|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
01.09.2007 14:01:27
|
|
|
| Marie kirjutas: |
Kus ma seda mainisin, et Corsairi toodetud toiteplokk vastu ei pea, ma ütlesin, et üle aasta ei pea selle kasutaja vastu seda Corsairi toiteplokki kasutada, see toiteplokk jääb lihtsalt nõrgaks ahvatlustele mida pakuvad riistvara tootjad ( üks või kaks 4 tuumalist protsessorit, kolm või neli videokaardi korraga arvutis ja kes teab veel mis .... ) |
Äkki sa paned kirja selle hüpoteetilise konfiguratsiooni, millele see toiteplokk aasta pärast vastu ei peaks arvestades praegust AMD, Inteli ja nVidia roadmappi? Omavahel öeldes, seda, kes jaksab 2x quadcore ja 3 videokaarti osta, ei huvita päris kindlasti mingi toiteploki maksumus, mille hind moodustab kogu süsteemi hinnast mingi 5%.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
01.09.2007 14:58:26
|
|
|
Nii, need kes ütlevad, et võimust väheks jääb, vaadaku korraks Arvutikeskuse lehele.
| tsitaat: |
Arvuti konf:
Intel Quad Core Q6600, 8mb @ 3200mhz, Gigabyte P35 DS3, Mälud: A-data 4gb DDR II 1000mhz, Videokaart: 8800GTX 768mb (Engine 575MHz/ Memory 1.8Ghz), 384-bit, 128 shaders) HDD: 500gb, 16mb, SATA II, Jahutus: ASUS Silent Square, Korpus: Compucase / Atrix, (kõikide lisadega), Kirjutaja DVD-/ +RW SATA, Lisajahutus |
Ja seda toideb: Fortron Blue Storm II 500W. Niiet 620W kvaliteettoitest mulle kindlasti väheks ei jää. Seda enam, et ma uuendan arvutit väga harva.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
01.09.2007 20:03:20
|
|
|
Täna sai ostetud siis Chieftec'i 850W toide ja raal läks kokku panemisele...õhtul saan kätte arvatavasti
EDIT: Väga huvitav...sai ostetud siis antud toide ja karbis polnud vastavaid molekseid vms ...pilt ...esmaspäeval Ordisse, et asi välja vahetada, masendav
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
01.09.2007 20:06:17
|
|
|
| mis hinnaga said toite?
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
01.09.2007 20:13:34
|
|
|
| excalibur kirjutas: |
| mis hinnaga said toite? |
2000.-
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
01.09.2007 20:14:46
|
|
|
| paned midagi viisakat kokku, et nii võimas toitekas vajalik
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
01.09.2007 20:18:57
|
|
|
| excalibur kirjutas: |
| paned midagi viisakat kokku, et nii võimas toitekas vajalik |
Plaanisin osta 620W Corsair'i, kuid tuleviku mõttes hakkaks see ehk varsti arvutis higistama ja mõtlesin, et võtan sutsu parema, kuid tõmmati vesi peale oma kuradi puuduolevate kaablitega...masendav
Arvuti ise selline:
Prose: Q6600
Mobo: Gigabyte GA-P35-DQ6
Video: XFX 8800GTS 640MB
Toide: Chieftec 850W
Mälu: 2*1GB A-DATA
Ketas: WD 320GB
DVD: NEC 7173A
Prose jahuti: TT BigTyp 120VX
Korpus: TT Swing
juurde tuleb veel Samsungi 22" LCD 226CW
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
01.09.2007 20:20:02
|
|
|
| lahjem oleks kah kõlvanud minu oma on 750w peal ja ok
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
01.09.2007 20:21:59
|
|
|
jah aga kui uuendused plaanis siis see lahjem võib mingi hetk nn "liiga lahjaks" jääda
samas oleneb ka toite kvaliteedist. 750W peaks minuarust enam kui piisav olema kui just mingi extreem oc sli/cf ei toimu
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
01.09.2007 20:25:09
|
|
|
