Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [MUU] Üldine müüginumbrite teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 21.02.2007 18:13:37 [MUU] Üldine müüginumbrite teema vasta tsitaadiga



Siia teemasse üritan ma ikka ja jälle positatada müüginumbreid, mis on kas välja tulnud või siit-sealt lekkinud. Peamisteks allikateks on:

NPD Fungroup Ameerika numbrite jaoks ning
Media Create ja Famitsu Jaapani numbrite kohta.

Euroopa numbrid ei liigu eriti avalikult, aga UK müügitabeleid saab nt ChartTrack'ist.

Ma võin siia mingi põhjalikuma kirjelduse ka lisada (kui täpsed need numbrid on, shipped vs. sold, etc.), kui kedagi huvitama peaks... seniks aga on with the show.

***

NPD, Jaanuar 2007

Kinnitatud:

1. Wii: 436 000
2. Xbox 360: 294 000
3. PS3: 244 000

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601204&sid=aeP6KYaQ4o_k&refer=technology

Kinnitamata (aga üsna kindel):

Wii 435,503
PlayStation 2 299,352
Xbox 360 293,774
PlayStation 3 243,554
Nintendo DS 238,869
PlayStation Portable 210,719
Game Boy Advance 179,482
GameCube 33,806
Xbox 833

Xbox 360 LTD: 4,828,307
Wii LTD: 1,515,813
PS3 LTD: 930,810

SW Top 10:

360 LOST PLANET: EXTREME CONDITION ~300K
PS2 GUITAR HERO 2 W/GUITAR
360 GEARS OF WAR
WII WARIOWARE: SMOOTH MOVES
WII LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS
PS2 MADDEN NFL 07
GCN LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS
PS3 RESISTANCE: FALL OF MAN
360 TOM CLANCY'S RAINBOW SIX: VEGAS
NDS NEW SUPER MARIO BROS

(kõik järgnevad mängud müüsid alla 100k)

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles


viimati muutis DODONPACHI 14.12.2007 11:27:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jalutaja
HV kasutaja
Jalutaja

liitunud: 10.11.2002




sõnum 21.02.2007 20:42:27 vasta tsitaadiga

Nintendo on vist kümnesse tabanud. Terve usa on täis wiid otsivaid inimesi ja ikkagi on see esimene nextgen masin mis usas ps2'le ära tegi (võin muidugi ka eksida).

Kuna eriti s**t tuju, siis ütleks teatud brändi austajatele, et mis sai sellest mitmeaastasest jutust, et ühe teatud konsooli turule tulek tapab xbox 1.5 müügi. icon_confused.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirka55
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2007 20:53:05 vasta tsitaadiga

Xbox-i osteti ainult 833 korda. icon_lol.gif icon_lol.gif Ps2 on palju parem ja populaarsem ning mängu valik on palju mitmekesisem.Wii müüdi sellepärast niipalju sest see on odav ning next gen.ise ostaks ks seda kuid ma eelistan xbox360.Nende hinnavahe pole väga suur aga xbox360-l on minu arust paremad mängud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 22.02.2007 00:43:47 vasta tsitaadiga

PS3 LTD: 930,810


See on küll vale, PS3 pidavat juba 1.6 miljonit üksust olema müünud.
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 22.02.2007 08:37:17 vasta tsitaadiga

iDemon kirjutas:
PS3 LTD: 930,810


See on küll vale, PS3 pidavat juba 1.6 miljonit üksust olema müünud.

Loe esimest postitust uuesti.

NPD, Jaanuar 2007 (jätkub)

Top software by platform:

Xbox 360:
1. Lost Planet: Extreme Condition - Capcom
2. Gears Of War - Microsoft
3. Rainbow Six: Vegas - Ubisoft

PlayStation 3:
1. Resistance: Fall Of Man - Sony
2. Madden NFL 07 - Electronic Arts
3. Fight Night Round 3 - Electronic Arts

Wii:
1. Warioware: Smooth Moves - Nintendo
2. Zelda: Twilight Princess - Nintendo
3. Rayman Raving Rabbids - Ubisoft

PlayStation 2:
1. Guitar Hero 2 w/guitar - Activision
2. Madden NFL 2007 - Electronic Arts
3. WWE Smackdown Vs. RAW 2007 - THQ

Gamecube:
1. Zelda: Twilight Princess - Nintendo
2. Naruto: Clash Of Ninja 2 - D3Publisher of America
3. Lego Star Wars II - Lucasarts

Handhelds:
1. New Super Mario Bros. - Nintendo (DS)
2. Mario Kart DS - Nintendo (DS)
3. Nintendogs: Dalmatian & Friends - Nintendo (DS)

http://biz.gamedaily.com/industry/feature/?id=15294

1 360 LOST PLANET: EXTREME CONDIT 329,341
2 PS2 GUITAR HERO 2 W/GUITAR 224,024
3 360 GEARS OF WAR 212,209
4 WII WARIOWARE: SMOOTH MOVES 201,249
5 WII LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT P 188,858
6 PS2 MADDEN NFL 07 155,940
7 GCN LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT P 143,572
8 PS3 RESISTANCE: FALL OF MAN 143,502
9 360 TOM CLANCY'S RAINBOW SIX: V 135,099
10 NDS NEW SUPER MARIO BROS 125,184
11 NDS BRAIN AGE: TRAIN YOUR BRAIN 95,143
12 360 CALL OF DUTY 3 83,894
13 WII RAYMAN RAVING RABBIDS 81,094
14 360 LOST PLANET: EXTREME CONDIT 79,332 (Collectors Edition, juhul kui keegi aru ei saa)
15 PS3 MADDEN NFL 07 75,244

WII WARIOWARE: SMOOTH MOVES 201,249
WII LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS 188,858
WII RAYMAN RAVING RABBIDS 81,094
WII MADDEN NFL 07 56,045
WII RED STEEL 40,684
WII CALL OF DUTY 3 38,547
WII SUPER MONKEY BALL: BANANA BLITZ 34,967
WII EXCITE TRUCK 33,481
WII TRAUMA CENTER: SECOND OPINION 27,555
WII ELEBITS 26,063
WII MARVEL: ULTIMATE ALLIANCE 25,566
WII NEED FOR SPEED: CARBON 24,085
WII DRAGON BALL Z: BUDOKAI TENKAICHI 2 20,262
WII RAPALA TROPHIES: PRO TOURNAMENT FISHING 20,031
WII RAMPAGE: TOTAL DESTRUCTION 16,373
WII SUPER SWING GOLF 15,846
WII TONY HAWK'S DOWNHILL JAM 15,608
WII METAL SLUG ANTHOLOGY 15,135
WII MONSTER 4X4: WORLD CIRCUIT 14,474
WII GT PRO SERIES 13,560
WII ICE AGE 2: MELTDOWN 11,454
WII TOM CLANCY'S SPLINNTER CELL: DOUBLE AGEN 9,084
WII CARS 8,642
WII FAR CRY: VENGEANCE 8,107
WII SPONGEBOB SQUAREPANTS: CREATURE FROM THE 6,808
WII HAPPY FEET 6,324
WII AVATAR: THE LAST AIRBENDER 6,263
WII WORLD SERIES OF POKER: TOURNAMENT OF CHA 4,887
WII OPEN SEASON 3,674
WII DISNEY'S CHICKEN LITTLE: ACE IN ACTION 3,204
WII BARNYARD 3,110
WII THE GRIM ADVENTURES OF BILLY & MANDY 3,035
WII ANT BULLY 1,284

PS3 RESISTANCE: FALL OF MAN 143,502
PS3 MADDEN NFL 07 75,244
PS3 FIGHT NIGHT ROUND 3 52,882
PS3 CALL OF DUTY 3 50,681
PS3 NEED FOR SPEED: CARBON 45,664
PS3 MARVEL: ULTIMATE ALLIANCE 34,008
PS3 TIGER WOODS PGA TOUR 07 31,821
PS3 NBA 2K7 29,814
PS3 NBA 07 29,159
PS3 BLAZING ANGELS: SQUADRONS OF WWII 28,296
PS3 TONY HAWK'S PROJECT 8 24,521
PS3 RIDGE RACER 7 22,619
PS3 PS3 FULL AUTO 2: BATTLELINES 21,175
PS3 SONIC THE HEDGEHOG 20,921
PS3 UNTOLD LEGENDS: DARK KINGDOM 16,726
PS3 GENJI 2: DAYS OF THE BLADE 15,929
PS3 NHL 2K7 13,213
PS3 MOBILE SUITE GUNDAM: CROSSFIRE 6,672

