Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Teeme ise videoprojektori... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 10.09.2007 16:54:52 vasta tsitaadiga

ee, aga küsingi, mis nende hinnaskaalaks on .. läpakas ongi olemas mis läks peeti hiljuti. icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
astrona
HV vaatleja

liitunud: 27.04.2004




sõnum 10.09.2007 17:52:01 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
ee, aga küsingi, mis nende hinnaskaalaks on .. läpakas ongi olemas mis läks peeti hiljuti. icon_rolleyes.gif

uued kileprojektorid maksavad rohkem kui odavad videoprojektorid.

Ise ostsin katkise pirniga 600EEKuga + saatmine, aga selliseid pakkumisi igapäev ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Netfish
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002




sõnum 04.10.2007 14:15:48 vasta tsitaadiga

Tooks toreda teema taas üles thumbs_up.gif
Ise olen projekti põhjalikult läbi uurind ja Lumenlab foorumit tublisti kamminud. Üldiselt plaanis WUXGA ja korraliku optikaga kangem kast kokku lüüa, aga enne tahaks väiksema/odavama peal asja ära proovida. Tegin otsa lahti ja sobiv korralik samsa 15"LCD on olemas. Kuu aega olen ka grafoprojektoreid mööda netti ja tuttavaid taga ajanud, kuid ei miskit (poest 4k eest ka ostma ei lähe ju icon_rolleyes.gif ). Telliks Lumenlabi poest kõik vajalikud läätsed ära, aga raisad ei saada Eestisse. Saatsin küll päringu neile, sest Soome on esindatud nimekirjas, aga vastust ilmselt ei tule. Fresnel läätsed saaks ka 3DLens saidilt, aga triplet jääks ikkagi siis õhku ning natuke kalliks läheb ka üle lombi siia toimetada nii odava jubina kohta. Ebays neid ka eriti ei liigu.
Seega äkki keegi suudab juhatada mõne vana grafoni või kuhugi, kust vajalikud jupid osta saaks. Tahaks esialgu võimalikult odavalt hakkama saada, samas teeks ikka korraliku kasti ja võimalikult kvaliteetselt, et hiljem kellelegi maha ärida ja uue kallale asuda.
Samas oleks ka huvitav teada kui paljudel asi praegu käsil on ning tulemused ja lahendused (pildid). Pean just silmas põhjalikumaid projekte, mitte lihtsalt lcd grafo plaadile ja valmis beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
astrona
HV vaatleja

liitunud: 27.04.2004




sõnum 04.10.2007 16:32:46 vasta tsitaadiga

kuna vana 300W halogeen läks jälle läbi ostsin nüüd 150W HQI-T NDL'i pirni ja "Osram PTU 150" karbi.
Eile proovisin pirni - nagu keevitus. Veidike sinisepoolne tundus see valgus, halogeen tundus kollasem.
Läbi lcd pole seda veel proovinud. Üldse see vana grafoprojektori kast ei sobi selleks hästi, kuna pirn on ise 3x suurem.

Ei oska soovitada, kust neid leiaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RvD
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002




sõnum 05.10.2007 11:20:23 vasta tsitaadiga

Kus sa selle pirni ja ballasti ostsid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
astrona
HV vaatleja

liitunud: 27.04.2004




sõnum 05.10.2007 15:54:29 vasta tsitaadiga

RvD kirjutas:
Kus sa selle pirni ja ballasti ostsid?

Megaluumen'ist
1350.- vms
elektrooniline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RyDos
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2007




sõnum 27.10.2007 06:12:59 ... vasta tsitaadiga

otsite valgemaid..sinisemaid hqi lampe..vaadake mereakvaariumi lampe..alates 10.000k-20.000k 150-1000w hqi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
astrona
HV vaatleja

liitunud: 27.04.2004




sõnum 28.10.2007 17:04:50 Re: ... vasta tsitaadiga

RyDos kirjutas:
otsite valgemaid..sinisemaid hqi lampe..vaadake mereakvaariumi lampe..alates 10.000k-20.000k 150-1000w hqi

Need on ultravioletsed ja ei sobi filmi vaatamiseks, pigem võid panna need oma solaariumisse.

