Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  ID kaarti ei tunta ära märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 22:34:04 ID kaarti ei tunta ära vasta tsitaadiga

Ostsin Elionist endale id-kaardi lugeja. Pakendis polnud peale selle mitte midagi. Ühendasin ära ja tegin kõik nagu siin lehel kirjas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=265664

Aga ma ei saa ID kaardiga kuskile sisse minna. Firefox annab sellise teate:



Ja internet exploreriga ka ei saa. 2 korral tuleb teade et ei leia lehte ja hanza.net ütleb, et ei õnnestu tuvastada id kaarti (nagu firefoxis)

Kaardilugejal punane led põleb (nii peabki ilmselt) ja IE'ga ID kaardi installimise tarkvara internetis tunneb ID kaardi lugeja ka ära.

Kuidas asi tööle saada? icon_rolleyes.gif Proovisin ka firefoxi reinstalli.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 22:36:47 vasta tsitaadiga

http://www.hansa.ee/midauut/2006_10/firefox.html
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 22:37:51 vasta tsitaadiga

Ka see on tehtud. Täpsemalt kaardilugeja on siis Omnikey 1021
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 22:40:37 vasta tsitaadiga

proovi selle ideelabori profiile vaheldumisi installida/repairida. mina saan oma kaardi tööle alles kuiu olen mitu restarti ja eri kombinatsioonidega install/repair teinud.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 22:46:19 vasta tsitaadiga

Ei aidanud. ID-kaardi utiliit ütleb endiselt ka et ID kaarti ei leita.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 22:49:53 vasta tsitaadiga

proovi USB pesa vahetada / restartida arvutit
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 22:53:25 vasta tsitaadiga

Proovitud mõlemat, ei aita. Teise ID-kaardiga ka ei tööta.

Diagnostic tool ütleb nii:

Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 23:01:49 vasta tsitaadiga

Vii siis poodi tagasi ja käse neil proovida antud lugejaga. Ehk on tegu mingi praagiga. Kui tšekk veel alles on muidugi icon_razz.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 23:06:26 vasta tsitaadiga

tegu on raudselt softi-kalaga.time123, sul XP koos SP2-ga?

-edit-

sul kaardi draiverid ikka installitud? see ideelabori idcard ei ole id-kaardi draiver. draiver tuleb eraldi tirida tootja koduleheküljelt
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 23:08:52 vasta tsitaadiga

XP on koos SP2'ga.

Installitud on ideelabor, ID-kaardi utliit ja Digidoc. Tootja kodulehelt küll draiverit ei leidnud. IE'ga lasin selle installer.id software ka.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 23:14:46 vasta tsitaadiga

anna oma lugeja mudel. device manageris peaks olema see id-kaart sul näha kollase hüüu-märgiga
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 23:20:24 vasta tsitaadiga

Lugeja mudel on Omnikey Cardman 1021.

Device Manageris selle kohta: This device is working properly.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 23:24:21 vasta tsitaadiga

hm sis draiverid peal. minu kaardile see ideelabori pakk draivereid ei pannud.
hetkel ei oska midagi muud soovitada kui veel neid profiile repairida/installida/uninstallida
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2007 13:41:35 vasta tsitaadiga

Tegin system restore, installeerisin ainult installer.id.ee tarkvara peale (nagu peabki tegema, kui tahad ainult IE'ga kasutada), aga vot ikka samad probleemid. Tundub, et elioni omad andsid mulle vigase id kaardi lugeja, müüja otsis tükk aega ja ütles ka teisele müüjale et see on nüüd viimane vms.. icon_neutral.gif

Edit: oskab keegi midagi soovitada või peab elioni poole minema?

Edit2: proovisin ID kaarti ka teises arvutis, samad probleemid nagu siin.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati29
Kreisi kasutaja
mati29

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2007 10:17:04 sertifikaadid? vasta tsitaadiga

kas sa sertifikaadid installerisid (Juur,esteid, klass3), mida saab http://www.id.ee/pages.php/03020401,480 ?
_________________
Number profiili! Keskmine EKRE valija toetab Eesti alkotootjaid ja Soome riiki maksudega, meie riiki ka laevapiletite kaudu.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2007 10:23:03 vasta tsitaadiga

Sama veateate saan ma siis kui istun näites hanzanetis tükk aega mitteaktiivselt ja siis üritan mingit linki vajutada. Küsitakse PIN koodi ja vastuseks tuleb seesama teade.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2007 11:46:10 vasta tsitaadiga

time123 kirjutas:
Edit2: proovisin ID kaarti ka teises arvutis, samad probleemid nagu siin.

ID-kaarti või kaardilugejat?
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2007 12:31:25 vasta tsitaadiga

viimane id-kaardi soft on ikka peal?
vana softiga ja uue kaardi/sertifikaatidega seoses on igasuguseid kahtlaseid anomaaliaid ette tulnud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2007 14:54:46 vasta tsitaadiga

ndk kirjutas:
time123 kirjutas:
Edit2: proovisin ID kaarti ka teises arvutis, samad probleemid nagu siin.

