Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2007 00:53:04 vasta tsitaadiga

Kala912 kirjutas:
Mis te sellest monitorist arvate https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/59101/ ja huvitab just kuidas mängida on selle monitori taga?


Väga mõnus on mängida selle "ees" aga sinu confi külge seda küll ei tasuks osta
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kala912
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 25.03.2007 01:20:46 vasta tsitaadiga

kohe varsti vahetan oma praeguse arvuti uue vastu välja, nii et selles ple probleem icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2007 01:22:26 vasta tsitaadiga

Räägid lähemalt confist?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kala912
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 25.03.2007 01:24:06 vasta tsitaadiga

Uuest confist võid lugeda siit https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=309464
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2007 10:20:53 vasta tsitaadiga

Kala912 kirjutas:
Mis te sellest monitorist arvate https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/59101/ ja huvitab just kuidas mängida on selle monitori taga?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=303467

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 25.03.2007 12:33:22 vasta tsitaadiga

Kala912 kirjutas:
Uuest confist võid lugeda siit https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=309464

Sellele arvutile sobib see monitor,kui rusikas silma auku. thumbs_up.gif icon_lol.gif
Krt peaks endale ka sebima varsti,kõik kiidavad ja tahaks ka proovida suuremat,kui 19tolli.

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2007 22:14:13 vasta tsitaadiga

Terv monitor philips 190s7 kohta küsimus.
6500k vs 9800k , kumb parem/silmadele tervislikum on? Nagu aru sain on see lcd tulukeste eredus aga inimene kellele müüsin ei oska kummagi vahel valida.
Hakati kurtma et 9800k hakkab natuke liiga palju silmadele, jääb ikkagi 6500 peale. Aga kuulaksin ikkagi kellegi tarka juttu nende vahest ja millal mida kasutada ja miks selline valik üldse on(mis juhul rakendada 9800) jne
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 26.03.2007 22:18:39 vasta tsitaadiga

Samsung 226bw nüüd endal ka olemas ja ainuke asi mis häirib veidi on see valge tooni ebaühtlus või taustvalguse ebaühtlus.Suht tühine igatahes kuivõrd crt leida mis ka nagu valge paber ühtlane ka väga haruldane.Väga soovitatav molu ja värvitoonid ka tavakasutajale täiesti sobivad.Vaatenurk piisav.
_________________
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 26.03.2007 22:53:10 vasta tsitaadiga

project kirjutas:
Terv monitor philips 190s7 kohta küsimus.
6500k vs 9800k , kumb parem/silmadele tervislikum on?


See on valge värvi värvustemperatuur, vali see mis meeldib, silmade tervist reguleeri ikka heledusega.
DVDsid vaadates peaks õigete värvide saamiseks teoreetiliselt 6500 K valima.
Pilditöötluses võib teine number olla.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.03.2007 23:02:40 vasta tsitaadiga

Värvustemperatuur peaks vastama ruumi valgustuse värvustemperatuurile. 6500K ja 9800K on umbkaudsed väärtused vastavalt hõõglampidega ja päevavalguslampidega valgustatud toale. Kõige täpsemalt saab selle spetsiaalse kalibreerimisseadmega paika, piisavalt hea tulemuse saab aga ka käsitsi timmides. Sättida monitor valget või halli värvi näitama ja siis sättida värvustemperatuuri sujuvalt kuni pilt on neutraalset tooni. Madalam temperatuur on punakam, kõrgem sinakam.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2007 23:08:19 vasta tsitaadiga

Oskab keegi muidu öelda miks mu 226BW'ga on 720p/1080p trailereid/filmid mõneskohast rämedalt mürased... samas mõneskohas täitsa mõnus ja sile pilt.
Või on see kõigil? Äkki mingid seaded valed vms? Või viga äkki hoopis codekites?
Suht sama küsimuse esitasin ülevaate teemas aga sealt pole vastust saanud.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.03.2007 23:12:30 vasta tsitaadiga

Monitori viga see ei ole. Kõige tõenäolisemalt filmid ongi mürased.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
project
HV Guru
project

liitunud: 18.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2007 23:18:56 vasta tsitaadiga

syncmahv, tee oma veast pilti ja kohe jõuame selguseni icon_smile.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2007 00:15:16 vasta tsitaadiga

OK... 300 trailer 2 @ 1080p ning quicktime player. Esimene pilt siis mürast ning teine puhtusest. IRL on müra vähe suurem kui pildil.


