|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
22.05.2008 16:45:15
ASUS sunniti ebavajalikku Windows'i tagasi ostma |
|
|
link :: minut.ee
rolle kirjutab minut.ee vahendusel: "Prantslasest vabatarkvara pooldaja ostis arvuti. Arvutiga kaasas oli Windows, mida arvutikasutaja vajalikuks ei pidanud. Arvutikasutaja kirjutas ASUSe kohalikku kontorisse kirja palvega temalt Windows tagasi osta. Kohalik kontor teatas, et nad ostavad rõõmuga Windowsi tagasi, aga selle protseduuri maksumus tarbija jaoks on 130 eurot, mis oli ka selle Windowsi hinnaks
Asjade sellise käigu üle nördinud prantslane andis ASUSe kohtusse. Kohus leidis kohalikule tarbijakaitseseadusele tuginedes, et tagasivõtmine tuleb teostada protseduuritasuta.
Inglisekeelne uudis ja prantsusekeelne otsus räägivad küll erinevatest summadest, aga asja põhiolemus on ehk ka uudises ära tabatud."
viimati muutis Tanel 22.05.2008 18:55:32, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Xloaded
külaline
|
22.05.2008 16:55:05
|
|
|
Väga õige, sama asi tuleks teha ka eesti poodidega mis toppivad peale vista HP või lite jne ....
Ostku küik tagasi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
22.05.2008 17:00:05
|
|
|
Minu teada ASUS arvuteid ei tooda (vä. läpparite barebone'd). Või siis Prantsusmaal toodab ja müüb oma nime all?
Ja selle "tagasiostmise" järel oleks klient ilma nii rahast kui OS-st?
Xloaded, artiklis mainitud, et Prantsusmaal on see asi illegaalne, Eestis vist aga mitte (vähemalt otseselt)?
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reints
HV Guru

liitunud: 02.04.2006
|
22.05.2008 17:02:51
|
|
|
Peaks ka kurtma hakkama et ei soovi enda läpakale vistat
_________________ Töö tegi ahvist inimese
Äkki teeb sinust ka  |
|
| Kommentaarid: 221 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
203 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lawri
HV kasutaja
liitunud: 06.09.2007
|
22.05.2008 17:19:31
|
|
|
Prantslasest vaba tarkvara pooldaja ostis arvuti.
Mis lause see nüüd tahab olla ??
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
386
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.11.2003
|
22.05.2008 17:24:31
|
|
|
http://www.notebookreview.com/ ringi kolistades jäi silma konkreetne juhus kus isik ostis Delli läpaka. Ei aksepteerinud Windowsi juttu ja lasi pingviini masinasse. Raha nõudis firmast tagasi(riiki ei mäleta). Ja sai ka. Aga vat see on küll uudne et tagastus protsessi eest peab maksma. Huvitav kuidas siin maal need Delli asjad käivad? OS-i tagastades saab papi tagasi? Kas meil siin mõni pretsedent ka olnud on?
_________________ Minu klaviatuur vihkab mind... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Donut
HV vaatleja

liitunud: 21.01.2005
|
22.05.2008 17:41:41
|
|
|
| Xloaded kirjutas: |
Väga õige, sama asi tuleks teha ka eesti poodidega mis toppivad peale vista HP või lite jne ....
Ostku küik tagasi  |
Ma kujutan ette, et kui selline asi läbi läheks siis piraattarkvara kasutus vähemalt kahekordistuks.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
22.05.2008 17:45:37
|
|
|
natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor
ostan läpaka mis ilma tarkvarata on
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marduuhin
HV Guru

liitunud: 02.09.2004
|
22.05.2008 17:55:24
|
|
|
Ise sai paar aastat tagasi Ordist komplekt ostetud ja küsisin kohe ilma tarkvarata. Oldi nõus, võeti hinnast maha ja mingeid probleeme ei olnud.
Sellise asja pärast kohtusse minna??
_________________ Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018 |
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
22.05.2008 17:56:55
|
|
|
| tsitaat: |
Sellise asja pärast kohtusse minna??
|
peaaegu nagu ameerikas juba
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olav
HV vaatleja
liitunud: 02.09.2007
|
22.05.2008 18:37:20
Re: ASUS sunniti ebavajalikku Windows'i tagasi ostma |
|
|
| tsitaat: |
Arvutiga kaasas oli Windows
|
Natuke imelik sõnade järjekord minu arvates...
| tsitaat: |
kohalilkku kontorisse
|
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
22.05.2008 19:14:18
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| Minu teada ASUS arvuteid ei tooda (vä. läpparite barebone'd). Või siis Prantsusmaal toodab ja müüb oma nime all? |
ASUS toodab ka oma-brändi läpakaid, mitte ainult barebone`si, mida igalpool kohalikud firmad oma nime all edasi müüvad.
http://www.asus.com/products.aspx?l1=5
| tsitaat: |
Ise sai paar aastat tagasi Ordist komplekt ostetud ja küsisin kohe ilma tarkvarata. Oldi nõus, võeti hinnast maha ja mingeid probleeme ei olnud.
