|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
14.06.2007 14:29:26
|
|
|
| Scart kirjutas: |
mida see raha siin aitab, kui isegi pole olemas materjale, millest seda reaktorit ehitada? veel vähem on olemas elektriautod ja elektriülekandevõrgud, millega see "tasuta" energia laiali viia. |
Insenertehnilised probleemid olid jah neil hiljuti aga paarsada miljardit++ euri võivad imet teha
| Herr Kurm kirjutas: |
rissot? biokütuste EROEI on väiksem, kui 1, hence me kulutame hetkel rohkem fossiilkütust, et seda silmakirjalikkuse tippu endale paaki valada, kui liikumise energiat vastu saame. ja uskume muidugi seda tehes, et päästame planeeti. |
Risso toiduõli, kui õli hind läheb madalamaks kui liitri bensiini hind siis anna ainult tuld.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.06.2007 14:56:43
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
Insenertehnilised probleemid olid jah neil hiljuti aga paarsada miljardit++ euri võivad imet teha |
ja siis? kui on käes hüpoteetiline hetk, kus nafta on 100 taala barrel ning benaliiter 20.-, kust võetakse elektrisüsteem, et seda energiat liigutada ning kus on autod, mis sellega sõidaks? kui rekkad enam ei veere ja leib on poes 30.- päts, mis kasu on sellest, et kusagil Prantsusmaal on tehispäike? (sulle infoks- kogu eelmise aasta edu on site oli aia ehitus ümber tulevase reaktorimaja ning ehitajate lastele kooli valmimine)
| Herr Kurm kirjutas: |
Risso toiduõli, kui õli hind läheb madalamaks kui liitri bensiini hind siis anna ainult tuld. |
EROEI - Energy Investment on Energy Returned. uuri korra, mida see lühend tähendab.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
14.06.2007 14:57:58
|
|
|
Scart, küll raha imesid teeb. Kui on tarbijaid (elektriautod) siis kukutakse ka elektrivõrke ehitama. Vaba turumajanduse võlud
mul on jumala suva sellest EROEI-st, kui liitri taimeõli hind tuleb madalam kui bensiinil siis see ka paaki ideaalkorras läheb.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.06.2007 15:11:40
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| mul on jumala suva sellest EROEI-st, kui liitri taimeõli hind tuleb madalam kui bensiinil siis see ka paaki ideaalkorras läheb. |
Taimeõli on odav kuna seda toodetakse kasutades sigaodavat fossiilkütust. Kui panna traktorid tööle tollesama taimse õli pealt siis jääks toodangust üle parimal juhul 20%, ülejäänu kuluks mööda põldu kaarutades ära.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.06.2007 15:17:02
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
mul on jumala suva sellest EROEI-st, kui liitri taimeõli hind tuleb madalam kui bensiinil siis see ka paaki ideaalkorras läheb. |
ja see ongi põhjus, miks PO on see, mis ta on. taimeõli ei saa kunagi tulla odavam, sest sa saad ühest liitrist energiat kätte vähem, kui bensiinist. miks? taimeõli toodetakse fossiilküttega masinatega põllul, väetatakse fossiilküttest tehtud väetisega (kes sõnnikuvedamisest rääkida tahab, pole vaja - ma elan maal) ning töödeldakse ja tuuakse ka pumbani fossiilkütuste abil.
lükka nüüd bensiini ja diisli hind nii kõrgele, et põld jääb väetamata, traktor jääb sõitmata ja paaki lased mida?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
14.06.2007 15:24:55
|
|
|
Scart, ütle ausalt, kas Me oleme hukule määratud?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.06.2007 15:27:34
|
|
|
| lu1de kirjutas: |
Scart, ütle ausalt, kas Me oleme hukule määratud?  |
Gabriel, mis meist saab?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.06.2007 15:27:51
|
|
|
| lu1de kirjutas: |
Scart, ütle ausalt, kas Me oleme hukule määratud?  |
Kas just otseselt hukule kuid vägagi suured elustiili muutused on küll ees ootamas.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
14.06.2007 15:31:47
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
Risso toiduõli, kui õli hind läheb madalamaks kui liitri bensiini hind siis anna ainult tuld. |
Risso on praegu nii kallis seetõttu, et esiteks on see rafineeritud ja teiseks seda müüakse poes ja liitristes pudelites. Bensukas tankides oleks selle hind 8-9 eeku liiter.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.06.2007 15:44:45
|
|
|
| lu1de kirjutas: |
Scart, ütle ausalt, kas Me oleme hukule määratud?  |
hukule? wtf, millest selline järeldus? asi, mis on ilmselt hukule määratud - meie praegune elustiil (meie as in kogu maailm - usa perekonnad oma võlavangla autode ja majade ja nipsasjakestega feat ülekaalu epideemia ning teisel pool ookeani surnuks nälgivad aafriklased). pariis hiltonid ja nikool ritied ei oma homses päevas enam mingit tähtsust. mis on tegelikult täiesti õige ja korralik samm, võib-olla on veel lootust, et enne täielikku moraalselt ja vaimset hävingut jõuab see seltskond siin sinisel planeedil ka midagi sellist korda saada, mida võiks võrrelda möödunud aegade saavutustega.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
14.06.2007 15:49:16
|
|
|
ok...
