praegune kellaaeg 27.06.2026 12:28:39
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
21.02.2007 18:13:37
[MUU] Üldine müüginumbrite teema |
|
|
Siia teemasse üritan ma ikka ja jälle positatada müüginumbreid, mis on kas välja tulnud või siit-sealt lekkinud. Peamisteks allikateks on:
NPD Fungroup Ameerika numbrite jaoks ning
Media Create ja Famitsu Jaapani numbrite kohta.
Euroopa numbrid ei liigu eriti avalikult, aga UK müügitabeleid saab nt ChartTrack'ist.
Ma võin siia mingi põhjalikuma kirjelduse ka lisada (kui täpsed need numbrid on, shipped vs. sold, etc.), kui kedagi huvitama peaks... seniks aga on with the show.
***
NPD, Jaanuar 2007
Kinnitatud:
1. Wii: 436 000
2. Xbox 360: 294 000
3. PS3: 244 000
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601204&sid=aeP6KYaQ4o_k&refer=technology
Kinnitamata (aga üsna kindel):
Wii 435,503
PlayStation 2 299,352
Xbox 360 293,774
PlayStation 3 243,554
Nintendo DS 238,869
PlayStation Portable 210,719
Game Boy Advance 179,482
GameCube 33,806
Xbox 833
Xbox 360 LTD: 4,828,307
Wii LTD: 1,515,813
PS3 LTD: 930,810
SW Top 10:
360 LOST PLANET: EXTREME CONDITION ~300K
PS2 GUITAR HERO 2 W/GUITAR
360 GEARS OF WAR
WII WARIOWARE: SMOOTH MOVES
WII LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS
PS2 MADDEN NFL 07
GCN LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS
PS3 RESISTANCE: FALL OF MAN
360 TOM CLANCY'S RAINBOW SIX: VEGAS
NDS NEW SUPER MARIO BROS
(kõik järgnevad mängud müüsid alla 100k)
_________________ It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
viimati muutis DODONPACHI 14.12.2007 11:27:36, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jalutaja
HV kasutaja

liitunud: 10.11.2002
|
21.02.2007 20:42:27
|
|
|
Nintendo on vist kümnesse tabanud. Terve usa on täis wiid otsivaid inimesi ja ikkagi on see esimene nextgen masin mis usas ps2'le ära tegi (võin muidugi ka eksida).
Kuna eriti s**t tuju, siis ütleks teatud brändi austajatele, et mis sai sellest mitmeaastasest jutust, et ühe teatud konsooli turule tulek tapab xbox 1.5 müügi.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirka55
HV kasutaja
liitunud: 01.02.2007
|
21.02.2007 20:53:05
|
|
|
Xbox-i osteti ainult 833 korda. Ps2 on palju parem ja populaarsem ning mängu valik on palju mitmekesisem.Wii müüdi sellepärast niipalju sest see on odav ning next gen.ise ostaks ks seda kuid ma eelistan xbox360.Nende hinnavahe pole väga suur aga xbox360-l on minu arust paremad mängud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iDemon
HV Guru

liitunud: 03.11.2006
|
22.02.2007 00:43:47
|
|
|
PS3 LTD: 930,810
See on küll vale, PS3 pidavat juba 1.6 miljonit üksust olema müünud.
|
|
| Kommentaarid: 122 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
22.02.2007 08:37:17
|
|
|
| iDemon kirjutas: |
PS3 LTD: 930,810
See on küll vale, PS3 pidavat juba 1.6 miljonit üksust olema müünud. |
Loe esimest postitust uuesti.
NPD, Jaanuar 2007 (jätkub)
Top software by platform:
Xbox 360:
1. Lost Planet: Extreme Condition - Capcom
2. Gears Of War - Microsoft
3. Rainbow Six: Vegas - Ubisoft
PlayStation 3:
1. Resistance: Fall Of Man - Sony
2. Madden NFL 07 - Electronic Arts
3. Fight Night Round 3 - Electronic Arts
Wii:
1. Warioware: Smooth Moves - Nintendo
2. Zelda: Twilight Princess - Nintendo
3. Rayman Raving Rabbids - Ubisoft
PlayStation 2:
1. Guitar Hero 2 w/guitar - Activision
2. Madden NFL 2007 - Electronic Arts
3. WWE Smackdown Vs. RAW 2007 - THQ
Gamecube:
1. Zelda: Twilight Princess - Nintendo
2. Naruto: Clash Of Ninja 2 - D3Publisher of America
3. Lego Star Wars II - Lucasarts
Handhelds:
1. New Super Mario Bros. - Nintendo (DS)
2. Mario Kart DS - Nintendo (DS)
3. Nintendogs: Dalmatian & Friends - Nintendo (DS)
http://biz.gamedaily.com/industry/feature/?id=15294
1 360 LOST PLANET: EXTREME CONDIT 329,341
2 PS2 GUITAR HERO 2 W/GUITAR 224,024
3 360 GEARS OF WAR 212,209
4 WII WARIOWARE: SMOOTH MOVES 201,249
5 WII LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT P 188,858
6 PS2 MADDEN NFL 07 155,940
7 GCN LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT P 143,572
8 PS3 RESISTANCE: FALL OF MAN 143,502
9 360 TOM CLANCY'S RAINBOW SIX: V 135,099
10 NDS NEW SUPER MARIO BROS 125,184
11 NDS BRAIN AGE: TRAIN YOUR BRAIN 95,143
12 360 CALL OF DUTY 3 83,894
13 WII RAYMAN RAVING RABBIDS 81,094
14 360 LOST PLANET: EXTREME CONDIT 79,332 (Collectors Edition, juhul kui keegi aru ei saa)
15 PS3 MADDEN NFL 07 75,244
WII WARIOWARE: SMOOTH MOVES 201,249
WII LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS 188,858
WII RAYMAN RAVING RABBIDS 81,094
WII MADDEN NFL 07 56,045
WII RED STEEL 40,684
WII CALL OF DUTY 3 38,547
WII SUPER MONKEY BALL: BANANA BLITZ 34,967
WII EXCITE TRUCK 33,481
WII TRAUMA CENTER: SECOND OPINION 27,555
WII ELEBITS 26,063
WII MARVEL: ULTIMATE ALLIANCE 25,566
WII NEED FOR SPEED: CARBON 24,085
WII DRAGON BALL Z: BUDOKAI TENKAICHI 2 20,262
WII RAPALA TROPHIES: PRO TOURNAMENT FISHING 20,031
WII RAMPAGE: TOTAL DESTRUCTION 16,373
WII SUPER SWING GOLF 15,846
WII TONY HAWK'S DOWNHILL JAM 15,608
WII METAL SLUG ANTHOLOGY 15,135
WII MONSTER 4X4: WORLD CIRCUIT 14,474
WII GT PRO SERIES 13,560
WII ICE AGE 2: MELTDOWN 11,454
WII TOM CLANCY'S SPLINNTER CELL: DOUBLE AGEN 9,084
WII CARS 8,642
WII FAR CRY: VENGEANCE 8,107
WII SPONGEBOB SQUAREPANTS: CREATURE FROM THE 6,808
WII HAPPY FEET 6,324
WII AVATAR: THE LAST AIRBENDER 6,263
WII WORLD SERIES OF POKER: TOURNAMENT OF CHA 4,887
WII OPEN SEASON 3,674
WII DISNEY'S CHICKEN LITTLE: ACE IN ACTION 3,204
WII BARNYARD 3,110
WII THE GRIM ADVENTURES OF BILLY & MANDY 3,035
WII ANT BULLY 1,284
PS3 RESISTANCE: FALL OF MAN 143,502
PS3 MADDEN NFL 07 75,244
PS3 FIGHT NIGHT ROUND 3 52,882
PS3 CALL OF DUTY 3 50,681
PS3 NEED FOR SPEED: CARBON 45,664
PS3 MARVEL: ULTIMATE ALLIANCE 34,008
PS3 TIGER WOODS PGA TOUR 07 31,821
PS3 NBA 2K7 29,814
PS3 NBA 07 29,159
PS3 BLAZING ANGELS: SQUADRONS OF WWII 28,296
PS3 TONY HAWK'S PROJECT 8 24,521
PS3 RIDGE RACER 7 22,619
PS3 PS3 FULL AUTO 2: BATTLELINES 21,175
PS3 SONIC THE HEDGEHOG 20,921
PS3 UNTOLD LEGENDS: DARK KINGDOM 16,726
PS3 GENJI 2: DAYS OF THE BLADE 15,929
PS3 NHL 2K7 13,213
PS3 MOBILE SUITE GUNDAM: CROSSFIRE 6,672
