Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Windows Vista vs. Windows XP märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 46, 47, 48  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Vista või XP?
Vista
31%
 31%  [ 193 ]
XP
57%
 57%  [ 350 ]
Ei kumbki
10%
 10%  [ 64 ]
hääli kokku : 607

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 02.12.2007 02:44:29 vasta tsitaadiga

Sain xp-elt vista peale tagasi. Ülihea feel ikka. Päev hästi korda läinud icon_biggrin.gif
Pole crashe ega lääge veel tulnud. XP vihastas suht koht välja kui 10 minuti jooksul vahest 2 korda nett ära kaob jälle restarti.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 02.12.2007 02:49:17 vasta tsitaadiga

HighEnd kirjutas:
Sain xp-elt vista peale tagasi. Ülihea feel ikka. Päev hästi korda läinud icon_biggrin.gif
Pole crashe ega lääge veel tulnud. XP vihastas suht koht välja kui 10 minuti jooksul vahest 2 korda nett ära kaob jälle restarti.

ot: See kala sul küll OS-st ei ole imo icon_rolleyes.gif pakun ,et värske XP install oleks samuti kõik fixinud.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 02.12.2007 02:56:20 vasta tsitaadiga

CorsairX, ei tea üldse tegin kogemata enne formati kui xp peale panin. Olin vahepeal umbes nädal aega XP peal. Terve selle aja pmst updates.
Mõned siin räägivad et Vista sööb mõttetult palju rammi, aga miks siis rammi tühjana hoida kui seda saab kasutaja kasutusmugavuse pealt ära kasutada.

Mis vahet on 64bit ja 32bit OS-sil icon_question.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2007 22:22:09 vasta tsitaadiga

HighEnd kirjutas:

Mis vahet on 64bit ja 32bit OS-sil icon_question.gif

tsitaat:

1) When programs are written to support 64-bit processors, those programs will generally perform faster than on a 32-bit processor of the same speed. This is partially because 32-bit computers must handle 64-bit numbers in two steps, whereas 64-bit computers only need to use one step.

2) 64-bit processors can address more memory than 32-bit processors. This means your server can have more RAM, and therefore can store more data in memory, making memory-intensive programs like databases faster.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 03.12.2007 15:13:18 vasta tsitaadiga

Vista 64bit muudab võimalikuks süsteemil enam kui 4GB RAMi addresseerimise (videomälu loetakse ka selle 4GB hulka, seega 768MB 8800 GTXi omanikel on Win XP all kättesaadav vaid 3328MB RAMi, kui 4GB füüsiliselt installitud).
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 03.12.2007 15:21:24 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
InterFace kirjutas:
endal SP3 peal ja vähemalt tundub , et hddga seotud asjad on kiiremaks muutunud. kopimine, loadimised jpm.

Kas SP3 beta kannatab kriitikat? Ise ootan ilmselt ikka lõppversiooni ära...


Ei ole ühtegi viga ega probleemi veel täheldanud.
superpi's tegin uue rekordi ja muidu kah sujuvam ja reageerib kiiremini icon_smile.gif
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 11:24:34 vasta tsitaadiga

erick ja 64bit XP seda ei suuda ?
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IcemanXIII
HV kasutaja
IcemanXIII

liitunud: 16.12.2001




sõnum 05.12.2007 11:53:03 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:


ja herr IcemanXIII, kas olete idioot? ei oska vajutada control panelit classicu peale?



khm khm
aint classiku peal kasutangi sest muidu on asi eriti "lihtne"

tahad konkreetset näidet - vaata display properties - iga tab on pandud eraldi vasakule, aja neid siis taga

Auron kirjutas:

Mis müstiline konkreetne põhjendus? icon_wink.gif Multitaskmine mitme corega prosel on vista all ikka märkimisväärselt kiirem kui XP all.


ja milles see avaldub, kui üksikud programmid aeglasmelt jooksevad?
saab panna rohkem programme aeglasemal jooksma?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 12:30:39 Re: Windows Vista vs. Windows XP vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Vista on igatahes parem kui XP, XP'ga koguaeg mingi jama, vista tunudvalt stabiilsem ja kiirem thumbs_up.gif


XP-ga koguaeg mingi jama? Probleem pole äkki XP-s? icon_eek.gif
Ja veel kiirem? wtf? icon_eek.gif