| kokkuhoitud tonna eest oleks ühe gb mälu saanud juurde. kuigi jah ega need toited on kallid osta eriti need võimsamad. kw juba 4-5k vahele uh ei tahaks mõeldagi, kui ostmisesk peaks minema
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
01.09.2007 20:28:17
|
|
|
Mõtlesin samuti 750W peale, kuid antud hetkel ei olnud Ordis seda ja võtsin 850W, sest pidin täna kindlalt ära ostma, kuna muud jupid olid olemas ja raal läks kasutaja G80 kätte, kes selle kokku pani, sest ise ma ei ole piisavalt pädev seda tegema, kuid paraku jäi asi nagu jäi...puuduvad moleksid ja ei saanud ka Q6600-le peale TT BigTyp 120VX jahutust
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
01.09.2007 20:34:44
|
|
|
| miga kirjutas: |
Mõtlesin samuti 750W peale, kuid antud hetkel ei olnud Ordis seda ja võtsin 850W, sest pidin täna kindlalt ära ostma, kuna muud jupid olid olemas ja raal läks kasutaja G80 kätte, kes selle kokku pani, sest ise ma ei ole piisavalt pädev seda tegema, kuid paraku jäi asi nagu jäi...puuduvad moleksid ja ei saanud ka Q6600-le peale TT BigTyp 120VX jahutust  |
mis sel puudu siis oli? puudu ei tohiks midagi olla, kui tutikas toide. arvatavasti said mingi kasutatud ebakomplektse.
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
01.09.2007 20:37:05
|
|
|
| ei mahu arvan oli endalgi see jama, et jahutus ei mahtunud emaplaadi radikatevahele
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
01.09.2007 20:38:39
|
|
|
ma saaks aru, et vana kinnitusmehhanismiga bigtyp ei mahu, aga push-pinidega ka ei mahu
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
01.09.2007 20:39:29
|
|
|
| ma arvan eks ta ise ütleb mis tal täpselt viga oli.
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
01.09.2007 21:06:48
|
|
|
Ma ise pole viitsinud seda BigTyp sinna vahele toppida, kuid vähemalt G80 mainis, et tema sellega hakkama ei saanud...
Kellelgi ei ole korralikku toitekat ära müüa ? Ma ei suuda esmaspäevani oodata, tahaks raali proovida juba
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
okpoiss
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
01.09.2007 23:53:24
|
|
|
Hmm, tundub, et voolujanu teil kuidagi liiga suur. Enda tuttav ostis oma oma masinasse 8800gts-i. Prose tal 939 peal tuksuv 3500+. Toide Chiefu 360W ja toidab kenasti ära. Ei kujuta ette mida te selle 850W teete? Hea oleks kui saaks mingi ülevaate teie poolt, et palju teie konfiga masin reaalselt voolu tarbib - nii idle kui fullis.
Ise tean, et q6600 tarbib ~100 - 110W, 8800 gtx ~170W. Seda siis full loadis. See moodustab umbes kahe peale 280W, kuhu see ülejäänud 850W-st pannakse? Ei usu, et mälu, emme ja kettaseadmed selle ära tarbivad. Tundub, nagu L suuruses särgikandja ostab XXL-i - ehk lähen paksuks kunagi
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
01.09.2007 23:55:12
|
|
|
No blääd...siis võiks ma praegu oma vana raalis tiksuva Chieftec 420W uuele raalile taha lykata ja elu on kui lill
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
01.09.2007 23:58:09
|
|
|
mingil X põhjusel need asjad nõnda kerged ei ole just nende jaoks kes OC ivad... millegi pärast mõned OC ijad lausa ostavad 1kW toiteid mis minujaoks tundub suht overkill.
850W on vast jah palju aga ehk kasutaja tahab nn "tuleviku kindlamat" toidet. Ehk siis kui uued ATI/AMD ja nVidia ahjud välja lastakse mis imevad voolu nii et vähe pole siis ei pea ta kohe uue toite järele tormama.