ID-kaarti või kaardilugejat?


Natuke valesti sõnastasin, proovin id-kaardi lugejat ka teises arvutis.

IE'ga lasin kõigepealt installer.id asjad peale - ei tööta. Siis tegin kõik toimingud firefoxi jaoks. Ei tööta. Proovisin omnykey enda draivereid kõiki, ei tööta.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KulleS
HV veteran

liitunud: 21.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2007 15:05:49 vasta tsitaadiga

Mul oli ükskord sarnane jama - selle põhjustas see, et Windows ei suvatsenud Smart Card teenust Automaagiliselt tööle lükata. Kontrolli see ka igaksjuhuks üle
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2007 15:45:18 vasta tsitaadiga

KulleS kirjutas:
Mul oli ükskord sarnane jama - selle põhjustas see, et Windows ei suvatsenud Smart Card teenust Automaagiliselt tööle lükata. Kontrolli see ka igaksjuhuks üle


See service on mul kenasti töös.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2007 16:54:29 vasta tsitaadiga

http://ideelabor.ee/windows.html

tsitaat:
Arvuti võib vajada restarti kui Firefox töötab installimise ajal
Kaardilugeja peab olema arvutiga ühendatud enne Firefoxi avamist (OpenSC bug)

icon_rolleyes.gif


E: http://www.id.ee/pages.php/030211?teema=290
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madisxxx
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2007 00:00:01 vasta tsitaadiga

Ostsin kah tna ID-kaardilugeja, Cardman 1021 täpsemalt, algul oli täpselt sama jama tegin kõik nii kui õpetustes ja ei miskit. Siis proovisin yhe vana isic scolari sisse toppida.. sellel kah see kiibi osa kyljes ja kohe näitas Diagnostic tool et kaart on sees. No pusisin siis natuke ja mingi hetk tundis ära id kaardi ja siis kohe kadus. Siis huvi pärast panin kaardi alla kokkumurtud paberilehe (tavaline printeripaber) ja nagu võlubäel kadunud probleem icon_razz.gif tundub et siis ID-kaart liiga õhuke antud lugeja jaoks.. Mul ysna ammusest ajast kah.
Proovi, ehk toimib icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2007 21:35:26 vasta tsitaadiga

Vahetasin elionis id-kaardi lugeja ära ning nüüd töötab kõik kenasti. icon_smile.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rundll
HV kasutaja
rundll

liitunud: 27.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2007 07:17:40 vasta tsitaadiga

kaardi lugeja on omnikey 1021
brauser IE 7
ei saa asja tööle. installer kõik korralikult tehtud aga veateade sellinne : esteid csp error id kaarti ei leitud.

device manageris on kaart näha.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2009 23:15:05 vasta tsitaadiga

Niisiis.

Panin oma viimati terve scr120 lugeja läpakale külge ja mõtlesin proovida oma tuttuue IDkaardi ära.
Installisin kõik vajaliku tarkvara mis andis, proovisin mitu korda kaardilugejat reinstallida, tulemus null. ID kaardi utiliit ütleb mulle et kiipkaardiga ei saada ühendust, kuid paari aasta tagust teise isiku kaarti loeb ilusti igas olukorras. Enda kaart on tuttuus, rahakotis, murdmata painutamata olnud. Närvid püsti juba. icon_evil.gif
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2009 00:09:26 vasta tsitaadiga

Kas mõne teise lugejaga ei saa proovida? Kui ka siis ei tööta, siis nähtavasti oled mittetöötava (loe: praagi) kaardi saanud. Mine lähimasse KMA büroosse ja kaeba. Kui ikka täitsa uus kaart, siis peavad nad selle tasuta korda tegema või uue kaardi väljastama, vastasel korral mine tarbijakaitsesse - sa oled selle eest ju raha maksnud ja toode on praak.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 17.02.2009 17:23:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
middaigane
HV kasutaja
middaigane

liitunud: 01.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2009 15:49:16 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Niisiis.

Panin oma viimati terve scr120 lugeja läpakale külge ja mõtlesin proovida oma tuttuue IDkaardi ära.
Installisin kõik vajaliku tarkvara mis andis, proovisin mitu korda kaardilugejat reinstallida, tulemus null. ID kaardi utiliit ütleb mulle et kiipkaardiga ei saada ühendust, kuid paari aasta tagust teise isiku kaarti loeb ilusti igas olukorras. Enda kaart on tuttuus, rahakotis, murdmata painutamata olnud. Närvid püsti juba. icon_evil.gif


mul sama probleem. enda kaarti ei tunne lugeja ära, samas sõprade kaardid töötavad laitmatult. kuid minu kaart suht vana, niiet arvatavasti viga selles et kulunud.
ja rahakotis vähemalt minu oma kulus küll kenasti ära. pisut vales sahtlis ka muidugi hoidsin icon_smile.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  ID kaarti ei tunta ära
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.