Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 383, 384, 385  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2008 20:56:34 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Terror kirjutas:
42" karda, et jääb veits liiga suureks.

Kui kaugelt vaatad?

3,5-4,5m kuskil. Kui ma HD asja vaataksin siis võiksin 50" osta ning seda 2m pealt vaadata, kuid pelgan just seda, et liiga suure ekraani pealt sellel kaugusel hakkab tavatelevisiooni madal kvaliteet äkki häirima? Elioni iptv muidu. Oskab ehk keegi ümber seda väidet lükata?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002




sõnum 26.04.2008 21:18:18 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Anti112 kirjutas:
Terror kirjutas:
42" karda, et jääb veits liiga suureks.

Kui kaugelt vaatad?

3,5-4,5m kuskil. Kui ma HD asja vaataksin siis võiksin 50" osta ning seda 2m pealt vaadata, kuid pelgan just seda, et liiga suure ekraani pealt sellel kaugusel hakkab tavatelevisiooni madal kvaliteet äkki häirima? Elioni iptv muidu. Oskab ehk keegi ümber seda väidet lükata?


Ise vaatan 3m pealt 42" ekraanilt Starmani digi-tv'd ja küll midagi häirivat ei ole.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2008 21:29:40 vasta tsitaadiga

Mul kolme meetri pealt 46" FullHD ja Elioni digi-tv isegi suht vaadatav
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 27.04.2008 22:41:38 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
3,5-4,5m kuskil. Kui ma HD asja vaataksin siis võiksin 50" osta ning seda 2m pealt vaadata, kuid pelgan just seda, et liiga suure ekraani pealt sellel kaugusel hakkab tavatelevisiooni madal kvaliteet äkki häirima? Elioni iptv muidu. Oskab ehk keegi ümber seda väidet lükata?


Otsisin oma vana posti välja (09.01.2007 02:29):
Tegin väikese eksperimendi. Otsisin netist fotokate testpildi, mille järgi saab hinnata eraldusvõimet. Trükkisin selle välja ja panin silmadest 1,5m kaugusele. Pildi uurimisel sellelt kauguselt jõudsin järeldusele, et mu silm suudab veel märgata ridasi, mida on 1cm kohta 30, ehk siis vahe 0,33mm. 32 tollisel ekraanil on piksli suurus ca 0,5mm. Piksli eristamiseks peaksin seega olema ekraanist ca 2,3m kaugusel. Kui arvestada, et sellele ekraanile esitatakse tavatelevisiooni pilti, siis erinevate ridade tabamiseks võiksin olla veel 1,3x (768/576) kaugemal, ehk 3m.
16/9ekraani ja 576realise pildi puhul peaks siis vaatamise kaugus olema min 3,7 diagonaali.
...
Katse oli tehtud must-valge joontega, värvide eristus on inimesel kehvem, seega võib vaadata lähemalt. Vaatamise kaugus peaks olema selline, et ridasid pole võimalik tuvastada.

Kõvatamiseks on suurem diagonaal muidugi parem icon_wink.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-=Px=-
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 28.04.2008 12:49:31 vasta tsitaadiga

Sooviks telerit osta, vähemalt 32" ning hinna maksimum kuskil 15k. Mida odavam seda parem, võik FullHD ka olla, või see palju tahetud ? Äkki oskate aidata.
Tänud.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2008 13:20:46 vasta tsitaadiga

-=Px=- kirjutas:
Sooviks telerit osta, vähemalt 32" ning hinna maksimum kuskil 15k. Mida odavam seda parem, võik FullHD ka olla, või see palju tahetud ? Äkki oskate aidata.
Tänud.


fullhd telereid ja 32'' tuleb hetkel veel tikutulega taga otsida meil, aga selline samsung siiski on. http://www.sale24.ee/product_info.php/cPath/1173/products_id/38041 ja see http://www.sale24.ee/product_info.php/cPath/1173/products_id/38042

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
morgoth
HV kasutaja
morgoth

liitunud: 14.01.2004




sõnum 28.04.2008 13:44:23 vasta tsitaadiga

Milline lcd telkar oleks praegusel hetkel kõige mõistlikum valik? FullHD telerit soovi, kuna ei sellist signaali veel eesti telekanelid ei edasta ning fullHD filme niikuinii ei vaata. Telekas võiks olla u 37-40'' ning mitte üle mõistuse kallis.

