|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Vista või XP? |
| Vista |
|
31% |
[ 193 ] |
| XP |
|
57% |
[ 350 ] |
| Ei kumbki |
|
10% |
[ 64 ] |
|
| hääli kokku : 607 |
|
| autor |
|
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
20.05.2008 20:50:05
|
|
|
| G80 kirjutas: |
| 2III7 kirjutas: |
mul on tunne, et ma teen video varsti sellest kuidas ma oma kolm vista plaati pooleks teen. puht sellepärast, et vista fännidele meelehärmi põhjustada (kuribanaantantsib) |
No kui % vaadata siis palju neid vista fänne pole.
Ja et vista on stabiilsem, kui XP.
Ma nägin 1 kuu jooksul rohkem blue skreene vistaga, kui ma olen 4 aastat XP-ga näinud.
Vistaga oli veel see paha asi, et tihiti peale jooksid programmid kokku, "not responding".
Ega see väga muutund pole, 6-7 klassivennal vista läpparis ja kõik kiruvad.
Nad ei saa XP-d ka peale panna, kuna läppari tootja pole drivereid teinud.
Aga küll asjad paranevad... |
Kokkuvõte?
Kui M$ mängutootjaid kinni ei plekiks DirectX API kasutamise eest (soodustused, jms...jamps) kasutaksime kõik... mingit muud OS´i ?
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
20.05.2008 21:02:00
|
|
|
sirius4k, kahjuks / õnneks ma ei ole nende plaatide eest midagi maksnud
sina sirius oled vist kõige suurem vista fännboy keda ma näinud olen .... lausa paha hakkab
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
20.05.2008 21:04:10
|
|
|
Ma ei ole fänboy ilmaasjata
Ja kui sa nii nõrk oled, siis peaksid äkki arsti juurde minema
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
20.05.2008 21:05:38
|
|
|
| 2III7 kirjutas: |
sina sirius oled vist kõige suurem vista fännboy keda ma näinud olen .... lausa paha hakkab |
ta lihtsalt kaitseb meid
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
20.05.2008 21:28:03
|
|
|
Etz, nüüd seleta meile, kustotsast microsoft directx api kasutamise eest mängutootjatele maksab. ja xboxi jätame siinkohal mängust välja.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
20.05.2008 22:53:24
|
|
|
| G80 kirjutas: |
| 2III7 kirjutas: |
mul on tunne, et ma teen video varsti sellest kuidas ma oma kolm vista plaati pooleks teen. puht sellepärast, et vista fännidele meelehärmi põhjustada (kuribanaantantsib) |
No kui % vaadata siis palju neid vista fänne pole.
Ja et vista on stabiilsem, kui XP.
Ma nägin 1 kuu jooksul rohkem blue skreene vistaga, kui ma olen 4 aastat XP-ga näinud.
Vistaga oli veel see paha asi, et tihiti peale jooksid programmid kokku, "not responding".
Ega see väga muutund pole, 6-7 klassivennal vista läpparis ja kõik kiruvad.
Nad ei saa XP-d ka peale panna, kuna läppari tootja pole drivereid teinud.
Aga küll asjad paranevad... |
paljudel neist 6-7 klassivennal riistvaraliselt ka normaalne läppar on? mis versioon Vistast ja SP1 + viimased updated peal?
see, et enamus mingi 1-2a tagasi ostetud läpparite peal üritavad nüüd Vistat jooksutada kindlasti mingi niruse RAM-iga ja aeglase kõvaketastega (nagu läpparitel kombeks) ei ole faking Vista süü. No krt ma Vistat juba päris jõhkralt vägistanud ja no tee mis tahad ...ei mingeid kokkujooksmisi ega BSOD-e Ma ei saa aru kas tõesti viga mingites Vista erinevates versioonides vms. ...või on endiselt asi enamustel tooli ja monitori vahel kinni?