PS3 software LTD: 1,936,846
Wii software LTD: 3,971,854

360 LOST PLANET: EXTREME CONDIT 329,341
360 GEARS OF WAR 212,209
360 TOM CLANCY'S RAINBOW SIX: V 135,099
360 CALL OF DUTY 3 83,894
360 LOST PLANET: EXTREME CONDIT 79,332
360 MADDEN NFL 07 68,771
360 NBA 2K7 52,898
360 FIGHT NIGHT ROUND 3 49,610
360 NEED FOR SPEED: CARBON 44,755
360 NCAA MARCH MADNESS 07 43,029
360 TIGER WOODS PGA TOUR 07 39,724
360 TONY HAWK'S PROJECT 8 38,869
360 ELDER SCROLLS IV: OBLIVION 37,555
360 VIVA PINATA 35,054
360 WWE SMACKDOWN VS. RAW 2007 34,320
360 BATTLESTATIONS: MIDWAY 33,365
360 F.E.A.R. 32,615
360 SAINTS ROW 32,495
360 TOM CLANCY'S GHOST RECON: A 31,393
360 MARVEL: ULTIMATE ALLIANCE 30,812
360 NBA LIVE 07 30,290

NDS NEW SUPER MARIO BROS 125,184
NDS BRAIN AGE: TRAIN YOUR BRAIN 95,143
NDS NINTENDOGS: DALMATIAN & FRI 72,549
NDS YOSHI'S ISLAND 2 71,807
NDS MARIO KART 69,233
NDS POKEMON MYSTERY DUNGEON: BL 68,702
NDS HANNAH MONTANA 68,059
NDS NINTENDOGS: DACHSHUND & FRI 65,135
NDS THE SIMS 2: PETS 62,535
NDS NINTENDOGS: LABRADOR & FRIE 56,662
NDS ANIMAL CROSSING: WILD WORLD 53,953
NDS BIG BRAIN ACADEMY 52,377
NDS MARIO VS DONKEY KONG 2: MAR 47,973
NDS POKEMON RANGER 46,898
NDS MARIO HOOPS 3 ON 3 45,034
NDS NINTENDOGS: CHIHUAHUA & FRI 43,358
NDS SUPER MARIO 64 DS 40,686
NDS COOKING MAMA 40,367
NDS PAWS & CLAWS PET VET 39,147
NDS YU-GI-OH! GX SPIRIT CALLER 36,405

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2007 22:19:56 vasta tsitaadiga

http://nexgenwars.com/
kõik kohad näitavad nagu arvata võib erinevalt.
360 Go!!
Kommentaarid: 363 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 308
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.03.2007 22:24:41 vasta tsitaadiga

virx kirjutas:
360 Go!!
Kuhu tal ikka minna on, alates teise kahe konsooli tulekuga on ta ainult allapoole järjest vajunud icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2007 23:03:49 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kuhu tal ikka minna on, alates teise kahe konsooli tulekuga on ta ainult allapoole järjest vajunud icon_smile.gif

Mis on ka loogiline, kuna ta tuli teistes niipalju varem välja ja kõik huvilised on pillid juba ostnud.Tema edu ei saagi enam sama suur olla kui oli 2005a. lõpus icon_smile.gif
Kommentaarid: 363 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 308
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 02.03.2007 12:33:59 vasta tsitaadiga

virx kirjutas:
http://nexgenwars.com/
kõik kohad näitavad nagu arvata võib erinevalt.
360 Go!!

Selle saidi numbrid ei ole eriti tõsiseltvõetavad, st. nad on hea orientiir aga mitte rohkem.

Admini sõnad:
tsitaat:
Again if you dont like the numbers then please... Feel free to open your own site.. analyse a ton of data and come up with your own numbers. We are happy with ours. If they are a little off right now.. dont worry they will be fixed.. truthfully tho.. it doesnt matter a lick right now.

icon_neutral.gif

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 09.03.2007 15:22:55 vasta tsitaadiga

Kõigi nende müüginumbrite kohta võiks öelda, et peaasi, et need suured oleks. Kui kõik konsoolitootjad on plussis, siis on loota järgmist generatsiooni ka icon_smile.gif Muidugi on ka mängutootjatel siis motiiv mänge teha, kui konsoole ostetakse.
Ütleme, et tähtsad on sellised asjad nagu konsooli hind, CPU ressurss, mängude tootmise hind (keerukus + kui palju tõenäoliselt müüakse) ning mängimise lõbu, siis

* xbox360 : $400; CPU on hea, progemine normaalne + turg suur, HD reso ja suur valik mänge
* PS 3: $700; CPU on erakordne, progemine tavapärasest keerukam + turg kujuneb, kõige võimekam konsool tõenäoliselt
* Wii : $380; CPU on rahuldav, progemine lihtne + turg olemas ja kasvab mühinal, eriline juhtpult

Minu isiklik spekulatsioon kuuldu/nähtu põhjal - nii õige või vale, kui parasjagu tundub.

Kui keegi lapiks kokku sellise konsooli, mis on $299, PS 3 võimsusega, evib ka Wii sarnast juhtimisvõimalust, saab tasuta WiFi abil netis käia ja näitab HD pilti - vat see oleks next-gen konsool. Minuarvates need praegused üllitised on kuidagi igaüks parasjagu poolik. PS3 ehk on kõige võimekam, aga kuniks ta hind langeb on pool särast juba kadunud. Mõni ehk on juba ka uue konsooli selleks ajaks teinud.

Müüginumbrite moraal on see, et kõigi praeguste nn. next-gen konsoolide uute omaduste ja võimaluste jaoks on turg olemas. PS3 püsib kindlasti kaua, Wii kui "lõbus konsool" võiks 10. milj. täis saada küll (nt. keskmiselt 200k konsooli kuus järgmise 2.a. jooksul), xbox360 on selline keskmine ja kindel valik veel tükk aega.

Enam vist ei olegi küsimus, et kes on kaotaja. Igaühe edu on/saab olema märkimisväärne ning annab tüki vastusest "milline on järgmine konsool?". Seda tahaks küll näha - kas keegi hakkab praeguse toote külge uusi asju riputama või tehakse uus konsool.
Nii tootjad kui tarbijad käituvad ikka üle mõistuse imelikult - eriti kui Sony äri vaadata. Mis ühte või teist poolt täpselt motiveerib - ei saagi nagu aru. Ilmselt on tegu siiski mingi lihtsa asjaga, nt. et naabril on ja mina tahan ka või on asi lihtsalt rahas. See, kas mingi uus asi on samal firmal väljas või saaks mõne teise firma uuema toote, kui raha juurde panna - et noh variante ju on, aga see nagu ei koti kedagi. Minnakse poodi ja ostetakse paugust PS2 icon_smile.gif Mis on igatahes hea investeering oma meele lahutamiseks. Misasja, juba PS1 pani mind ca. 10.a. tagasi töölt koju jooksma ja paneks siiani icon_smile.gif
Aga praegu pole muud kui - müü, konsool. müü! beer_yum.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilKatarn
diivanilill
EvilKatarn

liitunud: 25.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2007 15:28:26 vasta tsitaadiga

ikruusa, Wii tootmiseks läheb siiski $198 kuna nad müüvad igat konsooli kasumiga
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 09.03.2007 16:32:02 vasta tsitaadiga

ikruusa, Competition breeds innovation. Kui kõik konsoolid on erinevad, siis peavad mängude loojad just nii palju rohkem pingutama, et sellele platvormile eksklusiivsed mängud seda eksklusiivsust õigustavad ning masina ihaldusväärseks muudavad. Tarbijad võidavad paremate mängude arvelt. Lihtne. Universaalkonsool, kus kõik head asjad koos oleksid, töötaks selle vastu.

Ning Wii peaks 10 miljoni müümisega tõenäoliselt juba selle aasta sügiseks toime tulema, eeldades muidugi et Nintendo piisavalt palju aparaate toota suudab.

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 09.03.2007 17:27:18 vasta tsitaadiga

DODONPACHI kirjutas:
ikruusa, Competition breeds innovation. Kui kõik konsoolid on erinevad, siis peavad mängude loojad just nii palju rohkem pingutama, et sellele platvormile eksklusiivsed mängud seda eksklusiivsust õigustavad ning masina ihaldusväärseks muudavad.


