|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
imthedevil
HV kasutaja
liitunud: 07.03.2007
|
20.05.2008 21:58:40
|
|
|
| serxx kirjutas: |
D50 ei toeta wireless juhtimist!
Alates D70 või D70s toetab!
Kõik odavamad kaamerad toetavad seda vaid siis, kui kaamera peale on keeratud SB-800/SU-800, mis siis teeb seal seda juhtimist.
D70/D70s/D80 toetavad vaid ühte gruppi, D200 ja edasi toetavad kolme grupi juhtimist korraga.
SB-800/SU-800 toetavad samuti kolme gruppi. |
Nüüd ma natukene eksisin jah, D50 ei toeta seda wireless iTTl-i, aga kui SB-800 panna SU4 mode'i, siis saab ju küll. Kuid see pole enam päris see.
Ja minu D80 toetab kahte gruppi + kaamera enda välk ning SB-600 toetab ka kolme gruppi
Aga mida mina ka D50-st tean, olen seda ainult korra käppinud
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
20.05.2008 22:31:56
|
|
|
SB-600 ei juhi midagi, SB-600 töötab ainult orjana, SB-600/SB-800 välke saab kasutada kuni kolmes grupis, mille parameetreid saab siis kaamera/juhtvälgu pealt muuta.
Nikoni voldiku andmetel peaks D80 siiski korraga vaid ühte gruppi juhtima.
Samuti ei anna D70/D80 kaamerasisene välk valgust pildile, ta laseb lahti vaid teised välgud, D200/D300 pidid ka pilti valgustama.
Samas kui kaamera otsas istub SB-800, siis see annab ka pildile valgust.
Ise ei ole kõiki neid väiteid kontrollinud, kuid Nikoni ametlikud materjalid väidavad niimoodi.
EDIT:
SB-600, SB-800, D70s ja D50 on kohe käepärast võtta, kui mõnda väidet kontrollida vaja on.
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
imthedevil
HV kasutaja
liitunud: 07.03.2007
|
20.05.2008 22:51:05
|
|
|
Siin oli nüüd natukene möödarääkimist. Ma ei väitnudki, et sb600 juhib midagi. Aga kui sb800-l panna su4 mode peale, siis saab seda ju juhtida küll. [allikas]
Endal on D80 ja sb600 ning D80 lubab kahte gruppi ja tema enda välku saab ka peale jätta.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
20.05.2008 23:43:38
|
|
|
Seda ma ennegi ütlesin, et SB-800/SU-800 juhivad suvalise kaamera peal kolme gruppi.
Lisaks toimib SB-800 ka orjana kui vaja.
D80 teeb välku küll, kui paned ta commander rezhiimi, aga kas sa oled ka vaadanud pärast piltidelt, kas ta ka reaalselt valgust pildile lisab?
Ma võin täiesti kindlalt öleda, et D70/D70s ei anna valgust pildile commander rezhiimis.
Kui sa väidad, et D80 toetab kahte gruppi, siis ju ta toetab, kuna minu informatsioon on kaudne ja kontrollimiseks vahendid puuduvad, siis vastu vaidlema ei hakka.
Aga ei tasu ka gruppe(1, 2, 3) ja kanaleid(A, B, C, D) segamini ajada, Nikoni wireless välgusüsteem sisaldab nelja sõltumatut kanalit, et ka mitu fotograafi saaks lähestikku koos töötada ilma teist segamata ning üks kontroller saab juhtida korraga kuni kolme erinevat välgugruppi, millele saab siis edaldi seaded kontrolleri pealt ette anda.
Kontroller=kaamera alatest D70 või SB-800 välk või SU-800 välgukontroller.
Välkude arv wireless rezhiimis ei ole piiratud, võid igasse gruppi panna nii palju välke kui tahad, muidugi ei saa siis igale välgule eraldi seadeid anda vaid seaded käivad ikka gruppide kaupa.
