Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  ASUS sunniti ebavajalikku Windows'i tagasi ostma märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2008 16:45:15 ASUS sunniti ebavajalikku Windows'i tagasi ostma vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


rolle kirjutab minut.ee vahendusel: "Prantslasest vabatarkvara pooldaja ostis arvuti. Arvutiga kaasas oli Windows, mida arvutikasutaja vajalikuks ei pidanud. Arvutikasutaja kirjutas ASUSe kohalikku kontorisse kirja palvega temalt Windows tagasi osta. Kohalik kontor teatas, et nad ostavad rõõmuga Windowsi tagasi, aga selle protseduuri maksumus tarbija jaoks on 130 eurot, mis oli ka selle Windowsi hinnaks icon_smile.gif

Asjade sellise käigu üle nördinud prantslane andis ASUSe kohtusse. Kohus leidis kohalikule tarbijakaitseseadusele tuginedes, et tagasivõtmine tuleb teostada protseduuritasuta.

Inglisekeelne uudis ja prantsusekeelne otsus räägivad küll erinevatest summadest, aga asja põhiolemus on ehk ka uudises ära tabatud."


viimati muutis Tanel 22.05.2008 18:55:32, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Xloaded
külaline






sõnum 22.05.2008 16:55:05 vasta tsitaadiga

Väga õige, sama asi tuleks teha ka eesti poodidega mis toppivad peale vista HP või lite jne ....
Ostku küik tagasi icon_razz.gif
tagasi üles
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2008 17:00:05 vasta tsitaadiga

Minu teada ASUS arvuteid ei tooda (vä. läpparite barebone'd). Või siis Prantsusmaal toodab ja müüb oma nime all?
Ja selle "tagasiostmise" järel oleks klient ilma nii rahast kui OS-st? icon_smile.gif
Xloaded, artiklis mainitud, et Prantsusmaal on see asi illegaalne, Eestis vist aga mitte (vähemalt otseselt)?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2008 17:02:51 vasta tsitaadiga

Peaks ka kurtma hakkama et ei soovi enda läpakale vistat
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2008 17:04:36 vasta tsitaadiga

Tegelikult on litsentsitingimustes väikselt kirjas, et ostjal on õigus see edasimüüjale tagastada.
Aga see käis rohkem eraldi OEM litsentside kohta, läpaka põhja alla käivate litsentside kohta ei oska kommenteerida.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lawri
HV kasutaja

liitunud: 06.09.2007




sõnum 22.05.2008 17:19:31 vasta tsitaadiga

Prantslasest vaba tarkvara pooldaja ostis arvuti.

Mis lause see nüüd tahab olla ??
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2008 17:21:41 vasta tsitaadiga

Uudis vahendatud minutist, HV-s nüüd viga parandatud icon_razz1.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
386
Kreisi kasutaja
386

liitunud: 09.11.2003




sõnum 22.05.2008 17:24:31 vasta tsitaadiga

http://www.notebookreview.com/ ringi kolistades jäi silma konkreetne juhus kus isik ostis Delli läpaka. Ei aksepteerinud Windowsi juttu ja lasi pingviini masinasse. Raha nõudis firmast tagasi(riiki ei mäleta). Ja sai ka. Aga vat see on küll uudne et tagastus protsessi eest peab maksma. Huvitav kuidas siin maal need Delli asjad käivad? OS-i tagastades saab papi tagasi? Kas meil siin mõni pretsedent ka olnud on?
_________________
Minu klaviatuur vihkab mind...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Donut
HV vaatleja
Donut

liitunud: 21.01.2005




sõnum 22.05.2008 17:41:41 vasta tsitaadiga

Xloaded kirjutas:
Väga õige, sama asi tuleks teha ka eesti poodidega mis toppivad peale vista HP või lite jne ....
Ostku küik tagasi icon_razz.gif

Ma kujutan ette, et kui selline asi läbi läheks siis piraattarkvara kasutus vähemalt kahekordistuks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2008 17:45:37 vasta tsitaadiga

natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor icon_biggrin.gif

ostan läpaka mis ilma tarkvarata on icon_wink.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 22.05.2008 17:55:24 vasta tsitaadiga

Ise sai paar aastat tagasi Ordist komplekt ostetud ja küsisin kohe ilma tarkvarata. Oldi nõus, võeti hinnast maha ja mingeid probleeme ei olnud.

Sellise asja pärast kohtusse minna?? icon_eek.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.05.2008 17:56:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sellise asja pärast kohtusse minna??

peaaegu nagu ameerikas juba icon_lol.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olav
HV vaatleja

liitunud: 02.09.2007




sõnum 22.05.2008 18:37:20 Re: ASUS sunniti ebavajalikku Windows'i tagasi ostma vasta tsitaadiga

tsitaat:

Arvutiga kaasas oli Windows

Natuke imelik sõnade järjekord minu arvates... icon_smile.gif

tsitaat:
kohalilkku kontorisse

icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2008 19:14:18 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Minu teada ASUS arvuteid ei tooda (vä. läpparite barebone'd). Või siis Prantsusmaal toodab ja müüb oma nime all?

