|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
20.09.2006 00:46:02
|
|
|
| bash: revdep-rebuild: command not found
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.09.2006 00:49:17
|
|
|
#equery belongs revdep-rebuild
app-portage/gentoolkit-0.2.3_pre1
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
20.09.2006 09:18:39
|
|
|
revdep-rebuild -pX
Configuring search environment for revdep-rebuild
Checking reverse dependencies...
Packages containing binaries and libraries broken by a package update
will be emerged.
Collecting system binaries and libraries... done.
(/root/.revdep-rebuild.1_files)
Collecting complete LD_LIBRARY_PATH... done.
(/root/.revdep-rebuild.2_ldpath)
Checking dynamic linking consistency...
done.
(/root/.revdep-rebuild.3_rebuild)
Assigning files to ebuilds... Nothing to rebuild
Evaluating package order... done.
(/root/.revdep-rebuild.5_order)
Dynamic linking on your system is consistent... All done.
ok lahendus olemas:-gtk -gtk2 -gnome ja emerge poppler-bindings
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
22.09.2006 10:58:16
|
|
|
küsimus selline, et üritasin knoppix 3.6-ga saada läbi 6131 netti gprs. hakkas nagu minema ja siis järsku viskas ette telefoni, et telli pakettside.
ei teadnud, kuhu alafoorumisse oleks seda targem panna, aga vast siin sobib see natuke paremini
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
16.11.2006 18:00:32
|
|
|
mis nali mul dvdromiga on (nec 3550)
orig.filmi dvd,data dvd,kõik kirjutatud cd`d näitab mul blank cd või dvd disc
proovitud gnome-volume-manageri
ja ka ivmani,dbusi,hal eraldi
teistes OSides toimib
ps.jama siis ainult gnomes kde ja fluxboxi all toimib
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.11.2006 18:03:22
|
|
|
Kus ta neid tühjana näitab? Kas ka otse mountides ja ls /blah vaadates või ainult mingi vahekihi kaudu vaadates?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
16.11.2006 18:06:55
|
|
|
dsktopis blank disk ning computeri all samuti blank disc.klikkan 2x peala ja tühjus vahib vastu.
vähe hiljem proovin käsitis mountida
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
19.11.2006 18:21:17
|
|
|
Oleks ühele lihtsle asjale lahendust leida.
Kui installin uut programmi nt "emerge opera" siis kas on kuidagi võimalik KDE-s, et installitud programm pannakse automaatselt menüüsse alam-menüü"Internet" alla.
Otsingusse ei osanud mingit head otsisõna kirjutada, millega vastuse oleks saanud. Samas mäletan, et kunagi oleks kuskil nagu sellest juttu olnud.
Ubuntu-t kasutasin tükk aega tagasi aga imo kui seal nt "apt-get install opera" panin siis Gnomes oli Opera, pärast installi, menüüs olemas.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
19.11.2006 18:28:59
|
|
|
Kas sul kappfinder on installitud? Too peaks suurema osa vähegi tuntud programme peale installimist automaatselt menüüsse lisama.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
19.11.2006 18:38:41
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Kas sul kappfinder on installitud? Too peaks suurema osa vähegi tuntud programme peale installimist automaatselt menüüsse lisama. |
ei ole
emerge kappfinder
ja saan errori
!!! Error: the kde-base/kde-env package conflicts with another package;
!!! the two packages cannot be installed on the same system together.
!!! Please use 'emerge --pretend' to determine blockers. |
emerge kappfinder --pretend
Calculating dependencies... done!
[blocks B ] kde-base/kde-env (is blocking kde-base/kdelibs-3.5.5-r5) |
Niipalju kui ma aru sain siis see "kde-base/kde-env" miskitmoodi blokeerib. Mida edasi teha?
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AMD
HV veteran

liitunud: 29.07.2003
|
19.11.2006 18:45:13
|
|
|
Mart352, äkki oled selle kde suure paki peale lasknud, kus kõik need kde vidinad juba sees on?