Ja siis veel ei saa XP-d peale panna kuna tollelegi pole drivusid? wtf? Ja äkki see, et sa BSOD-e näed ei ole mitte Vista vaid ebastabiilse raua süü
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
20.05.2008 23:12:20
|
|
|
CorsairX,
| G80 kirjutas: |
| Nad ei saa XP-d ka peale panna, kuna läppari tootja pole drivereid teinud. |
Tegu ilmselt HP pavilion'i läpakatega, neid müüakse koos Vistaga ning XP-le draiverid otsi tikutulega taga.
Samas minu NC8000, mis vähemalt 3 aastat vana töötas RC1'ga päris rahuldavalt. Poodi ostma ma sellegipoolest ei rutanud. Nüüd mõtlen küll, et võiks Vista Ultimate SP1 trialina ära proovida, saaks kuskilt aga originaal DVD'le näpud taha ajada.
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.05.2008 23:22:24
|
|
|
ahh, ärge nüüd pullige, mõlemad Windowsid on väga head see, et Vista nüüd väljas on ja uuem ning kenam, et tee XP-d automaatselt halvaks. aastaid sissetöötanud ennast ja üldjuhul mingeid ebameeldivaid üllatusi ei paku.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
20.05.2008 23:42:35
|
|
|
Igasugused üliodavläpakad.. millel mingid krt teab mis nimed, aga all on ASUSe/MSI kleepsud.. neil ei ole ka XP draivereid. Mõistagi lastakse sealt suure hurraaga tavaliselt kohe Vista maha ja pärast on silmad peos
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
21.05.2008 00:22:32
|
|
|
| CorsairX kirjutas: |
Ja siis veel ei saa XP-d peale panna kuna tollelegi pole drivusid? wtf? Ja äkki see, et sa BSOD-e näed ei ole mitte Vista vaid ebastabiilse raua süü  |
No see, et vistaga müüdaval läpparil pole XP drivereid on juba päris tavaliseks saamas.
Võib olla tõesti, et ebastabiilse raua süü, muidugi oligi arvuti mul kloki all aga krt võtaks XP-ga ju oli stabiilne.
Vahet pole, küll kolin ka varsti vista peale, kui mingid head DX10 mängud tulevad või kaart mis jooksutav crysist very high peale vabalt. 8)
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
21.05.2008 01:23:22
|
|
|
G80, mille tõttu BSOD-id tulid? nVidia driverid põhjustasid neid päris palju, 25% vist isegi.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
21.05.2008 08:51:47
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| G80, mille tõttu BSOD-id tulid? nVidia driverid põhjustasid neid päris palju, 25% vist isegi. |
Jah üks väga suur probleem oli Vistal selle nvidia driveriga, siis olid vist nii toored drivud veel.
"nvidia driver has stopped working" oli kuidagi tavaline.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
21.05.2008 12:31:46
|
|
|
Plaanis praegu 6600GT soetada aga lugedes teie jutte nVidia drivudega siis ei tea kas tahan sellist peavalu X300-ga ei ole hetkel CCC 8.4-ga mingeid probleeme.
nVidia kodukalt vaatasn ,et need 6600GT drivud suht vanad ka... võib vist suht kindel olla et hakkab jeblama? Krt, siis äkki ei ostagi seda 6600GT-d.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
21.05.2008 12:36:19
|
|
|
| CorsairX kirjutas: |
Plaanis praegu 6600GT soetada aga lugedes teie jutte nVidia drivudega siis ei tea kas tahan sellist peavalu X300-ga ei ole hetkel CCC 8.4-ga mingeid probleeme.
nVidia kodukalt vaatasn ,et need 6600GT drivud suht vanad ka... võib vist suht kindel olla et hakkab jeblama? Krt, siis äkki ei ostagi seda 6600GT-d. |
Windows Update kaudu saab ka. praegu vaatan, et uusimad, mida WU kaudu pakutakse on:
| tsitaat: |
| nVidia - Video - NVIDIA GeForce 6600 GT - Windows Vista - 6.11.2007 - 7.15.11.6906 - 63,7MB |
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
21.05.2008 12:36:59
|
|
|
Lahendasin oma probleemi nii, et viskasin nVidia enda draiverid sinna samusesse ja leidsin mingid XFastest nVidia draiverid. Ja pole mitte ükski kord enam Vista TDR teadet näinud 8) Ja ma tegin seda suht ammu. Muidu käis ka suht närvidele see jura
Vista vihkajatele, kes te võib-olla aru ei saa, siis tegemist on nVidia apsuga, mitte "järjekordse" Vista veaga
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
21.05.2008 12:44:02
|
|
|
Mul Vista ja nVidia Go 7600 ning mingeid vigu pole küll tähendanud. Draiverid peaks olema suht "orikad" nVidia omad, ainult moditud (laptopvideo2go poolt) , et tunnistaks ka läppari GPUd.