Üldiselt on igati hea süsteem Nikonil välja töödatud, väga mugav ja väga hästi toimiv.
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
imthedevil
HV kasutaja
liitunud: 07.03.2007
|
20.05.2008 23:58:32
|
|
|
D80 enda välk jääb pildile küll, olen vahel ka nii kasutanud. Ja gruppe ning kanaleid ma nüüd ikka sassi ei ajaks.
Mul on selline valik seal, grupid ja kanalid ilusasti näha.
Me saame mõlemad sellest nikoni süsteemist väga hästi äru, aga siia hakkab tekkima just teisest valesti arusaamine ja suht OT
Edit: serxx, tänud välgu eest
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
21.05.2008 00:18:35
|
|
|
My bad sellisel juhul, on tõesti 2 kanalit.
Ja kanalite ja gruppide tähistused olen ka sassi ajanud, kanalid on ikka numbritega ja grupid tähtedega.
imthedevil, võta heaks välke on mul veel pakkuda, kui huvi peaks olema, ilusti eesti müügiarve ja käibemaksuga
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
15.06.2008 19:27:47
|
|
|
Ostsin nikon d200 kaamerale ebayst tamron 55-200mm di II objektiivi alla 1000kr ja asi on uskumatult terav- täielik ulme sellise raha eest.
Eks ta pole mingi supervaikne ja kiire ent teravus on sigma 18-50mm ex dc objega ühes klassis täiesti.Sigma värvid muidugi klass paremad.
Mu tamron 28-300mm di mis poes 2,5 x kallim on raskustes teravuses samas vahemikus.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tamarillo
HV vaatleja
liitunud: 17.08.2006
|
15.06.2008 20:20:52
|
|
|
| soodent kirjutas: |
Ostsin nikon d200 kaamerale ebayst tamron 55-200mm di II objektiivi alla 1000kr ja asi on uskumatult terav- täielik ulme sellise raha eest.
Eks ta pole mingi supervaikne ja kiire ent teravus on sigma 18-50mm ex dc objega ühes klassis täiesti.Sigma värvid muidugi klass paremad.
Mu tamron 28-300mm di mis poes 2,5 x kallim on raskustes teravuses samas vahemikus. |
Kaua sul muidu USA'st kaup tuli?
_________________ Fotograafia |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
15.06.2008 20:45:08
|
|
|
| Tamarillo kirjutas: |
| Kaua sul muidu USA'st kaup tuli? |
Väga palju sõltub sellest, millist postiteenust kasutad.
Kõige tavalisem USPS (USA "eesti post") parcel teenus tuleb suht kaua, eesti poolelt toimetab selle edasi eesti post. Alla nädala ei tasu kindlasti loota. Pigem ikka veidi üle nädala. Täiesti tavaline on ka see, et kui pakk jõuab eestisse, siis istub siin veel nädala tollilaos, enne kui paberid ära vormistatakse ja pakk postkontorisse saadetakse.
Eesti post võtab ka tollivormistamise eest mingi pisikese tasu.
Postkontoris kaupa kätte saades maksad kõik maksud ära ja siis saad paki kätte.
UPS express tuleb eestisse kolme päevaga, UPSi deklarandid teevad soovi korral ka tollideklaratsiooni ära (loomulikult mitte tasuta vaid paari soti eest) ning seal samas majas saab kohe ka kõik vajalikud maksud ära maksta ning pakk ongi kohe käes.
UPS express läheb maksma tavaliselt alates $100, seega ei tasu sellist teenust väikeste ja odavate asjade puhul eriti kasutada näiteks see sama alla $100 maksev toru.
Ning KINDLASTI tuleb arvestada sellega, et igal juhul tuleb maksta nii tollimaks (6.7% objektiivide puhul) + 18% käibemaks, sellest ei pääse kuidagi.
Maksud arvutatakse delkareeritud väärtuse pealt (saatja poolt märgitud väärtus). Kui väärtus on üle mõistuse odav(maksupettus tõenäoliselt), võib toll vabalt ka oma tabelite põhjal hinna võtta ning selle järgi maksud panna.