Ei tasuks tegelikult võrrelda aga vana 17"se CRTga polnud seda müra üldse.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 27.03.2007 00:45:49 vasta tsitaadiga

Monitori tekitatav müra on nähtav ainult ekraanipildi pildistamisel.
Need kaks on sul graafikamälust võetud pildid. Esimene on raskesti pakitav (originaalpildil on mürataoline säbru) ja seetõttu on DCT-pakkimisalgoritm tekitanud sinna oma iseloomuliku mudrumustri peale. Vaata jpeg-pilte suurendatult ja sa näed seda igalpool. Teine pilt on DCT-algoritmiga kergesti pakitav.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kala912
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 27.03.2007 15:13:49 vasta tsitaadiga

Sai siis ära ostetud see Samsung SyncMaster 226BW, Esmapilgul tundub päris hea monitor olevat, kuid praegune arvuti mis mul on ei ole just kõigeparem selle jaoks...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 30.03.2007 03:07:07 vasta tsitaadiga

Hea pilt oma LCD värviedastuskõverate ja vaatenurga testimiseks:

Ideaalis peaks pildil olema, peale mõningast silmade kissitamist, et triibulisust ei näeks, kaks suurt mustast-valgeks gradienti. Kui monitori gamma on paigast ära, siis vasakpoolne muutub kaheks eraldi heledusega tulbaks ja parempoolne läheb värviliseks. Hea uudis on see, et video kaardi seadetest saab selle suht lihtsalt õigeks kruttida. Halb uudis on, et kui monitori vaatenurk on kehv, siis vähimagi pealiigutuse peale on nad jälle paigast ära. Sülearvutite ekraanid on selles osas eriline koshmaar.

_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.03.2007 09:01:45 vasta tsitaadiga

Päris asjalik "tool" jah... sai endagi LCD paremini paika icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 30.03.2007 15:48:11 vasta tsitaadiga

Krt proovisin aga kuidagi ei sa paika. icon_neutral.gif
_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JevgeniT
HV kasutaja
JevgeniT

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2007 22:15:22 vasta tsitaadiga

no peab umbes niimodi siis nägema.. parim ja halvim tulemused:
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 31.03.2007 22:56:59 vasta tsitaadiga

Parempoolne suur tulp jääb ikka värviliseks olenemata muutmisest.
_________________
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2007 23:12:04 vasta tsitaadiga

Mina sain paika enda 226BW'l aga nii suurel monitoril pole see vaatenurk just kõigeparem.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oth
HV vaatleja
oth

liitunud: 21.10.2003




sõnum 01.04.2007 21:43:21 vasta tsitaadiga

Terv

Oskate ehk soovitada 19"/20" kvaliteetset laiekraan LCD monitori. Kasutusaladeks teksti kirjutamine ning natuke filmide ja piltide vaatamist. Hinnapiiri otseselt ei ole, aga kuna ma mängurlusega vms ei tegele, siis ekstreemsemad mudelid on ilmselt mõttetud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo05
HV kasutaja
Kristo05

liitunud: 29.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2007 12:25:35 vasta tsitaadiga

Tervist!

