Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [projekt] Media Centeri ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 08.11.2006 12:37:39 [projekt] Media Centeri ehitamine vasta tsitaadiga

Edit:
Kuna paluti masinast pilti esimesse posti, siis tegin telefoniga ühe kiire...
Kui lapiga üle tõmmata, siis oleks display osa ilusti puhas, aga ei hakka uut pilti sellepärast tegema icon_smile.gif


Jah, DVD romi auk on siiani katteta (pole suutnud teist nii head juppi leida, mis mul kogemata prahiga koos ära visati).
Hetkel on masin väljas, nagu power LED-ist näha. Muidu ekraani pealt näidatakse RAM; CPU; LAN loadi ning aegajalt vaheldub see muu infoga nagu voluum jmt
Kahjuks MMPC softiga ei suutnud ma ekraani kuidagi ilusti tööle saada, kuigi seal on plugin olemas. Kasutasin ikkagi LCDsmartiet lõpuks icon_sad.gif
Esipaneelis USB ja audio töötab ilusti. Nupud on binditud klaviatuurinuppudeks v.a. ekraani alt kõige parempoolsem, mis on DVD tray nupp.
Vahepealsele ribale tuleks ideaalis mingid logod kleepida, aga pole viitsimist olnud icon_smile.gif

Petab kõik inimesed ära ja ei oska keegi aimata, et PCga tegu on icon_smile.gif

Softiks siis Win7+Mediaportal+LCDSmartie

http://www.team-mediaportal.com
http://lcdsmartie.sourceforge.net

RadioTime plugin on epic!!




Originaaljutt:

Tervitus,
Mul tekkis plaan teha ressiiveri mõõtudes media center arvuti...

Kasutamiseks peaks saama varsti-varsti kätte sellise pilli:


Mõõdud on mAtx emaplaadi jaoks spets mõnusad : 43,5x14,65x36,95 cm
Nimelt tegin arvutusi, ja tundus, et asja peaks saama ehitada 40x14x35 suurusesse kasti, loodan, et ressiiveri seina väga paksud ei ole.
(Mõõdute arvutused tegin enne antud isendiga tutvudes, niiet ma ei ole komponente "surunud" antud kasti)

Kuna varem ei ole nii suurt projekti ette võtnud, siis tekivad juba ette ära küsimused:

Esimene appihüüe: Mis materjaliga täita nupuaugud, ja mis viisil viimistleda esikaan?
Tavaline pahtel ei sobi, aga mingit elastsemat materjali vist vaja?
Mis variandiga värvida, et värv jääks ühtlane (üks materjal peegeldab värvi ühtmoodi, teine teistmoodi)


Tean, et nüüd hüüate, et tee pilte, aga sellega läheb nats aega, kuni kätte saan icon_smile.gif
Loodan, et mu projekt ära ei vaju, plaan on suhteliselt tõsine, hetkel hangin juppe...


Esialgne plaan:


emaplaat on 24x24, see peaks kenasti sinna nurka sobima, kõrguse suhtes peaks ka jahutus ära mahtuma jmt.
Psu tuleb osta mAtx oma, ei tea veel kust selle saaan, eks HV aitab...
mAtx psu puhul peaks mahtuma dvd mängija psu ette, see peaks jääma nurka, nagu eest näha on, et mitte emaplaadile jalgu jääda.
kõvaketas läheks dvd drive alla.
usb ja audio augu tooks ette, power on nupu võiks isegi originaali jätta ja ka selle led iseal. Reseti võib 1kõik kuhu mujale pista, palju seda ikka vaja läheb.
LCD ekraan ei ole prioriteet, aga kui asi juba käima läheb, võiks ka selle sinna ette külge pookida, ruumi on keskosas piisavalt.
Lisajahutust saaks tuua power nupu poolsest küljest, taha saab pisikest venti ka panna, õnneks on korpusel peal pilud, niiet prose saab õhku ülevalt.
ps. ventidel peab kindlasti panema kiiruseregulaatori, müra ei taha.
Tolmuprobleem esialgu ei huvita...

toitekaks vist tuleb selline osta:
mõõdud : 125 x 63.5 x 130.3 mm

DVD drive koos esipaneeliga 200mm seega peaks toitekas kenasti mahtuma põikipidi (toiteaugud taha, kui ei mahu siis peab ümber ehitama toitekat veits)


viimati muutis R A T 11.08.2014 22:59:48, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
trv
HV veteran
trv

