|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
cronstein
HV vaatleja
liitunud: 17.09.2004
|
13.10.2006 11:17:38
Digisalvesti turvakaamerale |
|
|
Tekkis mõte stiilis "Teeme ise 1000 asja" Nimelt on olemas turvakaamera, mis saadab antennikaabli vahendusel videosignaali. Mõtlesin, et selle asemel, et iga päev videomakis linte vahetada võiks tekitada vaese mehe digisalvesti. Ise kujutan asja ette niimoodi:
1. Ca 1 GHz protsessoriga arvuti, ilmselt min 512 MB mälu;
2. TV kaart, millelt on videosisend ning ilmselt ka LINUXi toega kivi; Kas parem oleks sisemine või välimine TV moodul?
3. Tarkvara (ilmselt käsurea reiimis töötav) videosisendi salvestamiseks etteantud kaadrisagedusega; Kas on olemas mingit head LINUXi tarkvara, mis mõeldud spetsiaalselt turvakaamerate salvestamiseks? (liikumise tuvastamise funktsionaalsusega, webiliidesega vms).
4. Lisakõvaketas (eraldi IDE kanalil) videofailide salvestamiseks - Kas 200GB ühe nädala info säilitamiseks on piisav?
Kas kellelgi on kogemusi?
Head nädalavahetust!
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
13.10.2006 11:31:56
Re: Digisalvesti turvakaamerale |
|
|
| cronstein kirjutas: |
Tekkis mõte stiilis "Teeme ise 1000 asja" ;...
2. TV kaart, millelt on videosisend ning ilmselt ka LINUXi toega kivi; Kas parem oleks sisemine või välimine TV moodul?...! |
kui capturer kaart veel ostmata võiksid spioonipoes ringi vaadata: http://www.hot.ee/spioonipood
olen ise ka teemal mõtteid mõlgutanud, kuigi pole hädavajadust mingit kindlat objekti valvata
silma on jäänud ka http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=15-C003BK
kuidas viimasets aga arvutisse lindistuse käsk saada?
lisaks toorelt võtab salvestamine kõvaketta ruumi ja pakkimine tahab paremat arvutit
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
obundra
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.01.2004
|
13.10.2006 18:01:45
|
|
|
Pole mõtet jalgratast leiutada.Juba olemas.
_________________ Hold the heathen hammer high! |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
01.01.2008 15:29:56
|
|
|
| aga kustkohast salvestuskaarte PCI siinile eestis saaks? Huvi pärast tutvusin natuke selle ZoneMinder projektiga, kuid salvestuskaarte otsides leidsin näiteks Tevalo'st ainult ühe küllaltki kalli sellise kaardi.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuhk
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2001
|
06.01.2008 14:25:01
|
|
|
| Sedasorti kaardid ongi kallid.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
06.01.2008 14:39:03
|
|
|
siis tasub IP kaameratele kolida või vana telekakaarti kasutada
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
06.01.2008 15:18:14
|
|
|
| BReaK da iCE kirjutas: |
| [... Sa pole veel kaineks saanud? ...) |
pakun, et IP kaameratega tunduvalt lihtsam kui võrgukaabeldus olemas,
kaameraid on erinevaid, saab vastavalt vajadusele sobiva valida, siit ka hinnategur muidugi
üks näide ka:
http://yeint.aspitpro.com/index.php?main=526&productCat=28
(see brand, pood ja hind mulle tglt ei meeldi üldse, kuigi kõige käepärasem)
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
06.01.2008 16:56:54
|
|
|
| kfl kirjutas: |
| pakun, et IP kaameratega tunduvalt lihtsam kui võrgukaabeldus olemas, |
Sa pole tõesti kaineks saanud...
Kellel on võrgukaabeldus maja välisnurkadesse, trepikodadesse, jne!?
Selge on see, et kaabeldus tuleb teha vastavalt objektile ja kaabli vedamisel pole enam mingit vahet, kas tõmbad sinna ainult cat5'e või cat5'e koos rg6'ga.
_________________ Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
note1
Lõuapoolik


liitunud: 02.09.2007
|
06.01.2008 18:15:17
|
|
|
ip kaamera jaoks sobib ükskõik mis ruuter või linuxi dhcpd ront.
Viimased annavad ip kaamerale ip aadressi ja kohalik aadress oleks näiteks 192.168.x.x
cat5 - võrgukaart -pc või ruuter-
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
06.01.2008 20:20:43
|
|
|
Oleme nüüd tore HV linuxi kommuun ja ei pane üksteisele näkku teemal kes kui kaine on.
