti hakkab, või kui pikk on "kunagi"? |
Selleks ajaks, kui barreli väärtus on tänapäeva taalades 800-1000, ei müüda naftat enam ammu vabaturul oktsjoni korras.
---
Whats up with oil prices? Well, its not speculators, and theres no relief in sight, meaning at least five more years of high prices with no easy fixes. The ugly truth? Peak oil isnt fringe anymoreits going mainstream.
Thats the reading from the latest oil market report from the International Energy Agency, the rich-country energy watchdog. The IEAs latest x-ray of the oil market includes plenty of disturbing nuggets.
The fact that there are no growing stockpiles of crude around the world, for example, suggests speculators arent behind crudes dizzying rise this year (much to Paul Krugmans satisfaction and Congress chagrin.)
And while U.S. drivers fret and worry over how to pay for the Prius, the sad truth is that it doesnt matter: By 2015, developing country oil demand will outstrip the rich worlds. Theyre already in the drivers seat: 90% of the demand growth over the next five years will come from Asia, the Middle East, and Latin America, the IEA said.
But the juiciest nugget? The conservative IEA appears to be inching ever-closer to the peak-oil crowd. Supply simply cant keep pace with demandeverybody with an oil well has the taps open, but theres not much left in the keg. Oil fields are aging quicker than free-agent pitchers, and the global oil industry has to run faster just to stay in place. From the IEA:
---
Korralik EBi kokkuvõte siin.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.07.2008 14:03:59
|
|
|
Scart: T6en2oliselt tekivad s6brad, kes saavad 100-200 dollariga ja vaenlased, kes saavad 800-1000 dollariga. Ja kui ei taha, k2ivad jala v6i s6idavad jalgrattaga.
Minul on küll iga p2ev 3-10km. nagu siuhti jala 2ra k2idud ilma igasuguse bensiinivajaduseta!
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pents
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2005
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.07.2008 14:25:43
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Scart: T6en2oliselt tekivad s6brad, kes saavad 100-200 dollariga ja vaenlased, kes saavad 800-1000 dollariga. Ja kui ei taha, k2ivad jala v6i s6idavad jalgrattaga.
Minul on küll iga p2ev 3-10km. nagu siuhti jala 2ra k2idud ilma igasuguse bensiinivajaduseta!
|
Ilmselt siiski tekivad teatud tootjatele sõprade tugiüksused toeks nagu Hiina uljad sõdurid näiteks, mis "kannavad hoolt", et ükski bandiit ja kapitalist toru õhku ei laseks vms. Õige pea on nafta otsene strateegiline väärtus, mis turvatakse kuulide lennates.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teccha
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2007
|
02.07.2008 19:30:17
|
|
|
Olete tähele pannud, et mõndades filmides on suht täppi nagu ennustatud mingi asjaga, mis tulevikus võib tulla vms.
Igatahes Futurama: Benders Big Score filmis panin tähele sellist asja.
Aasta 2012
Bender taksojuhile: Jälita seda meest. Ma maksan sulle ekstra 100.- kui sa jälitad teda nii lähedalt, et sa ta alla ajad.
Taksojuht: Jah, sir.
Käib mingi jälitamine mis nurjub.
Taksojuht ütleb: Kurat! Selle 100 eest oleks saanud Ühe Liitri bensiini.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.07.2008 21:39:07
|
|
|
link :: kae siit
Sadly, we are witnessing the sort of strategic errors that turned the recession of 1930 into a global catastrophe.
The European Central Bank is now hell-bent on a course of action that will have a knock-on effect across the world and risk a dangerous implosion of the credit system.
The ECB's Jean-Claude Trichet told Die Zeit today that "there is a risk of inflation exploding."
Let me put it differently: there is a grave risk of social and political disorder "exploding" if the logic of his argument is followed to its grim conclusion, that is to say if the ECB charges ahead with a string of rate rises through the autumn after its near certain move to 4.25 per cent on Thursday.
---
DETROIT, July 2 (Reuters) - General Motors Corp (GM.N: Quote, Profile, Research) will need to raise as much as $15 billion in cash to shore up liquidity and bankruptcy is "not impossible" if the U.S. auto market continues to slump, Merrill Lynch said.
Other analysts have suggested GM, whose shares fell to a new 54-year low on Wednesday, needs to raise funds to ride out the downturn in the U.S. auto market through 2009.
But Merrill's estimate of GM's financing needs is the highest yet. It also carried the most stark warning of the bankruptcy risk for the largest U.S. automaker.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
02.07.2008 22:19:29
|
|
|
Nymex näitab $144.
---------
It is oddly fitting that we touched $100 oil on 31 December and got halfway from $100 to $200 oil on 30 June - so we're on track to reach $200 oil by 31 December this year (in case you're wondering: +42% and again +42% from that level = +100% from the initial level).
