|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.05.2007 16:40:34
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
| Scart kirjutas: |
| kõrgeim hind senini= 4,59$ galloni eest. |
Mis teeb meie rahas 14EEK/l. |
bingo. aga siin on üks suur "AGA", DOE andmetel on jänkide keskmine kütusekulu ~7 liitrit sajale ning keskmine tööle/koju sõitmise maa päevas ~80km. numbrid tulevad suured.
Chevron pani kah oma Nigeeria töö seisma, nii et me räägime varsti 1 miljoni barreli puudumisest maailmaturult. Mind you, et Nigeeria crude on maailma parim.
vaikselt hakkab asi liikuma sinnapoole, et see suvi tuleb kirjutada suurte tähtedega ajalukku. kui muidugi 100 aasta pärast enam kedagi on, kes seda raamatut loeks.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bezdomn6i
HV kasutaja
liitunud: 05.11.2003
|
12.05.2007 17:49:14
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| nepaalis sõidavad nad jakkidega mis kohe kindalsti pentsu ei joo ju |
ja kuu on tehtud juustust ning lapsi toob kurg korstna kaudu...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
12.05.2007 19:25:05
|
|
|
ja huvitav millest siis sinu arust kuu tehtud on?
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.05.2007 19:29:22
|
|
|
link :: kae siit
lastejutud kõrvale jättes, lugege linki parem
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
12.05.2007 20:15:48
|
|
|
link :: Wal-Mart posts worst sales ever as US retail figures slump
Siin ka midagi, mis on otseselt mõjutatud bensuhinna tõusust ja kinnisvaraturu mulli lõhkemisest!
| namstoop kirjutas: |
| marti252 kirjutas: |
| Kui oleksin Venemaa kodanik, siis tervitaksin Putini sellist tegevust ühe pits viinaga! |
loodetavasti siiski irooniaga öeldud...
|
Ei, miks. Kui Eesti riik omaks maavarasid, mida Venemaa hädavajalikult vajab, samas teades mismoodi venemaa meile pähe astub kogu aeg, siis tunneks sinagi uhkust, kui saaks taktikepi saatel dikteerida venemaale, mis hinnaga ja mis moodi ta eluks vajalikku energiat meilt ostab.
Tuleb lihtsalt panna ennast teise inimese situatsiooni ja saadki aru miks ma nii ütlesin!
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.05.2007 21:53:42
|
|
|
marti252, aa, ok, ma sain nagu aru, et sa oled enivei hirmus õnnelik sellise lükke üle, lihtsalt venemaal olles võtaks viina ka.
Eks venelastel on tähtis kontrolli omada loomulikult, kõrge kütusehind on ju puhtalt nende äri eduks.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.05.2007 01:14:52
|
|
|
paar sealset kohalikku postitavad pilte, kus on liitrihinnaks juba 1.38$.
natgeo pealt oli täna Inside seeria osa, kus näidati iraagis töötavaid tsiviile, kellest ka mõned naftaga seotud installatsioonie valvavad. müts maha, sellist tööd mina küll teha ei suudaks.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kix007
HV vaatleja
liitunud: 19.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.05.2007 15:09:00
|
|
|
väike matemaatikaülesanne:
Omaan peakis aastal 2000, pumbates siis ~1 miljon barrelit päevas. hetkel on selleks numbriks 715,400, seega on 7 aastaga langenud naftatoodang kui palju ehk vastus X?
mis saab, kui teised suurtootjad a la Saudi Araabia samuti X'i võrra langevad nii kiiresti? Ärge unustage ka swingivat väärtust Y ehk kõigi taastuvenergiaallikate kogutoodangut sealhulgas tuumaenergia, milleks hetkel on 3% kogu naftatoodangust saadavast energiast.
