Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2006 00:46:02 vasta tsitaadiga

bash: revdep-rebuild: command not found
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.09.2006 00:49:17 vasta tsitaadiga

#equery belongs revdep-rebuild
app-portage/gentoolkit-0.2.3_pre1

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2006 09:18:39 vasta tsitaadiga

revdep-rebuild -pX
Configuring search environment for revdep-rebuild

Checking reverse dependencies...

Packages containing binaries and libraries broken by a package update
will be emerged.

Collecting system binaries and libraries... done.
(/root/.revdep-rebuild.1_files)

Collecting complete LD_LIBRARY_PATH... done.
(/root/.revdep-rebuild.2_ldpath)

Checking dynamic linking consistency...
done.
(/root/.revdep-rebuild.3_rebuild)

Assigning files to ebuilds... Nothing to rebuild

Evaluating package order... done.
(/root/.revdep-rebuild.5_order)

Dynamic linking on your system is consistent... All done.

ok lahendus olemas:-gtk -gtk2 -gnome ja emerge poppler-bindings
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2006 10:58:16 vasta tsitaadiga

küsimus selline, et üritasin knoppix 3.6-ga saada läbi 6131 netti gprs. hakkas nagu minema ja siis järsku viskas ette telefoni, et telli pakettside.
ei teadnud, kuhu alafoorumisse oleks seda targem panna, aga vast siin sobib see natuke paremini

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2006 18:00:32 vasta tsitaadiga

mis nali mul dvdromiga on (nec 3550)
orig.filmi dvd,data dvd,kõik kirjutatud cd`d näitab mul blank cd või dvd disc icon_eek.gif
proovitud gnome-volume-manageri
ja ka ivmani,dbusi,hal eraldi
teistes OSides toimib
ps.jama siis ainult gnomes icon_rolleyes.gif kde ja fluxboxi all toimib thumbs_up.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.11.2006 18:03:22 vasta tsitaadiga

Kus ta neid tühjana näitab? Kas ka otse mountides ja ls /blah vaadates või ainult mingi vahekihi kaudu vaadates?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2006 18:06:55 vasta tsitaadiga

dsktopis blank disk ning computeri all samuti blank disc.klikkan 2x peala ja tühjus vahib vastu.
vähe hiljem proovin käsitis mountida
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 19.11.2006 18:21:17 vasta tsitaadiga

Oleks ühele lihtsle asjale lahendust leida.

Kui installin uut programmi nt "emerge opera" siis kas on kuidagi võimalik KDE-s, et installitud programm pannakse automaatselt menüüsse alam-menüü"Internet" alla.
Otsingusse ei osanud mingit head otsisõna kirjutada, millega vastuse oleks saanud. Samas mäletan, et kunagi oleks kuskil nagu sellest juttu olnud.
Ubuntu-t kasutasin tükk aega tagasi aga imo kui seal nt "apt-get install opera" panin siis Gnomes oli Opera, pärast installi, menüüs olemas.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.11.2006 18:28:59 vasta tsitaadiga

Kas sul kappfinder on installitud? Too peaks suurema osa vähegi tuntud programme peale installimist automaatselt menüüsse lisama.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 19.11.2006 18:38:41 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kas sul kappfinder on installitud? Too peaks suurema osa vähegi tuntud programme peale installimist automaatselt menüüsse lisama.


ei ole


emerge kappfinder
ja saan errori

!!! Error: the kde-base/kde-env package conflicts with another package;
!!!        the two packages cannot be installed on the same system together.
!!!        Please use 'emerge --pretend' to determine blockers.


emerge kappfinder --pretend

Calculating dependencies... done!
[blocks B     ] kde-base/kde-env (is blocking kde-base/kdelibs-3.5.5-r5)


Niipalju kui ma aru sain siis see "kde-base/kde-env" miskitmoodi blokeerib. Mida edasi teha?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 19.11.2006 18:45:13 vasta tsitaadiga

Mart352, äkki oled selle kde suure paki peale lasknud, kus kõik need kde vidinad juba sees on?
_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.11.2006 18:45:30 vasta tsitaadiga

unmerge kde-env. See peaks olema üsna vana pakett mida enam ei kasutata
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 19.11.2006 18:52:29 vasta tsitaadiga

AMD kirjutas:
Mart352, äkki oled selle kde suure paki peale lasknud, kus kõik need kde vidinad juba sees on?


