Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ty
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2005




sõnum 23.01.2008 21:30:02 vasta tsitaadiga

kas keegi siin teemas on ka maininud, et naftat jätkub veel vähemalt 100'ks aastaks? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2008 21:46:33 vasta tsitaadiga

Nii palju kui ma lugenud olen on see väide kümnetel kordadel ümber lükatud icon_rolleyes.gif
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2008 21:53:06 vasta tsitaadiga

Naftat jätkub vabalt lausa 200 aastaks, küsimus on selles, et kergesti välja pumbatav odav nafta saab otsa.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 27.01.2008 17:15:07 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Naftat jätkub vabalt lausa 200 aastaks, küsimus on selles, et kergesti välja pumbatav odav nafta saab otsa.


room kuulda Tanel icon_lol.gif . Mul kohe palju kergem olla nuud, et sul kodus on olemas naftat 200 aastaks thumbs_up.gif . Kas oled arvetanud ka, et iga aasta nafta tarbimine kasvab?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.01.2008 17:47:58 vasta tsitaadiga

Andium, doh.gif, loe nüüd mu lause teine pool mõttega läbi
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2008 18:02:53 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
....Kas oled arvetanud ka, et iga aasta nafta tarbimine kasvab?
Ei kasva ju? icon_smile.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.01.2008 18:04:01 vasta tsitaadiga

200 aasta pärast on nafta veel täiesti olemas, kuna selle aja peale pole enam olemas nafta tarbimist. Ehk siis kogu tootmine ja tarbimine on hoopis muu tehnoloogia, kui praegune naftapõhine tootmine-tarbimine.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 27.01.2008 18:18:06 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Andium, doh.gif, loe nüüd mu lause teine pool mõttega läbi


jep sinu kodus tagahoovis maa sees. 200 aastaks ei ole kusagil maapoues midagi. ei ole joogivett ega puid 200 aastaks kui me jatkame samas tempos. kus juures joogivesi peaks ka olema kiiresti taastuv aga vota napuks paljud riigid on juba kuival. vajadus, raiskamine, reostamine, uletab pakkumise. voiksid jalgida seda trendi, kui palju iga aastaga tarbimine suureneb ning arvutada valja 100 aastaparase tarbimise koguse.

tosi maapoues on aga need koik on ka vaga limiteeritud ning pole midagi nii pikaks ajaks. icon_wink.gif

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 27.01.2008 18:34:37 vasta tsitaadiga

Naftat jääb maapõue peitu tõenäoliselt nii kauaks kui päike enne oma surma paisub meie planeedini ja selle üles sulatab. Ehk kuni oma maise teekonna lõpuni.
Odav nafta saab otsa tunduvalt varem.
Ehk otsa saamiseks võib nimetada seda kui transpordivahendeid enam naftatoodete peal ei käita ükski terve mõistusega olend. Näiteks bensu hind 500.-/L.
Bensu hind võib 500.-/L olla ka siis kui naftat on veel palju alles, ent seda lihtsalt kätte ei saada maapõuest.
Selline on minu lihtsate asjade teooria.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2008 23:11:06 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:


tosi maapoues on aga need koik on ka vaga limiteeritud ning pole midagi nii pikaks ajaks. icon_wink.gif


ise käisid mõõtmas, et tead kohe nii kindlalt rääkida või icon_eek.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
studiosus
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2008 23:19:33 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:
Päike on endiselt täiesti blank, ei ühtki plekki, ja globaalne temperatuur kukub nagu kaevu:
http://bp2.blogger.com/_4ruQ7t4zrFA/R35eoGGiC5I/AAAAAAAAAPk/iccr8BWTtX0/s1600-h/rss-2005-2007.JPG


Päike aktiveerub
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 27.01.2008 23:27:55 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Andium kirjutas:


tosi maapoues on aga need koik on ka vaga limiteeritud ning pole midagi nii pikaks ajaks. icon_wink.gif


ise käisid mõõtmas, et tead kohe nii kindlalt rääkida või icon_eek.gif


jah viskasin varda sisse ning mootsin. icon_redface.gif ei ole vaja paris utoopiliseks ka koike ajada.
thumbs_up.gif . naftast tehtud tooteid on ikka maailmas hulgi ning pole vaja moelda, et meil varsti bambusest autod voi lennukid lringi vuravad sest sedagi pole enam varsti.