_________________ From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel. |
|
| Kommentaarid: 335 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
145 :: |
3 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
19.11.2006 18:45:30
|
|
|
unmerge kde-env. See peaks olema üsna vana pakett mida enam ei kasutata
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
19.11.2006 18:52:29
|
|
|
| AMD kirjutas: |
| Mart352, äkki oled selle kde suure paki peale lasknud, kus kõik need kde vidinad juba sees on? |
KDE l2ks jah lihtsalt k2suga emerge KDE
huvitav, et enne terminali kirjutades kappfinder, ei hakanud t66le vb tegin vea ja ei pannud t2hele, nüüd sain toole Siiski Operat pole seal, eks siis tuleb k2sitisi ka vaeva n2ha.
yhes6naga tekitasin valeh2ire, sry
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
19.11.2006 18:54:42
|
|
|
Hm, teglikult vist kappfinder päris automaatselt ikkagi neid rakendusi sinna ei lisa. Paraku ei oska ka öelda mis programm seda teha võiks. Minul on Opera iga kord igatahes emergemisel menüüsse lisandunud. Selles ju ometi asi ei saa olla et ma kasutan metapakette
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
19.11.2006 19:00:00
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Hm, teglikult vist kappfinder päris automaatselt ikkagi neid rakendusi sinna ei lisa. Paraku ei oska ka öelda mis programm seda teha võiks. Minul on Opera iga kord igatahes emergemisel menüüsse lisandunud. Selles ju ometi asi ei saa olla et ma kasutan metapakette  |
Amarok-i n2iteks lisas küll menyysse, ise olin enne amaroki peale lasknud siis menyysse ei ilmunud. Ega see nii oluline polegi, tegelikult vaja muud t2htsamad asjad toole saada. Lihtsalt Ubuntust j2i meelde, et seal l2ks automaatselt ja tekkis huvi, et miks Gentoos nii ei tee ja kuidas saaks.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
deadmeat
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2002
|
20.11.2006 14:32:03
|
|
|
| Mart352 kirjutas: |
| Lihtsalt Ubuntust j2i meelde, et seal l2ks automaatselt ja tekkis huvi, et miks Gentoos nii ei tee ja kuidas saaks. |
Tegelikult ei olene see distrost, vaid desktop managerist. Ubuntul gnome ja sul siis gentool peale pandud kde.
Ise aga sooviks teada saada äkki keegi (mõni targem nagu näiteks HoHo, või ka siis keegi kellel on olnud sama jama) teab imerohtu binutils kompileerimise errori vastu. Mul identne probleem nagu metsjeesusel ja errorid kõik samad baidi pealt ( http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-493291.html ). Linux-headers, glibc reemergemine ei ole aidanud.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
92 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
20.11.2006 15:08:17
|
|
|
metsjeesuse vea pastebinist:
| tsitaat: |
| configure: error: gnu-as: invalid package name |
minul on seni kõik mingitele nimedele/süntaksile viitavad vead tähendanud valet lokaati ( et_EE.UTF-8 ) mis minu puhul tekib laiskusest: üheksal juhul kümnest lasen su käima ilma miinuseta ja enamus keskkonnast päritakse tavakasutajalt. süsteemseks või vähemalt juurika lokaadiks mitte-C või mitte-*_EN panemine on imho suht paha mõte ja lõppeb varem või hiljem probleemidega.
kiire rohi oleks LC_ALL=C emerge -blablabla blabla, püsivama tarbeks säti enda ruudu ~/.profile's, ~/.bashrc's vms kohas mingi suur ja universaalne (C, us_EN, uk_EN) lokaat.
http://www.gentoo.org/doc/en/guide-localization.xml
tegelikult saab seda ainult emerege tarbeks vast ka make.conf'is seada, ise seda variantiei pruugi - juurikal võib maavillane tähestik ka mujal probleeme tekitada.
kmenu kirjetest - need ilmuvad automaagiliselt, kui pakis on kaasas ka korralik *.desktop fail. seda tunnistavad nii kde kui ka gnome, kuid ilmselt mingite mööndustega. näiteks audacity oma mul kde eriti süüa ei tahtnud, ometi peaks nende sisu mingile freedesktop.orgi standardile vastama. opera on ka minul alati (umm.. no vähemalt ametlike ebuildidega) kenasti kde menüüsse tekkinud.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
20.11.2006 15:30:49
|
|
|
| deadmeat kirjutas: |
| Mart352 kirjutas: |
| Lihtsalt Ubuntust j2i meelde, et seal l2ks automaatselt ja tekkis huvi, et miks Gentoos nii ei tee ja kuidas saaks. |
Tegelikult ei olene see distrost, vaid desktop managerist. Ubuntul gnome ja sul siis gentool peale pandud kde. |
Seda ma arvasin ka. Aga selline väike asi peaks ju KDE-s ka ikka võimalik olema.