Ainuke variant maksudest pääseda on siis, kui on saadetis eraisikult eraisikule ning deklareeritud väärtus alla 45.
Muidu uuena mõnest netipoest ostes on selle tamroni 55-200 toru hind veidi alla $200
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
16.06.2008 19:29:17
|
|
|
| Tamarillo kirjutas: |
| soodent kirjutas: |
Ostsin nikon d200 kaamerale ebayst tamron 55-200mm di II objektiivi alla 1000kr ja asi on uskumatult terav- täielik ulme sellise raha eest.
Eks ta pole mingi supervaikne ja kiire ent teravus on sigma 18-50mm ex dc objega ühes klassis täiesti.Sigma värvid muidugi klass paremad.
Mu tamron 28-300mm di mis poes 2,5 x kallim on raskustes teravuses samas vahemikus. |
Kaua sul muidu USA'st kaup tuli? |
Kaup tuli uuena inglismaalt maksuvabalt.Ma üle 500kr asju usast ostan harva.Võib kukkuda topeltmaksustamise alla kui vahetuseks tagasi saadad vigase asja.
Eestis see toru ka mingi 2500kr ja 110% oma hinda väärt.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vilkuur
HV kasutaja

liitunud: 20.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
22.06.2008 15:55:07
|
|
|
Et siis sama nö. D300FX, millest pläkutatakse?
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
26.06.2008 15:24:25
|
|
|
Pressikas. Midagi head tundub tulevat (täiskaader?).
| tsitaat: |
| Kell 10:00-12:00 toimub toodete tutvustus koosoleku ruumides. Esitlusele tulevad peegelkaamera, objektiivid ja välklamp. |
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
26.06.2008 15:27:48
|
|
|
Miskit odavat välku pole nikkonile?Nikoni oma mitte china.
Sb-600 või SB-800 hinnad käivad üle jõu.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
26.06.2008 15:32:25
|
|
|
jaank, SB-400 on.
IMO 2500 pole SB-600 eest küll liigne summa.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
26.06.2008 15:36:20
|
|
|
Kallis ardo, SB-600 maksab 4600eek.
SB-400 tundub väga lahja.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XR
HV Guru

liitunud: 04.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
26.06.2008 15:40:49
|
|
|
| jaank kirjutas: |
Kallis ardo, SB-600 maksab 4600eek.
SB-400 tundub väga lahja. |
Kallis Jaan, siinsamas foorumis müüakse tutikaid SB-600'id 3000-3500 eest, eBay'st ise sebides saab välgu kätte isegi 2500 eest.
SB-400 ei ole nii lahja kui tundub. Kasutasin mõnda aega, mind üllatas positiivses mõttes. Vajaliku saab sellega tehtud, võimust jagub ka.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pets79
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2004
|
26.06.2008 15:58:08
|
|
|
alles hiljuti oli fotokalas 2,5K SB600 seda muidugi kasutatult
aga kui uue hind käib ülejõu siis kiika järelturule.
_________________ www.chryslerclub.ee |
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
26.06.2008 16:02:53
|
|
|
| Mulle tuli 2600 eest tutikas SB-600 ukse taha.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XR
HV Guru

liitunud: 04.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.06.2008 13:30:27
|
|
|
| Ardo kirjutas: |
Pressikas. Midagi head tundub tulevat (täiskaader?).
| tsitaat: |
| Kell 10:00-12:00 toimub toodete tutvustus koosoleku ruumides. Esitlusele tulevad peegelkaamera, objektiivid ja välklamp. |
|
http://www.kenrockwell.com/nikon/d700.htm
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
robert!