Ühed küsivad ja teised vastavad ning esimesed valivad variantidest jälle endale sobiva lahenduse.
Antud teemast, siis säästuvariandiks sobib kõige labasem usb-veebikaamera. Kes tahab korralikku lahendust peab nägema kõvasti vaeva otsimisega à la ebay või maksma kõvasti raha, logisch.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
07.01.2008 19:08:37
|
|
|
| BReaK da iCE kirjutas: |
| kfl kirjutas: |
| siis tasub IP kaameratele kolida või vana telekakaarti kasutada |
Tasub? Sa pole veel kaineks saanud?
Odavaimad IP kaamerad on ~5...6k tükk!
Me siin räägime kaamerad (4tk) + kaart + kaabeldus max 5k....
 |
minuteada on IP kaameratel parem pildikvaliteet ja kõrgem resolutsioon. Või on analoogkaameraid sama heade(või paremate) pildiomadustega kui IP kaameratel, kuid sealjuures IP kaameratest odavama hinnaga? Sest kui ma näiteks tevalo värviliste CCD kaamerate hindu vaatan, siis ~2000.- on ikkagi suhteliselt palju. IP kaamerate puihul jääb ära ka ~1000.- capture card'i ost. Ning analoogsüsteemi puhul, kui kasutusel on näiteks 8 kaamerat, peab capture card'i omav arvuti parajalt võimas olema. IP videovalve korral jääb see kulutus ära(sisuliselt ühe korraliku IP kaamera hind).
vallo hea artikkel on see!
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
07.01.2008 20:32:26
|
|
|
| mightythor kirjutas: |
| minuteada on IP kaameratel parem pildikvaliteet ja kõrgem resolutsioon. Või on analoogkaameraid sama heade(või paremate) pildiomadustega kui IP kaameratel, kuid sealjuures IP kaameratest odavama hinnaga? Sest kui ma näiteks tevalo värviliste CCD kaamerate hindu vaatan, siis ~2000.- on ikkagi suhteliselt palju. |
Ma olen tegelenud ühe suure kasiinoketi videovalve süsteemidega aastaid ja võin sulle ütelda rahumeeli, et pole minu silmad veel näinud ühtegi kvaliteetset IP kaamerat, mis ligilähedalegi saaks oma kvaliteediga sellele, mida näitavad Pana kallima otsa CCTV kaamerad. Vahe on mäekõrgune!
| mightythor kirjutas: |
| IP kaamerate puihul jääb ära ka ~1000.- capture card'i ost. |
Jajahh. Selle asendad sujuvalt ~10000kr maksva PoE switchi ostuga! Need IP kaamerad tahavad toidet kaa saada üle PoE. Odavama otsa junnidel pead veel toite lisaks vedama iga kaamera juurde...
| mightythor kirjutas: |
| Ning analoogsüsteemi puhul, kui kasutusel on näiteks 8 kaamerat, peab capture card'i omav arvuti parajalt võimas olema. IP videovalve korral jääb see kulutus ära(sisuliselt ühe korraliku IP kaamera hind). |
Ega 8 digi striimi salvestamine vajab vähemalt samavõimast PC'd kui asjaliku 8port capture card'iga... Siit sa kokkuhoidu ei leia...
_________________ Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
07.01.2008 21:20:44
|
|
|
| BReaK da iCE kirjutas: |
Ma olen tegelenud ühe suure kasiinoketi videovalve süsteemidega aastaid ja võin sulle ütelda rahumeeli, et pole minu silmad veel näinud ühtegi kvaliteetset IP kaamerat, mis ligilähedalegi saaks oma kvaliteediga sellele, mida näitavad Pana kallima otsa CCTV kaamerad. Vahe on mäekõrgune!
|
Paraku on nende kaamerate hinnatase ka kõikidest eelpooltoodutest (ni ip, kui ka tavalised) kõvasti üle.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
07.01.2008 22:25:26
|
|
|
| vallo kirjutas: |
| BReaK da iCE kirjutas: |
Ma olen tegelenud ühe suure kasiinoketi videovalve süsteemidega aastaid ja võin sulle ütelda rahumeeli, et pole minu silmad veel näinud ühtegi kvaliteetset IP kaamerat, mis ligilähedalegi saaks oma kvaliteediga sellele, mida näitavad Pana kallima otsa CCTV kaamerad. Vahe on mäekõrgune!
|
Paraku on nende kaamerate hinnatase ka kõikidest eelpooltoodutest (ni ip, kui ka tavalised) kõvasti üle.  |
aga kas sellel lingil toodud kaameratest mõni kvalifitseerub kallimasse otsa? Ning kas Pana on Panasonic? Ning kas lõpptarbija jaoks kaamerate valik piirdubki Tevalo ja Oomi poega(kui välja jätta väljamaalt tellimine)?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zebra1
HV veteran

liitunud: 09.10.2003
|
07.01.2008 22:53:56
|
|
|
Panasonicu "kallima" otsa CCD kaamerate hinnad on seal ~15k ja kui väga profesionaalseks minna siis isegi 40k ringis. Sama võin öelda ka Ikegami toodangu kohta kallim kaamera, mis tõesti näitab juba päris kena pilti.. siiski suht pisikest hinnaga ligi 75k...
