Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 14.06.2007 14:29:26 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:

mida see raha siin aitab, kui isegi pole olemas materjale, millest seda reaktorit ehitada? veel vähem on olemas elektriautod ja elektriülekandevõrgud, millega see "tasuta" energia laiali viia.


Insenertehnilised probleemid olid jah neil hiljuti aga paarsada miljardit++ euri võivad imet teha icon_smile.gif

Herr Kurm kirjutas:

rissot? biokütuste EROEI on väiksem, kui 1, hence me kulutame hetkel rohkem fossiilkütust, et seda silmakirjalikkuse tippu endale paaki valada, kui liikumise energiat vastu saame. ja uskume muidugi seda tehes, et päästame planeeti.


Risso toiduõli, kui õli hind läheb madalamaks kui liitri bensiini hind siis anna ainult tuld.

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 14:56:43 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:


Insenertehnilised probleemid olid jah neil hiljuti aga paarsada miljardit++ euri võivad imet teha icon_smile.gif


ja siis? kui on käes hüpoteetiline hetk, kus nafta on 100 taala barrel ning benaliiter 20.-, kust võetakse elektrisüsteem, et seda energiat liigutada ning kus on autod, mis sellega sõidaks? kui rekkad enam ei veere ja leib on poes 30.- päts, mis kasu on sellest, et kusagil Prantsusmaal on tehispäike? (sulle infoks- kogu eelmise aasta edu on site oli aia ehitus ümber tulevase reaktorimaja ning ehitajate lastele kooli valmimine)


Herr Kurm kirjutas:


Risso toiduõli, kui õli hind läheb madalamaks kui liitri bensiini hind siis anna ainult tuld.


EROEI - Energy Investment on Energy Returned. uuri korra, mida see lühend tähendab.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 14.06.2007 14:57:58 vasta tsitaadiga

Scart, küll raha imesid teeb. Kui on tarbijaid (elektriautod) siis kukutakse ka elektrivõrke ehitama. Vaba turumajanduse võlud icon_smile.gif

mul on jumala suva sellest EROEI-st, kui liitri taimeõli hind tuleb madalam kui bensiinil siis see ka paaki ideaalkorras läheb.

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.06.2007 15:11:40 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
mul on jumala suva sellest EROEI-st, kui liitri taimeõli hind tuleb madalam kui bensiinil siis see ka paaki ideaalkorras läheb.
Taimeõli on odav kuna seda toodetakse kasutades sigaodavat fossiilkütust. Kui panna traktorid tööle tollesama taimse õli pealt siis jääks toodangust üle parimal juhul 20%, ülejäänu kuluks mööda põldu kaarutades ära.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 15:17:02 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:

mul on jumala suva sellest EROEI-st, kui liitri taimeõli hind tuleb madalam kui bensiinil siis see ka paaki ideaalkorras läheb.


ja see ongi põhjus, miks PO on see, mis ta on. taimeõli ei saa kunagi tulla odavam, sest sa saad ühest liitrist energiat kätte vähem, kui bensiinist. miks? taimeõli toodetakse fossiilküttega masinatega põllul, väetatakse fossiilküttest tehtud väetisega (kes sõnnikuvedamisest rääkida tahab, pole vaja - ma elan maal) ning töödeldakse ja tuuakse ka pumbani fossiilkütuste abil.

lükka nüüd bensiini ja diisli hind nii kõrgele, et põld jääb väetamata, traktor jääb sõitmata ja paaki lased mida?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 15:24:55 vasta tsitaadiga

Scart, ütle ausalt, kas Me oleme hukule määratud? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 15:27:34 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
Scart, ütle ausalt, kas Me oleme hukule määratud? icon_neutral.gif


icon_lol.gif

Gabriel, mis meist saab?

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.06.2007 15:27:51 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
Scart, ütle ausalt, kas Me oleme hukule määratud? icon_neutral.gif
Kas just otseselt hukule kuid vägagi suured elustiili muutused on küll ees ootamas.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 14.06.2007 15:31:47 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:

Risso toiduõli, kui õli hind läheb madalamaks kui liitri bensiini hind siis anna ainult tuld.


