|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
rymy
HV vaatleja
liitunud: 19.10.2006
|
18.02.2007 18:16:08
kiire mure GRUB-iga |
|
|
Võtsin täna kätte, ja kukkusin Kubuntu 6.06-t installima. Eelnevalt oli ühel kõvakettal Ubuntu 5.04 ja Win XP ning alglaadimiseks GRUB. formaatisin siis ubuntu partitsiooni ja installer tegi nagu midagi ära(desktop ja alumine riba läksid puhtaks).
Tegin restardi:
GRUB Loading stage1.5.
GRUB loading please wait...
Error 17
kõik.
Kuidas saaks alglaadimise jälle korda?
...selgus, et vist ikka ei jõudnud installimist lõpetada. Et see aga väga kaua aega võtab, siis küsiks, et kuidas peaks nüüd toimima, et asi ühe korraga tööle saada?
_________________ http://www.maavald.ee/hiied/ |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
18.02.2007 22:19:22
|
|
|
Selle artikli soovitused on veidi radikaalsed.
Esimese asjana võiks loota, et install lõpetas edukalt ja ainult grub sai katki.
Sellejaoks boodi kõigepealt ubuntu livecd pealt uuesti üles.
Ava terminal ja löö sinna 'sudo grub'.
Sellega pääsed bootloaderi käsureale, kuhu toksi 'find grub/stage1'.
Kui saad vastuseks midagi nagu (hd0,2) on võibolla edasi lihtne:
(hd0,2) tähistab kõvaketast ja partitsiooni, millelt leiti grubi failid - nullist lugedes esimene ketas ja kolmas partitsioon.
Kui kettal on olemas nii grubi failid, kernel kui ka opsys, piisab paranduseks kahest käsust:
'root (hd0,2)' ja 'setup (hd0)' - numbrid vastavalt sellele mida grub ütles.
Kui siiamaani on kõik edukas, tee restart.
Kui grub nüüd menüü ette annab, siis küsime kolme asja:
- kas grubi menüü sisaldab ja boodib windowsit ning linuxit?
- kui ei tööta, siis kas antakse mõni veateade või grubi konsool?
- ava livecd peal terminal ja kopeeri meile 'sudo fdisk -l /dev/hda' väljund.
'hd' või 'sd' käsus tähistab seal kõvaketast, a vastab grubi hd0'le.
Niivõinaa küsime, et sa endale siin tehtust arusaamise tekitaksid.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
viimati muutis kaabakas 25.02.2007 18:40:50, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rymy
HV vaatleja
liitunud: 19.10.2006
|
18.02.2007 23:06:32
|
|
|
Äitäh pika juhendi eest.
Kuid tegin juba uue Ubuntu 5.04 installi, ja õnneks hakkas vanamoodi tööle.
Eelnevalt proovisin veel nii Kubuntu 6.06, kui Ubuntu 6.06, kuid mõlemal korral protsess lihtsalt hangus (CD-seadegi jäi vait) (,mis võis siis 1. korral põhjustada illusiooni installi edukusest vb).
Eks Ubuntu jääb teiseks korraks.
_________________ http://www.maavald.ee/hiied/ |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
19.02.2007 00:39:38
|
|
|
Et siis tegid teema, kohe hakkasid uuesti installima ja meie siin tõstame nabad paigast ära
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
19.02.2007 15:36:14
|
|
|
rymy, kui sul mingi ubuntu juba on siis miks dist-upgrade ei kõlba?
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rymy
HV vaatleja
liitunud: 19.10.2006
|
03.03.2007 18:52:44
|
|
|
Paneks siia veel ühe küsimuse.
Seekord siis tahaks grub-ist ka lahti saada (samuti U 5,04 st), kuid nLite-ga tehtud win plaat läheb kohe setup-isse, ega anna muid valikuid (originaal ei tea, kus suvilas vm).
1) Ükskord ammu olen ntldr-i puudumise parandanud uue win-i vana kõrvale installides, kuid kas nii grubi mure ka kaoks?
2) Samas ei mäleta eriti, et oleks selle isetehtud plaadiga win-i peale lasknud, seega kas see üldse pruugib töötada?
3) Kiiremad lahendused?
'lisaks veel, et mingi koopia originaal CD-st on ka veel kõvakettal (vb keegi suunab mõnele õpetusele).