Olen selle ala peal piisavalt kaua töötanud, et teada vahet, mis on hea, mis mitte
IP kaameraid on tõesti ka väga erinevaid. Kvaliteeti? IQeye kaamerad ... http://www.euromerk.ee/on_line.htm leiate mõned IQeye tooted erinevate Pixlite arvuga .. ja samas ka väljas üks MEGA odav IP kaamera AV-TECHilt 0,4Mpix ...
IQeye hinnad on küll jah.. suht suure võitu lihsaks kodu kasutamiseks ja lisaks vaja veel salvestuseks tarkvara, korralikud HDD'd mahus ~2Tb ...
IP kaameraid, millel on PoE toide saab jah.. vedada ~100m kaugusele switchist, arvutist.. kuhu iganest see jookseb. IP lahenduse puhul on hea asi pidev laiendamise võimalus. Kui tavalist süsteemi, või videokaardiga süsteemil on piiratud arv kaameratele 4, 8 , 16.. suuremad digisalvestid kuni seal 24 ja 36 kaamerat .. siis IP valikus kuni 64 ja isegi 128 (kuigi ma ei kujuta ette seda serverit, kus see kõik küljes jookseks)
IP on tunduvalt lihtsam hallata, paigalduse poole pealt.. ainult 1 kaabel per kaamera.. jne.
Tõesti .. ise pole mõtet hakata asja leiutama.. kõik on juba olemas ja töötab.
_________________ Jätan endale õiguse valida, kellega ja kuidas äri korraldan. |
|
| Kommentaarid: 184 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
08.01.2008 16:22:07
|
|
|
| BReaK da iCE kirjutas: |
| mightythor kirjutas: |
| minuteada on IP kaameratel parem pildikvaliteet ja kõrgem resolutsioon. Või on analoogkaameraid sama heade(või paremate) pildiomadustega kui IP kaameratel, kuid sealjuures IP kaameratest odavama hinnaga? Sest kui ma näiteks tevalo värviliste CCD kaamerate hindu vaatan, siis ~2000.- on ikkagi suhteliselt palju. |
Ma olen tegelenud ühe suure kasiinoketi videovalve süsteemidega aastaid ja võin sulle ütelda rahumeeli, et pole minu silmad veel näinud ühtegi kvaliteetset IP kaamerat, mis ligilähedalegi saaks oma kvaliteediga sellele, mida näitavad Pana kallima otsa CCTV kaamerad. Vahe on mäekõrgune!
| mightythor kirjutas: |
| IP kaamerate puihul jääb ära ka ~1000.- capture card'i ost. |
Jajahh. Selle asendad sujuvalt ~10000kr maksva PoE switchi ostuga! Need IP kaamerad tahavad toidet kaa saada üle PoE. Odavama otsa junnidel pead veel toite lisaks vedama iga kaamera juurde...
| mightythor kirjutas: |
| Ning analoogsüsteemi puhul, kui kasutusel on näiteks 8 kaamerat, peab capture card'i omav arvuti parajalt võimas olema. IP videovalve korral jääb see kulutus ära(sisuliselt ühe korraliku IP kaamera hind). |
Ega 8 digi striimi salvestamine vajab vähemalt samavõimast PC'd kui asjaliku 8port capture card'iga... Siit sa kokkuhoidu ei leia... |
tänud asjaliku info eest. Aga näiteks kui mul polegi salvestamise funktsiooni vaja, siis pole IP kaamera puhul mul ka vist arvutit tarvis. Või peab ikkagi olema mingi puhvri vms jaoks ka IP kaamera puhul arvuti? Samas analoogsüsteemi puhul sellest ei pääse kuidagi.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JT17
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
08.01.2008 17:28:18
|
|
|
usb kaamerate häda on piiratud kaabli pikkus. Või vajad neid karbikesega pikendusi, mille nähtamatu paigaldus võib keerukaks osutuda. samuti ei talu enamus usbi kaameraid õues olekut, aga oma kuju tõttu on neid jälle keerukas välikorpustesse panna.