= we're screwed
kunagi oli see ajutine häppening, homme meie reaalsus
aasia suured liustikud sulavad ~7% aastas, mis saab näiteks 13 aasta pärast Hiinast ja Indiast, kui Yangtze, Mekong ja teised kuivaks jäävad?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zajats
HV kasutaja
liitunud: 10.08.2002
|
13.05.2007 15:23:09
|
|
|
| Ma ei dramatiseeriks üle. 10% langust on `80-ndad. Niigi on liiga palju niisama ringi sõitmist ja fa-fatamist. Elukvaliteet oluliselt ei lange suuremal osal rahvast kui 30% vähem sõidetakse, söögiraiskamist jääb vähemaks ja ise kasvatamine läheb jälle moodi. Vingumist ja sõimamist tuleb kindlasti aga enam ei kimata ringi vaid tegeletakse oma perekonnaga rohkem. Võibolla.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
13.05.2007 15:41:52
|
|
|
| Zajats kirjutas: |
| ise kasvatamine läheb jälle moodi |
Ehk kirjeldaksid kuidas kasvatavad endale ise süüa paarkümmend miljonit Mehhiko pealinna elanikku
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.05.2007 15:44:00
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Zajats kirjutas: |
| ise kasvatamine läheb jälle moodi |
Ehk kirjeldaksid kuidas kasvatavad endale ise süüa paarkümmend miljonit Mehhiko pealinna elanikku  |
või Kairo? 25 miljonit elanikku. või New York?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erik_Est
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.08.2005
|
13.05.2007 15:47:32
|
|
|
...rotid...koerad...kassid... ja mõned sead tänavatel..... Lehmad tagaaias? (sse käis mehhiko kohta...mitte new-yorgi )
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.05.2007 15:48:38
|
|
|
| Erik_Est kirjutas: |
...rotid...koerad...kassid... ja mõned sead tänavatel..... Lehmad tagaaias? (sse käis mehhiko kohta...mitte new-yorgi ) |
et homme viskavad aktsiatega äritsevad pintsaklipslased oma 10000 taalased Armanid seljast ja hakkavad sigu kasvatama Wall Streetil? selle eest ma lausa maksaks, et midagi sellist näha
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zajats
HV kasutaja
liitunud: 10.08.2002
|
13.05.2007 15:56:04
|
|
|
| Maailmas ei ole näljahäda vaid osadel on liiga vähe raha. Hea näide oli Zimbawe (täna on vähe teine olukord) kus rahvas nälgis, aga eksporditi kõvasti vilja. Eks see väljasuremine Aafrikas vaikselt toimubki. Ma julgen väita et läänemaailm saab rahulikult hakkama kuskil 25% vähema kalorihulga tarbimisel. Iseasi kas seda tahetakse tunnistada ja teha.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
13.05.2007 16:10:18
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| mis saab näiteks 13 aasta pärast Hiinast ja Indiast, kui Yangtze, Mekong ja teised kuivaks jäävad? |
nii täpselt kohe välja arvutanud. Äkki oskad päeva ka öelda? 20. märts nagu ikka?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erik_Est
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.08.2005
|
13.05.2007 16:33:21
|
|
|
Scart kas wall street on Mehhikos? Sorry...... ma ei teadnud.....
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.05.2007 17:49:39
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
nii täpselt kohe välja arvutanud. Äkki oskad päeva ka öelda? 20. märts nagu ikka? |
mina ei ole neid numbreid välja mõelnud, ela oma kibestumusi mujal välja- senikaua loe siit siit siit. küll aga julgen väita, et 20 märts 2015 ei seisa amazonase veel allesolevast vihmametsast ükski puu.
| Erik_Est kirjutas: |
Scart kas wall street on Mehhikos? icon_eek.gif Sorry...... ma ei teadnud..... icon_wink.gif |
kui 1/10 praegustest aktiivsetest usa auto-omanikest tormaks välja ja ostaks kasvõi kaks paagitäit varukütust, kukuks usa bensiinisüsteem kokku nagu kaardimajake. mõtle selle peale natuke.
vot siis, miks lord Browne'l kiireks "läks"
loodame, et jänkistanis tuleb soe suvi, saab nalja!