Tahe pakkuda midagi uut viib igatahes edasi. Aga mingi ühine suund firmadel ikkagi tekib. Ma mõtlen nt. nii:
* konsool aastal 1985: gamepad/joystick on juhtmega konsooli taga, CPU kerib mängu, telekas näitab PAL resoga pilti
* konsool aastal 2010: ilma juhtmeta juhtpuldid/osutusseadmed, füüsikamootor käib eraldi CPU tuuma peal, HD reso

Lihtsalt pole mõtet pakkuda nõutavat funktsionaalsust väga teistsuguse lahendusena või jätta see üldse pakkumata. Kui leitakse, et füüsikamootor on mängudes tähtsal kohal ning seda annab efektiivselt teise CPU/tuuma peal jooksutada, siis nii teevad lõpuks kõik. Kui leitakse, et juhtmeta osutusseadis meeldib enamusele, siis pakuvad seda ka lõpuks kõik tootjad. Teevad teise kujuga, poogivad midagi veel külge, võtavad midagi vähemaks, võib-ollla ei paku just baaskomplektis, aga ära nad selle teevad kui turg on kord näidanud, et seda tahetakse.

DODONPACHI kirjutas:

Ning Wii peaks 10 miljoni müümisega tõenäoliselt juba selle aasta sügiseks toime tulema, eeldades muidugi et Nintendo piisavalt palju aparaate toota suudab.


Pole hästi võrreldav, aga kui palju müüdi nt. GameCube ja esialgset xbox'i? PS2-te on küll üle 50 milj. müüdud ja selle käes on/kätte jääb vist ka selle aastakümne rekord.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilKatarn
diivanilill
EvilKatarn

liitunud: 25.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2007 17:37:28 vasta tsitaadiga

ikruusa, kas mitte PS2htesi ei müüdud üle 100miljoni?
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.03.2007 17:39:55 vasta tsitaadiga

Kui wikipediat uskuda siis PS2't müüdi 115M, XB'd 24M ja GC'd 21.5M
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 09.03.2007 17:49:32 vasta tsitaadiga

oi krt icon_eek.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 09.03.2007 18:49:41 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
jutt

See on loomulik progress mis on igati teretulnud. Ma rääkisin universaalsuse ja erinevuste vahekorrast ühe konsooligeneratsiooni piirides.

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 11.03.2007 18:16:13 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kui wikipediat uskuda siis PS2't müüdi 115M, XB'd 24M ja GC'd 21.5M


See ei jäta nagu rahule...
Krt, XB, mis alustas tühjalt kohalt - müüs rohkem kui vanade peerude GC! Sihtgrupp on muidugi teine, aga tähelepanuväärne juhtum.

Nagu ma tgdaily.com IDC ennustusest aru sain, siis peaks mittemängurite huvi Nintendot nüüd kõvasti edasi aitama. Irw... perearst hakkab vanuritele Wii'd reuma vastu soovitama või? Minu arvatud 10 milj. Wii'd põhines mälestusel, et va tühjast tõusnu Xbox tegi ka ikka mõned millid müüki icon_smile.gif Aga kui xbox on ca. 2002-2006 müünud 24M, siis ma usun, et praegused konsoolid peaks kõik selle numbri vähemalt topelt ületama.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pronto
Kreisi kasutaja
pronto

liitunud: 23.03.2006




sõnum 13.03.2007 13:49:48 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Kui wikipediat uskuda siis PS2't müüdi 115M, XB'd 24M ja GC'd 21.5M


See ei jäta nagu rahule...
Krt, XB, mis alustas tühjalt kohalt - müüs rohkem kui vanade peerude GC! Sihtgrupp on muidugi teine, aga tähelepanuväärne juhtum.

Nagu ma tgdaily.com IDC ennustusest aru sain, siis peaks mittemängurite huvi Nintendot nüüd kõvasti edasi aitama. Irw... perearst hakkab vanuritele Wii'd reuma vastu soovitama või? Minu arvatud 10 milj. Wii'd põhines mälestusel, et va tühjast tõusnu Xbox tegi ka ikka mõned millid müüki icon_smile.gif Aga kui xbox on ca. 2002-2006 müünud 24M, siis ma usun, et praegused konsoolid peaks kõik selle numbri vähemalt topelt ületama.

Tead, XBox lõi Microsoftile kõvasti kahjumit (minu meelest nad alles hiljuti hakkasid tänu mängude müügiga tõsisemast august välja tulema). GameCube nagu praegult Wii-gi tõi Nintendole aga kohe kasumit. Kusjuures GC oli ikka suhteliselt mõttetu lüli Wii ja N64 vahel, mistõttu ma isegi olen selle edust üllatunud.

_________________
Magento arendused
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 16.03.2007 12:58:00 vasta tsitaadiga

yo,

NPD, Veebruar 2007

Nintendo DS 485,149
Wii 335,324
PlayStation 2 295,102
Xbox 360 228,225
PlayStation Portable 175,651
Game Boy Advance 135,887
PlayStation 3 127,321
GameCube 23,844
Xbox 480

***

360 CRACKDOWN 427K
WII PLAY W/ REMOTE 371K
NDS DIDDY KONG RACING 262K
WII LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS 130K
PS2 GUITAR HERO 2 W/GUITAR 130K
360 GEARS OF WAR 119K
360 MAJOR LEAGUE BASEBALL 2K7 113K
360 LOST PLANET: EXTREME CONDITION 111K
WII WARIOWARE: SMOOTH MOVES 109K
360 NBA STREET HOMECOURT 102k

Top Selling Games By Platform For February 2007 (By Retail Sales $)

360 Title Publisher
1 CRACKDOWN Microsoft
2 GEARS OF WAR Microsoft
3 MAJOR LEAGUE BASEBALL 2K7 Take 2 Interactive

Wii Title Publisher
1 PLAY W/ REMOTE Nintendo
2 LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCENintendo
3 WARIOWARE: SMOOTH MOVES Nintendo

PS2 Title Publisher
1 GUITAR HERO 2 W/GUITAR Activision
2 MLB '07: THE SHOW Sony
3 WWE SMACKDOWN VS. RAW 2007 THQ

Handhelds Title Publisher
NDS DIDDY KONG RACING Nintendo
NDS NEW SUPER MARIO BROS Nintendo
NDS MARIO KART Nintendo

PS3 Title Publisher
1 RESISTANCE: FALL OF MAN Sony
2 VIRTUA FIGHTER 5 Sega
3 MAJOR LEAGUE BASEBALL 2K7 Take 2 Interactive

GC Title Publisher
1 LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCENintendo
2 NARUTO: CLASH OF NINJA 2 D3Publisher of America
3 SUPER SMASH BRO MELEE Nintendo

Xbox Title Publisher
1 HALO 2 Microsoft
2 MADDEN NFL 07 Electronic Arts
3 MORTAL KOMBAT: ARMAGEDDON Midway

Video Games Software sales (up 28%)
2006: $ 345M
2007: $ 441M

Tie ratios:
PS3: 3,4
Wii: 3,6

source: NPD/NeoGAF, bunkum, Wedbush-Morgan

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jalutaja
HV kasutaja
Jalutaja

liitunud: 10.11.2002




sõnum 17.03.2007 10:48:47 vasta tsitaadiga

Kui liita veebruari ps3 ja x360 müüginumbrid (konsooli) jaapanis ja usas, siis selliselgi juhul oleks x360 müüginumbrid suuremad.

Edit. Lisaksin X360 tie ratio, 5.3
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vabarna
Kreisi kasutaja
vabarna

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2007 13:29:59 vasta tsitaadiga

pronto kirjutas:
Kusjuures GC oli ikka suhteliselt mõttetu lüli Wii ja N64 vahel, mistõttu ma isegi olen selle edust üllatunud.