PS3 software LTD: 1,936,846
Wii software LTD: 3,971,854
360 LOST PLANET: EXTREME CONDIT 329,341
360 GEARS OF WAR 212,209
360 TOM CLANCY'S RAINBOW SIX: V 135,099
360 CALL OF DUTY 3 83,894
360 LOST PLANET: EXTREME CONDIT 79,332
360 MADDEN NFL 07 68,771
360 NBA 2K7 52,898
360 FIGHT NIGHT ROUND 3 49,610
360 NEED FOR SPEED: CARBON 44,755
360 NCAA MARCH MADNESS 07 43,029
360 TIGER WOODS PGA TOUR 07 39,724
360 TONY HAWK'S PROJECT 8 38,869
360 ELDER SCROLLS IV: OBLIVION 37,555
360 VIVA PINATA 35,054
360 WWE SMACKDOWN VS. RAW 2007 34,320
360 BATTLESTATIONS: MIDWAY 33,365
360 F.E.A.R. 32,615
360 SAINTS ROW 32,495
360 TOM CLANCY'S GHOST RECON: A 31,393
360 MARVEL: ULTIMATE ALLIANCE 30,812
360 NBA LIVE 07 30,290
NDS NEW SUPER MARIO BROS 125,184
NDS BRAIN AGE: TRAIN YOUR BRAIN 95,143
NDS NINTENDOGS: DALMATIAN & FRI 72,549
NDS YOSHI'S ISLAND 2 71,807
NDS MARIO KART 69,233
NDS POKEMON MYSTERY DUNGEON: BL 68,702
NDS HANNAH MONTANA 68,059
NDS NINTENDOGS: DACHSHUND & FRI 65,135
NDS THE SIMS 2: PETS 62,535
NDS NINTENDOGS: LABRADOR & FRIE 56,662
NDS ANIMAL CROSSING: WILD WORLD 53,953
NDS BIG BRAIN ACADEMY 52,377
NDS MARIO VS DONKEY KONG 2: MAR 47,973
NDS POKEMON RANGER 46,898
NDS MARIO HOOPS 3 ON 3 45,034
NDS NINTENDOGS: CHIHUAHUA & FRI 43,358
NDS SUPER MARIO 64 DS 40,686
NDS COOKING MAMA 40,367
NDS PAWS & CLAWS PET VET 39,147
NDS YU-GI-OH! GX SPIRIT CALLER 36,405
_________________ It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virx
HV Guru
liitunud: 23.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 363 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
308 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.03.2007 22:24:41
|
|
|
Kuhu tal ikka minna on, alates teise kahe konsooli tulekuga on ta ainult allapoole järjest vajunud
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virx
HV Guru
liitunud: 23.11.2002
|
01.03.2007 23:03:49
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Kuhu tal ikka minna on, alates teise kahe konsooli tulekuga on ta ainult allapoole järjest vajunud  |
Mis on ka loogiline, kuna ta tuli teistes niipalju varem välja ja kõik huvilised on pillid juba ostnud.Tema edu ei saagi enam sama suur olla kui oli 2005a. lõpus
|
|
| Kommentaarid: 363 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
308 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
02.03.2007 12:33:59
|
|
|
Selle saidi numbrid ei ole eriti tõsiseltvõetavad, st. nad on hea orientiir aga mitte rohkem.
Admini sõnad:
| tsitaat: |
| Again if you dont like the numbers then please... Feel free to open your own site.. analyse a ton of data and come up with your own numbers. We are happy with ours. If they are a little off right now.. dont worry they will be fixed.. truthfully tho.. it doesnt matter a lick right now. |
_________________ It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
09.03.2007 15:22:55
|
|
|
Kõigi nende müüginumbrite kohta võiks öelda, et peaasi, et need suured oleks. Kui kõik konsoolitootjad on plussis, siis on loota järgmist generatsiooni ka Muidugi on ka mängutootjatel siis motiiv mänge teha, kui konsoole ostetakse.
Ütleme, et tähtsad on sellised asjad nagu konsooli hind, CPU ressurss, mängude tootmise hind (keerukus + kui palju tõenäoliselt müüakse) ning mängimise lõbu, siis
* xbox360 : $400; CPU on hea, progemine normaalne + turg suur, HD reso ja suur valik mänge
* PS 3: $700; CPU on erakordne, progemine tavapärasest keerukam + turg kujuneb, kõige võimekam konsool tõenäoliselt
* Wii : $380; CPU on rahuldav, progemine lihtne + turg olemas ja kasvab mühinal, eriline juhtpult
Minu isiklik spekulatsioon kuuldu/nähtu põhjal - nii õige või vale, kui parasjagu tundub.
Kui keegi lapiks kokku sellise konsooli, mis on $299, PS 3 võimsusega, evib ka Wii sarnast juhtimisvõimalust, saab tasuta WiFi abil netis käia ja näitab HD pilti - vat see oleks next-gen konsool. Minuarvates need praegused üllitised on kuidagi igaüks parasjagu poolik. PS3 ehk on kõige võimekam, aga kuniks ta hind langeb on pool särast juba kadunud. Mõni ehk on juba ka uue konsooli selleks ajaks teinud.
Müüginumbrite moraal on see, et kõigi praeguste nn. next-gen konsoolide uute omaduste ja võimaluste jaoks on turg olemas. PS3 püsib kindlasti kaua, Wii kui "lõbus konsool" võiks 10. milj. täis saada küll (nt. keskmiselt 200k konsooli kuus järgmise 2.a. jooksul), xbox360 on selline keskmine ja kindel valik veel tükk aega.
Enam vist ei olegi küsimus, et kes on kaotaja. Igaühe edu on/saab olema märkimisväärne ning annab tüki vastusest "milline on järgmine konsool?". Seda tahaks küll näha - kas keegi hakkab praeguse toote külge uusi asju riputama või tehakse uus konsool.
Nii tootjad kui tarbijad käituvad ikka üle mõistuse imelikult - eriti kui Sony äri vaadata. Mis ühte või teist poolt täpselt motiveerib - ei saagi nagu aru. Ilmselt on tegu siiski mingi lihtsa asjaga, nt. et naabril on ja mina tahan ka või on asi lihtsalt rahas. See, kas mingi uus asi on samal firmal väljas või saaks mõne teise firma uuema toote, kui raha juurde panna - et noh variante ju on, aga see nagu ei koti kedagi. Minnakse poodi ja ostetakse paugust PS2 Mis on igatahes hea investeering oma meele lahutamiseks. Misasja, juba PS1 pani mind ca. 10.a. tagasi töölt koju jooksma ja paneks siiani
Aga praegu pole muud kui - müü, konsool. müü!
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvilKatarn
diivanilill

liitunud: 25.01.2005
|
09.03.2007 15:28:26
|
|
|
| ikruusa, Wii tootmiseks läheb siiski $198 kuna nad müüvad igat konsooli kasumiga
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
09.03.2007 16:32:02
|
|
|
ikruusa, Competition breeds innovation. Kui kõik konsoolid on erinevad, siis peavad mängude loojad just nii palju rohkem pingutama, et sellele platvormile eksklusiivsed mängud seda eksklusiivsust õigustavad ning masina ihaldusväärseks muudavad. Tarbijad võidavad paremate mängude arvelt. Lihtne. Universaalkonsool, kus kõik head asjad koos oleksid, töötaks selle vastu.
Ning Wii peaks 10 miljoni müümisega tõenäoliselt juba selle aasta sügiseks toime tulema, eeldades muidugi et Nintendo piisavalt palju aparaate toota suudab.