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
13.05.2007 18:07:01
|
|
|
jääb ära
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skydiver0
HV vaatleja
liitunud: 04.07.2004
|
13.05.2007 18:46:41
|
|
|
Kas sa jälgid neid arenguid huvi pärast või hirmu ees tuleviku üle?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.05.2007 19:21:13
|
|
|
| skydiver0 kirjutas: |
Kas sa jälgid neid arenguid huvi pärast või hirmu ees tuleviku üle? |
huvi pärast - ma usun, et inimestel on õigus igasugule informatsioonile, olgu see siis negatiivne või padupositiivne endale vastu rinda tagumine. karta pole siin midagi, meiesugused mutrid maailma ei mõjuta ja pealegi, elame ju huvitaval ajal, mitte kunagi pole inimkonna ajaloos toimunud nii palju ja nii väikese ajavahemiku sees
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
13.05.2007 20:35:47
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| namstoop kirjutas: |
nii täpselt kohe välja arvutanud. Äkki oskad päeva ka öelda? 20. märts nagu ikka? |
mina ei ole neid numbreid välja mõelnud, ela oma kibestumusi mujal välja- |
kibestumusi
kui siin teemas keeegi kangesti kibestunud on, siis sina ja marti252, mõlemad ootate hingevärinal maailmalõppu... ja olete kibestunud kui muudkui edasi lükkub
Internetist leiab igasuguseid asju mida lugeda või mitte lugeda, pimesi uskuda või mitte uskuda, eksole.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.05.2007 20:47:16
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
kui siin teemas keeegi kangesti kibestunud on, siis sina ja marti252, mõlemad ootate hingevärinal maailmalõppu... ja olete kibestunud kui muudkui edasi lükkub |
kui loed seda mu asjade käigu hinnangust välja, siis eksid.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
13.05.2007 22:09:32
|
|
|
namstoop, Ma arvan, et kibestumine ei ole õige väljend! Seda võiks minu puhul pigem igavuseks nimetada! Nafta kriisiga kaasneb väga palju huvitavaid sündmusi. Nii mõndagi pannakse geopoliitiliselt paika. Enam ei domineeri ühed riigid teiste üle nii võrd, rahvaarv väheneb, inimesed muutuvad inimlikumaks - saavad tööorjusest välja ning hakavad mõtlema kuidas eksisteerida.
Põhjus, miks ma ootan seda on lihtne - praegune süsteem on nagu pool mäda õun. Enamus kannatavad, et väike osa saaks hästi eksisteerida. Seega oleks see puhastus inimkonnale hädavajalik. 4 miljardit sureb 30 aastaga välja. Jääb kaks miljardit, kes suudavad normaalselt edasi tegutseda. Algul raske, pärast parem kõigile, kes ellu jäid!
8)
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
13.05.2007 22:25:32
|
|
|
kriisi ei tule lihtsalt nafta on vaja maha müüa kõik mis sealt maaseest tuleb. väike märkus
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
13.05.2007 22:59:25
|
|
|
marti252, mina seda väljendit esimesena kasutusele ei võtnud. Aga see selleks. Huvitav lähenemine sul - üheltpoolt praeguse suhtes ülipessimistlik, teisalt sellest lähtuva tuleviku osas ülioptimistlik. Kardetavasti on reaalsus midagi veidi keerulisemat ja mitte mustvalget.
Aga selline üldine küsimus mõttearenduseks - miks te olete nii kindlad, et nafta TEGELIKULT ka otsa hakkab saama ja TEGELIKULT ka pole tootmisvõimsust jne (ma ei väida nagu ma arvaks, et tegelikult nii ei PRUUGI olla). Mingid internetilehed (a la kõik need sajad peak oil'ile pühendatud), kus säherdusi asju kirjutatakse ei ole nüüd küll tingimata mingi püha tõde? Või on - kuidas seda teada, mille alusel hinnata?
Internet on teatavasti üsna võimas tööriist masside mõjutamiseks ja avaliku arvamuse kallutamise. Kui ükskord lumepall veerema saada, siis hakkab sinna järjest rohkem lund külge kogunema ja lõpuks tõmmatakse kaasa terve mäeküljetäis lund... Ja kui piisavalt veenvalt millestki netis kirjutada, siis hakkab see mõnele ajakirjanikule silma (need aga ei paista erilis pädevusega reeglina silma) ja nii see läheb - igal nädalal saab üllitada mõne uue nupukese, järjest rohkem inimesi uude usku pööratud ja lõpuks võtavad kõik uusi ja karme hindu (või minupoolest kasvõi uut maailmakorda) kui paratamatust, mitte kui kellegi kasumimarginaali mitmekordistamist ja võimu suurenemist. Selline väike vandenõuteooria mõttearenduseks siis selle jutu lõpetuseks. 8)
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
13.05.2007 22:59:47
|
|
|
namstoop, sa oled lihtsalt seda jevroliidu bürokraatiat liiga palju näinud. Igatahes on kindel et kütus kallimaks läheb ja mingi krahh ka tuleb, see kui ulatuslik seda mina ei julge ennustada.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JannoT
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2005
|
13.05.2007 23:36:24
|
|
|
Mulle tärkas just üks mõte selle nö maa kuumuse kasutamisest ,et sellega saab lausa mitu asja ära teha: toad soojaks, soe vesi, elektrit annab toota ja autod saab ka sõitma kui ikka selle vee auruks teed seal. Ja auru peal sõitvad autod on juba olemas siis tulevad aga auru-tanklad lased oma ballonid odavat auru täis ja sõidad loodus sõbralikult.