Hmm. Kus ta siis nüüd nii mõttetu oli, oluline edasiminek N64-ga võrreldes siiski ja suure N-i viimane lootus Sonyt nö tolle enese relvaga (tehnoloogiline võidurebimine) lüüa. Kokkuvõttes muidugi ebaõnnestumine, aga tekitas siiski GBA kõrval korralikku käivet, võites väärtuslikku aega uuenduste väljatöötamiseks DSi ja Wii näol. Rääkimata siis minu isiklikust erapoolikusest - ilmus sellele ju kas eksklusiivselt või vähemalt debüüdina päris mitu eelmise põlvkonna kohustuslikku mängu, mida mul on õnn kodus nautida.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 20.03.2007 00:20:16 vasta tsitaadiga

DODONPACHI kirjutas:


Video Games Software sales (up 28%)
2006: $ 345M
2007: $ 441M


ohoh, turuosade jaotamine on vaevalt tuure võtmas, kui kogu softiäri on juba 28% paisunud icon_rolleyes.gif
Mhhh... tuleb hakata maailmaparimat füüsikamootorit kirjutama icon_smile.gif Kole küsimus on ainult, et mille jaoks seda optimeerida.... Kas võtta aluseks SMP (xb360) mudel, cell mudel (CPU + abiprosed, igaühel lokaalne väike RAM, vahemälu neil puudub) või uurida hoopis, mille peale Nvidia oma 8800 seeriaga mõtleb? Kellel see idee nagu kõige parem on? Millisel lahendusel on eeldus saada de facto standardiks?
Minu arvates on jura see, et hulk tööd ja häid ideid võib pikemas perspektiivis minna kaotsi, kui igaüks oma suunas kihutab. Nintendo käiab Virtual Console peal oma igihaljaid mänge ja tõenäoliselt polnud seda raske teha. Aga kui mängu mootor on ikka väga koledasti Celli jaoks ära optimeeritud ja Cell juhtub maamuna pealt kaduma, siis on taolist mängu hulka keerulisem või majanduslikult lausa võimatu nt. SMP platvormil käima ajada.

Ma ei usu, et nö. multicore standard jääb tulemata. Vähemalt de facto valik peab tekkima - nagu OpenGL/DirectX. Kui tahetakse kiiremini ja suuremaid müüginumbreid, küll siis ka leitakse moodus töö vähendamiseks ning selleks on ilmselgelt standardiseeritus.

Siit tekivad sellised mõtted pähe, et tegelikult on kõige õigema investeeringu teinud se va xb360 tootjafirma. Seda toetab ka see (oli vist) id Software mehe jutt, et see konsool pakub lihtsalt tarbitavat võimsust. Paljud mängutootjad teevad mänge ju mitmele platvormile. Ilmselgelt on mängutegijale kõige valutum, kui PC/konsoolide platvormid järgiks mingit sarnast tehnilist lahendust. Kui "suurte" CPU-de tegijad järgivad praegu ja lähitulevikus multicore-SMP/igal CPUl oma vahemälu/SIMD/üldine RAM mudelit, siis on üsna riskantne teha konsoolist mingi muusugune käkk. Võib teha küll jõudluselt parema, aga krt selle jaoks on siis ka kulukam softi teha. Ja lõppeks sobivad implementeeritud ideed ainult ühele asjale maailmas. Ma mõtlen siin seda, et nt. kui tehakse PS2 jaoks mingi mäng, siis seda on kindlasti lihtsam PC jaoks ümber kohandada, kui seda oleks PS3 mäng.
Sestab mina olen konservatiivse CPU poliitika poolt icon_smile.gif Ehk siis hetkel ma pean normaalseks sellist olukorda, kus konsoolitegijad järgivad laias laastus PC arhitektuurilisi arenguid, aga pakuvad erilist mängukogemust thumbs_up.gif Jälle ma vabandasin välja, miks mina kõige nõrgema jõudlusega konsooli ostsin 8) Kusjuures - ei tea ju täpselt, et milliseid muudatusi Nintendo IBMilt tellis, kui ta oma uue konsooli jaoks CPU-d joonistas. Arvestades seda, et Pentium 3 oli tegelikult parem asi kui P4 ning Pentium M on arendatud P3 ning Core 2 Duo on Pentium M-i arendus, siis kui tegemist on ikkagi arendatud (mitte päris esimese) PowerPC G3-e - mis oli P3-ga ühel pulgal - veelgi edasiarendatud versiooniga, siis on Nintendo konsooli sees täiesti võimekas asi.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 20.03.2007 17:11:16 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
ohoh, turuosade jaotamine on vaevalt tuure võtmas, kui kogu softiäri on juba 28% paisunud :roll:

2006 aasta oli üleminekuperioodi algus, kus reeglina ei müüda kuigi palju mänge (Xbox 360 väljas, PS2 jms. tasapisi hingusele minemas).
ikruusa kirjutas:
multicore ja multiplatvorm

Kahjuks ma ei ole kuigivõrd hästi kursis kaasaegsete mängude ehituse erinevate osade maksumusest, aga nii nagu mina olen aru saanud, on kõige odavam tootmismudel praegu umbes selline:
- ostetakse sisse mõni engine (UE 3.0) või tehakse oma, millega on võimalik lihtsalt lahendusi ühelt platvormilt teisele üle viia
- luuakse korduvkasutusse minevad visuaalresursid (Tom Clancy mänguda pruunikas-hall muda ja Mariod :) ja heliresursid
- hakatakse nende baasil mänge looma

Seal on loomulikult igasugu mikroprotsesse ka vahel, aga konsoolidel peaks see suurtootjate puhul enam-vähem selline olema. Rohkem on selline loomisviis levinud küll läänes, Jaapanis millegipärast harrastatakse tihtipeale rohkem tööd teha kui vaja.

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 27.03.2007 01:48:38 vasta tsitaadiga

DODONPACHI kirjutas:
ikruusa kirjutas:
ohoh, turuosade jaotamine on vaevalt tuure võtmas, kui kogu softiäri on juba 28% paisunud icon_rolleyes.gif

2006 aasta oli üleminekuperioodi algus, kus reeglina ei müüda kuigi palju mänge (Xbox 360 väljas, PS2 jms. tasapisi hingusele minemas).
ikruusa kirjutas:
multicore ja multiplatvorm

Kahjuks ma ei ole kuigivõrd hästi kursis kaasaegsete mängude ehituse erinevate osade maksumusest, aga ...


Mina ka mingi mängutootja ple, aga programmeerija küll. Mistahes äriettevõtte ainus mõte on omanikele kasumit toota ning ka meie softiosakonnas on esimene küsimus, et kas tegevus on ikka otseselt või kaudselt kasumlik.
Kui xbox360-le on mäng olemas ning seda plaanitakase ka PS3 jaoks, siis omanike ilmselge tahe on seda võimalikult kasumlikult teostada. Mida suurem on müügipotentsiaal, seda rohkem võib muidugi investeerida. Ma võin ju uskuda või mitte uskuda, aga kui PS3 müüginumbrid on hetkel nagu nad on, siis kas mina teeks loosungi "investeerime kohe PS3 mängude arendusse ilge hunniku pappi, teeme kiirelt maailma kõige ilusama mängu, sest PS3 on ikka kõva pill ja see müüb"? Ei teeks.
Ma ei suutnud praegu linki leida, aga hiljuti oli artikkel, kuidas suudeti ühe ülesande lahendamisel saavutada Cellil 22x kiiruse kasv. Võrdlus oli tehtud PC-ga, aga ma ei mäleta, mis prosega. Kokkuvõte oli säärane: kulus kaua aega, optimeeritud kood oli "inetu" ning halvasti loetav.
Asi, mis toob pappi sisse, võib ka kõige inetum olla. Raha ei haise. Aga kui selle inetu koodi loomine on kulukas ning mingi teine veski teise mätta otsas toodab pappi palju paremini (suurem turuosa), siis mis kirevase päralt peaks ma praegu sinna veskisse investeerima, millel on silt PS3? Kui mul on ilge tahtmine seal PS3 pundis kuidagi esindatud olla, siis ma võtan mistahes mängu ja pordin selle käpelt PS3 peale ilma erilisi trikke tegemata. Käib kindlasti väga hästi. Aga see on port, mille kohta ei saa öelda "Cell optimized software", sest vastasel juhul sa pead neid erilisi ja kulukaid progemise trikke siiski tegema.
Jällegi on XB360 siin eelisseisus kui kõige "vanem". PS3 ja Wii suhtes võib praegu igal sammul kahtlustada, et mingi mäng on tegelikult selline varajane ja kiire port icon_sad.gif Mul üks siuke Wii mäng on, mille graafika nagu imeb koledasti, aga puldiga juhtimine on jällegi tore :/
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.03.2007 11:42:22 vasta tsitaadiga

Nagu juba öeldud siis omale ise mootori tegemine erilist mõtet ei oma, see läheb lihtsalt liiga kulukaks. UE3'e on arendanud oma ala tipptegijad aastaid ning see töötab kenasti praktiliselt igal platformil. Mängutegijal on märksa odavam osta endale $500k eest mootori litsents ning mitte muretseda riistvara spetsiifika pärast.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 27.03.2007 22:16:29 vasta tsitaadiga