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2007
|
27.06.2008 13:34:14
|
|
|
Rockwelli saidil ikka spekulatsioonid, ootame pressika tõe ära.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxmacher
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.05.2005
|
27.06.2008 14:08:52
|
|
|
| robert! kirjutas: |
Rockwelli saidil ikka spekulatsioonid, ootame pressika tõe ära.  |
Minu meelest on kõik nn. Ken Rockwelli spekulatsioonid tõeks saand
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
2 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
27.06.2008 15:09:28
|
|
|
| Ega nikon d40-ga pole kuidagi võimalik mingit nn "cashbacki" saada?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
markopolo
Piiratud kasutaja

liitunud: 12.05.2008
|
29.06.2008 19:32:44
|
|
|
küsiks:
a) kui halvem on D300 oma kõrgemal ISO kui D3? nt 3200 vs 3200, mitte 3200 vs 6500
b) kui halvem on D80 oma kõrgemal ISO kui D300?
c) mille poolest D300 on parem keskmise kasutaja jäoks võrreldes D80-ga?
d) või otsida mingi D2H D2Hs või mis seal olid - full frame kaamerat?
D3 vist ei osta, aga D300 vs D80 kaalun küll, kuid D300 ka kallis, kuid mida selle eest saan? / numbreid nägin (kuid igal pool erinevad ), aga mis nendest ikka loeb?
_________________ UUEM PSÜHHOLOOGIA XXII www.küsimind.ps
kuhu kadus: tervis? edu? menu? armastus? õnne? töö? jpm
enamus vastususi kus neid leida on olemas. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
29.06.2008 19:44:51
|
|
|
Käes kõrvuti pole hoidnud kahjuks, aga d80 on vähemalt võrdluspiltide järgi kõrgetel isodel palju palju mürasem. Juba sensori vahe - d80 ccd ja d300 cmos.
Ise kaalusin vahepeal tõsiselt d300 le üleminekut, kuna palju just hämaras pildistamist, aga hetkel finants ei luba ja ootaks nioni uudised ka ära.
d80 3200 ga pole midagi teha, iso 800 on suht taluvuse piiril juba.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bright
analyzer

liitunud: 05.11.2001
|
29.06.2008 19:48:53
|
|
|
link :: dpreview D80 vs D300
markopolo, D300 omadusi:
- kiirem (fps, salvestamine, autofookus, üldine kiirus)
- mälupuhver piltide jaoks seega palju suurem kui D80
- CMOS sensoriga (vs CCD D80-l), ISO 1600 ja 3200 palju puhtamad
- särimõõtmisel rohkem punkte (~1000 vs 400)
- LCD parem, nn truelife 922,000 (RxGxB) pixlit LCD (vs 230,000 D80)
- täismetallkere (vs plastik D80)
- tolmu- ja pritsmekindel korpus
kindlasti veel mõni semi-pro omadus, mis mainimata jäi.
Pikaajalise kasutajana ei ole D80 küll midagi ette heita,
lihtsalt teoorias paistab D300 palju ahvatlevam, eelkõige
just sensori tõttu. D80 jääb imho ürituste pildistamisel
veidi aeglaseks.
_________________ Doggett can tell |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
markopolo
Piiratud kasutaja

liitunud: 12.05.2008
|
29.06.2008 19:53:42
|
|
|
mõlemad vastused väga kasulikud! just sama review vaatasin, aga need numbrid jäävad numbriteks, pildid ka suht abstraaktsed...
ok, aga kui osta D300 - tean et D3 on super, kui lahjem see D300 on?
huvitab eelkõige, või isegi ainuke - ISO 1600-3200 pildi kvaliteet/müra
ehk saan ma korraliku aparaadi pea "mürata", nagu D3, või see on midagi täpselt keskel, ni riba ni mjaso, ehk mitte kala mitte liha, mitte d80 kuid mitte ka d3 mm?
_________________ UUEM PSÜHHOLOOGIA XXII www.küsimind.ps
kuhu kadus: tervis? edu? menu? armastus? õnne? töö? jpm
enamus vastususi kus neid leida on olemas. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
29.06.2008 20:45:38
|
|
|
No aga oota paar päeva - väidetavalt kuulutab Nikon kohe välja d700 või midagi sellist. Ehk siis aparaadi, mis d300 klassis või gramm kõrgem, aga d3 sensoriga.