Taotleme kambapeale patendid ja hakkame investoreid otsima?
_________________ 011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
13.05.2007 23:53:27
|
|
|
JannoT, kuidas sa selle soojuse maa seest kätte saad? Uuri järgi paksult paasi ja graniiti meil siin jalge all on.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JannoT
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2005
|
14.05.2007 00:12:07
|
|
|
Said inimesed islandilt saame ehk me ka. Samas võib mõnda vulkaani ka surkida ju. Ja nendes maailma sügavaimates puuraukudes peaks ka all miski 180 kraadi sooja olema. Kuidas need augud tehtud on?
_________________ 011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.05.2007 00:56:42
|
|
|
viimaseid poste lugedes tekib mulje, et eelnenud 95 lehekülge oli kellelegi vist halb nali. see selleks.
jänkid on välja arvutanud, et praeguse ~800 miljoni auto ümberehitamine elektri peale ning töötava varustusvõrgu (alternatiivenergia saamine > transamine > autosse tankimine) rajamine läheks maksma 2x maailma kogutoodangu produkt per se aastas. käed külge, poisid!
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
14.05.2007 02:35:05
|
|
|
Ei ole ka eriti keeruline välja arvutada, et praegust 800 miljonit autot ei pea ühe hooga elektri peale ümber ehitama.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.05.2007 09:25:14
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
| Ei ole ka eriti keeruline välja arvutada, et praegust 800 miljonit autot ei pea ühe hooga elektri peale ümber ehitama. |
sulavad jääväljad Gröönimaal ja poolustel arvaks teisiti.
mis sa arvad, kust võetakse näiteks 4 aasta pärast see ressurss? kui naftatoodang hakkab langema aastas näiteks 2%, tuleks iga aasta juba kallineva energia arvelt ehitada täpselt samapalju tuumajaamu, tuuleparke, hüdroeletrijaamu ja päikesepaneele kui on hetkel kogu maailma peale olemas (viimase 50 aasta kõik alternatiivenergiakompleksid kahekordistada 1 aastaga, edu!) ja uuesti samapalju järgmine aasta ja siis järgmine ja siis järgmine ja järgmine. maakera tuleks sellises tohutu kulutamise ajajärgus viia ka üle elektritoitele, sest ega bensiinimootor ju elektriga ka parema tahtmise juures ei sõida - igasugu vesinikust ja taolisest parem üldse ei räägi. kui keegi peab seda võimalikuks, palun. kuidas me hoiaks süsteemi balansis rääkimata kasvufaasisst mis on ju kapitalismi esimene tõde - is beyond me.
ei tasu vast mainida, et ükski elektrisüsteem ei ole võimeline 300 tonnist lennukit 8 tundi kiirusel 600km/h õhus hoidma.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.05.2007 10:30:10
|
|
|
Scart, jah, kõik on tore, aga endiselt on minu jaoks õhus küsimus - miks sa oled kindel, et nafta saab naksti otsa.
Ja mis puutuvad siia sulavad jääväljad?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.05.2007 11:03:15
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| Scart, jah, kõik on tore, aga endiselt on minu jaoks õhus küsimus - miks sa oled kindel, et nafta saab naksti otsa. |
nafta ei saa kunagi otsa, otsa lõpeb odava nafta ajastu - siin on väga suur erinevus, pole vaja muud, kui eemaldada mõni miljon barrelit turult ühe hoobiga ja tulemuseks on täielik kokkukukkumine. mis sede tõestab? ligemale 100 aastat kirja pandud arvud ja ning naftat tootvate riikide enda hinnangud ja arvamused oma varudest ning oma ala ekspertide töö. Magus ehk bensiini jaoks väga hästi sobiv nafta peakis juba 2005, muuseas.