Loodusvarasid on piisavalt, kui seda arukalt kasutada aga seda pole inimesed suutnud teha ning ega nad praegu ka ei tee. Alles siis kui perse poleb inimesed liigutavad ennast.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.


viimati muutis Andium 27.01.2008 23:30:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zajats
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2008 23:29:38 vasta tsitaadiga

http://www.enterprisemission.com/_articles/05-14-2004/Interplanetary_1.htm

Ka see näitab et ainult inimene pole suuteline tervet maakera soojendada. Siin on midagi enamat käsil. Kuna päike on ikkagi 99,96% päikesesüsteemist, siis eks tema ikka määrab.

Lõuna-Aafrika elektrikatkestused segavad plaatina ja kulla kaevandamist (vastavalt 1. ja 2. tootja maailmas). Segased ajad tuleb rahulikult üle elada.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2008 00:15:39 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:

Loodusvarasid on piisavalt, kui seda arukalt kasutada aga seda pole inimesed suutnud teha ning ega nad praegu ka ei tee. Alles siis kui <b>piix</b> poleb inimesed liigutavad ennast.


Kapitalism ja "võidab see, kellel on surres rohkem asju"- kultus ning mõõdukas tarbimine on üksteist välistavad.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 28.01.2008 10:27:12 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Kapitalism ja "võidab see, kellel on surres rohkem asju"- kultus ning mõõdukas tarbimine on üksteist välistavad.


Mis asi on sinu meelest mõõdukas tarbimine? Rabad 8h tööd teha iga päev, aga poole palgast paned sukasäärde? See on ju mõttetus, parem siis laiskle juba mõõdukalt ja vii Eesti SKP-d alla.

Igaks juhuks kordan ka tarbimise definitsiooni üle:

Tarbimine on hääletamine oma rahaga, erinevate tootmistehnoloogiate poolt. Ja juhul kui sa ise seda ei tee, siis teevad teised seda sinu rahaga ja sinu eest, sest keskpank hoiab läbi intressipoliitika ringluses oleva raha hulga alati natuke suurema kui kaupade hulga. Seega sinu raha sukasäärde kogumine ei oma mingit efekti.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2008 10:51:13 vasta tsitaadiga

matrix, selles, et kaubandussüsteem on käest ära läinud, saab pigem süüdistada tootjaid, mitte tarbijaid. No milline täie aruga inimene tahab osta asja, mis kolmandal kasutamiskorral ära laguneb? Autot, mis vajab kohe pärast garantiiaja lõppemist suuremas koguses varuosasid, riideid, mis pärast kahte pesukorda ei kõlba kartulivõtuks ka enam selga panna? Selle puhul ei saa ju öelda, et nõudlusest tekkinud pakkumine. Ikka vastupidi - midagi paremat polegi valida, ainult kräpp. Jah tõepoolest on olemas ka überkallid analoogid osadele asjadele, aga seal on hind jälle teise äärmusesse kallutad, ei müüda enam väärtust õiglase hinnaga vaid mulli. Ja seda on nõus ostma need, kelle on tähtis asjaga kaasnev maine, mitte tegelik väärtus. Ja paraku on sageli ka kurb tõsiasi, et tegelikult on nii kallim kui odavam asi valmistatud samal tehasel ja samal liinil, ühel juhul lihtsalt tekitatakse asjal kunstlikult "lisaväärtus". Ratsionaalselt mõtlev inimene lihtsalt ei ole nõus sellise õhu eest maksma, seega lepib pigem odavama asjaga, kuigi teades, et ega sellel pikka pidu ei pruugi olla.


On ju jabur, et näiteks enamasti tehnikavidinaid pole mõtet remonti viia, odavam on uus osta. Ja see kõik annabki tarbimisele muudkui hoogu juurde.

Selline kaubandussüsteem võiks küll kokku kukkuda ja saasta tootvad ning pähemäärivad tootjad oma poe kinni panna. thumbs_up.gif


Ning selle arvelt vabanev ressurss annaks ilmselt kõvast pikendust loodusvarade lõppemiseni.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2008 11:00:46 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:

Mis asi on sinu meelest mõõdukas tarbimine? Rabad 8h tööd teha iga päev, aga poole palgast paned sukasäärde? See on ju mõttetus, parem siis laiskle juba mõõdukalt ja vii Eesti SKP-d alla.


