|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ty
HV kasutaja
liitunud: 03.10.2005
|
23.01.2008 21:30:02
|
|
|
kas keegi siin teemas on ka maininud, et naftat jätkub veel vähemalt 100'ks aastaks?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
23.01.2008 21:46:33
|
|
|
Nii palju kui ma lugenud olen on see väide kümnetel kordadel ümber lükatud
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
27.01.2008 17:15:07
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Naftat jätkub vabalt lausa 200 aastaks, küsimus on selles, et kergesti välja pumbatav odav nafta saab otsa. |
room kuulda Tanel . Mul kohe palju kergem olla nuud, et sul kodus on olemas naftat 200 aastaks . Kas oled arvetanud ka, et iga aasta nafta tarbimine kasvab?
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
27.01.2008 18:02:53
|
|
|
| Andium kirjutas: |
| ....Kas oled arvetanud ka, et iga aasta nafta tarbimine kasvab? |
Ei kasva ju?
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.01.2008 18:04:01
|
|
|
| 200 aasta pärast on nafta veel täiesti olemas, kuna selle aja peale pole enam olemas nafta tarbimist. Ehk siis kogu tootmine ja tarbimine on hoopis muu tehnoloogia, kui praegune naftapõhine tootmine-tarbimine.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
27.01.2008 18:18:06
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Andium, , loe nüüd mu lause teine pool mõttega läbi |
jep sinu kodus tagahoovis maa sees. 200 aastaks ei ole kusagil maapoues midagi. ei ole joogivett ega puid 200 aastaks kui me jatkame samas tempos. kus juures joogivesi peaks ka olema kiiresti taastuv aga vota napuks paljud riigid on juba kuival. vajadus, raiskamine, reostamine, uletab pakkumise. voiksid jalgida seda trendi, kui palju iga aastaga tarbimine suureneb ning arvutada valja 100 aastaparase tarbimise koguse.
tosi maapoues on aga need koik on ka vaga limiteeritud ning pole midagi nii pikaks ajaks.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
27.01.2008 18:34:37
|
|
|
Naftat jääb maapõue peitu tõenäoliselt nii kauaks kui päike enne oma surma paisub meie planeedini ja selle üles sulatab. Ehk kuni oma maise teekonna lõpuni.
Odav nafta saab otsa tunduvalt varem.
Ehk otsa saamiseks võib nimetada seda kui transpordivahendeid enam naftatoodete peal ei käita ükski terve mõistusega olend. Näiteks bensu hind 500.-/L.
Bensu hind võib 500.-/L olla ka siis kui naftat on veel palju alles, ent seda lihtsalt kätte ei saada maapõuest.
Selline on minu lihtsate asjade teooria.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
27.01.2008 23:11:06
|
|
|
| Andium kirjutas: |
tosi maapoues on aga need koik on ka vaga limiteeritud ning pole midagi nii pikaks ajaks.  |
ise käisid mõõtmas, et tead kohe nii kindlalt rääkida või
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
studiosus
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
27.01.2008 23:27:55
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| Andium kirjutas: |
tosi maapoues on aga need koik on ka vaga limiteeritud ning pole midagi nii pikaks ajaks.  |
ise käisid mõõtmas, et tead kohe nii kindlalt rääkida või  |
jah viskasin varda sisse ning mootsin. ei ole vaja paris utoopiliseks ka koike ajada.
. naftast tehtud tooteid on ikka maailmas hulgi ning pole vaja moelda, et meil varsti bambusest autod voi lennukid lringi vuravad sest sedagi pole enam varsti.
Loodusvarasid on piisavalt, kui seda arukalt kasutada aga seda pole inimesed suutnud teha ning ega nad praegu ka ei tee. Alles siis kui perse poleb inimesed liigutavad ennast.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
viimati muutis Andium 27.01.2008 23:30:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zajats
HV kasutaja
liitunud: 10.08.2002
|
27.01.2008 23:29:38
|
|
|
http://www.enterprisemission.com/_articles/05-14-2004/Interplanetary_1.htm
Ka see näitab et ainult inimene pole suuteline tervet maakera soojendada. Siin on midagi enamat käsil. Kuna päike on ikkagi 99,96% päikesesüsteemist, siis eks tema ikka määrab.