| namstoop kirjutas: |
Ja mis puutuvad siia sulavad jääväljad?  |
gröönimaa jää kaob katastroofilise kiirusega, ma arvan, et küll see kõigi inimeste elu mõjutama hakkab õige pea.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erik_Est
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.08.2005
|
14.05.2007 12:02:42
|
|
|
"ei tasu vast mainida, et ükski elektrisüsteem ei ole võimeline 300 tonnist lennukit 8 tundi kiirusel 600km/h õhus hoidma." Kas maksab selles nii kindel olla? See et sinu teada sellist süsteemi pole ei tähenda vist et teda olemas üldse ei ole...või kuidas? Mingeid näiteid ma tooma ei hakka.....mul lihtsalt pole neid...aga vastupidist kah ei julge väita
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.05.2007 12:10:55
|
|
|
| Erik_Est kirjutas: |
"ei tasu vast mainida, et ükski elektrisüsteem ei ole võimeline 300 tonnist lennukit 8 tundi kiirusel 600km/h õhus hoidma." Kas maksab selles nii kindel olla? See et sinu teada sellist süsteemi pole ei tähenda vist et teda olemas üldse ei ole...või kuidas? Mingeid näiteid ma tooma ei hakka.....mul lihtsalt pole neid...aga vastupidist kah ei julge väita  |
'
yeah, muidugi. natsid on kah Marsil ja lasevad venelaste satelliite alla
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
14.05.2007 12:24:09
|
|
|
märkasite et kui eesti bensukad eelmine nädal oma hindu 70 sendi võrra tõstsid, ei käinud mingit kobinat...?
samas eelmistel aastatel on juba 20 sendine kõikumine ennast esiuudiseks rebinud, see aasta sai vaevu üldse lehte
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.05.2007 14:01:39
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
Scart, jah, kõik on tore, aga endiselt on minu jaoks õhus küsimus - miks sa oled kindel, et nafta saab naksti otsa.
|
kui poleks probleemi, avaldaks Bloomberg out of all places sellise artiklil?
üks otsetabamus mehhiko lahte ja usa on mängust väljas.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.05.2007 15:16:20
|
|
|
njah, ega eriti ei viitsigi siin teemas hetkel enam pikemalt kirjutada, aga jällegi - kõik mis kirjas, ei pea tingimata olema 100% tõde, tõde ja veelkord tõde. See ei käi otseselt viimase viite kohta, aga siiski.
Lisaks sa opereerid ainult ekstreemumitega, süsteemi sisemist kohanemisvõimet ei arvesta üldse, näiteks kasvõi seda, et tarbimine on seda väiksem, mida kõrgem on hind. Seda, et hind sel suvel tublisti kerkib ma ei vaidlustagi, ilmselt tuleb Eestis ära 17-18 eek/l.
Aga üldiselt - eks aeg annab arutust...
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
14.05.2007 15:37:00
|
|
|
namstoop, sa oled vist EU arengutega rohkem kursis, kas on olemas ka mingi pikemaajaline energeetika strateegia, või käib sinu moodi suhtumisega et elame päev korraga? Euroopa on ja jääb naftat ja gaasi sisse ostma ja sellele ehitatud majandus on käpuli kui ressursi valdaja seda soovib.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
14.05.2007 16:15:57
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| nafta ei saa kunagi otsa, otsa lõpeb odava nafta ajastu - siin on väga suur erinevus, pole vaja muud, kui eemaldada mõni miljon barrelit turult ühe hoobiga ja tulemuseks on täielik kokkukukkumine. mis sede tõestab? ligemale 100 aastat kirja pandud arvud ja ning naftat tootvate riikide enda hinnangud ja arvamused oma varudest ning oma ala ekspertide töö. |
Ma ei ole küll näinud adekvaatset tõestust selle kohta, et hindade tõusuga kaasneks täielik kokkukukkumine. On keegi püüdnud rehkendada milline on nafta nõudluse hinnaelastsus? Või milline on pakkumise hinnaelastsus?
