Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Microsoft muutis OEM müügitingimusi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2006 16:58:45 vasta tsitaadiga

Mark0, mis see siia teemasse puutub?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2006 20:03:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:
aga sel juhul peaks nagu selle CD-lt käivituva Windows Live (oli vist midagi sellist, midagi sarnast nagu Knoppix) ka juurde saama

windows live on väga teine asi. eelkõige veebipõhiste teenuste pakett iirc.

tsitaat:
Aga see avamata pakend peaks sellegi poolest olema mingis papp karbis, turva kleebistega suletud ja KEY ei tohiks kuidagi nagu nähtav olla, mitte nii nagu Windows XP OEM-i tavaliselt poes mingis kile ümbrises müüakse.
miks? pakend ei ole avamata, see kile ongi pakend. oem ei ole lõpptarbijale müümiseks mõeldudki.

kurjad keeled räägivad muidugi, et see muudatus on lihtsalt sellepärast, et microsoft vaatas, et peale muudatust hakkab legaalse windowsi müük kannatama icon_smile.gif
ja kui lähemalt lugeda, siis karbitootel on oem-iga võrreldes nii mõnigi eelis icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 03.02.2006 02:35:32 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
tsitaat:
Aga see avamata pakend peaks sellegi poolest olema mingis papp karbis, turva kleebistega suletud ja KEY ei tohiks kuidagi nagu nähtav olla, mitte nii nagu Windows XP OEM-i tavaliselt poes mingis kile ümbrises müüakse.
miks? pakend ei ole avamata, see kile ongi pakend. oem ei ole lõpptarbijale müümiseks mõeldudki.
Ei tea ise tast midagi, aga kasvõi transpordiks peavad nad millegi tugevama sees olema, eeldasin et see tugevam ongi ehk see "pakk" kust avamisel "kilekotid" välja tulevad.

tsitaat:
ja kui lähemalt lugeda, siis karbitootel on oem-iga võrreldes nii mõnigi eelis icon_smile.gif
Laena prille, Vanemuine icon_question.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 03.02.2006 10:09:25 vasta tsitaadiga

ma arvan, et see MS-i "parandus" tuli hiljem välja, kui märgati, et karbitoode siiski ei müü ja liiga paljud hakkasid häält tõstma. analüüsiti ja leiti, et asi siiski päris hea ei ole ja tehti exeption, mis sisuliselt toob tagasi vana seisu.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 03.02.2006 13:13:23 vasta tsitaadiga

Mul oleks praktiline küsimus: millisest arvutipoest reaalselt oleks praegu võimalik osta XP Professionali OEM'i, system builderiks kvalifitseerun loomulikult vabalt, praktiliselt oma koostatud arvuti jne.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2006 17:02:05 vasta tsitaadiga

Alan B'Stard kirjutas:
tsitaat:
ja kui lähemalt lugeda, siis karbitootel on oem-iga võrreldes nii mõnigi eelis icon_smile.gif
Laena prille, Vanemuine icon_question.gif

erinevalt oemist võid seda suvalisse arvutisse tõsta. noh, mitte, et kedagi ilmselt litsentsitingimused ever huvitaks aga tegelikult see nii käib. ühesõnaga kui sul välk arvutisse lööb ja põhilised jupid maha põlevad, siis oem windows ei ole enam legaalne.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 05.02.2006 00:55:42 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Alan B'Stard kirjutas:
tsitaat:
ja kui lähemalt lugeda, siis karbitootel on oem-iga võrreldes nii mõnigi eelis icon_smile.gif
Laena prille, Vanemuine icon_question.gif

erinevalt oemist võid seda suvalisse arvutisse tõsta. noh, mitte, et kedagi ilmselt litsentsitingimused ever huvitaks aga tegelikult see nii käib. ühesõnaga kui sul välk arvutisse lööb ja põhilised jupid maha põlevad, siis oem windows ei ole enam legaalne.