Endale on hakanud silma järgmised mudelid:

Samsung:
http://photopoint.ee/toode/16031/samsung-le40a457c-102cm.html
http://photopoint.ee/toode/16028/samsung-le40a436t-102cm.html
http://photopoint.ee/toode/12932/samsung-le40r81b-101cm.html
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
davidco
HV veteran

liitunud: 15.05.2003




sõnum 28.04.2008 14:37:19 vasta tsitaadiga

Grundig 37-7750 FHD - 10990 EEK icon_eek.gif nüüd veel odavam

kas keegi on seda üldse näppind?

_________________
.....
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 28.04.2008 15:11:22 vasta tsitaadiga

davidco kirjutas:
Grundig 37-7750 FHD - 10990 EEK icon_eek.gif nüüd veel odavam

kas keegi on seda üldse näppind?


Piilusin isegi seda telekat, samas on hind ikka kahtlaselt odav, mis teeb ettevaatlikuks 8)
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2008 17:14:05 vasta tsitaadiga

böh, täna mõtlesin, et võtan end kokku ja lähen tammsaare euronicsisse 42pfl7603D'd vaatama... sinnani ei jõudnud, a jõudsin mustikakeskuse on off'i ja seal oli see telekas täitsa olemas , samuti 32pfl5 seeria ja 32pfl7403D. 42pfl7603D mängis hetkel urmas oti saadet kanal11'st, võimalik, et lihtsalt kanal11 pildikvaliteet juba endal on kehvake, a pilt nägi sellel teleril tõesti halb välja. aga mis mind väga üllatas oli ühe sharp aquosi pildikvaliteet, vist oli 37'' x20 seeria , mis hetkel mängis tv3'e, minumeelest oli ta parim pildiga neist, mis seal mängisid.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2008 17:24:53 vasta tsitaadiga

X20 pilt ongi üsna hea, halb on aga see et sellel teleril puudub liikumiskompensatsioon ehk liikumine on kohati üsna hüplik. staatiline pilt on aga tõesti hea.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2008 17:29:22 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
X20 pilt ongi üsna hea, halb on aga see et sellel teleril puudub liikumiskompensatsioon ehk liikumine on kohati üsna hüplik. staatiline pilt on aga tõesti hea.


täitsa võimalik, sest hetkel oli saateks "mõrv sai teoks" ja seal oli jah enamasti seisvad dialoogid ainult.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2008 20:04:48 vasta tsitaadiga

davidco kirjutas:
Grundig 37-7750 FHD - 10990 EEK icon_eek.gif nüüd veel odavam

kas keegi on seda üldse näppind?


selle Grundigi jalg on niivõrd nõme, et kui seinale panna ei saa siis tulebs ee küll ostmata jätta. icon_razz.gif

-=Px=- kirjutas:
Sooviks telerit osta, vähemalt 32" ning hinna maksimum kuskil 15k. Mida odavam seda parem, võik FullHD ka olla, või see palju tahetud ? Äkki oskate aidata.
Tänud.


Zebras on 2 Samsungi mudelit saadaval LE32A556P1FXBT ja LE32A558P3FXBT mõlemad maksavad 12 680 kr ja viimasel on rezo valesti märgitud.

Nende kohta paluks kommentaare kel on.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mart57
HV kasutaja


liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2008 20:56:56 vasta tsitaadiga

...väidetavalt ei tunnista Philipsi USB -ga telekad suuremat mälupulka kui 1 GB icon_confused.gif
kas keegi saaks proovida kas Euronicsi müügimehe jutt vastab tõele?

_________________
mart57
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hoax
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2003




sõnum 28.04.2008 22:59:10 vasta tsitaadiga

Märtsikuu digi ajakirjas oli veidi keskmisest kallimate telerite test. Esimese koha sai panasonicu plasma, 42", kõigest 26k hind. Teine koht philipsi sama suur kuid umbes 44k-d maksev isend. Philips küll lcd kuid teise koha sai kiire protsessori tõttu. Kolmas oli pioneeri plasma mis eelmised kaheksa digi testi ära võitnud.

Miks ma seda räägin? Sest plasma on nr.1. Üheks maailma parimaks teleriks peetav 50" isend on samuti pioneeri plasma. Lcd-dega lähete kõik alt, nagu mu tuttavad ja sõbrad ja sugulased juba läinud on. Aga edu sellegipoolest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gants
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2006




sõnum 29.04.2008 16:16:30 vasta tsitaadiga

mart57 kirjutas:
...väidetavalt ei tunnista Philipsi USB -ga telekad suuremat mälupulka kui 1 GB icon_confused.gif
kas keegi saaks proovida kas Euronicsi müügimehe jutt vastab tõele?