Risso on praegu nii kallis seetõttu, et esiteks on see rafineeritud ja teiseks seda müüakse poes ja liitristes pudelites. Bensukas tankides oleks selle hind 8-9 eeku liiter.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 15:44:45 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
Scart, ütle ausalt, kas Me oleme hukule määratud? icon_neutral.gif


hukule? wtf, millest selline järeldus? asi, mis on ilmselt hukule määratud - meie praegune elustiil (meie as in kogu maailm - usa perekonnad oma võlavangla autode ja majade ja nipsasjakestega feat ülekaalu epideemia ning teisel pool ookeani surnuks nälgivad aafriklased). pariis hiltonid ja nikool ritšied ei oma homses päevas enam mingit tähtsust. mis on tegelikult täiesti õige ja korralik samm, võib-olla on veel lootust, et enne täielikku moraalselt ja vaimset hävingut jõuab see seltskond siin sinisel planeedil ka midagi sellist korda saada, mida võiks võrrelda möödunud aegade saavutustega.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 15:49:16 vasta tsitaadiga

ok...
aga kui sa nii tark oled, siis äkki sa oskad öelda, et kas siis kaovad ka (suured) poed ära ja peab hakkama ise loomi pidama ja toitu tagaaias kasvatama? icon_neutral.gif
(ja kas arvutid ja internet kaob ka lihtrahva käest ära?)
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.06.2007 15:53:55 vasta tsitaadiga

Päris ära ei kao tõenäoliselt midagi, lihtsalt vähemaks ja kallimaks muutuvad asjad. Samuti ei tohiks see juhtuda üleöö vaid (lühikese) aja jooksul.

Ma usun, et praegune linnaelu koos suurte poodidega otseselt ära ei kao. Küll aga peaks muutuma kaubad oluliselt kallimaks. Eluaseme kohta ei oska öelda, osaliselt peaks rahvas hakkama rohkem linnast välja liikuma et saaks ise juurikaid kasvatama, samas jällegi on töökohale lähemal elades transpordikulud väiksemad. Päris esimese vabariigi aegsele tasemele me küll tõenäoliselt ei lange.


Muidugi kui peaks algama mõni suurem sõda ressursside pärast siis võib see suhteliselt sinisilmselt koostatud pilt asenduda millegi hoopis karmimaga.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 14.06.2007 16:00:24 vasta tsitaadiga

Sõda ressurside pärast... On vaja vaid uut Hitlerit, kes arvaks, et venelastel on liiga palju ressursse. Pole ime, et võidurelvastumine jätkub.

Normaalsetes riikides saavad eelisjärjekorras kütuse põllumajandus, armee, tööstus ja avalik transport. St kui kütust on 10% vähem kui kogutarbimine, jäävad tavainimesed hoopis 50% kütusest ilma. Ning seegi mida nad saavad maksab hingehinda. Kas Tartu-Tallinna neljarealine maantee oleks sel juhul vajalik?
Aga meil seda karta ei ole, pigem suretavad põllumajanduse ära kui võtavad inimestelt võimaluse 300km/h ringi kihutada.

_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 16:04:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

On vaja vaid uut Hitlerit, kes arvaks, et venelastel on liiga palju ressursse


icon_question.gif
Teise maailmasõja alguses jagas nõukogudeliit oma resursse üsna sõbralikult Saksamaaga..
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kix007
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2004




sõnum 14.06.2007 16:06:40 vasta tsitaadiga

ka postimees on asjaga kursis
http://www.postimees.ee/140607/esileht/majandus/266377.php
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 16:29:40 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:

Teise maailmasõja alguses jagas nõukogudeliit oma resursse üsna sõbralikult Saksamaaga..


useless fact of the day: täna, 14. juunil aastal 2007 kasutab maailm päevaga rohkem naftat, kui kulus terve teise maailmasõja peale kokku icon_wink.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 14.06.2007 16:41:08 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Teise maailmasõja alguses jagas nõukogudeliit oma resursse üsna sõbralikult Saksamaaga..
ot:
Jah, aga see ei takistanud edasisi sündmuseid. Ning loomulikult ei kasutanud Hitler sel ajal veel ettekäänet, et tahab Stalinit üles puua ja demokraatiat levitada.