Muidu peale restarti oli ka Opera ikoon olemas.
_________________ Imperfection is perfect
viimati muutis Mart352 03.12.2006 18:22:05, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
deadmeat
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2002
|
20.11.2006 15:41:45
|
|
|
| marqs kirjutas: |
metsjeesuse vea pastebinist:
| tsitaat: |
| configure: error: gnu-as: invalid package name |
minul on seni kõik mingitele nimedele/süntaksile viitavad vead tähendanud valet lokaati ( et_EE.UTF-8 ) mis minu puhul tekib laiskusest: üheksal juhul kümnest lasen su käima ilma miinuseta ja enamus keskkonnast päritakse tavakasutajalt. süsteemseks või vähemalt juurika lokaadiks mitte-C või mitte-*_EN panemine on imho suht paha mõte ja lõppeb varem või hiljem probleemidega.
kiire rohi oleks LC_ALL=C emerge -blablabla blabla, püsivama tarbeks säti enda ruudu ~/.profile's, ~/.bashrc's vms kohas mingi suur ja universaalne (C, us_EN, uk_EN) lokaat.
http://www.gentoo.org/doc/en/guide-localization.xml
tegelikult saab seda ainult emerege tarbeks vast ka make.conf'is seada, ise seda variantiei pruugi - juurikal võib maavillane tähestik ka mujal probleeme tekitada.
|
Suured suured tänud sulle margs :) mul oleks varsti täitunud juba nädal selle probleemiga.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
92 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
21.11.2006 17:38:16
|
|
|
2x gentoo installi ja mõlemal juhul nii gdm kui ka kde käivitub kahtlaselt kaua st.pilt must ja kursor nähtaval.
nii umbes 20-30seci
/etc/rc.confis DISPLAYMANAGER="kdm" või gdm osa puudud ja pidin selle ise sinna kirjutama
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
21.11.2006 19:09:32
|
|
|
| digweed, ma olen siuksest asjast kuskil kuulnud. Vaata, et su /etc/hosts fail oleks korrektne. Kui seal kõik korras, siis lükka ipv6 välja. Kui see ka ei aita, siis vaata gentoo foorumist, sest su kirjeldet sümptomid tulevad kuskil mälusopis tuttavad ette.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
23.11.2006 23:23:00
|
|
|
hosts on selline nagu ta mul 2a toiminud on
ehk siis lisatud vaid localhosti kõrvale gentoo (minu hostname)
ja ipv6 samuti aastadi toiminud +ipv6 loobuda ei taha
ps.emerge kopete annab errori
meanwhileprotocol.cpp:(.text+0x25b): undefined reference to `Kopete::OnlineStatusManager::self()'
meanwhileprotocol.cpp:(.text+0x277): undefined reference to `Kopete::OnlineStatusManager::onlineStatus(Kopete::Protocol*, Kopete::OnlineStatusManager::Categories) const'
collect2: ld returned 1 exit status
make[5]: *** [kopete_meanwhile.la] Error 1
make[5]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5/kopete/protocols/meanwhile'
make[4]: *** [all-recursive] Error 1
make[4]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5/kopete/protocols/meanwhile'
make[3]: *** [all-recursive] Error 1
make[3]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5/kopete/protocols'
make[2]: *** [all-recursive] Error 1
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5/kopete'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5'
make: *** [all] Error 2
!!! ERROR: kde-base/kopete-3.5.5-r2 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1546: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 937: Called src_compile
kopete-3.5.5-r2.ebuild, line 119: Called kde_src_compile
kde.eclass, line 172: Called kde_src_compile 'all'
kde.eclass, line 342: Called kde_src_compile 'myconf' 'configure' 'make'
kde.eclass, line 338: Called die
!!! died running emake, kde_src_compile:make
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
use flagidest on märgitud vaid arts crypt history kdehiddenvisibility ssl
ja -kdeenablefinal
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
25.11.2006 21:30:04
|
|
|
ma ytleks et viga on kas konkreerses ebuildis või mingis librarys. A) kasuta kuroo-d b) vali mõni kas hilisem või varasem versioon.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.11.2006 21:53:16
|
|
|
Tundub et viga on konkreetses ebuildis kuna mul tuleb täpselt sama viga.