Lõuna-Aafrika elektrikatkestused segavad plaatina ja kulla kaevandamist (vastavalt 1. ja 2. tootja maailmas). Segased ajad tuleb rahulikult üle elada.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.01.2008 00:15:39
|
|
|
| Andium kirjutas: |
Loodusvarasid on piisavalt, kui seda arukalt kasutada aga seda pole inimesed suutnud teha ning ega nad praegu ka ei tee. Alles siis kui <b>piix</b> poleb inimesed liigutavad ennast. |
Kapitalism ja "võidab see, kellel on surres rohkem asju"- kultus ning mõõdukas tarbimine on üksteist välistavad.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
28.01.2008 10:27:12
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| Kapitalism ja "võidab see, kellel on surres rohkem asju"- kultus ning mõõdukas tarbimine on üksteist välistavad. |
Mis asi on sinu meelest mõõdukas tarbimine? Rabad 8h tööd teha iga päev, aga poole palgast paned sukasäärde? See on ju mõttetus, parem siis laiskle juba mõõdukalt ja vii Eesti SKP-d alla.
Igaks juhuks kordan ka tarbimise definitsiooni üle:
Tarbimine on hääletamine oma rahaga, erinevate tootmistehnoloogiate poolt. Ja juhul kui sa ise seda ei tee, siis teevad teised seda sinu rahaga ja sinu eest, sest keskpank hoiab läbi intressipoliitika ringluses oleva raha hulga alati natuke suurema kui kaupade hulga. Seega sinu raha sukasäärde kogumine ei oma mingit efekti.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.01.2008 10:51:13
|
|
|
matrix, selles, et kaubandussüsteem on käest ära läinud, saab pigem süüdistada tootjaid, mitte tarbijaid. No milline täie aruga inimene tahab osta asja, mis kolmandal kasutamiskorral ära laguneb? Autot, mis vajab kohe pärast garantiiaja lõppemist suuremas koguses varuosasid, riideid, mis pärast kahte pesukorda ei kõlba kartulivõtuks ka enam selga panna? Selle puhul ei saa ju öelda, et nõudlusest tekkinud pakkumine. Ikka vastupidi - midagi paremat polegi valida, ainult kräpp. Jah tõepoolest on olemas ka überkallid analoogid osadele asjadele, aga seal on hind jälle teise äärmusesse kallutad, ei müüda enam väärtust õiglase hinnaga vaid mulli. Ja seda on nõus ostma need, kelle on tähtis asjaga kaasnev maine, mitte tegelik väärtus. Ja paraku on sageli ka kurb tõsiasi, et tegelikult on nii kallim kui odavam asi valmistatud samal tehasel ja samal liinil, ühel juhul lihtsalt tekitatakse asjal kunstlikult "lisaväärtus". Ratsionaalselt mõtlev inimene lihtsalt ei ole nõus sellise õhu eest maksma, seega lepib pigem odavama asjaga, kuigi teades, et ega sellel pikka pidu ei pruugi olla.
On ju jabur, et näiteks enamasti tehnikavidinaid pole mõtet remonti viia, odavam on uus osta. Ja see kõik annabki tarbimisele muudkui hoogu juurde.
Selline kaubandussüsteem võiks küll kokku kukkuda ja saasta tootvad ning pähemäärivad tootjad oma poe kinni panna.