Ja veel kipuvad nad pimedas hätta jääma.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
08.01.2008 17:59:54
|
|
|
| BReaK da iCE kirjutas: |
| [... Ja kust sa mõtled neid IP kaameraid siis jälgida? Televiisorist? ...) |
tnx, hea mõte, peakski uurima, kidas saab otse ElliOnni digiboxi seda striimi lasta ...
üks takistus aga kohe paistab, kuidas õpetada telekale (dBoxile) PIP aktiviseerida kui kaamera piirkonnas liikumine, analoog kaameraga ma aiman küll lahendust 1 kaamera PIP-i...
muidu kui IP kaamera taga arvuti salvestamas on see võimalus olemas, et salvestab vaid neid kaadreid, kus liikumine.
IP kaameratel veel üks hea omadus, suht mõistliku hinnalisaga saab signaali WiFi-eetrisse lasta.
Kas on olemas kuskil mingid (riskianalüüsi) põhimõtted, mille järgi hinnata jälgimise, salvestamise vajadus, kaamerate paigutus (maketid, avalikud, peidetud), pildikvaliteet, seadmete tüüp, kulutuste piir? millal peab ülespanema hoiatuse videovalve alale?
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
viimati muutis kfl 09.01.2008 00:31:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
08.01.2008 18:20:29
|
|
|
| kfl kirjutas: |
Kas on olemas kuskil mingid (riskianalüüsi) põhimõtted, mille järgi hinnata jälgimise, salvestamise vajadus, pildikvaliteet, seadmete tüüp, kulutuste piir? |
Ei ole kohanud ja need ettevõtted, kes endale selliseid analüüse teevad, vaevalt et avalikustavad
Aga kui räägime kodusest valvest, siis tuleb terve mõistus appi võtta. Igaljuhul pole mõistlik kulutada suuremat summat, kui kodus valvata olev vara.
Samuti ei saa loota ainult videovalvele, tuleks kasutada kombineeritud teenust - kas siis füüsiline ja videovalve või näiteks tehniline valve, mille puhul häirele järgneb reaktsioon + videovalve. Sealjuures tuleks arvestada sellega, et videovalve salvestusseade ei oleks liialt kergelt eemaldatav oma asukohast.
Üldiselt on videovalve eesmärk pahategija tegevuse dokumenteerimine, võimalusel ka tuvastamine (seda saab maski, kapuutsi jne.. stuffiga oluliselt häirida).
Veel on asjal psühholoogiline mõju - kaamera vaateväljas on palju ebamugavam/raskem vabalt tegutseda. Minu praeguses kodukülas on pahategijaid käinud korduvalt, aga minu kaugele näha oleva kaameraga elamisest on nad siiani mööda läinud. Ptüi, ptüi, ptüi. Muide ka siis, kui kaamera ei olnud üldse veel kasutuses, aga oli paigaldatud.
Samas enne seda kui testisin asja läbi klaasi, siis käidi kolamas küll. Kahjuks oli kaamera liiga kaugel, et nägusid tuvastada. Ja muidugi häirib pahategijaid valgus. Eriti ootamatult sisselülituv (liikumisanduriga) prozektor.
Isiklikult leian, et üle 3-4 keegu kaameraid koju pole mõtet muretseda, vastasel korral võib juhtuda, et hoopis kaamerad satuvad varga huviorbiiti - tean ka sellist juhust (20+ keek kaameratega oli tegemist - küll mitte kodu valvavad)
ja kui kaamera suudab näidata tavalist tv reso, siis võiks hea olla - tuleb ainult jälgida, et valvatav ala liiga suur ei saaks - muidu detail hägustub liialt. Kõrgema lahutusega asjade hinnad kipuvad jälle kosmosesse minema ja nõuavad liialt proseresurssi.
Endal on salvestus kombineeritud - iga 15 s tagant snapshot, liikumise peale video ja esimene kaader ka veel eraldi. Sedasi salvestan hetkel kolmest kaamerast. neljas plaanis kindlasti lisada ja võibolla veel ka paar tükki juurde - selleks, et ka kaamerad ise oleks üksteise nägemispiirkondades.
Mida jälgida? - Potentsiaalseid lähenemise teid teie varale (värav/sissesõit, tänavapoolne aed, Maja aknad/uksed) vajadusel ka vara ennast (hoovil olev auto näiteks).
Maja jälgivad kaamerad peaks olema paigutatud piki seina. Ei tohiks asuda liiga madalal (et saaks kohe käega kinni haarata) ega ka liiga kõrgel (nägu ei jää näha).