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 13:01:40 vasta tsitaadiga

pahtel pole jah teab mis hea casemode kraam, võte siis EPO liim, vaga tugev jääb. Ise kasutasin värvimiseks tavalisi spray värve. muidugi aluspõhi peab olema sile ja puhas ning värvi läks päris mitu kihti+ lakk. ilus jäi küll.
kiirusregulaatoreid pole ilmselt vaja. lükka lihtsalt vendid 7 või 5 voldi peale ja käib küll

_________________
I need a break. I just tried to read 'Oxford' as a hexadecimal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 13:06:32 vasta tsitaadiga

Mul täpselt sama küsimus (kah media keskuse ehitamine ees), et millega ja kuidas oleks parim auke täita?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
forest
HV kasutaja


liitunud: 26.08.2002




sõnum 08.11.2006 13:26:00 vasta tsitaadiga

Aga miks mitte kasutada hoopis HTPC jaoks mõeldud valmis korpust. Jääks see epotamine, värvimine ja aukude tegemine/täitmine ära icon_wink.gif Valik selliste korpuste osas peaks olema üsna lai (Zalman, Cooler Master, Thermaltake jne.) Hinnaskaala muidugi samas ka icon_rolleyes.gif Hea tahtmise juures leiab ühteist isegi siit Eestist..
_________________
Huntide elu on lihtne, kuid raske.
Inimeste elu seevastu kerge, ent keeruline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 08.11.2006 13:30:46 vasta tsitaadiga

täpselt, hind icon_smile.gif
Pealegi, ise tehtud on erilisem icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 14:11:48 vasta tsitaadiga

Kui osta selline HTPC korpus, siis isetegemise rõõmu polegi! Masina kokkulappimine pole ju mingi rööm.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trialist
Piiratud kasutaja

liitunud: 10.09.2006




sõnum 08.11.2006 15:29:33 vasta tsitaadiga

On olemas väga tugevaid autopahtleid mida eriti lihvida ei jõua icon_biggrin.gif (poolklaaskiud pahtel ja täisklaaskiud pahtel) Need väga head!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trv
HV veteran
trv

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 15:45:46 vasta tsitaadiga

trialist kirjutas:
On olemas väga tugevaid autopahtleid mida eriti lihvida ei jõua icon_biggrin.gif (poolklaaskiud pahtel ja täisklaaskiud pahtel) Need väga head!

arvatavasti epo on odavam
tuub on vist u. 35.-
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 16:20:31 vasta tsitaadiga

Aga kui näiteks korpuse raamis on augud, kas siis tinutamine tuleks kõnealla või mitte?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 16:27:04 vasta tsitaadiga

Taux007, alumiiniumplekk? joota saab küll joodad plekityki alla ja pahteldad millegagi.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 17:06:36 vasta tsitaadiga

laurx, seda mis väljapakkusid, seda mõtlesingi, peaks vist olema jah see alumiiniumplekk.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 08.11.2006 17:59:17 vasta tsitaadiga

plekk vist all oleks tõesti hea support epo liimile!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 08.11.2006 18:47:37 vasta tsitaadiga

Kui vähegi mahub, paneks ise dvd-seadme siiski keskele. Kui lcd ära jääb, siis selle asemele, kui koos lcd-ga siis selle peale... Volüüminupp võiks ju ikka alles ja kasutatavaks jääda.
Kuna 14.5cm siiski suht paks, siis dvd nt. ülemise pleki külge kinnitades peaks mobo jaoks ruumi jääma ju. VGA (kui int tv-outi pole, võiks ju olla icon_smile.gif) jääks teise äärde, prose radikat ei saa aint nii suurt võtta

Imho kui selline toorik käes, siis tuleks ära kasutada võimalikult palju seal olemasolevaid osi...

ahjaa, ära hotlingi grant.ee lehelt, nad pole oma veebi ikka korda saanud nagu näha...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 08.11.2006 18:58:36 vasta tsitaadiga

võimalik jah, et isegi mahub ka nii, eks see selgub täpsemalt kui vajalikud jubinad koos icon_smile.gif
emaplaadi müüja miskipärast ei taha pmile vastata, eks näeb, kuidas mahub...
kenam oleks tõesti keskel icon_smile.gif

siis saab näiteks 2 kõvaketast äärde toppida, tundub et teeb nii
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 19:01:55 vasta tsitaadiga

miks sa ära lõhud sellise karbi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 19:10:43 vasta tsitaadiga

