Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Windows Vista vs. Windows XP märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 46, 47, 48  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Vista või XP?
Vista
31%
 31%  [ 193 ]
XP
57%
 57%  [ 350 ]
Ei kumbki
10%
 10%  [ 64 ]
hääli kokku : 607

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2007 01:32:26 vasta tsitaadiga

soovitan Zune theme't. allalaadimine samalt lehelt icon_smile.gif :
http://en.wikipedia.org/wiki/Energy_Blue#Royale_Noir_.2F_Zune_theme
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HannesH
HV kasutaja
HannesH

liitunud: 01.03.2004




sõnum 22.08.2007 01:40:48 vasta tsitaadiga

Aargh! Seda ma olen ammu rääkinud, et tavaliselt on kõige suuremad vista'le "hurra hüüdjad" need kes kipuvad ka xp all igasugu "ilusaid ja huvitavaid" teemasi aretama. Need inimesed, kes istuvad xp all classic view'ga suhtuvad tavaliselt vista'sse väga külmalt icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2007 01:48:16 vasta tsitaadiga

Hehe. Mul oli XP Classic view. Aga Vistase suhtun soojalt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HannesH
HV kasutaja
HannesH

liitunud: 01.03.2004




sõnum 22.08.2007 02:40:28 vasta tsitaadiga

Erandid pidid kinnitama reeglit. icon_razz1.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2007 02:45:27 vasta tsitaadiga

HannesH kirjutas:
Erandid pidid kinnitama reeglit. icon_razz1.gif

umm.. see theme soovitus oli selleks et see orig. theme ei tunduks sulle enam täielik perverssus icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HannesH
HV kasutaja
HannesH

liitunud: 01.03.2004




sõnum 22.08.2007 03:54:51 vasta tsitaadiga

Selleks et "windows xp original theme" ei tunduks mulle perversusena on vaja parajalt palju cannabis sativa't...
Aga muidu ma tean küll, et xp'le annab igasuguseid kenamaid ja koledamaid kellasi ja vilesi külge panna.
Mul selline seinast-seina tutvusringkond ja noh nagu öeldakse "sõpru ei valita" neid tuleb võtta nii nagu on.
Mõned kujundused on isegi tundunud päris lahedad, aga ma lihtsalt pooldan klassikut kuna ei leia sügavat mõtet 3D kursoritel või aero laadsetel skinnidel.
Pigem ma tahaks näha linuksilaadset tab'itavat desktoppi(justnimelt default lahendusena), võimalust user accoundi all normaalselt töötada, nö mugavuslahendusi mitte pealiskaudset "ilu".
imho Vista ongi üks paras "Potjomkin'i küla" kus ilusa fassaadi taha üritatakse peita tühjust.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
machoman
HV vaatleja
machoman

liitunud: 26.06.2007




sõnum 22.08.2007 03:59:28 vasta tsitaadiga

mul on ka isiklikult olnud seel xp originaal theme. Pole mul tahtmist ega vajadust oma aega raisata, et mu windows näeks parem välja. Ja ma ei hakka oma arvuti võimsust raiskama et windows parem välja näeks, samal põhjusel ei taha proovida ka Vistat. Windows võiks teha sellise windowsi, mis võtaks väga vähe ressursse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HannesH
HV kasutaja
HannesH

liitunud: 01.03.2004




sõnum 22.08.2007 04:01:33 vasta tsitaadiga

Siis ma kardan, teeksid suuremad "rauatootjad" billile kohe mitu atentaati järjest...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2007 07:52:48 vasta tsitaadiga

ise jätkuvalt XP fanaatik icon_smile.gif mingeid jamasid mul sellega pole, kõik töötab nii kui vaja thumbs_up.gif ja ega mu raud pole eriti Vista sõbralik ka icon_razz1.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2007 12:14:43 vasta tsitaadiga

viimaseid poste lugedes jääb mulje, et inimesed ei kasuta mitte arvutit ja OSi eesmärgikindlal viisil, vaid vahivad ööpäevad läbi aknaid.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeCoder
HV kasutaja
DeCoder