Litsentsitingimused ja legaalsus just enamikku ostjaid huvitavadki. Keda ei huvita, see laenab Vanemuiselt CD. Aga seda on BSA ise väljendanud, et põhimõtteliselt huvitab neid kast, millel on kleepekas, mitte kasti sisu, viimast võib uuendada küll.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2006 11:27:40 vasta tsitaadiga

noh, bsad huvitavad kohati väga imelikud asjad aga see selleks icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karma
HV vaatleja
karma

liitunud: 14.12.2005




sõnum 06.02.2006 15:18:18 vasta tsitaadiga

nii teoreetikud keegi praktikas ka asja kuskilt kätte saanud?? icon_rolleyes.gif
_________________
ma ei tea midagi, aga lootust on et saan midagi teada
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.02.2006 19:29:06 vasta tsitaadiga

Siin veel ametlik MS tekst
http://members.microsoft.com/partner/india/licensing/systembuilder/default.aspx

tsitaat:
OEM system builder software packs are intended for PC and server manufacturers or assemblers ONLY. They are not intended for distribution to end users unless the end users are acting as system builders by assembling their own PCs.
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2006 23:37:10 vasta tsitaadiga

Nii et pole vaja isegi hiirt osta icon_rolleyes.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2006 20:17:03 vasta tsitaadiga

Üks Eestis suur arvutifirma kirjutas:

Tere.

Alates sellest nädalast on MS lubanud müüa avamata Windows XP OEM litsentse lõpptarbijale ka ilma uue arvutita vm riistvarata.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aivarsaar
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2004




sõnum 07.12.2006 03:29:33 vasta tsitaadiga

Aga küsimus jällegi, ostsin läpaka ja ostsin oemi, kui kakun kõik firma kleepsud läpakalt maha siis kes tõestab et ma seda kuskilt jupphaaval ei ostnud? ehk siis polnud ise kokkupanija. Ok tõsi kaotan garantii aga kui see nagunii läbi siis???
_________________
X-echo
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 07.12.2006 10:49:52 vasta tsitaadiga

saad osta küll, peamine, et "ise installid" nullist.

AGA: NB! mis läpakas sul on, mõned läpakad, mis XP Homega tulnud ei söö XP Prod. On olnud probleeme nii Fujitsu, IBM-i nii HP-ga. Mingi biosi taseme protection. installima hakkab aga ei lõpeta ära.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aivarsaar
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2004




sõnum 07.12.2006 12:58:07 vasta tsitaadiga

mul on eesti firma kokku pandud masin. Ja mingit kaitset pole. Sisuliselt vaatasin et oleks päriselt ka võimalik kokku panna, kõik standard jupid. Aga ikkagi kui kokkupaneja kleepse peal pole kas siis lammutavad laiali ja otsivad emaplaadi tootja järgi?
_________________
X-echo
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2006 18:21:56 vasta tsitaadiga

aivarsaar, miks nad otsima peavad?
oem kleepsu peal on kirjas, mis läpakaga tegu peaks olema. + arvet võivad ka ilusasti küsida.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 15.02.2007 10:37:48 vasta tsitaadiga

tizko kirjutas:
Ja mis nüüd OEM produktiga teha?
Seega saab siis ka tavaliselt müüa...
Koos arvutiga, jah!
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 15.02.2007 12:46:02 vasta tsitaadiga

muutunud on office 2007 OEM-i süsteem. vanasti sai kleepsu ja installiplaadi. koos arvega (kus oli "uus" arvuti) oli see täitsa legaalne viis officet soetada.
nüüd on muutunud installiplaadi värk. enam kunde installiplaati ei saa ja tootja peab installi tegema vastava preinstallation-kit plaadiga. klient ainult lõpetab installi (vajutab "i agree" ning seerianumbri vist) ning kasutab. kui masin pekki läheb ja installi vajab, siis on tuuga. installiplaati kunde kätte ei anta ja see on ainult tootjatel või kokkupanijatel. ehk siis tellib koju vennikese või viib teenindusse ning seal tehakse install uuesti.
legaalsuse tõestamiseks on nüüd vaid kleeps ja arve.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2007 13:49:34 vasta tsitaadiga