_________________ http://www.maavald.ee/hiied/ |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahfiaz
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2005
|
05.03.2007 23:01:41
|
|
|
| Sellest samast nlitega muudetud win plaadist peaksid saama uuesti tavalise teha. Millalgi küsib installikas kas tahada Repair-ida või uue wini installida. Esimene variant annab sulle konsooli, kuhu tuleks kirjutada fixmbr ja/või fixboot.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 15:21:17
|
|
|
Kes vana asja meeldetuletab, sel silmad peast välja. Aga mul on mure GRUB error 17 sellegipoolest ja uut teemat ei raatsi teha.
Järgides kaabaka õpetust:
| tsitaat: |
Ava terminal ja löö sinna 'sudo grub'.
Sellega pääsed bootloaderi käsureale, kuhu toksi 'find grub/stage1'.
Kui saad vastuseks midagi nagu (hd0,2) on võibolla edasi lihtne: |
Error 15: File not found
| tsitaat: |
- ava livecd peal terminal ja kopeeri meile 'sudo fdisk -l /dev/hda' väljund.
'hd' või 'sd' käsus tähistab seal kõvaketast, a vastab grubi hd0'le.
|
| tsitaat: |
Note: sector size is 2048 (not 512)
Disk /dev/hda: 729 MB, 729... bytes
255 Hheads, 63 sectors/track, 2cylinders
Units = cylindets of 16065* 2048 = 32901120 bytes
Disc identifier: 0x00000000
Disk /dev/hda doesn't contain a valid partition table |
Seejärel 'sudo fdisk -l /dev/sda'
| tsitaat: |
Disk /dev/sda1: 120,0GB, 12003... bytes
255 heads, 63 sectors/track, 14593 cylinders
Units= cilinders of 16065*512= 822... bytes
Disk identifier: 0x90000000
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 1 1584 127...+ 83 Linux
/dev/sda2 1585 1827 195...+ 82 Linux Swap/Solaris
/dev/sda3 * 1828 4377 204...+ 7 HPFS/NTFS
|
|
Viimasele peab lisama, et on ka veel ~78GB Unallocated space kõvaketta lõpus.
sda2 on Ubuntu installil tehtud Swap ketas ~2GB.
Algul installisin Ubuntu, seejärel windowsi, peale mida sai veel vabalt buutida, kuhu vaja.
Aga kui Windowsis tegin partritsiooni sinna tühjale alale, siis enam üles ei buutinud ja andis seda Error 17.
Kustutasin LiveCD'ga uue partritsiooni, lootsin, et see aitab. Kuna ei aidanud, siis hakkasin uurima, millega on tegu GRUB'i näol.
Kuna formateid ei tahaks mitte enam teha, siis äkki saab kuidagi abi.
Ning siia juurde ka küsimus, et kui saab nüüd uuesti korda, siis kuidas seda olukorda järgmine kord vältida. Ning millise partritsiooni peaksin looma sinna lõppu (tuleks partritsioon, kus hoiaksin vajalikke faile ainult, OS'ta) Soovitavalt NTFS, et Windowsiga ligi pääseda.
Suured tänud, kes võtavad vaevaks vastata.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
28.03.2008 15:48:16
|
|
|
milline bootmanager esimene oli, kui masina käima panid?
kas linuxi oma või microsofti oma?
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 16:09:00
|
|
|
| airm kirjutas: |
milline bootmanager esimene oli, kui masina käima panid?
kas linuxi oma või microsofti oma? |
Linuxi bootmanager oli.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
28.03.2008 16:16:50
|
|
|
grub
root (hd0,0)
setup (hd0)
quit
siis peaks linuxi bootmanager tagasi tulema.
sest ta on sul esimese partitsiooni peal.
AGA!!!
sul on aktiivne kolmas partitsioon...
tee aktiivseks esimene. ja siis grub käsud, saad linuxi tööle.
Ehk hakkab ka windows
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 16:24:10
|
|
|
| airm kirjutas: |
AGA!!!
sul on aktiivne kolmas partitsioon...
tee aktiivseks esimene. ja siis grub käsud, saad linuxi tööle.
Ehk hakkab ka windows |
Jah, näen isegi, et seal tabelis aktiivseks windowsi part märgitud.