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 12:49:56 vasta tsitaadiga

... ega antud juhul ei vaidlekski niiväga selle üle, kui hea või paha on Vista vaid pigem, kui paljudele seda ka reaalselt vaja, kellel juba XP olemas ja toimib vajadustele igati vastavalt. Ma ütleks, et see on vaid kitsas ring entusiaste, keda Vista poole tõmbab, valdavale enamusele pole Vistat vaja ega anna selle kasutuselevõtt mingeid märkimisväärseid väärtusi juurde. Visuaalne ilu ja kasutamismugavus on väga suhteline teema, reeglina võidab selles vallas harjumus ja ümber harjumise (või tööprotsessi muutmise) stiimuliks reeglina ei piisa vaid mõnest kaheldava väärtusega uuenduslikust vidinast siin-seal, selleks oleks vaja ikka midagi märksa rohkemat. Liiatigi, et kogu see vähene (niivõrdkuivõrd) uudne funktsionaalsus, mis Vistaga kaasneb, toimiks kenasti ka XP all, puhtalt vaid M$ suva, et see on "uueks süsteemiks" vormistatud. Süsteemi kasutaja seisukohast, reaalset vajadust uueks süsteemiks, tegelikult ei eksisteeri, vähemalt mitte sellisel kujul, nagu seda Vista on. Oleks võinud võtta pigem kogu windooza koodi algusest peale ette ja kaasaegsemaks kirjutada, XP kestaks ja teeniks mammonat veel piisavalt kaua, et arenduseks finantsi jätkuks, kuid mis teha, M$ on läbinähtavalt ahne. Ahnusele viitab ka asjaolu, et iga uudis, mis M$ välja käib on peamiselt seotud piraatluse tõkestamise vms. sellise jamaga. See pole ju üldse tarbija asi, kuidas tootja oma toodet kaitseb, tarbija ootab ikka võimalikult probleemivabalt toimivat süsteemi, mitte ajusid pedereerivat kadalippu mingitest naeruväärsetest turvasüsteemidest, mis pealegi ei toimi ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 12:56:54 vasta tsitaadiga

DigeBeni, kui 64bit Vistal on praeguseks juba üsna korralik draiveritetugi, siis 64bit XP puhul on see praktiliselt olematu.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 14:43:06 vasta tsitaadiga

... pole tegelikult väga kuris, kui hästi või halvasti 64bit süsteem laiatarbe jaoks käesolevaks ajaks toetatud, 64bit on minuajaoks siiamaani ainult serverite pärusmaa olnud. Samas, kui isegi 32bit Vista puhul pole draiveritega kaugeltki veel kõik korras, siis kui loogiline see olema peaks, et 64bit Vista all olukord parem oleks ? 64bit süsteem on ju alles sisenemas laiatarbe maailma, seega on natuke rohkem, kui kaheldava väärtusega see "üsna korralik draiveritugi". Kõigepealt peaks keskmise inimese vajadused tõusma kah nii kõrgeks, et 4GB või rohkem mälu oleks juba mainstream, siis saaks loota ka mingit tõsiseltvõetavat tuge. IMHO, praegusel hetkel ja ka veel üsna mitme aasta lõikes tulevikku vaadates, ei ole keskmise arvutikasutaja jaoks 64bit veel piisav stiimul, et sellesse panustada ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 14:47:24 vasta tsitaadiga

2GB on juba mainstream uutel arvutitel. 4GB on mainstreamis arvatavasti vähem kui aasta pärast.

64bit draiveritest niipalju, et Vistal on reeglina ühilduvusprobleeme vaid vanemate seadmetega, kõik mis vähegi uus ja huvitav, on kenasti kaetud. XP 64bit põhineb samas Windows 2003 64bit versioonil, mis on omajagu erinev ning mille jaoks pole sugugi iga tootja viitsinud draivereid teha.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 16:30:07 vasta tsitaadiga

... mille alusel sa selliseid järeldusi teed ? ega see, et komplekteerijad arvutitesse rohkem mälu topivad, ei iseloomusta automaatselt reaalset vajadust selle järgi. Praegu on lihtsalt mälu odav ja seega hea suuremat numbrit müügiargumendina ära kasutada. Ma tean väga hästi, mis-millel põhineb ja heast laiatarbe riistvara 64bit toest ollakse AFAIK ikka veel üsna kaugel. Teatavates valdkondades võib muidugi progress olla natuke kiirem nüüd, kuid selleks, et asi massidesse jõuaks, peaks tugi olema siiski märksa laiem ja põhjalikum. Ma julgen arvata, et selleni jõudmine võtab veel aastaid aega ja ma ei imestaks, kui selleks ajaks jälle M$ mõne uudisega väljas, mis sarnast diskussiooni põhjustab ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 16:47:13 vasta tsitaadiga