Kuidas aru saada kas monitoril on tekkinud surnud pixeleid? Küsin, kuna BIOS'i buutimise ajal, jookseb üks triip ülalt alla ning triibu koha pealt on paljud kohad puudulikud (ei oska paremini seletada). LCD'ks on Samsung 173p+.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2007 12:37:16 vasta tsitaadiga

ainult biosi buutimise ajal? siis on viga mujal.
kõige lihtsam aru saamiseks on terve ekraan valget pilti näitama panna, siis on ilusasti mustad surnud pikslid näha.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1200W
HV veteran
1200W

liitunud: 15.08.2004




sõnum 03.04.2007 12:37:46 vasta tsitaadiga

otsiks kah sellist tiba m2ngulist ja filmilist 20-22" LCD ...oleks tore kui oleks selline lihtsa ehitusega ja paistaks tavaline .. soovitatavalt must v2rvi korpus ... ja hinna paneb paika LCD headus .. aga siiski miskit extreemi eriti ei soovi thumbs_up.gif

Ette t2nades
1200W

_________________
World Community Grid
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JevgeniT
HV kasutaja
JevgeniT

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2007 23:45:00 vasta tsitaadiga

Kristo05, monitori testimiseks võid kasutada vabavaralist proge nimega "Nokia Monitor Test" (ntest.exe) - saadaval netist
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo05
HV kasutaja
Kristo05

liitunud: 29.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2007 12:27:24 vasta tsitaadiga

Testisin nüüd selle "Nokia Monitor Testiga" ära, ehk panin taustaks valge pildi ja minu silm ühtegi defekti ei tuvastanud. Aga ma ei saa ikkagi aru mis seda "triipu" seal BIOS'is põhjustab? Äkki hoopis graafikakaardil midagi viga?
Igatahes aitäh JevgeniT'le!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
Aeg Maha 2n
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2007 12:32:29 vasta tsitaadiga

Kõik teavad et Samsung 19" LCD SyncMaster 940BF on hea monitor exole?Nu igastahes kui ostuks lähimal ajal läheb siis see oleks hea ex?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 08.04.2007 22:58:08 vasta tsitaadiga

Kristo05 kirjutas:
Testisin nüüd selle "Nokia Monitor Testiga" ära, ehk panin taustaks valge pildi ja minu silm ühtegi defekti ei tuvastanud. Aga ma ei saa ikkagi aru mis seda "triipu" seal BIOS'is põhjustab? Äkki hoopis graafikakaardil midagi viga?
Igatahes aitäh JevgeniT'le!


Vale resoga pildi näitamine võibolla.
DOSi resosid näitavad LCD-d üldse kehvasti, mõni kehvemini, üle analoogsignaali ja kehva sünkroniseeringuga veel kehvemini.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo05
HV kasutaja
Kristo05

liitunud: 29.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2007 23:27:14 vasta tsitaadiga

Ennem jätsin kirjutamata, et see "triip" tekkis nö. üleöö. Monitor on miski pool aastat vana ja nüüd nädal tagasi tuli see anomaalia.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dzombe
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2007 16:29:32 vasta tsitaadiga

No kui ei miskit extreemset, siis Dell 20" 2007WFP sobiks?
_________________
--
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 10.04.2007 19:49:58 vasta tsitaadiga

Soovitage mulle miskit suurt, mõõduka ereduse juures häid värve, halltoone, üleminekuid jms näitavat, hea vaatenurgaga (*VA siis ilmselt), vähemalt 1600x1200, 4:3 (või hädapärast 4:3 pildi näitamise võimalusega (mustad ribad ääres) laiekraan-) monitori hinnaga kuni umbes 10000.

Kasutan filmide ja piltide vaatamiseks ja mahukaks tekstitööks (alla 20 akna või tabi pole kunagi kasutusel).
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2007 21:40:42 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/33518/
_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oth
HV vaatleja
oth

liitunud: 21.10.2003




sõnum 17.04.2007 09:09:37 vasta tsitaadiga

Kas Samsung SyncMaster 205BW või LG Flatron L204WT-SF?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 17.04.2007 10:02:24 vasta tsitaadiga

oth kirjutas:
Kas Samsung SyncMaster 205BW või LG Flatron L204WT-SF?


See oli nüüd soovitus või küsimus ?
Mulle nad ei sobi, mõlemad TN-paneeliga, tahaks laia vaatenurka, häid värve ja pooltoone.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oth
HV vaatleja
oth

liitunud: 21.10.2003




sõnum 17.04.2007 11:53:36 vasta tsitaadiga

See oli kysimus ikka icon_smile.gif. Mul ei ole nii karme nõudeid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 17.04.2007 12:09:33 vasta tsitaadiga

oth kirjutas:
See oli kysimus ikka icon_smile.gif. Mul ei ole nii karme nõudeid.