Siis vist hakkan tõesti pappi korjama.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
markopolo
Piiratud kasutaja

liitunud: 12.05.2008
|
29.06.2008 21:20:28
|
|
|
brr... seda ma kartsingi kas tõesti on lootust?
d) milllal võiks ta kuulutada?
e) millal arvatavasti eestis seda saaks? *tean, loll küsimus, aga umbes?
_________________ UUEM PSÜHHOLOOGIA XXII www.küsimind.ps
kuhu kadus: tervis? edu? menu? armastus? õnne? töö? jpm
enamus vastususi kus neid leida on olemas. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
29.06.2008 21:29:07
|
|
|
d) Välja kuulutatakse täielike spetsifikatsioonidega hiljemalt septembris, kui üldse see aasta. Lekkeid ja üldinformatsiooni sisaldavaid lekkeid ja uudiseid ehk juba homme, või siis igatahes enne septembrit.
e) Eestis arvatavasti enne novembrit-detsembrit pole väga suur lootus seda saada.
Kokkuvõte: kui hetkel vaja kaamerat osta ja raha olemas, siis pole küll mõtet oodata. D300 on väga võimekas kaamera ja kui D700 välja tuleb on see võimalik lihtsalt selle vastu vahetada. Amatöörile ei pruugi FX olla plussiks. Objektiivid on suuremad ja kallimad.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
markopolo
Piiratud kasutaja

liitunud: 12.05.2008
|
29.06.2008 21:51:58
|
|
|
400d 450d 40d 5d
| tsitaat: |
| siis pole küll mõtet oodata. D300 on väga võimekas kaamera ja kui D700 välja tuleb on see võimalik lihtsalt selle vastu vahetada |
tänud! aga minu puhul kuna raha näpib - on mõttekam osta d80 ja oodata se d700 muidu rahakadu suurem vahetamisel, mis minu jäoks oluline - ma saan kuulutada kaamerale/objedele, mitte aga õhule
kas d700 on FullFrame või pole teada?
_________________ UUEM PSÜHHOLOOGIA XXII www.küsimind.ps
kuhu kadus: tervis? edu? menu? armastus? õnne? töö? jpm
enamus vastususi kus neid leida on olemas. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
29.06.2008 23:00:39
|
|
|
D700 tuleb müüki kõige varem aasta lõpuks!
Ja nagu ajalugu näitab, siis müüki tulles ei ole seda piisavalt saada ja kõik laod on pidevalt tühjad, mis tähendab seda, et eestis on D700 vabalt saadaval võibolla alles järgmisel kevadel.
Kui tahad täna pilti teha, siis osta D80/D300/D3 ja miks mitte ka D40/D40x/D60 kui mootori puudumine ei häiri ja väga suurt kiirust vaja pole, ka need odavad kaamerad on tegelikult päris head kaamerad.
Hea pildi tegemise puhul on olulisem pigem korralik objektiiv, sest põhiliselt teeb pilti ikka objektiiv.
Kõrge ISO puhul soovitaks muidugi ainult D300/D3 kaamerat.
Ja kordan ennast veelkord, kaamerast olulisem on hea optika, investeeri korralikesse objektiividesse, need on igavesed, kaamerad torude taga vahetuvad.