ASUS toodab ka oma-brändi läpakaid, mitte ainult barebone`si, mida igalpool kohalikud firmad oma nime all edasi müüvad.
http://www.asus.com/products.aspx?l1=5
tsitaat:
Ise sai paar aastat tagasi Ordist komplekt ostetud ja küsisin kohe ilma tarkvarata. Oldi nõus, võeti hinnast maha ja mingeid probleeme ei olnud.

Sellise asja pärast kohtusse minna?? icon_eek.gif

Kohalikud tootjad ei tee tarkvarast probleemi, sest nähtavasti ei oma Mikisoftiga lepinguid tänu millele nad M$-i tarkvara saaks odavamalt oma masinatele peale lükata, lepingust tulevate piirangutega nagu näiteks üldse ilma OS-ta arvutite pakkumise keelud vms. Ei pürgi absoluutsele tõele eelmise lausega.
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 22.05.2008 19:49:47 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor icon_biggrin.gif

ostan läpaka mis ilma tarkvarata on icon_wink.gif


Äkki hoopis nii, et
lähen ostan autot, ja antakse väike h*inlane kaasa kes sinu ees tautot juhib,
Aga kuna tahad ise autot juhtida, siis tagastad tema.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2008 20:10:55 vasta tsitaadiga

iceincube, irw, ainuke häda on see, et hiinlane ei maksa midagi, pole kohtus raha tagasi nõuda icon_biggrin.gif samas olekski võinud ASUS kohtus öelda, et Windows on tasuta kaasas sest läpaka arvetel eraldi litsentsitasu ei kirjeldata, see on läpiga niikuinii seotud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2008 21:27:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga see käis rohkem eraldi OEM litsentside kohta, läpaka põhja alla käivate litsentside kohta ei oska kommenteerida.

läpaka all ongi oem litsents
See kas on litsents peale kleebitud ei ole mingi näitaja Võib olla vabalt ka multilitsents

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 22.05.2008 22:03:53 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor icon_biggrin.gif

ostan läpaka mis ilma tarkvarata on icon_wink.gif

Kui sa tahad autodega võrdlust tuua, siis sa ei saa mootorit tuua võrdluseks. Sellisel juhul saab rääkida, et ostad poest auto ja tal on paak 95E bensiini täis, aga sina tahad 98E ise sisse osta. Et las imevad välja ja maksavad selle paagitäie jagu tagasi.

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 23.05.2008 00:21:21 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor icon_biggrin.gif

ostan läpaka mis ilma tarkvarata on icon_wink.gif


Auto ilma mootorita ei liigu. Alternatiivi tasuta ei saa.
Laptop ilma windowsita töötab ikka ja ka alternatiivid on tasuta.

Kui silmaring ainult oma koduhooviga piirdub, siis ei maksa sõna võtta, et "maailmas on nii...".

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 23.05.2008 08:47:07 vasta tsitaadiga

Donut kirjutas:
Xloaded kirjutas:
Väga õige, sama asi tuleks teha ka eesti poodidega mis toppivad peale vista HP või lite jne ....
Ostku küik tagasi icon_razz.gif

Ma kujutan ette, et kui selline asi läbi läheks siis piraattarkvara kasutus vähemalt kahekordistuks.


Noo jaa aga bill võiks alati oma turvaaugud ja aktiveerimis mõllu kinni keerata aga ta ei soovi seda eeldan et sa saad aru miks.

võiks jääda võimalus valida kas windows või linux. Sama valik peaks ka olema koolides, mitte et ükski õps ei jaga linuksit ja siis juba väikesest peale kasvatatakse sinust üks billi jünger ilma ,et sa isegi aru saaks ennem kui on hilja.

PS: see mootori näide imeb sajaga kuna auto on riistvara ainus mitte kuuluv osa mis seda juhiks oleks juht.,. parem näide on kui ostad auto aga seal sees on juhiks suur maks windowsi mammi sina aga tahad kena saksa naist susest icon_razz.gif ja siis viid selle paksukese poodi tagasi.
tagasi üles
Atren
HV vaatleja

liitunud: 31.07.2002




sõnum 23.05.2008 10:13:46 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
indrekp kirjutas:
natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor icon_biggrin.gif

ostan läpaka mis ilma tarkvarata on icon_wink.gif


Auto ilma mootorita ei liigu. Alternatiivi tasuta ei saa.
Laptop ilma windowsita töötab ikka ja ka alternatiivid on tasuta.