No sinu omad on mõlemad siin ära mainitud, sõltub sellest, milleks sa monitori tahad, mängimiseks vist aeglased:
AnandTech LCD Buyer's Guide:
http://forums.anandtech.com/messageview.aspx?catid=31&threadid=1745344
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dzombe
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2007 13:27:25 vasta tsitaadiga

Alan B'Stard kirjutas:
Mulle nad ei sobi, mõlemad TN-paneeliga, tahaks laia vaatenurka, häid värve ja pooltoone.


No siis peaks ju Delli* 20"W sobima S-IPS peal. Ka Apple moni samal paneelil. Või LG M203WX...

http://lcdresource.com/tools/matrix-of-all-matrices.htm
http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php/Master_Monitors_List

--
* Ehk on laual selline ning fotode töötlemiseks ka kujunduses/fotograafidel kasutuses.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 17.04.2007 13:39:18 vasta tsitaadiga

dzombe kirjutas:
Alan B'Stard kirjutas:
Mulle nad ei sobi, mõlemad TN-paneeliga, tahaks laia vaatenurka, häid värve ja pooltoone.


No siis peaks ju Delli* 20"W sobima S-IPS peal. Ka Apple moni samal paneelil. Või LG M203WX...

http://lcdresource.com/tools/matrix-of-all-matrices.htm
http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php/Master_Monitors_List
--
* Ehk on laual selline ning fotode töötlemiseks ka kujunduses/fotograafidel kasutuses.


Dell teeb paneelidega ju pettust, algul laseb välja S-IPS-iga, saadab sellised ka hindajatele,
pärast asendab salaja kõige nigelama võimaliku S-PVA-ga.

Teiseks eelistan ma 4:3 formaati. Aga eks ma uurin asja.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blanquito
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2007




sõnum 18.04.2007 19:57:40 vasta tsitaadiga

Terv, plaanis soetada LCD monitor töö tegemiseks, vahest võiks veidi mängida ka. Samas rallimänge jms ei toksi, rohkem strateegiat veits nokin. Filme vaatan suht palju. Töö on AutoCad'is joonestamine (väga palju erinevaid värve mustal taustal). Tekstitöötlust jagub ka omajagu. Videokaart mis monitori jooksutama hakkab on 6600GT.
Nõudmised monitorile: resolutsioon 1600x1200 või suurem, võib olla widescreen, aga eelistus hetkel nö tavalisele ekraanile (21" ekraanil A4 mahub püsti 1:1 ekraanile). Pilt peab olema täiesti terav ja selge. Hetkel on mul 21" Dell'i P1130 CRT ja Flatron 915FT Plus CRT. Mõlemad on tunduvalt parema pildiga kui need LCD'd mida olen tuttavate juures näinud. Enamasti muidugi ML'ist või Ordist komplektina ostetud.
Hind... mõistlik hinnaklass icon_smile.gif üle 15K eeku läheb paljuks, mingi aeg plaanis teine samaväärne kõrvale soetada. Lisavidinad (USB, sisemised kõlaridjms) ei mängi rolli, oluline on väga hea pilt.
Tänud heade soovituste eest ette icon_smile.gif

Meelis
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2007 17:31:17 vasta tsitaadiga

No sellise kirjeldusega sobib hästi Samsung 214T, ise oman seda ja ainult kiidusõnu oskan öelda. Tegemist rohkem töö tegemiseks mõeldud monitoriga aga filme on nauding vaadata, kuna must on must ja pooltoonid on ka väga head. Mängimisel probleeme ka pole. Omab pivot'i ehk saab A4 püsti keerata.