KDE l2ks jah lihtsalt k2suga emerge KDE

huvitav, et enne terminali kirjutades kappfinder, ei hakanud t66le vb tegin vea ja ei pannud t2hele, nüüd sain toole thumbs_up.gif Siiski Operat pole seal, eks siis tuleb k2sitisi ka vaeva n2ha.

yhes6naga tekitasin valeh2ire, sry icon_redface.gif
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.11.2006 18:54:42 vasta tsitaadiga

Hm, teglikult vist kappfinder päris automaatselt ikkagi neid rakendusi sinna ei lisa. Paraku ei oska ka öelda mis programm seda teha võiks. Minul on Opera iga kord igatahes emergemisel menüüsse lisandunud. Selles ju ometi asi ei saa olla et ma kasutan metapakette icon_confused.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 19.11.2006 19:00:00 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Hm, teglikult vist kappfinder päris automaatselt ikkagi neid rakendusi sinna ei lisa. Paraku ei oska ka öelda mis programm seda teha võiks. Minul on Opera iga kord igatahes emergemisel menüüsse lisandunud. Selles ju ometi asi ei saa olla et ma kasutan metapakette icon_confused.gif


Amarok-i n2iteks lisas küll menyysse, ise olin enne amaroki peale lasknud siis menyysse ei ilmunud. Ega see nii oluline polegi, tegelikult vaja muud t2htsamad asjad toole saada. Lihtsalt Ubuntust j2i meelde, et seal l2ks automaatselt ja tekkis huvi, et miks Gentoos nii ei tee ja kuidas saaks.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deadmeat
HV kasutaja
deadmeat

liitunud: 05.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2006 14:32:03 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:
Lihtsalt Ubuntust j2i meelde, et seal l2ks automaatselt ja tekkis huvi, et miks Gentoos nii ei tee ja kuidas saaks.

Tegelikult ei olene see distrost, vaid desktop managerist. Ubuntul gnome ja sul siis gentool peale pandud kde.

Ise aga sooviks teada saada äkki keegi (mõni targem nagu näiteks HoHo, või ka siis keegi kellel on olnud sama jama) teab imerohtu binutils kompileerimise errori vastu. Mul identne probleem nagu metsjeesusel ja errorid kõik samad baidi pealt ( http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-493291.html ). Linux-headers, glibc reemergemine ei ole aidanud.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2006 15:08:17 vasta tsitaadiga

metsjeesuse vea pastebinist:
tsitaat:
configure: error: gnu-as: invalid package name

minul on seni kõik mingitele nimedele/süntaksile viitavad vead tähendanud valet lokaati ( et_EE.UTF-8 ) mis minu puhul tekib laiskusest: üheksal juhul kümnest lasen su käima ilma miinuseta ja enamus keskkonnast päritakse tavakasutajalt. süsteemseks või vähemalt juurika lokaadiks mitte-C või mitte-*_EN panemine on imho suht paha mõte ja lõppeb varem või hiljem probleemidega.
kiire rohi oleks LC_ALL=C emerge -blablabla blabla, püsivama tarbeks säti enda ruudu ~/.profile's, ~/.bashrc's vms kohas mingi suur ja universaalne (C, us_EN, uk_EN) lokaat.
http://www.gentoo.org/doc/en/guide-localization.xml
tegelikult saab seda ainult emerege tarbeks vast ka make.conf'is seada, ise seda variantiei pruugi - juurikal võib maavillane tähestik ka mujal probleeme tekitada.