Kui komplekteerijad topivad arvutitesse mälu juurde, tuleb esile 32bit adresseerimispiirang. Inimesed, kes ei taha ennast lugeda pettasaanuteks, hakkavad paigaldama endale 64bit operatsioonisüsteeme. Ilmselt hakkavad koostajad tegema seda poolvägisi, et vältida pahameeletormi. Tuleb hetk, kui masinates on juba 8GB mälu ning siis on 64bit juba vältimatu. Pakun, et see saab teoks hiljemalt kahe aasta pärast.
Vista 64bit draiveritetoe üle pole minu praktikas olnud küll põhjust viriseda. Muidugi pole ma seda paigaldanud vanematesse arvutitesse, kus sellel pole mõtet, kuid näiteks 4GB RAM tööjaamad suuremahuliste Quadro või FireGL kaartidega on ette tulnud küll. Isegi oma kodune pisut vanem plate jooksutas probleemideta 64bit Vistat, kuna suure hunniku virtuaalmasinate kasutamisel hakkas 3GB kitsaks jääma.
Tarkvaralise ühilduvuse koha pealt pole ma seni leidnud erilisi probleeme. Näiteks AutoCAD nõuab lausa eraldi versiooni 64bit masinate jaoks, mis pole tegelikult probleem. WOW64 toimib hästi mõnende piirangutega (maksimaalselt üks protsessor protsessi kohta), isegi mängimisega pole probleeme. Probleeme on olnud vaid ühe Office sync pluginaga ning muidugi 16bit rakenduste toe kadumine.
Ma leian, et 64bit on massidesse minekuks valmis.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 17:00:30 vasta tsitaadiga

friik1

... tee ikka vahet reaalse vajaduse ja kommertsi poolt tekitatud - mida rohkem, seda uhkem - sündroomil. Samuti võrdled sa valdkondi, mis pole kaugeltki mainstream, erivajadustega tööjaamade jaoks ja entusiastide puhul on aegade algusest peale kasutanud lahendusi, millest isegi üle keskmise arvutikasutaja suurt midagi ei tea ja mis arvutiturgu tegelikult märkimisväärselt ei mõjuta. Seega ei saa öelda, et kui spetsialist leiab võimaluse või vajaduse millegi kasutamiseks, siis sellega ka kohe hall mass automaatselt kaasa tuleb ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2007 17:35:27 vasta tsitaadiga

Inimene tegelikult ju ei teagi ju oma reaalset vajadust, vaid vaatab suurt reklaami, kus valitseb "mida rohkem, seda uhkem." Kui seal on kõrvuti numbrid 32 ja 64 sama hinna eest, siis võtab ta loomulikult 64, sest see on ju sama raha eest suurem number. Hinnad langevad, aga arvuti tegelik hind jääb samaks, sest pannakse järjest kallimaid ja kiiremaid ja võimsamaid juppe sisse. Nii kasvab ka mälumaht kiiresti. Kui 2 aastat tagasi oli 512MB keskmine, siis nüüd on 2GB mainstream ning 4GB pealt edasi liikumine pole hindade langustendentsi arvestades sugugi mägede taga.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 11:05:49 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Inimene tegelikult ju ei teagi ju oma reaalset vajadust, vaid vaatab suurt reklaami, kus valitseb "mida rohkem, seda uhkem." Kui seal on kõrvuti numbrid 32 ja 64 sama hinna eest, siis võtab ta loomulikult 64, sest see on ju sama raha eest suurem number. Hinnad langevad, aga arvuti tegelik hind jääb samaks, sest pannakse järjest kallimaid ja kiiremaid ja võimsamaid juppe sisse. Nii kasvab ka mälumaht kiiresti. Kui 2 aastat tagasi oli 512MB keskmine, siis nüüd on 2GB mainstream ning 4GB pealt edasi liikumine pole hindade langustendentsi arvestades sugugi mägede taga.