Endale samas tundub suht jabur et see W number pidevalt tõuseb kui tehnika areneb. Võiks arengu käigus asi ka säästlikumaks muutuda
Samas kui hea hinnaga saad suure W numbriga toite mis ka vasta peab siis vahet pole ju... ega arvuti tarbib nagunii niipalju voolu kui tal tarvis (ta ei võta seda numbrit mis toitel kirjas). Seega las olla toitel kergem elu.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
02.09.2007 00:22:07
|
|
|
| heikis kirjutas: |
ma saaks aru, et vana kinnitusmehhanismiga bigtyp ei mahu, aga push-pinidega ka ei mahu  |
See oli müstika jah,see raam ise läks aga radikaga ei läinud.
Proovisin mitu korda aga ei saand hakkama...ei tea noh
Ja imelik,et toide oli kile sees aga juhtmeid polnud:
http://zenfist.pl/foto.php/pID/1664/fID/11
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
02.09.2007 01:01:59
|
|
|
G80, tänud veelkord, et aitasid kokku panna ...ajan selle toiteka asja esimesel võimalusel korda ja jahutuse peaks ka vist välja vahetama
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.09.2007 01:54:03
|
|
|
| okpoiss kirjutas: |
...........
Ise tean, et q6600 tarbib ~100 - 110W, 8800 gtx ~170W. Seda siis full loadis. See moodustab umbes kahe peale 280W, kuhu see ülejäänud 850W-st pannakse?...... |
Kui sa sellise kooslusega arvutit hakkad koostama, eks kasuta siis 300W toiteplokki, tahaks näha kaua see arvuti sul vastu peab, ära siis meid süüdista kui toiteplokk maha põles koos kalli protsessori, videokaardi ja emaplaadiga
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
02.09.2007 09:09:52
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| okpoiss kirjutas: |
...........
Ise tean, et q6600 tarbib ~100 - 110W, 8800 gtx ~170W. Seda siis full loadis. See moodustab umbes kahe peale 280W, kuhu see ülejäänud 850W-st pannakse?...... |
Kui sa sellise kooslusega arvutit hakkad koostama, eks kasuta siis 300W toiteplokki, tahaks näha kaua see arvuti sul vastu peab, ära siis meid süüdista kui toiteplokk maha põles koos kalli protsessori, videokaardi ja emaplaadiga |
Tegelikult pole ma veel oma ihusilmaga näinud toiteplokki, mille koolemine oleks emaplaadi läbi põletanud va äike aga siis läheb kõik korraga ja toiteploki süüks seda ajada pole mõtet. Küll olen ma näinud emaplaati, mille koolemine põletas maha toiteploki. Võimalik, et selliseid juhuseid on, aga need on tunduvalt harvemini esinevad kui arvatakse. Arvuti sisu tuksi keeramisel on pigem abiks väike vein ja õlled ning sõprade seltskonnas laupäevaõhtune väike tuunimine, koos pingete muutmisega ja siis OOPS!
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
02.09.2007 09:13:24
|
|
|
| krt kas see ikka nii lihtne on valede nr puhul arvuti paneb def voldid tagasi ja ongi kõik
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
02.09.2007 09:44:16
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| okpoiss kirjutas: |
...........