aga kui sa nii tark oled, siis äkki sa oskad öelda, et kas siis kaovad ka (suured) poed ära ja peab hakkama ise loomi pidama ja toitu tagaaias kasvatama?
(ja kas arvutid ja internet kaob ka lihtrahva käest ära?)
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.06.2007 15:53:55
|
|
|
Päris ära ei kao tõenäoliselt midagi, lihtsalt vähemaks ja kallimaks muutuvad asjad. Samuti ei tohiks see juhtuda üleöö vaid (lühikese) aja jooksul.
Ma usun, et praegune linnaelu koos suurte poodidega otseselt ära ei kao. Küll aga peaks muutuma kaubad oluliselt kallimaks. Eluaseme kohta ei oska öelda, osaliselt peaks rahvas hakkama rohkem linnast välja liikuma et saaks ise juurikaid kasvatama, samas jällegi on töökohale lähemal elades transpordikulud väiksemad. Päris esimese vabariigi aegsele tasemele me küll tõenäoliselt ei lange.
Muidugi kui peaks algama mõni suurem sõda ressursside pärast siis võib see suhteliselt sinisilmselt koostatud pilt asenduda millegi hoopis karmimaga.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alec
HV kasutaja

liitunud: 26.02.2003
|
14.06.2007 16:00:24
|
|
|
Sõda ressurside pärast... On vaja vaid uut Hitlerit, kes arvaks, et venelastel on liiga palju ressursse. Pole ime, et võidurelvastumine jätkub.
Normaalsetes riikides saavad eelisjärjekorras kütuse põllumajandus, armee, tööstus ja avalik transport. St kui kütust on 10% vähem kui kogutarbimine, jäävad tavainimesed hoopis 50% kütusest ilma. Ning seegi mida nad saavad maksab hingehinda. Kas Tartu-Tallinna neljarealine maantee oleks sel juhul vajalik?
Aga meil seda karta ei ole, pigem suretavad põllumajanduse ära kui võtavad inimestelt võimaluse 300km/h ringi kihutada.
_________________ You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
14.06.2007 16:04:44
|
|
|
| tsitaat: |
On vaja vaid uut Hitlerit, kes arvaks, et venelastel on liiga palju ressursse
|
Teise maailmasõja alguses jagas nõukogudeliit oma resursse üsna sõbralikult Saksamaaga..
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kix007
HV vaatleja
liitunud: 19.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.06.2007 16:29:40
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
Teise maailmasõja alguses jagas nõukogudeliit oma resursse üsna sõbralikult Saksamaaga.. |
useless fact of the day: täna, 14. juunil aastal 2007 kasutab maailm päevaga rohkem naftat, kui kulus terve teise maailmasõja peale kokku
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alec
HV kasutaja

liitunud: 26.02.2003
|
14.06.2007 16:41:08
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
| Teise maailmasõja alguses jagas nõukogudeliit oma resursse üsna sõbralikult Saksamaaga.. |
| ot: |
Jah, aga see ei takistanud edasisi sündmuseid. Ning loomulikult ei kasutanud Hitler sel ajal veel ettekäänet, et tahab Stalinit üles puua ja demokraatiat levitada.
Kusjuures hetkel ka jagab Venemaa gaasi ja naftat. Aga miks maksta piiratud mahu eest kui võib vallutada ja saada kõik ja tasuta? Nii need sõjad algavad |
| Scart kirjutas: |
täna, 14. juunil aastal 2007 kasutab maailm päevaga rohkem naftat, kui kulus terve teise maailmasõja peale kokku  |
Kas on kuskil viidet info allikale? Tahaks kohe allkirja panna
_________________ You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
14.06.2007 17:31:43
|
|
|
pardon, aga põlevkivi millest õli ajada meil jagub piiikaks ajaks Info saadud ülimalt usaldusväärsest allikast. Lisaks ka veel diktüoneemakilt millest saab lõdvalt reaktoritesse valamiseks.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
14.06.2007 17:38:41
|
|
|
| tsitaat: |
pardon, aga põlevkivi millest õli ajada meil jagub piiikaks ajaks
|
jah, ka enne Teist Maailmasõda ja selle ajal tehti põlevkiviõlist madalaoktaanilist bensiini, kuid praeguse põlevkivi põletamise juures (et üldse elektrit saada) jagub põlevkivi praeguse tempo juures 25-30 aastaks. Kui siia lisada juurde veel võimalik lisanduv bensiinitootmine, siis jagub varusid veelgi vähem.