Edit: tegelikult Vista kah suht nuditud versioon, võib-olla mida rohkem kasutut pahna on installitud, seda suurem risk BSOD-iks
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
21.05.2008 13:44:10
|
|
|
oeh, nvidia draiverite error != bluescreen.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
21.05.2008 13:48:41
|
|
|
Mina ei öelnudki, et BS tuli TDR erroriga 8) Aga mängud jooksid kokku ja need pidi Task Manageri kaudu ära tapma Seega probleem oli nVidia draiveritega.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
21.05.2008 16:22:45
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
| CorsairX kirjutas: |
Plaanis praegu 6600GT soetada aga lugedes teie jutte nVidia drivudega siis ei tea kas tahan sellist peavalu X300-ga ei ole hetkel CCC 8.4-ga mingeid probleeme.
nVidia kodukalt vaatasn ,et need 6600GT drivud suht vanad ka... võib vist suht kindel olla et hakkab jeblama? Krt, siis äkki ei ostagi seda 6600GT-d. |
Windows Update kaudu saab ka. praegu vaatan, et uusimad, mida WU kaudu pakutakse on:
| tsitaat: |
| nVidia - Video - NVIDIA GeForce 6600 GT - Windows Vista - 6.11.2007 - 7.15.11.6906 - 63,7MB |
|
ai knou it... vana hallitanud kraam ütleks sellepeale Ei julgegi osta seda krdi 6600GT-d ja vist ei ostagi
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taat
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2002
|
23.05.2008 13:01:41
|
|
|
heh, päris tore vista fännide circle jerk käib siin...
a sõna võtan xp 64bit kaitseks. üks tegelane (sirius, vabandan kui eksin) on pidevalt teist maha teinud, kuid minul juba 1,5 aastat xp 64bit kasutusel ja pole ühtegi probleemi. töö tõttu mul pidevalt 4-8giga rammi kasutuses ja seetõttu 64bit OS vajalik. isegi olen mõnda pela proovinud (cod4, neverwinter nights 2 ja team fortress 2) ja ka need funkavad. ei näe põhjust vista peale kolimiseks kui kõik töötab nii nagu peab.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
23.05.2008 13:24:59
|
|
|
Mina olen see, kes 64-bitise XP'ga rahul ei ole sirius on keegi teine tüüp
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taat
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2002
|
23.05.2008 13:37:29
|
|
|
vabandust, olin laisk ja ei viitsinud uuesti üles otsida, kellega täpselt tegu oli.
aga miks sa xp 64-ga rahul ei ole, saad äkki täpsustada?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.05.2008 13:46:33
|
|
|
| Taat kirjutas: |
heh, päris tore vista fännide circle jerk käib siin...
a sõna võtan xp 64bit kaitseks. üks tegelane (sirius, vabandan kui eksin) on pidevalt teist maha teinud, kuid minul juba 1,5 aastat xp 64bit kasutusel ja pole ühtegi probleemi. töö tõttu mul pidevalt 4-8giga rammi kasutuses ja seetõttu 64bit OS vajalik. isegi olen mõnda pela proovinud (cod4, neverwinter nights 2 ja team fortress 2) ja ka need funkavad. ei näe põhjust vista peale kolimiseks kui kõik töötab nii nagu peab. |
Kuna sina ei näe põhjust vistat kasutada on see järelikult jama/halvem kui XP?.Heh..huvitav loogika .Proovi vähemalt ära nädal aega oma arvuti peal.Siis pane muljed kirja.Ise aastaid mõlemaid kasutanud(32bit XP ja Vista) ja eelistan Vistat igast küljest .