Võibolla oleks lihtsam üldse uus esipaneel teha? Kas siis (alumiinium)plekist, plastist või kasvõi vineerist. Saaksid sinna täpselt õigesse kohta vajalikud avad teha ja poleks üleliigset pahteldamist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 09.11.2006 12:13:13 vasta tsitaadiga

jees, seda näeb siis kui kast käes, olen ka sellele mõelnud, oleneb kinnitusvõimalustest

tegelikult olen mõelnud ka selle korpuse ostmise ja modimise peale:

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Korpused/49381/

Mõõdud on väiksemad kui ressiiveril : 9.9x32.5x42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2006 12:48:01 vasta tsitaadiga

kas selle kasti originaalsisu on töökorras?
mis andmetega juppe sinna mahutad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2006 12:57:38 vasta tsitaadiga

R A T, alumiiniumi EI SAA joota paraku. lihtsam on liimida plekitykk alla, auk t2is valada ja tasaseks lihvida. kui v2rvimiseks l2heb, siis peab gruntima, kuna sprayd ja natuke tegijama lahustiga sevatud v2rbvid reeglina suudavad erinevate alusmaterjalide peal erinevalt k2ituda ja augukohad v6ivad n2ha j22da.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 09.11.2006 15:03:58 vasta tsitaadiga

virks : originaalsisust ei tea veel midagi, kui on siis ma usun, et kasutan muud kasti icon_biggrin.gif
laurx : joota ei saa jah, superliim ongi mõttes.

Juppideks on plaanitud mAtx emaplaat (täpselt ei tea veel milline tuleb), athlon 1800+ prose klokki vist võtan suts maha (pole oluline niiväga superkiire värk), see slim toitekas milles esimeses postituses juttu, arvatavasti ti4200 s-videoks (vga ja digital ka küljest võtta kohe icon_smile.gif), mälu 512 kingstoni ddri dualisse jooksma, arvatavasti audigy helikaart. dvd mängija vaatab mingi keskpärase...
sinihamba ühenduse paneb, puldiks mobiiltelefon (juba töötava programmi tegemine pooleli http://rat.planet.ee/Programs/pics/).
peale win xp, arvan, et exploreri asemel kasutan omatehtud programmi, kus lihtne navigeerida. (vb teen üldse mobiilijuhtimise ja mediakeskuse programmi ühtseks süsteemiks ehk siis nullist peale)
pikk projekt, aga loodan et tulemus hea icon_smile.gif
alustuseks on taga sitt samsa telekas, aga vaatan siin vaikselt lcdde hindu ja ootan töölt jõulupreemiat icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 09.11.2006 15:17:02 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=178345&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=geexbox

Siin ka mingi sarnase massina ehitusest
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.11.2006 10:08:44 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
virks : originaalsisust ei tea veel midagi, kui on siis ma usun, et kasutan muud kasti icon_biggrin.gif
laurx : joota ei saa jah, superliim ongi mõttes.
kasuta liimipüstolit !
superliimiga jäädki möllama, liimipüstoliga paned sutsaka siia ja sinna (korralikus koguses, koonedada pole mõtet)
kinni hoiab vägagi hästi (kui uurid mõnd korpust, siis nii mitmeski odavamas on näha, et ledid jne on kinnitatud selle liimiga)
asi on vähesel määral pärast liimimist elastne, seega on võimalik seda suure tahtmise korral eemaldada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 10.11.2006 10:58:12 vasta tsitaadiga

Selleks liimipüstolit vaja icon_smile.gif
Eks näis, korpus pole veel käes, siiani olen saanud:

Chaintech emaplaat (tüüpi hetkel ei mäleta, undab arvuti teises ruumis icon_razz.gif)
Duron 750mhz (sain koos emaplaadiga, odavalt)
2x128mb sdram 133mhz
Emaplaadile ühendasin usb pikenduse (pidi vähe ümber tegema, 1 pin ei sobind, nüüd toimib icon_smile.gif)
usb kahjuks on 1.1, üle selle vist filmivaatamine peaks ok olema??
Tellitud on must samsa dvd rom
spire whisperrock 4 jahutus soc a-le
esimeses postituses olev toitekas.