Ehitada tuleks rafineerimistehas jne. Ilmselt tasub bensiinitootmine ära $100/barrel juures
Kuid siis tasub ka juba USA-l (põletab 30% maailma naftast) oma väikese rentaablusega väljad tööle panna.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
14.06.2007 17:39:55
|
|
|
pigem 40, info saadud inimeselt kes põlevkiviga igapäevaselt üsna kõrgel tasemel tegeleb. Ja 25-30 aastat on täiesti piisav aeg eestisse tuumajaama püstilöömiseks ja elektrivõrgu ülesehitamiseks. Ameerika kukub niikuinii kokku, egas muidugi ka kõik teised puutumata ei jää aga noh, saadakse hakkama. Vaadates praegu mõnda elektriauto demovideot ja väändemomenti siis ausaltöeldes enam ei tahagi niiväga bensiini poole vaadata
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.06.2007 17:43:26
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
pigem 40, info saadud inimeselt kes põlevkiviga igapäevaselt üsna kõrgel tasemel tegeleb. Ja 25-30 aastat on täiesti piisav aeg eestisse tuumajaama püstilöömiseks ja elektrivõrgu ülesehitamiseks. Ameerika kukub niikuinii kokku, egas muidugi ka kõik teised puutumata ei jää aga noh, saadakse hakkama. Vaadates praegu mõnda elektriauto demovideot ja väändemomenti siis ausaltöeldes enam ei tahagi niiväga bensiini poole vaadata  |
ja need masinad maksavad tavalise pereauto hinna? ega vist eriti mitte.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
14.06.2007 17:45:35
|
|
|
Egas muidugi mitte aga ma kujutan ette et kümne aasta pärast suudaks ma küll endale osta midagi taolist
Aga noh, tuumaenergia ja elekter on tulevik, saabki linnatänavad puhtamaks. Viimati kui Laitse rongi pealt maha astusin köhisin pool tundi kuna õhk oli harjumatult puhas võrreldes Tallinna kesklinnaga.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.06.2007 17:47:26
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
Egas muidugi mitte aga ma kujutan ette et kümne aasta pärast suudaks ma küll endale osta midagi taolist
|
praeguste numbrite põhjal ei osta keegi meist 10 aasta pärast enam ühtegi autot
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.06.2007 17:52:22
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Ilmselt tasub bensiinitootmine ära $100/barrel juures |
Optimist
Pigem pakuks >>$150, tõenäoliselt >$200 per barrel.
Huvitav kui lihtne oleks valmis teha (põlevkivil töötavat) aurumasinat mille pealt saaks autosid käivitada ning kui kõrge oleks sellise imeriista efektiivsus ...
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
viimati muutis Ho Ho 14.06.2007 17:52:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
14.06.2007 17:53:02
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| Herr Kurm kirjutas: |
Egas muidugi mitte aga ma kujutan ette et kümne aasta pärast suudaks ma küll endale osta midagi taolist
|
praeguste numbrite põhjal ei osta keegi meist 10 aasta pärast enam ühtegi autot  |
kuigi väheusutav, oleks see iseenesest väga positiivne, ei kulutata enam niipalju ressursse (nafta, metallimaagid, puhas vesi)
Küll aga saab elu sisse varuosade tootmine säästlikele autodele, et need veel jõuaksid aastakümneid liikuda
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
14.06.2007 18:26:58
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Huvitav kui lihtne oleks valmis teha (põlevkivil töötavat) aurumasinat mille pealt saaks autosid käivitada ning kui kõrge oleks sellise imeriista efektiivsus ... |
proovi otsida märksõna "puugaas". Põhimõtteliselt ajad halge katlasse ja sõidad selle peal. Kasutusel oli juba eelmise sajandi alguses minu mäletamist mööda.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.06.2007 18:29:04
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
Huvitav kui lihtne oleks valmis teha (põlevkivil töötavat) aurumasinat mille pealt saaks autosid käivitada ning kui kõrge oleks sellise imeriista efektiivsus ... |
proovi otsida märksõna "puugaas". Põhimõtteliselt ajad halge katlasse ja sõidad selle peal. Kasutusel oli juba eelmise sajandi alguses minu mäletamist mööda. |
Ka teise maailmasõja ajal.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.06.2007 18:37:30
|
|
|