Ning selle arvelt vabanev ressurss annaks ilmselt kõvast pikendust loodusvarade lõppemiseni.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
28.01.2008 11:00:46
|
|
|
| matrix kirjutas: |
Mis asi on sinu meelest mõõdukas tarbimine? Rabad 8h tööd teha iga päev, aga poole palgast paned sukasäärde? See on ju mõttetus, parem siis laiskle juba mõõdukalt ja vii Eesti SKP-d alla.
|
Mõõdukas tarbimine oleks näiteks olukord, kus teler ei vahetu iga aasta paar tolli suurema vastu, auto ei saa uuendatud iga kahe aasta tagant ning patrioot on ei ole inimene, kelle moto on: "Ameerika eluviis on tarbimine ja see on kõigutamatu fakt!"?
70% USA majandusest põhineb riigisisesel arutul tarbimisel, mida ütleb see sellise riigi jätkusuutlikuse ja "tarbimise mõõdukuse" kohapealt?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.01.2008 11:03:13
|
|
|
namstoop: tootmise - remondi poolelt on Sul tuline õigus.
Mulle toodi remonti üks väljamaal toodetud uhke nimetusega võimendi. Kui uurisin detailide saadavust, selliste võimendite remonditavust (skeemid jms), siis vastas tootja umbes nii et: Need võimendid on elustiili osa. Neid ei remondita, vaid ostetakse uus. Minge meie kodulehele ja vaadake, milline võimendi meeldib Teile, see siis ostke!"...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
28.01.2008 11:23:22
|
|
|
| Scart kirjutas: |
Mõõdukas tarbimine oleks näiteks olukord, kus teler ei vahetu iga aasta paar tolli suurema vastu, auto ei saa uuendatud iga kahe aasta tagant ning patrioot on ei ole inimene, kelle moto on: "Ameerika eluviis on tarbimine ja see on kõigutamatu fakt!"?
70% USA majandusest põhineb riigisisesel arutul tarbimisel, mida ütleb see sellise riigi jätkusuutlikuse ja "tarbimise mõõdukuse" kohapealt? |
1.Ja ikkagi, sa ei ütle kuhu läheb mõõdukast tarbimisest üle jääv raha?
2.Tarbimist on vaja isiklike vajaduste rahuldamiseks.
3.Tarbimist on vaja, et saaks üles ehitada tootmisbaasi, mille najal arendaga teadust ja ühiskonda laiemalt. Ilma tootmisbaasita ei lenda kosmosesse ka mitte üks rakett, kuigi teadmised selle ehitamiseks võivad tekkida ka ilma katsetamise ja tootmisbaasita. Ja kui ei lenda ükski rakett, siis pole meil ka mingit lootust siit pääseda, ning meie saatus on siia hääbuda.
4. See ei ole sinu asi öelda kas keegi tarbib arukalt või arutult, iga üks tarbib täpselt nii nagu mõistus lubab.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
portman
HV kasutaja

liitunud: 02.12.2006
|
28.01.2008 11:36:11
|
|
|
JUTU JÄTKUKS
parema pildi saamiseks soovitaks muidugi kõik osad läbi vaadata
_________________ ..................  |
|
| tagasi üles |
|
 |
ArQ
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.09.2004
|
28.01.2008 12:06:39
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
Selline kaubandussüsteem võiks küll kokku kukkuda ja saasta tootvad ning pähemäärivad tootjad oma poe kinni panna.