Sellise asja pärast kohtusse minna?? |
Kohalikud tootjad ei tee tarkvarast probleemi, sest nähtavasti ei oma Mikisoftiga lepinguid tänu millele nad M$-i tarkvara saaks odavamalt oma masinatele peale lükata, lepingust tulevate piirangutega nagu näiteks üldse ilma OS-ta arvutite pakkumise keelud vms. Ei pürgi absoluutsele tõele eelmise lausega.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
186 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
22.05.2008 19:49:47
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor
ostan läpaka mis ilma tarkvarata on  |
Äkki hoopis nii, et
lähen ostan autot, ja antakse väike h*inlane kaasa kes sinu ees tautot juhib,
Aga kuna tahad ise autot juhtida, siis tagastad tema.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
22.05.2008 20:10:55
|
|
|
iceincube, irw, ainuke häda on see, et hiinlane ei maksa midagi, pole kohtus raha tagasi nõuda samas olekski võinud ASUS kohtus öelda, et Windows on tasuta kaasas sest läpaka arvetel eraldi litsentsitasu ei kirjeldata, see on läpiga niikuinii seotud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
22.05.2008 21:27:28
|
|
|
| tsitaat: |
Aga see käis rohkem eraldi OEM litsentside kohta, läpaka põhja alla käivate litsentside kohta ei oska kommenteerida.
|
läpaka all ongi oem litsents
See kas on litsents peale kleebitud ei ole mingi näitaja Võib olla vabalt ka multilitsents
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
electron
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2004
|
22.05.2008 22:03:53
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor
ostan läpaka mis ilma tarkvarata on  |
Kui sa tahad autodega võrdlust tuua, siis sa ei saa mootorit tuua võrdluseks. Sellisel juhul saab rääkida, et ostad poest auto ja tal on paak 95E bensiini täis, aga sina tahad 98E ise sisse osta. Et las imevad välja ja maksavad selle paagitäie jagu tagasi.
_________________ Tuleb lihtsalt täiega panna!!! |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
23.05.2008 00:21:21
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor
ostan läpaka mis ilma tarkvarata on  |
Auto ilma mootorita ei liigu. Alternatiivi tasuta ei saa.
Laptop ilma windowsita töötab ikka ja ka alternatiivid on tasuta.
Kui silmaring ainult oma koduhooviga piirdub, siis ei maksa sõna võtta, et "maailmas on nii...".
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Xloaded
külaline
|
23.05.2008 08:47:07
|
|
|
| Donut kirjutas: |
| Xloaded kirjutas: |
Väga õige, sama asi tuleks teha ka eesti poodidega mis toppivad peale vista HP või lite jne ....
Ostku küik tagasi  |
Ma kujutan ette, et kui selline asi läbi läheks siis piraattarkvara kasutus vähemalt kahekordistuks. |
Noo jaa aga bill võiks alati oma turvaaugud ja aktiveerimis mõllu kinni keerata aga ta ei soovi seda eeldan et sa saad aru miks.
võiks jääda võimalus valida kas windows või linux. Sama valik peaks ka olema koolides, mitte et ükski õps ei jaga linuksit ja siis juba väikesest peale kasvatatakse sinust üks billi jünger ilma ,et sa isegi aru saaks ennem kui on hilja.
PS: see mootori näide imeb sajaga kuna auto on riistvara ainus mitte kuuluv osa mis seda juhiks oleks juht.,. parem näide on kui ostad auto aga seal sees on juhiks suur maks windowsi mammi sina aga tahad kena saksa naist susest ja siis viid selle paksukese poodi tagasi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Atren
HV vaatleja
liitunud: 31.07.2002
|
23.05.2008 10:13:46
|
|
|
| daddo kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
natuke tobe aga lähen ostan auto ja palun, mootor tagasi ostetaks, mul oma 5litrane mootor mille ise peale orgunnin? Loogiliselt võttes pakub automüüja, et ostame parem auto tagasi kui lahja on. Ehk ma ei lähegi siis seda masinat ostma kui masinal 1L mootor
ostan läpaka mis ilma tarkvarata on  |
Auto ilma mootorita ei liigu. Alternatiivi tasuta ei saa.
Laptop ilma windowsita töötab ikka ja ka alternatiivid on tasuta.