Ise tean, et q6600 tarbib ~100 - 110W, 8800 gtx ~170W. Seda siis full loadis. See moodustab umbes kahe peale 280W, kuhu see ülejäänud 850W-st pannakse?...... |
Kui sa sellise kooslusega arvutit hakkad koostama, eks kasuta siis 300W toiteplokki, tahaks näha kaua see arvuti sul vastu peab, ära siis meid süüdista kui toiteplokk maha põles koos kalli protsessori, videokaardi ja emaplaadiga |
Tegelikult pole ma veel oma ihusilmaga näinud toiteplokki, mille koolemine oleks emaplaadi läbi põletanud va äike aga siis läheb kõik korraga ja toiteploki süüks seda ajada pole mõtet. Küll olen ma näinud emaplaati, mille koolemine põletas maha toiteploki. Võimalik, et selliseid juhuseid on, aga need on tunduvalt harvemini esinevad kui arvatakse. Arvuti sisu tuksi keeramisel on pigem abiks väike vein ja õlled ning sõprade seltskonnas laupäevaõhtune väike tuunimine, koos pingete muutmisega ja siis OOPS!  |
mina olen oma silmaga näinud, kuidas OCZ 520W põletas HD2900XT kaardi nii läbi, et sinist suitsu oli näha. ning teadupärast ei põhine see 850W ainult 12V pingel, vaid sisaldab ka 3,3V ja 5V võimsust.
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.09.2007 10:04:52
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
Tegelikult pole ma veel oma ihusilmaga näinud toiteplokki, mille koolemine oleks emaplaadi läbi põletanud va äike aga siis läheb kõik korraga ja toiteploki süüks seda ajada pole mõtet. Küll olen ma näinud emaplaati, mille koolemine põletas maha toiteploki. Võimalik, et selliseid juhuseid on, aga need on tunduvalt harvemini esinevad kui arvatakse. Arvuti sisu tuksi keeramisel on pigem abiks väike vein ja õlled ning sõprade seltskonnas laupäevaõhtune väike tuunimine, koos pingete muutmisega ja siis OOPS!  |
Ma küll olen ja see, et emaplaadi süül toiteplokk kooleb on siiski tegelikult toiteploki süü, et emaplaat selliseks muutus, paremate emaplaatite puhul on väga suur tõenäosus, et nõrga toiteploki läbiminemisel jõuab emaplaat end ennem välja lülida kui toiteplokk teda kaasa tirib.
Kunagi tahtsin emaplaati ja protsessorit maha müüja, videoks oli vist r9600pro, kõik default, toiteplokist oli kahju ja üritasin natuke nõrgema vastu vahetada, üllatus oli suur, see omast arust hea ja tubli toiteplokk läks koheselt läbi ja siin väidetakse, et
| ot: |
okpoiss kirjutas:
...........
Ise tean, et q6600 tarbib ~100 - 110W, 8800 gtx ~170W. Seda siis full loadis. See moodustab umbes kahe peale 280W......
|
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
02.09.2007 10:30:49
|
|
|
| heikis kirjutas: |
mina olen oma silmaga näinud, kuidas OCZ 520W põletas HD2900XT kaardi nii läbi, et sinist suitsu oli näha. ning teadupärast ei põhine see 850W ainult 12V pingel, vaid sisaldab ka 3,3V ja 5V võimsust. |
Oled sa ikka kindel, et viga oli toiteplokis? Kui tõesti, siis mul on tunne, et see OCZ on kehv üleshaipitud tootja, kui kõigil sellega nii palju probleeme on. Ei ole analoogseid muresid kuulnud ei Zalmani, Corsairi, Seasonicu ega Fortroniga. Isegi mitte Codegeniga, mis kipub küll ise kergelt ära surema, kuid seadmed jätab üldjuhul ellu.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
02.09.2007 10:42:16
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| heikis kirjutas: |
mina olen oma silmaga näinud, kuidas OCZ 520W põletas HD2900XT kaardi nii läbi, et sinist suitsu oli näha. ning teadupärast ei põhine see 850W ainult 12V pingel, vaid sisaldab ka 3,3V ja 5V võimsust. |
Oled sa ikka kindel, et viga oli toiteplokis? Kui tõesti, siis mul on tunne, et see OCZ on kehv üleshaipitud tootja, kui kõigil sellega nii palju probleeme on. Ei ole analoogseid muresid kuulnud ei Zalmani, Corsairi, Seasonicu ega Fortroniga. Isegi mitte Codegeniga, mis kipub küll ise kergelt ära surema, kuid seadmed jätab üldjuhul ellu. |
muidugi toiteploki süü. see suri kah maha. eks tegu oli juba väsinud toitega ka, kuid siiski tõestab see, et ka pikemalt kasutatud 520W kvaliteettootja toited võivad sussid püsti visata
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.09.2007 11:22:13
|
|
|
Emaplaadi maha põlemine toite või toiteploki tõttu on väga lihtne 8) Lihtsalt toitepinge kerkib lubatust kõrgemaks (näiteks 12V lagi on 15-18V) ja sellele võib emaplaat või prosa või HDD vms. mitte vastu pidada.