Kui kasutada liikumise tuvastamist, siis tuleb vältida igasugu häirivaid asju - tuules kiikuv lillepott, oksad, tiik, purskkaev jne.. Vajadusel tulebneid siis softis maskida või tekitada alad, kus liikumist tuvastatakse.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zebra1
HV veteran

liitunud: 09.10.2003
|
08.01.2008 18:44:16
|
|
|
Ütlen ausalt IP kaamerate odavaimaid hinnad .. Tavaline Day tüüpi Ip kaamera 0,4Mpix ehk siis pilt 640x480 suuruses, tarkvaraga, mis lubab kasutada kuni 16 sellist kaamerat, toiteplokiga on ~1500+ km18% ... ja sarnane kaamera ainult day/night versioon pimedas kuni 10 IR Ledidega 2300.- + Km18% .. tegu siis ametlikult sisetingimustesse mõeldud aparaatidega, aga välikorpusesse pistmisel ka väljas kasutatavad.
Kõige odavam IP lahendust hetkel, mis ka töötab. Jutt, siis AV-TECHi IP kaameratest AVI201 ja AVI202
http://www.avtech.com.tw/english/cctv.aspx?Type=1&Type2=2
_________________ Jätan endale õiguse valida, kellega ja kuidas äri korraldan. |
|
| Kommentaarid: 184 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
08.01.2008 20:22:22
|
|
|
| BReaK da iCE kirjutas: |
| mightythor kirjutas: |
| tänud asjaliku info eest. Aga näiteks kui mul polegi salvestamise funktsiooni vaja, siis pole IP kaamera puhul mul ka vist arvutit tarvis. Või peab ikkagi olema mingi puhvri vms jaoks ka IP kaamera puhul arvuti? Samas analoogsüsteemi puhul sellest ei pääse kuidagi. |
Ja kust sa mõtled neid IP kaameraid siis jälgida? Televiisorist? Siis on sinna ühte üsna kallist karpi vahele vaja nimega arvuti
Tavalisi kaameraid võid sa aga jälgida läbi multiplex'i vabalt otse tv-monitorist...
 |
näiteks suvilas olles sülearvutist. Samas kui analoogsüsteemi puhul peaks mul olema lisaks kodus veel lauaarvuti, kuhu kaamerad jooksevad
| zebra1 kirjutas: |
Ütlen ausalt IP kaamerate odavaimaid hinnad .. Tavaline Day tüüpi Ip kaamera 0,4Mpix ehk siis pilt 640x480 suuruses, tarkvaraga, mis lubab kasutada kuni 16 sellist kaamerat, toiteplokiga on ~1500+ km18% ... ja sarnane kaamera ainult day/night versioon pimedas kuni 10 IR Ledidega 2300.- + Km18% .. tegu siis ametlikult sisetingimustesse mõeldud aparaatidega, aga välikorpusesse pistmisel ka väljas kasutatavad.
Kõige odavam IP lahendust hetkel, mis ka töötab. Jutt, siis AV-TECHi IP kaameratest AVI201 ja AVI202
http://www.avtech.com.tw/english/cctv.aspx?Type=1&Type2=2 |
kui hästi need IR ledid kaamera vaatevälja valgustavad võrreldes päevavalgusega? Nende kaamerate miinuseks on vist jälle see, et nad tahavad ActiveX tuge, mis on MS kinnine tehnoloogia. Ehk teisisõnu pole nad kasutatavad lisafunktsionaalsust pakkuvate Linuxi tarkvaradega.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zebra1
HV veteran

liitunud: 09.10.2003
|
08.01.2008 22:54:46
|
|
|
ActiveX on jah.. enamustel. Aga need odavad kaamerad lasevad isegi Quick time'ga ennast vaadata, seega peaks saama ka Linuxi ja MAC'i kasutajad ligi.
_________________ Jätan endale õiguse valida, kellega ja kuidas äri korraldan. |
|
| Kommentaarid: 184 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
08.01.2008 22:59:57
|
|
|
| mightythor kirjutas: |
näiteks suvilas olles sülearvutist. Samas kui analoogsüsteemi puhul peaks mul olema lisaks kodus veel lauaarvuti, kuhu kaamerad jooksevad
|
Paraku, ei näe ip kaameraga ilma salvestita seda, mis toimus varem. Ma pigem naudiks suvilas loodust, teeks lõket/sauna või libistaks selmet paaniliselt ekraani vahiks - äkki tuleb pätt koju.