Mõõdukas tarbimine oleks näiteks olukord, kus teler ei vahetu iga aasta paar tolli suurema vastu, auto ei saa uuendatud iga kahe aasta tagant ning patrioot on ei ole inimene, kelle moto on: "Ameerika eluviis on tarbimine ja see on kõigutamatu fakt!"?

70% USA majandusest põhineb riigisisesel arutul tarbimisel, mida ütleb see sellise riigi jätkusuutlikuse ja "tarbimise mõõdukuse" kohapealt?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.01.2008 11:03:13 vasta tsitaadiga

namstoop: tootmise - remondi poolelt on Sul tuline õigus.
Mulle toodi remonti üks väljamaal toodetud uhke nimetusega võimendi. Kui uurisin detailide saadavust, selliste võimendite remonditavust (skeemid jms), siis vastas tootja umbes nii et: Need võimendid on elustiili osa. Neid ei remondita, vaid ostetakse uus. Minge meie kodulehele ja vaadake, milline võimendi meeldib Teile, see siis ostke!"...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 28.01.2008 11:23:22 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Mõõdukas tarbimine oleks näiteks olukord, kus teler ei vahetu iga aasta paar tolli suurema vastu, auto ei saa uuendatud iga kahe aasta tagant ning patrioot on ei ole inimene, kelle moto on: "Ameerika eluviis on tarbimine ja see on kõigutamatu fakt!"?

70% USA majandusest põhineb riigisisesel arutul tarbimisel, mida ütleb see sellise riigi jätkusuutlikuse ja "tarbimise mõõdukuse" kohapealt?


1.Ja ikkagi, sa ei ütle kuhu läheb mõõdukast tarbimisest üle jääv raha?
2.Tarbimist on vaja isiklike vajaduste rahuldamiseks.
3.Tarbimist on vaja, et saaks üles ehitada tootmisbaasi, mille najal arendaga teadust ja ühiskonda laiemalt. Ilma tootmisbaasita ei lenda kosmosesse ka mitte üks rakett, kuigi teadmised selle ehitamiseks võivad tekkida ka ilma katsetamise ja tootmisbaasita. Ja kui ei lenda ükski rakett, siis pole meil ka mingit lootust siit pääseda, ning meie saatus on siia hääbuda.
4. See ei ole sinu asi öelda kas keegi tarbib arukalt või arutult, iga üks tarbib täpselt nii nagu mõistus lubab.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
portman
HV kasutaja
portman

liitunud: 02.12.2006




sõnum 28.01.2008 11:36:11 vasta tsitaadiga

JUTU JÄTKUKS

parema pildi saamiseks soovitaks muidugi kõik osad läbi vaadata

_________________
..................
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 28.01.2008 12:06:39 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:

Selline kaubandussüsteem võiks küll kokku kukkuda ja saasta tootvad ning pähemäärivad tootjad oma poe kinni panna. thumbs_up.gif
Ning selle arvelt vabanev ressurss annaks ilmselt kõvast pikendust loodusvarade lõppemiseni.


Arvestades, et inimene on loomult egoist ja omakasupüüdlik elukas, siis ei kujuta mina eriti mingi teise süsteemi toimimist ette. Raha on võim ja võim on sõna, mis enamust meist pöördesse ajab. Seega teeb inimene võimu nimel mida iganes, on seda alati teinud ja teeb seda ka tulevikus. Selleks, et saaks toimida mingi vähem tootmisele ja omakasupüüdlikkusele panustav ühiskond, mille peamine eesmärk oleks loodusvarade ja eluterve keskkonna säilitamine ning elu jätkamine siin planeedil, tuleks lihtsalt muuta inimloomust. Keegi ei taha elada oma elu kehvemine põhjusel, et siis saavad tulevased põlved ehk oma elu natukene paremini elada. On ka teisitimõtlejaid, kes loovad omale illusiooni, et nemad ei tahagi rikkad ja lahedad olla või mine sa tea ehk see ongi nii. Probleem teisitimõtlejatega on aga selles, et tänu oma mõtteviisile ei saavuta nad kunagi piisavat võimupositsiooni, et midagi ära teha või muuta. Surnud ring. Lisaks veel üks asi, et kogu probleemi üks osa on ju see, et meid on liiga palju ja tuleb järjest juurde. Ehk siis tuleks lõpetada selline massiline järglaste tootmine kuna me ei mahu siia planeedile sedasi lihtsalt ära. Looduses toimib selline asi nagu iseregulatsioon üpris kenasti ja kõik on omavahel tasakaalus, inimese puhul on nähtavasti kuskil midagi valesti läinud. Kuigi jah, inimesed reguleerivad ilmselt ennast lõpuks ise ära, koos kõige muuga.