Ning selle arvelt vabanev ressurss annaks ilmselt kõvast pikendust loodusvarade lõppemiseni. |
Arvestades, et inimene on loomult egoist ja omakasupüüdlik elukas, siis ei kujuta mina eriti mingi teise süsteemi toimimist ette. Raha on võim ja võim on sõna, mis enamust meist pöördesse ajab. Seega teeb inimene võimu nimel mida iganes, on seda alati teinud ja teeb seda ka tulevikus. Selleks, et saaks toimida mingi vähem tootmisele ja omakasupüüdlikkusele panustav ühiskond, mille peamine eesmärk oleks loodusvarade ja eluterve keskkonna säilitamine ning elu jätkamine siin planeedil, tuleks lihtsalt muuta inimloomust. Keegi ei taha elada oma elu kehvemine põhjusel, et siis saavad tulevased põlved ehk oma elu natukene paremini elada. On ka teisitimõtlejaid, kes loovad omale illusiooni, et nemad ei tahagi rikkad ja lahedad olla või mine sa tea ehk see ongi nii. Probleem teisitimõtlejatega on aga selles, et tänu oma mõtteviisile ei saavuta nad kunagi piisavat võimupositsiooni, et midagi ära teha või muuta. Surnud ring. Lisaks veel üks asi, et kogu probleemi üks osa on ju see, et meid on liiga palju ja tuleb järjest juurde. Ehk siis tuleks lõpetada selline massiline järglaste tootmine kuna me ei mahu siia planeedile sedasi lihtsalt ära. Looduses toimib selline asi nagu iseregulatsioon üpris kenasti ja kõik on omavahel tasakaalus, inimese puhul on nähtavasti kuskil midagi valesti läinud. Kuigi jah, inimesed reguleerivad ilmselt ennast lõpuks ise ära, koos kõige muuga.
_________________ No worries! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
28.01.2008 16:46:07
|
|
|
selle looduse iseregulatsiooni inimsoo puhul on pekki keeranud see sama meie meditsiin
looduses ei jääks never ever 6 kuuselt sündinud pädanik ellu. meil aidatakse aparaatidega ka need elule
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
28.01.2008 17:16:42
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
matrix, selles, et kaubandussüsteem on käest ära läinud, saab pigem süüdistada tootjaid, mitte tarbijaid. No milline täie aruga inimene tahab osta asja, mis kolmandal kasutamiskorral ära laguneb? Autot, mis vajab kohe pärast garantiiaja lõppemist suuremas koguses varuosasid, riideid, mis pärast kahte pesukorda ei kõlba kartulivõtuks ka enam selga panna? Selle puhul ei saa ju öelda, et nõudlusest tekkinud pakkumine. Ikka vastupidi - midagi paremat polegi valida, ainult kräpp. Jah tõepoolest on olemas ka überkallid analoogid osadele asjadele, aga seal on hind jälle teise äärmusesse kallutad, ei müüda enam väärtust õiglase hinnaga vaid mulli. Ja seda on nõus ostma need, kelle on tähtis asjaga kaasnev maine, mitte tegelik väärtus. Ja paraku on sageli ka kurb tõsiasi, et tegelikult on nii kallim kui odavam asi valmistatud samal tehasel ja samal liinil, ühel juhul lihtsalt tekitatakse asjal kunstlikult "lisaväärtus". Ratsionaalselt mõtlev inimene lihtsalt ei ole nõus sellise õhu eest maksma, seega lepib pigem odavama asjaga, kuigi teades, et ega sellel pikka pidu ei pruugi olla.
On ju jabur, et näiteks enamasti tehnikavidinaid pole mõtet remonti viia, odavam on uus osta. Ja see kõik annabki tarbimisele muudkui hoogu juurde.
Selline kaubandussüsteem võiks küll kokku kukkuda ja saasta tootvad ning pähemäärivad tootjad oma poe kinni panna.
Ning selle arvelt vabanev ressurss annaks ilmselt kõvast pikendust loodusvarade lõppemiseni. |
noustun sinuga taitsa. Kus juures osadel firmadel on juba selline asi et ise rikki minev mehanism, mis laheb naiteks 3 aasta tagant katki ning seda ei vaheta keegi valja vaid oeldakse, et odavam oleks uus osta. Sony on koige kuulsam selles vallas kus koik tooted peale garantii labisaamist viska toode minema.
Ja paljudel sopradel on ka nii juhtunud. Jaapanlased kutsuvad seda sony timeri-ks.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
28.01.2008 17:41:48
|
|
|
Kapitalism ise automaatselt ei keskendu jätkusuutlike lahenduste leidmisele, pigem minimaalse kuluga tootmisele. Jätkusuutlikuse tagamiseks saab aga kaptialismi juhtida, muutes raiskamise aktsiisidega kulukamaks.