info http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Multi_Function/LS21BRBASXAA.asp?page=Specifications
Mul on silver variant mis on TCO03
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2007 18:02:16 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
No sellise kirjeldusega sobib hästi Samsung 214T, ise oman seda ja ainult kiidusõnu oskan öelda. Tegemist rohkem töö tegemiseks mõeldud monitoriga aga filme on nauding vaadata, kuna must on must ja pooltoonid on ka väga head. Mängimisel probleeme ka pole. Omab pivot'i ehk saab A4 püsti keerata.


info http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Multi_Function/LS21BRBASXAA.asp?page=Specifications
Mul on silver variant mis on TCO03

No mängimisel on ikka suht suur probleem imo sellel 214T-l, nimelt on tal input lag. Ja see ei ole üldse hea asi, eriti kiirete FPS-de mängimisel.
Ühe kasutaja tsitaat sellelt lehelt, millega mina olen suht ühel arvamusel:
http://www.amazon.com/Samsung-SyncMaster-214T-Monitor-Black/dp/B000B7RFC8

This monitor is awesome in every way except for the fact that there is some input lag. Basically what that means is there's a small delay between mouse movements and movements of the on screen cursor. Input lag is an issue that affects larger LCD monitors, notably S-PVA, S-MVA, and Overdrive-TN panels. Most people may not notice it... it's very minor... yet gamers might get annoyed by it. I'm not a gamer, but I definately can feel the lag, especially when compared to a CRT. I've kind of gotten used to it by now but I'd rather live without the lag.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2007 22:43:04 vasta tsitaadiga

Oleneb inimesest, ise olen mänginud erinevaid mänge ka kiireid fps'e ja ei tunne, et oleks probleem. Kuigi osadel mängudel peab vsynci peale panema muidu tekib pildi kakkumine. Ning see on teada tõde, et kes CRT pealt lcd peale läheb tunneb ebamugavust nii ehk naa olenemata LCD'st. See kõik on harjumise asi. Mõni ei harjugi ära, seega soovitan enne kellegi tuttava juures lcd'ga proovida.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2007 11:47:27 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Oleneb inimesest, ise olen mänginud erinevaid mänge ka kiireid fps'e ja ei tunne, et oleks probleem. Kuigi osadel mängudel peab vsynci peale panema muidu tekib pildi kakkumine. Ning see on teada tõde, et kes CRT pealt lcd peale läheb tunneb ebamugavust nii ehk naa olenemata LCD'st. See kõik on harjumise asi. Mõni ei harjugi ära, seega soovitan enne kellegi tuttava juures lcd'ga proovida.

Me räägime erinevatest asjadest praegu siiski. Input lag ei ole kuidagi seotud CRT vs LCD üleminekuga. See on siiski konkreetselt seotud antud mudeli või ka tehnoloogiaga. Kui sa nüüd loed uuesti seda teksti korralikult, siis ehk saad aru sellest.
Aga eks kindlasti soovitan minagi ise vaadata üle kõigil, kes CRT pealt LCD peale tahavad minna, selle monitori, mille nad välja on valinud. Oma silm on kuningas, muidu võib päris tõsiselt ämbrisse astuda oma valikuga.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2007 12:06:22 vasta tsitaadiga

mispidi input lag lcd-ga seostub?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 22.04.2007 12:23:08 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mispidi input lag lcd-ga seostub?


CRT laseb signaali otse ekraanile, LCD kipub miskipärast puhverdama.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2007 12:36:47 vasta tsitaadiga

http://en.wikipedia.org/wiki/Input_lag
ohoo, jälle terakese targem icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomz
HV veteran
tomz

liitunud: 02.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2007 01:24:58 vasta tsitaadiga

Samsung 20" LCD SyncMaster 205BW
vs
Samsung 20" LCD SyncMaster 206BW

specide järgi peaks nagu teine parem olema. samas kel kogemust ehk jagab infi. põhiliselt siis filmid ja fotod mängimisega enam pole eriti aega tegeleda icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nurr1234
HV vaatleja

liitunud: 27.03.2007




sõnum 29.04.2007 19:43:42 vasta tsitaadiga

Tahaks head ja odavat Hdcp monitori icon_smile.gif.Oleks tore kui oleks 1080p.Hind kuni 4000-5000 krooni icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.