Lisaks saab minupoolt toodud softile tekitada igasugu scripte - saadab näiteks telefonile sms -i või kui kannida viitsid lausa mms -i pildi või videojupiga.
ei peagi arvutit välja otsima.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reopard
HV kasutaja
liitunud: 09.04.2004
|
09.03.2008 20:21:50
|
|
|
Veel mõned küsimused sellesse teemasse (tunnen huvi 8-kanalise variandi vastu):
-Kas kaart või ständalõun-seade?
Omaette seade on kaardist kallim, makstes ca EUR600. Samas näib, et kaarti oleks võimalik sujuvamalt häälestada/juhtida ning osana arvutist pakub ta ehk rohkem võimalusi kui eelprogrammeerit kast?
Kasti all pean silmas midagi sellist.
Kas mu arutlus pädeb, kui leian, et kaardist+arvutist võib olla rohkem tolku kui kallist kastist. Kas kastil on mingeid varjatud eeliseid?
-Kui kaart, siis milline?
Üks müüja pakub eBays kaarte erineva hinnaga:
Esimene hinnaga EUR 116
Teine hinnaga EUR 153
Kolmas hinnaga EUR 374
Kõigil on 8 kanalit ja kõik pakuvad 240fps.
Mida ma saan kallima kaardi puhul enam kui odavama kaardiga?
Miks peaks Philipsi kivi niipalju kallim olema?
-Kaamera...?
Kas võin ühe süsteemi raames kasutada erinevaid kaameraid?
Kuidas käib pan&tilt-värgi juhtimine - kas lisaks toite- ja videokaablile tuleb veel vedada mingi juhe? Kas see funktsioon peab olema toetatud kaardi poolt või sõltub vaid programmi ja kaamera omavahelisest läbisaamisest?
Plaanitav ettevõtmine:
-ca 6 kaamerat;
-salvestamine ja juhtimine läbi arvuti;
-pidev backup läbi lokaalvõrgu võrgukettale;
-juhtimine ka teiste arvutite kaudu, mis asuvad lokaalvõrgus;
-ligipääs pildile ja salvestatud failidele läbi Interneti;
-üks toiteplokk kõigi kaamerate jaoks;
-pan&tilt funktsioon võiks olla, kuid ta ei ole kohustuslik.
Esmalt uurisin eraldiseisvate salvestite hindu ning pärisin süsteemile hinnapakkumisi, kuid nüüd tundub, et salvestuskaardi ja arvutite abil kukuks asi välja igati paindlikum ning ka odavam.
Kas olen õigel teel?
Olen tänulik kui mõni valgustatu leiab aega ja tahtmist vastamiseks.
Juhul kui keegi sel alal kompetentsi omab, oleksin nõus ka konsultatsooni eest tasuma.
Ka võiks keegi poetada mõne inglise-, vene-, saksakeelse lingi foorumisse või lehele, kus taolistest kaartidest/kaameratest/süsteemidest põhjalikumalt juttu.
Võib olla ka Windowsikeskne...
Tänan!
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zebra1
HV veteran

liitunud: 09.10.2003
|
09.03.2008 23:16:31
|
|
|
Haip.
Kui Sul nii, ehk naa on plaanis hakata salvestama ja ka vajalik ligipääs teiste arvutitega asjale, võiksid plaanida teha süsteem juba võrgukaameratega?
Vastav programmi jupp arvutisse jooksma, mõistlik kogus kõvakettaid sisse, mingi swich ja wõrgu kaablid kaamerateni. Lihtne üles ehitada ja ka lihtne laiendada/uuendada süsteemi.
Kui pakub selline lahendus huvi, või on soov täpsustust saada... soovitaks võtta ühendust PS'i kaudu. Saab vähe täpsemalt asjast rääkida
Martti.
_________________ Jätan endale õiguse valida, kellega ja kuidas äri korraldan. |
|
| Kommentaarid: 184 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
14.03.2008 23:30:14
|
|
|
| uurisin siis IP kaamerate lahendust, kuid mulle teeb muret see, et kui tahan üle interneti vaadata, mis toimub, siis oleks mul vaja väga suure uploadi'ga internetiühendust. Sest näiteks kui kasutasin siin teemas läbi jooksun IQeye andmesidekalkulaatorit, siis 800x600 resolutsiooniga kaamera, mis filmiks 10FPS ja seda mingi talutava kvaliteedi juures(Fine kvaliteet), siis oleks mul upload ~7Mbps!! Kas see kalkulaator liialdab? Või saab üle interneti saatmiseks seda pilti ikkagi kuidagi paremini kokku pakkida, kuid samas salvestaks samaaegselt kõrge resolutsiooni juures ja väga hea kvaliteediga?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zebra1
HV veteran

liitunud: 09.10.2003
|
15.03.2008 12:02:44
|
|
|
peatselt tuleb välja uus pakkimis süsteem, mis lubab kasutada kõrgemat resolutsiooni ka lahjema neti ühenduse korral. Samas, mingi 0,4Mpix kaamera ei teegi nii hullu võrgu liiklust kui panna fps a'la 10-15.