Kuid teha aktiivseks esimene, millise käsuga?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
28.03.2008 16:37:49
|
|
|
cfdisk 'ist leiad vastava valiku.
Isiklikult ei ole ma ühelgi korral aru saanud, et miski peale winiga seotud asjadest partitsiooni boot/active lipust või selle puudumisest hoolinud oleks.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 17:08:02
|
|
|
| marqs kirjutas: |
cfdisk 'ist leiad vastava valiku.
Isiklikult ei ole ma ühelgi korral aru saanud, et miski peale winiga seotud asjadest partitsiooni boot/active lipust või selle puudumisest hoolinud oleks. |
Jah, cfdisk käsk avab /dev/hda,
Mille kohase info leiab ühest eelmisest postist:
| tsitaat: |
Note: sector size is 2048 (not 512)
Disk /dev/hda: 729 MB, 729... bytes
255 Hheads, 63 sectors/track, 2cylinders
Units = cylindets of 16065* 2048 = 32901120 bytes
Disc identifier: 0x00000000
Disk /dev/hda doesn't contain a valid partition table |
EDIT
Kas aitab Gparted's Flag'de jagamine?
Kui /dev/sda1'le panna boot flag?
E2
Nii saigi muuta, proovin nüüd neid Grub käske
E3
root (hd0,0)
- Error 21: Selected disk does no exist
Kuidas peaksin lugema neid numbreid hd taga? Kas ikka peab 0 olemas? KUigi tegemist jah 1. partritsiooniga.
viimati muutis j2nx 28.03.2008 17:11:55, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
28.03.2008 17:08:37
|
|
|
jah...
fdisk /dev/sda1
a
1
w
vist oli nii
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
28.03.2008 17:11:15
|
|
|
Ega vahet ei ole, kus sa neid lippe sead (seda annab ka fdiskiga ja ilmselt kõigi teiste partitsioneeritega teha), tulem on ikka sama
Cfdisk võtab enda parameetriks ka näiteks seadmeid: cfdsik /dev/sda
Mis loom see 729MB /dev/hda on? Ma pigem kahtlustan, et just selle all see kala haisebki (hd0 = /dev/hda või miskit sarnast).
Mis kettaseadmed masinal üldse küljes on?
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 17:14:34
|
|
|
| tsitaat: |
#cfdisk /dev/sda
mis nüüd teeb?
|
Toob selle hallitausta ja alla errori FATAL ERROR: Cannot open disk drive
Masin on muidu Dell Latitude D531, dvd põletajaga. Rohkem midagi külge ühendet pole.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
28.03.2008 17:18:46
|
|
|
oh pergele, kus alles tulistatakse
Mälu järgi ei ole mul optilised seadmed nii varakult pihta hakanud, ka siis mitte, kui plaadimängija ainuke ide küljes rippuv asi. Aga ju siis on.
lisaks veel nii palju, et mainitud
find grub/stage1 grubis annab positiivse tulemuse ilmselt säherduses kettamajanduses, kus /boot on eraldi partitsioonil.
Sina aga proovi grubi promptis find /boot/grub/stage1
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 17:39:48
|
|
|
| tsitaat: |
| find /boot/grub/stage1 |
Sama,
E15: File not found
Ma alles vähe uurinud grubi kohta.
Aga kas oleks mõni selline võimalus, et viiks algusse uue nn. Boot partritsiooni ja sinna kirjutaks kogu buutimiseks vajaliku info?
Muidugi siis tekib kokku 4 Primary Partitioni ning ei saa kasutada enam seda tühja ala.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
28.03.2008 21:37:48
|
|
|
| j2nx kirjutas: |
Aga kas oleks mõni selline võimalus, et viiks algusse uue nn. Boot partritsiooni ja sinna kirjutaks kogu buutimiseks vajaliku info?. |
Ei näe ühtki mõistlikku põhjust seda tegema hakata.
Kui (hda0,0) mingil põhjusel ei sobi , võid ju proovida (hda1,0) näiteks. Täitsa huupi, ehk näkkab midagi külge. (ma pole küll kunagi kohanud olukorda, kus grub peaks esimest kõvaketast 0-st suuremat numbrit kandvaks)
Mida misiganes/grub/menu.lst linuxi buutimiseks sisaldab?
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 22:00:38
|
|
|
Uuendus.