... M$ pigistab igas halvas mõttes kivist vee välja, ehe näide, kuidas süsteemikasutajate õigusi selle viimase $ kätte saamise nimel üha koomale tõmmatakse, mind täitsa huvitab, kaugele M$'il selles vallas veel minna on enne, kui windooznikel kõigest sellest tõsiselt kõrni saab ? Sisuliselt on windooza juba otsaga ajajärgus, kus järgmise sammuna pannakse paika, mis firma riideid sa kanda tohid, mis autoga sõita või kellega kooselu alustada ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 15.02.2007 14:23:29 vasta tsitaadiga

Sa ei saa aru - see eespoolne on lihtsalt MS meetod OO-d toetada icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2007 13:15:22 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Sa ei saa aru - see eespoolne on lihtsalt MS meetod OO-d toetada icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif


http://www.minut.ee/article.pl?sid=07/02/16/0920246&mode=nested
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.02.2007 13:36:46 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:
XYZ kirjutas:
Sa ei saa aru - see eespoolne on lihtsalt MS meetod OO-d toetada icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif


http://www.minut.ee/article.pl?sid=07/02/16/0920246&mode=nested
Venemaa on taas kuumas "Külmas sõjas" jänkidega ja loomulikult on taoline süüdistus ebaoluline icon_wink.gif 8) icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2007 23:37:20 vasta tsitaadiga

Eks tuleb siis prügimäelt 486d kokku korjata ning nendega wini müüma hakata...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vex
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 24.02.2007 16:32:53 vasta tsitaadiga

lappasin seda teemat kuid ei saanud ikka aru sellest, et:
kui mul on saadud läbi tutvuste 3 korpust, kõigil litsentsi kleepsud pea. ei ole mul yhtegi arvet, plaati ega midagi muud, kas on nendega midagi siis yldse teha enam?
kastid on täiesti tyhjax tehtud. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.02.2007 17:13:18 vasta tsitaadiga

vex kirjutas:
lappasin seda teemat kuid ei saanud ikka aru sellest, et:
kui mul on saadud läbi tutvuste 3 korpust, kõigil litsentsi kleepsud pea. ei ole mul yhtegi arvet, plaati ega midagi muud, kas on nendega midagi siis yldse teha enam?
kastid on täiesti tyhjax tehtud. icon_rolleyes.gif
Tähti närides ja litsentsilepingut täpselt võttes pole miskit teha. Praktikas, kui sama koodiga aktiveeritud win-i enam kuskil tiksumas pole, võidakse lubada sinna kastide sisse arvutid ehitada ja win aktiveerida.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 24.02.2007 17:49:40 vasta tsitaadiga

vex kirjutas:
lappasin seda teemat kuid ei saanud ikka aru sellest, et:
kui mul on saadud läbi tutvuste 3 korpust, kõigil litsentsi kleepsud pea. ei ole mul yhtegi arvet, plaati ega midagi muud, kas on nendega midagi siis yldse teha enam?
kastid on täiesti tyhjax tehtud. icon_rolleyes.gif


Milles probleem, kui firma oled, tee muidugi ostuarve ka, et soliidsem oleks. Eraisikult ostmise arve siis.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T&O
HV kasutaja
T&O

liitunud: 28.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2007 11:36:04 vasta tsitaadiga

http://www.zone.ee/abi2/WinVista/Vista_OEM.html
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2007 13:00:32 vasta tsitaadiga

http://oem.microsoft.com/downloads/Public/sblicense/2007_SB_Licenses/English.pdf
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 15.04.2007 19:13:50 vasta tsitaadiga

Undu1 kirjutas:
http://www.zone.ee/abi2/WinVista/Vista_OEM.html


Mis jutt see seal on, et Vista OEM on emaplaadiga seotud, on see lepingus kirjas ?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2007 20:10:17 vasta tsitaadiga

Alan B'Stard kirjutas:
Undu1 kirjutas:
http://www.zone.ee/abi2/WinVista/Vista_OEM.html


Mis jutt see seal on, et Vista OEM on emaplaadiga seotud, on see lepingus kirjas ?