OK, tegelikult täpselt ju ei tea, aga võib arutada icon_razz1.gif . Ma lihtsalt esitasin isiklikku arvamust üldises plaanis - et mis asi võib panna kedagi usinasti softi/mänge "maailmaparemaks" tegema. Lühidalt: raha. Edasi on raske vaielda, aga võib oletada. Mina nt. julgen oletada, et sisseostetud Celli platvormi jaoks sügavuti optimeeritud mängumootor ei tähenda seda, et sa võid oma XB360/PS2 mängu üsnagi copy-pasteerida ja ongi PS3 mäng olemas. See ei ole 500K koodireal süntaksi vahetus, vaid sa pead oma ideed teisiti realiseerima sellesama neetud mootori pärast. Selle arhitektuuri eelised seisnevad justnimelt vägagi erisuguses lahenduses. Ei ole võimalik teha Celli tõsiselt tarbivat abstraktsioonikihti, mille tagant ei saa aru, kas seal on nüüd Core2Duo/PowerPC SMP või Cell icon_smile.gif Saab teha aga vähem "tõsisemat" kihti. Nt. Linuxi kernel, mis võimaldab igal SPU-l mingi proge käima tõmmata. See ei ole tavaline SMP ja käib läbi spec. spufs failisüsteemi (Linuxis on muidu kõik seadmed failid), aga ikkagi saab mitu programmi korraga käima lajatada. Tavalise threaditud koodi võtmine ja sobivaks portimine võib olla üsna teostatav. Aga see ongi see "odav" portimine ja mitte Cell optimeeritud. Mina kahtlustan, et enamus mänge (ja Celli mängumootoreid) tehakse praegu just sellisena ning Celli tarbitakse sisuliselt SMP-na. Aga Celli iva ei ole SMP!! Kõik on tühipaljad oletused, aga minu jaoks üsna tõetruud.
Sel nädalal peaks ilmuma PS3 Euroopa avalöögi müüginumbrid.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 27.03.2007 23:11:21 vasta tsitaadiga

The Nintendo Entertainment System was sold with Super Mario Bros. in a special package, and resulted in Super Mario Bros. being its most successful game. Also, it is still the record holder for the record 40.23 million copies sold.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.03.2007 11:15:47 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Ei ole võimalik teha Celli tõsiselt tarbivat abstraktsioonikihti, mille tagant ei saa aru, kas seal on nüüd Core2Duo/PowerPC SMP või Cell
Füüsika, heli ja graafika saab väga hästi mootori poole pealt abstaheerida. Need kolm asja võtavad keskmises mängus kõvasti üle 75% kogu protsessoriressursist, FPS'ides koguni >90%.
Ainus asi mida ei saa eriti lihtsalt* sedasi mootori ülesandeks jätta on custom kood mida juurde kirjutatakse. Võrreldes mootori muude osadega on seda üldjuhul äärmiselt vähe, eriti peale AI ja objektide käitumise suurt midagi polegi mida oleks vaja eriti kõvasti optimeerida. Seda koodi erinevatele platformidele portida on käkitegu võrreldes terve mootori portimisega.

*) Muidugi keegi ei keela kirjutada AI skripte mingis eraldi skriptikeeles mida siis mootor täitma hakkab. Unrealscript peaks teoorias selleks suuteline olema.
kruusa kirjutas:
Mina kahtlustan, et enamus mänge (ja Celli mängumootoreid) tehakse praegu just sellisena ning Celli tarbitakse sisuliselt SMP-na
Võimatu pole kuid ma usun et sellist koodi on üsna vähe, just toosama asi mida kirjutavad viimased developerid kes ise mootorit oluliselt ei torgi. Loomulikult kui lõpuks õpitakse ka sellist koodi korralikult Cellile optimeerima siis peaks ka mängude kvaliteet mingil määral kasvama.

Muidu nii palju kui ma aru olen saanud siis SPU'del jooksutatakse programme suht-koht sarnaselt GPUga. Lihtsalt shaderite uploadi asemel uploaditakse eelkompileeritud koodijupp.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pronto
Kreisi kasutaja
pronto

liitunud: 23.03.2006




sõnum 28.03.2007 15:25:14 vasta tsitaadiga

Füüsikat, heli ja graafikat EI SAA paljuski üle teatava piiri abstraktseks muuta -- või kui, siis ainult sarnaste arhitektuuride korral. Saab vahele kirjutada layeri, mis selle selliseks muudavad, aga sellisel juhul nudib see layer muu hulgas maha ka protsessori omad võimalused.

Näiteks Cryteki üks programmeerija kunagi mingis intervjuus kommenteeris, et näiteks single ja multicore koodi kirjutamine on nagu öö ja päev ning kui multicore jaoks kirjutatud koodi pealt on suhteliselt lihtne allapoole skaleerida, siis vastupidine on peaaegu võimatu. Celli (ja laiemalt PS3) arhitektuur on samamoodi niivõrd erinev ja mitmetasemeline, et sellele porditud kraam ei anna erilist töövõitu -- õnneks on masin piisavalt võimas, et ka "tavalise" protsessorina toimida, kuid reaalsest effektiivsusest ja masina võimaluste ära kasutamisest on asi kaugel. Näiteks väidetavalt on selle ujukomaarvutuste süsteem nõnda erinev, et selle reaalseks realiseerimiseks tuleks graafika ja füüsika spetsiaalselt selle jaoks kirjutada - algusest lõpuni. Või näiteks süsteem, kuidas mitu erinevat tuuma omavahel mälu jagavad ja nõnda teineteist sünkroniseerivad.

_________________
Magento arendused
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.03.2007 15:36:53 vasta tsitaadiga

pronto kirjutas:
Füüsikat, heli ja graafikat EI SAA paljuski üle teatava piiri abstraktseks muuta
Huvitav et see ei ole takistanud kirjutamast cross-platform mängumootoreid ning füüsikamootoreid. Kasvõi tuleta meelde mida suudab teha Havoc ning kuivõrd erinevatel platformidel see töötab.
Ma ei suuda praegu ette kujutada olukorda kus peaks hakkama suures osas kirjutama platformi spetsiifilist koodi et asju korralikult tööle saada. Kas sa suudaksid ehk mõnd sellist juhtumit kirjeldada?
pronto kirjutas:
Näiteks Cryteki üks programmeerija kunagi mingis intervjuus kommenteeris, et näiteks single ja multicore koodi kirjutamine on nagu öö ja päev ning kui multicore jaoks kirjutatud koodi pealt on suhteliselt lihtne allapoole skaleerida, siis vastupidine on peaaegu võimatu
Võimatut pole midagi, lihtsalt on keerukas ja rohkem keerukas. Samuti progejate juttu ei tasu alati väga tõe pähe võtta, nad kõik on laisad ning neile meeldib iga asja pärast viriseda, see ei tähenda veel et nad ei suuda neid keerukaid asju ära teha icon_smile.gif
pronto kirjutas:
õnneks on masin piisavalt võimas, et ka "tavalise" protsessorina toimida
Ilma SPE'sid kasutamata peaks PPE arvutusvõimsus jääma kusagile 2-2.5GHz ühetuumse P4 kanti, võibolla isegi veidi madalamale.
pronto kirjutas:
Näiteks väidetavalt on selle ujukomaarvutuste süsteem nõnda erinev, et selle reaalseks realiseerimiseks tuleks graafika ja füüsika spetsiaalselt selle jaoks kirjutada - algusest lõpuni
seal on küll pisierinevused kuid üldine värk töötab siiski, 32bit SIMD FP arvutused on suht-koht sarnased igal pool.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pronto
Kreisi kasutaja
pronto

liitunud: 23.03.2006




sõnum 28.03.2007 17:52:05 vasta tsitaadiga

Ei takistagi kirjutamast .. lihtsalt need ei kasuta võimsamate lahenduste kogu kapasiteeti ära vaid põristavad poolte silindritega. Selles kogu selle jutu point ongi ju.
_________________
Magento arendused
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.03.2007 19:31:29 vasta tsitaadiga

Miks poolte silindritega? Middleware tegijate eesmärgiks ongi näha rasket vaeva et nende libid jookseks täie auruga kõigil platformidel, enamasti tähendab see ka platformispetsiifilise koodi kirjutamist. Teekide lõppkasutajaid see ei mõjuta.