Tellitud asjade hind 800 eek
emaplaadi, prose ja lisa usb pistikute hind 100 eek

videokaart on hetkel ajutine sees... (ilma tv outita)

Asi edeneb icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.11.2006 11:01:18 vasta tsitaadiga

mismõttes üle usb filmivaatamine ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 10.11.2006 14:34:35 vasta tsitaadiga

no et väline kõvaketas usbi auku, mul vennal on näiteks 300 gigane karp filme paksult täis icon_smile.gif
Oleks ju tore, kui kõigil kodus oleks sellised media centerid ja siis käiks välise kõvakaga viiks sõbrale ka, vaataks otse filmi ära, siis karp kotti ja koju icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 10.11.2006 14:40:38 vasta tsitaadiga

mnjaa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 10.11.2006 15:09:39 vasta tsitaadiga

Muuseas, kui selle võimendi lahti lammutad, siis selle "rupskitest", eelkõige toitetrafost ja -lüütidest ning jahutusradiaatori(te)st, oleks ma üsnagi huvitatud icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 10.11.2006 16:50:34 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif vaatab, ma ootan suure huviga seda ressiiverit, inimene peaks täna soomest tulema icon_smile.gif

edit:
Kas kellelgi on ideid, kuidas teha lediga märguannet bootimisest, ala kui panen power nuppu, siis bootimise ajal põleb led ja windowsi valmisolekul kustub see ära.
Ärge hakake jahuma, et ära tee windowsi masinat, mul on tarvis icon_smile.gif

Ma ise mõtlesin serial pordi peale, aga pole varem kunagi midagi selle jaoks teinud (ala ostaks oomipoest takistid ja ledid ja uuriks vähe com pordi progemise kohta)
Aga kui keegi on selle teemaga vähe tuttavam, võiks öelda, kas see üldse võimalik on?
*kas serial port saab elektrit kohe arvuti käivitudes?
*mingit skeemi selle kohta? icon_biggrin.gif
ps. pole nii oluline, meenus, et oli plaan standby'd kasutada (kuid aegajalt on siiski ka täisbooti vaja teha, oleks ikkagi tore lisa)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 10.11.2006 20:51:58 vasta tsitaadiga

Tunduvalt lihtsam oleks lasta see esipaneel otsast lõpuni valmis teha korralikus metallitöökojas. Annad oma täpsed joonised ja nõudmised ette ning tulemus ei jää karvavõrdki alla selle receiveri esipaneeli kvaliteedile. Ikkagi puhtast täismetallitükist tehtud, mitte auke kinni lappides ja ülevärvides...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 10.11.2006 21:17:07 vasta tsitaadiga

palju taoline teenus maksab??
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.11.2006 22:22:53 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
palju taoline teenus maksab??
oleneb kui hea diili siit saad, oli vist paarisaja krooniga saada vms
cnc pingi teenus muidu see, mis vaja, teed vektorgraafikas (CAD) joonise valmis ning siis ping vaid vurab korra üle metallplaadi ning ongi valmis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 11.11.2006 11:52:27 vasta tsitaadiga

ohoo, sajebiss icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 11.11.2006 13:30:53 vasta tsitaadiga

CNC pinkidega tegeles vist kasutaja riff, freesis siin radikaid ja veeplokke. Võibolla teeb sulle esipaneeligi ära, kes teab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2006 14:45:01 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
Kas kellelgi on ideid, kuidas teha lediga märguannet bootimisest, ala kui panen power nuppu, siis bootimise ajal põleb led ja windowsi valmisolekul kustub see ära.
kas "kõvaketta aktiivsuse led" ei sobi selleks?
kondekas lediga paralleeli ja tak ette. takisti väärtusest oleneb kui kiiresti põlema hakkab ja kondeka mahtuvusest oleneb see kui kui kiiresti led max valgusjõu saavutab ja kui kaua pärast edasi põleb/sujuvalt kustub
ja tulemus on, et ei vilgu vaid süttib ja kustub sujuvalt icon_wink.gif
aga põleb ka siis, kui windowsi all midagi intensiivsemalt kettalt loed, kuid see annab ka infot, et masin hõivatud ja ära näpi 8)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gants
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2006




sõnum 11.11.2006 16:32:41 vasta tsitaadiga

http://www.antec.com/us/productDetails.php?ProdID=15738
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 11.11.2006 16:45:33 vasta tsitaadiga