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
23.05.2008 13:53:26
|
|
|
mõttetu vaidlus, vista on parem ja ongi kõik. teema lukku
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
23.05.2008 13:55:15
|
|
|
| Taat kirjutas: |
| heh, päris tore vista fännide circle jerk käib siin... |
Sa ikka teemat loed ka? Ning sekundeerin seda mis tomorrow ütles.
Endal nüüdseks Vista x64 ultimate üle kolme nädala arvutis ja ütleks ainult kiidusõnu. Kuigi ühe
kala otsa ma siiski sattusin seoses XviD koodekitega. Hint - COM surrogate. Kirjutan probleemist lähemalt mingi aeg kui rohkem kommenteerin oma kogemusi Vistaga. Btw, XP x64-le on tunduvalt vähem riistvaralisi drivereid saada kui Vista x64-le... aga see ei ole MS süü ma ütleks. Vistaga on lõpuks tootjad x64 olemasolu tõsiselt võtma hakanud.
lu1de, selline jutt nüüd ei ole ka õige...
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lammas
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
23.05.2008 13:57:58
|
|
|
Teema võib lukku panna küll. Midagi tarka ei ole siin ammu enam olnud.
Küsitlus on ju selgelt näidanud, et XP parem. Sellesuhtes on asi m.o.t.t. tõesti.
_________________ SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me |
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
23.05.2008 14:02:43
|
|
|
| Taat kirjutas: |
vabandust, olin laisk ja ei viitsinud uuesti üles otsida, kellega täpselt tegu oli.
aga miks sa xp 64-ga rahul ei ole, saad äkki täpsustada? |
Erinevalt Vista x64 on XP x64 tarkvara tugi väga väga kehva (Ei ole küll MS viga, kuid erinevalt Vistast ei vaevu keegi enam vana ja põdurat 64-bitist XP'd toetama hakata ).
On aeglasem. Tõsi.. mul ei ole 4-8GB mälu ja arvuti ei ole ilmasõjaaegne, aga on ka kaugel kiirest arvutist, kuid tava XP saab hakkama ka ekstreemselt lahjade arvutitega
Seega see ei ole see case: "mul on P2/P3 ja Vista ei liigu.. on ikka sitt".
Usun, et on veel asju, mis ebamugavust tekitanud on, aga kui meelde ei tule, siis polnud olulised Võib-olla paraneks asi formaadiga, aga kuna tööarvuti, siis ma ei taha mitte formaati teha ja viivitan sellega nii kaua, kui võimalik
CorsairX: Mis loom see veel on Ma kasutan VLC Pleierit, Xvid ja ffdshow koodekuid ja ma näen KÕIKE 8) Pole mina sellist viga näinud Vista x64'ga
| ot: |
Olid ajad, kui minagi kasutasin ACE Mega Codec Pack'i Nüüd aga nüüd need kaks koodekut, mis kaaluvad ~4MB kokku Ja näitavad kõike |
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
23.05.2008 14:05:55
|
|
|
| lammas kirjutas: |
Teema võib lukku panna küll. Midagi tarka ei ole siin ammu enam olnud.
Küsitlus on ju selgelt näidanud, et XP parem. Sellesuhtes on asi m.o.t.t. tõesti. |
Ja millel see küsitlus põhineb? suurel osal inimestel kel ei ole piisavalt hea riistvara = sux? kes ei viitsi asja korralikult proovidagi ja ei talu pisemaidki muutusi OS-i juures = sux? kelle arvamus põhineb sõbra sõbra sõbra vista sux arvamusel = sux?