Paraku versioone vahetada eriti ei ole võimalik, see on ainus 3.5.5 seeria Kopete mis hetkel portages eksisteerib. Hetkel kasutatav versioon on 3.5.5, too mitte-kompileeruv on 3.5.5-r2
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
29.11.2006 20:52:31
|
|
|
| digweed kirjutas: |
mis nali mul dvdromiga on (nec 3550)
orig.filmi dvd,data dvd,kõik kirjutatud cd`d näitab mul blank cd või dvd disc
proovitud gnome-volume-manageri
ja ka ivmani,dbusi,hal eraldi
teistes OSides toimib
ps.jama siis ainult gnomes kde ja fluxboxi all toimib  |
| Ho Ho kirjutas: |
| Kus ta neid tühjana näitab? Kas ka otse mountides ja ls /blah vaadates või ainult mingi vahekihi kaudu vaadates? |
käsitsi moundib ilusasti ära
ps.sama kala nüüd ka konqueroriga
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
28.12.2006 23:28:39
|
|
|
Palun veidi abi
Üritan siin Firefox 2-te installida aga millegi pärast "emerge mozilla-firefox" paneb ikka 1.5.0.9 versiooni peale.
seal lehel on nähe, et uusim mozilla-firefox-2.0.0.1
"emerge mozilla-firefox-2.0.0.1" annab
!!! 'mozilla-firefox-2.0.0.1' is not a valid package atom.
!!! Please check ebuild(5) for full details.
!!! (Did you specify a version but forget to prefix with '='?)
Kindlasti on lihtne lahendus aga mina googeldades küll midagi asjaliku ei leidnud.
Portage peaks olema uuendatud sest "emerge gentoo-sources" andis küll viimase kerneli (2.6.18-gentoo-r6 )
"emerge -s firefox" näitab, et ainult 1.5.0.9 ja 1.5.0.5 ver olemasolu
edit: sama on ka operaga. 9.02 on viimane misa saan emerge abil installida aga gentoo-portages on 9.10 olemas http://www.gentoo-portage.com/www-client/opera
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AMD
HV veteran

liitunud: 29.07.2003
|
28.12.2006 23:33:03
|
|
|
emerge =www-client/mozilla-firefox-2.0.0.1
sedasi ikka...
ja KEYWORDS on ~x86
_________________ From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel. |
|
| Kommentaarid: 335 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
145 :: |
3 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
28.12.2006 23:36:45
|
|
|
# nano /etc/portage/package.keywords
sisuks
www-client/mozilla-firefox ~amd64 või ~x86
www-client/opera ~amd64 või ~x86
minu antud teksti file pead ära täitma.muul juhul peale emerge systemi/worldi surab vana firefoxi ja opera peale tagasi!
st.nii ei ole pointi:ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge mozilla-firefox
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
28.12.2006 23:46:53
|
|
|
| digweed kirjutas: |
# nano /etc/portage/package.keywords
sisuks
www-client/mozilla-firefox ~amd64 või ~x86
www-client/opera ~amd64 või ~x86
minu antud teksti file pead ära täitma.muul juhul peale emerge systemi/worldi surab vana firefoxi ja opera peale tagasi!
st.nii ei ole pointi:ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge mozilla-firefox |
tegin selle package.keywords-i ja sisuks siis:
www-client/mozilla-firefox ~x86
www-client/opera ~x86
edasi käsk
| AMD kirjutas: |
| emerge =www-client/mozilla-firefox-2.0.0.1 |
ja hakkas installima. Tänud
Aga digweed mis sa sellega mõtled.
| digweed kirjutas: |
minu antud teksti file pead ära täitma.muul juhul peale emerge systemi/worldi surab vana firefoxi ja opera peale tagasi!
st.nii ei ole pointi:ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge mozilla-firefox |
et kui tühjaks oleks selle package.keywords-i jätnud siis oleks saanud ka installida aga pärast "emerge world"-i pannakse vana firefox peale.