Gants, mulle tundus nii, et R A T, tahab ise teha, mitte osta. Muidu jääb isetegemise rõõm ära, ja ise tehes saab teha täpselt seda, mida tahad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
forest
HV kasutaja


liitunud: 26.08.2002




sõnum 11.11.2006 19:07:45 vasta tsitaadiga

rallitaja kirjutas:
Gants, mulle tundus nii, et R A T, tahab ise teha, mitte osta. Muidu jääb isetegemise rõõm ära, ja ise tehes saab teha täpselt seda, mida tahad

See isetegemiserõõm on tegelikult ikka üks väga hea asi, eks olen seda vahel ka omal nahal tundnud icon_rolleyes.gif ...
Aga mul on küll tõsiselt kahju sellest JVC ressiiverist icon_cry.gif Kui ta juhtumisi ka reaalsuses sellise hea välimusega (nagu pildil) ja 100% toimiva sisuga peaks olema icon_wink.gif , vääriks ta sel juhul ikka paremat saatust kui "ümberlõikamine" icon_smile.gif

_________________
Huntide elu on lihtne, kuid raske.
Inimeste elu seevastu kerge, ent keeruline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 11.11.2006 19:29:12 vasta tsitaadiga

eiei, kui on toimiv sisu, siis ostan sellele aga kõllid külge ja korpus tuleb muust videomakist vmt icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 11.11.2006 21:56:53 vasta tsitaadiga

virks kirjutas:
R A T kirjutas:
Kas kellelgi on ideid, kuidas teha lediga märguannet bootimisest, ala kui panen power nuppu, siis bootimise ajal põleb led ja windowsi valmisolekul kustub see ära.
kas "kõvaketta aktiivsuse led" ei sobi selleks?
kondekas lediga paralleeli ja tak ette. takisti väärtusest oleneb kui kiiresti põlema hakkab ja kondeka mahtuvusest oleneb see kui kui kiiresti led max valgusjõu saavutab ja kui kaua pärast edasi põleb/sujuvalt kustub
ja tulemus on, et ei vilgu vaid süttib ja kustub sujuvalt icon_wink.gif
aga põleb ka siis, kui windowsi all midagi intensiivsemalt kettalt loed, kuid see annab ka infot, et masin hõivatud ja ära näpi 8)


Aitäh nõuande eest, virks!
Asi proovitud ja töötab. Enam see led ei häiri, kuna süttib ja kustub sujuvalt. Veelkord tänud!
icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 13.11.2006 15:29:26 vasta tsitaadiga

Tere taas, sain täna jupid kätte (va korpus icon_smile.gif)

Igatahes, prose vent on peal.
Nüüd vaja see panna 7v peal tööle, netis oli õpetus, et võta molexist:


Mul on 3 juhtmega emaplaadile minev vent.
Kuidas nüüd edasi tegutseda?

Ventikast tuleb kollane punane ja must.
1 neist peaks vist sensori oma olema, kas saan nii teha, et vent saab 7 ja sensor ikka töötaks edasi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.11.2006 15:58:34 vasta tsitaadiga



Punase ja musta juhtme ühendad molexisse (vaata pildilt), kollase jätad emaplaadile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 13.11.2006 16:30:00 vasta tsitaadiga

Pöörete näitamiseks on mõnel emaplaadil vaj nii valget/kollast kui ka musta juhet. Nii et must juhe ka mobol on saab panna vaid 5v ja 12v. Seega 7 V saamiseks on vaja fanmatet vms jubinat, et nii must kui kollane/valge juhe mobol oleks. Aga kõik mobod ei taha musta juhet. Sel juhul piisab vaid kollasest (valgest).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.11.2006 16:35:19 vasta tsitaadiga

ei ole vaja fanmatet ka siis, kui emaplaat vajab groundi pöörete mõõtmiseks pistiku kaudu
vaja lihtsalt juhtmeid osata vedada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 13.11.2006 17:01:49 vasta tsitaadiga