kmenu kirjetest - need ilmuvad automaagiliselt, kui pakis on kaasas ka korralik *.desktop fail. seda tunnistavad nii kde kui ka gnome, kuid ilmselt mingite mööndustega. näiteks audacity oma mul kde eriti süüa ei tahtnud, ometi peaks nende sisu mingile freedesktop.orgi standardile vastama. opera on ka minul alati (umm.. no vähemalt ametlike ebuildidega) kenasti kde menüüsse tekkinud.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 20.11.2006 15:30:49 vasta tsitaadiga

deadmeat kirjutas:
Mart352 kirjutas:
Lihtsalt Ubuntust j2i meelde, et seal l2ks automaatselt ja tekkis huvi, et miks Gentoos nii ei tee ja kuidas saaks.

Tegelikult ei olene see distrost, vaid desktop managerist. Ubuntul gnome ja sul siis gentool peale pandud kde.


Seda ma arvasin ka. Aga selline väike asi peaks ju KDE-s ka ikka võimalik olema.

Muidu peale restarti oli ka Opera ikoon olemas.

_________________
Imperfection is perfect


viimati muutis Mart352 03.12.2006 18:22:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deadmeat
HV kasutaja
deadmeat

liitunud: 05.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2006 15:41:45 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
metsjeesuse vea pastebinist:
tsitaat:
configure: error: gnu-as: invalid package name

minul on seni kõik mingitele nimedele/süntaksile viitavad vead tähendanud valet lokaati ( et_EE.UTF-8 ) mis minu puhul tekib laiskusest: üheksal juhul kümnest lasen su käima ilma miinuseta ja enamus keskkonnast päritakse tavakasutajalt. süsteemseks või vähemalt juurika lokaadiks mitte-C või mitte-*_EN panemine on imho suht paha mõte ja lõppeb varem või hiljem probleemidega.
kiire rohi oleks LC_ALL=C emerge -blablabla blabla, püsivama tarbeks säti enda ruudu ~/.profile's, ~/.bashrc's vms kohas mingi suur ja universaalne (C, us_EN, uk_EN) lokaat.
http://www.gentoo.org/doc/en/guide-localization.xml
tegelikult saab seda ainult emerege tarbeks vast ka make.conf'is seada, ise seda variantiei pruugi - juurikal võib maavillane tähestik ka mujal probleeme tekitada.


Suured suured tänud sulle margs :) mul oleks varsti täitunud juba nädal selle probleemiga.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2006 17:38:16 vasta tsitaadiga

2x gentoo installi ja mõlemal juhul nii gdm kui ka kde käivitub kahtlaselt kaua icon_rolleyes.gif st.pilt must ja kursor nähtaval.
nii umbes 20-30seci icon_eek.gif
/etc/rc.confis DISPLAYMANAGER="kdm" või gdm osa puudud ja pidin selle ise sinna kirjutama icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 21.11.2006 19:09:32 vasta tsitaadiga

digweed, ma olen siuksest asjast kuskil kuulnud. Vaata, et su /etc/hosts fail oleks korrektne. Kui seal kõik korras, siis lükka ipv6 välja. Kui see ka ei aita, siis vaata gentoo foorumist, sest su kirjeldet sümptomid tulevad kuskil mälusopis tuttavad ette.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2006 23:23:00 vasta tsitaadiga

hosts on selline nagu ta mul 2a toiminud on icon_rolleyes.gif
ehk siis lisatud vaid localhosti kõrvale gentoo (minu hostname)
ja ipv6 samuti aastadi toiminud icon_rolleyes.gif +ipv6 loobuda ei taha

ps.emerge kopete annab errori
meanwhileprotocol.cpp:(.text+0x25b): undefined reference to `Kopete::OnlineStatusManager::self()'
meanwhileprotocol.cpp:(.text+0x277): undefined reference to `Kopete::OnlineStatusManager::onlineStatus(Kopete::Protocol*, Kopete::OnlineStatusManager::Categories) const'
collect2: ld returned 1 exit status
make[5]: *** [kopete_meanwhile.la] Error 1
make[5]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5/kopete/protocols/meanwhile'
make[4]: *** [all-recursive] Error 1
make[4]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5/kopete/protocols/meanwhile'
make[3]: *** [all-recursive] Error 1
make[3]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5/kopete/protocols'
make[2]: *** [all-recursive] Error 1
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5/kopete'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/kopete-3.5.5-r2/work/kopete-3.5.5'
make: *** [all] Error 2