Mul on küll 4 GB pulk, suran selle otse telekale taha ja vaatan filme, mis mahult 3,5 GB.
Ei tea mis mudelist poes räägiti ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WerteX
HV Guru

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2008 17:55:33 vasta tsitaadiga

Tavaliselt aitab tarkvara uuendus selle vastu.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 306
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mart57
HV kasutaja


liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2008 18:48:44 vasta tsitaadiga

Gants kirjutas:
mart57 kirjutas:
...väidetavalt ei tunnista Philipsi USB -ga telekad suuremat mälupulka kui 1 GB icon_confused.gif
kas keegi saaks proovida kas Euronicsi müügimehe jutt vastab tõele?


Mul on küll 4 GB pulk, suran selle otse telekale taha ja vaatan filme, mis mahult 3,5 GB.
Ei tea mis mudelist poes räägiti ?


sel momendil oli jutuks PHILIPS PFL32 7782.
küsisin sellise asja kohta nagu USB pulgalt filmi
vaatamine, millele vastas, et pulk kuni 1GB ja
ainult pildid. lasin siis kõrvad lonti ja matsin USB
pulgalt filmivaatamise maha, õnneks siiski vist
mitte liiga sügavale.
aga mis on selle teleka mudel mis pulgalt filmi näitab?

_________________
mart57
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2008 19:31:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

sel momendil oli jutuks PHILIPS PFL32 7782.

32PFL7782 on üleüldse suht pirtsakas mälupulkadelt piltide ja muu kraami näitamise koha pealt, kuna sel puudub USB-pesa...
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mart57
HV kasutaja


liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2008 19:44:22 vasta tsitaadiga

no mis sa ütled! ah et, põlegi siis USB tepslit! icon_eek.gif
kuna seisime jutuks olnud teleka juures ja küsisin seda
pulga asja, siis arvasin, et jutt käib antud pildikastist.

_________________
mart57
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gants
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2006




sõnum 29.04.2008 22:18:49 vasta tsitaadiga

mart57 kirjutas:
Gants kirjutas:
mart57 kirjutas:
...väidetavalt ei tunnista Philipsi USB -ga telekad suuremat mälupulka kui 1 GB icon_confused.gif
kas keegi saaks proovida kas Euronicsi müügimehe jutt vastab tõele?


Mul on küll 4 GB pulk, suran selle otse telekale taha ja vaatan filme, mis mahult 3,5 GB.
Ei tea mis mudelist poes räägiti ?


sel momendil oli jutuks PHILIPS PFL32 7782.
küsisin sellise asja kohta nagu USB pulgalt filmi
vaatamine, millele vastas, et pulk kuni 1GB ja
ainult pildid. lasin siis kõrvad lonti ja matsin USB
pulgalt filmivaatamise maha, õnneks siiski vist
mitte liiga sügavale.
aga mis on selle teleka mudel mis pulgalt filmi näitab?


Philips 37PFL7332
Video peab olema MPEG1 või MPEG2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 30.04.2008 08:41:15 vasta tsitaadiga

hoax kirjutas:
Märtsikuu digi ajakirjas oli veidi keskmisest kallimate telerite test. Esimese koha sai panasonicu plasma, 42", kõigest 26k hind. Teine koht philipsi sama suur kuid umbes 44k-d maksev isend. Philips küll lcd kuid teise koha sai kiire protsessori tõttu. Kolmas oli pioneeri plasma mis eelmised kaheksa digi testi ära võitnud.

Miks ma seda räägin? Sest plasma on nr.1. Üheks maailma parimaks teleriks peetav 50" isend on samuti pioneeri plasma. Lcd-dega lähete kõik alt, nagu mu tuttavad ja sõbrad ja sugulased juba läinud on. Aga edu sellegipoolest.


Ma ise kahe vahel. Samas pidi LCD mängimiseks parem olema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 11:38:26 vasta tsitaadiga

plasmadel pidi suurem oht olema et pilt "põleb sisse". Eks kõigil neil omad head ja vead. Vast OLED toob midagi paremat.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 11:51:20 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
plasmadel pidi suurem oht olema et pilt "põleb sisse". Eks kõigil neil omad head ja vead. Vast OLED toob midagi paremat.