Kuigi omad kogemused ütlevad, et 90-l % korral juhtumistest on peamine põhjus ikkagi, kas:
- kehv ja kõvasti kõikuv vooluvõrk (maakohtades näiteks 180-220V vaheline pidev hüplemine)
- ülepinget tekitav voolukõikumine (240-260V)
- maandamata arvuti vooluvõrk. Ehk siis tekkiv staatiline võrgupinge pääseb igale poole ja teeb, mis meeldib
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
02.09.2007 11:55:33
|
|
|
| heikis kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| heikis kirjutas: |
mina olen oma silmaga näinud, kuidas OCZ 520W põletas HD2900XT kaardi nii läbi, et sinist suitsu oli näha. ning teadupärast ei põhine see 850W ainult 12V pingel, vaid sisaldab ka 3,3V ja 5V võimsust. |
Oled sa ikka kindel, et viga oli toiteplokis? Kui tõesti, siis mul on tunne, et see OCZ on kehv üleshaipitud tootja, kui kõigil sellega nii palju probleeme on. Ei ole analoogseid muresid kuulnud ei Zalmani, Corsairi, Seasonicu ega Fortroniga. Isegi mitte Codegeniga, mis kipub küll ise kergelt ära surema, kuid seadmed jätab üldjuhul ellu. |
muidugi toiteploki süü. see suri kah maha. eks tegu oli juba väsinud toitega ka, kuid siiski tõestab see, et ka pikemalt kasutatud 520W kvaliteettootja toited võivad sussid püsti visata |
Mis garantii ütles? Või ei läinudki asi garantiitagastusse? Kas emaplaat jäi terveks? Kas pole võimalik stsenaarium, et videokaart oli defektne, lühistas ahela ära ja laskis sellega ka toite läbi?
| tsitaat: |
muidugi toiteploki süü. see suri kah maha. eks tegu oli juba väsinud toitega ka, kuid siiski tõestab see, et ka pikemalt kasutatud 520W kvaliteettootja toited võivad sussid püsti visata |
Kui see midagi tõestab, siis äärmisel juhul ainult seda, et OCZ ei ole kvaliteettootja.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
02.09.2007 11:56:38
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| ............Kas pole võimalik stsenaarium, et videokaart oli defektne, lühistas ahela ära ja laskis sellega ka toite läbi? |
Sellise stsenaarium puhul lülitaks kvaliteet toiteplokk enast välja, fännide jaoks on ka kvaliteet toiteplokk see mis ennast ja kogu arvuti maha laseb põletada
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
02.09.2007 14:13:16
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
Einu kui ikka osta siis vähemalt 1000W kuna ikka selleks, et ei jookseks viimase piiripeal ja tulevikku silmas pidades ja ainult ooo tsee tsetti kuna ülejäänd toited on kõik tehtud aint lollidelt raha ära võtmiseks  |
Imelik...ma nagu eespool ütlesin, et hetkel võtaksin hoopis Enermaxi 620 isendi igasugu OCZ'i(sry...võrumurre ei tule nii hästi välja) asemel. |
Sa ei saand vist irooniast aru
| angel kirjutas: |
| mingil X põhjusel need asjad nõnda kerged ei ole just nende jaoks kes OC ivad... millegi pärast mõned OC ijad lausa ostavad 1kW toiteid mis minujaoks tundub suht overkill. |