... eks näis, ka mulle meeldiks näha, et suuremast mäluhulgast ja 64bitist kogu arvuti jõudlusele laiatarbekasutuses ka reaalset tulu hakkaks lähiajal tõusma, kuid ma olen ehk natuke liiga realist, et sellele suuri lootusi panustada, varasem kogemus lihtsalt ei toeta eriti nii jõudsat arengut ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 11:58:03 vasta tsitaadiga

Nagu mitu korda öeldud siis 64 bitti hakkab peale suruma just mängurite mäluvajadus. Loomulikult on ajad olnud kus mingi asi on aint entusiastide jaoks ja millest keskmine kasutaja ei jaga - olid ka high end grafa kaardid ju mõned aastad tagasi taolised asjad aga ajad on muutund. Tänapäeval näiteks küll väita ei saa, et high end kaardid on ainult piisaks meres ja midagi ei mõjuta. See aga, et uus nö. opsys mida ullult promoti ei suuda toetada rohkem mälu kui juba eelmine on küll väga mage, eriti arvestades, et opsysi vahetad välja 5+ aasta tagant ja selleks ajaks kui vista tuli oli juba enamustel mänguritel 2GB sees. Kas oled ka kindel, et näiteks 4-5 aasta pärast on uutes ja vingetes pelades 2GB rammust küll ja veel?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 14:26:46 vasta tsitaadiga

AFAIK, mängude jaoks mängib hetkel märksa rohkem rolli videomälu hulk, videokaardi võimsus, arvuti prose võimsus ja erinevate komponentide vaheline andmehulkade läbilase, kui operatiivmälu hulk. 32bit süsteemi võimaldatavast 3GB -st operatiivmälust, piisab hetk kõigi mängude jaoks, mis väljas ja lähima paari aasta jooksul välja tulemas, kenasti. Mis 4-5 aasta pärast olemas või tulemas, sellepärast ei muretseks ma aga absoluutselt, selle aja jooksul jõuavad mängurid oma kasti veel vähemalt paar korda põhjalikult uuendada, seega nii pikaajaliselt millekski valmistuda, oleks natuke naiivne tegevus ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 15:47:49 vasta tsitaadiga

3GB pole veel universaalne tõde, kuna Windows lubab rakendusel kasutada vaid 2GB virtuaalmälu. Ja tänapäeva mängud on sellel 2GB piirile väga lähedal. Jäi isegi silma mingi test, kuidas mängud haarasid 2GB virtuaalmälu. 64bit suurendab seda piiri kohutavalt.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 16:24:05 vasta tsitaadiga

... see on ikka mängu kiix (mitte tingimata halvas mõttes), kui masinas 3GB operatiivmälu ja mäng haarab veel lisaks 2GB virtuaalmälu. AFAIK, ei saa alati automaatselt öelda, et suur virtuaalmälu kasutus, tuleneks otseselt operatiivmälu puudujäägist. Mängud on lihtsalt optimeeritud nii, et virtuaalmälus keedetakse kokku see kompott, mis järgmisena mällu laetakse ja lisaks kola, mida lihtsalt polegi mõtet pidevalt mälus hoida. Lisaks muidugi ka veel vigase mälukasutuse kiixud, kus mälu nö. lekib ja võib seetõttu hõivata kogu mälu olenemata, kui palju sul seda masinas on ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 16:33:35 vasta tsitaadiga

Asi pole nii lihtne. Sa ajad segamini mõisted füüsiline mälu (ehk siis füüsilne RAM), virtuaalmälu (rakendusele saadaolev mälu) ja saalefail (page file/swap). Iga rakendus saab kasutada Windowsi all kuni 2GB virtuaalmälu, teistest sõltumatult. Jookseb 5 rakendust, igaüks saab oma isiklikud 2GB virtuaalmälu. See jaguneb laiali füüsilise mälu ja saalefaili peale, sõltudes Windowsi mäluhaldusest. See ei tähenda, et kirvega võetakse 2GB mälu ära, eks rakendus kasutab seda oma äranägemise järgi ning kui füüsiliselt mälust puudu tuleb, läheb Windows saalefaili kallale. Seega need 5 rakendust võivad reaalselt oma isiklike virtuaalmälude peale kokku haarata vaid paarkümmend, paarsada mega jms. Protected mode ju ikkagi.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 16:46:32 vasta tsitaadiga