Kas sa mõtled tänapäeva plasmasid või neid 3 aasta taguseid? Kui tead siis oleks hea kui tooksid mõne konkreetse "ära põlenud" tänapäeva plasma näite. Uutel on eluiga 100 000 tundi.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 12:20:36 vasta tsitaadiga

nunnu kirjutas:
angel kirjutas:
plasmadel pidi suurem oht olema et pilt "põleb sisse". Eks kõigil neil omad head ja vead. Vast OLED toob midagi paremat.


Kas sa mõtled tänapäeva plasmasid või neid 3 aasta taguseid? Kui tead siis oleks hea kui tooksid mõne konkreetse "ära põlenud" tänapäeva plasma näite. Uutel on eluiga 100 000 tundi.


minuteada siiani on tänapäeva plasmade negatiivseks küljeks see et pilt põleb sisse kergemini kui lcd/crt (ise olen näinud vaid sisse põlenud pildiga crt monitori, log in screen kast oli alati õrnalt näha icon_lol.gif ). Ehk siis mingi kujutis jääb ekraanile sulle igavesti näiteks mingi telekanali märk mida püsivalt ekraanil näidatakse. See 100 000 näitab mida sul siis? See ju see kaua asi võib vasta pidada ehk siis mitu aastat töötab valgustus. Või tahad öelda et 100 000 h võtab aega et pilt sisse põleks?

ma tea midagi... ma ainult lugenud.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hoax
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2003




sõnum 30.04.2008 13:09:00 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
plasmadel pidi suurem oht olema et pilt "põleb sisse". Eks kõigil neil omad head ja vead. Vast OLED toob midagi paremat.


Ja LCD-del on risk surnud pikslitele.
Tallinna linnas ei ole kasutama hakatud metallratastega tramme vaid põhjusel et bussi rehvid tühjaks võivad minna. Tegu on täiesti triviaalse probleemiga ka siin, mille nähte pole ma näinud isegi 5-6 aasta tagustel plasma mudelitel.

OLED-iga selline lugu, et tegu jälle tehnilistele numbritele rõhumisega. Iseenesest on LED ju hea, ainult et LCD tehnoloogia seal taga on täpipealt sama praeguste mudelitega. Ainus vahe mille saate on üüratu kontrastisuhe, seega elutruu valgusmäng. Hetke seisuga näeb seda vahet vaid otse vaadates, umbes 7-20 kraadise nurga all LED effekti enam ei näe ning vastu paistab täiesti tavaline LCD. Seega, nauding vaid ühele inimesele ideaaltingimustes. Hind hetkel kümnekordne.

Värvid ja muu kraam on LED baasil LCD-l siiski nagu LCD-l, halb. Over saturated, ebarealistlikud värvid, naturaalset nahatooni nad luua ei suuda. Väikesegi nurga all paistab must sinaka kumana. Plasma seevastu ühtlaste mahedate toonidega ja süsimusta taustaga igast vaatest vaadatuna. Eks seda nimekirja võib väga pikalt jätkata.

Kõiksugu tehniliste andmetega see häda ongi, et kui vaatenurgaks näiteks 170 kraadi pandud, ei taga see number teile mitte mingisugust kvaliteedi stabiilsust. Seepärast ei tasu neid väga tõsiselt arvestada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 13:47:35 vasta tsitaadiga

LCD puhul on juba 0 piksli garantii olemas + enamus mis juba tulevad peaks suht "puhtad" olema ehk siis korralikumad mudelid. Aga selle siis laidad maha et internetis idioot jutt et plasmadel põleb pilt sisse kui pidevalt ühte ja asja samas kohas mitmeid tunde näitad? Igal pool sellest räägitud + isegi manuaalides hoitatused olemas et kui ühendad X asja plasma taha siis pane "screen saver" peale.

Plasma "viga" on ka see et kuramuse suured on nad.. ja kas mitte palju soojust tootvad? OLED on veel kallis aga varste kui nad 1000x tootmis kulud tagasi teenivad lastakse hinnad alla... vaadake kas või LCD hindasid mis vahepeal olid otseses mõttes leas.

ise vihkan neid kõiki kuna kõigil omad vead icon_lol.gif Ühe CRT @ 100Hz olen vaid enamvähem rahul kui ta vaid ei oleks nii suur + tagumine ots ei "kiiritaks" mida crt teevad (määrab ära kohe kuidas ja kuhu võib paigutada)