_________________ It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
09.03.2007 17:27:18
|
|
|
| DODONPACHI kirjutas: |
| ikruusa, Competition breeds innovation. Kui kõik konsoolid on erinevad, siis peavad mängude loojad just nii palju rohkem pingutama, et sellele platvormile eksklusiivsed mängud seda eksklusiivsust õigustavad ning masina ihaldusväärseks muudavad. |
Tahe pakkuda midagi uut viib igatahes edasi. Aga mingi ühine suund firmadel ikkagi tekib. Ma mõtlen nt. nii:
* konsool aastal 1985: gamepad/joystick on juhtmega konsooli taga, CPU kerib mängu, telekas näitab PAL resoga pilti
* konsool aastal 2010: ilma juhtmeta juhtpuldid/osutusseadmed, füüsikamootor käib eraldi CPU tuuma peal, HD reso
Lihtsalt pole mõtet pakkuda nõutavat funktsionaalsust väga teistsuguse lahendusena või jätta see üldse pakkumata. Kui leitakse, et füüsikamootor on mängudes tähtsal kohal ning seda annab efektiivselt teise CPU/tuuma peal jooksutada, siis nii teevad lõpuks kõik. Kui leitakse, et juhtmeta osutusseadis meeldib enamusele, siis pakuvad seda ka lõpuks kõik tootjad. Teevad teise kujuga, poogivad midagi veel külge, võtavad midagi vähemaks, võib-ollla ei paku just baaskomplektis, aga ära nad selle teevad kui turg on kord näidanud, et seda tahetakse.
| DODONPACHI kirjutas: |
Ning Wii peaks 10 miljoni müümisega tõenäoliselt juba selle aasta sügiseks toime tulema, eeldades muidugi et Nintendo piisavalt palju aparaate toota suudab. |
Pole hästi võrreldav, aga kui palju müüdi nt. GameCube ja esialgset xbox'i? PS2-te on küll üle 50 milj. müüdud ja selle käes on/kätte jääb vist ka selle aastakümne rekord.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvilKatarn
diivanilill

liitunud: 25.01.2005
|
09.03.2007 17:37:28
|
|
|
| ikruusa, kas mitte PS2htesi ei müüdud üle 100miljoni?
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
09.03.2007 17:39:55
|
|
|
Kui wikipediat uskuda siis PS2't müüdi 115M, XB'd 24M ja GC'd 21.5M
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
09.03.2007 17:49:32
|
|
|
oi krt
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
11.03.2007 18:16:13
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Kui wikipediat uskuda siis PS2't müüdi 115M, XB'd 24M ja GC'd 21.5M |
See ei jäta nagu rahule...
Krt, XB, mis alustas tühjalt kohalt - müüs rohkem kui vanade peerude GC! Sihtgrupp on muidugi teine, aga tähelepanuväärne juhtum.
Nagu ma tgdaily.com IDC ennustusest aru sain, siis peaks mittemängurite huvi Nintendot nüüd kõvasti edasi aitama. Irw... perearst hakkab vanuritele Wii'd reuma vastu soovitama või? Minu arvatud 10 milj. Wii'd põhines mälestusel, et va tühjast tõusnu Xbox tegi ka ikka mõned millid müüki Aga kui xbox on ca. 2002-2006 müünud 24M, siis ma usun, et praegused konsoolid peaks kõik selle numbri vähemalt topelt ületama.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pronto
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
13.03.2007 13:49:48
|
|
|
| ikruusa kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Kui wikipediat uskuda siis PS2't müüdi 115M, XB'd 24M ja GC'd 21.5M |
See ei jäta nagu rahule...
Krt, XB, mis alustas tühjalt kohalt - müüs rohkem kui vanade peerude GC! Sihtgrupp on muidugi teine, aga tähelepanuväärne juhtum.
Nagu ma tgdaily.com IDC ennustusest aru sain, siis peaks mittemängurite huvi Nintendot nüüd kõvasti edasi aitama. Irw... perearst hakkab vanuritele Wii'd reuma vastu soovitama või? Minu arvatud 10 milj. Wii'd põhines mälestusel, et va tühjast tõusnu Xbox tegi ka ikka mõned millid müüki Aga kui xbox on ca. 2002-2006 müünud 24M, siis ma usun, et praegused konsoolid peaks kõik selle numbri vähemalt topelt ületama. |
Tead, XBox lõi Microsoftile kõvasti kahjumit (minu meelest nad alles hiljuti hakkasid tänu mängude müügiga tõsisemast august välja tulema). GameCube nagu praegult Wii-gi tõi Nintendole aga kohe kasumit. Kusjuures GC oli ikka suhteliselt mõttetu lüli Wii ja N64 vahel, mistõttu ma isegi olen selle edust üllatunud.
_________________ Magento arendused |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
16.03.2007 12:58:00
|
|
|
yo,
NPD, Veebruar 2007
Nintendo DS 485,149
Wii 335,324
PlayStation 2 295,102
Xbox 360 228,225
PlayStation Portable 175,651
Game Boy Advance 135,887
PlayStation 3 127,321
GameCube 23,844
Xbox 480
***
360 CRACKDOWN 427K
WII PLAY W/ REMOTE 371K
NDS DIDDY KONG RACING 262K
WII LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS 130K
PS2 GUITAR HERO 2 W/GUITAR 130K
360 GEARS OF WAR 119K
360 MAJOR LEAGUE BASEBALL 2K7 113K
360 LOST PLANET: EXTREME CONDITION 111K
WII WARIOWARE: SMOOTH MOVES 109K
360 NBA STREET HOMECOURT 102k
Top Selling Games By Platform For February 2007 (By Retail Sales $)
360 Title Publisher
1 CRACKDOWN Microsoft
2 GEARS OF WAR Microsoft
3 MAJOR LEAGUE BASEBALL 2K7 Take 2 Interactive
Wii Title Publisher
1 PLAY W/ REMOTE Nintendo
2 LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCENintendo
3 WARIOWARE: SMOOTH MOVES Nintendo
PS2 Title Publisher
1 GUITAR HERO 2 W/GUITAR Activision
2 MLB '07: THE SHOW Sony
3 WWE SMACKDOWN VS. RAW 2007 THQ
Handhelds Title Publisher
NDS DIDDY KONG RACING Nintendo
NDS NEW SUPER MARIO BROS Nintendo
NDS MARIO KART Nintendo
PS3 Title Publisher
1 RESISTANCE: FALL OF MAN Sony
2 VIRTUA FIGHTER 5 Sega
3 MAJOR LEAGUE BASEBALL 2K7 Take 2 Interactive
GC Title Publisher
1 LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCENintendo
2 NARUTO: CLASH OF NINJA 2 D3Publisher of America
3 SUPER SMASH BRO MELEE Nintendo
Xbox Title Publisher
1 HALO 2 Microsoft
2 MADDEN NFL 07 Electronic Arts
3 MORTAL KOMBAT: ARMAGEDDON Midway
Video Games Software sales (up 28%)
2006: $ 345M
2007: $ 441M
Tie ratios:
PS3: 3,4
Wii: 3,6
source: NPD/NeoGAF, bunkum, Wedbush-Morgan
_________________ It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jalutaja
HV kasutaja

liitunud: 10.11.2002
|
17.03.2007 10:48:47
|
|
|
Kui liita veebruari ps3 ja x360 müüginumbrid (konsooli) jaapanis ja usas, siis selliselgi juhul oleks x360 müüginumbrid suuremad.
Edit. Lisaksin X360 tie ratio, 5.3
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vabarna
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
19.03.2007 13:29:59
|
|
|
| pronto kirjutas: |
| Kusjuures GC oli ikka suhteliselt mõttetu lüli Wii ja N64 vahel, mistõttu ma isegi olen selle edust üllatunud. |
Hmm. Kus ta siis nüüd nii mõttetu oli, oluline edasiminek N64-ga võrreldes siiski ja suure N-i viimane lootus Sonyt nö tolle enese relvaga (tehnoloogiline võidurebimine) lüüa. Kokkuvõttes muidugi ebaõnnestumine, aga tekitas siiski GBA kõrval korralikku käivet, võites väärtuslikku aega uuenduste väljatöötamiseks DSi ja Wii näol. Rääkimata siis minu isiklikust erapoolikusest - ilmus sellele ju kas eksklusiivselt või vähemalt debüüdina päris mitu eelmise põlvkonna kohustuslikku mängu, mida mul on õnn kodus nautida.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
20.03.2007 00:20:16
|
|
|
| DODONPACHI kirjutas: |
Video Games Software sales (up 28%)
2006: $ 345M
2007: $ 441M
|
ohoh, turuosade jaotamine on vaevalt tuure võtmas, kui kogu softiäri on juba 28% paisunud
Mhhh... tuleb hakata maailmaparimat füüsikamootorit kirjutama Kole küsimus on ainult, et mille jaoks seda optimeerida.... Kas võtta aluseks SMP (xb360) mudel, cell mudel (CPU + abiprosed, igaühel lokaalne väike RAM, vahemälu neil puudub) või uurida hoopis, mille peale Nvidia oma 8800 seeriaga mõtleb? Kellel see idee nagu kõige parem on? Millisel lahendusel on eeldus saada de facto standardiks?