Muidu enne AMD antud käsku polnud ikka kasu kuni selle 2 realise faili tegin
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
28.12.2006 23:51:48
|
|
|
| tsitaat: |
et kui tühjaks oleks selle package.keywords-i jätnud siis oleks saanud ka installida aga pärast "emerge world"-i pannakse vana firefox peale.
|
just seda ma mõtlesingi
ps.muidu piisab ka emerge -av mozilla-firefox kui keywords täidetud
ps.ps "KEYWORDS on ~x86" sellega AMD pidaski silmas,et täidad vastava texti file ära
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
28.12.2006 23:57:15
|
|
|
| digweed kirjutas: |
| tsitaat: |
et kui tühjaks oleks selle package.keywords-i jätnud siis oleks saanud ka installida aga pärast "emerge world"-i pannakse vana firefox peale.
|
just seda ma mõtlesingi
ps.muidu piisab ka emerge -av mozilla-firefox kui keywords täidetud
ps.ps "KEYWORDS on ~x86" sellega AMD pidaski silmas,et täidad vastava texti file ära  |
ok Tänud
Kunagi ammu lugesin nende masked jms värkide kohta aga arvasin, et fireox 2 juba nii kaua väljas olnud, et see peaks niisama peale minema
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
29.12.2006 15:17:47
|
|
|
Mart352, pakkihaldusel on abiks kuroo.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
06.01.2007 14:37:18
|
|
|
Kahjuks aidata ei oska aga sooviks teada kas udev-i peale panemiseks
emerge -C coldplug
emerge udev |
piisab?
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
limp
HV Guru

liitunud: 11.08.2003
|
06.01.2007 14:38:19
|
|
|
baselayouti reinstall ehk aitab?
_________________ Ärgake lapsed, maailm on hädaohus
Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta! |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
06.01.2007 14:50:53
|
|
|
colplug maha lastud ja uus udev peal
baselayouti re-install ei ole aidanud
proovitud ka ~x86 baselayouti
uurin kas midagi leian gentoo foorumist.
krt siis kui vaja ei ole Ho Hod ka online
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
limp
HV Guru

liitunud: 11.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.01.2007 14:58:54
|
|
|
hetkel midagi tarka ei oska öelda. Depscan näitas et too puuduv fail peaks olema bsaelayoudi üks osa:
# equery belongs depscan.sh
[ Searching for file(s) depscan.sh in *... ]
sys-apps/baselayout-1.12.8-r1 (/etc/init.d/depscan.sh -> ../../sbin/depscan.sh)
sys-apps/baselayout-1.12.8-r1 (/sbin/depscan.sh) |
Kui selle reinstall ei aita siis on tõenäoliselt viga milleski muus.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
06.01.2007 15:00:47
|
|
|
digweed, sellised kalad ei teki ju iseenesest või kuufaasi jäärgi. mis sellele eelnes?
peale viimast madalama taseme (baselayout, udev, ...) kraami uuendamist dispatch-conf, etc-update või muu konfiuuendus on ikka käima lastud?
Mart352, lisaks veel etc uuendus (dispatch-conf või etc-update). üljäänu jutustab sulle portage peale udev'i paigaldamist
( A stale coldplug init script found. You should run:
rc-update del coldplug
rm -f /etc/init.d/coldplug
udev now provides its own coldplug functionality.)
muide alates versioonist 2.1 on portagel suht viisakad logimisvahendid, lülige see värk /etc/make.conf.example järgi sisse ja peale järgmist emerge -uD world'i laske silmadega üle elogv/elogviever/elogviever 'i pakutava info. erinevate ebuildide postinstallid sisaldavad meeldetuletusi revdev-rebuildi, etc uuendamise ja muu säherduse kohta.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
06.01.2007 15:12:39
|
|
|
clean install toimus
aga mõistus ei ole oma teha ehk siis tulevikus peaks vähem use flagi näppima (build nimelt oli use flagis)
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
06.01.2007 17:44:40
|
|
|
| marqs kirjutas: |
Mart352, lisaks veel etc uuendus (dispatch-conf või etc-update). üljäänu jutustab sulle portage peale udev'i paigaldamist
( A stale coldplug init script found. You should run:
rc-update del coldplug
rm -f /etc/init.d/coldplug
udev now provides its own coldplug functionality.) |
eth0 kadus ära
ifconfig näitab ainult lo-d ning ifconfig etho up ütleb, et sellist asja pole olemas. Proovisin eth1-te ka.
kordamööda Gentoo ja XP vahel bootides jõudsin niikaugele
nc8000 mart # rc-status
net.eth0 [ stopped ]
nc8000 mart # rc-config restart net.eth0
Restarting init script
* Starting eth0
* You are using a depreciated configuration syntax for eth0
* You are advised to read /etc/conf.d/net.example and upgrade it accordingly
* Bringing up eth0
* dhcp
* network interface eth0 does not exist
* Please verify hardware or kernel module (driver) [ !! ]
Kernelit ega midagi ei ole puutunud. lspci näitab ka võrukaardi olemasolu aga ilmselt pole "drivereid" laetud vmt. Kuidas ma neid ise laadida saan.
kas rc-update add net.eth0 default ei peaks seda tegema, et bootides asi automaatselt tööle hakkaks?