Nüüd toimis grubis soovitatud käsud.
| tsitaat: |
root (hd0,0)
setup (hd0)
quit |
Käivitades jõudis Linuxi bootloaderini,
Nüüd Ubuntut valides Error 17: Cannot mount selected partition
Press any key,. . .
Windows't valides
E13: Invalid or unsupported executable format
Press any key . . . .
EDIT
Uuendus jälle. Tegin selle õpetuse analoogil. Ise küll muutsin (hd0,1)->(hd0,0) buutis Linux end ülesse.
| Dell Linux Wiki kirjutas: |
"GRUB error #17 cannot mount selected partition"
Impact: Unable to boot system after kernel upgrade
Boot-Time Workaround:
1. Reboot the system.
2. At the 3 second countdown before the Ubuntu splash screen press ESC. The grub menu will come up.
3. The first entry will be highlighted. Press e to edit the entry.
4. The root (hd0,0) line will be highlighted. Press e to edit that line.
5. The grub edit> prompt will come up, with root (hd0,0) already entered. Change it to read root (hd0,2) and press Enter. This will take you back to the previous screen.
6. Press b. The system will boot normally. |
Muutsin ka /boot/grub/menu.lst failis ära hd0,1->hd0,0'ks linuxi ridadel.
Bootmanageris muutsin Windowsi real (hd0,1)->(hd0,2) nüüd saan errori.
Win couldn't start 'cause file missing or corrupt:
<Windows root>\system32\hal.dll
PLease re-install a copy of above file.
Kas nüüd tuleks Windowsile parandus-install teha? Küsida sõbralt hal.dll endale saata? Windowsile repairinstall teha?
Ning kas nüüd võin kindel olla, et peale Win reinstalli ei hakka see eelnev jama algusest peale?
viimati muutis j2nx 28.03.2008 22:49:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
28.03.2008 22:48:23
|
|
|
kuidagi tahaks teada kahe faili sisu:
cat /boot/grub/grub.conf
cat /etc/fstab
ja kontrolliks veel:
fstab -l /dev/sda
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 22:59:31
|
|
|
| airm kirjutas: |
kuidagi tahaks teada kahe faili sisu:
cat /boot/grub/grub.conf
cat /etc/fstab
ja kontrolliks veel:
fstab -l /dev/sda |
cat: /boot/grub/grub.conf: No such file or directory
# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
proc /proc proc defaults 0 0
# /dev/sda2
UUID=97e8ddb8-dd16-40d9-b572-a306918fa414 / ext3 defaults,errors=remount-ro 0 1
# /dev/sda1
UUID=F8C46406C463C60A /media/sda1 ntfs defaults,umask=007,gid=46 0 1
# /dev/sda3
UUID=38153ab5-b05e-4692-979e-40ff3990e255 none swap sw 0 0
/dev/hda /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec 0 0
|
bash: fstab: command not found
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
28.03.2008 23:12:38
|
|
|
sorry, fdisk -l /dev/sda
grub.confi faili sisu tahaks ka tegelt
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 23:19:41
|
|
|
| airm kirjutas: |
sorry, fdisk -l /dev/sda
grub.confi faili sisu tahaks ka tegelt |
fdisk -l /dev/sda
Disk /dev/sda: 120.0 GB, 120034123776 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 14593 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0x90000000