Minu arvates on jura see, et hulk tööd ja häid ideid võib pikemas perspektiivis minna kaotsi, kui igaüks oma suunas kihutab. Nintendo käiab Virtual Console peal oma igihaljaid mänge ja tõenäoliselt polnud seda raske teha. Aga kui mängu mootor on ikka väga koledasti Celli jaoks ära optimeeritud ja Cell juhtub maamuna pealt kaduma, siis on taolist mängu hulka keerulisem või majanduslikult lausa võimatu nt. SMP platvormil käima ajada.
Ma ei usu, et nö. multicore standard jääb tulemata. Vähemalt de facto valik peab tekkima - nagu OpenGL/DirectX. Kui tahetakse kiiremini ja suuremaid müüginumbreid, küll siis ka leitakse moodus töö vähendamiseks ning selleks on ilmselgelt standardiseeritus.
Siit tekivad sellised mõtted pähe, et tegelikult on kõige õigema investeeringu teinud se va xb360 tootjafirma. Seda toetab ka see (oli vist) id Software mehe jutt, et see konsool pakub lihtsalt tarbitavat võimsust. Paljud mängutootjad teevad mänge ju mitmele platvormile. Ilmselgelt on mängutegijale kõige valutum, kui PC/konsoolide platvormid järgiks mingit sarnast tehnilist lahendust. Kui "suurte" CPU-de tegijad järgivad praegu ja lähitulevikus multicore-SMP/igal CPUl oma vahemälu/SIMD/üldine RAM mudelit, siis on üsna riskantne teha konsoolist mingi muusugune käkk. Võib teha küll jõudluselt parema, aga krt selle jaoks on siis ka kulukam softi teha. Ja lõppeks sobivad implementeeritud ideed ainult ühele asjale maailmas. Ma mõtlen siin seda, et nt. kui tehakse PS2 jaoks mingi mäng, siis seda on kindlasti lihtsam PC jaoks ümber kohandada, kui seda oleks PS3 mäng.
Sestab mina olen konservatiivse CPU poliitika poolt Ehk siis hetkel ma pean normaalseks sellist olukorda, kus konsoolitegijad järgivad laias laastus PC arhitektuurilisi arenguid, aga pakuvad erilist mängukogemust Jälle ma vabandasin välja, miks mina kõige nõrgema jõudlusega konsooli ostsin 8) Kusjuures - ei tea ju täpselt, et milliseid muudatusi Nintendo IBMilt tellis, kui ta oma uue konsooli jaoks CPU-d joonistas. Arvestades seda, et Pentium 3 oli tegelikult parem asi kui P4 ning Pentium M on arendatud P3 ning Core 2 Duo on Pentium M-i arendus, siis kui tegemist on ikkagi arendatud (mitte päris esimese) PowerPC G3-e - mis oli P3-ga ühel pulgal - veelgi edasiarendatud versiooniga, siis on Nintendo konsooli sees täiesti võimekas asi.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
20.03.2007 17:11:16
|
|
|
| ikruusa kirjutas: |
| ohoh, turuosade jaotamine on vaevalt tuure võtmas, kui kogu softiäri on juba 28% paisunud :roll: |
2006 aasta oli üleminekuperioodi algus, kus reeglina ei müüda kuigi palju mänge (Xbox 360 väljas, PS2 jms. tasapisi hingusele minemas).
| ikruusa kirjutas: |
| multicore ja multiplatvorm |
Kahjuks ma ei ole kuigivõrd hästi kursis kaasaegsete mängude ehituse erinevate osade maksumusest, aga nii nagu mina olen aru saanud, on kõige odavam tootmismudel praegu umbes selline:
- ostetakse sisse mõni engine (UE 3.0) või tehakse oma, millega on võimalik lihtsalt lahendusi ühelt platvormilt teisele üle viia
- luuakse korduvkasutusse minevad visuaalresursid (Tom Clancy mänguda pruunikas-hall muda ja Mariod :) ja heliresursid
- hakatakse nende baasil mänge looma
Seal on loomulikult igasugu mikroprotsesse ka vahel, aga konsoolidel peaks see suurtootjate puhul enam-vähem selline olema. Rohkem on selline loomisviis levinud küll läänes, Jaapanis millegipärast harrastatakse tihtipeale rohkem tööd teha kui vaja.
_________________ It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
27.03.2007 01:48:38
|
|
|
| DODONPACHI kirjutas: |
| ikruusa kirjutas: |
ohoh, turuosade jaotamine on vaevalt tuure võtmas, kui kogu softiäri on juba 28% paisunud |
2006 aasta oli üleminekuperioodi algus, kus reeglina ei müüda kuigi palju mänge (Xbox 360 väljas, PS2 jms. tasapisi hingusele minemas).
| ikruusa kirjutas: |
| multicore ja multiplatvorm |
Kahjuks ma ei ole kuigivõrd hästi kursis kaasaegsete mängude ehituse erinevate osade maksumusest, aga ... |
Mina ka mingi mängutootja ple, aga programmeerija küll. Mistahes äriettevõtte ainus mõte on omanikele kasumit toota ning ka meie softiosakonnas on esimene küsimus, et kas tegevus on ikka otseselt või kaudselt kasumlik.
Kui xbox360-le on mäng olemas ning seda plaanitakase ka PS3 jaoks, siis omanike ilmselge tahe on seda võimalikult kasumlikult teostada. Mida suurem on müügipotentsiaal, seda rohkem võib muidugi investeerida. Ma võin ju uskuda või mitte uskuda, aga kui PS3 müüginumbrid on hetkel nagu nad on, siis kas mina teeks loosungi "investeerime kohe PS3 mängude arendusse ilge hunniku pappi, teeme kiirelt maailma kõige ilusama mängu, sest PS3 on ikka kõva pill ja see müüb"? Ei teeks.
Ma ei suutnud praegu linki leida, aga hiljuti oli artikkel, kuidas suudeti ühe ülesande lahendamisel saavutada Cellil 22x kiiruse kasv. Võrdlus oli tehtud PC-ga, aga ma ei mäleta, mis prosega. Kokkuvõte oli säärane: kulus kaua aega, optimeeritud kood oli "inetu" ning halvasti loetav.
Asi, mis toob pappi sisse, võib ka kõige inetum olla. Raha ei haise. Aga kui selle inetu koodi loomine on kulukas ning mingi teine veski teise mätta otsas toodab pappi palju paremini (suurem turuosa), siis mis kirevase päralt peaks ma praegu sinna veskisse investeerima, millel on silt PS3? Kui mul on ilge tahtmine seal PS3 pundis kuidagi esindatud olla, siis ma võtan mistahes mängu ja pordin selle käpelt PS3 peale ilma erilisi trikke tegemata. Käib kindlasti väga hästi. Aga see on port, mille kohta ei saa öelda "Cell optimized software", sest vastasel juhul sa pead neid erilisi ja kulukaid progemise trikke siiski tegema.