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 14:30:19 vasta tsitaadiga

Pikslid võivad ka plasmadel kustuda.
Screen burn-in on tavakasutuses plasma puhul suht ebatõenäoline, ajutist ghostingut esineb plasmadel aga paratamatult.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hoax
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2003




sõnum 30.04.2008 14:41:14 vasta tsitaadiga

Ei laida maha, sisse võib loomulikult põleda ja autol võib kumm tühjaks minna ja väljas võib päikesepiste saada. Ostu puhul on kõige tähtsam ju siiski pildikvaliteet... mis tähtsust see sissepõlemine siin mängib? Projektoril peab lamp paremal juhul vastu 2000 tundi. Kas ma jätan ka selle seepärast ostmata või on tegu ainsa võimaliku kodukino variandiga. Pealegi mängivad teadaolevad väga vanad plasmad tänase päevani igapäevases kasutuses. Pole ühtegi tv3-e või etv, kanal 2 märki
veel sisse kõrvetanud.

Räägime ju eelkõige televiisoritest, kus need plasmad siis suured on? Alla 37 tolli telerit mõtet osta polegi, kui vaid väga erandid juhud (teiseks televiisoriks kööki, suvilasse, vetsu icon_biggrin.gif ).

Soojust toodavad veidi rohkem, ja keda huvitab.

Mida sa ostad, kas radiaatorit, konditsioneeri, pärandust lapselastele või pildikvaliteeti?
5-7 aasta pärast pole nad ka midagi eriti väärt ja tarvis uus nagunii osta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 14:52:01 vasta tsitaadiga

kui mingi ikoon sul sisse põleb siis mis pildikvaliteedist rääkida saab icon_lol.gif
aga see vist ainult siis (aru saanud) et kui pidevalt üht ja sama kanalit järjest vaadata aka unustad teleka tükiks ajaks sisse ja ühe kanali peale.

soojust veidi rohkem keda huvitab... ehk mind ja ka teisi kellel ekraan väiksemas toas. Suurus... äkki ei taha teise tuppa minna ja ust lahti hoida et ekraanil olevat jälgida icon_lol.gif

nagu ütlesin kõigil oma head ja vead ning otstarve. LCD'sid on kah igasugu kvaliteediga.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hoax
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2003




sõnum 30.04.2008 15:29:04 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
kui mingi ikoon sul sisse põleb siis mis pildikvaliteedist rääkida saab icon_lol.gif
aga see vist ainult siis (aru saanud) et kui pidevalt üht ja sama kanalit järjest vaadata aka unustad teleka tükiks ajaks sisse ja ühe kanali peale.


Toon sarnase situatsiooni, kus ferraril läks kumm katki, järelikult on halb auto. Väga võrdeliselt pole ka plasma halb võimalike õnnetuste juhtudes.

Suuruse poolest ostetakse juba 30" arvutimonitore. Soovid seega 32" telerit mida 2-3 korda kaugemalt vaatad? Asi on ka selles, et see väike tuba kus elad pole ilmselt äsja soetatud korteri või maja ruum ja juba loetud aastate pärasta pruugid elada suuremas kohas. On inimesi kes ostavad üürikate väikestesse tubadesse just nende mõõtmetele parajat tehnikat ja siis tuleb neile seletada kuidas paar aastat hilisemate olukordadega kah arvestama peaks. See telekas elab teiega kauem kui hetke kitsas elupaik.
Samuti ei tahaks uskuda, et suvepäike vähem ruume kütab kui plasma seda suudab. Kuid alati saab särgi seljast võtta.

Igatahes väga omapärased probleemid.

Ja tõepoolest, LCD-sid on väga häid, just monitoridena.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 15:52:48 vasta tsitaadiga

ma EI öelnud et plasma vilets on... ma lihtsalt ütlesin seda mis ta vead on.

teadagist et googeldades leiad sellise asja nagu lcd vead, crt vead JA plasma vead. Ja pole nagu mõtet osta mingit hullemat tehinkat ja mõelda et küll see aastaid vasta peab.. 5 aasta pärast vaadatakse seda tehnikat kui antiiki.