[edit]

Laiskadest progejatest veel rääkides ...
http://www.next-gen.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=510&Itemid=2
Gabe Newell @ 24 juuli 2005 kirjutas:
"If writing in-order code [in terms of difficulty] is a one and writing out-of-order code is a four, then writing multicore code is a 10," cautions Newell. "That's going to have consequences for a lot of people in our industry. People who were marginally productive before, will now be people that you can't afford to have write engine or game code. They can't get a big enough picture of what's going on in the box so they'll be a net negative on the project."

vs "Multi-core in the Source Engine" @ 2 November 2006:
http://www.bit-tech.net/gaming/2006/11/02/Multi_core_in_the_Source_Engin/
http://arstechnica.com/articles/paedia/cpu/valve-multicore.ars/1

Carmac on midagi sarnast antud teemal öelnud kui jutuks oli konsoolide arhitektuur:
http://arstechnica.com/articles/paedia/hardware/crossplatform.ars/5
tsitaat:
There's sort of this inclination to believe that—and there's some truth to it and Sony takes this position—ok it's going to be difficult, maybe it's going to suck to do this, but the really good game developers, they're just going to suck it up and make it work.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 29.03.2007 01:10:22 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
pronto kirjutas:
Füüsikat, heli ja graafikat EI SAA paljuski üle teatava piiri abstraktseks muuta
Huvitav et see ei ole takistanud kirjutamast cross-platform mängumootoreid ning füüsikamootoreid.


http://en.wikipedia.org/wiki/Cell_microprocessor

Kas sa oled kunagi näinud nendesinaste cross-platform'ide hulgas midagi nii krdi erinevat? Lisavõimsust pakutakse mitme eraldiseisva lisaüksusega, mis pole mitte normaalse CPU moodi. Pigem on need DSP'd. Neil pole cache mälu, vaid lokaalne 256KB RAM, teevad ainult SIMD tehteid ning nad ei oska ise otse mälu kallal käia. Kuidas neile andmed ja käsud kätte juhatatakse, kuidas SIMD registrid andmeid täis aetakse ja tulemus pärast kätte saadakse - see on kõik erinev tavalisest CPUst. Kui sa enne olid nt. harjunud optimeerima kogu andmetöötlust (andmestruktuurid, mälupöördused) eeldusel, et mistahes CPU'l on olemas mingi suurusega L2 cache, siis nüüd sa võid oma koodi ahju visata. Keegi muidugi ei keela seda koodi Celli peal ka jooksutada ja see äkki käibki seal nagu 3GHz Athlon 64 peal. Pilt on ka kindlasti väga ilus, sest sul on suur hi-res LCD ja HDMI ühendus. Aga mida sul ple on see ennekuulmatu visuaalne mängukogemus, mida pole meie planeedil suudetud enne justkui luua.
Kogu see hala käib siin selle pihta, et PS3'ga mänginud inimesed ei kilju vaimustusest. Räägitakse väga ilusast graafikast, aga hi-resiga annabki väga ilusat graafikat teha icon_smile.gif See mittekiljumine (ja progejate jutud ka) on tekitanud kahtlusi, et pole suudetud Celli jõudlust ära kasutada. Omakorda selle põhjuseks võib kahtlustada, et asi on hetkel lihtsalt rahas ehk tänu Celli eripärasustele kuluks tõsisele optimeerimisele liiga palju aega. See tekitab kahtluse, et Sony on teinud tulevikukonsooli, aga tulevik pole veel siin. Ja see tekitab kahtluse, et kas konsoolide tulevik ikka läheb sinna, kuhu Sony seda lükkab? See tekitab kahtluse, et kui ma ostan praegu selle maailmaparima konsooli ning ka maailmakallima mängu selle jaoks, kas ma saan nüüd siis maailmaparima tehingu ja ennekuulmatu mängukogemuse? Või ma plekin mingit tulevikku kinni, mis ehk kunagi jõuab isegi kohale (s.t. mängud, mis tarbivad reaalselt sedasinast 200 GFLOPSi jõudlust)?
Tõsine mängur mängib maailmaparimat mängu ja ei nuhi mingite GFLOPSide järel. Niipea, kui leidub üliõnnelikke mängureid, kes panevad XB360 ja PS3'l ühe ja sama mängu kõrvuti ning näitavad uhkusega, kuivõrd lahedam on PS3 pilt - niipea mina enam ei hala siin seda teemat. Kui keegi ütleb, et kõrgem hind tuleneb lihtsalt integreeritud vidinatest, siis unustagu ära. PS3 on võimsaim mängukonsool. Näidake, milleks see on võimeline!
Kui nüüd tuleb välja, et PS3 müüginumbrid imevad ka Euroopas lurinaga, siis on asi ikka väga halvasti.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.03.2007 13:01:27 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Kas sa oled kunagi näinud nendesinaste cross-platform'ide hulgas midagi nii krdi erinevat?
Oled sa kunagi võrrelnud PS2't teiste samal ajal olnud platformidega? Celli progemine on selle kõrval nagu lust ja lillepidu, eriti kui arvestada et sellel on võimalik kirjutada tavalist C/C++ koodi. Millal sai sama asi võimalikuks PS2'ga?
ikruusa kirjutas:
Neil pole cache mälu, vaid lokaalne 256KB RAM, teevad ainult SIMD tehteid ning nad ei oska ise otse mälu kallal käia
Sisuliselt on neil 256kiB L1 ja L2 cache vahelise kiirusega mälu* ning 2kiB registrfifail, tavalisel x86 prosel on 32biti all ~224 baiti kasulikku registrifaili (GP, SSE, MMX), 64biti all ~384 baiti (GP ja SIMD). Lihtne küll selliste asjadega pole koodi kirjutada kuid võimatu ka mitte. Nagu korduvalt olen öelnud siis suuremamahulised arvutused (füüsika, graafika) peaks üldjuhul jääma kolmanda partei teekide ülesandeks mis siis oskavad ära kasutada iga platformi häid omadusi.
*) L1'l tavaliselt 2-4, L2 ~12-16. IIRC, LS oma peaks jääma kusagile 6-10 tsükli vahele.

SIMD instruktsioone kasutades saab ka vabalt teha skalaartehteid, lihtsalt siis sa ignoreerid kolme ülejäänud registri sisu.

Otse mälu kallal käimine on tõesti suts keerukas, peab DMA'ga pärima uusi tükke. Samas nii palju veel ka infoks, et SPU'dele on kirjutatud suht-koht asjalik software cache mis töötas üsnagi edukalt, piisavalt edukalt et Cellil sai vägagi edukalt tarkvaralist rasterdamist kasutada ning suuremahulisi tekstuure läbi local store streamida.

SPU'l kulub DMA'ga andmete küsimiseks vajaliku paketi koostamiseks-saatmiseks mõni tsükkel. Tavaprose aga lihtsalt vahib niisama päris mitukümmend kuni mitusada tsüklit* kui cachest midagi võtta pole. SPU võib senikaua aga tegeleda muude asjadega ning jätkata tööd andmetega, mis on tal juba olemas. Üks võimalik variant on kasutada väga kergekaalulisi threade, ingliskeeles on nende nimeks fibre. Sisuliselt tähendab see seda, et SPU rakendab üht algoritmi korraga mitmele andmevoole. Kui ühes voos tekib vajadus andmete mälust transpordiks siis siirdutakse kohe järgmise voo kallale. Sedasi suudeti näiteks ray tracingus tõsta efektiivsust keerukamate stseenide puhul kuni ~33%: http://graphics.cs.uni-sb.de/~benthin/cellrt06.pdf
*) ~70 tsüklit K8 puhul, 150-200 P4 puhul, FBDIMMe kasutades 300 ja rohkemgi

Leidsin ka ühe huvitava PDF'i Celli kohta: http://hpc.pnl.gov/people/fabrizio/papers/ieeemicro-cell.pdf
Kui õigesti välja lugesin siis 3.2GHz juures võtab üks SPU DMA transfer aega ~290 tsüklit ehk suts alla 100ns. Kõige hullem polegi võiks öelda.