Jällegi on XB360 siin eelisseisus kui kõige "vanem". PS3 ja Wii suhtes võib praegu igal sammul kahtlustada, et mingi mäng on tegelikult selline varajane ja kiire port Mul üks siuke Wii mäng on, mille graafika nagu imeb koledasti, aga puldiga juhtimine on jällegi tore :/
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
27.03.2007 11:42:22
|
|
|
Nagu juba öeldud siis omale ise mootori tegemine erilist mõtet ei oma, see läheb lihtsalt liiga kulukaks. UE3'e on arendanud oma ala tipptegijad aastaid ning see töötab kenasti praktiliselt igal platformil. Mängutegijal on märksa odavam osta endale $500k eest mootori litsents ning mitte muretseda riistvara spetsiifika pärast.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
27.03.2007 22:16:29
|
|
|
OK, tegelikult täpselt ju ei tea, aga võib arutada . Ma lihtsalt esitasin isiklikku arvamust üldises plaanis - et mis asi võib panna kedagi usinasti softi/mänge "maailmaparemaks" tegema. Lühidalt: raha. Edasi on raske vaielda, aga võib oletada. Mina nt. julgen oletada, et sisseostetud Celli platvormi jaoks sügavuti optimeeritud mängumootor ei tähenda seda, et sa võid oma XB360/PS2 mängu üsnagi copy-pasteerida ja ongi PS3 mäng olemas. See ei ole 500K koodireal süntaksi vahetus, vaid sa pead oma ideed teisiti realiseerima sellesama neetud mootori pärast. Selle arhitektuuri eelised seisnevad justnimelt vägagi erisuguses lahenduses. Ei ole võimalik teha Celli tõsiselt tarbivat abstraktsioonikihti, mille tagant ei saa aru, kas seal on nüüd Core2Duo/PowerPC SMP või Cell Saab teha aga vähem "tõsisemat" kihti. Nt. Linuxi kernel, mis võimaldab igal SPU-l mingi proge käima tõmmata. See ei ole tavaline SMP ja käib läbi spec. spufs failisüsteemi (Linuxis on muidu kõik seadmed failid), aga ikkagi saab mitu programmi korraga käima lajatada. Tavalise threaditud koodi võtmine ja sobivaks portimine võib olla üsna teostatav. Aga see ongi see "odav" portimine ja mitte Cell optimeeritud. Mina kahtlustan, et enamus mänge (ja Celli mängumootoreid) tehakse praegu just sellisena ning Celli tarbitakse sisuliselt SMP-na. Aga Celli iva ei ole SMP!! Kõik on tühipaljad oletused, aga minu jaoks üsna tõetruud.
Sel nädalal peaks ilmuma PS3 Euroopa avalöögi müüginumbrid.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
punktiir
HV Guru
liitunud: 20.07.2004
|
27.03.2007 23:11:21
|
|
|
| The Nintendo Entertainment System was sold with Super Mario Bros. in a special package, and resulted in Super Mario Bros. being its most successful game. Also, it is still the record holder for the record 40.23 million copies sold.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.03.2007 11:15:47
|
|
|
| ikruusa kirjutas: |
| Ei ole võimalik teha Celli tõsiselt tarbivat abstraktsioonikihti, mille tagant ei saa aru, kas seal on nüüd Core2Duo/PowerPC SMP või Cell |
Füüsika, heli ja graafika saab väga hästi mootori poole pealt abstaheerida. Need kolm asja võtavad keskmises mängus kõvasti üle 75% kogu protsessoriressursist, FPS'ides koguni >90%.
Ainus asi mida ei saa eriti lihtsalt* sedasi mootori ülesandeks jätta on custom kood mida juurde kirjutatakse. Võrreldes mootori muude osadega on seda üldjuhul äärmiselt vähe, eriti peale AI ja objektide käitumise suurt midagi polegi mida oleks vaja eriti kõvasti optimeerida. Seda koodi erinevatele platformidele portida on käkitegu võrreldes terve mootori portimisega.
*) Muidugi keegi ei keela kirjutada AI skripte mingis eraldi skriptikeeles mida siis mootor täitma hakkab. Unrealscript peaks teoorias selleks suuteline olema.
| kruusa kirjutas: |
| Mina kahtlustan, et enamus mänge (ja Celli mängumootoreid) tehakse praegu just sellisena ning Celli tarbitakse sisuliselt SMP-na |
Võimatu pole kuid ma usun et sellist koodi on üsna vähe, just toosama asi mida kirjutavad viimased developerid kes ise mootorit oluliselt ei torgi. Loomulikult kui lõpuks õpitakse ka sellist koodi korralikult Cellile optimeerima siis peaks ka mängude kvaliteet mingil määral kasvama.
Muidu nii palju kui ma aru olen saanud siis SPU'del jooksutatakse programme suht-koht sarnaselt GPUga. Lihtsalt shaderite uploadi asemel uploaditakse eelkompileeritud koodijupp.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pronto
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
28.03.2007 15:25:14
|
|
|
Füüsikat, heli ja graafikat EI SAA paljuski üle teatava piiri abstraktseks muuta -- või kui, siis ainult sarnaste arhitektuuride korral. Saab vahele kirjutada layeri, mis selle selliseks muudavad, aga sellisel juhul nudib see layer muu hulgas maha ka protsessori omad võimalused.
Näiteks Cryteki üks programmeerija kunagi mingis intervjuus kommenteeris, et näiteks single ja multicore koodi kirjutamine on nagu öö ja päev ning kui multicore jaoks kirjutatud koodi pealt on suhteliselt lihtne allapoole skaleerida, siis vastupidine on peaaegu võimatu. Celli (ja laiemalt PS3) arhitektuur on samamoodi niivõrd erinev ja mitmetasemeline, et sellele porditud kraam ei anna erilist töövõitu -- õnneks on masin piisavalt võimas, et ka "tavalise" protsessorina toimida, kuid reaalsest effektiivsusest ja masina võimaluste ära kasutamisest on asi kaugel. Näiteks väidetavalt on selle ujukomaarvutuste süsteem nõnda erinev, et selle reaalseks realiseerimiseks tuleks graafika ja füüsika spetsiaalselt selle jaoks kirjutada - algusest lõpuni. Või näiteks süsteem, kuidas mitu erinevat tuuma omavahel mälu jagavad ja nõnda teineteist sünkroniseerivad.
_________________ Magento arendused |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.03.2007 15:36:53
|
|
|
| pronto kirjutas: |
| Füüsikat, heli ja graafikat EI SAA paljuski üle teatava piiri abstraktseks muuta |
Huvitav et see ei ole takistanud kirjutamast cross-platform mängumootoreid ning füüsikamootoreid. Kasvõi tuleta meelde mida suudab teha Havoc ning kuivõrd erinevatel platformidel see töötab.
Ma ei suuda praegu ette kujutada olukorda kus peaks hakkama suures osas kirjutama platformi spetsiifilist koodi et asju korralikult tööle saada. Kas sa suudaksid ehk mõnd sellist juhtumit kirjeldada?
| pronto kirjutas: |
| Näiteks Cryteki üks programmeerija kunagi mingis intervjuus kommenteeris, et näiteks single ja multicore koodi kirjutamine on nagu öö ja päev ning kui multicore jaoks kirjutatud koodi pealt on suhteliselt lihtne allapoole skaleerida, siis vastupidine on peaaegu võimatu |
Võimatut pole midagi, lihtsalt on keerukas ja rohkem keerukas. Samuti progejate juttu ei tasu alati väga tõe pähe võtta, nad kõik on laisad ning neile meeldib iga asja pärast viriseda, see ei tähenda veel et nad ei suuda neid keerukaid asju ära teha
| pronto kirjutas: |
| õnneks on masin piisavalt võimas, et ka "tavalise" protsessorina toimida |
Ilma SPE'sid kasutamata peaks PPE arvutusvõimsus jääma kusagile 2-2.5GHz ühetuumse P4 kanti, võibolla isegi veidi madalamale.
| pronto kirjutas: |
| Näiteks väidetavalt on selle ujukomaarvutuste süsteem nõnda erinev, et selle reaalseks realiseerimiseks tuleks graafika ja füüsika spetsiaalselt selle jaoks kirjutada - algusest lõpuni |
seal on küll pisierinevused kuid üldine värk töötab siiski, 32bit SIMD FP arvutused on suht-koht sarnased igal pool.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pronto
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.03.2006
|
28.03.2007 17:52:05
|
|
|
Ei takistagi kirjutamast .. lihtsalt need ei kasuta võimsamate lahenduste kogu kapasiteeti ära vaid põristavad poolte silindritega. Selles kogu selle jutu point ongi ju.
_________________ Magento arendused |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.03.2007 19:31:29
|
|
|
Miks poolte silindritega? Middleware tegijate eesmärgiks ongi näha rasket vaeva et nende libid jookseks täie auruga kõigil platformidel, enamasti tähendab see ka platformispetsiifilise koodi kirjutamist. Teekide lõppkasutajaid see ei mõjuta.