liitunud: 26.11.2003




sõnum 22.08.2007 16:47:00 vasta tsitaadiga

No ma tõesti ei saa aru, miks te nutate, et Vista nii palju ressurssi sööb? See on ju loomulik, et raud mõne aja pärast järgi jõuab! Ma mäletan kui XP välja tuli (oli vist aasta 2000-2001)
kui ühikas 400-le cellule (sel ajal OK conf. masin) XP peale ajasime. Prose kasutus oli stabiilselt 15-30 prossa ja mälu oli 128 mega, nii et kui mõni proge veel taustal jooksis, siis aint kõristas ketast.
ja oli samasugune niuniuniu, sööb nii palju rauda, W98/ME oli nii hea jne. Aga teatavasti tõusis XP rauanõudlus peale SP2 installi veelgi tunduvalt!
Ja nüüd annavad kõik XP-le musu, et oi kui hea op.süsteem tahab nii vähe rauda ja mälu icon_lol.gif

Ma olen Vistat nüüd mõned kuud kasutanud ja arvan järgmist:

1. Jah, ta on natuke toores, aga mitte nii palju et segaks kasutamist (kas mitte XP polnud alguses samasugune?)
2. Windows Aero ja muu tilulilu sööb üllatavalt vähe proset minu arvates (peale aero sisslelülitust kasvas prose hõivatus kohati vaid 1-2 prossa)
3. Absoluutelt kõik asjad, mis USB-se olen susanud on ilma nurisemata üles leidnud ja ära installinud, ilma et peaksin hakkama
kuskilt plaadilt või googlest draivereid otsima.

Hiljuti ma tegin huvitava katse: ühendasin enda arvuti kõvaketta sõbra masina järgi. Ja Vista buutis korralikult üles, ning hakkas kohe uut
hardwaret installima. Viiamati kui proovisin seda teha XP-ga järgnes mõnesekundilisel buutimisele sinine ekraan.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2007 17:29:09 vasta tsitaadiga

DeCoder, aja möödudes kolid uue peale. Kui XP oli väljas, olid mõned kaua veel W98 peal.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeCoder
HV kasutaja
DeCoder

liitunud: 26.11.2003




sõnum 23.08.2007 12:27:48 vasta tsitaadiga

Eks see on tõesti nii, et aja möödudes. Aga see lihtsalt see niuniuniu võiks olemata olla ju.
Samas keegi tõi siin võrdluse W98 üleminek WME-le versus XP üleminek Vistale, siis on selles täitsa point sees.
Nagu ka WME ei sisaldanud märkiväärselt midagi uut võrreldes W98, siis samamoodi Vistal pole suuri uuendusi võrreldes XP-ga.

MS aga alustas kuuldatavasti juba uue OS väljatöötamist, mille nimeks esialgu Windows 7 (codename Blackbomb, Vienna), kuhugi tuleb need ju paljulubatud featuurid, nagu
nt. WINFS sisse pookida icon_lol.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2007 14:41:31 vasta tsitaadiga

Nii lauakal kui ka sülekal kasutan Vista`t, pmslt nuriseda saab ainult lauaka 64bitise variandi ühilduvuse üle mõningate programmidega. Sülearvuti 32bitisega ühilduvus natuke väiksem probleem olnud. Paar kiiret mõtet peast läbi käinud, et "grrrr, XP kiiresti peale tagasi" aga kui maha istuda ja natuke mõelda, siis on enamus seniseid probleeme ka Vista all lahenduse leidnud. Performanss mängudes on samal pulgal XP-ga.

Hoolimata sellest läks mu hääl XP-le kuna see siiski vana hea sissetöötatud opsüs, mis streikis väga harva, kui üldse. Perioodilised reinstallid vajalikud ofkoors icon_razz1.gif
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 23.08.2007 17:03:00 vasta tsitaadiga

Vistaga saab igasugu pulli teha. Mängisin üks päev lannis olevale arvutile installitud mänge teise arvuti pealt.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HannesH
HV kasutaja
HannesH

liitunud: 01.03.2004




sõnum 23.08.2007 17:24:26 vasta tsitaadiga

khm-khm ühe võrgus oleva arvuti programme andis teisel käivitada vist juba win98 ajal?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tolka15
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2007 18:15:56 vasta tsitaadiga

XP, kuna pole Vistat saanud korralikult kasutada.

HighEnd kirjutas:
Olen vista ultimate kasutanud juba 2006 aasta septembrist saati (algus oli beta).
Vista on XP-est lihtsalt nii palju ilusam et ei saa enam XP-ed vaadatagi peaaegu.