Film nõuab sama võimsust nii punase kui ka sinise spektris, ja kui sinist on tiba rohkem jääb pilt külm ja halb vaadata.

Isegi HQI NDL on mu meelest liiga külma valgusega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Netfish
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002




sõnum 29.10.2007 21:47:43 vasta tsitaadiga

Nii.. kes otsib, see leiab! icon_biggrin.gif Pärast pikki otsinguid juhtsin tõelise varanduse otsa - sisuliselt võileiva eest õnnestus enda omandusse saada täiesti komplektsed ja töökorras grafoprojektor, diaprojektor ja kõige vingem masin episkoop, mille tööpõhimõte mulle alles kodus selgeks sai icon_biggrin.gif + veel hunnik läätsesid grafodest.
Nüüd on plaanid nii palju muutunud, et kavatsen kohe korraliku kasti kokku lüüa. Plaan teha vertikaalne ehk siis püstine meetri kõrgune viisakas ratastel kummut. Mõõtu lõigatud paneelid saan kätte lähipäevadel. Esialgu läheb sisse 15" samsa paneel, mis paljana juba tükk aega riiulil vedeleb, kuid hiljem on plaan see 17" vastu vahetada, mille mõõtmete järgi ka kast lõigatud saab. Sellise lahenduse kasuks otsustasin ma seetõttu, et kavatsen kasutada episkoobi küljes olevat kvaliteetset 480mm 1:3,8 objektiivi. Kasti seest sain ta kätte koos raami ja peegliga, niet ainult kinnitamisvaev uude korpusesse. Väga võimas on see toru küll icon_biggrin.gif
Mõned pildid ka:
Episkoop


Objektiiv

Võrdluseks CD plaadiga


Üks 220v vaikne vent on ostetud ja lülitid-juhtmed-kaistmed samuti ning skeem valmis. Tõenäoliselt tuleb kangemaid vente veel juurde osta, kuigi katsetan esialgu 12v omasid. Lambi kavatsen nüüd homme ära osta koos ballastiga. See saab olema projektori kulukaim osa, seega igasugu soovitused vihjed oodatud. Ise olen Lumenlabi foorumit uurides jõudnud järeldusele, et miski 300w HQI peaks olema vähemalt. Epika sees on küll 2suurt ja 1väike halogeenlamp (2050w voolutarve märgitud), aga need raisad kütavad nii kõvasti, et ma peaks eraldi ventilatsiooni projekti tellima kuskilt icon_biggrin.gif
Ja teine hetkel kõige suurem mure on fresneliga, nimelt ei ole ükski fresnel lääts mul piisava suurusega....nurgad maas+ natuke jääks puudu äärtest. Oskab keegi öelda mis juhtub kui ma lõikan ühelt läätselt paraja riba ja panen selle lisaks. Õige ta pole muidugi, aga kuivõrd see ekraanil valguse jaotumisena näha jääks?

E: avastasin siiski komplektse grafoka fresnel läätse mõõtes, et see on suurem kui need, mis mul lahtiselt on. Ainult mm paar jääb puudu laiusest. Seega esialgu see mure lahendatud. 17" jaoks tuleb tellida lihtsalt uus suurem kuskilt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
astrona
HV vaatleja

liitunud: 27.04.2004




sõnum 29.10.2007 23:52:28 vasta tsitaadiga

sul isegi suured fresnelid seal. Mul oli mingi 25cm ainult ja seega pidin oma 15" lcd panema 800x600 reso peale, ja kasutama lcd'st ainult osa.
Tahaks endal kah vana fresneli välja vahetada, mõned triibud on valge pildi puhul näha, aga siis jällegi mõtlen et lcd võiks kah parem olla, kuna praegune tundub olevat halva kontrastsusega, ehk siis must ei tule must vaid paistab läbi.

Eestist said selle komplekti?

Kas saad nende superläätsedega pildi trapetsilisust kah muuta? Et noh kui ainult meetri kõrgusel, siis peab ka ekraani keskkoht olema 1m kõrgusel.
Saad zoomida kah? Selles feature'st tunnen küll puudust, muidu peab projektori asukoha valima vastavalt ekraani suurusele.
Kindlasti pead pirniga üles otsima vastava fresneli fookuse, muidu jääb valgus ebaühtlane.