... osalt küll, kuna ma ei tabanud ära, mida sa täpselt silmas pead, kuid kahjuks pigem sinu öeldu kinnitab minu öeldut, kui lükkab ümber. Valdav enamus inimesi, kasutab ju just sellise piiratud mälu kasutuse mudeliga süsteemi, seega on ka mängud selle järgi optimeeritud, ning mälu kasutuse mudeli muutus oluliselt vabamaks, ei pruugi veel automaatselt midagi paremaks muuta, kui mängul pole just mitut erinevat nö. profiili mälukasutuse jaoks ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 17:44:07 vasta tsitaadiga

Ei pruugi, aga võib. Kui 2GB piirang muutub väga piiravaks, tuleb näiteks uue tekstuuri laadimiseks midagi eelnevat mälust minema visata. Kui pärast jälle vaja, tuleb kõvakettalt laadida. Seega on piiratud cache suurus, mis võib piirata näiteks nö laadimisaegade puudumist, kuna see toetub ju ikkagi mällu ette puhverdamisele. Käituvad mängud mõneti ju nagu andmebaasid, haarates niipalju mälu puhverdamiseks kui vähegi võimalik.
Kuna mängud muutuvad järjest ressursiahnemaks, võib oodata mängudest 64bit versioonide ilmumine suurt kasvu, mis saavad kasutada rohkemat virtuaalmälu. Kiire google näitas et näiteks XP 64bit peal kuni 16TB, mida hetkel võib lugeda praktiliselt piiramatuks. Kui masinal on näiteks 4GB mälu, saab rakendus oma tarbeks kasutada kogu vaba füüsilist mälu, näiteks 3,5GB pluss saalefail.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 18:57:22 vasta tsitaadiga

... see kõik on ilus teooria ja olnud seda algusest peale ehk juba pikemat aega, kuid siiamaani pole võimalikku potentsiaali laiatarbesüsteemina just väga jõudsalt ära kasutama rutatud. Julgeks kahelda, et ainult mängud suudavad stimuleerida 64bit süsteemi peatset ja jõudsat massidesse levikut ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HiTek
HV vaatleja
HiTek

liitunud: 04.12.2007




sõnum 06.12.2007 19:03:23 vasta tsitaadiga

XP hetkel, aga võib muutuda (oleneb kui tegija on SP1 Vistale) uue aasta alguses.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2007 20:28:10 vasta tsitaadiga

Kas mängud polegi see, mis sunnib inimesi järjest uuemaid ja võimsamaid arvuteid ostma? Sellega viies edasi ka nõudlust arvutusvõimsuse suurenemise järele. Virtuaalne kollitapmine on ju tegelikult üks väheseid asju, mis arvuti põlvili surub.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2007 10:11:50 vasta tsitaadiga

... kõik inimesed ei mängi ja ka mängijaist kasutavad ainult vähesed arvutis värskeimat ja jõudluse tipu kanti riistvara. Pigem on mängimine see valdkond, mis kõige rohkem haipi tekitab oma innovatiivsete lahendustega, kuid kahjuks jõuab see tipp halli massi, mis tegelikult raha toodab ja mille nimel tegelikult rabeletakse, alles 1-2 põlvkonnase nihkega ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2007 10:40:31 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Mis 4-5 aasta pärast olemas või tulemas, sellepärast ei muretseks ma aga absoluutselt, selle aja jooksul jõuavad mängurid oma kasti veel vähemalt paar korda põhjalikult uuendada...
Riistvara jõuavad jahh paar korda uuendada aga jutt käibki ju opsys'st mida ei uuenda paar korda selle aja jooksul. Näitekas kasvõi company of herose expansioni pelasin siis oli mälu kasutus üle 2GB.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2007 11:50:26 vasta tsitaadiga

AFAIK on see mäng üsna tuntud oma "lekkiva mälu" poolest icon_rolleyes.gif samas, ma ei arvagi, et igaühe jaoks Vista paha oleks, nagu ma juba ennist mainisin, entusiastidele kõlbab küll, nende arvel sisuliselt vigade ja hädade välja juurimine käibki. Endalgi mõlemad süsteemid arvutis korraga kasutuses, kuna pean oma töö tõttu mõlemaga pidevalt kursis olema. Tuleks vist 64bit Vista kah lisaks installida ja paar 1GB mäluklotsi 2GB vastu vahetada ja natuke seda teemat sügavamalt uurida ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sandman
HV kasutaja
Sandman

liitunud: 06.12.2004




sõnum 15.12.2007 18:16:25 vasta tsitaadiga

Kurat, see teema sai saatuslikuks mu Vista Ultimatele, otsisin XP plaadi üles ja panen selle peale hoopis. Boo!
_________________
Fotolõuend - Fototapeet - Disaingraafika - Dekoratiivkleebised
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 15.12.2007 20:10:42 vasta tsitaadiga