Cache puudumine võib tegelikult isegi kompilaatori elu lihtsamaks teha kuna ta teab täpselt kus midagi parasjagu asub ning saab arvestada kui kaua läheb aega ühe või teise baidi registrisse laadimisega. Cachega seda lõbu ei ole.
ikruusa kirjutas:
Kui sa enne olid nt. harjunud optimeerima kogu andmetöötlust (andmestruktuurid, mälupöördused) eeldusel, et mistahes CPU'l on olemas mingi suurusega L2 cache, siis nüüd sa võid oma koodi ahju visata
Minu jutu tegelik point oli, et kogu selle platformispetsiifilise optimeeritud koodi kirjutamine peaks jääma middleware kirjutajate ülesandeks ning mängude arendajad ei puutuks üldse asjasse. Nemad lihtsalt kirjeldavad oma modeleid libile vajalikus formaadis, nad ei pea hakkama ise kirjutama koodi mis lahendaks kahe ragdolli kokku põrkamisel toimuvat, selle teeb ära vastav library mis kasutab ära antud platformi tugevaid külgi.

Loomulikult peab oma x86 jaoks kirjutatud koodi üsna tugevasti muutma et see ka Celli peal korralikult töötaks. Samas ma olen kindel, et Cellile optimeeritud kood töötaks vägagi efektiivselt ka x86 prose peal, eriti tänu sellele, et mälupöördused on viidud miinimumini. Üldjuhul x86 progejad ei näe sellega eriti vaeva ning seetõttu kirjutavad sageli vähem kui optimaalset koodi icon_smile.gif

Ma julgeks öelda et ka XB peale pole koodi optimeerimine just kuigi lihtne. Sel on kolm SMT toega tuuma, ehk siis paralleelselt võib joosta kuni kuus threadi. Nood kõik jagavad omavahel 1M L2't. Per thread tähendab see siis ~170kiB ehk pisut rohkem kui pool SPU local store suurusest. Terve prose peale kokku on cache hulk 3x64+1024=1216kiB vs 7*256+64+512=2368kiB.

Hullemaks teeb asja veel see, et cache'i bandwidth on jagatud kolme tuuma peale ning on jupp maad väiksem kui näiteks Core2 või K10/K8L oma, üsna kindlasti on ka latentsus kõrgem kui SPU LS või x86 prosede L2 oma. Muidugi Celli SPU'del on L2'st üsnagi kama, vaevalt et seda eriti kasutatakse nende jaoks.

Süsteemne mälu aga istub kaugel eemal teisel pool GPU'd, miski näkane GDDR3 1.4GHz juures ning üsna kindlalt väga kehvade timingutega kui võrrelda tavalise DDR2'ga, rääkimata sellest, et see bandwidth on jagatud GPU'ga*. Kuna prosest puudub integreeritud mälukontroller siis on mälu viiteag üsnagi suur, ma ei imestaks kui samas suurusjärgus kui Celli SPU'de oma.
*) PS3's on Cellil muutmälu läbilaset üksinda rohkem kui XB'l videomälu läbilase prose ja GPU peale jagatult. Mingil määral aitab muidugi XB'd hädast välja GPU lokaalne puhver.
ikruusa kirjutas:
Tõsine mängur mängib maailmaparimat mängu ja ei nuhi mingite GFLOPSide järel
Selle vastu ma ei vaidle, mängureid ei peaks huvitama nende raua võimsus vaid see, kuidas seda ära suudetakse kasutada icon_smile.gif


Aga tegelikult peaks see arutelu käima hoopis kusagil teises teemas, müüginumbritega pole sel üsna kindlasti mingit pistmist icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 29.03.2007 13:41:24 vasta tsitaadiga

Holy offtopic, Batman! icon_smile.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 29.03.2007 23:43:38 vasta tsitaadiga

Offtopic? Mingil tasemel võib ju siin siiski analüüsida, et millised põhjused võivad/saavad müüginumbreid mõjutada icon_rolleyes.gif

See, et siin ollakse eriarvamustel, on ju ka positiivne. Sügavamaks aruteluks peaks jah mujale kolima. Vaielda oleks siin küll 8)

Sony+IBM+Toshiba ei ole lollid. Nad on loonud mängude jaoks ülima CPU. Ülim konsool hakkab kõigi jaoks tööle loomulikult siis, kui raua/softi tootjad teenivad sellega raha ja mängurid peavad tulemust ülimaks. PS3 puhul ple praegu veel kumbki element ilmselgelt esiletoodav.
gamespot.com kiidab mitmeid PS3 mänge. Mina arvan, et need mängud oleks siis ka kiidetud, kui PS3 sees tiksuks Core2Duo. Selle teoreetiline jõudlus on küll kuni 20x väiksem kui Cellil (10-20 GFLOPS vs. 200 GFLOPS), aga keegi pole veel teatanud, et Celli peal jooksvad mängud oleks ka 20x realistlikuma esitlusega. Kui ma võrdlen Wii seda elementaarset Sports tennist nende piltidega, mis on GameSpotis PS3 Virtua Tennis 3'st tehtud, siis on tõesti mitmekordne vahe. Wii mäng on odav tasuta demo ja see peabki paras saast olema. Kuigi mängida on väga lahe icon_smile.gif Raske on ette kujutada, kuidas ma kahe pöidlaga peaks tennist mängima icon_lol.gif
Ma ei oska aga kommenteerida, et kuidas mõne PC tennisega võrreldes PS3 pilt on.
Anyway... krt on nagu meil siin maailmaparim konsool, aga nagu ple ka. Tegelikult ei maksa ju niipalju rohkem kui teised. Kui tavaline auto maksaks 300k ja kõige parem auto 600k, siis ma ei imesta, kui neid oleks suhtega 50/50. Lisaks on ju PS3'l lisavidinaid, mida teistel ple. See peaks kokkuvõttes justkui platsi teistest puhtaks lööma? Igal tootegrupil on siiski mingi "mõistlik" hind ja PS3 hind on ikka tavapärasest kõrgem. Mõne jaoks ple see kallis, aga ikkagi analüüsitakse, et mida sa oma raha eest saad. Need mõlemad (hind/mida sa saad) kisuvad praegu kindlasti PS3 müüginumbreid alla.
PS3 võiks müüa nigut loom ja nii hullusti, et Microsoft ja Nintendo lähevad ka Celli-taolisele CPUle üle icon_smile.gif Ja lõpuks saavad Intel ja AMD ka aru, et Sony näidatud moodus jõudlust tõsta on tõestatult parim lahendus icon_razz1.gif Ja multicore hype'st saab multi-engine hype. Sest Sony tegi teistele selgeks selle, millest keegi enne aru ei saanud. Natuke päriselt, natuke irooniliselt.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.03.2007 23:58:21 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
PS3 puhul pole praegu veel kumbki element ilmselgelt esiletoodav.
Nats varavõitu ka võibolla. XB peal on praegu väljas juba teise generatsiooni mängud kuid PS3 peal alles esimese omad. Kumb paremini õnnestunud konsool on selgub heal juhul aasta-paari pärast kui saab hakata statistikat tegema.
ikruusa kirjutas:
Selle teoreetiline jõudlus on küll kuni 20x väiksem kui Cellil (10-20 GFLOPS vs. 200 GFLOPS)
Tehniliselt küll ma hindaks 2.66GHz Core2Quadro enam-vähem võrdseks PS3's istuva Celliga, kui just mälu läbilase ei hakka C2Q'd pidurdama.
ikruusa kirjutas:
PS3 võiks müüa nigut loom ja nii hullusti, et Microsoft ja Nintendo lähevad ka Celli-taolisele CPUle üle icon_smile.gif Ja lõpuks saavad Intel ja AMD ka aru, et Sony näidatud moodus jõudlust tõsta on tõestatult parim lahendus
Mina oleks üsna õnnelik, kui aasta lõpu poole ilmavalgust nägev 110mm^2 45nm dualcore Core2 koos 6M L2'ga saaks juurde umbes sama suure pindala jagu SPE laadseid DSP'sid. Kui nood oleks ülesehituselt sarnased Celli omadega kuid omaksid kõvasti transse söövaid täiendusi tähendaks see vähemalt 16 SPE lisandumist. Vot see oleks alles monstrum icon_smile.gif
Muidugi see vajaks ka vähemalt 2-3x suuremat mälu läbilaset kui Core2 seda praegu omab, vastasel juhul nood SPE'd lihtsalt idleksid valdava osa ajast.

x86 ei ole minu arvates just kõige optimaalsem arhitektuur tänapäeval. Paraku pole ka selle asendamine millegi paremaga eriti lihtne kuna mingi nipiga on ju ikkagi tarvis kõik eksisteerivad programmid käima saada.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 02.04.2007 23:50:23 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
x86 ei ole minu arvates just kõige optimaalsem arhitektuur tänapäeval. Paraku pole ka selle asendamine millegi paremaga eriti lihtne kuna mingi nipiga on ju ikkagi tarvis kõik eksisteerivad programmid käima saada.