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 28.01.2008 16:46:07 vasta tsitaadiga

selle looduse iseregulatsiooni inimsoo puhul on pekki keeranud see sama meie meditsiin icon_wink.gif
looduses ei jääks never ever 6 kuuselt sündinud pädanik ellu. meil aidatakse aparaatidega ka need elule
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 28.01.2008 17:16:42 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
matrix, selles, et kaubandussüsteem on käest ära läinud, saab pigem süüdistada tootjaid, mitte tarbijaid. No milline täie aruga inimene tahab osta asja, mis kolmandal kasutamiskorral ära laguneb? Autot, mis vajab kohe pärast garantiiaja lõppemist suuremas koguses varuosasid, riideid, mis pärast kahte pesukorda ei kõlba kartulivõtuks ka enam selga panna? Selle puhul ei saa ju öelda, et nõudlusest tekkinud pakkumine. Ikka vastupidi - midagi paremat polegi valida, ainult kräpp. Jah tõepoolest on olemas ka überkallid analoogid osadele asjadele, aga seal on hind jälle teise äärmusesse kallutad, ei müüda enam väärtust õiglase hinnaga vaid mulli. Ja seda on nõus ostma need, kelle on tähtis asjaga kaasnev maine, mitte tegelik väärtus. Ja paraku on sageli ka kurb tõsiasi, et tegelikult on nii kallim kui odavam asi valmistatud samal tehasel ja samal liinil, ühel juhul lihtsalt tekitatakse asjal kunstlikult "lisaväärtus". Ratsionaalselt mõtlev inimene lihtsalt ei ole nõus sellise õhu eest maksma, seega lepib pigem odavama asjaga, kuigi teades, et ega sellel pikka pidu ei pruugi olla.


On ju jabur, et näiteks enamasti tehnikavidinaid pole mõtet remonti viia, odavam on uus osta. Ja see kõik annabki tarbimisele muudkui hoogu juurde.

Selline kaubandussüsteem võiks küll kokku kukkuda ja saasta tootvad ning pähemäärivad tootjad oma poe kinni panna. thumbs_up.gif


Ning selle arvelt vabanev ressurss annaks ilmselt kõvast pikendust loodusvarade lõppemiseni.


noustun sinuga taitsa. Kus juures osadel firmadel on juba selline asi et ise rikki minev mehanism, mis laheb naiteks 3 aasta tagant katki ning seda ei vaheta keegi valja vaid oeldakse, et odavam oleks uus osta. Sony on koige kuulsam selles vallas kus koik tooted peale garantii labisaamist viska toode minema.
Ja paljudel sopradel on ka nii juhtunud. Jaapanlased kutsuvad seda sony timeri-ks.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 28.01.2008 17:41:48 vasta tsitaadiga

Kapitalism ise automaatselt ei keskendu jätkusuutlike lahenduste leidmisele, pigem minimaalse kuluga tootmisele. Jätkusuutlikuse tagamiseks saab aga kaptialismi juhtida, muutes raiskamise aktsiisidega kulukamaks.

Kui on näha et nafta tarbimise kasvu ei ole võimalik tootmise kasvuga tagada ja see tekitab järsu löögu majandusele, on võimalik seda pehmendada suurendades aktsiise sellega suurendades motiive otsida naftale alternatiive. Selle tulemusi on näha võrreldes Euroopa ja Ameerika keskmist kütusekulu ja valglinnastumise ulatust.