Kusjuures hetkel ka jagab Venemaa gaasi ja naftat. Aga miks maksta piiratud mahu eest kui võib vallutada ja saada kõik ja tasuta? Nii need sõjad algavad

Scart kirjutas:
täna, 14. juunil aastal 2007 kasutab maailm päevaga rohkem naftat, kui kulus terve teise maailmasõja peale kokku icon_wink.gif
Kas on kuskil viidet info allikale? Tahaks kohe allkirja panna
_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.06.2007 17:31:40 vasta tsitaadiga

Postimees avalehe uudis: The Independent: nafta saab otsa kardetust varem?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 14.06.2007 17:31:43 vasta tsitaadiga

pardon, aga põlevkivi millest õli ajada meil jagub piiikaks ajaks icon_smile.gif Info saadud ülimalt usaldusväärsest allikast. Lisaks ka veel diktüoneemakilt millest saab lõdvalt reaktoritesse valamiseks.
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.06.2007 17:38:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

pardon, aga põlevkivi millest õli ajada meil jagub piiikaks ajaks

jah, ka enne Teist Maailmasõda ja selle ajal tehti põlevkiviõlist madalaoktaanilist bensiini, kuid praeguse põlevkivi põletamise juures (et üldse elektrit saada) jagub põlevkivi praeguse tempo juures 25-30 aastaks. Kui siia lisada juurde veel võimalik lisanduv bensiinitootmine, siis jagub varusid veelgi vähem.
Ehitada tuleks rafineerimistehas jne. Ilmselt tasub bensiinitootmine ära $100/barrel juures icon_neutral.gif
Kuid siis tasub ka juba USA-l (põletab 30% maailma naftast) oma väikese rentaablusega väljad tööle panna.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 14.06.2007 17:39:55 vasta tsitaadiga

pigem 40, info saadud inimeselt kes põlevkiviga igapäevaselt üsna kõrgel tasemel tegeleb. Ja 25-30 aastat on täiesti piisav aeg eestisse tuumajaama püstilöömiseks ja elektrivõrgu ülesehitamiseks. Ameerika kukub niikuinii kokku, egas muidugi ka kõik teised puutumata ei jää aga noh, saadakse hakkama. Vaadates praegu mõnda elektriauto demovideot ja väändemomenti siis ausaltöeldes enam ei tahagi niiväga bensiini poole vaadata icon_razz1.gif
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.06.2007 17:43:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:

pigem 40

siis võib olla tõesti, kui Eesti Energia on sunnitud järgmisel dekaadil ühe põlevkivi keevkihi katla sulgema euronõuete tõttu.
Kui Eesti tuumajaama asemel tuleb ikka Leedu uus Ignalina tuumajaam, kust siis saame puuduoleva energia.
Oma tuumajaama ehitamine on ikka täielik utoopia, kasulik on see partneritega ehitada kahasse icon_idea.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 14.06.2007 17:43:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 17:43:26 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
pigem 40, info saadud inimeselt kes põlevkiviga igapäevaselt üsna kõrgel tasemel tegeleb. Ja 25-30 aastat on täiesti piisav aeg eestisse tuumajaama püstilöömiseks ja elektrivõrgu ülesehitamiseks. Ameerika kukub niikuinii kokku, egas muidugi ka kõik teised puutumata ei jää aga noh, saadakse hakkama. Vaadates praegu mõnda elektriauto demovideot ja väändemomenti siis ausaltöeldes enam ei tahagi niiväga bensiini poole vaadata icon_razz1.gif


ja need masinad maksavad tavalise pereauto hinna? ega vist eriti mitte.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 14.06.2007 17:45:35 vasta tsitaadiga

Egas muidugi mitte aga ma kujutan ette et kümne aasta pärast suudaks ma küll endale osta midagi taolist icon_razz1.gif

Aga noh, tuumaenergia ja elekter on tulevik, saabki linnatänavad puhtamaks. Viimati kui Laitse rongi pealt maha astusin köhisin pool tundi kuna õhk oli harjumatult puhas võrreldes Tallinna kesklinnaga.