Sandman, mul oli ka xp vahepeal 2 nädalat. Esimene nädal muud ei saandu teha kui ainult updateda icon_lol.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2007 20:41:34 vasta tsitaadiga

HighEnd kirjutas:
Sandman, mul oli ka xp vahepeal 2 nädalat. Esimene nädal muud ei saandu teha kui ainult updateda icon_lol.gif

Kui soetada uusim XP SP2 versioon, siis hetkeseisuga on vaid tükki 5 kriitilist uuendust. Kui kasutada mõnda vana XP või XP SP1 versiooni, siis on tõepoolest uuendamist ämbritäite kaupa.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2007 20:50:38 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
HighEnd kirjutas:
Sandman, mul oli ka xp vahepeal 2 nädalat. Esimene nädal muud ei saandu teha kui ainult updateda icon_lol.gif

Kui soetada uusim XP SP2 versioon, siis hetkeseisuga on vaid tükki 5 kriitilist uuendust. Kui kasutada mõnda vana XP või XP SP1 versiooni, siis on tõepoolest uuendamist ämbritäite kaupa.

Olen vähemalt 10 puhast OEM XP Home SP2-e (ja endale ühe Pro ka) eri arvutitele peale lasknud suvest praeguse ajani, aktiveerinud ning Windows Update alt on alati vastu vahtinud ~85 update`i.
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2007 21:25:52 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
HighEnd kirjutas:
Sandman, mul oli ka xp vahepeal 2 nädalat. Esimene nädal muud ei saandu teha kui ainult updateda icon_lol.gif

Kui soetada uusim XP SP2 versioon, siis hetkeseisuga on vaid tükki 5 kriitilist uuendust. Kui kasutada mõnda vana XP või XP SP1 versiooni, siis on tõepoolest uuendamist ämbritäite kaupa.

bullshit
peale SP2 on momendil ~90 kriitilist uuendust
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 15.12.2007 21:30:43 vasta tsitaadiga

Ma panin igastahes SP1 siis uuendas paar päeva. Siis tuli vist SP2 suurema updatena ja uuendas veel mõned päeavad icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Evil14
HV Guru
Evil14

liitunud: 25.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2007 21:43:07 vasta tsitaadiga

HighEnd, sul on õigus.. icon_confused.gif
Kommentaarid: 225 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2007 22:11:10 vasta tsitaadiga

Kui täpsem olla, siis minu poolt eelnevalt mainitud versioon on XP SP2c, ehk tegemist SP2 uusima versiooniga, mis sisaldab kõiki uuendusi kuni august 2007.
Windows XP SP2c on saadaval ka mitmetes eesti arvutipoodides.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2007 22:53:30 vasta tsitaadiga

XP SP2 lisaks eksisteerib hetkel üle 1000 update.Need on siis kõik updated kokku:recommended,optional,critical jne.Loomulikult see ei käi XP SP2c kohta.Mis Vistasse puutub siis isegi peale SP1 v668 installi oli veel 3 update.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 15.12.2007 23:04:17 vasta tsitaadiga

HighEnd kirjutas:
Ma panin igastahes SP1 siis uuendas paar päeva. Siis tuli vist SP2 suurema updatena ja uuendas veel mõned päeavad icon_rolleyes.gif

Like wtf? icon_confused.gif Ise installisin hiljuti WinXPpro SP2-e ja oli 82 update`t ....download ja install läks ~20min ja siis kõik valma. Mis krdi päevadest te siin räägite? icon_rolleyes.gif Kaka netiühendus äkki?
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2007 23:16:00 vasta tsitaadiga

CorsairX kirjutas:
HighEnd kirjutas:
Ma panin igastahes SP1 siis uuendas paar päeva. Siis tuli vist SP2 suurema updatena ja uuendas veel mõned päeavad icon_rolleyes.gif

Like wtf? icon_confused.gif Ise installisin hiljuti WinXPpro SP2-e ja oli 82 update`t ....download ja install läks ~20min ja siis kõik valma. Mis krdi päevadest te siin räägite? icon_rolleyes.gif Kaka netiühendus äkki?