Kui toodete remontimist ja taaskasutust ei rakendata, siis saab rakendada jäätmemakse, mis teevad remontimise rentaablimaks.

Sealt kaudu kogutava raha saab investeerida jällegi tagasi erasektorisse soodustades jätkusuutlikumaid lahendusi ning nende väljatöötamist.

See peaks täpselt vastama riigi kui instutsiooni põhilisele eesmärgile - tegeleda valdkondadega, mis ei ole üksikisiku seisukohalt otstarbekalt, kuid ühiskonna seisukohalt vajalikud.

_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 28.01.2008 18:00:28 vasta tsitaadiga

ArQ kirjutas:
Lisaks veel üks asi, et kogu probleemi üks osa on ju see, et meid on liiga palju ja tuleb järjest juurde. Ehk siis tuleks lõpetada selline massiline järglaste tootmine kuna me ei mahu siia planeedile sedasi lihtsalt ära. Looduses toimib selline asi nagu iseregulatsioon üpris kenasti ja kõik on omavahel tasakaalus, inimese puhul on nähtavasti kuskil midagi valesti läinud. Kuigi jah, inimesed reguleerivad ilmselt ennast lõpuks ise ära, koos kõige muuga.

http://www.worldmapper.org/display.php?selected=11
http://www.worldmapper.org/display.php?selected=12
tsitaat:
"... if fertility levels remain unchanged at today's levels, world population would rise to 244 billion persons in 2150 and 134 trillion in 2300, clearly indicating that current levels of high fertility cannot continue indefinitely." Population Coalition, 2005

Ent see "üleliigsete järglaste probleem" pole siinkandis sugugi suur. Ses mõttes võiks pigem Lõuna-Aasia ja Aafrika rahvastele selleteemalisi jutlusi pidada, mida nad vaevalt kuulaks. Küüniline aga tõsi.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.01.2008 18:05:23 vasta tsitaadiga

Seda on päris huvitav vaadata, palju reaalajas rahvast juurde lisandub.
http://www.census.gov/ipc/www/popclockworld.html
See "populatsiooni kell" võiks mõned päevad vaid Eestile käia, oleks iibeprobleem murtud ja Eesti rahvas päästetud icon_biggrin.gif thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 28.01.2008 19:17:43 vasta tsitaadiga

Osad rahvad sigivad jah just nagu jänesed:
http://www.census.gov/cgi-bin/ipc/idbpyrs.pl?cty=MA&out=d&ymax=300&submit=Submit+Query icon_lol.gif

Ja meie teeme neile ruumi:
http://www.census.gov/cgi-bin/ipc/idbpyrs.pl?cty=EN&out=d&ymax=300&submit=Submit+Query icon_cry.gif

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.01.2008 11:42:28 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Seda on päris huvitav vaadata, palju reaalajas rahvast juurde lisandub.
http://www.census.gov/ipc/www/popclockworld.html
See "populatsiooni kell" võiks mõned päevad vaid Eestile käia, oleks iibeprobleem murtud ja Eesti rahvas päästetud icon_biggrin.gif thumbs_up.gif

Antud hetkel pole väga mõtet seda iibepommi soovida... märsõnad "rate kultuur" ja muud nähtused, mis mujal maailmas juba unustatud. Mina olen väga skeptiline, kas tulevik toob enam Eestile sarnase edu nagu hetkel naudime. Ma looodan, et see kõigest minu negatiivne arvamus, aga hetkel ma näen, et pigem jäämegi me rahvaks, kes põletab elu ja võõrast raha.
http://biz.yahoo.com/bizj/080128/1583090.html?.v=1
Intel ostab taastuvenergiat kokku... üldiselt valus ninanips AMD-le, kes väidab ennast üdini roheline olevat.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2008 17:31:01 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Tore lugulaul üleval.
---

Rate'i kultuur? Olin eile teabetoas ja parandasin sealsed masinad ära ning samal ajal tegid kaheksanda klassi "mimmud" Eesti kohta ettekannet, mis siis mingi hetk koolis esitada. Kuna seal oli juhtumisi "E" tähe jaoks ENE, mitte EE - loeti sealt. Rahumeeli pandi igale poole mitte Eesti vabariik, vaid ENSV ja kuna ma ei maininud midagi, siis niimoodi mindi ka kooli - endal tark nägu peas.