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 17:47:26 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
Egas muidugi mitte aga ma kujutan ette et kümne aasta pärast suudaks ma küll endale osta midagi taolist icon_razz1.gif


praeguste numbrite põhjal ei osta keegi meist 10 aasta pärast enam ühtegi autot icon_razz1.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.06.2007 17:52:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ilmselt tasub bensiinitootmine ära $100/barrel juures icon_neutral.gif
Optimist icon_smile.gif
Pigem pakuks >>$150, tõenäoliselt >$200 per barrel.


Huvitav kui lihtne oleks valmis teha (põlevkivil töötavat) aurumasinat mille pealt saaks autosid käivitada ning kui kõrge oleks sellise imeriista efektiivsus ...

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"


viimati muutis Ho Ho 14.06.2007 17:52:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.06.2007 17:53:02 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Herr Kurm kirjutas:
Egas muidugi mitte aga ma kujutan ette et kümne aasta pärast suudaks ma küll endale osta midagi taolist icon_razz1.gif


praeguste numbrite põhjal ei osta keegi meist 10 aasta pärast enam ühtegi autot icon_razz1.gif

kuigi väheusutav, oleks see iseenesest väga positiivne, ei kulutata enam niipalju ressursse (nafta, metallimaagid, puhas vesi) icon_smile.gif
Küll aga saab elu sisse varuosade tootmine säästlikele autodele, et need veel jõuaksid aastakümneid liikuda icon_biggrin.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 14.06.2007 18:26:58 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:

Huvitav kui lihtne oleks valmis teha (põlevkivil töötavat) aurumasinat mille pealt saaks autosid käivitada ning kui kõrge oleks sellise imeriista efektiivsus ...


proovi otsida märksõna "puugaas". Põhimõtteliselt ajad halge katlasse ja sõidad selle peal. Kasutusel oli juba eelmise sajandi alguses minu mäletamist mööda.

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.06.2007 18:29:04 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
Ho Ho kirjutas:

Huvitav kui lihtne oleks valmis teha (põlevkivil töötavat) aurumasinat mille pealt saaks autosid käivitada ning kui kõrge oleks sellise imeriista efektiivsus ...


proovi otsida märksõna "puugaas". Põhimõtteliselt ajad halge katlasse ja sõidad selle peal. Kasutusel oli juba eelmise sajandi alguses minu mäletamist mööda.
Ka teise maailmasõja ajal.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.06.2007 18:37:30 vasta tsitaadiga

Seda ma tean, et olid juba nii ammusel ajal olemas. Lihtsalt mind huvitab kui suur on ühe tänapäevasel tipptehnoloogiat täis toptiud aurumasina efektiivsus võrrelduna diisli või bensiinimootoriga autoga icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.06.2007 18:44:52 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Seda ma tean, et olid juba nii ammusel ajal olemas. Lihtsalt mind huvitab kui suur on ühe tänapäevasel tipptehnoloogiat täis toptiud aurumasina efektiivsus võrrelduna diisli või bensiinimootoriga autoga icon_smile.gif
Numbrit ei mäleta öelda aga minu meelest pidi see üsna võrdväärne olema, välja tõrjuti ta ju omal ajal hoopis kõrvapõhjuste poolt nagu pikk käivitusaeg, omakaal ja veidi ka ohutus. Ega ilmaasjata raudteel nad nii pikalt vastu pidanud...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 14.06.2007 19:02:11 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Herr Kurm kirjutas:
mul on jumala suva sellest EROEI-st, kui liitri taimeõli hind tuleb madalam kui bensiinil siis see ka paaki ideaalkorras läheb.
Taimeõli on odav kuna seda toodetakse kasutades sigaodavat fossiilkütust. Kui panna traktorid tööle tollesama taimse õli pealt siis jääks toodangust üle parimal juhul 20%, ülejäänu kuluks mööda põldu kaarutades ära.
Äkki viitad mingitele allikatele ka kust see 20% tuleb?