KAMOON!?!... XP sureb, nii või naa. XP oli alguses samasugune käkerdis ja paljud arvasid samamoodi nagu praegu Vista puhul... asi arenes ja muutus heaks. Vistaga toimub sama asi. Tuleb Windows 7 kuuleme jälle sama hala ja läbu
| tsitaat: |
| Mis loom see veel on Ma kasutan VLC Pleierit, Xvid ja ffdshow koodekuid ja ma näen KÕIKE Pole mina sellist viga näinud Vista x64'ga |
http://hastalavistavista.wordpress.com/2007/10/23/vista-xvid-and-the-com-surrogate/
http://www.whoismadhur.com/2007/05/23/com-surrogate-error-fix/
ehk ühesõnaga, kui ei kasuta kõige uuemaid up-to-date XviD jms. koodekeid ning Nerot, siis võib selliseid probleeme esineda.
Errorit minu raali puhul ei esinenud AGA miski asi ragistas idles pidevalt natuke kõvaketast ja puht uudishimust hakkasin uurima mis asi see on ning sattusin "COM surrogate" otsa (avas ja sulges ennast vahetpidamata TM-is). Lasin kõik koodekid maha ja panin kõige uuemad peale - probleem kadus.
viimati muutis CoiL 23.05.2008 14:14:31, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taat
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2002
|
23.05.2008 14:09:39
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
Kuna sina ei näe põhjust vistat kasutada on see järelikult jama/halvem kui XP?.Heh..huvitav loogika .Proovi vähemalt ära nädal aega oma arvuti peal.Siis pane muljed kirja.Ise aastaid mõlemaid kasutanud(32bit XP ja Vista) ja eelistan Vistat igast küljest . |
nii, kuis sa nüüd võtaksid kätte ja LOEKSID, mida ma kirjutasin, siis ehk märkaksid et ma ei ole vistat kuskil halvemaks pidanud.
kuna mul kõik töötab xp 64-ga, siis pole mul põhjust upgradeda, vista peale üleminek ei anna mulle hetkel suurt midagi. nii lihtne see ongi.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
23.05.2008 14:13:01
|
|
|
Olgem õnnelikud, et 'Ei kumbki' osakaal on ainult 9%
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
23.05.2008 14:19:30
|
|
|
| tomorrow, jah asi korras nüüd. Kasutan kõige uuemat DivX playerit ja koodekit ning BSPlayerit + AC3 filter. Seda DEP`i vms. ma ära ei eemaldanud selle "probleemi" lahendamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lammas
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
23.05.2008 14:20:22
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| lammas kirjutas: |
Teema võib lukku panna küll. Midagi tarka ei ole siin ammu enam olnud.
Küsitlus on ju selgelt näidanud, et XP parem. Sellesuhtes on asi m.o.t.t. tõesti. |
Küsitlus nullida .Paljud kes olid enne XP poolt on nüüd Vista poolt. |
Sellel võib isegi tõepõhi all olla
_________________ SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me |
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
23.05.2008 14:22:35
|
|
|
lammas, tunnistan ausalt ,et mina olen üks nendest kes hääletas XP poolt ise Vistat korralikult proovimatagi Nüüd läheb minu hääl Vistale kindlalt!
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.05.2008 14:25:29
|
|
|
Mul DEP minevikus parajat jama põhjustanud(IE7 kinni visanud kogu aeg jne).Konsoolist sai kinni tambitud see siga .Miskit kasu tast kah pole niikuinii .
1. Click Start
2. Click All Programs
3. Click Accessories
4. Right Click on Command Prompt
5. Left click on Run as Administrator
6. Click the Allow button if it asks you for permission
7. Type or copy and paste this into the command prompt window:
| bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff |
8. Hit enter and you should see the confirmation: Operation Completed Successfully
9. Reboot and DEP should be off.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
23.05.2008 21:08:06
|
|
|
tomorrow, kusjuures mul ühe korra isegi oli kasu sellest DEP`st! Püüdis mingi viiruse vist kinni (oli ühte "insert no-dvd" kräkki vaja )
Seepärast ei hakanud ka maha kiskuma.
e: siin natuke juttu DEP`st lähemalt: http://blogs.technet.com/robert_hensing/archive/2007/04/04/dep-on-vista-explained.aspx
e2: krt proovisin ka seal tekstis antud lingi näite järgi 32-bit IE7-le DEP`i enabled panna aga ei saanudki seda teha, sest sellist valikut nagu
"enable memory protection to help mitigate online attacks" Internet Options`i all ei olnudki olemas. Ja sisse olen loginud küll omaarust adminni õigustega.