XP välimust saab väga edukalt muuta ja see muutus ei nõua 2GB RAMi nagu Vista

_________________
M: Philips õuevalgustid 4tk
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maa Mees
HV Guru
Maa Mees

liitunud: 12.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2007 18:22:35 vasta tsitaadiga

Vista,kuid uuendus pakett võiks välja tulla icon_cry.gif
Kommentaarid: 477 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.08.2007 23:41:56 vasta tsitaadiga

Korra oli vaja seltskonnas kellegi tutika läpaka+vistaga mõned plaadid kopeerida... icon_evil.gif See õhtu jäigi viin võtmata... icon_cry.gif
Hoian eemale kui katkust, kuni XP-le veel softi jätkub icon_smile.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 00:22:46 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
Korra oli vaja seltskonnas kellegi tutika läpaka+vistaga mõned plaadid kopeerida... icon_evil.gif See õhtu jäigi viin võtmata... icon_cry.gif
Hoian eemale kui katkust, kuni XP-le veel softi jätkub icon_smile.gif


vista jaoks on olemas lausa täiesti freeware proge, mis töötab perfektselt
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 00:22:49 vasta tsitaadiga

Tolka15 kirjutas:
XP välimust saab väga edukalt muuta ja see muutus ei nõua 2GB RAMi nagu Vista

ei võta isegi 1GB ju icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 00:32:35 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Petz kirjutas:
Korra oli vaja seltskonnas kellegi tutika läpaka+vistaga mõned plaadid kopeerida... icon_evil.gif See õhtu jäigi viin võtmata... icon_cry.gif
Hoian eemale kui katkust, kuni XP-le veel softi jätkub icon_smile.gif


vista jaoks on olemas lausa täiesti freeware proge, mis töötab perfektselt

Installeerub, tööle läheb aga vat ei leia DVD põletajat üles ei 32 ega 64bit variatsioonides icon_lol.gif Mõlema keissi masinad profiilis. Tead ehk kuidas seade programmile nähtavaks teha? Hetkel põletan plaate Nero 7.1-ga seni kuni trial kestab...
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 00:47:40 vasta tsitaadiga

hmm, emaplaadi oma IDE ja Sata tüürelid ikka on peal? mul on ühes masinas Lite-Oni ja teises Sony põletajad + väline USBi oma ning on üles leidnud icon_confused.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j2nx
Kreisi kasutaja
j2nx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 27.08.2007 01:58:53 vasta tsitaadiga

Sain läpakaga Vista kaasa, pisut aega kasutasin, siis eemaldasin.
Miks?
Esiteks oma täielik laiskus, võib-olla saaks lõpuks aru, kust midagi seadistada ja näppida. Aga ei viitsinud eriti uurida.
WolfET'd ei saanud pääle installida, lihtsalt jooksis programm kokku. Samuti ka siis, kui panin et run as Xp vms.

Ühilduvus oli tore, lükkasin wireless hiire vastuvõtja sappa, kohe hakkasid kõik nupud tööle (peaaegu) nii nagu vaja.
XP'l vaja drivereid ja restarti. WiFidega läks ka võrdlemisi kergelt, kuigi koduse wifi juures jäi palju segaseks (RTFM oleks aidanud vast)

Pshopi ja Corelit ei proovinud installida, tuttav ütles, et ei pruugi toimida, kuna tegemist oli Home Basicuga.
Teistega pidi olema XP asjade tugi parem. - jällegi oma laiskus, mitte ise proovida ja pimesi uskuda.

31.jaanuaril annan uue aasta lubaduse, et hakkan kasutama Vistat. Kui juba varem seda ei tee.
Pigem ootan, kuni enamus asju on Vista compatiibel ning XP'lt hakkab tugi ära kaduma.

Koduarvutile jääb raudselt XP (AMD2500+, 512MB, 80GB, 9600Pro), pole ressursse piisavalt.
Aga rüperaal vedas Vistat uhkelt.