!!! ERROR: kde-base/kopete-3.5.5-r2 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1546: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 937: Called src_compile
kopete-3.5.5-r2.ebuild, line 119: Called kde_src_compile
kde.eclass, line 172: Called kde_src_compile 'all'
kde.eclass, line 342: Called kde_src_compile 'myconf' 'configure' 'make'
kde.eclass, line 338: Called die

!!! died running emake, kde_src_compile:make
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.

use flagidest on märgitud vaid arts crypt history kdehiddenvisibility ssl
ja -kdeenablefinal
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 25.11.2006 21:30:04 vasta tsitaadiga

ma ytleks et viga on kas konkreerses ebuildis või mingis librarys. A) kasuta kuroo-d b) vali mõni kas hilisem või varasem versioon.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.11.2006 21:53:16 vasta tsitaadiga

Tundub et viga on konkreetses ebuildis kuna mul tuleb täpselt sama viga.
Paraku versioone vahetada eriti ei ole võimalik, see on ainus 3.5.5 seeria Kopete mis hetkel portages eksisteerib. Hetkel kasutatav versioon on 3.5.5, too mitte-kompileeruv on 3.5.5-r2

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2006 20:52:31 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
mis nali mul dvdromiga on (nec 3550)
orig.filmi dvd,data dvd,kõik kirjutatud cd`d näitab mul blank cd või dvd disc icon_eek.gif
proovitud gnome-volume-manageri
ja ka ivmani,dbusi,hal eraldi
teistes OSides toimib
ps.jama siis ainult gnomes icon_rolleyes.gif kde ja fluxboxi all toimib thumbs_up.gif

Ho Ho kirjutas:
Kus ta neid tühjana näitab? Kas ka otse mountides ja ls /blah vaadates või ainult mingi vahekihi kaudu vaadates?

käsitsi moundib ilusasti ära
ps.sama kala nüüd ka konqueroriga icon_neutral.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 28.12.2006 23:28:39 vasta tsitaadiga

Palun veidi abi
Üritan siin Firefox 2-te installida aga millegi pärast "emerge mozilla-firefox" paneb ikka 1.5.0.9 versiooni peale.
seal lehel on nähe, et uusim mozilla-firefox-2.0.0.1

"emerge mozilla-firefox-2.0.0.1" annab

!!! 'mozilla-firefox-2.0.0.1' is not a valid package atom.
!!! Please check ebuild(5) for full details.
!!! (Did you specify a version but forget to prefix with '='?)

Kindlasti on lihtne lahendus aga mina googeldades küll midagi asjaliku ei leidnud.
Portage peaks olema uuendatud sest "emerge gentoo-sources" andis küll viimase kerneli (2.6.18-gentoo-r6 )

"emerge -s firefox" näitab, et ainult 1.5.0.9 ja 1.5.0.5 ver olemasolu
icon_rolleyes.gif

edit: sama on ka operaga. 9.02 on viimane misa saan emerge abil installida aga gentoo-portages on 9.10 olemas http://www.gentoo-portage.com/www-client/opera

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 28.12.2006 23:33:03 vasta tsitaadiga

emerge =www-client/mozilla-firefox-2.0.0.1
sedasi ikka...
ja KEYWORDS on ~x86

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2006 23:36:45 vasta tsitaadiga