Neid 1kW toiteid ostavad tüübid kes lasevad LN2'he all kaardid SLi/CF konfis ja prose @mingi 5Ghz. Suvalisel high end komplektil pole elusees minig 700W vaja. (eeldades, et jutt käib. nn. kvaliteettoidetest)
| angel kirjutas: |
| 850W on vast jah palju aga ehk kasutaja tahab nn "tuleviku kindlamat" toidet. Ehk siis kui uued ATI/AMD ja nVidia ahjud välja lastakse mis imevad voolu nii et vähe pole siis ei pea ta kohe uue toite järele tormama. |
Kaartide voolutarve ehk tõuseb paarkümmend W max. Prose ehk 10-15W max. Selleks pole kohe 300+W võimsamat toidet vaja.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
02.09.2007 16:30:07
|
|
|
| Kui homme aega leian, siis viin selle Chieftec 850W Ordisse tagasi ja lasen ehk vahetada 750W vastu ?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
02.09.2007 16:34:39
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
Einu kui ikka osta siis vähemalt 1000W kuna ikka selleks, et ei jookseks viimase piiripeal ja tulevikku silmas pidades ja ainult ooo tsee tsetti kuna ülejäänd toited on kõik tehtud aint lollidelt raha ära võtmiseks  |
Imelik...ma nagu eespool ütlesin, et hetkel võtaksin hoopis Enermaxi 620 isendi igasugu OCZ'i(sry...võrumurre ei tule nii hästi välja) asemel. |
Sa ei saand vist irooniast aru
| angel kirjutas: |
| mingil X põhjusel need asjad nõnda kerged ei ole just nende jaoks kes OC ivad... millegi pärast mõned OC ijad lausa ostavad 1kW toiteid mis minujaoks tundub suht overkill. |
Neid 1kW toiteid ostavad tüübid kes lasevad LN2'he all kaardid SLi/CF konfis ja prose @mingi 5Ghz. Suvalisel high end komplektil pole elusees minig 700W vaja. (eeldades, et jutt käib. nn. kvaliteettoidetest)
| angel kirjutas: |
| 850W on vast jah palju aga ehk kasutaja tahab nn "tuleviku kindlamat" toidet. Ehk siis kui uued ATI/AMD ja nVidia ahjud välja lastakse mis imevad voolu nii et vähe pole siis ei pea ta kohe uue toite järele tormama. |
Kaartide voolutarve ehk tõuseb paarkümmend W max. Prose ehk 10-15W max. Selleks pole kohe 300+W võimsamat toidet vaja. |
! Ja varsti tulevad peale 2kW toited, koguge raha...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
02.09.2007 16:40:20
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
Võta parem 620W Corsair  |
Osad räägivad, et Corsair võib lahjaks jääda, teised källe ütlevad, et veab välja... Kumb siis, kas 620W Corsair või 750W Chieftec...tulevikku silmas pidades...
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matzz007
HV veteran

liitunud: 12.06.2006
|
02.09.2007 16:42:15
|
|
|
ma võtaks chiefteci... kuna corsairi toitel ei pidavat olema 24pin ühendust jms asju
_________________ Project Wooden Case |
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
02.09.2007 16:55:48
|
|
|
| matzz007 kirjutas: |
| ma võtaks chiefteci... kuna corsairi toitel ei pidavat olema 24pin ühendust jms asju |
Selline loll jutt kohe suhu tagasi.
Loendan siis enda juhtmed:
20+4PIN, EPS12V 8pin, P4 4pin
Modular kaablid:
1)PCI-E 6pin/8pin(HD2900XT pärast vist, jah?)
2)PCI-E 6pin/8pin(HD2900XT pärast vist, jah?)