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
29.06.2008 23:18:50
|
|
|
D200 saab ka umbes 10k kätte juba.D80 kere alla 8k eriti kätte ei saa uuena.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
30.06.2008 09:04:23
|
|
|
samas võib ju ka osta kasutatud d80, näiteks mõnelt, kes d300 üle plaanib minna
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
30.06.2008 16:18:45
|
|
|
Spoiler 
| tsitaat: |
rough translation:
D700
- 12 MP sensor (as D3) and (obviously) same 51 point AF system
- somewhat slower: 5 fps (D3: 9 fps), but up to 8 fps with battery grip
- frame coverage 95%, on the other hand there is a built-in flash (with wireless capabilities)
- sensor cleaning system (more tomorrow)
- approx. 2600 EUR (list price, I guess)
- available from end of July 08
SB-900:
- adjustable for DX / FX sensors with focal lenght 17-200mm
- firmware update directly to flash possible |
teema selle artikli kohta: http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1039&thread=28455193&page=1
loodetavasti D300 hind eestis langeb..
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
01.07.2008 09:57:28
|
|
|
|
Kui nüüd midagi väga valesti ei lähe siis saab see olema minu järgmine kaamera. D3-st on seni eemal hoidnud hind ja kaal, peamiselt muidugi hind. Aga D700 eeldatav müügihind on hobifotograafi jaoks täiesti reaalsuse piirides. Kuigi lootsin D700 puhul veel veidikene väiksemat kaalu kuid mis teha, eks täiskaadrikeres on prisma ja peegel suured ja rasked.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
01.07.2008 11:51:06
|
|
|
Jep. Peab hakkama pappi korjama.
Ühtlasi tähendab see ka seda,e t teletorud jäävad 1,5 korda lühemaks :S
Mis tähendab topelt papi korjamist.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
01.07.2008 11:53:05
|
|
|
Hädapärast aitab ka 1.4x teleconverter
Kaotab küll ühe stopi valgust, kuid "pikkus" jääb samaks.
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
01.07.2008 13:35:36
|
|
|
Ma magasin sisse. Rsk.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
01.07.2008 13:49:35
|
|
|
| vallo kirjutas: |
Jep. Peab hakkama pappi korjama.
Ühtlasi tähendab see ka seda,e t teletorud jäävad 1,5 korda lühemaks :S
Mis tähendab topelt papi korjamist.  |
Seevasta lainurk jälle...
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serxx
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
01.07.2008 13:55:45
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
| 25 tuhat just väga palju pole. |
No krt, seda ma tahaks küll näha.
Hetkel on isegi D300 letihind kõrgem!
Kui usas pakutakse list price umbes $3000(~30k eek + transa + tollimaks + käibemaks 18%) ja euroopas 2600 (~40k eek + transa), siis on küll väga raske uskuda, et see 25k eest müüki tuleb.
Seda enam, et D300 letihind photopoindis on 29k.
Keegi on ennast vist vähe segi kamminud või numbrites näpuka teinud.
Aga kui see tõsi on, siis ei ole mingit kahtlust, et D700 on esimesel võimalusel minu kaamerakotis :D
|
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
144 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XR
HV Guru

liitunud: 04.11.2001
|
01.07.2008 13:59:03
|
|
|
mida see 95% seal tähendab võrreldes D3-ga?
Mulle ka sobib see väga hästi, et lainurk läheb veel laiemaks
_________________ www.estonia1918.com |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
01.07.2008 14:00:36
|
|
|
Pildile jääb rohkem kui sina otsijast näed.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
01.07.2008 14:31:29
|
|
|
|
Ma kahtlustan, et PP on kirjutises vea teinud, kolmandiku võrra madalam tähendab ju ikka D3 hinnast kolmandik maha ehk D700 hinnaks ca 50 tuhat. Kõlab reaalsemalt ...Eestis.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
01.07.2008 17:19:39
|
|
|
algse ostuplaani lööks mul natuke sassi, kui hinna kusagil 35K kanti saaks
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XR
HV Guru

liitunud: 04.11.2001
|
01.07.2008 17:22:11
|
|
|
Hakkab olema võibolla uus iPhone tüüpi kaup, mida usast palju tooma hakatakse ja EU-s müüma hakatakse.
Kui ta tõesti usas hakkab 25k maksama ja Eestis 35k, siis see oleks päris tulus
_________________ www.estonia1918.com |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|