Justament icon_smile.gif Siiski - "mingi nipiga" tuleb lugeda "nipiga, et investeerin softiarenduse projekti *Windows for PowerPC* ja teenin head kasumit" icon_rolleyes.gif

Klge - kus on PS3 müüginumbrid??
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2007 00:01:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Windows for PowerPC
Nats hiljaks jäid sellega icon_wink.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT_3.51

Aga jah, aitab kah OT'st seekord. Tahaks juba ise ka kuulda kuidas PS3'l EU's edeneb.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 03.04.2007 00:47:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:
PS3 notches up €400 million across Europe

David Reeves reveals to MCV the full PS3 launch weekend sales figures across Europe.
600,000 PS3s were sold across PAL territories, putting a staggering €400 million through retail in a spectacular opening weekend.

The news comes on the back of ChartTrack confirming that in the UK, the next generation Sony machine has notched up 165,000 sales, making it the fastest-selling home console in history.

As expected, the UK was the number one PAL territory – but SCEE president David Reeves hailed the performance of PS3 in other markets, too.

“France did very well,” he told MCV. “Sales were around half of the UK, with Spain and Portugal slightly behind that. Germany, too, saw strong sales of around the 50-60,000 mark."

“We saw around Euro 400 million sales going through retail across PAL territories in two days; that’s certainly a big figure, which we’re very proud of.”

Sony also confirmed to MCV that around 150,000 consumers had registered with the PS3 Network during the two days.

http://www.mcvuk.com/news/26354/PS3-notches-up-400-million-across-Europe

Need on tõenäoliselt kõige aktuaalsemad numbrid senini. Euroopa kohta ei liigu reeglina kuigi täpseid numbreid mistõttu lihtsalt pressitekstide jms. suhtes silmi lahti hoida tuleb ja haarata kinni sellest, mis saadaval on.

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 04.04.2007 22:20:37 vasta tsitaadiga

Pressitekst võib vabalt heatahtlik poolvale olla icon_smile.gif
Kord olla olnud, et mina majandasin live Web streami. Pealik küsis, et palju vaatajaid on. Mina vaatasin, et unikaalseid IP's oli 1h jooksul 10. See ei kõlvanud kuhugi ja ütlesin, et kokku jälgib meid pidevalt ca. 50 (kõik klikid ausalt kokku). Rahvale teavitati, et läbi neti jälgivad meid tuhanded inimesed icon_smile.gif
Siis nägid teised firmad, et asjal on jumet ja see webi stream on üks tore asi. Ja ka tarbijatel tekkis huvi, et no kui niipaljud vahivad läbi neti, siis järelikult on asi cool. Et nagu peaks ise ka järgmine kord vaatama icon_smile.gif
Selline lugu. Natuke valetati, aga näed mõjus ju positiivselt.
Anyway, PS3 on oma purtsu ära teinud ja selle ning Wii summaarne müüginumbrite vahe on nüüd tühipaljas 2x (kui numbrite saite uskuda). Siinkohal tänaks kõiki PS3 omanikke suurepärase tehnoloogia toetamise eest. Ühtlasi võiks igaüks veel Apple Mac'i ka osta icon_rolleyes.gif Ei noh see oli nali.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jalutaja
HV kasutaja
Jalutaja

liitunud: 10.11.2002




sõnum 05.04.2007 11:00:47 vasta tsitaadiga

ikruusa jutule lisaks. Nextgenwar saidi andmete kohta.

http://www.youtube.com/watch?v=Cx3zVUdBxB0
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.04.2007 11:15:25 vasta tsitaadiga

heh, mul on tunne, et selle video autor ei jaga matsu eriti hästi icon_smile.gif
Too saidi autor lihtsalt tekitas juurde automaatse numbrite suurenemise, suurenemise kiirus sõltub varasemast konsooldie müügiarvust. Neid arve uuendatakse siis, kui on kuulda infot uutest müüginumbritest. Praeguseks on lehe all näha ka graafik, mis näitab konsoolide müüginumbreid läbi aegade.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 05.04.2007 12:50:17 vasta tsitaadiga

Eriti mõttetu saidi eriti mõttetu debunkimine.
_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2007 16:46:24 vasta tsitaadiga

enamus esimese nädala müüdud ps3-dest olid preorderid. keegi võiks nüüd teise nädala numbreid näidata..
huvitav oleks näha kas müügiedu jätkus.. ega ikka ei jätkunud küll.

http://www.the-inquirer.com/default.aspx?article=38712
PS3 sales down 80 per cent in week two
tsitaat:

Whilst Sony reported better-than-expected sales of 165,000 consoles in the first week on sale - including the 100 or so chaps that got free tellies at the London launch - second week sales were in the region of 33,000 consoles, which is, well, a pretty significant drop off.

jne-jne-jne
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 08.04.2007 02:24:53 vasta tsitaadiga

Sony teab oma probleemist ise kõige paremini. Über LCD kauba peale, kui PS3 ostad.... ohh.
Sony't on siin juba sõimatud küll, aga ma ei saa noh. Krt teistele ärategemiseks oleks PS3 raw powerist (ja uutest lisateenustest) piisanud küll, aga pidi ikka mingi Blu-ray teemaga jamama. Peaks kontrollima, aga ma eeldan, et selles on konks. Ja Celli uudsest programmeerimise mudelist oleks olnud ka küll, et panna mängutööstus natuke uue asjaga eksperimenteerima ehk raha kulutama. Mängutootjad tahaks seepeale muidugi näha, et kuidas Sony jällegi on teinud õiged panused ja et konsoole müüakse mühinal.
Poleks Sonyl oma filmitööstust ja ma ei tea mis fantaasiaid - oleks Sony ainult konsoolitootja, siis oleks maailm ehk sellest next-gen optical jamast pääsenud ja müük oleks alanud 1a. varem. Aga nüüd kratsivad paljud potentsiaalsed ostjad tükk aega (ehk isegi mõned aastad) veel kukalt ja Sony teab seda juba ette, et PS3'e ei imeta vaakumisse nagu Wii'ga juhtus. Võtmeturgudel pakutakse isegi tasuta nodi pealekauba. See jutt on ammu teada ja ei peaks niipalju sellest pläkutama, aga Cell prosest on niiiii kahju, et see sellise jama sisse on mässitud. Tervest konsoolist tegelikult. No see ei ole fantastiliselt geniaalne strateegia Sony poolt.

See nexgenwars.com debunk oli nagu jah... 18a. inimene oskab ka pressiteateid lugeda ja teha elementaarset prognoosi olemasolevate numbrite põhjal. Vaatavad need, kes ise ei viitsi mujalt jälgida. Selles point ongi. Et numbrid lihtsalt tiksuvad? No aga tiksuvadki ju icon_smile.gif


E:
googeldades leiab sellist vanemat juttu, et kui kogu PS3'e BOM (riistvara omahind) on $800, siis Blu-ray on sellest $350. Ohh.. Sony oleks kõigi rõõmuks võinud DVD seadmega startida. Oleks letihinna rihtinud kuhugi EUR400 kanti ja bueno.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 17.04.2007 16:16:23 vasta tsitaadiga

Howard Stringer'i kohaselt on nüüdseks 800 000 PS3'e müüdud.
_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 17.04.2007 23:23:49 vasta tsitaadiga

Otsisin selle lingi mõjul (sest saksat mina ei mõista üle 7 sõna) veel tüübi juttu. Stringer on päris otsese ja karmi ütlemisega. Ta üldse ei varjagi, et see tema imeline jurakas käib poole auruga, on ajast ees ja maksab päris palju.

Despite understandable concern about the cost and so forth, the whole purpose of PlayStation 3 is to create future opportunities.
--Howard Stringer, CEO, Sony

PS3 games like Resistance: Fall of Man and the upcoming Motorstorm already look fantastic. Sony CEO Howard Stringer (right) argues that these games are barely using 25% of the system's "bandwidth." He also thinks Sony can break even on PS3 costs at the end of this year.

Sony's Stringer: If PS3 fails, it's because it's "Mercedes" of consoles.

jmt.

Respekt ses osas. Ei aeta mingit udu.

Aga see 800k... see on ehk siiski ainult euroopa number?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2007 23:28:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga see 800k... see on ehk siiski ainult euroopa number?

Jah!

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [MUU] Üldine müüginumbrite teema mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.