Kui silmaring ainult oma koduhooviga piirdub, siis ei maksa sõna võtta, et "maailmas on nii...".


Alternatiivi hind on siin tähtsusetu. Ning ilma OS-ita ei tee sa ka arvutiga midagi tõenäoliselt.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2008 10:23:32 vasta tsitaadiga

electron kirjutas:
Kui sa tahad autodega võrdlust tuua, siis sa ei saa mootorit tuua võrdluseks. Sellisel juhul saab rääkida, et ostad poest auto ja tal on paak 95E bensiini täis, aga sina tahad 98E ise sisse osta. Et las imevad välja ja maksavad selle paagitäie jagu tagasi.


OT
Ostes Huyndai Eestist ei jõua sa isegi lähimasse bensiinijaama icon_redface.gif Käisin ühel järgi, öeldi ka et minge kohe lähimasse tanklasse aga ei saanud kilomeetritki sõita icon_lol.gif Mis välja imemisest me räägime. Paar-kolm aastat tagasi veel pandi jah mõnes esinduses bensiinipaagid täis aga nüüd on kõik nii kokku kuivanud.

Aga seda toetan igati, et saaks IGA arvutiga valida kas mingi OS tuleb kaasa või mitte. Ja kui valin OS-ga, siis see ei peaks kuuluma tagastamisee, kuna olen selle ise valinud. Niisama pole mõtet "menetlemisele" närve, raha ja aega kulutada. Aega tuleb säästa puhkamiseks 8)
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 23.05.2008 11:02:31 vasta tsitaadiga

nunnu kirjutas:
electron kirjutas:
Kui sa tahad autodega võrdlust tuua, siis sa ei saa mootorit tuua võrdluseks. Sellisel juhul saab rääkida, et ostad poest auto ja tal on paak 95E bensiini täis, aga sina tahad 98E ise sisse osta. Et las imevad välja ja maksavad selle paagitäie jagu tagasi.


OT
Ostes Huyndai Eestist ei jõua sa isegi lähimasse bensiinijaama icon_redface.gif Käisin ühel järgi, öeldi ka et minge kohe lähimasse tanklasse aga ei saanud kilomeetritki sõita icon_lol.gif Mis välja imemisest me räägime. Paar-kolm aastat tagasi veel pandi jah mõnes esinduses bensiinipaagid täis aga nüüd on kõik nii kokku kuivanud.



Ei tea kuidas huyndai-s on aga toyota-at amserv-ist ostes oli paak kurguni täis ja vein ka ostu puhul kaasas.
Ise pooldan, et omal valikul valid: ilma, linux või win.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2008 09:40:59 vasta tsitaadiga

loomulikult nõus, et kliendil peab olema valikuvõimalus kuid ma ei saa sellest aru, klient ju ISE ostis selle asuse koos windoosaga, probleem tuleb lahendada poes mitte pärast kohtus. Võibolla tõesti on sealmaal arvutipoed sellised kus ei olegi läpakaid ilma billi tarkvarata, siis on küll kurjasti.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2008 10:51:51 vasta tsitaadiga

kliendil peab olema õigus igat arvutit valida ilma windowsita
_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2008 11:01:38 vasta tsitaadiga

NO siis mis saab olla lihtsam, kui see, et arvutimüüjad panevad komplektiga Windowsi "tasuta" kaasa.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 24.05.2008 18:00:04 vasta tsitaadiga

maatriks, win ei saa olla kunagi tasuta kaasas, kuna microsoft ei maksa ju peale asusele et nad seda peale paneks (isegi kui tasuta annavad, siis maksab see asusele raha et see ka masinasse peale panna)
seega sisaldub see lihtsalt toote hinnas
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
igorjoha
Kreisi kasutaja
igorjoha

liitunud: 04.11.2006




sõnum 24.05.2008 18:15:15 vasta tsitaadiga

saab ju vabalt ilma OSi osta...

kõik suuremad müüjad nõus allet tegema, kui ilma OSi ostad

_________________
автор этих строк своих мозгов не имеет, а потому имеет ваши
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2008 18:28:51 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
maatriks, win ei saa olla kunagi tasuta kaasas, kuna microsoft ei maksa ju peale asusele et nad seda peale paneks (isegi kui tasuta annavad, siis maksab see asusele raha et see ka masinasse peale panna)
seega sisaldub see lihtsalt toote hinnas
Loomulikult sisaldub see toote hinnas, aga Asus saab öelda, et paneb selle oma kulu ja kirjadega tasuta kaasa ja ongi JOKK, isegi L-Euroopas.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2008 18:56:48 vasta tsitaadiga

igorjoha kirjutas:
saab ju vabalt ilma OSi osta...