Rohkem polegi mul midagi öelda.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 01.02.2008 16:14:17 vasta tsitaadiga

Graafik on väga omapärane. icon_biggrin.gif

Bank Reserves Go Negative Jan 29, 2008
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 01.02.2008 20:43:32 vasta tsitaadiga

link :: Satellite O'er the Desert

interrupt the regular schedule to bring you some breaking news about Ghawar.




Oil Wells in 'Ain Dar and Uthmaniyah: a) before ca. 2000, b) between 2000 and 2003, and c) developed after 2003 including sites prepared for drilling and those undergoing active drilling in summer 2006. Water injectors are not shown
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2008 13:54:37 vasta tsitaadiga

Home of the brave and land of the free! ... või kuidas see oligi icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 03.02.2008 18:52:23 vasta tsitaadiga

link :: Internet failure hits two continents

Kas hakkab juba teemasse minema icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2008 23:03:53 vasta tsitaadiga

Viimane lahkuja kustutab tule.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.02.2008 09:02:42 vasta tsitaadiga

Scart: Maailmas, on muide, ka mujal ei olemas - kui ainult Ameerikas 8) See, et seal ühel-teisel kehvemini läheb ei tähenda veel seda, et kõigil kehvasti läheb.

Tule vaata kasvõi Tallinnas, kuidas iga mõnesaja meetri peale järgmine Ärikeskus püsti pannakse icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2008 10:36:59 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: Maailmas, on muide, ka mujal ei olemas - kui ainult Ameerikas 8) See, et seal ühel-teisel kehvemini läheb ei tähenda veel seda, et kõigil kehvasti läheb.

Tule vaata kasvõi Tallinnas, kuidas iga mõnesaja meetri peale järgmine Ärikeskus püsti pannakse icon_wink.gif


You just don't get it, do you?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2008 11:47:30 vasta tsitaadiga

meie teeklaasis suudetakse veel mulli hoida lihtsalt. evitakse illusiooni, et raha on palju ja suudetakse ka laene anda mille eest see keskus vms asi püsti pannakse.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.02.2008 11:56:21 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
meie teeklaasis suudetakse veel mulli hoida lihtsalt. evitakse illusiooni, et raha on palju ja suudetakse ka laene anda mille eest see keskus vms asi püsti pannakse.
soovi korral saab Eesti seisu väga hästi stabiliseerida...ma nüüd ülinegatiivne ka poleks. Küsimus vaid selles, kas selle mujal maalitud ülinegatiivse pildi põhjal seda tahetakse ja kui "mull" oli katse, siis võib nüüd ka krahhi katsetada icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2008 12:03:23 vasta tsitaadiga

" lollidelt on vaja viimanegi raha ära võtta läbi SMS laenude" igasugune " stabiliseerimine" ei ole meie as i juhtkonna huvides või nad oma küünilisuses ei näe seda ehk on meie as i juhtkond ärimeestel nii kõvasti poes, et igasugune stabiliseerimine peatatakse juba eos.. inimesed on piisavalt lõhki ennast laenanud ja harjunud piisavalt hästi elama, nii et igasugune säästmine on natuke vastandlik: kaupmehele antakse vähem raha.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2008 14:51:41 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

NatGeo - väga huvitav artikkel kuivamisest
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.02.2008 17:56:30 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
" lollidelt on vaja viimanegi raha ära võtta läbi SMS laenude" igasugune " stabiliseerimine" ei ole meie as i juhtkonna huvides või nad oma küünilisuses ei näe seda ehk on meie as i juhtkond ärimeestel nii kõvasti poes, et igasugune stabiliseerimine peatatakse juba eos.. inimesed on piisavalt lõhki ennast laenanud ja harjunud piisavalt hästi elama, nii et igasugune säästmine on natuke vastandlik: kaupmehele antakse vähem raha.