no kui helistada MS-i aktiveerimisliinile ja ütled, et sul on OEM Win ning emaplaati vahetasid, siis nad ei aktiveeri sul ära seda, muude juppide muutumise puhul aktiveerivad.
noh, tegelt saab, aga tuleb osata rääkida ja oleneb mis inimese otsa sattuda icon_razz1.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 15.04.2007 22:57:59 vasta tsitaadiga

Kui lepingus kirjas pole, siis ma tahaks nende põhjendust kuulda.
Aga kas nad saavad aru ka, mis muudatus aktiveerimisvajaduse põhjustas ?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2007 23:06:35 vasta tsitaadiga

saavad.
on lepingus kirjas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 15.04.2007 23:19:58 vasta tsitaadiga

Huvitav kui vahetatakse emaplaat garantiis välja kas siis antakse uus Vista OEM kaasa? icon_rolleyes.gif
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 15.04.2007 23:27:00 vasta tsitaadiga

krt mis nad üldse n*ssivad nende värkidega - mul legaalne XP Home Edition oli peal, aktiveeritud ja puha... no ja siis viskas mingil ajal lampi ette, et vaja aktiveerida. vajutad ok ja ütleb, et on aktiveeritud. iga kord käima panned ütles, et aktiveerimiseni on aega veel nii ja nii mitu päeva. ja kui need päevad läbi olid, oli asi p*tsis. Ja ütles, et on juba aktiveeritud ja arvutit kasutada ka ei laskinud. Mikipehmele miinus thumbs_down.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2007 00:09:26 vasta tsitaadiga

AJ kirjutas:
Huvitav kui vahetatakse emaplaat garantiis välja kas siis antakse uus Vista OEM kaasa? icon_rolleyes.gif

kui sa arvuti samast kohast ostsid, siis on need garantii-inimesed kohutsatud selle sul ära aktiveerima telefoni teel, kuna nemad on system builder firma. uut kaasa ei anta.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 16.04.2007 00:17:42 vasta tsitaadiga

Samas kui Vista on ostetud koos prosega ja garantiis vahetatud emme pärast peaksin ma uue Vista ostma oleks mulle ka nagu külma tehtud. Või kuidas?
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2007 01:34:43 vasta tsitaadiga

koos prosega ei saa sa vistat osta :p
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2007 01:49:43 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
koos prosega ei saa sa vistat osta :p

ja kes suudab tõestada, et kasutaja AJ ise pole system builder?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2007 02:35:12 vasta tsitaadiga

Mul siin ka üks lugu rääkida. Kahel (töö)arvutil ei läinud kuidagi see uus validation peale. Lihtsalt ei installinud ja kõik. Kuigi arvuti ei karjunud (ei olnud alla nurgas seda logot ja silti, et olen võimaliku pettuse ohver), ei saanud ühtegi uuendust MS kodulehelt alla enam. Sai MS'iga ka ühendust võetud. Jagatud soovitused midagi ei muutnud. Lõpuks ei viitsinud nendega rohkem jamada ja sai netist teatud liiki progejupp tõmmatud, mis aitab masinaid uuendatuna hoida. Kas mu WIN on nüüd illegaalne?
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.04.2007 08:29:53 vasta tsitaadiga

AJ kirjutas:
Samas kui Vista on ostetud koos prosega ja garantiis vahetatud emme pärast peaksin ma uue Vista ostma oleks mulle ka nagu külma tehtud. Või kuidas?
Selliste kurtmiste peale on MS mäletamisi vastus olemas - ostke retail versioon icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2007 08:59:55 vasta tsitaadiga

system builderil pole kõrvale ostetavat rauda vaja imo.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 16.04.2007 09:32:11 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
AJ kirjutas:
Samas kui Vista on ostetud koos prosega ja garantiis vahetatud emme pärast peaksin ma uue Vista ostma oleks mulle ka nagu külma tehtud. Või kuidas?
Selliste kurtmiste peale on MS mäletamisi vastus olemas - ostke retail versioon icon_exclaim.gif

Kui ma endale Vista ostan võtan kindlasti Retail versiooni, siis pole kellelgi kobisemist kui ma peaksin tahtma 10x aastas proset ja emmet vahetada.