LCD monitoridel on sageli see viga et ei suudeta korralikult 1:1 pixel mapingut teha või esineb muid "venitame pildi konsooli puhul välja" jamasid. Aga asi vist isegi vaikselt liigub "paremuse" poole... .

ps: jubedam plasma kaitsmine käib icon_lol.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 30.04.2008 17:14:06 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:

ma tea midagi... ma ainult lugenud.

ainult lugenud inimese kohta võtad liiga palju sõna icon_lol.gif

_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 17:27:51 vasta tsitaadiga

Pole mingi telekaspets, kui kunagi jäi vist siitsamast teemast silma, et plasmal need ilusad värvid mis poest ostes on "tuhmuvad" mõne aja pärast.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 30.04.2008 17:35:11 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Pole mingi telekaspets, kui kunagi jäi vist siitsamast teemast silma, et plasmal need ilusad värvid mis poest ostes on "tuhmuvad" mõne aja pärast.
ja-jah ... 50" ekraanid tõmbuvad kuu-paariga 42" peale kokku ... stereo kõlarid hääbuvad ja jääb vaid mono ... puldid sulavad ära jne icon_lol.gif icon_lol.gif
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 17:37:45 vasta tsitaadiga

LCD pundits also point to the fact that LCDs have a longer lifespan than plasma screens. This was true of earlier plasma models, which would lose half of their brightness after more than 20,000 hours of viewing.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.04.2008 17:47:19 vasta tsitaadiga

hoax kirjutas:




OLED-iga selline lugu, et tegu jälle tehnilistele numbritele rõhumisega. Iseenesest on LED ju hea, ainult et LCD tehnoloogia seal taga on täpipealt sama praeguste mudelitega. Ainus vahe mille saate on üüratu kontrastisuhe, seega elutruu valgusmäng. Hetke seisuga näeb seda vahet vaid otse vaadates, umbes 7-20 kraadise nurga all LED effekti enam ei näe ning vastu paistab täiesti tavaline LCD. Seega, nauding vaid ühele inimesele ideaaltingimustes. Hind hetkel kümnekordne.

Värvid ja muu kraam on LED baasil LCD-l siiski nagu LCD-l, halb. .


icon_eek.gif Mis jutt see on? OLED-l ja LCD-l pole mitte midagi ühist, pigem on OLED nagu plasma, iga üksik punkt ise kiirgab valgust, mitte ei värvi taustavalgust vajalikku tooni. Ja kuidas sa saad öelda, et OLED on halb, kui ühtegi OLED ekraani (ok, Sonyl üks suht tilluke on) pole olemaski.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zajats
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 17:47:43 vasta tsitaadiga

Seda probleemi pole kuulnud et eriti oleks. Ka LCD puhul on värvide muutumine ajas. See on tingitud taustvalgustuse lampidest. Üldiselt vananevad kõik telekad enne moraalselt kui füüsiliselt. Nädalavahetusel viisin tädi maale Samsungi teleka mis sai ostetud enne krooni tulekut ca aasta. Ehk siis pea 20 aastat tagasi ja näitab veel väga head pilti. Ka ma ise olen peale pikki vestluseid erinevate müüjatega leidnud et plasma on parem. Olenemata miinustest (raskem, võtab rohkem voolu, on kujundi sissepõlemise oht [eriti kui monitorina kasutada]) on teleka peamine ülesanne näidata võimalikult head pilti. Hetkel arhailise LCD omanikuna võin öelda et 720 resoga meedia mida läbi arvuti saadan võtab pildi vahest jõnksutama ja see ikka häirib küll. Kuna näha on et lahja HD levik kasvab (ja ise ka soovin rohkem parema kvaliteediga pilti vaadata) siis on minu jaoks esmatähtis teleka pildi kvaliteet värvide ja ühtlase pildi liikumise osas.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 17:55:35 vasta tsitaadiga

hoax kirjutas:
Märtsikuu digi ajakirjas oli veidi keskmisest kallimate telerite test. Esimese koha sai panasonicu plasma, 42", kõigest 26k hind. Teine koht philipsi sama suur kuid umbes 44k-d maksev isend. Philips küll lcd kuid teise koha sai kiire protsessori tõttu. Kolmas oli pioneeri plasma mis eelmised kaheksa digi testi ära võitnud.