Kui inimene ise loll, siis pole raha äravõtmine patt - minu jaoks on tihti kummastav, et sellistel lollidel on tihti tohutud summad arvel, millega osaletakse igasugu püramiidskeemides ja muus BS ajamise äris. Pärast nutta küll osatakse icon_razz.gif
Ma ennem kulutan seda raha ja teen "käivet"....selle asemel, et koguda ja see lollilt ikka ära anda icon_biggrin.gif
Selles suhtes ma pangale päris hea klient -Iga aasta jääb ~15K miinust, samas arvestades inflatsiooni pole see raha enamuses kulutatud valesse kohta...vähemalt 70% mitte. Eks noorel inimesel ikka ahvatlusi rohkem, samas ma leian, et kes neid madala %-ga laene on õigesse kohta paigutanud võivad ennast ikka üsna kindlalt tunda ja on teinud hea diili.

Scarti NatGeo link asjalik thumbs_up.gif
Üldiselt loen selliseid asju huviga...erialaga üsna seotud
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 04.02.2008 19:05:59 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: Maailmas, on muide, ka mujal ei olemas - kui ainult Ameerikas 8) See, et seal ühel-teisel kehvemini läheb ei tähenda veel seda, et kõigil kehvasti läheb.

Tule vaata kasvõi Tallinnas, kuidas iga mõnesaja meetri peale järgmine Ärikeskus püsti pannakse icon_wink.gif


Ärilehes oli eelmine nädal artikkel pilvelõhkujate ja majanduslanguste seosest. mõlema tekkeks on vaja palju odavat raha. seega pilvelõhkujad (eesti mõistes ärikeskused) ees ja langus taga...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2008 19:16:29 vasta tsitaadiga

knapasnah i analüütikud seletavad, et meie majandus pidada langusest esimese poolaasta lõpuks ilmsetl tänu eurorahale välja pöörama. huviline leiab ise postimehest vastava artikli.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 04.02.2008 19:49:14 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Scarti NatGeo link asjalik thumbs_up.gif


Scarti link on täpselt kuu aega hiljaks jäänud, nimelt juba kuu aega uputab seal kandis päris korralikult. Pealegi on NG see ajakiri, mis hiljuti väitis, et tänu kliimamuutustele surevad Soome jääkarud välja icon_lol.gif

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.02.2008 10:05:13 vasta tsitaadiga

Eks seda jama avaldatakse igalpool icon_smile.gif
Üldiselt, aga on mõtlemapanev see, et kui vähe tihti tehakse vee säästmiseks või puhastamiseks. Mingit kindlat seisukohta selliste viimsepäeva stiilis juttudest loomulikult pole mõtet - tihti see paanika, mis müüb ja ka teadlastele raha toob... on ju nemadki õppinud ennast müüma icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 05.02.2008 11:29:59 vasta tsitaadiga

nüüd siis tunnistad et avaldad ka ise kehvast allikast uudised icon_confused.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 18:27:14 vasta tsitaadiga

Alternatiivenergia? Pff, see on ju nõrkadele!
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.02.2008 19:54:47 vasta tsitaadiga

Scart: Kui Euroopa Liit + USA planeeritavat Termotuumajaama tööle ei saa, siis pole alternatiivenergiatest kuhugi pääsu. Ja hoolimata sellest, mida selliselt toodetud energia maksma hakkab thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 05.02.2008 22:26:34 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: Kui Euroopa Liit + USA planeeritavat Termotuumajaama tööle ei saa, siis pole alternatiivenergiatest kuhugi pääsu. Ja hoolimata sellest, mida selliselt toodetud energia maksma hakkab thumbs_up.gif


Esimene suurem prototüüp, mis prantsusmaal ehitatakse saab vist valmis 2020-.... Nüüd pane sinna veel 20+ aastat otsa, et massidesse tuleks. Seega see meid lähitulevikus just ei aita 8)
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2008 10:40:28 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Recession is here - economists

A weak report about the services sector has caused some experts to declare that the economy has already entered downturn.

---

Misajast Hollywood reaalsusesse kolis? icon_eek.gif

massive fire erupted at a natural gas pumping station in a rural area northeast of Nashville, and Highway Patrol authorities said there were an undetermined number of fatalities.

Officials weren't sure what started the fire late Tuesday at the Columbia Gulf Natural Gas pumping station near the Macon County community of Green Grove, about 40 miles from Nashville.

"We do not know at this time what caused it, and we are attempting to get close enough to get some information," said Tennessee Emergency Management spokesman Donnie Smith. "These flames are shooting 400, 500 feet in the air."
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.