Edit: Mina leidsin Wikipediast sellised arvud:
Rapsi saagikus: 1190l/ha
Keskmise farmi kütusekulu: 82l/ha
ehk 6.9%.
See langeb enamvähem kokku samast artiklist viidatud uurimistööga, mis väidab, et sojaubadest biodiisli tootmisel kulub põllumajanduse peale 6.6% väljundenergiast. Kokku kulub sojast biodiisli tootmisele 23% väljundenergiast + veel 8% jagu metanooli. Seega toodanugst jääb alles 69%.

_________________
Toetan õige kirja


viimati muutis stepzter 14.06.2007 19:25:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.06.2007 19:16:25 vasta tsitaadiga

Ok, see number pole baseeritud taimeõlil vaid hoopis biomassi kasvatusel icon_smile.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=2647232&highlight=tsitaadid#2647232

Loodetavasti ikka mäletasin numbreid õigesti, hetkel ei lugenud toda postitust läbi

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 14.06.2007 19:26:08 vasta tsitaadiga

Tagatipuks ei pea taimeõlist tegema, vaid nagu ma siin juba ennist rääkinud olen oluliselt effektiivsemaid õlitootjaid vetikate valdkonnas.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zajats
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2007 11:06:00 vasta tsitaadiga

http://www.neurope.eu/view_news.php?id=74936

Pole meil siin midagi nii roosiline. Meie "ülivõimekas" valitsus on väikse energiaaugu jätnud lähitulevikku. Vist et "tegeleme siis kui jama käes..."

Selle naftahinna tõusuga on mitu riski. Kui hind tõuseb, siis rikkus liigub tootvatesse maadesse, mis edendab kohalikku elu ja muudab selle energianõudlikumaks, tänu millele eksport väheneb (eelmine aasta müüdi venemaal 50% rohkem autosid kui varem ja trükiti 57% raha juurde)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2007 11:28:57 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

PO meinstriimis volüüm 2
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 15.06.2007 20:59:38 vasta tsitaadiga

link :: The Cost of Gasoline around the World

Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2007 22:03:19 vasta tsitaadiga

Misasja, kas Norras on hinnad paari aastaga kõvasti tõusnud võrreldes Eestiga või. Kaks aastat tagasi kui seal viimati käisin hinnavahe küll pea' kahekorde ei olnud. Disla oli praktiliselt samas hinnas, bensiin vast paarkümmend prossa kallima...
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2007 00:24:22 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Misasja, kas Norras on hinnad paari aastaga kõvasti tõusnud võrreldes Eestiga või. Kaks aastat tagasi kui seal viimati käisin hinnavahe küll pea' kahekorde ei olnud. Disla oli praktiliselt samas hinnas, bensiin vast paarkümmend prossa kallima...


Norra ja Inglise väljad merel kaotavad suhtkoht kahekohalise % toodangust aastas peakimise tõttu, nii et ei imesta
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2007 12:10:18 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

muul rindel muutusteta: "Panic buying" appears to have broken out in the global dairy trade as supply constraints ratchet prices up into uncharted territory, according to agricultural forecaster Agrifax.

The latest data from the NZX-owned rural information provider show prices for milk powders jumped 4 per cent, and butter leapt 10 per cent, in the past fortnight in US dollar terms. Some prices for skim milk powder hit almost US$5000 ($6628) a tonne - more than 2 1/2 times last decade's average of US$1900.