Miks ma seda räägin? Sest plasma on nr.1. Üheks maailma parimaks teleriks peetav 50" isend on samuti pioneeri plasma. Lcd-dega lähete kõik alt, nagu mu tuttavad ja sõbrad ja sugulased juba läinud on. Aga edu sellegipoolest.


mis plasmaga siis tegu oli mis võitis? midagi peaks nagu valmis vaatama, sest ma olen hetkel tõsiselt kimpus oma teleri valikuga icon_sad.gif

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 30.04.2008 17:57:55 vasta tsitaadiga

Sama siin, lolliks võib minna icon_confused.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pähkel
HV kasutaja
pähkel

liitunud: 02.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 18:27:37 vasta tsitaadiga

Parim plasma oli Pioneer KURO LX 50"
Eesti hinnakirjas pole seda näinud, tõenäoliselt paras kirves.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 30.04.2008 18:54:37 vasta tsitaadiga

Parim on suhteline mõiste. See sõltub väga palju taustsüsteemist (mille jaoks ja kuhu telekas minema peab) ja inimese enda nägemismeelest. Ega see Pioneer nüüd küll kehva pole, ei - kaugel sellest- kuid kindlasti ei ole see telekas kõikide jaoks parim.
Kui endale peaks praegu telekat ostma, siis ostaks kindlasti plasma. Eesti tingimustes aga tuleks vaadata Panasonicu poole, sest et Pioneerid on ikka üle mõistuse kirved. Minuarvates on Panasonicul kvaliteedi/hinna suhe palju parem. Kui sul on poes kõrvuti Pineer ja Panasonic, siis võibolla teed vahet, kuid kodus vaadates on see juba olematu. Aga ühe Pioneeri eest saab peaaegu kaks Panasonicut?
Momendil (30.aprill 2008) võtaksin mina kõhklematult plussmiinusest 42'' plasmateleri Panasonic TH42PV7P 11999 krooni eest. Sellise hinnaklassi kohta uskumatult hea pildikvaliteet. Ja 5a. hiljem ei nuta silmi peast et kunagi maksid teleka eest 50k mis nüüd 5 maksab:).

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hoax
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2003




sõnum 30.04.2008 19:50:52 vasta tsitaadiga

Ennist rääkisin siiski LED tehnoloogiaga teleritest. Neid oma silmaga ka näinud.

Miskipärast arvan mudel oli TH-42PZ700U või vähemalt miskit numbriga 7(suht uus). Kahjuks enam ei mäleta. Soovitan tööpäeval helistada digi ajakirja toimetusse, küsida järgi mis panasonicu mudeliga oli tegu märtsikuu numbris, või otsite endale kuskilt eelmise kuu ajakirja.

Hinnaga aga on nii nagu ta on... kõigi muude tingimuste samaks jäädes, mida rohkem maksad seda rohkem saad. 50 tonnine 5-6 aastat vana plasma teeb digitv-d vaadates ka uutele lcd-dele silmad ette. Lcd ei saa mingil põhjusel üldse selle viimase ametiga hakkama. Plasma veel enamvähem ja kõige ligilähedasem tulemus kinekale.

Parim on jah pioneeri uus 50" kuro, samas ma ei usu et ta hind näiteks sony kallima lcd-ga võrreldes kopsakam on. Vanemaid mudeleid tasub vältida aeglasema pilditöötluse tõttu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.04.2008 20:21:37 vasta tsitaadiga

Panasonicul on uued 11. põlvkonna plasmad väljas, 8xx algusega. 42" FullHD "keskmik" maksab ca 23K kopkatega.
Kahjuks ise pole pilti näinud, aga senini enamus kes netis temast räägib, siis ainult kiitvalt. See käib siis terve uue põlvkonna kohta...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zajats
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 21:41:36 vasta tsitaadiga

Pioneer lõpetab väiksemate telekate tootmise ja loovutab selle panale. KURO oli kuskil 60-90 tuhat sõltuvalt mudelist. Välismaal ca 20 tuhhi odavam. Hinna/kvaliteedi suhe, nagu juba mainitud, parim Panasonicul. Samas kuskil fännid pakkusid et full HD ja 720 vahet keskmine inimene ei erista. St kui näidata mõlemas fulli pilti. Lähedalt võibolla, aga vaatamiskaugusest mitte. Niiet full pole minu jaoks eriti teema. Hind ei õigusta, meediat pole ka eriti.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 22:22:11 vasta tsitaadiga

Mul poes tekkis screen burn-in (või loodetavasti ajutine ghosting) hoopis LCD-monitoriga.
Tegu Samsungi 215TW mudeliga.
Proovisin küll paar päeva täisvalge taustaga ghostingut leevendada, kuid lihtsam oli lõpuks garantiisse asi saata.