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
airm
HV Guru
liitunud: 26.02.2003
|
06.01.2007 19:02:57
|
|
|
* You are using a depreciated configuration syntax for eth0
* You are advised to read /etc/conf.d/net.example and upgrade it accordingly
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
06.01.2007 19:13:53
|
|
|
vana malli järgi tehtud võrgukonf paneb initi küll kisama, aga moodulit sellegi poolest ta maha laadima ei kipu.
rc võrguskriptid eeldavad, et vastav moodul on juba laetud. enne laadis sul boodi ajal mooduleid coldplug, nüüd nüüd peaks seda tegema udev.
kas /etc/conf.d/rc 's on coldplug lubatud? ( RC_COLDPLUG="yes" )
muidu mooduleid laed käsitsi nii: modprobe <moodul>. selle nc8000 puhul võiks moodul olla bcm5700 või tg3, aga siin pead sa ilmselt ise rohkem teadma. moodulid asuvad /lib/modules/2.6.xx-gentoo-rx/ katloogis, ebuildist tulnud kipuvad olema seal ./net all, kerneliga tulnud võrgutüürelid asuvad ./kernel/drivers/net/ 'is.
kui coldplug mingil põhjusel ei meeldi ja soov on käsitsi määrata, mida laetakse, siis selle tarbeks on /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
06.01.2007 19:39:22
|
|
|
| marqs kirjutas: |
vana malli järgi tehtud võrgukonf paneb initi küll kisama, aga moodulit sellegi poolest ta maha laadima ei kipu.
rc võrguskriptid eeldavad, et vastav moodul on juba laetud. enne laadis sul boodi ajal mooduleid coldplug, nüüd nüüd peaks seda tegema udev.
kas /etc/conf.d/rc 's on coldplug lubatud? ( RC_COLDPLUG="yes" )
muidu mooduleid laed käsitsi nii: modprobe <moodul>. selle nc8000 puhul võiks moodul olla bcm5700 või tg3, aga siin pead sa ilmselt ise rohkem teadma. moodulid asuvad /lib/modules/2.6.xx-gentoo-rx/ katloogis, ebuildist tulnud kipuvad olema seal ./net all, kerneliga tulnud võrgutüürelid asuvad ./kernel/drivers/net/ 'is.
kui coldplug mingil põhjusel ei meeldi ja soov on käsitsi määrata, mida laetakse, siis selle tarbeks on /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6 |
"modprobe tg3" aitas
/etc/conf.d/rc 's on coldplug lubatud
( RC_COLDPLUG="yes" )
Udev-i hakkasin tahtma kuna gnomet ei sanud uuendada kuna coldplug blokeeris midagi. Täpselt seda veateadet enam ei mäleta pole alles ka kuskil
liskas Gentoo forumites jms otsides leidsin, et coldplug on udev-i poolt välja vahetatud
hetkel lisasin selle tg3-me siinna /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jolinar
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004
|
06.01.2007 23:11:32
|
|
|
| Kernelisse sisse ehitada kõikide vajalike moodulite autoload. Ise kasutan just seda varianti.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andresv
HV kasutaja
liitunud: 06.12.2004
|
17.01.2007 14:52:48
|
|
|
Äkki keegi suudab mind aidata CardMan 2020 kaardilugeja töölesaamisega.