[edit]
Laiskadest progejatest veel rääkides ...
http://www.next-gen.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=510&Itemid=2
| Gabe Newell @ 24 juuli 2005 kirjutas: |
| "If writing in-order code [in terms of difficulty] is a one and writing out-of-order code is a four, then writing multicore code is a 10," cautions Newell. "That's going to have consequences for a lot of people in our industry. People who were marginally productive before, will now be people that you can't afford to have write engine or game code. They can't get a big enough picture of what's going on in the box so they'll be a net negative on the project." |
vs "Multi-core in the Source Engine" @ 2 November 2006:
http://www.bit-tech.net/gaming/2006/11/02/Multi_core_in_the_Source_Engin/
http://arstechnica.com/articles/paedia/cpu/valve-multicore.ars/1
Carmac on midagi sarnast antud teemal öelnud kui jutuks oli konsoolide arhitektuur:
http://arstechnica.com/articles/paedia/hardware/crossplatform.ars/5
| tsitaat: |
| There's sort of this inclination to believe that—and there's some truth to it and Sony takes this position—ok it's going to be difficult, maybe it's going to suck to do this, but the really good game developers, they're just going to suck it up and make it work. |
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
29.03.2007 01:10:22
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| pronto kirjutas: |
| Füüsikat, heli ja graafikat EI SAA paljuski üle teatava piiri abstraktseks muuta |
Huvitav et see ei ole takistanud kirjutamast cross-platform mängumootoreid ning füüsikamootoreid. |
http://en.wikipedia.org/wiki/Cell_microprocessor
Kas sa oled kunagi näinud nendesinaste cross-platform'ide hulgas midagi nii krdi erinevat? Lisavõimsust pakutakse mitme eraldiseisva lisaüksusega, mis pole mitte normaalse CPU moodi. Pigem on need DSP'd. Neil pole cache mälu, vaid lokaalne 256KB RAM, teevad ainult SIMD tehteid ning nad ei oska ise otse mälu kallal käia. Kuidas neile andmed ja käsud kätte juhatatakse, kuidas SIMD registrid andmeid täis aetakse ja tulemus pärast kätte saadakse - see on kõik erinev tavalisest CPUst. Kui sa enne olid nt. harjunud optimeerima kogu andmetöötlust (andmestruktuurid, mälupöördused) eeldusel, et mistahes CPU'l on olemas mingi suurusega L2 cache, siis nüüd sa võid oma koodi ahju visata. Keegi muidugi ei keela seda koodi Celli peal ka jooksutada ja see äkki käibki seal nagu 3GHz Athlon 64 peal. Pilt on ka kindlasti väga ilus, sest sul on suur hi-res LCD ja HDMI ühendus. Aga mida sul ple on see ennekuulmatu visuaalne mängukogemus, mida pole meie planeedil suudetud enne justkui luua.
Kogu see hala käib siin selle pihta, et PS3'ga mänginud inimesed ei kilju vaimustusest. Räägitakse väga ilusast graafikast, aga hi-resiga annabki väga ilusat graafikat teha See mittekiljumine (ja progejate jutud ka) on tekitanud kahtlusi, et pole suudetud Celli jõudlust ära kasutada. Omakorda selle põhjuseks võib kahtlustada, et asi on hetkel lihtsalt rahas ehk tänu Celli eripärasustele kuluks tõsisele optimeerimisele liiga palju aega. See tekitab kahtluse, et Sony on teinud tulevikukonsooli, aga tulevik pole veel siin. Ja see tekitab kahtluse, et kas konsoolide tulevik ikka läheb sinna, kuhu Sony seda lükkab? See tekitab kahtluse, et kui ma ostan praegu selle maailmaparima konsooli ning ka maailmakallima mängu selle jaoks, kas ma saan nüüd siis maailmaparima tehingu ja ennekuulmatu mängukogemuse? Või ma plekin mingit tulevikku kinni, mis ehk kunagi jõuab isegi kohale (s.t. mängud, mis tarbivad reaalselt sedasinast 200 GFLOPSi jõudlust)?
Tõsine mängur mängib maailmaparimat mängu ja ei nuhi mingite GFLOPSide järel. Niipea, kui leidub üliõnnelikke mängureid, kes panevad XB360 ja PS3'l ühe ja sama mängu kõrvuti ning näitavad uhkusega, kuivõrd lahedam on PS3 pilt - niipea mina enam ei hala siin seda teemat. Kui keegi ütleb, et kõrgem hind tuleneb lihtsalt integreeritud vidinatest, siis unustagu ära. PS3 on võimsaim mängukonsool. Näidake, milleks see on võimeline!
Kui nüüd tuleb välja, et PS3 müüginumbrid imevad ka Euroopas lurinaga, siis on asi ikka väga halvasti.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.03.2007 13:01:27
|
|
|
| ikruusa kirjutas: |
| Kas sa oled kunagi näinud nendesinaste cross-platform'ide hulgas midagi nii krdi erinevat? |
Oled sa kunagi võrrelnud PS2't teiste samal ajal olnud platformidega? Celli progemine on selle kõrval nagu lust ja lillepidu, eriti kui arvestada et sellel on võimalik kirjutada tavalist C/C++ koodi. Millal sai sama asi võimalikuks PS2'ga?
| ikruusa kirjutas: |
| Neil pole cache mälu, vaid lokaalne 256KB RAM, teevad ainult SIMD tehteid ning nad ei oska ise otse mälu kallal käia |
Sisuliselt on neil 256kiB L1 ja L2 cache vahelise kiirusega mälu* ning 2kiB registrfifail, tavalisel x86 prosel on 32biti all ~224 baiti kasulikku registrifaili (GP, SSE, MMX), 64biti all ~384 baiti (GP ja SIMD). Lihtne küll selliste asjadega pole koodi kirjutada kuid võimatu ka mitte. Nagu korduvalt olen öelnud siis suuremamahulised arvutused (füüsika, graafika) peaks üldjuhul jääma kolmanda partei teekide ülesandeks mis siis oskavad ära kasutada iga platformi häid omadusi.
*) L1'l tavaliselt 2-4, L2 ~12-16. IIRC, LS oma peaks jääma kusagile 6-10 tsükli vahele.
SIMD instruktsioone kasutades saab ka vabalt teha skalaartehteid, lihtsalt siis sa ignoreerid kolme ülejäänud registri sisu.
Otse mälu kallal käimine on tõesti suts keerukas, peab DMA'ga pärima uusi tükke. Samas nii palju veel ka infoks, et SPU'dele on kirjutatud suht-koht asjalik software cache mis töötas üsnagi edukalt, piisavalt edukalt et Cellil sai vägagi edukalt tarkvaralist rasterdamist kasutada ning suuremahulisi tekstuure läbi local store streamida.
SPU'l kulub DMA'ga andmete küsimiseks vajaliku paketi koostamiseks-saatmiseks mõni tsükkel. Tavaprose aga lihtsalt vahib niisama päris mitukümmend kuni mitusada tsüklit* kui cachest midagi võtta pole. SPU võib senikaua aga tegeleda muude asjadega ning jätkata tööd andmetega, mis on tal juba olemas. Üks võimalik variant on kasutada väga kergekaalulisi threade, ingliskeeles on nende nimeks fibre. Sisuliselt tähendab see seda, et SPU rakendab üht algoritmi korraga mitmele andmevoole. Kui ühes voos tekib vajadus andmete mälust transpordiks siis siirdutakse kohe järgmise voo kallale. Sedasi suudeti näiteks ray tracingus tõsta efektiivsust keerukamate stseenide puhul kuni ~33%: http://graphics.cs.uni-sb.de/~benthin/cellrt06.pdf
*) ~70 tsüklit K8 puhul, 150-200 P4 puhul, FBDIMMe kasutades 300 ja rohkemgi
Leidsin ka ühe huvitava PDF'i Celli kohta: http://hpc.pnl.gov/people/fabrizio/papers/ieeemicro-cell.pdf
Kui õigesti välja lugesin siis 3.2GHz juures võtab üks SPU DMA transfer aega ~290 tsüklit ehk suts alla 100ns. Kõige hullem polegi võiks öelda.