HQI NDL tundu kataloogi järgi parima spektriga, aga see natuke maitse asi kah vist.

Haun plaani, et pirni ette ehitada peeglid 45kraadise nurga all, nii et pirn valgustab ainult fresneli suunas ja ülejäänd valgust peegeldatakse pirnipoole tagasi. Peegilite ava oleks siis nii väike nagu see pirni sisu, kus kaarleek on. Pirni taga peab olema suurem peegel, kust siis tagasi peegeldatud valgusest osa jõuab "ühe põrkega" jällegi läbi pisikese pirniava fresnelini jne
Põhimõtteliselt kõik valgus, mis pole fresneli fookuspunktis projetseerub ekraanil valesse kohta ja seega rikub pilti.

Ma pole siiani kasti teind, kuna kasti sisus pole veel kindel.

Edu ehitusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Netfish
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002




sõnum 30.10.2007 10:28:38 vasta tsitaadiga

ega trapetsilisust peab ikka vist eesmise fresneliga muutma, aga seda teatavasti grafoka oma kasutades pole. Esialgu loodan, et see meeter kõrgust on paras, eks kui vaja kallutada, siis tarkvaraline keystone peaks ka toimima. Ja suumida ka nii lihtsalt ei saa, ta peaks ikkagi tavaline triplet olema, lihtsalt suurem ja kvaliteetsem.
Muidu Eestist ikka jah selle kraami sain.. ühest Tallinna koolimajast icon_wink.gif

E: Täna hommikul unise peaga toanurgas peeglit ja läätse silmitsedes tekkis selline mõte, et kas trapetsilisuse e keystonega ei oleks võimalik mängida kui kallutada lihtsalt läätse koos peegliga vertikaalselt ( nö üles-alla)? Täpsustuseks, et valgus tuleb alt üles, läheb kõigepealt peeglisse ja siis 90kraadise nurga all kastist välja. Et kui nüüd kasti sisse teha toru jaoks vertikaalselt ovaalne ava, mis võimaldaks kallutada kogu seda ülemist kremplit ehk peegel läheks lcd suhtes natuke suurema nurga alla kui 45kraadi... Praegu üritades paberil teoretiseerida, tekkis kahtlus kas valguskiir siis ka äkki fookusest välja läheb...aga siiski... Eks ma muidugi katsetan variante kui kasti kokku hakkan laduma, aga ehk keegi jagab siin teooriat vähe rohkem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
astrona
HV vaatleja

liitunud: 27.04.2004




sõnum 30.10.2007 11:45:47 vasta tsitaadiga

Fookusega tuleks jah ette vaatlik olla, ei ta kas mul on fresnel kõver, aga ekraani äärtel on teine fookus kui keskkohal.
Arvestades, et ääred on näiteks 10cm kaugemal, peakski olema fookuses väike vahe, aga mu omal on fookuse vahe pigem 30cm.
Samas, kui LCD on 100% fookuses, pole kah hea kuna siis tekib ekraanile lcd sisemine raamistik.

Nohja kui sul korralik arvuti taga, siis saad ehk softiga midagi parandada, aga igal asjal on omad miinused. Mu läpaka ATI kaardil isegi heleduste jms timmine teeb osad pildid ruudilisemaks.

1 paremaid setupe oleks see kui paned oma meetrise torni lakke, nii et triplet on all, siis tuleb jahutus vaiksem.
220V vent mis mu 600W projektori originaalis oli, oli ikka killer. Mida valjem vent seda rohkem on volüümi vaja, ja kui kaaskodanike häirida ei taha, siis saad projektorit kasutada ainult hommiku 10'st 12ni icon_biggrin.gif. Nüüd 150W HQI'ga kasutan ühte 12V venti, mis käib 6V peal ja seda praktiliselt ei kuule.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Netfish
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002