_________________ Jätan endale õiguse valida, kellega ja kuidas äri korraldan. |
|
| Kommentaarid: 184 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
27.04.2008 18:22:57
|
|
|
suhtlesin tuttavaga, kes oli omale poodi IP kaamera ostnud(mingi suhteliselt korraliku) ning seadistas selle 800x600 resolutsiooni peale ning kõige madalama kvaliteedi peale(kuigi tema sõnul on ka siis pilt suht OK) ning temal tekitas siis kaamera ~2Mbps liiklust! Kas siis hetkel on ikkagi IP kaameratega sedasi, et enam-vähem rahuldava videopildi vaatamiseks üle välisvõrgu peab olema selle võrgu upload, kus kaamera on, vähemalt 2Mbps(või on isegi rohkem soovitatav?)?
Kas IP kaamerate puhul sedasi ka saab, et ta lokaalvõrgus oleva(100Mps) salvestusseadme jaoks töötaks maksimaalse kvaliteediga, kuid kui välisvõrgust vaadata, siis oleks ta kehvema kvaliteediga(et jääks sinna 2Mbps piiresse)? Või kasutatakse selleks mingit puhverserverit, et kõigepealt pilt salvestatakse hästi hea kvaliteediga ning lennult seda töödeldakse(viiakse kvaliteedinäitajad ja seeläbi maht alla), et välisvõrgust serveri poole pöördumisel kuvatakse seda kehvema kvaliteediga ühendust, et kulukas upload võimalikult väikene oleks?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zebra1
HV veteran

liitunud: 09.10.2003
|
28.04.2008 12:26:48
|
|
|
Sa võid alati jah ära piirata kaameral upload kiiruse (Vähemalt enamikel kaameratel). Alates seal 64Kbps kuni 2M ja suurem. Kuigi et saada seal kuni 4 kaamera korrektset uploadi võiks olla upload ikkagi sinna 2M kanti ja üle jääda. Samas sõltuvalt kaamerast ja ka salvestusprogrammist saab jah anda ka erinevaid kiirusi LAN'is ja võrgus vaatamiseks/salvestamiseks. Päris odavama otsa kaameratel sellist võimalus (enamikel) ei ole.
_________________ Jätan endale õiguse valida, kellega ja kuidas äri korraldan. |
|
| Kommentaarid: 184 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mightythor
HV veteran

liitunud: 02.12.2004
|
28.04.2008 16:22:22
|
|
|
| zebra1 kirjutas: |
| Sa võid alati jah ära piirata kaameral upload kiiruse (Vähemalt enamikel kaameratel). Alates seal 64Kbps kuni 2M ja suurem. Kuigi et saada seal kuni 4 kaamera korrektset uploadi võiks olla upload ikkagi sinna 2M kanti ja üle jääda. Samas sõltuvalt kaamerast ja ka salvestusprogrammist saab jah anda ka erinevaid kiirusi LAN'is ja võrgus vaatamiseks/salvestamiseks. Päris odavama otsa kaameratel sellist võimalus (enamikel) ei ole. |
Kas see piiramine tuleb FPS arvelt? Ning kas see erinevate kiiruste andmine toimub kohe kaamera tarkvaras? Tal oli mingi suhteliselt kallis kaamera(ligi 15000) ja seal oli tõesti 800x600 resolutsioonil ja kehvade pildi kvaliteedi seadistusega kaamera poolt tekitatud liiklus üle 2Mbps(250KB/s). Koju selline värk vist hästi ei sobi. Kaamera hind veel, kuid kuskil 2500 iga kuu Elionile maksta läheks paljuks. Kusjuures kaasaegse arvuti prose kasutus oli kah küllaltki kõrge ta mainis.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
28.04.2008 16:53:37
|
|
|
Tundub reaalne olevat. 800x600 on kõrge lahutusvõime. Sellist videot 15-25 kaadrit sekundis reaalajas pakkida ja edastada ei ole lihtne. Võrdluseks - ei DVD ega DivX filmid pole nii vinge resuga
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zebra1
HV veteran

liitunud: 09.10.2003
|
28.04.2008 19:08:36
|
|
|
Selline piiramine otseselt FPS'i arvelt ei toimu, küll aga pole erilist mõtet lasta pildil joosta üle 10 kaadri sekundis misiganes suunas. Pigem pildi kvaliteedi arvelt. Kuigi jah, kui tahame saada paremat võrguliiklust tuleb FPS'i ka madalamaks lasta. Kui nüüd vaatame mingit "poe" turvasalvestust siis seal keskmiselt 3-4 fps pilt. Kui on suurem kaamerate kogus siis isegi 2-3fps.