Hmmm... eni adher veis tu duu tiss?
| lammas kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| lammas kirjutas: |
Teema võib lukku panna küll. Midagi tarka ei ole siin ammu enam olnud.
Küsitlus on ju selgelt näidanud, et XP parem. Sellesuhtes on asi m.o.t.t. tõesti. |
Küsitlus nullida .Paljud kes olid enne XP poolt on nüüd Vista poolt. |
Sellel võib isegi tõepõhi all olla |
IMHO võiks ka küsitluse nullida
| ot: |
e3: Natuke OT aga ise küsin, ise vastan:
Disable/Enable Data Execution Prevention
1. Click Start
2. Click All Programs
3. Click Accessories
4. Right Click on Command Prompt
5. Left click on Run as Administrator
6. Click the Allow button if it asks you for permission
7. Type or copy and paste this into the command prompt window:
bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff <---võtab DEP`i täielikult maha (vist siiski ainult *32 programmidel ?)
bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOn <---paneb DEP`i kõikidele programmidele peale, (nt. iexplore.exe*32)
8. Hit enter and you should see the confirmation: Operation Completed Successfully
9. Reboot and DEP should be off/on. |
e3: Btw, tundub, et see kõvaketta ragistaja programm ei olnudki COM surrogate vaid hoopis Windows media player network sharing service vms.
Peab vist selle kinni keerama... ei tea mida ta downloadib või teeb et niivisi kõvaketast ragistab
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
25.05.2008 23:40:21
|
|
|
Leidsin täna ühe uue vana asja Speech Recognition.
Tuleb vähe harjuda ja on suht mugav.. Tõsi.. kirjas on mul inglise keel kõvasti parem, kui keeles, kuna harjutada ei saa Ja tekib vahest raskusi suht lihtsate sõnadega Või tegelt lihtsatega tekibki ainult
Nüüd saab eemalt, näiteks voodist , Vistat kontrollida, ilma, et peaks ligidale minema.. eriti hea neile Vista-allergikutele siin
Ma ei mäleta, et XP peal see asi eriti töötanud oleks. Sai ka seal kunagi proovitud.. kuna seal oli see ülikehva, siis arvasin, et on ka Vistal.. kuni täna üks, kes läks just Vista peale üle, avastas selle ja rääkis mulle
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
26.05.2008 00:09:58
|
|
|
Ei ole nii piiratud Tulin siia Foorumisse just hääle abil.. sellega saab küll kirjutada, aga mõistagi saab klaveriga kiiremini ja häälega kirjutamine pole väga praktiline, kui sul just mingi käsi halvav tõbi pole
Suht loogiline, aga Microsofit toodetega on häält kergem kasutada Teisi asju kasutama tuleb õpetada
OK... "väike" probleem on Üks lihtsam variant on, et ülted "Show numbers" ja igale nupule/lingile antakse number. Kui sul on madal reso, siis näed kaugele.. muidu mitte Seega kaugelt ei ole väga hea... saab ainult kindlaid asju kutsuda esile, millel on kindel nimi.. näiteks desktop ikoonid ja start menüü.. või Close, Maximize, Minimize ja muud sellist. Veebi liigutada ja winampist kindlat lugu häälega on aga juba raskem otsida
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MrAndu
HV kasutaja

liitunud: 26.07.2007
|
27.05.2008 00:33:28
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
Igasugused üliodavläpakad.. millel mingid krt teab mis nimed, aga all on ASUSe/MSI kleepsud.. neil ei ole ka XP draivereid. Mõistagi lastakse sealt suure hurraaga tavaliselt kohe Vista maha ja pärast on silmad peos  |
kui hästi otsida siis leiab kõike
NvIDIA GeForce 7000M -ile pole ka xp draivut aga vot INF faile on kerge ümber kirjutada ja nii ta xp all tööle saingi, masin millel see peal oli ASUS X50N
kui vaatama hakata siis pole sellele pooli draivereid xp jaoks aga nuh osad vista draivud töötavad väga kenasti ka xp-l
xp sai p22le pandud kuna masin j2i natsa lahjaks aga mänguisu oli suur...
kui ei pelaks oleks vista jätt.