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 1 1584 12723448+ 83 Linux
/dev/sda2 1585 1827 1951897+ 82 Linux swap / Solaris
/dev/sda3 * 1828 4377 20482843+ 7 HPFS/NTFS
|
grub.conf'i mul pole.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
28.03.2008 23:28:21
|
|
|
grub.conf on vägagi sama asi, mis menu.lst
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
28.03.2008 23:31:35
|
|
|
| sf kirjutas: |
| grub.conf on vägagi sama asi, mis menu.lst |
Vabandust
Spoiler 
# menu.lst - See: grub(8), info grub, update-grub(8)
# grub-install(8), grub-floppy(8),
# grub-md5-crypt, /usr/share/doc/grub
# and /usr/share/doc/grub-doc/.
## default num
# Set the default entry to the entry number NUM. Numbering starts from 0, and
# the entry number 0 is the default if the command is not used.
#
# You can specify 'saved' instead of a number. In this case, the default entry
# is the entry saved with the command 'savedefault'.
# WARNING: If you are using dmraid do not use 'savedefault' or your
# array will desync and will not let you boot your system.
default 0
## timeout sec
# Set a timeout, in SEC seconds, before automatically booting the default entry
# (normally the first entry defined).
timeout 10
## hiddenmenu
# Hides the menu by default (press ESC to see the menu)
#hiddenmenu
# Pretty colours
#color cyan/blue white/blue
## password ['--md5'] passwd
# If used in the first section of a menu file, disable all interactive editing
# control (menu entry editor and command-line) and entries protected by the
# command 'lock'
# e.g. password topsecret
# password --md5 $1$gLhU0/$aW78kHK1QfV3P2b2znUoe/
# password topsecret
#
# examples
#
# title Windows 95/98/NT/2000
# root (hd0,1)
# makeactive
# chainloader +1
#
# title Linux
# root (hd0,0)
# kernel /vmlinuz root=/dev/hda2 ro
#
#
# Put static boot stanzas before and/or after AUTOMAGIC KERNEL LIST
### BEGIN AUTOMAGIC KERNELS LIST
## lines between the AUTOMAGIC KERNELS LIST markers will be modified
## by the debian update-grub script except for the default options below
## DO NOT UNCOMMENT THEM, Just edit them to your needs
## ## Start Default Options ##
## default kernel options
## default kernel options for automagic boot options
## If you want special options for specific kernels use kopt_x_y_z
## where x.y.z is kernel version. Minor versions can be omitted.
## e.g. kopt=root=/dev/hda1 ro
## kopt_2_6_8=root=/dev/hdc1 ro
## kopt_2_6_8_2_686=root=/dev/hdc2 ro
# kopt=root=UUID=97e8ddb8-dd16-40d9-b572-a306918fa414 ro
## Setup crashdump menu entries
## e.g. crashdump=1
# crashdump=0
## default grub root device
## e.g. groot=(hd0,0)
# groot=(hd0,1)
## should update-grub create alternative automagic boot options
## e.g. alternative=true
## alternative=false
# alternative=true
## should update-grub lock alternative automagic boot options
## e.g. lockalternative=true
## lockalternative=false
# lockalternative=false
## additional options to use with the default boot option, but not with the
## alternatives
## e.g. defoptions=vga=791 resume=/dev/hda5
# defoptions=quiet splash
## should update-grub lock old automagic boot options
## e.g. lockold=false
## lockold=true
# lockold=false
## Xen hypervisor options to use with the default Xen boot option
# xenhopt=
## Xen Linux kernel options to use with the default Xen boot option
# xenkopt=console=tty0
## altoption boot targets option
## multiple altoptions lines are allowed
## e.g. altoptions=(extra menu suffix) extra boot options
## altoptions=(recovery) single
# altoptions=(recovery mode) single
## controls how many kernels should be put into the menu.lst
## only counts the first occurence of a kernel, not the
## alternative kernel options
## e.g. howmany=all
## howmany=7
# howmany=all
## should update-grub create memtest86 boot option
## e.g. memtest86=true
## memtest86=false
# memtest86=true
## should update-grub adjust the value of the default booted system
## can be true or false
# updatedefaultentry=false
## should update-grub add savedefault to the default options
## can be true or false
# savedefault=false
## ## End Default Options ##
title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic
root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=UUID=97e8ddb8-dd16-40d9-b572-a306918fa414 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
quiet
title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic (recovery mode)
root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=UUID=97e8ddb8-dd16-40d9-b572-a306918fa414 ro single
initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
title Ubuntu 7.10, memtest86+
root (hd0,0)
kernel /boot/memtest86+.bin
quiet
### END DEBIAN AUTOMAGIC KERNELS LIST
# This is a divider, added to separate the menu items below from the Debian
# ones.
title Other operating systems:
root
# This entry automatically added by the Debian installer for a non-linux OS
# on /dev/sda1
title Microsoft Windows XP Professional
root (hd0,2)
savedefault
makeactive
chainloader +1
|
hal.dll ülekirjutamine edu ei toonud, vist installin uuesti windowsi.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
28.03.2008 23:43:33
|
|
|
Ei ole windowsi segadus, seal peaks kõik hea olema.
Sa saad UID -jura vahetada /dev/sda[1,2]
nii fstab kui ka menu.1st failis ja siis proovida.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
29.03.2008 00:00:35
|
|
|
| airm kirjutas: |
Ei ole windowsi segadus, seal peaks kõik hea olema.