# nano /etc/portage/package.keywords
sisuks
www-client/mozilla-firefox ~amd64 või ~x86
www-client/opera ~amd64 või ~x86
minu antud teksti file pead ära täitma.muul juhul peale emerge systemi/worldi surab vana firefoxi ja opera peale tagasi!
st.nii ei ole pointi:ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge mozilla-firefox
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 28.12.2006 23:46:53 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
# nano /etc/portage/package.keywords
sisuks
www-client/mozilla-firefox ~amd64 või ~x86
www-client/opera ~amd64 või ~x86
minu antud teksti file pead ära täitma.muul juhul peale emerge systemi/worldi surab vana firefoxi ja opera peale tagasi!
st.nii ei ole pointi:ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge mozilla-firefox


tegin selle package.keywords-i ja sisuks siis:
www-client/mozilla-firefox ~x86
www-client/opera ~x86

edasi käsk
AMD kirjutas:
emerge =www-client/mozilla-firefox-2.0.0.1


ja hakkas installima. Tänud

Aga digweed mis sa sellega mõtled.
digweed kirjutas:
minu antud teksti file pead ära täitma.muul juhul peale emerge systemi/worldi surab vana firefoxi ja opera peale tagasi!
st.nii ei ole pointi:ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge mozilla-firefox


et kui tühjaks oleks selle package.keywords-i jätnud siis oleks saanud ka installida aga pärast "emerge world"-i pannakse vana firefox peale.

Muidu enne AMD antud käsku polnud ikka kasu kuni selle 2 realise faili tegin

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2006 23:51:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

et kui tühjaks oleks selle package.keywords-i jätnud siis oleks saanud ka installida aga pärast "emerge world"-i pannakse vana firefox peale.

just seda ma mõtlesingi
ps.muidu piisab ka emerge -av mozilla-firefox kui keywords täidetud thumbs_up.gif
ps.ps "KEYWORDS on ~x86" sellega AMD pidaski silmas,et täidad vastava texti file ära thumbs_up.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 28.12.2006 23:57:15 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
tsitaat:

et kui tühjaks oleks selle package.keywords-i jätnud siis oleks saanud ka installida aga pärast "emerge world"-i pannakse vana firefox peale.

just seda ma mõtlesingi
ps.muidu piisab ka emerge -av mozilla-firefox kui keywords täidetud thumbs_up.gif
ps.ps "KEYWORDS on ~x86" sellega AMD pidaski silmas,et täidad vastava texti file ära thumbs_up.gif


ok Tänud icon_smile.gif

Kunagi ammu lugesin nende masked jms värkide kohta aga arvasin, et fireox 2 juba nii kaua väljas olnud, et see peaks niisama peale minema icon_rolleyes.gif

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 29.12.2006 15:17:47 vasta tsitaadiga

Mart352, pakkihaldusel on abiks kuroo.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2007 14:34:03 vasta tsitaadiga

http://img222.imageshack.us/img222/7058/img0624wl6.jpg
bootides kala siis selline icon_confused.gif
proovinud 2 kernelit,udev 103 peal,
colplugi peale panek ka ei aidanud (lasin udevi maha),baselayout on peal
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 06.01.2007 14:37:18 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
http://img222.imageshack.us/img222/7058/img0624wl6.jpg
bootides kala siis selline icon_confused.gif
proovinud 2 kernelit,udev 103 peal,
colplugi peale panek ka ei aidanud (lasin udevi maha),baselayout on peal


Kahjuks aidata ei oska aga sooviks teada kas udev-i peale panemiseks
emerge -C coldplug
emerge udev

piisab?

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 06.01.2007 14:38:19 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
http://img222.imageshack.us/img222/7058/img0624wl6.jpg
bootides kala siis selline icon_confused.gif
proovinud 2 kernelit,udev 103 peal,
colplugi peale panek ka ei aidanud (lasin udevi maha),baselayout on peal

baselayouti reinstall ehk aitab?