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 16.04.2007 09:44:57 vasta tsitaadiga

Kui OEM-Vista on emaplaadi küljes kinni, kas siis kasti võib vahetada ?
Kas XP on ka spetsiifiliselt lepinguliselt millegi küljes kinni.. on ehk kusagil miskit head võrdlust või ülevaadet ?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.04.2007 09:47:50 vasta tsitaadiga

Alan B'Stard kirjutas:
Kui OEM-Vista on emaplaadi küljes kinni, kas siis kasti võib vahetada ?
Kas XP on ka spetsiifiliselt lepinguliselt millegi küljes kinni.. on ehk kusagil miskit head võrdlust või ülevaadet ?
Kuskil oma kodukal MS kunagi luges üles mida XP ise kontrollib ja kui kolm neist vahetusse läks, siis tahab uut aktiveerimist
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 16.04.2007 10:01:13 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Alan B'Stard kirjutas:
Kui OEM-Vista on emaplaadi küljes kinni, kas siis kasti võib vahetada ?
Kas XP on ka spetsiifiliselt lepinguliselt millegi küljes kinni.. on ehk kusagil miskit head võrdlust või ülevaadet ?
Kuskil oma kodukal MS kunagi luges üles mida XP ise kontrollib ja kui kolm neist vahetusse läks, siis tahab uut aktiveerimist


Ma mõtlen just lõplikku ja lepingulist-juriidilist sidet, mitte elektroonilist.
Aktiveerimist võib teha palju tahad.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.04.2007 10:06:22 vasta tsitaadiga

EULA-t saad ju lugeda....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2007 13:54:08 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
Alan B'Stard kirjutas:
Undu1 kirjutas:
http://www.zone.ee/abi2/WinVista/Vista_OEM.html


Mis jutt see seal on, et Vista OEM on emaplaadiga seotud, on see lepingus kirjas ?

no kui helistada MS-i aktiveerimisliinile ja ütled, et sul on OEM Win ning emaplaati vahetasid, siis nad ei aktiveeri sul ära seda, muude juppide muutumise puhul aktiveerivad.
noh, tegelt saab, aga tuleb osata rääkida ja oleneb mis inimese otsa sattuda icon_razz1.gif


icon_eek.gif päris mitu korda on emaplaadi vahetamisega win seisma jäänud ning siiamaani olen ikka üle selle liini aktiveeritud saanud
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.04.2007 14:02:21 vasta tsitaadiga

Hazar kirjutas:
Skeptik kirjutas:
Alan B'Stard kirjutas:
Undu1 kirjutas:
http://www.zone.ee/abi2/WinVista/Vista_OEM.html


Mis jutt see seal on, et Vista OEM on emaplaadiga seotud, on see lepingus kirjas ?

no kui helistada MS-i aktiveerimisliinile ja ütled, et sul on OEM Win ning emaplaati vahetasid, siis nad ei aktiveeri sul ära seda, muude juppide muutumise puhul aktiveerivad.
noh, tegelt saab, aga tuleb osata rääkida ja oleneb mis inimese otsa sattuda icon_razz1.gif


icon_eek.gif päris mitu korda on emaplaadi vahetamisega win seisma jäänud ning siiamaani olen ikka üle selle liini aktiveeritud saanud
Vista alles nii nooruke, sul läheb emaplaate nagu leiba icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 16.04.2007 14:24:57 vasta tsitaadiga

kui ma kasvõi kasutatud juppidest omale masina kokku laon, olen ju system builder ja saan OEM vintossi osta..?
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.04.2007 14:38:46 vasta tsitaadiga

rallitaja kirjutas:
kui ma kasvõi kasutatud juppidest omale masina kokku laon, olen ju system builder ja saan OEM vintossi osta..?
...eriti kui ei maini, et masin kasutatud juppidest... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Microsoft muutis OEM müügitingimusi mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.