Kui on näha et nafta tarbimise kasvu ei ole võimalik tootmise kasvuga tagada ja see tekitab järsu löögu majandusele, on võimalik seda pehmendada suurendades aktsiise sellega suurendades motiive otsida naftale alternatiive. Selle tulemusi on näha võrreldes Euroopa ja Ameerika keskmist kütusekulu ja valglinnastumise ulatust.
Kui toodete remontimist ja taaskasutust ei rakendata, siis saab rakendada jäätmemakse, mis teevad remontimise rentaablimaks.
Sealt kaudu kogutava raha saab investeerida jällegi tagasi erasektorisse soodustades jätkusuutlikumaid lahendusi ning nende väljatöötamist.
See peaks täpselt vastama riigi kui instutsiooni põhilisele eesmärgile - tegeleda valdkondadega, mis ei ole üksikisiku seisukohalt otstarbekalt, kuid ühiskonna seisukohalt vajalikud.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
28.01.2008 18:00:28
|
|
|
| ArQ kirjutas: |
| Lisaks veel üks asi, et kogu probleemi üks osa on ju see, et meid on liiga palju ja tuleb järjest juurde. Ehk siis tuleks lõpetada selline massiline järglaste tootmine kuna me ei mahu siia planeedile sedasi lihtsalt ära. Looduses toimib selline asi nagu iseregulatsioon üpris kenasti ja kõik on omavahel tasakaalus, inimese puhul on nähtavasti kuskil midagi valesti läinud. Kuigi jah, inimesed reguleerivad ilmselt ennast lõpuks ise ära, koos kõige muuga. |
http://www.worldmapper.org/display.php?selected=11
http://www.worldmapper.org/display.php?selected=12
| tsitaat: |
| "... if fertility levels remain unchanged at today's levels, world population would rise to 244 billion persons in 2150 and 134 trillion in 2300, clearly indicating that current levels of high fertility cannot continue indefinitely." Population Coalition, 2005 |
Ent see "üleliigsete järglaste probleem" pole siinkandis sugugi suur. Ses mõttes võiks pigem Lõuna-Aasia ja Aafrika rahvastele selleteemalisi jutlusi pidada, mida nad vaevalt kuulaks. Küüniline aga tõsi.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.01.2008 11:42:28
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Seda on päris huvitav vaadata, palju reaalajas rahvast juurde lisandub.
http://www.census.gov/ipc/www/popclockworld.html
See "populatsiooni kell" võiks mõned päevad vaid Eestile käia, oleks iibeprobleem murtud ja Eesti rahvas päästetud  |
Antud hetkel pole väga mõtet seda iibepommi soovida... märsõnad "rate kultuur" ja muud nähtused, mis mujal maailmas juba unustatud. Mina olen väga skeptiline, kas tulevik toob enam Eestile sarnase edu nagu hetkel naudime. Ma looodan, et see kõigest minu negatiivne arvamus, aga hetkel ma näen, et pigem jäämegi me rahvaks, kes põletab elu ja võõrast raha.
http://biz.yahoo.com/bizj/080128/1583090.html?.v=1
Intel ostab taastuvenergiat kokku... üldiselt valus ninanips AMD-le, kes väidab ennast üdini roheline olevat.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
31.01.2008 17:31:01
|
|
|
link :: kae siit
Tore lugulaul üleval.
---
Rate'i kultuur? Olin eile teabetoas ja parandasin sealsed masinad ära ning samal ajal tegid kaheksanda klassi "mimmud" Eesti kohta ettekannet, mis siis mingi hetk koolis esitada. Kuna seal oli juhtumisi "E" tähe jaoks ENE, mitte EE - loeti sealt. Rahumeeli pandi igale poole mitte Eesti vabariik, vaid ENSV ja kuna ma ei maininud midagi, siis niimoodi mindi ka kooli - endal tark nägu peas.