(jutt käis sõbra masinast)
Endal on Vista x64 Ultimate, mitte mingeid probleeme. kõik töötab OK!
Crysis jookseb high graafikal puhtalt, pole julgenud very-high-le lükata veel.
Kasutada on mõnus kõik seal kus vaja, mõned nipet näpet confid ja saabki OS koduseks.
harjud ära ei taha XP-d näha enam ja kui panedki xp siis esimene asi mis pääle läheb on Brico PacksVista Inspirat 2 et vähegi kodusem tunne oleks
piilusin ka reliability centerisse ja ainuke failiure oli mu bt pulgaga (MSI StarKey 2) ja mõned omad lollused ka ikka - kõik mis vajalik oli korras
vistat kasutanud arvuti ostust saadik see siis alates 02.03.2008
Kokkuvõtteks:
lahja masin ja pole mänguisu - linux/unix/mac või mine osta parem uus masin küll tuleb mänguisu
Lahja masin ja mänguisu - XP
Korralik masin ja pole mänguisu - vista
Väga hea masin ja mänguisu - Vista x64 või jookse konsooli järele
aga väike tähelepanek - kui vista siis ultimate! Home- peal ei tööta pooled asjad (nubriklaviatuurid/mälukaardid - omad kogemused)
_________________ Ma pole mingi spetsialist kuigi võiks ju olla... |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
27.05.2008 00:37:27
|
|
|
| vazzar kirjutas: |
Kokkuvõtteks:
lahja masin ja pole mänguisu - linux/unix/mac või mine osta parem uus masin küll tuleb mänguisu
Lahja masin ja mänguisu - XP
Korralik masin ja pole mänguisu - vista
Väga hea masin ja mänguisu - Vista x64 |
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
27.05.2008 00:39:37
|
|
|
| tsitaat: |
aga väike tähelepanek - kui vista siis ultimate! Home- peal ei tööta pooled asjad (nubriklaviatuurid/mälukaardid - omad kogemused)
|
Julgen vastu vaielda ja süüdistada tihendit.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MrAndu
HV kasutaja

liitunud: 26.07.2007
|
27.05.2008 00:44:19
|
|
|
1 sõna - defender...
vista draivereid ta ei teinud oma numbriklaverile, tal pole isegi seda numbriklaverit veebilehel - home ei leidnud draivut - ultimate peal hakkas kohe tööle.
tihendi pooles võin öelda, et see tihend ei räägi asju mida ise pole teinud/proovinud/katsetanud/uurinud. olen olnud "ARVUTISÕBER" päris kaua ja kasutanud alates WIN95-st kuni praegu uusima debianini välja... Mac-ini pole veel jõudnud...
_________________ Ma pole mingi spetsialist kuigi võiks ju olla... |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
27.05.2008 00:48:10
|
|
|
| tsitaat: |
1 sõna - defender...
|
No Defender on tuntud saastatootja. Kui Home ei leidnud draiverit, oleks võinud proovida käsitsi HID keyboard ette sööta või muidu veidi töökorras (nii Windowsi kui seadme) kahelda. Vaevalt, et Defenderil piisavalt ajusid koos on, et hakata mingile vidina spetsliidest looma.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MrAndu
HV kasutaja

liitunud: 26.07.2007
|
27.05.2008 00:50:26
|
|
|
loomulikult proovisin(paar tundi mõistatasin/katsetasin/uurisin/tõlkisin) nagu ma juba mainisin... (vista nati pirtsakas... kui pole see asi siis ei luba panna)
_________________ Ma pole mingi spetsialist kuigi võiks ju olla... |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
27.05.2008 17:44:55
|
|
|
| vazzar, jutt on sul siis home basic'ust? seda ei soovita ka kõige kehvemale sõbrale. Samas Home premium ning ultimate peaks suht samad olema..tehniliselt. Ultimaadil siis lisasid loomulikult rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|