Cache puudumine võib tegelikult isegi kompilaatori elu lihtsamaks teha kuna ta teab täpselt kus midagi parasjagu asub ning saab arvestada kui kaua läheb aega ühe või teise baidi registrisse laadimisega. Cachega seda lõbu ei ole.
| ikruusa kirjutas: |
| Kui sa enne olid nt. harjunud optimeerima kogu andmetöötlust (andmestruktuurid, mälupöördused) eeldusel, et mistahes CPU'l on olemas mingi suurusega L2 cache, siis nüüd sa võid oma koodi ahju visata |
Minu jutu tegelik point oli, et kogu selle platformispetsiifilise optimeeritud koodi kirjutamine peaks jääma middleware kirjutajate ülesandeks ning mängude arendajad ei puutuks üldse asjasse. Nemad lihtsalt kirjeldavad oma modeleid libile vajalikus formaadis, nad ei pea hakkama ise kirjutama koodi mis lahendaks kahe ragdolli kokku põrkamisel toimuvat, selle teeb ära vastav library mis kasutab ära antud platformi tugevaid külgi.
Loomulikult peab oma x86 jaoks kirjutatud koodi üsna tugevasti muutma et see ka Celli peal korralikult töötaks. Samas ma olen kindel, et Cellile optimeeritud kood töötaks vägagi efektiivselt ka x86 prose peal, eriti tänu sellele, et mälupöördused on viidud miinimumini. Üldjuhul x86 progejad ei näe sellega eriti vaeva ning seetõttu kirjutavad sageli vähem kui optimaalset koodi
Ma julgeks öelda et ka XB peale pole koodi optimeerimine just kuigi lihtne. Sel on kolm SMT toega tuuma, ehk siis paralleelselt võib joosta kuni kuus threadi. Nood kõik jagavad omavahel 1M L2't. Per thread tähendab see siis ~170kiB ehk pisut rohkem kui pool SPU local store suurusest. Terve prose peale kokku on cache hulk 3x64+1024=1216kiB vs 7*256+64+512=2368kiB.
Hullemaks teeb asja veel see, et cache'i bandwidth on jagatud kolme tuuma peale ning on jupp maad väiksem kui näiteks Core2 või K10/K8L oma, üsna kindlasti on ka latentsus kõrgem kui SPU LS või x86 prosede L2 oma. Muidugi Celli SPU'del on L2'st üsnagi kama, vaevalt et seda eriti kasutatakse nende jaoks.
Süsteemne mälu aga istub kaugel eemal teisel pool GPU'd, miski näkane GDDR3 1.4GHz juures ning üsna kindlalt väga kehvade timingutega kui võrrelda tavalise DDR2'ga, rääkimata sellest, et see bandwidth on jagatud GPU'ga*. Kuna prosest puudub integreeritud mälukontroller siis on mälu viiteag üsnagi suur, ma ei imestaks kui samas suurusjärgus kui Celli SPU'de oma.
*) PS3's on Cellil muutmälu läbilaset üksinda rohkem kui XB'l videomälu läbilase prose ja GPU peale jagatult. Mingil määral aitab muidugi XB'd hädast välja GPU lokaalne puhver.
| ikruusa kirjutas: |
| Tõsine mängur mängib maailmaparimat mängu ja ei nuhi mingite GFLOPSide järel |
Selle vastu ma ei vaidle, mängureid ei peaks huvitama nende raua võimsus vaid see, kuidas seda ära suudetakse kasutada
Aga tegelikult peaks see arutelu käima hoopis kusagil teises teemas, müüginumbritega pole sel üsna kindlasti mingit pistmist
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
29.03.2007 13:41:24
|
|
|
Holy offtopic, Batman!
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
29.03.2007 23:43:38
|
|
|
Offtopic? Mingil tasemel võib ju siin siiski analüüsida, et millised põhjused võivad/saavad müüginumbreid mõjutada
See, et siin ollakse eriarvamustel, on ju ka positiivne. Sügavamaks aruteluks peaks jah mujale kolima. Vaielda oleks siin küll 8)
Sony+IBM+Toshiba ei ole lollid. Nad on loonud mängude jaoks ülima CPU. Ülim konsool hakkab kõigi jaoks tööle loomulikult siis, kui raua/softi tootjad teenivad sellega raha ja mängurid peavad tulemust ülimaks. PS3 puhul ple praegu veel kumbki element ilmselgelt esiletoodav.
gamespot.com kiidab mitmeid PS3 mänge. Mina arvan, et need mängud oleks siis ka kiidetud, kui PS3 sees tiksuks Core2Duo. Selle teoreetiline jõudlus on küll kuni 20x väiksem kui Cellil (10-20 GFLOPS vs. 200 GFLOPS), aga keegi pole veel teatanud, et Celli peal jooksvad mängud oleks ka 20x realistlikuma esitlusega. Kui ma võrdlen Wii seda elementaarset Sports tennist nende piltidega, mis on GameSpotis PS3 Virtua Tennis 3'st tehtud, siis on tõesti mitmekordne vahe. Wii mäng on odav tasuta demo ja see peabki paras saast olema. Kuigi mängida on väga lahe Raske on ette kujutada, kuidas ma kahe pöidlaga peaks tennist mängima
Ma ei oska aga kommenteerida, et kuidas mõne PC tennisega võrreldes PS3 pilt on.
Anyway... krt on nagu meil siin maailmaparim konsool, aga nagu ple ka. Tegelikult ei maksa ju niipalju rohkem kui teised. Kui tavaline auto maksaks 300k ja kõige parem auto 600k, siis ma ei imesta, kui neid oleks suhtega 50/50. Lisaks on ju PS3'l lisavidinaid, mida teistel ple. See peaks kokkuvõttes justkui platsi teistest puhtaks lööma? Igal tootegrupil on siiski mingi "mõistlik" hind ja PS3 hind on ikka tavapärasest kõrgem. Mõne jaoks ple see kallis, aga ikkagi analüüsitakse, et mida sa oma raha eest saad. Need mõlemad (hind/mida sa saad) kisuvad praegu kindlasti PS3 müüginumbreid alla.
PS3 võiks müüa nigut loom ja nii hullusti, et Microsoft ja Nintendo lähevad ka Celli-taolisele CPUle üle Ja lõpuks saavad Intel ja AMD ka aru, et Sony näidatud moodus jõudlust tõsta on tõestatult parim lahendus Ja multicore hype'st saab multi-engine hype. Sest Sony tegi teistele selgeks selle, millest keegi enne aru ei saanud. Natuke päriselt, natuke irooniliselt.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
29.03.2007 23:58:21
|
|
|
| ikruusa kirjutas: |
| PS3 puhul pole praegu veel kumbki element ilmselgelt esiletoodav. |
Nats varavõitu ka võibolla. XB peal on praegu väljas juba teise generatsiooni mängud kuid PS3 peal alles esimese omad. Kumb paremini õnnestunud konsool on selgub heal juhul aasta-paari pärast kui saab hakata statistikat tegema.
| ikruusa kirjutas: |
| Selle teoreetiline jõudlus on küll kuni 20x väiksem kui Cellil (10-20 GFLOPS vs. 200 GFLOPS) |
Tehniliselt küll ma hindaks 2.66GHz Core2Quadro enam-vähem võrdseks PS3's istuva Celliga, kui just mälu läbilase ei hakka C2Q'd pidurdama.
| ikruusa kirjutas: |
PS3 võiks müüa nigut loom ja nii hullusti, et Microsoft ja Nintendo lähevad ka Celli-taolisele CPUle üle Ja lõpuks saavad Intel ja AMD ka aru, et Sony näidatud moodus jõudlust tõsta on tõestatult parim lahendus |
Mina oleks üsna õnnelik, kui aasta lõpu poole ilmavalgust nägev 110mm^2 45nm dualcore Core2 koos 6M L2'ga saaks juurde umbes sama suure pindala jagu SPE laadseid DSP'sid. Kui nood oleks ülesehituselt sarnased Celli omadega kuid omaksid kõvasti transse söövaid täiendusi tähendaks see vähemalt 16 SPE lisandumist. Vot see oleks alles monstrum
Muidugi see vajaks ka vähemalt 2-3x suuremat mälu läbilaset kui Core2 seda praegu omab, vastasel juhul nood SPE'd lihtsalt idleksid valdava osa ajast.
x86 ei ole minu arvates just kõige optimaalsem arhitektuur tänapäeval. Paraku pole ka selle asendamine millegi paremaga eriti lihtne kuna mingi nipiga on ju ikkagi tarvis kõik eksisteerivad programmid käima saada.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
02.04.2007 23:50:23
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| x86 ei ole minu arvates just kõige optimaalsem arhitektuur tänapäeval. Paraku pole ka selle asendamine millegi paremaga eriti lihtne kuna mingi nipiga on ju ikkagi tarvis kõik eksisteerivad programmid käima saada. |
Justament Siiski - "mingi nipiga" tuleb lugeda "nipiga, et investeerin softiarenduse projekti *Windows for PowerPC* ja teenin head kasumit"
Klge - kus on PS3 müüginumbrid??
