|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 15:07:02
P4 / 57C* |
|
|
kas on äkki palju, mängisin BHD multiplayerit ja lihtsalt huvi pärast panin korraks windowsisse ja hardware doctor käima, ja oh imet CPU---57C* ja System---54C*.
Ise arvasin, et üle viiekümne on juba palju.
Panin siis mängu kinni, ja kui 5-e minuti pärast uuesti vaaasin, oli 50/50
Nüüd on mingi 15-20 min möödas ja 42/43,5 (system ja CPU)
ja ega alla selle ei vajugi.
Kas on vaja mingit termopastat, mida seal ei ole kindlasti vahel, sest olen ise mitu korda juba lahti võtnud, ja kas on vaja võimsamat jahutust.
tegemist on P4 2,4 GHz ja klokkitud ei ole.
Täna päeval tegi veel lambist restardi, kas see võis olla temperatuurist, enne ühtegi piiksu ei teinud, muidki võis tegu olla ka voolukõikumisega.
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 15:11:17
|
|
|
See on hommikul tehtud, kas voldid on õiged
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
02.07.2003 15:26:39
|
|
|
| no pane ikka termopastat ka vahele ja temp langeb tunduvalt!
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
02.07.2003 15:30:31
|
|
|
Ple hullu miskit, ise ka ilma coolerita jooksutanud p4-ja, ilusti jookseb, saab mune peal praadida jms.
Temp oli üle 100c, peal oli vasekamakas ainult ilma coolerita. Ilusti sai mängida niimodi, kuid ilma kamakata pani arvuti lihtsalt pange.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Superglue
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
02.07.2003 15:32:37
|
|
|
IceUul, normaalne. Munapraadimis arvuti
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
02.07.2003 15:40:20
|
|
|
P4-ga hea mune praadia, keerad arvuti külilili, proselt eemaldad cooleri ja paned mingi juraka vasekamaka prose peale, mis soovitavalt peaks olema nii raske, et ta seal ilma kinnituseta seisab, natuke pastat kah vahele. Siis otsid norm suurusega panni, mille asetad vasekamaka peale. Panni ja vasekamaka suurused peavad enam-vähem normis olema, et pann seal ilusti püsiks. Nüüd boodid arvuti ülesse, vaikselt võid ka prose koormata, et temp jääks normi (no ikka üle 150 ei tasu lasta).
Vaatad, kui pann hakkab soojaks minema, siis paned munad peale .
Munad peaksid ilusti ära küpsema, sellise kuumuse juures. Vasekamakas oli mul ikka nii tuline, et näppu külge ei pane.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Superglue
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
02.07.2003 15:42:09
|
|
|
| 2in1. See arvuti on korraga ka kõõgitehnika.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
02.07.2003 15:47:57
|
|
|
Nüüd nats tõsist juttu kah teemaalgatajele, endal sama prose täpselt.
Sul on voldid valed, peab olema 1.525 volti, see pane biosest defaulti peale - see võis põhjustada ebastabiilsuse.
See 57 kraadi on täiesti norm temp, kui sul on abiti emaplaat ja in-box cooler või samaväärne.
EDIT: Sul ongi abiti emaplaat, abiti puhul täiesti norm temp, kui oleks mingi muu firma, oleks temp kahtlane. Abiti emaplaadid nimelt mõõdavad tempi prose seest, teised prose pinnalt, sellest tuleb ka 10-20 kraadine erinevus. Endal jooksis kah 56 kraadi peal kogu aeg korraliku vesijahutusega see prose, emaplaat oli abit loomulikult. Nüüd on gigabyte emaplaat ja veidike parem vesijahuse konf kah, temp on 35 kraadi ringis.
viimati muutis IceUul 02.07.2003 15:50:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 15:49:37
|
|
|
oot, põhimõtteliselt termopasta peaks aitama we, ja kui, kust seda saaks, ise elan pommiaugus(räpinas)
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sun
HV kasutaja
liitunud: 25.01.2003
|
02.07.2003 15:50:29
|
|
|
Korpuse jahutus vaata üle. Prose proseks, aga süsteemi temp on ka ikka julm. Norm vendid puhuma ja tõmbama
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 15:50:45
|
|
|
no ma lähen uurin BIOS'si
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 15:52:04
|
|
|
Korpuse jahutust ei olegi
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sun
HV kasutaja
liitunud: 25.01.2003
|
02.07.2003 15:56:14
|
|
|
| tenkiller kirjutas: |
| Korpuse jahutust ei olegi |
Selge pilt siis
Kuhu see soojus su arust minema peab
Pane korpusele normaalsed vendid külge ja on see probleem lahendatud. Mis vahet, kui kiiresti prose vent töötab või kui kõva ta on, kui sa korpusest soojust välja ei juhi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
02.07.2003 16:00:42
|
|
|
| Hm....mul hoiab idle'is 33C peal proset (P4 2,66@2,9) ja kasutan Inteli Inbox coolerit. Kusjuures korpusel lisajahutusi pole, aga mul lahtine korpus...
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 16:15:05
|
|
|
oot, aga kust ma seda termopastat saaksin/ kus müüakse
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sun
HV kasutaja
liitunud: 25.01.2003
|
02.07.2003 16:40:24
|
|
|
| tenkiller kirjutas: |
| oot, aga kust ma seda termopastat saaksin/ kus müüakse |
Ära tõmble selle termopastaga, kui sul on süsteemi ja prose tempi vahe ainult 3 kraadi. Pane korpusele vendid ja on prose ka kohe "külm"
Mis effekti see termopasta sulle annab, kui sul pole soojust kuhugi juhtida
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 16:48:29
|
|
|
arvuti korpus lendas just jeed, ja mul on kogu aeg system'i ja CPU temp. vahe nii väike olnud.