Pidage meeles,et Update-te arv sõltub otseselt sellest millised updated alla laadida.Loogiline,et kriitiliste uuenduste puhul see number 90 ei ületa.Aga kui arvestada juurde ka kõik muud update-d ja WU üldine allalaadimise aeglus võrreldes nt Download Manageridega siis ma üldse ei imesta,et kogu allalaadimisprotsess ja installid ja restardid võtavad mitmeid päevi aega.See on ka üks põhjustest miks XP SP3 töös on...tuua see tohutu hulk uuendusi kokku thumbs_up.gif .Muideks sellega seoses meenus mulle üks asi mille poolest Vista varsti parem on kui XP icon_smile.gif ...Vista saab SP1-ga HotPatchi toe...teisisõnu...palju vähem restarte uuendusi installides thumbs_up.gif .Take this XP icon_lol.gif thumbs_up.gif .

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 15.12.2007 23:30:12 vasta tsitaadiga

minu jutt käis muideks KÕIKIDE update asjade kohta... k.a. custom downloads jne. icon_rolleyes.gif ei ole veel kordagi winXP updatega üle 30min lännu.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 16.12.2007 01:17:49 vasta tsitaadiga

CorsairX, mai tia mul ei tõmmanud kõike korraga. Tõmbas paar tükki ära siis järgmine päev mõned jne jne...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mehaanic
Aeg Maha 2a
mehaanic

liitunud: 22.02.2004




sõnum 16.12.2007 01:42:38 vasta tsitaadiga

laske parem win2000 peale ja siis rääkige oma benchidest endal on sama xp sp2c augusti reliis ja mingeid suuri uppe seal pole
pealegi tunnen kaasa neile kel mobiilne nett (mõistliku kasutamisega) ja vista hakkab oma sp 1te tõmbama 8)
kui uppimine närvidele käib kasutage tiny xp´d
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 16.12.2007 03:45:53 vasta tsitaadiga

endal SP3 v3244 peal ühtegi update ei paku ( kui ei arvesta mingi 4 office jms asja mis paar päeva tagasi tekkisid).
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raynor
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2005




sõnum 16.12.2007 04:20:21 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
Kui täpsem olla, siis minu poolt eelnevalt mainitud versioon on XP SP2c, ehk tegemist SP2 uusima versiooniga, mis sisaldab kõiki uuendusi kuni august 2007.
Windows XP SP2c on saadaval ka mitmetes eesti arvutipoodides.

Kas tõesti? Minuteada on SP2c ainukene erinevus varasematest SP2 versioonidest selle poolest, et too suudab aru saada uusimatest XP tootevõtmetest ja muidu muutusi/uuendusi SP2c-ga ei kaasne.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 16.12.2007 04:58:49 vasta tsitaadiga

tõsi ta on, et SP2 ja SP2c ei ole updatede poolepealt mingit vahet.

pigem räägib ta mingist torrentist tõmmatud xp installikast millele kõik updated külge poogitud.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mehaanic
Aeg Maha 2a
mehaanic

liitunud: 22.02.2004




sõnum 16.12.2007 20:06:42 vasta tsitaadiga

Raynor kirjutas:
djstallion kirjutas:
Kui täpsem olla, siis minu poolt eelnevalt mainitud versioon on XP SP2c, ehk tegemist SP2 uusima versiooniga, mis sisaldab kõiki uuendusi kuni august 2007.
Windows XP SP2c on saadaval ka mitmetes eesti arvutipoodides.

Kas tõesti? Minuteada on SP2c ainukene erinevus varasematest SP2 versioonidest selle poolest, et too suudab aru saada uusimatest XP tootevõtmetest ja muidu muutusi/uuendusi SP2c-ga ei kaasne.

uus WMP ja IE on suuremad uuendused mis kaasnevad
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raynor
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2005




sõnum 17.12.2007 01:39:26 vasta tsitaadiga

Et nagu misasja? SP2c-ga ei tule kaasa mingeid uuendusi peale ühe, mis eespool mainitud. WMP11 ja IE7 on eraldi allalaetavad ja neid ei lisata ka järgmisel aastal ilmuvasse XP SP3 koosseisu.

+ natuke on-topic juttu icon_biggrin.gif thumbs_up.gif http://dotnet.org.za/codingsanity/archive/2007/12/14/review-windows-xp.aspx
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Windows Vista vs. Windows XP mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 46, 47, 48  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.