Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  win2k probleem (reinstall, viirused) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
telefon
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2004




sõnum 10.01.2007 23:12:21 win2k probleem (reinstall, viirused) vasta tsitaadiga

Niisiis... kogu jama algas sellega, et minu IE ei avanud enam www lehekülgi. Jäi igaveseks 'Website found, waiting for reply' või ütles lihtsalt 'Page cannot be displayed'. Põhjust üles leidmata otsustasin teha windows reinstalli (NB - formaati ei teinud). Turvaprogramme polnud CD peal kuskilt võtta, need mul tuli peale installi netist alla tõmmata, aga kuna ma tegin seda vales järjekorras ja eriti ei kiirustanud, siis õnnestus selle ajaga ka hunnik pahalasi sisse lasta.

Ok, tapsin viirused ära nii hästi kui oskasin - osa AVGga, osa kustutasin käsitsi... ja skännisin uuesti üle. Masin tundus olevat puhas, välja arvatud 5 süsteemifaili staatusega 'changed' - user32.dll, wsock32.dll, shell32.dll, ntoskrnl.exe, kernel32.dll, aga nagu aru saan, on tegu failidega, mille puhul see on normaalne nähtus, kui teha windows update vms (olin vahepeal tirinud alla ka service pack 4).

Et internet aga endiselt streikis ja lugesin kuskilt, et wsock32.dll faili viga võib olla selle põhjuseks, siis tegin kindluse mõttes veel ühe reinstalli (seekord otse kõvakettalt) ja windows repairi ka. Netikaabel oli kõik see aeg väljas.
Pärast seda ma enam kaablit ei ühendanudki, vaid alustasin kohe AVG skännist. Tulemuseks 3 viirust (küsimus - kust need vahepeal said tekkida?).
Valisin 'Heal', mispeale AVG ütles, et 3 files healed successfully, please restart your PC. Seda siis tegingi, nüüd aga enam win2k tööle ei hakka, vaid jääb lõputult restartima.

Küsimusi oleks praegusel hetkel 2: esiteks, kust neid viiruseid saab juurde tulla, kui arvuti ei ole internetti ühendatud? (Tegemist ei olnud samade viirustega, mille olin enne repairi kustutanud. Pluss üks neist viimasest kolmest tekkis siis, kui olin juba 2 tk kustutanud ja tegin uue skänni.)
Teiseks - millise OS-ga soovitaksite masin üles bootida, et saaks windowsi-väliselt kõik kahtlased failid system32 ja startup kataloogidest kustutada? Failisüsteemiks on NTFS, seega FREEDOS vist ei sobi? Kas Linux oleks mõeldav, kui ei ole seda varem kasutanud?

Aitäh.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nn3_
HV kasutaja
nn3_

liitunud: 13.09.2003




sõnum 11.01.2007 02:25:16 vasta tsitaadiga

Kui teine kord tegid ka reinstalli ilma formatita, siis võisid viiruse failid varasemast kettale jääda (näiteks olid eelmise Windowsi installatsiooni eest mingil kavalal viisil varjatud a la rootkitid) ja AVG pole ka just antiviiruste tipp.

Kuna oled ilmselt juba kõvasti aega raisanud, siis praegusel juhul soovitaks küll lihtsalt puhta installi koos eelneva formatiga teha.

Võrgukaabel hoia väljas, kuni wormide vastu mingi tarkvaraline tulemüür ja SP4 installeeritud (need võid enne plaadile kirjutada valmis).

AVG asemel soovitaks Active Virus Shieldi (Kaspersky, tasuta).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 13.01.2007 12:07:57 vasta tsitaadiga

Kaspersky võttis kliendid sihikule icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahib
HV veteran


liitunud: 25.08.2003




sõnum 13.01.2007 14:55:17 vasta tsitaadiga

link :: Autopacher W2k

Soovitan sealt endale RW plaat teha ja siis neti juhe seinast ning tegutsema

_________________
Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  win2k probleem (reinstall, viirused)
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.