Kui silmaring ainult oma koduhooviga piirdub, siis ei maksa sõna võtta, et "maailmas on nii...". |
Alternatiivi hind on siin tähtsusetu. Ning ilma OS-ita ei tee sa ka arvutiga midagi tõenäoliselt.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nunnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2001
|
23.05.2008 10:23:32
|
|
|
| electron kirjutas: |
| Kui sa tahad autodega võrdlust tuua, siis sa ei saa mootorit tuua võrdluseks. Sellisel juhul saab rääkida, et ostad poest auto ja tal on paak 95E bensiini täis, aga sina tahad 98E ise sisse osta. Et las imevad välja ja maksavad selle paagitäie jagu tagasi. |
OT
Ostes Huyndai Eestist ei jõua sa isegi lähimasse bensiinijaama Käisin ühel järgi, öeldi ka et minge kohe lähimasse tanklasse aga ei saanud kilomeetritki sõita Mis välja imemisest me räägime. Paar-kolm aastat tagasi veel pandi jah mõnes esinduses bensiinipaagid täis aga nüüd on kõik nii kokku kuivanud.
Aga seda toetan igati, et saaks IGA arvutiga valida kas mingi OS tuleb kaasa või mitte. Ja kui valin OS-ga, siis see ei peaks kuuluma tagastamisee, kuna olen selle ise valinud. Niisama pole mõtet "menetlemisele" närve, raha ja aega kulutada. Aega tuleb säästa puhkamiseks 8)
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxveix
HV Guru

liitunud: 01.05.2004
|
23.05.2008 11:02:31
|
|
|
| nunnu kirjutas: |
| electron kirjutas: |
| Kui sa tahad autodega võrdlust tuua, siis sa ei saa mootorit tuua võrdluseks. Sellisel juhul saab rääkida, et ostad poest auto ja tal on paak 95E bensiini täis, aga sina tahad 98E ise sisse osta. Et las imevad välja ja maksavad selle paagitäie jagu tagasi. |
OT
Ostes Huyndai Eestist ei jõua sa isegi lähimasse bensiinijaama Käisin ühel järgi, öeldi ka et minge kohe lähimasse tanklasse aga ei saanud kilomeetritki sõita Mis välja imemisest me räägime. Paar-kolm aastat tagasi veel pandi jah mõnes esinduses bensiinipaagid täis aga nüüd on kõik nii kokku kuivanud.
|
Ei tea kuidas huyndai-s on aga toyota-at amserv-ist ostes oli paak kurguni täis ja vein ka ostu puhul kaasas.
Ise pooldan, et omal valikul valid: ilma, linux või win.
|
|
| Kommentaarid: 310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
270 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
24.05.2008 09:40:59
|
|
|
| loomulikult nõus, et kliendil peab olema valikuvõimalus kuid ma ei saa sellest aru, klient ju ISE ostis selle asuse koos windoosaga, probleem tuleb lahendada poes mitte pärast kohtus. Võibolla tõesti on sealmaal arvutipoed sellised kus ei olegi läpakaid ilma billi tarkvarata, siis on küll kurjasti.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
24.05.2008 10:51:51
|
|
|
kliendil peab olema õigus igat arvutit valida ilma windowsita
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
24.05.2008 11:01:38
|
|
|
NO siis mis saab olla lihtsam, kui see, et arvutimüüjad panevad komplektiga Windowsi "tasuta" kaasa.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
24.05.2008 18:00:04
|
|
|
maatriks, win ei saa olla kunagi tasuta kaasas, kuna microsoft ei maksa ju peale asusele et nad seda peale paneks (isegi kui tasuta annavad, siis maksab see asusele raha et see ka masinasse peale panna)
seega sisaldub see lihtsalt toote hinnas
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
igorjoha
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2006
|
24.05.2008 18:15:15
|
|
|
saab ju vabalt ilma OSi osta...
kõik suuremad müüjad nõus allet tegema, kui ilma OSi ostad
_________________ автор этих строк своих мозгов не имеет, а потому имеет ваши |
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
24.05.2008 18:28:51
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
maatriks, win ei saa olla kunagi tasuta kaasas, kuna microsoft ei maksa ju peale asusele et nad seda peale paneks (isegi kui tasuta annavad, siis maksab see asusele raha et see ka masinasse peale panna)
seega sisaldub see lihtsalt toote hinnas |
Loomulikult sisaldub see toote hinnas, aga Asus saab öelda, et paneb selle oma kulu ja kirjadega tasuta kaasa ja ongi JOKK, isegi L-Euroopas.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
24.05.2008 18:56:48
|
|
|
| igorjoha kirjutas: |
saab ju vabalt ilma OSi osta...
kõik suuremad müüjad nõus allet tegema, kui ilma OSi ostad |
oleneb brändist ja mudeliseeriast
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
24.05.2008 21:04:21
|
|
|
Üldiselt peaks see ka eestis töötama.