Paigalseis, seltsimehed, on tagasimineks. Igatahes!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KKalve
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 04:33:01 vasta tsitaadiga

Minu masinas jookseb ikka XP.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tolka15
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 08:02:27 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
Tolka15 kirjutas:
XP välimust saab väga edukalt muuta ja see muutus ei nõua 2GB RAMi nagu Vista

ei võta isegi 1GB ju icon_biggrin.gif


Heh, väga võimalik icon_biggrin.gif Mulle vist lihtsalt korduvalt silma jäänud, et vaja on 2GB Vistale icon_rolleyes.gif

_________________
M: Philips õuevalgustid 4tk
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 08:13:21 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Töö juures on XP veel vähemalt 3 aastat. Kodus pole ka mõtet Vistat osta.
Nii et edasi XPga


sama siin.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 27.08.2007 08:40:10 vasta tsitaadiga

Endalgi vista peal juba Juuli algusest. Olen praegu suhteliselt rahul, kuid on paar asja mis häirivad:
Vista läheb konflikti nvidia driveritega, proovides mängudele ise mälu jagada samas kui NVidia proovib seda teha oma moodi.
Osad appid ei taha 64 biti all töötada (nt, quicktimel on progress bar lihtsalt must laik, kasutada saab kuid ei näe midagi).
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 09:15:10 vasta tsitaadiga

PC's on XP ja Läpparis Vista.
Ise eelistan vistat. kiirem, stabiilsem, ilusam jne.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 10:06:23 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
hmm, emaplaadi oma IDE ja Sata tüürelid ikka on peal? mul on ühes masinas Lite-Oni ja teises Sony põletajad + väline USBi oma ning on üles leidnud icon_confused.gif

Ikka. Proovisin ka Preferences -> Device settings alt installida seal pakutavat service`t, ei aidand seegi.
j2nx kirjutas:
WolfET'd ei saanud pääle installida, lihtsalt jooksis programm kokku. Samuti ka siis, kui panin et run as Xp vms.

Endalgi XP all corrupted install sattunud, tiri uuesti kuskilt mujalt ja vaata mis teeb. Kui kord peale saad, siis peale PunkBusteri update`mist (mida tuleks kindlasti teha!) peaks töötama asi sama hästi nagu XP peal. Muidugi eeldusel, et videokaarti draiveritega oli OpenGL API kaasas.
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 10:50:21 vasta tsitaadiga

... hiljuti õnnestus ühe soodsa diili käigus Vista karbiversioon kauba peale saada. Esialgu oli küll plaanis see maha müüa aga nädalavahetusel tekkis sportlik huvi ikka ise kasutada. Sobivaks katesjäneseks valisin meediakeskuse, mis siiamaani XP baasil toiminud. Install läks üllatavalt valutult ehk midagi üleloomulikku teha ei tulnud, kõik vajalikud draiverid kobisid ilma suurema mölata kenasti peale ja ka ükski rakendustarkvarajupp hambaid ei näidanud ehk kui ülearune kola eemaldatud, siis esmapilgul nagu töötaks kenasti aga eks näis, mida aeg toob ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lukksepp
HV veteran
Lukksepp

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 10:56:02 vasta tsitaadiga

ei tea see kuradi vista suudab ikka vahest ikka kukalt kratsima panna!
xp vähe lihtsam thumbs_up.gif , ja vista imeb umbe mälu, ise omale küll ei taha thumbs_down.gif
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 11:35:33 vasta tsitaadiga

... ehk oleneb see kasutatavatest rakendustest, kuid minu meediakeskus küll mainimisväärselt rohkem mälu ei tarbi, võrreldes endise XP installiga icon_rolleyes.gif mind häirib pigem Vista graafilise poole uimasus ja erinevate seadistamisvõimaluste killustatus ehk hiirega mööda aknaid õige seade leidmine, võtab nüüd mõned vajutused rohkem vaeva samas, õnneks töötavad endiselt klaverilt valitavad otseteed. Varem mulle neid eriti kasutada ei meeldinud, kuna hiire kasutamine on nii sisse harjunud nagu haigus kohe icon_razz.gif kuid nüüd kasutan pigem otseteid, kui vehin hiirtega erinevate akende vahel, saab märksa kiiremini soovitud aknani ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 11:44:39 vasta tsitaadiga