sõnum 30.10.2007 12:10:14 vasta tsitaadiga

Tagurpidi oleks jah jahutusega lihtsam kuid see jääb ära. Mingit statsionaarset ei taha teha, selline kena ratastel kummut oleks ideaalne. Ei kasuta, siis lükkan seina äärde ja panen kasvõi lillepoti sinna otsa icon_biggrin.gif Meeter on piisavalt kõrge,et mahutada lahedalt kõik vajalik sisse ja teha parim lahendus ventilatsiooniks
Üldiselt nii palju kui ma seda 220v venti katsetand olen, siis ta küll miskit erilist häält ei tee... muidugi kastis hakkab rohkem kõlama, aga ei usu, et väga hull asi oleks.. sai spets kõige vaiksem vent ostetud ja kõige sügavam, ehk suurima efektiivsusega. Mõte on veel katsetada grafoka nö rullventi (ei tea kuidas neid tegelikult nimetatakse), sellel on miskine regulaator-andur ka küljes, et vastavalt temperatuurile paneb käima ja annab vunki juurde.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 06.11.2007 18:00:38 vasta tsitaadiga

kas tavalise lcd taustavalgustusega on ka võimalik midagi teha, ja crt monitoriga ka?
_________________
ANIMIST
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.11.2007 19:02:02 vasta tsitaadiga

kottpimedas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 06.11.2007 20:49:40 vasta tsitaadiga

muidu ma mõtlesin et panen enda 19" lcdele mingi kasti juurde mida saab ära eemaldada vajaduse korral icon_smile.gif loodan et saite mõttele pihta
_________________
ANIMIST
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pohhkar
HV kasutaja
pohhkar

liitunud: 15.05.2006




sõnum 06.11.2007 20:58:38 vasta tsitaadiga

vaevalt, et sellest midagi välja tuleb, kuid siiski,lootus sureb viimasena icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 06.11.2007 21:12:55 vasta tsitaadiga

tegin mingi joonise paintis


tahaks nagu niisama midagi aretada nt filmide vaatamiseks vms... kas kuidagi valgust saab monitorile lammutamata ka juurde icon_question.gif

_________________
ANIMIST
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Netfish
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002




sõnum 08.11.2007 16:53:00 vasta tsitaadiga

jah, sellist aparaati, mis suvalise eseme seinale projekteerib, nimetatakse episkoobiks (vt pilti mu varasemast postitusest). Siiski monitori pildiga läheb väga raskeks, sest ekraan peegeldab liiga tugevalt. Proovisin nalja pärast, enne kui seda aparaati lammutama hakkasin, läppari LCD sinna alla panna...mitte halligi, ainult raam oli näha icon_razz.gif Ja monitori enda valgusest jääb selgelt väheks, et midagi vaadatavat saada. Seega lühidalt: kui tahad filmi seinalt vaadata, pead lammutama hakkama või palja LCD paneeli ostma icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Axept
HV vaatleja

liitunud: 01.08.2005




sõnum 09.11.2007 17:19:13 vasta tsitaadiga

Netfish, selle suure tripletiga on küll kindel mats, et kogu valgus saab kenasti ka seinale suunatud, mul mingi väike triplet ja on näha, et valgus sinna kõik ära ei mahu, sest kui prjektori esikülge seestpoolt vaadata siis ymber tripleti on valgusrant.

Aga oled kindel et Lumenlab Eestisse ei saada? Ma pole ise asja uurinud, aga mõttes oli sealt mõned läätsed tellida icon_neutral.gif
Kas läbi selle www.netikuller.ee ei saa kuidagi tellida?

HighEnd, see monitori ette läätse panemine ei tee jah midagi, sest monitori valgus on ikka väga nõrk. Peaksid selle monitori originaal taustvalguse sealt tagant ära võtma ja mingi võimsama valgusallika LCD taha panema, siis juba hakkaks see pilt kuskile jõudma ka, aga see oleks juba päris projektori ehitamine siis icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Netfish
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002




sõnum 12.11.2007 12:43:15 vasta tsitaadiga

Kui Lumenlabist tellimust vormistama hakkasin, siis ei olnud seal Eesti valikud riikide nimekirjas, lähim koht oli Soome. Saatsin ka järelpärimise meiliga, kuid mingit vastust ei saanud. Aga eile hakkasin uurima ka EU sarnaseid saite ja leidsin,et Saksas ning Austrias on päris mitmeid kohti kust tellida. Nt fresneleid oli siin hea valik http://www.diy-beamer.com/EN/store/comersus_listCategories.asp Hind küll pea poole kallim, kuid usast tellides suurem transport+kõik tollid ja maksud juurde ja tuleb sama välja...rohkem jamamist ainult. Ise plaanin ka uued eraldi fresnelid tellida 17" tarbeks, niet kui lähiajal kavatsed osta, siis võiks ühistellimuse teha, saaks transa soodsamalt icon_razz.gif
Rohkem EU linke ja sakslaste foorum on http://www.diy-community.de/misc.php?do=page&template=links