Lasta näiteks 5Mpix kaamera pilti 10 fps max resolutsioonis ja super fine kvaliteegiga on ühe pildi suurus ~ 640Kb ja network bandwith ~54Mbps. Asjale natuke selgust saada panna kõrvale mingi 0,4Mpix kaamera hea kvaliteediga siis on jah.. ühe pildi suurus ~30Kb ja bandwith 1-2Mbps sõltuvalt kaadrisagedusest.
Proovi nt seda http://90.190.122.48:7006/ parool ja kasutaja: user
0,4Mpix kaamera, millel on seatud võrgu liikluse piirang 2Mbps ja kaadrisagedus 12 fps (Aken on vähe sitane milelst ta välja vaatab aga see selleks )
näitab võrguliiklust ta seal 1100-1300kbps loomulikult annab seda piirata veelgi madalamale.
_________________ Jätan endale õiguse valida, kellega ja kuidas äri korraldan. |
|
| Kommentaarid: 184 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seldor
HV vaatleja
liitunud: 29.04.2004
|
02.12.2008 13:59:25
|
|
|
| zebra1 kirjutas: |
Selline piiramine otseselt FPS'i arvelt ei toimu, küll aga pole erilist mõtet lasta pildil joosta üle 10 kaadri sekundis misiganes suunas. Pigem pildi kvaliteedi arvelt. Kuigi jah, kui tahame saada paremat võrguliiklust tuleb FPS'i ka madalamaks lasta. Kui nüüd vaatame mingit "poe" turvasalvestust siis seal keskmiselt 3-4 fps pilt. Kui on suurem kaamerate kogus siis isegi 2-3fps.
Lasta näiteks 5Mpix kaamera pilti 10 fps max resolutsioonis ja super fine kvaliteegiga on ühe pildi suurus ~ 640Kb ja network bandwith ~54Mbps. Asjale natuke selgust saada panna kõrvale mingi 0,4Mpix kaamera hea kvaliteediga siis on jah.. ühe pildi suurus ~30Kb ja bandwith 1-2Mbps sõltuvalt kaadrisagedusest.
Proovi nt seda http://90.190.122.48:7006/ parool ja kasutaja: user
0,4Mpix kaamera, millel on seatud võrgu liikluse piirang 2Mbps ja kaadrisagedus 12 fps (Aken on vähe sitane milelst ta välja vaatab aga see selleks )
näitab võrguliiklust ta seal 1100-1300kbps loomulikult annab seda piirata veelgi madalamale. |
Mis isendiga tegu ? ja soft jookseb eraldi kastis( os ? ) või kaameras ?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zebra1
HV veteran

liitunud: 09.10.2003
|
02.12.2008 14:34:54
|
|
|
Tegu on AV-TECH AVI201 kaameraga ja võimalus tal ,kas eraldi Windowsi baasil kastis joosta proget või siis otse kaamerast kuskile FTP jne. salvestada.
_________________ Jätan endale õiguse valida, kellega ja kuidas äri korraldan. |
|
| Kommentaarid: 184 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
167 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reixx
HV veteran

liitunud: 12.07.2003
|
24.03.2009 20:23:55
|
|
|
Tere!
koogiks vana teema välja...
Kas keegi foorumlastest on kokku puutunud järgmise seadmega:
http://opood.ee/?t=k_ki&i=DVR4USB
Sai see seade soetatud proovimiseks... asi üldiselt toimib, kuid mõned pisikesed mured.
1) Millegipärast kaamera pildid hüplevad üles alla, sai erinevate kaameratega proovitud
2) Ei saa panna suuremat resolutsiooni kui 352 x 288. Kui panen seal SuperDVR programmis resolutsiooniks 704 x 576, siis kaamerate pildid pimedad... Äkki see vidin ei toetagi kõrgemat reso...
Oskab keegi mingit asjalikumat vidinat soovitada, mis toetaks edukalt ka resolutsiooni 704 x 576. On keegi selliste seadmetega kokku puutunud?
Jäädes Teie vastuseid ootama,
Lugupidamisega Reixx
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|