ühendasin 12 ja 5 ventikale musta ja punasesse, ei hakand pöörlema, 7v liiga vähe selle jaoks... Kuskil oli õpetus 9v saamiseks, uurin edasi icon_smile.gif
ei leia kusagilt, mis takisti vahele peaks panema? ma oomi valemi järgi ei oska arvutada, tainas olen icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wishmeluck
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2004




sõnum 13.11.2006 17:32:33 vasta tsitaadiga

Ei soovita ventilaatorile takistit panna, kui see just keskmisest suurema võimsusläbilaskega ei ole.
Variant on ka selline et + ots läheb molexi 12v ja - otsa ühendad emaplaadile mineva oranzi juhtmega (3.3v).
Seljuhul läheb ventilaatorile 12-3.3=8.7 volti
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 13.11.2006 18:45:23 vasta tsitaadiga

ei pea just takki vahele panema. Pote on etem, saad kiirust reguleerida vastavalt kuni pöörlema hakkab ise. Ja siis hiljem pole vaja seda näppida. Sedasis saaks suure nupu esipaneelil selle pote nupuna ära kasutada ja DVD-rommi displei asemele tuua
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 13.11.2006 20:18:09 vasta tsitaadiga

sain 7v peal tööle, olin + ja - segi ajand icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 13.11.2006 20:41:10 vasta tsitaadiga

Tagurpidi ei hakka vendid tööle jah.
Pöördeid näitab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 13.11.2006 22:38:06 vasta tsitaadiga

ei näita, kolmandat juhet ei ühendanud, netist lugesin selle tööpõhimõtte kohta, madalamal pingel pidi valesti näitama ja tõenäoliselt andurile otsa tegema :/
rohkem ei jõudnud edasi infi otsida, tulin töölt ära icon_razz.gif

Väike pildikogu ehitatavast karbist:
(korpus on veel tavaline, praegu alles testisin kas jubinad töötavad ja panin jahutuse 7v peale)
Selline Molexi üleminek sai tehtud (vanalt emaplaadilt jootsin 3 pinise fani pesa maha icon_wink.gif)
Toiteplokk sai siis selline, paksuse võrdluseks panin mingi kõvaketta kõrvale icon_smile.gif Väga pisike toitekas!
Samsa combodrive ja usb, mis etteossa läheb (emaplaadil oli selle ühenduse 1 pin teistmoodi, sai väheke konnektorit ümber tehtud icon_biggrin.gif)
Kogu sisu hetkel siis selline, ajutine videokaart on sees...
btw: cpu jahutu sai suts liiga kõrge (proovin veel ülehomme, kuidas üldse ilma fanita toimib, sest heatsink on suuuuur ja prose aint 750mhz icon_wink.gif)

homme kahjuks tegeleda ei saa icon_sad.gif

ps. Tean, et hvs on LCD ekraanide jaoks oma topic, aga küsin ka siin, äkki on keegi teist lcdkatest ära eksinud siia, kas tevalo kõige odavam 16*2 lcd ekraan on kenasti arvuti külge ehitatav?
http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=75-511-79

pps. jahutuseks tuli siiski whisperrock 5 mitte 4, nagu varem kirjutasin...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 13.11.2006 23:23:06 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
kolmandat juhet ei ühendanud, netist lugesin selle tööpõhimõtte kohta, madalamal pingel pidi valesti näitama ja tõenäoliselt andurile otsa tegema :/


bullshit ,kui vent ka madalama pinge peal jookseb, näitab pöördeid ikka õigesti! Zalmani vendiga sain kaasa mingi jupi, millega sai pöördeid alandada 3000 pealt 1700 peale. Pöördeid näitas 1700 ja nii oli ka karbil kirjas. See oli siis 5,5 volti mis sinna sisse läks, kui ma ei eksi. Samas- riistavarale see kahju ei tee. Mul öösiti prose vent 5v peal, kollane ja must emaplaadil ja punane molexis. Midagi pole juhtunud. Usun, et paljudel teistelgi on niiviisi asi tehtud.

Kui ei usu, siis mis teha. Aga mina jään enda juurde kindlaks.

EDIT: WR4 on madalam kui WR5. Soovitan sinna mingi normaalse vendi panna, see "ufo fan" või kuda iganes spire ise seda ka ei nimeta- võtab tohutult ruumi. HTPC jaoks ikka madalad komponendid.

EDIT2: kui korpuses õhk ikka mingit otsa pidi liigub, siis peaks isegi passiivis kudagi jooksma. Lased volti ka alla nioikaua kui veel stabiilne on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [projekt] Media Centeri ehitamine mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.