Rohkem polegi mul midagi öelda.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
01.02.2008 20:43:32
|
|
|
link :: Satellite O'er the Desert
interrupt the regular schedule to bring you some breaking news about Ghawar.
Oil Wells in 'Ain Dar and Uthmaniyah: a) before ca. 2000, b) between 2000 and 2003, and c) developed after 2003 including sites prepared for drilling and those undergoing active drilling in summer 2006. Water injectors are not shown
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
02.02.2008 13:54:37
|
|
|
Home of the brave and land of the free! ... või kuidas see oligi
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
03.02.2008 23:03:53
|
|
|
| Viimane lahkuja kustutab tule.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
04.02.2008 09:02:42
|
|
|
Scart: Maailmas, on muide, ka mujal ei olemas - kui ainult Ameerikas 8) See, et seal ühel-teisel kehvemini läheb ei tähenda veel seda, et kõigil kehvasti läheb.
Tule vaata kasvõi Tallinnas, kuidas iga mõnesaja meetri peale järgmine Ärikeskus püsti pannakse
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
04.02.2008 10:36:59
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Scart: Maailmas, on muide, ka mujal ei olemas - kui ainult Ameerikas 8) See, et seal ühel-teisel kehvemini läheb ei tähenda veel seda, et kõigil kehvasti läheb.
Tule vaata kasvõi Tallinnas, kuidas iga mõnesaja meetri peale järgmine Ärikeskus püsti pannakse  |
You just don't get it, do you?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
04.02.2008 11:47:30
|
|
|
meie teeklaasis suudetakse veel mulli hoida lihtsalt. evitakse illusiooni, et raha on palju ja suudetakse ka laene anda mille eest see keskus vms asi püsti pannakse.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.02.2008 11:56:21
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| meie teeklaasis suudetakse veel mulli hoida lihtsalt. evitakse illusiooni, et raha on palju ja suudetakse ka laene anda mille eest see keskus vms asi püsti pannakse. |
soovi korral saab Eesti seisu väga hästi stabiliseerida...ma nüüd ülinegatiivne ka poleks. Küsimus vaid selles, kas selle mujal maalitud ülinegatiivse pildi põhjal seda tahetakse ja kui "mull" oli katse, siis võib nüüd ka krahhi katsetada
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
04.02.2008 12:03:23
|
|
|
" lollidelt on vaja viimanegi raha ära võtta läbi SMS laenude" igasugune " stabiliseerimine" ei ole meie as i juhtkonna huvides või nad oma küünilisuses ei näe seda ehk on meie as i juhtkond ärimeestel nii kõvasti poes, et igasugune stabiliseerimine peatatakse juba eos.. inimesed on piisavalt lõhki ennast laenanud ja harjunud piisavalt hästi elama, nii et igasugune säästmine on natuke vastandlik: kaupmehele antakse vähem raha.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
04.02.2008 14:51:41
|
|
|
link :: kae siit
NatGeo - väga huvitav artikkel kuivamisest
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.02.2008 17:56:30
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| " lollidelt on vaja viimanegi raha ära võtta läbi SMS laenude" igasugune " stabiliseerimine" ei ole meie as i juhtkonna huvides või nad oma küünilisuses ei näe seda ehk on meie as i juhtkond ärimeestel nii kõvasti poes, et igasugune stabiliseerimine peatatakse juba eos.. inimesed on piisavalt lõhki ennast laenanud ja harjunud piisavalt hästi elama, nii et igasugune säästmine on natuke vastandlik: kaupmehele antakse vähem raha. |
Kui inimene ise loll, siis pole raha äravõtmine patt - minu jaoks on tihti kummastav, et sellistel lollidel on tihti tohutud summad arvel, millega osaletakse igasugu püramiidskeemides ja muus BS ajamise äris. Pärast nutta küll osatakse
Ma ennem kulutan seda raha ja teen "käivet"....selle asemel, et koguda ja see lollilt ikka ära anda
Selles suhtes ma pangale päris hea klient -Iga aasta jääb ~15K miinust, samas arvestades inflatsiooni pole see raha enamuses kulutatud valesse kohta...vähemalt 70% mitte. Eks noorel inimesel ikka ahvatlusi rohkem, samas ma leian, et kes neid madala %-ga laene on õigesse kohta paigutanud võivad ennast ikka üsna kindlalt tunda ja on teinud hea diili.