kernel on 2.6.17-gentoo-r8
insatllisin sellised vidinad
sys-apps/pcsc-lite 1.3.2
dev-libs/openct 0.6.11
dev-libs/opensc 0.11.1
|
lisaks sellele siis installitud "CardMan 2020 PC/SC for Linux" nimeline asi, mis kirjutab sellista asja
| tsitaat: |
Jan 17 12:15:36 andresv cardman_usb.c v2.4.0beta1 support.linux@omnikey.com
Jan 17 12:15:36 andresv cardman_usb found a OMNIKEY CardMan 2020
|
seda oli vaja naguke häkkida, et see kompileeruks
originaal driver
moditud driver
"opensc-tool --list-readers" väljund on selline
Readers known about:
Nr. Driver Name
0 openct OpenCT reader (detached)
1 openct OpenCT reader (detached)
2 openct OpenCT reader (detached)
3 openct OpenCT reader (detached)
4 openct OpenCT reader (detached)
|
conf-i failid on sellised
http://www.qandatoday.net/~andres/openct.conf
http://www.qandatoday.net/~andres/opensc.conf
pcscd kirjutab sellist asja
| tsitaat: |
Jan 17 13:38:00 andresv pcscd: pcscdaemon.c:464:main() pcsc-lite 1.3.2 daemon ready.
|
ning lsmod sellist
| tsitaat: |
Module Size Used by
cardman 17152 0
verify_area 2304 1 cardman
pcspkr 3328 0
intel_agp 18716 1
nfs 66188 0
lockd 38152 1 nfs
sunrpc 118332 2 nfs,lockd
|
Igasugune abi teretulnud, tahaks asja tööle saada
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
17.01.2007 22:52:28
|
|
|
krt.gaim(stable) on xfce4 all trikke tegema hakanud
gaim
*** glibc detected *** gaim: corrupted double-linked list: 0x08499af8 ***
======= Backtrace: =========
/lib/libc.so.6[0xb76ebbf3]
/lib/libc.so.6[0xb76ecd57]
/lib/libc.so.6(__libc_free+0x79)[0xb76ed16e]
/usr/lib/libglib-2.0.so.0(g_free+0x2b)[0xb797eb71]
/usr/lib/gaim/libmsn.so(msn_slp_call_destroy+0x9c)[0xb6dc776a]
/usr/lib/gaim/libmsn.so(msn_slp_call_timeout+0x3d)[0xb6dc77d8]
/usr/lib/libglib-2.0.so.0[0xb79783af]
======= Memory map: ========
08048000-0810b000 r-xp 00000000 08:07 846988 /usr/bin/gaim
0810b000-0810d000 rw-p 000c3000 08:07 846988 /usr/bin/gaim
0810d000-08518000 rw-p 0810d000 00:00 0 [heap]
b5700000-b5721000 rw-p b5700000 00:00 0
b5721000-b5800000 ---p b5721000 00:00 0
b5828000-b5831000 r-xp 00000000 08:07 1132034 /usr/lib/gcc/i686-pc-linux-gnu/4.1.1/libgcc_s.so.1
b5831000-b5832000 rw-p 00008000 08:07 1132034 /usr/lib/gcc/i686-pc-linux-gnu/4.1.1/libgcc_s.so.1
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
20.01.2007 02:35:54
|
|
|
Ma veidi gentoo installiga hädas.
livecd ~ # mount /dev/sda3 /mnt/gentoo
livecd ~ # mkdir /mnt/gentoo/boot
livecd ~ # mount /dev/sda1 /mnt/gentoo/boot
kuhu ma moundin /mnt/gentoo/boot-i kui ma ei teinud eraldi boot partitsiooni? ehk mida ma kirjutan bold teksti asemel. Proovisn ise mingi kausta teha aga mountimisel ütleb is not a block device
Ketas jagatud nii:
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/hda1 * 1 3655 29358756 7 HPFS/NTFS <--Win XP
/dev/hda2 3656 3786 1052257+ 82 Linux swap / Solaris
/dev/hda3 3787 9729 47737147+ 5 Extended
/dev/hda5 3787 4961 9438156 83 Linux
/dev/hda6 4962 7117 17318038+ 83 Linux
/dev/hda7 7118 9729 20980858+ 7 HPFS/NTFS
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jolinar
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004
|
20.01.2007 02:42:50
|
|
|
Siis ei moundigi boot parti. Teed ainult boot katalooma.
fstabi peaks minema boot "part -iks" /boot/.
Ja miks sa sda -d mountid, kui ketas hda on?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
20.01.2007 02:51:05
|
|
|
| Jolinar kirjutas: |
Siis ei moundigi boot parti. Teed ainult boot katalooma.
fstabi peaks minema boot "part -iks" /boot/.
Ja miks sa sda -d mountid, kui ketas hda on? |
see sda kopeerisin handbookist, unustasin hda-ks muuta
et siis tirin stage ära ning siis muudan fstabi
/boot/ /hda5/boot
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|