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.04.2007 00:01:01
|
|
|
| tsitaat: |
| Windows for PowerPC |
Nats hiljaks jäid sellega
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT_3.51
Aga jah, aitab kah OT'st seekord. Tahaks juba ise ka kuulda kuidas PS3'l EU's edeneb.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
03.04.2007 00:47:33
|
|
|
| tsitaat: |
PS3 notches up 400 million across Europe
David Reeves reveals to MCV the full PS3 launch weekend sales figures across Europe.
600,000 PS3s were sold across PAL territories, putting a staggering 400 million through retail in a spectacular opening weekend.
The news comes on the back of ChartTrack confirming that in the UK, the next generation Sony machine has notched up 165,000 sales, making it the fastest-selling home console in history.
As expected, the UK was the number one PAL territory but SCEE president David Reeves hailed the performance of PS3 in other markets, too.
France did very well, he told MCV. Sales were around half of the UK, with Spain and Portugal slightly behind that. Germany, too, saw strong sales of around the 50-60,000 mark."
We saw around Euro 400 million sales going through retail across PAL territories in two days; thats certainly a big figure, which were very proud of.
Sony also confirmed to MCV that around 150,000 consumers had registered with the PS3 Network during the two days. |
http://www.mcvuk.com/news/26354/PS3-notches-up-400-million-across-Europe
Need on tõenäoliselt kõige aktuaalsemad numbrid senini. Euroopa kohta ei liigu reeglina kuigi täpseid numbreid mistõttu lihtsalt pressitekstide jms. suhtes silmi lahti hoida tuleb ja haarata kinni sellest, mis saadaval on.
_________________ It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
04.04.2007 22:20:37
|
|
|
Pressitekst võib vabalt heatahtlik poolvale olla
Kord olla olnud, et mina majandasin live Web streami. Pealik küsis, et palju vaatajaid on. Mina vaatasin, et unikaalseid IP's oli 1h jooksul 10. See ei kõlvanud kuhugi ja ütlesin, et kokku jälgib meid pidevalt ca. 50 (kõik klikid ausalt kokku). Rahvale teavitati, et läbi neti jälgivad meid tuhanded inimesed
Siis nägid teised firmad, et asjal on jumet ja see webi stream on üks tore asi. Ja ka tarbijatel tekkis huvi, et no kui niipaljud vahivad läbi neti, siis järelikult on asi cool. Et nagu peaks ise ka järgmine kord vaatama
Selline lugu. Natuke valetati, aga näed mõjus ju positiivselt.
Anyway, PS3 on oma purtsu ära teinud ja selle ning Wii summaarne müüginumbrite vahe on nüüd tühipaljas 2x (kui numbrite saite uskuda). Siinkohal tänaks kõiki PS3 omanikke suurepärase tehnoloogia toetamise eest. Ühtlasi võiks igaüks veel Apple Mac'i ka osta Ei noh see oli nali.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jalutaja
HV kasutaja

liitunud: 10.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.04.2007 11:15:25
|
|
|
heh, mul on tunne, et selle video autor ei jaga matsu eriti hästi
Too saidi autor lihtsalt tekitas juurde automaatse numbrite suurenemise, suurenemise kiirus sõltub varasemast konsooldie müügiarvust. Neid arve uuendatakse siis, kui on kuulda infot uutest müüginumbritest. Praeguseks on lehe all näha ka graafik, mis näitab konsoolide müüginumbreid läbi aegade.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
05.04.2007 16:46:24
|
|
|
enamus esimese nädala müüdud ps3-dest olid preorderid. keegi võiks nüüd teise nädala numbreid näidata..
huvitav oleks näha kas müügiedu jätkus.. ega ikka ei jätkunud küll.
http://www.the-inquirer.com/default.aspx?article=38712
PS3 sales down 80 per cent in week two
| tsitaat: |
Whilst Sony reported better-than-expected sales of 165,000 consoles in the first week on sale - including the 100 or so chaps that got free tellies at the London launch - second week sales were in the region of 33,000 consoles, which is, well, a pretty significant drop off. |
jne-jne-jne
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
08.04.2007 02:24:53
|
|
|
Sony teab oma probleemist ise kõige paremini. Über LCD kauba peale, kui PS3 ostad.... ohh.
Sony't on siin juba sõimatud küll, aga ma ei saa noh. Krt teistele ärategemiseks oleks PS3 raw powerist (ja uutest lisateenustest) piisanud küll, aga pidi ikka mingi Blu-ray teemaga jamama. Peaks kontrollima, aga ma eeldan, et selles on konks. Ja Celli uudsest programmeerimise mudelist oleks olnud ka küll, et panna mängutööstus natuke uue asjaga eksperimenteerima ehk raha kulutama. Mängutootjad tahaks seepeale muidugi näha, et kuidas Sony jällegi on teinud õiged panused ja et konsoole müüakse mühinal.
Poleks Sonyl oma filmitööstust ja ma ei tea mis fantaasiaid - oleks Sony ainult konsoolitootja, siis oleks maailm ehk sellest next-gen optical jamast pääsenud ja müük oleks alanud 1a. varem. Aga nüüd kratsivad paljud potentsiaalsed ostjad tükk aega (ehk isegi mõned aastad) veel kukalt ja Sony teab seda juba ette, et PS3'e ei imeta vaakumisse nagu Wii'ga juhtus. Võtmeturgudel pakutakse isegi tasuta nodi pealekauba. See jutt on ammu teada ja ei peaks niipalju sellest pläkutama, aga Cell prosest on niiiii kahju, et see sellise jama sisse on mässitud. Tervest konsoolist tegelikult. No see ei ole fantastiliselt geniaalne strateegia Sony poolt.
See nexgenwars.com debunk oli nagu jah... 18a. inimene oskab ka pressiteateid lugeda ja teha elementaarset prognoosi olemasolevate numbrite põhjal. Vaatavad need, kes ise ei viitsi mujalt jälgida. Selles point ongi. Et numbrid lihtsalt tiksuvad? No aga tiksuvadki ju
E:
googeldades leiab sellist vanemat juttu, et kui kogu PS3'e BOM (riistvara omahind) on $800, siis Blu-ray on sellest $350. Ohh.. Sony oleks kõigi rõõmuks võinud DVD seadmega startida. Oleks letihinna rihtinud kuhugi EUR400 kanti ja bueno.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DODONPACHI
HV veteran

liitunud: 12.10.2005
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ikruusa
HV kasutaja
liitunud: 01.03.2003
|
17.04.2007 23:23:49
|
|
|
Otsisin selle lingi mõjul (sest saksat mina ei mõista üle 7 sõna) veel tüübi juttu. Stringer on päris otsese ja karmi ütlemisega. Ta üldse ei varjagi, et see tema imeline jurakas käib poole auruga, on ajast ees ja maksab päris palju.
Despite understandable concern about the cost and so forth, the whole purpose of PlayStation 3 is to create future opportunities.
--Howard Stringer, CEO, Sony
PS3 games like Resistance: Fall of Man and the upcoming Motorstorm already look fantastic. Sony CEO Howard Stringer (right) argues that these games are barely using 25% of the system's "bandwidth." He also thinks Sony can break even on PS3 costs at the end of this year.
Sony's Stringer: If PS3 fails, it's because it's "Mercedes" of consoles.
jmt.
Respekt ses osas. Ei aeta mingit udu.
Aga see 800k... see on ehk siiski ainult euroopa number?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
17.04.2007 23:28:47
|
|
|
| tsitaat: |
Aga see 800k... see on ehk siiski ainult euroopa number?
|
Jah!
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|