Seda ma tean, et olid juba nii ammusel ajal olemas. Lihtsalt mind huvitab kui suur on ühe tänapäevasel tipptehnoloogiat täis toptiud aurumasina efektiivsus võrrelduna diisli või bensiinimootoriga autoga
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.06.2007 18:44:52
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Seda ma tean, et olid juba nii ammusel ajal olemas. Lihtsalt mind huvitab kui suur on ühe tänapäevasel tipptehnoloogiat täis toptiud aurumasina efektiivsus võrrelduna diisli või bensiinimootoriga autoga  |
Numbrit ei mäleta öelda aga minu meelest pidi see üsna võrdväärne olema, välja tõrjuti ta ju omal ajal hoopis kõrvapõhjuste poolt nagu pikk käivitusaeg, omakaal ja veidi ka ohutus. Ega ilmaasjata raudteel nad nii pikalt vastu pidanud...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
14.06.2007 19:02:11
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Herr Kurm kirjutas: |
| mul on jumala suva sellest EROEI-st, kui liitri taimeõli hind tuleb madalam kui bensiinil siis see ka paaki ideaalkorras läheb. |
Taimeõli on odav kuna seda toodetakse kasutades sigaodavat fossiilkütust. Kui panna traktorid tööle tollesama taimse õli pealt siis jääks toodangust üle parimal juhul 20%, ülejäänu kuluks mööda põldu kaarutades ära. |
Äkki viitad mingitele allikatele ka kust see 20% tuleb?
Edit: Mina leidsin Wikipediast sellised arvud:
Rapsi saagikus: 1190l/ha
Keskmise farmi kütusekulu: 82l/ha
ehk 6.9%.
See langeb enamvähem kokku samast artiklist viidatud uurimistööga, mis väidab, et sojaubadest biodiisli tootmisel kulub põllumajanduse peale 6.6% väljundenergiast. Kokku kulub sojast biodiisli tootmisele 23% väljundenergiast + veel 8% jagu metanooli. Seega toodanugst jääb alles 69%.
_________________ Toetan õige kirja
viimati muutis stepzter 14.06.2007 19:25:02, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.06.2007 19:16:25
|
|
|
Ok, see number pole baseeritud taimeõlil vaid hoopis biomassi kasvatusel
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=2647232&highlight=tsitaadid#2647232
Loodetavasti ikka mäletasin numbreid õigesti, hetkel ei lugenud toda postitust läbi
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
14.06.2007 19:26:08
|
|
|
Tagatipuks ei pea taimeõlist tegema, vaid nagu ma siin juba ennist rääkinud olen oluliselt effektiivsemaid õlitootjaid vetikate valdkonnas.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zajats
HV kasutaja
liitunud: 10.08.2002
|
15.06.2007 11:06:00
|
|
|
http://www.neurope.eu/view_news.php?id=74936
Pole meil siin midagi nii roosiline. Meie "ülivõimekas" valitsus on väikse energiaaugu jätnud lähitulevikku. Vist et "tegeleme siis kui jama käes..."
Selle naftahinna tõusuga on mitu riski. Kui hind tõuseb, siis rikkus liigub tootvatesse maadesse, mis edendab kohalikku elu ja muudab selle energianõudlikumaks, tänu millele eksport väheneb (eelmine aasta müüdi venemaal 50% rohkem autosid kui varem ja trükiti 57% raha juurde)
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
15.06.2007 11:28:57
|
|
|
link :: kae siit
PO meinstriimis volüüm 2
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
15.06.2007 22:03:19
|
|
|
Misasja, kas Norras on hinnad paari aastaga kõvasti tõusnud võrreldes Eestiga või. Kaks aastat tagasi kui seal viimati käisin hinnavahe küll pea' kahekorde ei olnud. Disla oli praktiliselt samas hinnas, bensiin vast paarkümmend prossa kallima...
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
16.06.2007 00:24:22
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| Misasja, kas Norras on hinnad paari aastaga kõvasti tõusnud võrreldes Eestiga või. Kaks aastat tagasi kui seal viimati käisin hinnavahe küll pea' kahekorde ei olnud. Disla oli praktiliselt samas hinnas, bensiin vast paarkümmend prossa kallima... |
Norra ja Inglise väljad merel kaotavad suhtkoht kahekohalise % toodangust aastas peakimise tõttu, nii et ei imesta
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
21.06.2007 12:10:18
|
|
|
link :: kae siit
muul rindel muutusteta: "Panic buying" appears to have broken out in the global dairy trade as supply constraints ratchet prices up into uncharted territory, according to agricultural forecaster Agrifax.