Asja põhimõte seisneb siis selles, et ühe toote ostmise eelduseks ei tohi olla ka teise toote ostmine. (ei ole võimalik osta läpakat ilma windowsita)
Arvuti ja tarkvara on kaks erinevat toodet.
Arvuti ostmise eelduseks ei tohi olla see, et pead ka windowsi sinna juurde ostma, eriti arvestades asjaolu, et windows pole mitte ainuke opsüsteem.
Ei tasu siin vaidlema hakata igasuguste valmispakkettide ja sooduspakkumiste teemal, kui pakutakse umbes nii: osta üks, saad teise asja poole hinnaga. See on natuke teine teema. Pealegi on sul siis võimalus ikkagi osta vaid üks konkreetne toode ja teisest loobuda.
Konkreetseid seaduseid või määruseid välja tuua ei oska ja ei viitsi otsida ka, mul suht savi, aga põhimõtteliselt võib ka eestis sellega protestima hakata.
Enne kui protestida, peaks aga omale konkreetset teemat puudutavad seadused väga hästi selgeks tegema.
Hea koht kust alustada, on võlaõigusseadus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12876121
Ja üldse on hea, kui oled seadustega kursis, oma õiguste teadmine on parim relv riigi ja pahade kapitalistide vastu
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
24.05.2008 22:30:48
|
|
|
Eino skeem on väga lihtne:
Emaplaat- 1k
Mälud- 1k
Prose- 1k
Videokaart- 2k
muu jama- 4k
kokkupanemine 2k(mis tegelikult sisaldab ka winni hinda, aga eraldi teda ju ei ole)
ja müüki, korras, JOKK.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
25.05.2008 20:19:22
|
|
|
| einoh, asi on ikka nii, et kui sul on ostuarvel läpakas 1tk hind XXXXX ja Windows litsens 1tk hind XXXX on sul õigus raha tagasi nõuda kui sa viimast ei soovinud. Kui sul on arvel ainult läpakas siis oled sa ostutingimustega nõustunud ja asi ants, kasutad või ei kasuta oma asi.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XR
HV Guru

liitunud: 04.11.2001
|
25.05.2008 21:13:32
|
|
|
Enamustel läpparitel on imho kõvakettad ka liiga väiksed. Tootja peaks need ka tagasi ostma.
_________________ www.estonia1918.com |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Superglue
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
22.02.2009 21:07:20
|
|
|
Samahästi lähen ja ostan omale uue A8 ja ütlen, et ma multimeedia süsteemile softi ei taha ostke see tagasi. Ma arvan, et ei tule kõne allagi selline varinat. Kui oled ostnud arvuti, kus on XP kaasas, siis miks peaks keegi selle tagasi ostma? Mitte keegi ei käsi ju seda läpakat osta. Varsti läheb mõni poodi, ostab köömnetega leiva ja kassas palub, et köömned võiks välja võtta. Idiootsus.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
22.02.2009 21:16:32
|
|
|
| tsitaat: |
Samahästi lähen ja ostan omale uue A8 ja ütlen, et ma multimeedia süsteemile softi ei taha icon_biggrin.gif ostke see tagasi. Ma arvan, et ei tule kõne allagi selline varinat. Kui oled ostnud arvuti, kus on XP kaasas, siis miks peaks keegi selle tagasi ostma? Mitte keegi ei käsi ju seda läpakat osta. Varsti läheb mõni poodi, ostab köömnetega leiva ja kassas palub, et köömned võiks välja võtta. Idiootsus.
|
aga kui mingi haige seadus kohustab iga leiva sisse panna üks kruvi, mis lõhuks inimeste hambaid et hambaarstid saaksid tööd ja raha, siis on õige küll kassas paluda ilma müüa sest muu variant on terve mõistuse vastane
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
3GHZ
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2008
|
22.02.2009 21:31:00
|
|
|
teretalv, ahhaa, niisiis Windows on arvuti leivas kruvi?
Ükski seadus ei kohusta Windowsit peale panema.
_________________ Eesti vanarahvatarkus: S*tu ruttu, karu tuleb! Kui ei s*tu, karu pureb! |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
22.02.2009 21:45:37
|
|
|
| tsitaat: |
Ükski seadus ei kohusta Windowsit peale panema.
|
aga kohustab koos tarkvaraga ja linuxi panek ei ole tulu toov ja minnekse automaatselt windowsi teed mille pealt raha juurde küsida saab
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|