Ilmselt on systemi andur prosele lähedal.
Kas mingit sellist proget on, mis salvestaks temp. ja voltide muutmise.
Ma panin Biosist defauldi peale ja ikka on voldid samad.
Palju maksavad korpuse vendid.
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
General
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2002
|
02.07.2003 16:59:58
|
|
|
| tenkiller kirjutas: |
Palju maksavad korpuse vendid. |
100-150kr
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
02.07.2003 17:01:19
|
|
|
Jätke ometi see paanitsemine! No on temp 57 kraadi, no mis siis?? Ei juhtu ju absoluutselt midagi, isegi kui temp üle 80 läheb! Lase tal olla ning unusta see "probleem"!
_________________ TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!! |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 17:51:50
|
|
|
ok, prose proseks, aga süsteem on ikka liiga kuum
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 18:03:26
|
|
|
krt, niikui mingi mängu tööle panen läheb system ja CPU kohe 10-15C* soojemaks praktiliselt 5-e minutiga
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 18:31:56
|
|
|
radikas on jumala külm, sellest võib järeldada, et termopastat oleks ilmselt vaja ja system temperatuuri andur on 4 cm (kui sedagi) prosest, niiet kindlasti mõjutab prose temp. seda. Õhtul võtan ja puhastan radika ka ära.
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margus
HV pensionär

liitunud: 06.04.2002
|
02.07.2003 18:35:19
|
|
|
| peabki minema.Endal idle 39,full loadis kuskil 50 ümber.süsteemi temp tõuseb 33-46ni.Pane üks vent õhku välja imema ja asi mutt.pabistada pole siin midagi.Katsu radikat näpuga.kui soe siis pole uut pastat vahele vaja
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 18:50:47
|
|
|
ma alles amatöör, mida krdt see full load tähendab, ma saan aru küll, mida see tõlkes tähendab, aga mida see antud juhul tähendab, ja kuidas seda teada saab?
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
02.07.2003 19:03:02
|
|
|
| full load = prose töötab 100% peal, seda saab task manegerist vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
02.07.2003 19:23:59
|
|
|
kas on siis sellist proget, mis regisreerib temperatuuri ja selle muutused.
ST. salvestaks need.
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.07.2003 20:12:34
|
|
|
| tenkiller kirjutas: |
kas on siis sellist proget, mis regisreerib temperatuuri ja selle muutused.
ST. salvestaks need. |
sandra böön-inn viisard näiteks
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
03.07.2003 11:06:47
|
|
|
nonii, sai nüüd natukene uuritud, ja sain teada, et full loadis on CPU 55-56C* ja System 52C*, etvist midagi hullu ikkagi ei ole, ja niikui full load maha läheb, 20 sek, ja prose on 50 C*.
Ilmselt järgmine kord, kui kuhugile linna, kus mõni arvutipood on, lähen, siis ostan endale süsteemi vendi ära. Kas keegi oskab äkki midagi soovitada, kas panna sisse või välja puhuma, ja kuhu teda panna(ette/taha/küljepeale), ja kui suur see vent peaks olema.
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Otu
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001
|
03.07.2003 13:14:40
|
|
|
| Tavalised korpuse vendid on 80x80 mm. Esimese neist peaks panema taha õhku välja imema. Korpuse vendid aga on suhteliselt lärmakad. Kõigepealt vaata kas sul neid ikka tõesti vaja on, 56 kraadi ei ole mingi tappev temperatuur. Kui suletud ja avatud korpuse korral temperatuuride vahe on üle 5 kraadi, siis on juba asjal mõtet. mõttekas on ka õhku sisse imavat venti kasutada kui ta ka samas kõvakettaid jahutab. Kui tahad vaikset masinat pead vente mitu panema ja 12V asemel nad kas 7V või 5V peal tööle panema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
03.07.2003 13:40:24
|
|
|
ma tahaksingi panna midagi vähem lärmakat, ja ilmselt siis väiksemate voltide peale. Aga kas ei ole mingeid vente, mis oleksid juba tehtudki hästi vaikseks, ja palju nood maksta võivad.
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ten
HV kasutaja
liitunud: 14.02.2003
|
03.07.2003 13:41:37
|
|
|
56 ei ole mingi tappev asi jah, aga 58 pealt tõmbab prose voldid alla, s.t. et võiks olla temp. madalam.
_________________ Sõida . . . aga ära mölise . . . |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Otu
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001
|
03.07.2003 16:14:49
|
|
|
| Kuskil 250 eek saab juba vendi millel on ka sujuv pinge regulaator. Kui ise vähegi vaeva viitsid näha, siis nende ostmisel küll nagu erilist mõtet pole. Toiteploki kaablist saab ikka väikse nokitsemisega 7V ja 5V lihtsalt kätte. Võib-olla tõesti sõltub temperatuuri näit ka emaplaadist, igatahes minu 3.2GHz:le klokitud P4 näitab 67-70 kraadi ja pole tal häda midagi. Ise imestan kuhu Abit on pannud süsteemi temperatuuri anduri, vist pinge regulaatori kõrvale, see näitab koguni 74-76 kraadi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|