Scarti NatGeo link asjalik
Üldiselt loen selliseid asju huviga...erialaga üsna seotud
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
04.02.2008 19:05:59
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Scart: Maailmas, on muide, ka mujal ei olemas - kui ainult Ameerikas 8) See, et seal ühel-teisel kehvemini läheb ei tähenda veel seda, et kõigil kehvasti läheb.
Tule vaata kasvõi Tallinnas, kuidas iga mõnesaja meetri peale järgmine Ärikeskus püsti pannakse  |
Ärilehes oli eelmine nädal artikkel pilvelõhkujate ja majanduslanguste seosest. mõlema tekkeks on vaja palju odavat raha. seega pilvelõhkujad (eesti mõistes ärikeskused) ees ja langus taga...
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
04.02.2008 19:16:29
|
|
|
knapasnah i analüütikud seletavad, et meie majandus pidada langusest esimese poolaasta lõpuks ilmsetl tänu eurorahale välja pöörama. huviline leiab ise postimehest vastava artikli.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
04.02.2008 19:49:14
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Scarti NatGeo link asjalik |
Scarti link on täpselt kuu aega hiljaks jäänud, nimelt juba kuu aega uputab seal kandis päris korralikult. Pealegi on NG see ajakiri, mis hiljuti väitis, et tänu kliimamuutustele surevad Soome jääkarud välja
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.02.2008 10:05:13
|
|
|
Eks seda jama avaldatakse igalpool
Üldiselt, aga on mõtlemapanev see, et kui vähe tihti tehakse vee säästmiseks või puhastamiseks. Mingit kindlat seisukohta selliste viimsepäeva stiilis juttudest loomulikult pole mõtet - tihti see paanika, mis müüb ja ka teadlastele raha toob... on ju nemadki õppinud ennast müüma
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
05.02.2008 11:29:59
|
|
|
nüüd siis tunnistad et avaldad ka ise kehvast allikast uudised
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
05.02.2008 18:27:14
|
|
|
| Alternatiivenergia? Pff, see on ju nõrkadele!
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.02.2008 19:54:47
|
|
|
Scart: Kui Euroopa Liit + USA planeeritavat Termotuumajaama tööle ei saa, siis pole alternatiivenergiatest kuhugi pääsu. Ja hoolimata sellest, mida selliselt toodetud energia maksma hakkab
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
05.02.2008 22:26:34
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Scart: Kui Euroopa Liit + USA planeeritavat Termotuumajaama tööle ei saa, siis pole alternatiivenergiatest kuhugi pääsu. Ja hoolimata sellest, mida selliselt toodetud energia maksma hakkab  |
Esimene suurem prototüüp, mis prantsusmaal ehitatakse saab vist valmis 2020-.... Nüüd pane sinna veel 20+ aastat otsa, et massidesse tuleks. Seega see meid lähitulevikus just ei aita 8)
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
06.02.2008 10:40:28
|
|
|
link :: kae siit
Recession is here - economists
A weak report about the services sector has caused some experts to declare that the economy has already entered downturn.
---
Misajast Hollywood reaalsusesse kolis?
massive fire erupted at a natural gas pumping station in a rural area northeast of Nashville, and Highway Patrol authorities said there were an undetermined number of fatalities.
Officials weren't sure what started the fire late Tuesday at the Columbia Gulf Natural Gas pumping station near the Macon County community of Green Grove, about 40 miles from Nashville.
"We do not know at this time what caused it, and we are attempting to get close enough to get some information," said Tennessee Emergency Management spokesman Donnie Smith. "These flames are shooting 400, 500 feet in the air."
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|