Lukksepp kirjutas:
ja vista imeb umbe mälu, ise omale küll ei taha thumbs_down.gif


no halloo, Vista peabki mälu "umbe imema". peale kahte-kolme töötsüklit on arvutile selge sinu harjumused ja enim kasutuses olnud programmid cachetakse rammi ette ära ning nende käivitus in hetkeline. milleks lasta mälul niisama tiksuda, kui on olemas on selline võimalus?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lukksepp
HV veteran
Lukksepp

liitunud: 12.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 13:20:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Lukksepp kirjutas:
ja vista imeb umbe mälu, ise omale küll ei taha



no halloo, Vista peabki mälu "umbe imema". peale kahte-kolme töötsüklit on arvutile selge sinu harjumused ja enim kasutuses olnud programmid cachetakse rammi ette ära ning nende käivitus in hetkeline. milleks lasta mälul niisama tiksuda, kui on olemas on selline võimalus?

no võibolla aga siiski vistat ei poolda!
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 13:26:44 vasta tsitaadiga

Lukksepp kirjutas:

no võibolla aga siiski vistat ei poolda!


selge. me kõik nüüd laseme oma vistad maha, sest sina arvad nii icon_razz1.gif

võiks ikka konstruktiivne olla kah vahetevahel.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 13:27:45 vasta tsitaadiga

xp, kuna silmailu taga ei aja. Ka xp on võimalikult ära nuditud. Ei tea, kas NLite juba vista jaoks ka olemas?
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 27.08.2007 13:33:49 vasta tsitaadiga

http://www.vlite.net/about.html
_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeCoder
HV kasutaja
DeCoder

liitunud: 26.11.2003




sõnum 27.08.2007 13:38:00 vasta tsitaadiga

Ammu juba. Vlite

edit:
Juba jõuti ette icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
diizel
HV veteran
diizel

liitunud: 10.06.2005




sõnum 27.08.2007 13:56:34 vasta tsitaadiga

j2nx kirjutas:
Pshopi ja Corelit ei proovinud installida, tuttav ütles, et ei pruugi toimida, kuna tegemist oli Home Basicuga

Fotopood installus ja töötab kenasti 32-bit versioonil.
64-bit versiooni ei võtnud mu masin üldse vastu.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matti
HV veteran
Matti

liitunud: 24.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 18:40:28 vasta tsitaadiga

xP saab minu hääle, sest siiani on ta minuga probleemivabalt kooseksisteerinud 8)

Vista poole ma ei vaata ka enne, kui SP1 välja tuleb
samuti on plaanis uue emaplaadi soetamine, OEM versiooni ost oleks seega maha visatud raha

_________________

Siin peaks juba selgelt politsei sekkuma.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevikas123
HV vaatleja


liitunud: 25.08.2007




sõnum 27.08.2007 19:43:37 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib XP rohkem. Vista tundub keerulisem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
[kaido01]
HV vaatleja

liitunud: 29.11.2006




sõnum 27.08.2007 20:04:05 vasta tsitaadiga

Nagu ma näen kommenteerib siin foorumis väga palju mõttetuid mehi kes ei tea Vista kohta mitte sittagi. Palun lugege ennem MSi poolt välja antud raamatuid ennem KUI üldse kommenteerima tulete.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 20:13:28 vasta tsitaadiga

[kaido01] kirjutas:
Nagu ma näen kommenteerib siin foorumis väga palju mõttetuid mehi kes ei tea Vista kohta mitte sittagi. Palun lugege ennem MSi poolt välja antud raamatuid ennem KUI üldse kommenteerima tulete.

olgu jumal tänatud, et meil on sinusugune suur juht ja õpetaja, kes teab mis kellegi teise jaoks on parim/mugavaim/sobivaim/lihtsaim/odavaim/praktilisim hevi.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 20:16:17 vasta tsitaadiga

Minu hääl hetkel siiski XP'le. Kuna mulle tundub Vista veidike toores olevat. Lisaks ei viitsi(loe: pole raha) olemasolevat rauda välja vahetada, et Vista jookseks samamoodi kui XP.
_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 27.08.2007 20:51:13 vasta tsitaadiga

Ise kasutasin Vistat beeta 1 ja 2 ajal (1 aasta jooksul) ning ei saa küll kurta, et Vista oli uimasem ja keerulisem (harjumatum) XP_ga võrreldes.
Iga uus tahab harjumist ja peale seda läks juba lepase reega. Viimasel ajal kasutan ka Ubuntu eri distrosid ja need on küll kole "keerulised" seadistuste kohalt vaadates, kui oled põline windowsi kasutaja olnud.Kasutusmugavuses pole aga miskit ette heita. Kõik oluline olemas.
Tagasi teemasse tulles : Hetkel kasutan XP_d, kuna see lihtsalt olemas, kuid võimalusel lähen uuenduslikuma op süsteemiga kaasa kohe.
Ja kes siin AMD 2500+; 768Mb mälu pidas väheseks Vista jaoks. No endal oli küll 1Gb mälu ja arvuti kasutegur 4,2 Vista jaoks.