The latest data from the NZX-owned rural information provider show prices for milk powders jumped 4 per cent, and butter leapt 10 per cent, in the past fortnight in US dollar terms. Some prices for skim milk powder hit almost US$5000 ($6628) a tonne - more than 2 1/2 times last decade's average of US$1900.
----
June 20 (Bloomberg) -- The worst is yet to come for the U.S. housing market. When all these people see their mortgage payment and it's up 40 or 50 percent, they're going to say, `We can't stay in this house,''' Pimco's Kiesel said. ``And there are millions of people in this situation.'' siin
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
22.06.2007 12:40:34
|
|
|
Demand is expected to accelerate further in the fourth quarter to 88 million barrels a day, an unprecedented quarterly volume and up 2.6 million barrels a day from the year-earlier period. In the second quarter, global oil demand already has risen at a 1.7% rate, more than double the 0.8% a year ago, according to forecasts and data compiled by the IEA. - Wall Street Journal.
võiks öelda, et selle aasta lõpp on siis tõe hetk. kui maast saadakse 88 miljonit kätte, kestab pidu edasi.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
22.06.2007 12:55:34
|
|
|
| aga kas nii ei saaks et kui ei järgitaks demand'i, vaid jäetaks pumpamine samale tasemele? mis siis saaks?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
22.06.2007 13:31:17
|
|
|
Kuna nõudlus pidevalt kasvab siis kasvavad ka hinnad. Samuti on pumpamise samale tasemele jätmine keerukas kuna tundub et suuremates maardlates tootlikus langeb.
[edit]
Google tegeleb asjaga vaikselt:
http://www.google.com/corporate/solarpanels/
1.6MW jagu päiksepaneele toodavad päevas suts alla 10MW/h elektrienergiat. Huvitav kui palju energiat kulus nonde paneelide tootmiseks. Tooraine kulu teadmine ei teeks samuti paha.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
25.06.2007 09:06:59
|
|
|
Mehhiko toodang langes näiteks maikuus 200 tuhat barrelit päeva kohta. Pemexi uued numbrid väljas aga link on hetkel katki
kui on võimalikud sellised langused, kes teab mis alles ees ootab.
----
niih, ümbertöötlejad ei ehita omi tehaseid suuremaks ehituskulude tõttu... kuidas peaks teie meelest 100 taalase barreli ajal järsku alternatiivid õide puhkema?
----
kütusehinnad? pff!
----
toit tekitab kah probleeme, it seems
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
26.06.2007 07:57:41
|
|
|
Euroopa Komisjonile esitatava riigiabi aruande kohaselt oli 2006. aastal Eestis neli biokütuse käitlejat, kes lubasid mootorikütusena tarbimisse lasta kokku 1,3 miljonit liitrit biokütust.
http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=58b96e36-fa9b-4307-8e79-924b02ce8a9a
Kuidagi vähe, ainult natuke üle 1000 tonni, ehk mingi 0,1% kogutarbimisest. Samas, kui kasvõi ainult Tallinna bussid biodiislile üle viia, oleks see number 10x suurem. Ja sellest on küll aastaid räägitud ning see oleks vaid linnavalitsuse ühe otsuse küsimus, aga praeguselt linnavalitsuselt midagi sellist oodata oleks vist liig.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
27.06.2007 22:59:23
|
|
|
link :: kae siit
loodame südamest, et lingil olev tekst on sealse SL Õhtulehe fantaasia.
---
teadjamad väidavad, et USAd võib oodata kuu-2 jooksul ees vägagi tõsine finantscrash. siin, siin
----
USA energiaministeeriumi numbrid näitavad lausa katastroofilist varude langust eelmise nädala jooksul... kui tendents jätkub, on kuu ajaga jänkid kuival.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.06.2007 11:31:58
|
|
|
Scart: Jänkid ei saa kuidagi kuivale jääda - neil on ju Alaskas suured kasutamata strateegilised varud. Ja nende varude kasutamise või mittekasutamise otsustab Kongress
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.06.2007 11:45:28
|
|
|
Kas nood polnud mitte need varud, milledest tootmine tasub ära alles >$200 barreli hinna juures?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.06.2007 11:54:28
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Kas nood polnud mitte need varud, milledest tootmine tasub ära alles >$200 barreli hinna juures? |
tasub millise hinna puhul tahes - kui mujal lõpukorral, siis hakatakse kasutama ja mujale veel mitu korda kallimalt müüma.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|