kõik suuremad müüjad nõus allet tegema, kui ilma OSi ostad
oleneb brändist ja mudeliseeriast
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2008 21:04:21 vasta tsitaadiga

Üldiselt peaks see ka eestis töötama.
Asja põhimõte seisneb siis selles, et ühe toote ostmise eelduseks ei tohi olla ka teise toote ostmine. (ei ole võimalik osta läpakat ilma windowsita)
Arvuti ja tarkvara on kaks erinevat toodet.
Arvuti ostmise eelduseks ei tohi olla see, et pead ka windowsi sinna juurde ostma, eriti arvestades asjaolu, et windows pole mitte ainuke opsüsteem.
Ei tasu siin vaidlema hakata igasuguste valmispakkettide ja sooduspakkumiste teemal, kui pakutakse umbes nii: osta üks, saad teise asja poole hinnaga. See on natuke teine teema. Pealegi on sul siis võimalus ikkagi osta vaid üks konkreetne toode ja teisest loobuda.

Konkreetseid seaduseid või määruseid välja tuua ei oska ja ei viitsi otsida ka, mul suht savi, aga põhimõtteliselt võib ka eestis sellega protestima hakata.
Enne kui protestida, peaks aga omale konkreetset teemat puudutavad seadused väga hästi selgeks tegema.
Hea koht kust alustada, on võlaõigusseadus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12876121
Ja üldse on hea, kui oled seadustega kursis, oma õiguste teadmine on parim relv riigi ja pahade kapitalistide vastu icon_razz.gif
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2008 22:30:48 vasta tsitaadiga

Eino skeem on väga lihtne:
Emaplaat- 1k
Mälud- 1k
Prose- 1k
Videokaart- 2k
muu jama- 4k
kokkupanemine 2k(mis tegelikult sisaldab ka winni hinda, aga eraldi teda ju ei ole)
ja müüki, korras, JOKK.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2008 20:19:22 vasta tsitaadiga

einoh, asi on ikka nii, et kui sul on ostuarvel läpakas 1tk hind XXXXX ja Windows litsens 1tk hind XXXX on sul õigus raha tagasi nõuda kui sa viimast ei soovinud. Kui sul on arvel ainult läpakas siis oled sa ostutingimustega nõustunud ja asi ants, kasutad või ei kasuta oma asi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 25.05.2008 21:13:32 vasta tsitaadiga

Enamustel läpparitel on imho kõvakettad ka liiga väiksed. Tootja peaks need ka tagasi ostma.
_________________
www.estonia1918.com
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Superglue
HV veteran
Superglue

liitunud: 20.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2009 21:07:20 vasta tsitaadiga

Samahästi lähen ja ostan omale uue A8 ja ütlen, et ma multimeedia süsteemile softi ei taha icon_biggrin.gif ostke see tagasi. Ma arvan, et ei tule kõne allagi selline varinat. Kui oled ostnud arvuti, kus on XP kaasas, siis miks peaks keegi selle tagasi ostma? Mitte keegi ei käsi ju seda läpakat osta. Varsti läheb mõni poodi, ostab köömnetega leiva ja kassas palub, et köömned võiks välja võtta. Idiootsus.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2009 21:16:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Samahästi lähen ja ostan omale uue A8 ja ütlen, et ma multimeedia süsteemile softi ei taha icon_biggrin.gif ostke see tagasi. Ma arvan, et ei tule kõne allagi selline varinat. Kui oled ostnud arvuti, kus on XP kaasas, siis miks peaks keegi selle tagasi ostma? Mitte keegi ei käsi ju seda läpakat osta. Varsti läheb mõni poodi, ostab köömnetega leiva ja kassas palub, et köömned võiks välja võtta. Idiootsus.

aga kui mingi haige seadus kohustab iga leiva sisse panna üks kruvi, mis lõhuks inimeste hambaid et hambaarstid saaksid tööd ja raha, siis on õige küll kassas paluda ilma müüa sest muu variant on terve mõistuse vastane

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3GHZ
HV kasutaja
3GHZ

liitunud: 29.02.2008




sõnum 22.02.2009 21:31:00 vasta tsitaadiga

teretalv, ahhaa, niisiis Windows on arvuti leivas kruvi? icon_lol.gif
Ükski seadus ei kohusta Windowsit peale panema.

_________________
Eesti vanarahvatarkus: S*tu ruttu, karu tuleb! Kui ei s*tu, karu pureb!
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2009 21:45:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ükski seadus ei kohusta Windowsit peale panema.

aga kohustab koos tarkvaraga ja linuxi panek ei ole tulu toov ja minnekse automaatselt windowsi teed mille pealt raha juurde küsida saab

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  ASUS sunniti ebavajalikku Windows'i tagasi ostma
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.