Enda projektor on nii kaugel, et kast koos ja 250w grafo lambiga testid tehtud. Pimedas kannatab isegi vaadata, aga see kütab liiga karmilt. Uut lampi pole veel jõudnud osta, kuid kavatsen täna 400w HQI koos ballastiga ära tellida või osta poest - vaatan veel kuidas odavam tuleb. Eile hankisin Oomipoest veel termomeetri paneeli, ventika katteid jm nänni. Rattad on veel vaja alla kruvida, krdi raske on see asi, oma 25kg, aga noh 16mm laminaat ka icon_biggrin.gif
Pildid panen varsti icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viruvalge
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2005




sõnum 04.12.2007 12:09:06 vasta tsitaadiga

Veel üks grafoprojektor on edukalt lcd monitoriga ristatud. Töötava projektori eest pidin loovutama 400 eek, kiiksuga lcd oli juba varasematest aegadest olemas. Paar õhtut nokitsemist ja kino seinapeal olemas. Hämaras ruumis vaatamiseks piisab minujaoks täielikult 250W lambist. Fookuse sain üle ekraani ühtlaseks tripleti+peegli reguleerimisega. Kogu lcd elektroonika on ise puurivate metallikruvidega proje küljepeale keeratud (kuuesed mutrid "seibideks" vahel et metallist veidi eemal oleks. Üks lcd külge minevatest lintkaablitest on neetult lühike ja üpris vale nurga all aga õnneks pääsesin jätkamisest. Ilma ventikateta läheb lcd suht tuliseks aga 2 ventikat abiks(jadamisi, niiet kummagile jääb 6 volti) ja see probleem kaob. Üllatavalt vaikne kolakas tuli kokku, kohati tundub et läpaka ventilaatorid teevad kõvemat häält kui projektor.
pilte sellest kompotist natuke:

http://www.hot.ee/viruvalge/proj2.jpg
http://www.hot.ee/viruvalge/proj3.jpg
http://www.hot.ee/viruvalge/proj7.jpg
http://www.hot.ee/viruvalge/proj1.jpg
http://www.hot.ee/viruvalge/proj5.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RvD
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002




sõnum 04.12.2007 14:25:23 vasta tsitaadiga

Päris ok pilt. Plaanis see värk ikka kasti ka panna? Mis lamp kasutuses on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viruvalge
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2005




sõnum 04.12.2007 19:20:41 vasta tsitaadiga

Ei mingit kasti, mina olen rahul et pilt seinapeal on ja ma kardan et kui kast ümber teha siis on keset tuba suurem kolakas silma riivamas. Lisaks veel lcd jahutamine jne. Kui ma selle kasti ehitamise aja ja energiakulu rahaks ümber arvestan saab selle eest päris mitu korda kinos käia. Võibolla oleks pidanud suurema hoolega projektorit valima. Igatahes praegu joonistab suht lähedalt terve seina pilti täis. 2 meetri kauguselt on pildi diagonaal seinapeal veidi rohkem kui 2 meetrit Kui kast paigaldada sinna kuhu ma alguses plaanisin on otse sein, pool lage ja põrand + ribad külgmistest seintest pilti täis. Objektiivi peal on kirjas f = 315. Pirnipeal on kirjas Apollo Xenon filled lamp 24V 250W rohkem ma pirni kohta midagi öelda ei oska, tuli koos projektoriga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005




sõnum 04.12.2007 19:31:33 vasta tsitaadiga

Kurjam, peaks ka ikka kuskilt katkise proje leidma thumbs_up.gif .

Digifotoka ekraani poleks mõistlik slaide näitavasse massinasse lihtsalt lükata? Selle ekraani juhtimine küll ilmselt üsna raske icon_neutral.gif

_________________
PS, kui teemades ei vasta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Teeme ise videoprojektori... mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.