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erik_Est
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.08.2005
|
14.05.2007 18:43:38
|
|
|
Isand Scart...120 aastat tagasi peeti hulludeks inimesi kes raakisid lendamisest..... 30 aastat tagasi ei olnud kuskil kuulda midagi mobiilidest....... Alles 10 aastat tagasi tundus olevat absoluutne tipp tavainimese jaoks 100Mhz prosega arvuti..... Kui viitsid vaata wikipediast jargi kes oli Tesla , millega ja millal ta tegeles.... Side lopp
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.05.2007 21:39:08
|
|
|
| Erik_Est kirjutas: |
Isand Scart...120 aastat tagasi peeti hulludeks inimesi kes raakisid lendamisest..... 30 aastat tagasi ei olnud kuskil kuulda midagi mobiilidest....... Alles 10 aastat tagasi tundus olevat absoluutne tipp tavainimese jaoks 100Mhz prosega arvuti..... Kui viitsid vaata wikipediast jargi kes oli Tesla , millega ja millal ta tegeles.... Side lopp |
vähem Red Alerti ja Philadephia eksperimente ja Holliwoodi fantaasiaid. poleks eales arvanud, et täiskasvanud inimesed panevad oma võimaliku halva tulemusega soon-to-be tuleviku mingite umbluude poolt moodustatud päästerõngasse - mis järgmiseks, lendavad taldrikud maanduvad Valge Maja õuel ja välja karjab kapten Jack Swallows, kes veiderdades kilkab: "want an machine that makes power from vacuum ,savy?"
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighT
HV veteran

liitunud: 14.06.2004
|
14.05.2007 23:09:16
|
|
|
Kuigi siin ei tasugi kellegi poole näpuga näidata, sest 1/3 minu elu jooksul (5a.) on bensiinihinna tõus olnud pea 2x. Tõus toimub järjest kiiremini ja järgmise 5a. jooksul jõuabki kätte aeg, kus 50.- saab rullnokk 1l bensiini ning isegi siis ei saa ta kaua tümmi lasta, sest rsk.. aku saab tühjaks.
Red Alertis olid laevad viimase ekspirimendi järgi nimed saanud 8)
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erik_Est
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.08.2005
|
15.05.2007 00:01:51
|
|
|
Monsineur "Homsest alates sõidame kõik hobusega"..ma pole kunagi mänginud Red Alerti...ei kavatse kah... (olen ehk liiga loll selleks) aga teie puhul:
1.Teie tõukoer poegib ainult emaseid krantslasi....hoolimat
a sellest et üritate temaga sammu pidada õues.
2.Teie akna all pesitsevad vaenulikult meelestatud asotsiaalid.
3.Teie ema ei armastanud teid ja pani teile koleda nime.
4.Naabri kass käib teie rõdul sit...l
Kui kasvõi üks asi siit läks täppi siis ma mõistan miks te ärkate kehva tujuga.....
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lighT
HV veteran

liitunud: 14.06.2004
|
15.05.2007 00:05:59
|
|
|
Mida sa üritad sellega siin nüüd ...?
Kui ei taha lugeda, palun ära loe,
ega igale flouriidipommile ka puustpunaseks kõike selgeks ei saa teha.
Või mängime oma keskkonnaga kinnisilmi Red Alerti ja loodame, et kõik läheb paremaks?
Hetkel jääd krantsiks sina, ning palun tule mu akna alt ära, muidu kakab minu naabrikass sinu peale
ja sinu pereliikmed hakkavad sulle nimesi panema.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erik_Est
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.08.2005
|
15.05.2007 01:15:52
|
|
|
Mina loen ikka ..aga mul närvidea vist pisut paremini kui mõnel siin...ma ei ärritu iga asja peale... Kui bensiini liiter maksab 50.- siis on ka palk sellevõrra suurem..... mitte enam 12 k...vaid 36k d . Aga red alertist ei tea ma ikkagi midagi . Poisid ...võtke asja rahulikumalt...muidu ütleb süda ülesse ennem järgmist hinnatõusu juba....
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zajats
HV kasutaja
liitunud: 10.08.2002
|
15.05.2007 08:05:06
|
|
|
| No infltsiooniga me sellest mängust ennast välja ei libista. See 3 mrd EEK-u mis siiani iga kuu meie majandusse on pritsitud tuleb koos INTRESSIDEGA tagasi maksta. Meie reaalne palk on ikka 6000.- kanti kui laenud tagant ära võtta. Tootlikkus pole ju tõusnud. Raha toob meie riiki kinnisvara. Mina arvan et kevadel, kui toasooja hind on piisavalt kägistanud, on ka "veri tänavatel" ehk siis pidu läbi. Plaanida tuleb tuleviku elu et palk on 50% väiksem ja energiahind on 50% suurem. Kuidas siis toime tuleks?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
15.05.2007 08:43:19
|
|
|
| Erik_Est, Poiss, lahmid niisama siin. Uuri natuke laiemalt asja, muidu võid endast rumala mulje ka veel tagatipuks jätta 8)
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|