3)2xS-ATA
4)2xMolex
5)2xMolex
6)3xMolex
7)3xS-ATA
8)3xS-ATA
9)3xMolex
(3-9-st saab ühendada 5 tükki)
Üleminekud:
1)Molex-->>2xFloppy toitejuhe
2)Molex-->>2xFAN molex(ainult +12V ja Ground)
Ei ütleks, et midagi puudu. Vaid 8800GTX/8800ULTRA SLI jaoks on 2xPCI-E kaablit puudu.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
02.09.2007 17:48:25
|
|
|
| matzz007 kirjutas: |
| ma võtaks chiefteci... kuna corsairi toitel ei pidavat olema 24pin ühendust jms asju |
Näita mulle uuemat toidet, millel ei ole 24pin otsa
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
02.09.2007 18:24:26
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| maatriks kirjutas: |
Võta parem 620W Corsair  |
siin üks värske Corsair 520W omanik hädas oma arvuti käima saamisega, kas vigane emaplaat või toide?, aidake teda, Corsair toiteplokk pidi ju üli võrdes kvaliteedi tipp olema, järelikuld emaplaat vigane |
Ütle 1 firma, millel kunagi praaki ei ole.
Lisaks: seal kahtlustatakse pigem emaplaati.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hoax
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2003
|
02.09.2007 19:22:21
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| maatriks kirjutas: |
Võta parem 620W Corsair  |
siin üks värske Corsair 520W omanik hädas oma arvuti käima saamisega, kas vigane emaplaat või toide?, aidake teda, Corsair toiteplokk pidi ju üli võrdes kvaliteedi tipp olema, järelikuld emaplaat vigane |
Ütle 1 firma, millel kunagi praaki ei ole.
Lisaks: seal kahtlustatakse pigem emaplaati. |
Ongi emaplaat, kui välistada prose ja video.
edit. Marie, mulle meeldis enim corsair, sest nende filosoofia toitede konstrueerimisel oli mulle enim meeltmõõda. Mulle meeldis samuti asjaolu, et 620W toite puhul ei saanud vastavate kõnealuste juppide valikul hind määravaks vaid parim võimalik kvaliteet.
Tõsi, 520W versioonil tehti siiski järelandmisi valides juppe parima hinna ja kvaliteedi suhtelt, kuid üldpilt oli siiski ilus.
Aga kokkuvõttes on loomulikult kõik vaid tõenäosuse suurendamise/vähendamise huvides. Keegi ei garanteeri mis mikrotasandil toimuma saab. Igatahes parem korralik toide ja odavamad plated, kui kallid plated odav toide.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
matzz007
HV veteran

liitunud: 12.06.2006
|
02.09.2007 19:24:19
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| matzz007 kirjutas: |
| ma võtaks chiefteci... kuna corsairi toitel ei pidavat olema 24pin ühendust jms asju |
Selline loll jutt kohe suhu tagasi.
Loendan siis enda juhtmed:
20+4PIN, EPS12V 8pin, P4 4pin
Modular kaablid:
1)PCI-E 6pin/8pin(HD2900XT pärast vist, jah?)
2)PCI-E 6pin/8pin(HD2900XT pärast vist, jah?)
3)2xS-ATA
4)2xMolex
5)2xMolex
6)3xMolex
7)3xS-ATA
8)3xS-ATA
9)3xMolex
(3-9-st saab ühendada 5 tükki)
Üleminekud:
1)Molex-->>2xFloppy toitejuhe
2)Molex-->>2xFAN molex(ainult +12V ja Ground)
Ei ütleks, et midagi puudu. Vaid 8800GTX/8800ULTRA SLI jaoks on 2xPCI-E kaablit puudu. |
sry aga keegi rääkis seda, ning laitis mulle selle blocki maha
_________________ Project Wooden Case |
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
02.09.2007 19:45:39
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| maatriks kirjutas: |
Võta parem 620W Corsair  |
siin üks värske Corsair 520W omanik hädas oma arvuti käima saamisega, kas vigane emaplaat või toide?, aidake teda, Corsair toiteplokk pidi ju üli võrdes kvaliteedi tipp olema, järelikuld emaplaat vigane |
Kas tõesti pole ühtegi teist toiteplokki käepärast võtta, et korraks sisse panna ja vaadata, kas võtab pildi ette või mitte?