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2007 14:50:53 vasta tsitaadiga

colplug maha lastud ja uus udev peal
baselayouti re-install ei ole aidanud
proovitud ka ~x86 baselayouti
uurin kas midagi leian gentoo foorumist.
krt siis kui vaja ei ole Ho Hod ka online icon_smile.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 06.01.2007 14:57:02 vasta tsitaadiga

kui vene keelt oskad, ehk leiad abi: http://www.linuxforum.ru/lofiversion/index.php/t28249.html
_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.01.2007 14:58:54 vasta tsitaadiga

hetkel midagi tarka ei oska öelda. Depscan näitas et too puuduv fail peaks olema bsaelayoudi üks osa:
# equery belongs depscan.sh
[ Searching for file(s) depscan.sh in *... ]
sys-apps/baselayout-1.12.8-r1 (/etc/init.d/depscan.sh -> ../../sbin/depscan.sh)
sys-apps/baselayout-1.12.8-r1 (/sbin/depscan.sh)
Kui selle reinstall ei aita siis on tõenäoliselt viga milleski muus.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2007 15:00:47 vasta tsitaadiga

digweed, sellised kalad ei teki ju iseenesest või kuufaasi jäärgi. mis sellele eelnes?
peale viimast madalama taseme (baselayout, udev, ...) kraami uuendamist dispatch-conf, etc-update või muu konfiuuendus on ikka käima lastud?


Mart352, lisaks veel etc uuendus (dispatch-conf või etc-update). üljäänu jutustab sulle portage peale udev'i paigaldamist
( A stale coldplug init script found. You should run:
rc-update del coldplug
rm -f /etc/init.d/coldplug
udev now provides its own coldplug functionality.)

muide alates versioonist 2.1 on portagel suht viisakad logimisvahendid, lülige see värk /etc/make.conf.example järgi sisse ja peale järgmist emerge -uD world'i laske silmadega üle elogv/elogviever/elogviever 'i pakutava info. erinevate ebuildide postinstallid sisaldavad meeldetuletusi revdev-rebuildi, etc uuendamise ja muu säherduse kohta.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2007 15:12:39 vasta tsitaadiga

clean install toimus
aga mõistus ei ole oma teha icon_smile.gif ehk siis tulevikus peaks vähem use flagi näppima icon_biggrin.gif (build nimelt oli use flagis) icon_razz.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 06.01.2007 17:44:40 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
Mart352, lisaks veel etc uuendus (dispatch-conf või etc-update). üljäänu jutustab sulle portage peale udev'i paigaldamist
( A stale coldplug init script found. You should run:
rc-update del coldplug
rm -f /etc/init.d/coldplug
udev now provides its own coldplug functionality.)


icon_rolleyes.gif eth0 kadus ära
ifconfig näitab ainult lo-d ning ifconfig etho up ütleb, et sellist asja pole olemas. Proovisin eth1-te ka.

kordamööda Gentoo ja XP vahel bootides jõudsin niikaugele

nc8000 mart # rc-status
net.eth0 [ stopped ]

nc8000 mart # rc-config restart net.eth0
Restarting init script
* Starting eth0
* You are using a depreciated configuration syntax for eth0
* You are advised to read /etc/conf.d/net.example and upgrade it accordingly
* Bringing up eth0
* dhcp
* network interface eth0 does not exist
* Please verify hardware or kernel module (driver) [ !! ]

Kernelit ega midagi ei ole puutunud. lspci näitab ka võrukaardi olemasolu aga ilmselt pole "drivereid" laetud vmt. Kuidas ma neid ise laadida saan.
kas rc-update add net.eth0 default ei peaks seda tegema, et bootides asi automaatselt tööle hakkaks?