It is also fitting that on that same date, the International Energy Agency published one of its gloomiest ever analyses of the oil markets, asserting that oil prices are justified by fundamentals
Structural demand growth in developing countries and ongoing supply constraints continue to paint a tight market picture over the medium-term, the IEA said in its Medium-Term Oil Market Report, released on Tuesday in Madrid.
Poor supply-side performance since 2004, in the face of strong demand pressures from developing countries, has forced oil prices up sharply to curb demand, the watchdog added.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vermon
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2003
|
02.07.2008 23:47:06
|
|
|
| Teccha kirjutas: |
Olete tähele pannud, et mõndades filmides on suht täppi nagu ennustatud mingi asjaga, mis tulevikus võib tulla vms.
Igatahes Futurama: Benders Big Score filmis panin tähele sellist asja.
Aasta 2012
Bender taksojuhile: Jälita seda meest. Ma maksan sulle ekstra 100.- kui sa jälitad teda nii lähedalt, et sa ta alla ajad.
Taksojuht: Jah, sir.
Käib mingi jälitamine mis nurjub.
Taksojuht ütleb: Kurat! Selle 100 eest oleks saanud Ühe Liitri bensiini. |
See ei olnud lihtsalt taksojuht vaid see oli Al Gore (tähenärimiseks veel, et see oli gallon mitte liiter 8) )
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teccha
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2007
|
03.07.2008 04:01:00
|
|
|
| Vermon kirjutas: |
| Teccha kirjutas: |
Olete tähele pannud, et mõndades filmides on suht täppi nagu ennustatud mingi asjaga, mis tulevikus võib tulla vms.
Igatahes Futurama: Benders Big Score filmis panin tähele sellist asja.
Aasta 2012
Bender taksojuhile: Jälita seda meest. Ma maksan sulle ekstra 100.- kui sa jälitad teda nii lähedalt, et sa ta alla ajad.
Taksojuht: Jah, sir.
Käib mingi jälitamine mis nurjub.
Taksojuht ütleb: Kurat! Selle 100 eest oleks saanud Ühe Liitri bensiini. |
See ei olnud lihtsalt taksojuht vaid see oli Al Gore (tähenärimiseks veel, et see oli gallon mitte liiter 8) ) |
1 US gallon = 3.78541178 liters
Ehk siis 100.- eest oleks tüüp saanud umbes 3 liitrit
Mis iganes.. Tõlge oli selline Igatahes kõige parem ja huvitavam teema on se HV's üldse
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
03.07.2008 10:05:57
|
|
|
$144.57 New Yorgis.
Tapis sai täis 152 taala barreli eest öösel ning esimene tõeline orkaan on moodustumas. Vaatame, saame ehk veel tõesti jänkide iseseisvuspäevaks 150 taala barreli eest ära.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muffest
HV kasutaja
liitunud: 17.09.2003
|
03.07.2008 10:08:27
|
|
|
| matrix kirjutas: |
| See on filosoofiline küsimus, kas võtame asju pikas perspektiivis ja ajame siin Maamunal ühte asja, et kõigil oleks parem, ning kasutame maavarasid üheskoos mõistlikult, ning ehk ükskord õnnestub meil siit välja pääseda, uute Tähtede juurde. Või võtame asju lühikeses perspektiivis, vaatame et täna oleks kõht täis ja palju pappi taskus. Isegi paljud viirused on sellest aru saanud, et peremeesorganismiga tuleb võimalikult hästi koos eksisteerida, mitte seda ära tappa. OPEC-il on igatahes veel viirusteni pikk tee areneda. |
Viirusega OPEC-it võrrelda pole võimalik! Pigem on inimkonda võimalik viirusega võrrelda. Viiruse eesmärk on säilitada enda elutegevus muutuvas keskonnas, ehk siis muteeruda kui varasem elu(tegevus) on talumatuks muutunud. Ehk siis inimestel oleks tagumine aeg leida uued energiaallikad nafta ahju ajamise asemele.
Keegi mõned(kümned) postitused tõi väga hea paraleeli Coca pudeliga:" Kui teha korgi sisse pisike ava jätkub jooki palju kauemaks. Korgi maha keerates ja siis pudelit kõigest jõust pigistades saab aga pigistaja märjaks ja jääb tühja pudeliga".
_________________ Kõik mis teed tee hästi, sest et halvasti tuleb nagunii hästi välja... |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.07.2008 10:36:41
|
|
|
Scart: Kusagil n2gin ka teemat, et ka kuld teeb ysna j2rsult t6usvat hinnarallit.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
03.07.2008 12:35:42
|
|
|
| $145.43
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
03.07.2008 12:53:55
|
|
|
tahanteada, 2 eri börsi, üks on London Brent crude oil ja teine NYMEX light sweet crude
Aga jah, selle tempoga võib homseks USA-katele "ilus" Iseseisvuspäeva kingitus tulla $150 barrelist näol
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|