| tsitaat: |
| Keegi ei garanteeri mis mikrotasandil toimuma saab. Igatahes parem korralik toide ja odavamad plated, kui kallid plated odav toide. |
Tonn plaadi hinnast maha annab sulle nii viletsa plaadi, mida kahetsed veel kaua. Proovitud, testitud, kindel! Emaplaat on igal kümnel juhul olulisem komponent kui toide.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
02.09.2007 19:48:51
|
|
|
| miga kirjutas: |
| maatriks kirjutas: |
Võta parem 620W Corsair  |
Osad räägivad, et Corsair võib lahjaks jääda, teised källe ütlevad, et veab välja... Kumb siis, kas 620W Corsair või 750W Chieftec...tulevikku silmas pidades... |
Ma jätaks 850W sisse ikka,kindlam tuleviku vaadates.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
02.09.2007 19:50:19
|
|
|
| ei ega enam ei ole mõtet vahetada.
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.09.2007 19:51:18
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
Tonn plaadi hinnast maha annab sulle nii viletsa plaadi, mida kahetsed veel kaua. Proovitud, testitud, kindel! Emaplaat on igal kümnel juhul olulisem komponent kui toide. |
Igal juhul 1000.- toitekale lisaks kui keskpärane toitekas, mis vähemalt mul püsib tunduvalt kauem arvutis kui emaplaat. 3K emaplaadi asemel 1,5-2K pole tegelikult halb diil.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hoax
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2003
|
02.09.2007 19:52:06
|
|
|
sukelduja.
Ega teist sobivat toidet pole tõesti, kuid praeguseks hetkeks olen juba kombineerinud toidetest ühtteist kokku. Tundub et teine toide käitub emaplaadile ühendatult sarnaselt, ei lähe tööle.
Mis platesid puudutab, siis pidasin silmas üleüldse, mälusid kui ka emaplaate, aga mis otsast ei tasu võtta 2k-st gigabaiti 3kilose pähe? Arvad tõesti et kvaliteet on sellevõrra langenud? või kobineerisid lihtsalt ühe äärmusliku näite.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
02.09.2007 19:57:04
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Tonn plaadi hinnast maha annab sulle nii viletsa plaadi, mida kahetsed veel kaua. Proovitud, testitud, kindel! Emaplaat on igal kümnel juhul olulisem komponent kui toide. |
Mina ei ütleks, et arvutis oleks väheolulisi detaile. Ja kõik detailid on sama olulised. Kui kasvõi üks osake on teistest tunduvalt nõrgem, siis arvuti normaalselt ei tööta. Kui ostad kalli emaplaadi/prose/mälud/videokaardi, siis jagub enamasti raha ka selle 1k kallima toiteploki jaoks. Lisaks elab hea toiteplokk üle mitu generatsiooni arvutiosi. Seega võib hinna näiteks kahega jagada mõttes. Näiteks voolutarve- mille pärast see peaks tunduvalt enam suurenema, siin samas foorumis on ju räägitud ka juba IBMi nanotehnoloogiast, kuhu poole tehnika liigub. Seega muutub energiatarve pigem väiksemaks, kui suureneb. Praegused C2D ja C2Q prosed tarbivad ju vähem voolu, kui näiteks P4 Prescott. Kõvakettad asenduvad SSD välkmäluga, ka sealt tuleb energiakokkuhoidu.
Videokaardid on ainukesed jupid arvutis, mille energiatarve praegu märgatavalt suureneb. Vabandust, kui mingi osa siit jutust totaalne jama on, aga mina paremini ei oska.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|