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 06.01.2007 19:02:57 vasta tsitaadiga

* You are using a depreciated configuration syntax for eth0
* You are advised to read /etc/conf.d/net.example and upgrade it accordingly
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2007 19:13:53 vasta tsitaadiga

vana malli järgi tehtud võrgukonf paneb initi küll kisama, aga moodulit sellegi poolest ta maha laadima ei kipu.
rc võrguskriptid eeldavad, et vastav moodul on juba laetud. enne laadis sul boodi ajal mooduleid coldplug, nüüd nüüd peaks seda tegema udev.
kas /etc/conf.d/rc 's on coldplug lubatud? ( RC_COLDPLUG="yes" )

muidu mooduleid laed käsitsi nii: modprobe <moodul>. selle nc8000 puhul võiks moodul olla bcm5700 või tg3, aga siin pead sa ilmselt ise rohkem teadma. moodulid asuvad /lib/modules/2.6.xx-gentoo-rx/ katloogis, ebuildist tulnud kipuvad olema seal ./net all, kerneliga tulnud võrgutüürelid asuvad ./kernel/drivers/net/ 'is.

kui coldplug mingil põhjusel ei meeldi ja soov on käsitsi määrata, mida laetakse, siis selle tarbeks on /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 06.01.2007 19:39:22 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
vana malli järgi tehtud võrgukonf paneb initi küll kisama, aga moodulit sellegi poolest ta maha laadima ei kipu.
rc võrguskriptid eeldavad, et vastav moodul on juba laetud. enne laadis sul boodi ajal mooduleid coldplug, nüüd nüüd peaks seda tegema udev.
kas /etc/conf.d/rc 's on coldplug lubatud? ( RC_COLDPLUG="yes" )

muidu mooduleid laed käsitsi nii: modprobe <moodul>. selle nc8000 puhul võiks moodul olla bcm5700 või tg3, aga siin pead sa ilmselt ise rohkem teadma. moodulid asuvad /lib/modules/2.6.xx-gentoo-rx/ katloogis, ebuildist tulnud kipuvad olema seal ./net all, kerneliga tulnud võrgutüürelid asuvad ./kernel/drivers/net/ 'is.

kui coldplug mingil põhjusel ei meeldi ja soov on käsitsi määrata, mida laetakse, siis selle tarbeks on /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6


"modprobe tg3" aitas thumbs_up.gif

/etc/conf.d/rc 's on coldplug lubatud
( RC_COLDPLUG="yes" )

Udev-i hakkasin tahtma kuna gnomet ei sanud uuendada kuna coldplug blokeeris midagi. Täpselt seda veateadet enam ei mäleta pole alles ka kuskil icon_redface.gif
liskas Gentoo forumites jms otsides leidsin, et coldplug on udev-i poolt välja vahetatud

hetkel lisasin selle tg3-me siinna /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jolinar
HV kasutaja
Jolinar

liitunud: 27.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2007 23:11:32 vasta tsitaadiga

Kernelisse sisse ehitada kõikide vajalike moodulite autoload. Ise kasutan just seda varianti.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andresv
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2007 14:52:48 vasta tsitaadiga

Äkki keegi suudab mind aidata CardMan 2020 kaardilugeja töölesaamisega.

kernel on 2.6.17-gentoo-r8

insatllisin sellised vidinad

sys-apps/pcsc-lite 1.3.2
dev-libs/openct 0.6.11
dev-libs/opensc 0.11.1


lisaks sellele siis installitud "CardMan 2020 PC/SC for Linux" nimeline asi, mis kirjutab sellista asja
tsitaat:

Jan 17 12:15:36 andresv cardman_usb.c v2.4.0beta1 support.linux@omnikey.com
Jan 17 12:15:36 andresv cardman_usb found a OMNIKEY CardMan 2020

seda oli vaja naguke häkkida, et see kompileeruks
originaal driver
moditud driver


"opensc-tool --list-readers" väljund on selline

Readers known about:
Nr.    Driver     Name
0      openct     OpenCT reader (detached)
1      openct     OpenCT reader (detached)
2      openct     OpenCT reader (detached)
3      openct     OpenCT reader (detached)
4      openct     OpenCT reader (detached)


conf-i failid on sellised
http://www.qandatoday.net/~andres/openct.conf
http://www.qandatoday.net/~andres/opensc.conf


pcscd kirjutab sellist asja
tsitaat:

Jan 17 13:38:00 andresv pcscd: pcscdaemon.c:464:main() pcsc-lite 1.3.2 daemon ready.


ning lsmod sellist
tsitaat:

Module Size Used by
cardman 17152 0
verify_area 2304 1 cardman
pcspkr 3328 0
intel_agp 18716 1
nfs 66188 0
lockd 38152 1 nfs
sunrpc 118332 2 nfs,lockd


Igasugune abi teretulnud, tahaks asja tööle saada
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2007 22:52:28 vasta tsitaadiga

krt.gaim(stable) on xfce4 all trikke tegema hakanud icon_sad.gif
gaim
*** glibc detected *** gaim: corrupted double-linked list: 0x08499af8 ***
======= Backtrace: =========
/lib/libc.so.6[0xb76ebbf3]
/lib/libc.so.6[0xb76ecd57]
/lib/libc.so.6(__libc_free+0x79)[0xb76ed16e]
/usr/lib/libglib-2.0.so.0(g_free+0x2b)[0xb797eb71]
/usr/lib/gaim/libmsn.so(msn_slp_call_destroy+0x9c)[0xb6dc776a]
/usr/lib/gaim/libmsn.so(msn_slp_call_timeout+0x3d)[0xb6dc77d8]
/usr/lib/libglib-2.0.so.0[0xb79783af]
======= Memory map: ========
08048000-0810b000 r-xp 00000000 08:07 846988 /usr/bin/gaim
0810b000-0810d000 rw-p 000c3000 08:07 846988 /usr/bin/gaim
0810d000-08518000 rw-p 0810d000 00:00 0 [heap]
b5700000-b5721000 rw-p b5700000 00:00 0
b5721000-b5800000 ---p b5721000 00:00 0
b5828000-b5831000 r-xp 00000000 08:07 1132034 /usr/lib/gcc/i686-pc-linux-gnu/4.1.1/libgcc_s.so.1
b5831000-b5832000 rw-p 00008000 08:07 1132034 /usr/lib/gcc/i686-pc-linux-gnu/4.1.1/libgcc_s.so.1
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 20.01.2007 02:35:54 vasta tsitaadiga

Ma veidi gentoo installiga hädas.

livecd ~ # mount /dev/sda3 /mnt/gentoo
livecd ~ # mkdir /mnt/gentoo/boot
livecd ~ # mount /dev/sda1 /mnt/gentoo/boot

kuhu ma moundin /mnt/gentoo/boot-i kui ma ei teinud eraldi boot partitsiooni? ehk mida ma kirjutan bold teksti asemel. Proovisn ise mingi kausta teha aga mountimisel ütleb is not a block device

Ketas jagatud nii:
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/hda1 * 1 3655 29358756 7 HPFS/NTFS <--Win XP
/dev/hda2 3656 3786 1052257+ 82 Linux swap / Solaris
/dev/hda3 3787 9729 47737147+ 5 Extended
/dev/hda5 3787 4961 9438156 83 Linux
/dev/hda6 4962 7117 17318038+ 83 Linux
/dev/hda7 7118 9729 20980858+ 7 HPFS/NTFS

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jolinar
HV kasutaja
Jolinar

liitunud: 27.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2007 02:42:50 vasta tsitaadiga

Siis ei moundigi boot parti. Teed ainult boot katalooma.
fstabi peaks minema boot "part -iks" /boot/.

Ja miks sa sda -d mountid, kui ketas hda on?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 20.01.2007 02:51:05 vasta tsitaadiga

Jolinar kirjutas:
Siis ei moundigi boot parti. Teed ainult boot katalooma.
fstabi peaks minema boot "part -iks" /boot/.

Ja miks sa sda -d mountid, kui ketas hda on?


see sda kopeerisin handbookist, unustasin hda-ks muuta icon_redface.gif

et siis tirin stage ära ning siis muudan fstabi
/boot/ /hda5/boot

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.