----

June 20 (Bloomberg) -- The worst is yet to come for the U.S. housing market. When all these people see their mortgage payment and it's up 40 or 50 percent, they're going to say, `We can't stay in this house,''' Pimco's Kiesel said. ``And there are millions of people in this situation.'' siin
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.06.2007 11:44:30 vasta tsitaadiga

OT kustutatud ja paluks edaspidi püsida teemas!
Keda keskkonnaalased vestlused ei huvita, võiks siin teemas mitte sõna võtta icon_idea.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2007 12:40:34 vasta tsitaadiga

Demand is expected to accelerate further in the fourth quarter to 88 million barrels a day, an unprecedented quarterly volume and up 2.6 million barrels a day from the year-earlier period. In the second quarter, global oil demand already has risen at a 1.7% rate, more than double the 0.8% a year ago, according to forecasts and data compiled by the IEA. - Wall Street Journal.

võiks öelda, et selle aasta lõpp on siis tõe hetk. kui maast saadakse 88 miljonit kätte, kestab pidu edasi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2007 12:55:34 vasta tsitaadiga

aga kas nii ei saaks et kui ei järgitaks demand'i, vaid jäetaks pumpamine samale tasemele? mis siis saaks?
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.06.2007 13:31:17 vasta tsitaadiga

Kuna nõudlus pidevalt kasvab siis kasvavad ka hinnad. Samuti on pumpamise samale tasemele jätmine keerukas kuna tundub et suuremates maardlates tootlikus langeb.


[edit]

Google tegeleb asjaga vaikselt:
http://www.google.com/corporate/solarpanels/

1.6MW jagu päiksepaneele toodavad päevas suts alla 10MW/h elektrienergiat. Huvitav kui palju energiat kulus nonde paneelide tootmiseks. Tooraine kulu teadmine ei teeks samuti paha.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2007 09:06:59 vasta tsitaadiga

Mehhiko toodang langes näiteks maikuus 200 tuhat barrelit päeva kohta. Pemexi uued numbrid väljas aga link on hetkel katki

kui on võimalikud sellised langused, kes teab mis alles ees ootab.
----

niih, ümbertöötlejad ei ehita omi tehaseid suuremaks ehituskulude tõttu... kuidas peaks teie meelest 100 taalase barreli ajal järsku alternatiivid õide puhkema?
----

kütusehinnad? pff!
----

toit tekitab kah probleeme, it seems
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 26.06.2007 07:57:41 vasta tsitaadiga

Euroopa Komisjonile esitatava riigiabi aruande kohaselt oli 2006. aastal Eestis neli biokütuse käitlejat, kes lubasid mootorikütusena tarbimisse lasta kokku 1,3 miljonit liitrit biokütust.
http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=58b96e36-fa9b-4307-8e79-924b02ce8a9a

Kuidagi vähe, ainult natuke üle 1000 tonni, ehk mingi 0,1% kogutarbimisest. Samas, kui kasvõi ainult Tallinna bussid biodiislile üle viia, oleks see number 10x suurem. Ja sellest on küll aastaid räägitud ning see oleks vaid linnavalitsuse ühe otsuse küsimus, aga praeguselt linnavalitsuselt midagi sellist oodata oleks vist liig.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2007 22:59:23 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

loodame südamest, et lingil olev tekst on sealse SL Õhtulehe fantaasia.

---

teadjamad väidavad, et USAd võib oodata kuu-2 jooksul ees vägagi tõsine finantscrash. siin, siin
----

USA energiaministeeriumi numbrid näitavad lausa katastroofilist varude langust eelmise nädala jooksul... kui tendents jätkub, on kuu ajaga jänkid kuival.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.06.2007 11:31:58 vasta tsitaadiga

Scart: Jänkid ei saa kuidagi kuivale jääda - neil on ju Alaskas suured kasutamata strateegilised varud. Ja nende varude kasutamise või mittekasutamise otsustab Kongress icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.06.2007 11:45:28 vasta tsitaadiga

Kas nood polnud mitte need varud, milledest tootmine tasub ära alles >$200 barreli hinna juures?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 28.06.2007 11:54:28 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kas nood polnud mitte need varud, milledest tootmine tasub ära alles >$200 barreli hinna juures?
tasub millise hinna puhul tahes - kui mujal lõpukorral, siis hakatakse kasutama ja mujale veel mitu korda kallimalt müüma.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.