Igatahes jutt, et ghosting (ja burn-in) ainult plasmasid ohustab, ei vasta tõele.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 22:34:22 vasta tsitaadiga

_marek kirjutas:
Mul poes tekkis screen burn-in (või loodetavasti ajutine ghosting) hoopis LCD-monitoriga.
Tegu Samsungi 215TW mudeliga.
Proovisin küll paar päeva täisvalge taustaga ghostingut leevendada, kuid lihtsam oli lõpuks garantiisse asi saata.

Igatahes jutt, et ghosting (ja burn-in) ainult plasmasid ohustab, ei vasta tõele.


räägitud ju et nii LCD, CRT, plasma kannatab selle "vea" kallal... ehk siis ei tasu oma ekraani tappa. Ise kasutan iga ekraaniga "ekraani päästjat" + 15min molu automaatselt läheb kinni kui ei tarbita.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2008 22:54:44 vasta tsitaadiga

http://www.e-market.ee/?p=2&tp=679 e-marketis on täiesti olemas kolm pioneeri kuro mudelit. ma mõni aeg tagasi täitsa mõtlesin selle Panasonic TH42PV7P peale, kui ta veel mingi 13 990 maksis, a hing ihkab ikka ju midagi ilusamat ja moodsamat, a tegelikult on mulle tähtis see et analoog/digi pilt uuel telekal võimalikult hea välja näeks ja mitte mingid ambilightid ja muud vidinad. aga kuna ma jällegi tahaksin teleri ka arvutiga ühendada, oleks lcd vist mõttekam.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naughty
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2008 03:37:11 vasta tsitaadiga

Toon sarnase situatsiooni, kus ferraril läks kumm katki, järelikult on halb auto. Väga võrdeliselt pole ka plasma halb võimalike õnnetuste juhtudes.

Suuruse poolest ostetakse juba 30" arvutimonitore. Soovid seega 32" telerit mida 2-3 korda kaugemalt vaatad? Asi on ka selles, et see väike tuba kus elad pole ilmselt äsja soetatud korteri või maja ruum ja juba loetud aastate pärasta pruugid elada suuremas kohas. On inimesi kes ostavad üürikate väikestesse tubadesse just nende mõõtmetele parajat tehnikat ja siis tuleb neile seletada kuidas paar aastat hilisemate olukordadega kah arvestama peaks. See telekas elab teiega kauem kui hetke kitsas elupaik.
Samuti ei tahaks uskuda, et suvepäike vähem ruume kütab kui plasma seda suudab. Kuid alati saab särgi seljast võtta.

Igatahes väga omapärased probleemid.

Ja tõepoolest, LCD-sid on väga häid, just monitoridena.[/quote]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

no mida... ostan sellise korteri mis olemasolevale telekale sobib? mis 32" telekal viga on...pime oled? kui hetkel omaks sellist korterit kus saan 2m pealt telekat vaadata siis kindlasti ei ostaks ma 50" pildikasti.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hoax
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2003




sõnum 01.05.2008 11:39:37 vasta tsitaadiga

Naughty kirjutas:

no mida... ostan sellise korteri mis olemasolevale telekale sobib? mis 32" telekal viga on...pime oled? kui hetkel omaks sellist korterit kus saan 2m pealt telekat vaadata siis kindlasti ei ostaks ma 50" pildikasti.


Aga ma ei väitnud et osta 50". Sai ennist räägitud et alla 37" ei näe ma mõtet. Olen elanud ja vaadanud kahe ja vähemagi meetri kauguselt 32" pilti. Küllaltki ebameeldiv kuid egas 2x2 meetrit ruumiga nüüd kah tegu pole, kui just karderoobis või esikukapis ei ela, seega peab igas elatavas toas olema kas vähemalt 2,5x2,5 meetrit või läheb üks külg enam pikkusesse ja moodustab ristküliku. Eelistada tuleks tugevalt varianti kus teler paigutatakse pikemasse külge ning valitakse vähegi rohkem tolle. Ole sa siis tudeng ühikaruumis või mustanahaline võõrtööjõud üürikas, need tingimused pole elamiskõlblikud.
Ma esitan hoopis küsimuse, kas sa sellise ruumi järgi oma elu sisustada soovidki? Läheb mõõda aastad kaks või kolm, kolid ära ja kaasa vead enesega hunniku kola mis sobilik nukumaailmale. Ostad ükshaaval uued asjad.

Aga mõni inimene saab hakkama ka köögiraadioga, seda kindlasti, nii, et egas ma sunnigi kedagi käituma teisiti, asi on lihtsalt perspektiivis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 383, 384, 385  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.