Vista thumbs_up.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
digerati
HV vaatleja
digerati

liitunud: 16.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 21:15:09 vasta tsitaadiga

vistat olen p6gusalt ainult teises arvutis n2inud ja seega suurem kokkupuude kahjuks (v6i 6nneks) puudub.
kuid miks XPle truuks j22n on see, et vista tahab ikka pisut v2ngemat rauda.
ilu poolest tundus vista ilusam icon_biggrin.gif, kuid imho ei midagi super-duper-yber fantastilist uut (nt see sidebari teema on linuxites ju ammune)
kasutusmugavuselt keegi vist ka mainis juba neid workspace'e (sry. ei tea kas vistas see on icon_redface.gif ). IE7, mis mul XP-l jookseb j2tab ka kesise mulje: tabide tulek igati thumbs_up.gif, aga kui yritad locationbarilt tabulatoriga lehele fokusseerida.... võtab s6natuks (vrd IE6 1, FF 2 kl6psu)

minu jaoks on vista seni sellise mulje j2tnud:
http://www.alessandrorossini.org/2007/08/07/windows-vista-speech-recognition-tested-perl-scripting/
kena/hea ideega, kuid praktiliselt _veel_ toores -> las tankistid m2ssavad niikaua, kuni massidele v6ib k2tte anda...

PS: http://badvista.disney.com/
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 21:28:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ja kes siin AMD 2500+; 768Mb mälu pidas väheseks Vista jaoks. No endal oli küll 1Gb mälu ja arvuti kasutegur 4,2 Vista jaoks.

ma ei ole küll kindel, et mind silmas pidasid, aga hirmsasti meenutab minu konfi icon_biggrin.gif
igatahes, on sul miski eriline valem või kalkulaator, et sihukese numbri välja võlusid? icon_razz.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 22:06:54 vasta tsitaadiga

Hea vaadata kuidas osad ohivad, et Vista on toores ja ajab umbe või on liiga bugine jne. Fakt on, et aasta pärast on paljudel see OS peal ja taovad mänge sellel nii et seda nägu. Need kes mänge ei mängi või üldse uuega kaasa ei taha minna võiks vabalt alternatiivile üle kolida (Linux, Mac jne) ja ongi kogu lugu. Aga vigiseda MS uue OS'i üle on naeruväärne. Sama asi oli XP'ga ja sama asi tuleb Vistaga.


Vähemalt on siin foorumis keegi, kellel on hea mälu või on vanust juba piisavalt turjal, et minevikust võrdlust tuua. Jumal tänatud, et ma ainkesena nii ei mõtle.

tsitaat:
No ma tõesti ei saa aru, miks te nutate, et Vista nii palju ressurssi sööb? See on ju loomulik, et raud mõne aja pärast järgi jõuab! Ma mäletan kui XP välja tuli (oli vist aasta 2000-2001)
kui ühikas 400-le cellule (sel ajal OK conf. masin) XP peale ajasime. Prose kasutus oli stabiilselt 15-30 prossa ja mälu oli 128 mega, nii et kui mõni proge veel taustal jooksis, siis aint kõristas ketast.
ja oli samasugune niuniuniu, sööb nii palju rauda, W98/ME oli nii hea jne. Aga teatavasti tõusis XP rauanõudlus peale SP2 installi veelgi tunduvalt!
Ja nüüd annavad kõik XP-le musu, et oi kui hea op.süsteem tahab nii vähe rauda ja mälu icon_lol.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 03:31:07 vasta tsitaadiga

arm2004, vistas on ju mingi benchmarki moodi asi mis näitab numbriga kui "hea" su arvuti on
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Windows Vista vs. Windows XP mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 46, 47, 48  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.