Sa saad UID -jura vahetada /dev/sda[1,2]
nii fstab kui ka menu.1st failis ja siis proovida. |
Vabandust, mis on UID-jura?
fdisk ja menu.lst.
Paraku pole veel väga tuttav Linuxi käsustikuga
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
29.03.2008 00:59:09
|
|
|
välja peaks nägema selline üks rida fstabis:
/dev/sda1 / ext3 defaults 0 0
kohe pead ka siis paralleelselt muutma menu.lst:
title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic
root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=/dev/sda1 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
Sarnasust näed?
Aga vist käib see meil üle jõu, kui siin igat muutujat tutvustame sulle
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
29.03.2008 02:37:26
|
|
|
| airm kirjutas: |
välja peaks nägema selline üks rida fstabis:
/dev/sda1 / ext3 defaults 0 0
kohe pead ka siis paralleelselt muutma menu.lst:
title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic
root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=/dev/sda1 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
Sarnasust näed?
Aga vist käib see meil üle jõu, kui siin igat muutujat tutvustame sulle  |
Windowsit buutides ikka see sama error,
menu.lst lõpp on selline:
Spoiler 
## ## End Default Options ##
title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic
root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=/dev/sda1 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
quiet
title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic (recovery mode)
root (hd0,0)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=/dev/sda1 ro single
initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
title Ubuntu 7.10, memtest86+
root (hd0,0)
kernel /boot/memtest86+.bin
quiet
### END DEBIAN AUTOMAGIC KERNELS LIST
# This is a divider, added to separate the menu items below from the Debian
# ones.
title Other operating systems:
root
# This entry automatically added by the Debian installer for a non-linux OS
# on /dev/sda3
title Microsoft Windows XP Professional
root (hd0,2)
savedefault
makeactive
chainloader +1
|
fstab:
Spoiler 
# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
proc /proc proc defaults 0 0
# /dev/sda1
/dev/sda1 / ext3 defaults 0 0
# /dev/sda2
/dev/sda2 / none swap sw 0 0
# /dev/sda3
/dev/sda3 / ntfs defaults 0 0
/dev/hda /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec 0 0 |
Eelnevas postis on õnneks vana originaal alles 8)
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sf
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.06.2003
|
29.03.2008 03:16:17
|
|
|
| airm kirjutas: |
| Ei ole windowsi segadus, seal peaks kõik hea olema. |
Ma jätkuvalt arvan, et ikkagi on segadus ja mitte hea. (kuigi ma windowsi buutimisest suurt ei tea)
Tundub, et ketta lõpus majandamise asemel on midagi muud tehtud. Sest on raske ette kujutada, et mingi windowsi partitsioneerimisvahend otsiks tundmatust failisüsteemist ühe konfifaili üles ja teeks sinna muudatusi (kahtlaselt õigesse kohta pealegi). Kettal on midagi liigutatud (võimalik, et eest midagi eemaldatud)
UUID jura ei puutu üldse asjasse. Kui grubi chainloader+1 ikkagi järje windowsile üle annab (ja annab, nagu näha), siis ei ole edasine üldse grubi konfiga ( ja veel vähem fstabiga) seotud.
Mul pole tõepoolest windowsi buutimisest vähimatki aimu, aga populaarne otsimootor annab vihjeid boot.ini parandamiseks bootcfg /rebuild käsuga (windowsis muidugi)
Kunagi olen dual-boot masinates grubile partitsioonide peitmise ja ümbermappimise korraldusi andnud, (millega ka windowsi püsti sai) aga ma oletan, et eelmises lõigus on parem meetod mainitud. Kuigi pole proovinud
_________________ pea kinni puu sees |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
29.03.2008 13:09:29
|
|
|
Suur aitäh airm, marqs ja sf
Sain nüüd masinavärgi korda.
Leidsin netist otsides boot.ini parandamise õpetuse. Ning nüüd buudib end kenasti.
Oma aruga oleks alustanud jälle vist formatitega. Nüüd peaks Linuxi manuali leidma ja hakkama algusest peale omale asju selgeks tegema.
Suur aitäh, vastanutest oli palju abi. Hea kui leidub selliseid kannatlike tegelasi
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|